Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58851) -=RelakS=- válasza morefire (#58850) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Volt valahol egy írás, hogy azért annyi amennyi a kábeltévéd, mert csomagokat veszel. Ha kell retek klub, akkor még 5-6 másik csatornát is meg kell vennie a szolgáltatónak, különben jó drága lenne 1-1 csatorna.

Régebben sokat ment nálam háttérben valamelyik ismeretterjesztő csatorna (mikor melyik), de sajnos már azokon is szinte kizárólag reality show szintű vackok követik egymást.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#58852) AtaWrc válasza mikung (#58849) üzenetére


AtaWrc
tag

Még egy két ilyen lépés és az ember fia jobban jár már ha csak valamelyik szolg-nál előfizet netre, és semmi másra és aztán körbe néz az internet alapú csomagoknál. Netflix, stb.

(#58853) Ron Swanson


Ron Swanson
senior tag

Ha bemegyek egy UPC Partner shopba, hogy szeretnék még 2 Horizon boxot akkor azt ott rögtön megkapom, vagy majd postázzák?

(#58854) donmackó válasza Ron Swanson (#58853) üzenetére


donmackó
őstag

Horizon box-ot csak technikus fog kivinni, és ő üzemeli be. A kábelezés miatt.

[ Szerkesztve ]

Release the cable hounds!

(#58855) kezo0 válasza Ron Swanson (#58853) üzenetére


kezo0
addikt

Szerintem először is nagyon rádcsodálkoznának, hogy ki az, akinek még kettő kell abból a vacakból...:P

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#58856) tomp válasza donmackó (#58854) üzenetére


tomp
félisten

Anno amikor bejött ez a jövő "izé" sikerült megoldani, hogy a kezembe adják a boxot és a szereld magad kábel pakkot mivel 2. eszköz volt.

(#58857) donmackó válasza tomp (#58856) üzenetére


donmackó
őstag

Nálunk tavaly nem adták ki a harmadikat (elrontott szerződés miatt csak kettőt kaptunk elsőre), hanem küldtek technikust bekötni. Nemrég anyóséknál is lecserélték a régi Pace sd-t (tönkre ment) egy horizon-ra, ott is technikus jött és kábelezett is.

Release the cable hounds!

(#58858) ztsoft válasza morefire (#58850) üzenetére


ztsoft
őstag

Vannak akik sorozat függők, Ők biztos megvennék.

(#58856) tomp Már nincs szereld magad csomag Horizon box-ra. Kezdéskor nekem is úgy küldték, de mégis technikus lett belőle (nem az én tudatlanságom, hibám miatt).

[ Szerkesztve ]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#58859) fokukac


fokukac
nagyúr

Én is várom már 3,5 hete a technikust, hogy bekösse végre a netem.
Kezd fogyni a türelmem. Heti két-háromszor felhívom őket, hogy mi van már, de mindig csak annyit mondanak, hogy még dolgoznak, és majd jelentkeznek.
Április 19-én rendeltem meg a szolgáltatást, Május 5-én behúzták a kábelt a lakásba, azóta várok.
Közben egy hónapja nincs netünk (április 29-én költöztünk be).
Régen csak a fizetés miatt vártam az elsejét, most már az új mobilnet-keret miatt is.

1996 óta folyamatosan volt internetem, amikor nem, mindig pár nap alatt bekötötték...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#58860) donmackó válasza fokukac (#58859) üzenetére


donmackó
őstag

Nincs rajta az email-ben kapott szerződés mintán a technikus várható kiszállásának az időpontja? Nekünk is 2 hét plusz pár nap volt mire kijöttek.

Release the cable hounds!

(#58861) fokukac válasza donmackó (#58860) üzenetére


fokukac
nagyúr

Nincs szerződés-mintám. Mondom, az egész a telefonos megkeresésemen alapult.
Felhívtam őket, kijöttek az alvállalkozók, akik behútzák a kábelt a házba, és rádugták a lakásomba menő koax-ra, tehát már a lakásomban van a kábel vége. Ők aláírattak egy rakat papírt arról, hogy én és a ház hozzájárulunk a kábel vezetéséhez.
Magára a szolgáltatásra vonatkozó szerződés-mintám semmilyen formában nincs.

