Hirdetés

2019. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-09-21 18:14:03

LOGOUT.hu

UPC Magyarország Kft. (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

(#58201) pjen válasza Narxis (#58200) üzenetére

pjen
(PH! nagyúr)

végeredményben meg is halhat.50-50%

(#58202) Gubek-Einste válasza Narxis (#58200) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

Nekem pl munka eszköz a net, távmunkás vagyok így ha nincsen net, nem is tudok dolgozni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by UPC Fiber Power 120 with Cisco EPC3925 & Asus RT-N18U

(#58203) plus44

plus44
(PH! nagyúr)

Sziasztok! Most koltoztunk at uj lakasba, hoztuk magunkkal a upc-s netet. Kerdes, ha a modemhez veszek a mediaban egy koax kabelt, mukodni fog a net, vagy megint kell a upc-s bacsi hozza? Mert elvileg be van huzva a kabel, a falon ott a kaox csatlakozo, csak ugye a regi lakasbol a kabelt nem tudtam kitepni, szoval most van egy fali aljzatom, meg egy modemem. Igazabol tanacstalan vagyok. :D

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#58204) 4Grider válasza plus44 (#58203) üzenetére

4Grider
(PH! kedvence)

Az lehet, hogy be van húzva a kábel, de a UPC szekrényben jó eséllyel nincs bekötve. Úgy meg hiába dugnád rá a modemed.
Költözéshez kell a UPC is...

(#58205) Faterkam válasza canniball (#58199) üzenetére

Faterkam
(őstag)

Az a gond, hogy úgy egy digitális csatornát sem talál :( Csak pár analógot, ott meg nincs EPG.

"Semmiféle megbánás nem teheti jóvá az elmulasztott lehetőségeket." C. D. http://tinyurl.hu/xOGy/

(#58206) TomMusic

TomMusic
(senior tag)

Sziasztok.
Van Internet és TV előfizetésünk (meg telefon, de azt sose használjuk). Eddig analóg módon volt használva a TV, most azonban mivel úgy csomag lett, van digitális TV szolgáltatás is. Ehhez ugyebár kaptunk egy Horizon HD Mediabox-ot a szükséges tartozékokkal.
Az összekötés jelenleg ugyebár úgy néz ki, hogy bejön a koax egy splitterbe, aztán egyik megy a modembe (Internet), másik meg a TV-be. És itt az újdonság az lesz, hogy a mediabox bekerül a splitter - TV közé. Azonban kell ethernet kábelt is bedugni a mediabox-ba, az extra funkciók miatt, illetve gondolom a FW frissítést is így tudja elvégezni.
Kérdésem, hogy ha nem közvetlenül csatlakoztatom a mediabox ethernet pontját a kábelmodemhez, hanem valami routeren keresztül, akkor az jó lehet? Mert az a probléma, hogy a kábelmodem másik szobában van, és nagyon nagyon macerás lenne a kettő között még a koax mellé UTP-t is kihúzni.. Viszont Wifi elérés van, szóval valami wifi-bridge segítségével tudna csatlakozni a Mediabox a kábelmodemhez...
Csinálta már valaki így?

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#58207) Gubek-Einste válasza TomMusic (#58206) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

Elvileg meg lehet oldani, IGMP képes eszközt használjál.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by UPC Fiber Power 120 with Cisco EPC3925 & Asus RT-N18U

(#58208) qnadam válasza TomMusic (#58206) üzenetére

qnadam
(őstag)

nekem az volt a tapasztalatom, hogy g wifi bridge-dzsel működik, de a videótár meg az ip alapú csatornák (kandalló meg hasonló idétlenségek) vagy mennek vele, vagy nem. n wifivel valószínűleg nem lenne gond, de nekem csak kipróbálni kellett, azóta hónapok óta net nélkül megy a tévé.

It all start with Hoborg, him being who had to create, because... he had to.