Az online felületen meg sem tudok rendelni egy konkrét csomagot, mert nincs a címlistában a lakásom. De a kábel ott volt a ház előtt, és kijöttek, és bekötötték. Mondták, hogy új a kábel az utcában, még gyenge a jel, de majd a technikus állít a villanyoszlopon lévő erősítőn...

Mindegy, várok még egy picit, aztán nem tudom, mi lesz.
Elvileg 30 napon belül nyújtaniuk kéne a szolgáltatást az eredeti megkereséstől kezdve. : )

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#58862) cigam válasza fokukac (#58861) üzenetére


cigam
félisten

Kérd ki a telefonbeszélgetést, és küld el a felügyeleti szerveknek panaszra.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#58863) Ryder1


Ryder1
senior tag

Sziasztok!

Ha online megrendelésnél a címnél a mi házszámunk nem szerepel, de amúgy az egész utca igen és a keresztező utca házszámai is látszanak, akkor hol lehet a hiba? A házszámunk 123/A, de csak 123-at lehet kiválasztani. Több /A, /B házszámot is ki lehet választani, de a miénket pont nem. Az addig oké, hogy így online nyilván nem rendelhetem meg a szomszéd házra, de személyesen lehet ebből probléma, hogy minket nem lát a rendszer valamiért, vagy ott már lakcímkártyával tudom igazolni, hogy létező házszámról van szó? Szeretnék előre felkészülni és nem többszöri nekifutásra elintézni a dolgot. :D

Előre is köszi!

(#58864) Gubek-Einste válasza Ryder1 (#58863) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tehetsz egy próbát az irodában de telefonon is felhívhatod őket.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58865) ArthurShelby válasza Ryder1 (#58863) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nálunk az irányítószám rossz, de az összes ügyintéző csak legyint (pedig engem zavar ez a kis pontatlanság, de mindegyik lusta, vagy nem tudja megoldani).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#58866) kabelmania27 válasza ArthurShelby (#58865) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Írj az ügyfélszolgálatnak, hogy nem jó az irányítószám, ha az önkormányzattól kérsz egy igazolást, hogy az ingatlan hrsz-a milyen címhez tartozik akkor átírják.

(#58867) ztsoft


ztsoft
őstag

Nálatok megy a Horizon Go? Nálam se Android-on, se böngészőben nem jön be.

Amúgy tetszik az Android-os hiba üzenet.
A UPC szervere nem elérhető. Kérjük, ellenőrizze az internetbeállításokat.

No igen, csakis nálam lehet a hiba, a UPC szerverei soha nem állnak le, hibásodnak meg! :F Már itt is látszik, hogy hogyan állnak a dolgokhoz!

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#58868) tomp válasza ztsoft (#58867) üzenetére


tomp
félisten

Android alatt telenor hálózaton hibamentes.
Délelőtt volt egy videótár, visszanéző és horizon boxos epg leállás. Fb-on kiírták.

[ Szerkesztve ]

(#58869) ztsoft válasza tomp (#58868) üzenetére


ztsoft
őstag

Érdekes, más minden megy (oldalak betöltése, videók lejátszása), a HGW értékek jók.

A ping egy kicsit magas (több a megszokottnál).

--- google.com ping statistics ---
100 packets transmitted, 100 received, 0% packet loss, time 99136ms
rtt min/avg/max/mdev = 13.289/15.530/27.766/2.187 ms

--- bix.hu ping statistics ---
100 packets transmitted, 100 received, 0% packet loss, time 99139ms
rtt min/avg/max/mdev = 31.959/34.558/55.185/3.463 ms

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#58870) 4Grider válasza ztsoft (#58867) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nálam csatornája és időpontja válogatja.
Napközben nincs gondom, így estefelé egy csomó csatorna elkezd szaggatni, idő után jön egy hibaüzenet:
Vagy a csatorna korlátoz szerzői jog miatt, vagy csak natúr a videót nem lehet lejátszani, vagy elégtelen a sávszélesség. (Utóbbi természetesen nem nálam, mert mindig 30 Mbps felett mérek ilyenkor.)
Magyarul ez a szolgáltatás olyan, amilyen.
Viszont a te esetedben valószínűleg nálad lesz a hiba.

(#58871) ztsoft válasza 4Grider (#58870) üzenetére


ztsoft
őstag

Nálam egyedül a TC HGW lehet a ludas (5 eszköz közül egyen sem jön be a horizon.tv oldal, kábeles is van köztük). Meg a másik, hogy csak a Horizon Go-n lenne hiba, a UPC Phone tökéletesen megy.

Lehet ez is X Akta lesz. :DDD

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#58872) ztsoft válasza ztsoft (#58871) üzenetére


ztsoft
őstag

Most már megy nálam is. De, hogy mi volt a hiba, azt talán soha sem fogom megtudni.

Amit kipróbáltam, beléptem a MyUPC-be, majd onnan indítottam a Horizon Go-t, kis gondolkozás után bejött. Ezután a többi eszközön is bejött az oldal. :U

Mondom én, hogy X Akta! :C

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#58873) puru


puru
senior tag

Sziasztok!
UPC Medicarddal kapcsolatban kérdeznék.
3 kártyám van, abból 1 tökéletesen működik, viszont a másik kettő nem :(

- az egyik egy LG 42SL8000 Tv-ben lenne, de ahogy bedugom kiírja, hogy nem kompatibilis a tv-vel. Utánaolvastam, a Tv régióját átállítottam Finnországra, de úgy sem. Cseréljek Tv-t, vagy van valami ötletetek?

- a másik pedig egy Samsung ls22e350 monitor TV. Ez felismeri a kártyát, be is authentical, le is frissítette magát a smart card, de csatornakeresésnél nem lehet "hálózati azonosítót" megadni, így csak kb 7 adót talál meg az automata kereső. Tudok tenni valamit?

Köszönöm szépen!

(#58874) kabelmania27 válasza puru (#58873) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Beállításoknál nézd meg másik országgal hátha jobb lesz.

(#58875) puru válasza kabelmania27 (#58874) üzenetére


puru
senior tag

Köszi, ez gondolom a Samsungnál lehet érdekes :)

(#58876) kabelmania27 válasza puru (#58875) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit. Előbb lemaradt, hogy lehet azért talál kevés csatornát mert gyenge a jel.
Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax+ van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító és ha van internet előfizetés a modem értékeket is meg kellene nézni. Az információk birtokában meg lehet mondani, hogy lakáson belül lehet-e javítani az értékeken.

[ Szerkesztve ]

(#58877) merqree


merqree
őstag

Csepeli sorstársaim! :-)

Beizzításra kerültek a mediacard-ok, NET is működik.

(#58878) puru válasza kabelmania27 (#58876) üzenetére


puru
senior tag

Nem azért nem talál :(
másik Tv-n is amíg nem írtam be a upc hálózati azonosítót, ugyenezeket a technikai csatornákat találta csak.

(#58879) merqree válasza puru (#58873) üzenetére


merqree
őstag

Ha ma álltál át a NET-TVtől, akkor hívd az UPCt, nekem is csak az egyik kártya volt aktiválva, pikk-pakk megoldották, azóta szuper mind a két TVn

(#58880) kabelmania27 válasza puru (#58878) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha nem talál akkor egyenként kerestesd le a frekvenciákat.