(#58209) TomMusic válasza qnadam (#58208) üzenetére

TomMusic
(senior tag)

Köszi a választ (Gubek-Einste-nek is) !
És ha Internet kapcsolat nélkül (tehát csak a koax van bedugva) indítom be először a Mediabox-ot, akkor is lehet használni? A "hálózati aktiváló kód" (ami aszem az irányítószám utolsó 3 számjegye) beírásának mi a gyakorlati jelentőssége?

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#58210) BRIKLY

BRIKLY
(PH! kedvence)

Sziasztok!

CISCO 8685DVB box-ról eltűntették az interactivot? Megnyomom a gombot,tölt,majd visszadobja az éppen nézett csatornát.

(#58211) pjen válasza BRIKLY (#58210) üzenetére

pjen
(PH! nagyúr)

Inditsd újra,nálam megy.17.ker.

(#58212) cigam válasza TomMusic (#58209) üzenetére

cigam
(PH! félisten)

Rádughatod, kipróbálhatod, de ha ott már felmondták a UPC előfizetést, akkor nincs bejövő jel. Ha mázlid van, és lusták voltak kikötni, akkor beröffen a box, és tudod nézni az előfizetett csatornákat. A kódok ott vannak a honlapon, és azt adják meg, hogy melyik előfizetési területen vagy. Ez alapján a box tudja mely frekiken vannak a muxok, milyen adók érhetők el az adott területen. Ez területenként eltérő.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#58213) BRIKLY válasza pjen (#58211) üzenetére

BRIKLY
(PH! kedvence)

Már megtörtént, sokszor. Kikapcsolás,áramtalanítás,minden. Hetek óta nem megy,csak EDDIG nem nagyon érdekelt.

(#58214) kabelmania27 válasza BRIKLY (#58213) üzenetére

kabelmania27
(Topikgazda)

Menü 1789 sokszor le gomb után nézd meg a feltöltésnél van-e jel ráfogás.

(#58215) pjen válasza BRIKLY (#58213) üzenetére

pjen
(PH! nagyúr)

1221 ,hívd fel őket,lehet elég ha küldenek egy frissítést vagy egy szerelőt.Amit Te tehetsz,meghúzod a csatikat.

[ Szerkesztve ]

(#58216) cigam válasza BRIKLY (#58210) üzenetére

cigam
(PH! félisten)

Nem lett módosítva a bekötés?pl. egy viszirányszűrő?

(#58217) BRIKLY válasza kabelmania27 (#58214) üzenetére

BRIKLY
(PH! kedvence)

Azt írja "yes"

(#58215) pjen: Ezt a legutolsó lépésnek tartogatom,nehogy rámsózzanak egy horizonos szutykot.

(#58216) cigam: Nem,még csak meg mozdítva sem lett egy kábel sem.

(#58218) cigam válasza BRIKLY (#58217) üzenetére

cigam
(PH! félisten)

Hard reset? ( úgy helyezd áram alá a boxot, hogy közben egyidejűleg nyomva tartod az előlapon a CH+, CH– és REC gombokat)

(#58219) pjen válasza BRIKLY (#58217) üzenetére

pjen
(PH! nagyúr)

Pedig mást nem nagyon tehetsz.Bárhol lehet hiba a hálózatban.

(#58220) TomMusic válasza cigam (#58212) üzenetére

TomMusic
(senior tag)

Hát én nehezen tudnám elképzelni a UPC-ről hogy szerződés lejárásának napján kilövik az ügyfelet. Főleg hogy ma voltam egy UPC irodában, és ilyesmi szóba se került, de rákérdeztem, és azt mondták nincs semmi gáz (nyilván egy ügyfélnek nem mondják azt, hogy "hello van"). A 10 év alatt egyszer sem tapasztaltam ilyen jellegű lépést a UPC-től (illetve akkor még nem volt UPC, de szerencsére nem változtattak a hozzáálláson).
Nade! Akkor a mediabox első indulásához nem kell internet kapcsolat? Tehát a 3 jegyű kód alapján offline be tudja lőni magát?

(#58221) qnadam válasza TomMusic (#58220) üzenetére

qnadam
(őstag)

próbáld ki :)
az se kizárt, hogy a kábelt csak másfél év múlva kötik ki, de a kártyát ki tudják lőni kb három kattintással.

[ Szerkesztve ]

(#58222) BRIKLY válasza cigam (#58218) üzenetére

BRIKLY
(PH! kedvence)

Ez töröl valamit?

(#58223) TomMusic válasza qnadam (#58221) üzenetére

TomMusic
(senior tag)

de a kártyát ki tudják lőni kb három kattintással
Tudom, de esetünkben ezt se tudnám elképzelni.
Amúgy szerintem az lesz, hogy a mediabox első bekapcsolásakor összemadzagolom a modemmel, biztos ami biztos, aztán megnézem mizu ha csak koaxxal megy.

(#58224) cigam válasza BRIKLY (#58222) üzenetére

cigam
(PH! félisten)

Elméletileg mindent. Gyári állapotba hozza. Papíron a felvételek megmaradnak a merevlemezen, de nincs rá garancia.

(#58225) nz72 válasza blakey (#58014) üzenetére

nz72
(újonc)

Milyen tv az ahol ilyet kell csinálni?
Samsung. :)

(#58226) Faterkam válasza canniball (#58199) üzenetére

Faterkam
(őstag)

Na, félsiker! Gyári visszaállítás a TV-n (Exit gomb kb. 30mp nyomni) Mindent kézzel beállítani, aztán automata keresés a digitális csatornákon, előtte az ország: Szlovákia, de így most az idő egy órával korábbit mutat, az EPG-ben is! A sima időt kézíre állítottam, de az EPG csúszással nem tudok mit kezdeni :( Ennél a TV-nél nem találtam nyári időszámítást, se időzónát :( De most már normális magyar karakterek vannak az EPG-be is!

[ Szerkesztve ]

"Semmiféle megbánás nem teheti jóvá az elmulasztott lehetőségeket." C. D. http://tinyurl.hu/xOGy/

(#58227) TeeJay

TeeJay
(PH! nagyúr)

Valaki tudott mostanában horizon box helyett rendes eszközt kérni vagy már eléggé mission impossible?

Mixgyűjteményem + megamixek + saját mixeim egy helyen ---> https://www.mixcloud.com/trance4ever/

(#58228) BRIKLY válasza cigam (#58224) üzenetére

BRIKLY
(PH! kedvence)

Felvételeket nem törölte.
De a problémát megoldotta. Köszönöm mindenkinek! :R

(#58229) qnadam válasza TomMusic (#58223) üzenetére

qnadam
(őstag)

szerintem nyugodtan próbáld ki utp nélkül először :)

(#58230) plus44

plus44
(PH! nagyúr)

Szenvedek itt a upc wi-free regisztrációval. a végén, failed to register user hibát mutat, de nincs a sorokban hiba, minden ki van töltve, még sem enged tovább. Találkozott már ilyennek valaki?

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#58231) gduck

gduck
(őstag)

RIP UPC PHONE :( KATT IDE!

Biztos volt már, de én csak most vettem észre...

[ Szerkesztve ]

(#58232) F_Zolee válasza gduck (#58231) üzenetére

F_Zolee
(PH! nagyúr)

Ez új nekem is.

(#58233) FlashLed válasza gduck (#58231) üzenetére

FlashLed
(senior tag)

Ez nevetséges. Ami jó megszüntetik, de egyébként minden szar. Myupc profil regisztráció nem megy, WI-Free nem megy, nettel is szórakoznak, médiaboxok mind egy rakás szar. Ez a szolgáltató egy szégyen. Ahogy lejár a hűség, go Digi. A tisztelt ügyfélszolgálatos még ki akart oktatni, hogy örüljek,hogy van internetem, mert a myupc meg a wifree ingyenes funkció. NADE. Ők ezt így hirdetik, nagyon sok ember ezért lesz ügyfelük, mert hu de jó ingyen wifi itt ott. Ez a vásárlók tudatos átverése. Becsapása. Amit ez a mocskos cég évek óta művel röhej...

The Mechanic

(#58234) pjen válasza FlashLed (#58233) üzenetére

pjen
(PH! nagyúr)

A free WiFi megy,a héten használtam.

(#58235) canniball válasza Faterkam (#58226) üzenetére

canniball
(PH! félisten)

Ez sajnos ilyen, az enyémben sincs nyári időszámítás, így ilyenkor jobb híján rászámolok egy órát.

Samsung microUSB->Type-C adapter és Caberg Duke bukósisak eladó: http://tinyurl.hu/Y7eB/ *** Only the good die young...

(#58236) Faterkam válasza canniball (#58235) üzenetére

Faterkam
(őstag)

Sajnos én egy napig bírtam, és visszaállítottam Magyarra. Nagyon idegesítő, hogy az Info és az EPG is hülyeségeket mutat, nem a valós műsort. De egyet nem értek, más nyelven hogy hogy jók az ékezetek? Pont a magyaron rossz? :F

(#58237) TomMusic válasza FlashLed (#58233) üzenetére

TomMusic
(senior tag)

A MyUPC nálam se akar jó lenni, viszont a Wi-Free teljesen jó, az Internet is abszolút oké, a médiabox/digitális TV majd most derül ki, de eddig az analóg TV is oké volt.
Az ügyfélszolgálatnál is mindig rendesek saját tapasztalatom szerint.

(#58238) canniball válasza Faterkam (#58236) üzenetére

canniball
(PH! félisten)

Már miért ne a valós műsort mutatná? :F

Samsung microUSB->Type-C adapter és Caberg Duke bukósisak eladó: http://tinyurl.hu/Y7eB/ *** Only the good die young...

(#58239) FlashLed válasza TomMusic (#58237) üzenetére

FlashLed
(senior tag)

Akkor mindig én futok bele hülyékbe :(

The Mechanic

(#58240) legelek válasza FlashLed (#58233) üzenetére

legelek
(őstag)

A wi-free nálam most jó, bár tényleg igaz, hogy néha nem működik (már párszor ezért is telefonáltam a upc-vel). Azért ingyenes egyébként, mert még az egész kiforratlan, instabil (ha tudnának, kérnének érte pénzt, ez nem az a világ, ahol valamit csak úgy ingyen adnak).

Kár, hogy megszűnik a phone alkalmazás, mert tényleg jól használható volt, bár nekem pont nem volt rá szükségem (de nagyon tetszett, és jó volt talonba). Sajnálom, hogy megszűnik (bár az is lehet, hogy a upc később visszahozza fizetősen, és csak rajtunk tesztelte)

Lovaskocsimat protézisre cserélném. Jelige: fogat fogért.

(#58241) tomp

tomp
(PH! nagyúr)

Érdekes jelenség van.
Tegnap gépet bekapcsolva nem volt net. A Connect box adott ip-t de nem volt semmi kommunikáció. Még magát a connect boxot sem tudtam elérni. Reset helyrehozta. Most pedig észrevettem, hogy 5GHz-en ac-n a max sebesség 30Mbps ha belső hálózati kapcsolat van. UTP-n ez 300Mbps. Múlthéten még AC-s wifin 250, utp-n 950Mbps volt. Volt gyári visszaállítás de semmi javulás. :W

(#58242) sakal83

sakal83
(PH! addikt)

Sziasztok

Van egy Cisco UPC wifis modemem. Meg lehet oldani azt, hogy egy TPLINK routerrel összekötöm UTP kábellel?

Azt szeretném elérni, hogy a Cisco ugyanúgy adja a wifi jelet és közben a TPLINK is adja a netet mind kábelen, mind WIFI-n.

Mit hova kellene dugnom, illetve melyik routert milyen módba kell raknom? illetve milyen beállításokat kell eszközölnöm a routereken?

Esetleg van erről valami hülyebiztos leírás?

Köszönöm :R

(#58243) cigam

cigam
(PH! félisten)

Volt itt a szerelő. A felvételeimet nem tudta visszahozni, de az kiderült, hogy a horizon box-nak is van "titkos" szervíz menüje. Onnan is resetelte. Állítólag ami a sima menüből elérhető az a soft reset (bár ez tüntette el a felvételeimet),
Úgy tűnik minden maradt a régiben, kivéve a setup
MINFS: HS_14.0.29.f-PRD-LIVE
SWIFT: HS_14.3.2A.p-PRD-LIVE
USRLIB: HS_14.3.2A.p-PRD-LIVE
SETUP: DEV-HU_20170208124647-»DEV-HU_20170419132706

Vagyis tényleg folyamatosan faragják a szoftvert, de nem frissít magától automatikusan.

(#58244) kabelmania27 válasza sakal83 (#58242) üzenetére

kabelmania27
(Topikgazda)

Üdv!
A cisco modem lan portját összekötöd a tplink wan portjával, nézd meg hogy a két eszköz más csatornán legyen, illetve a router 192.168.1.x (ha jól emlékszem gyárilag ezen van) vagy 192.168.2.x-es tartományban legyen.

(#58245) csabi63 válasza canniball (#58238) üzenetére

csabi63
(senior tag)

A tippem, hogy nem a szolgáltatói EPG-t használja. Az én tévémen gyárilag Gracenote van, és azokat a műsorokat mutatja, amilyen országra van állítva a tévé. Már elég régóta Németországon van, és minden műsor német. Már amelyik csatornát felismeri a Gracenote, mert nem sokat. A magyarok nagy része rejtély előtte, ott üres az EPG. Korábban egy ideig Finnországon is volt, akkor meg a Viasat csatornáknál mind a finn megfelelőjének a műsorait mutatta.

Átlépve műsorsugárzói EPG-re, minden oké. Kivéve, hogy a hülye Philips akkor nem enged időzített felvételt beállítani. Inaktívvá válik az opció.

(#58246) 4Grider válasza kabelmania27 (#58244) üzenetére

4Grider
(PH! kedvence)

Ez tényleg hülyebiztos, ellenben nem túl jó megoldás, mivel így az otthoni hálózata két hálózatból fog állni, és csak az egyik felől lehet alapból elérni a másikat, tehát a kliensek egy része nem lesz megtalálható a második routolás miatt a másik alhálózatból.

(#58247) o.gaby válasza tomp (#58241) üzenetére

o.gaby
(tag)

Mi a rajta lévő SW sorszáma?

(#58248) Intruder2k5 válasza sakal83 (#58242) üzenetére

Intruder2k5
(MODERÁTOR)

Szia!

Próbáld meg ez alapján! [link]

Szakmai kérdésekkel privátban ne keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#58249) kabelmania27 válasza 4Grider (#58246) üzenetére

kabelmania27
(Topikgazda)

Jaja, alapbeállítással elvileg a hgw és a router nem ütközik.
Ha csak internetkapcsolatra kell és nincs szükség fájlmegosztásra vagy csak két eszköz között kell akkor működhet.

(#58250) tomp válasza o.gaby (#58247) üzenetére

tomp
(PH! nagyúr)

Fejből nem tudom a teljes számát de a vége 23 azt hiszem. Nem frissült. Ha jól tudom ez az aktuális verzió.
Este nem tudtam filmet nézni a gépről mert se wifin se utp-n nem bírta átvinni stabilan a fullhd-t... Gép azt látta, hogy folyamatosan leszakad a kapcsolat majd újból létrejön. Aztán megint le majd fel. Ez ismétlődik folyamatosan.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.