(#58881) puru válasza kabelmania27 (#58880) üzenetére


puru
senior tag

Átállítottam a Samsungot "egyéb országra", így már engedett hálózati azonosítót megadni :) Így ez tökéletes lett.
Az LG túl régi Tv a UPC-hez. Vagy eladó, vagy veszek STB-t.
Köszi

(#58882) TeeJay


TeeJay
félisten

na sikerült kicsikarnom egy jobb ajánlatot UPC-től :D

240-es net
DIGItal GOLD TV + 32HD kettő TV-re
meg Nonstop M telefon 9980forint 2év hűséggel epack kedvezménnyel

jobb mint a Trio L csomag és még olcsóbb is, érdemes felröppenteni azt a kártyát hogy "a Telekom olcsóbb ajánlatot tudna", utána nekem is tudott jobb ajánlatot az ügyfélszolgálatos a Trio L csomagtól!!!
már csak a kábelezés lesz, azért szeretni fog majd a szerelő :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#58883) merqree válasza TeeJay (#58882) üzenetére


merqree
őstag

Nekem divital gold + hd + 240 net +masodik TV, ket evre 8000.
A telefont is adjak, de ah nem erdekel.

(#58884) khorvat válasza merqree (#58883) üzenetére


khorvat
senior tag

De ez akkor nonstop S telefonnal van, nem?

(#58885) merqree válasza khorvat (#58884) üzenetére


merqree
őstag

Telefonnal együtt van, de, hogy milyen telefon nem érdekelt, mert azt úgysem használom :-)

(#58886) Gubek-Einste válasza merqree (#58885) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak az árazás miatt lenne jó tudni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58887) merqree válasza Gubek-Einste (#58886) üzenetére


merqree
őstag

Este megírom a pontos részleteket, fillérekre pontosan.

(#58888) aronocs


aronocs
tag

Sziasztok!

Nem találtam hirtelen hasonló bejegyzést, így felteszem a kérdést, talán sokadszorra.

Pár napja használok egy ConnectBox-ot, postán kaptam, beüzemeltem, minden rendben volt.

Egy RaspberryPi lóg rajta kábelen, egy telefon és egy laptop WiFi-n. Ezek közül a RPi és a telefon is gond nélkül megy.
Amikor kikapcsolom a laptopot - ami ritka, így nem vettem észre azonnal - nem akar csatlakozni. Látja a hálózatot, de nem sikerül a csatlakozás.

Rádugtam a laptopot kábellel a routerre, és beállítottam egy fix IP-t a laptop MAC-jére, gondolva, hátha a DHCP a ludas. Jónak is tűnt, de ma reggel ugyanezt tapasztaltam. (Szerintem azóta nem volt kikapcsolva a gép, tehát simán lehet, hogy ugyanaz a probléma, csak akkor nem vettem észre, nem teszteltem alaposan.)

Egyelőre nem játszottam csatornákkal, sávokkal, stb., tehát van még ötletem, de hátha valaki egyből tudja a választ erre a problémára.

Firmware/hardware verziót hirtelen nem tudok mondani, de ha segít, kibogarászom.

Előre is köszönöm a segítséget.

Aut inveniam viam aut faciam.

(#58889) Dan-szan válasza TeeJay (#58882) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Én is nemrég hívtam őket,hogy váltanék netet felfelé,de nem adott kedvezőbb ajánlatot :U ,igaz még kb 1 év van a hűségből. Talán legközelebb rugalmasabb ügyintézőhöz kerülök.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#58890) #51736960


#51736960
törölt tag

Sziasztok,

Egy 30Mbit-es UPC netet használok, havi 3.000 forintért. Már rég nincs rá hűség.
A minap felhív a UPC, hogy megszűnik az állami támogatás az olcsó internetre, ezért ajánlana egy 120Mbit-es netet, valamivel drágábban. Ha nem váltok, akkor a 30 megás netem árát megemelik, így többe kerül majd, mint az akciós 120-as net.

Annak fényében különösen furcsa az egész, hogy még a csapból is az államilag olcsósított internet folyik mostanában. :F

(#58891) merqree válasza Gubek-Einste (#58886) üzenetére


merqree
őstag

Megtaláltam online a szerződésemet:
Digital Gold ( 2 db media card) + HD csomag + 240 NET + Nonstop S telefon + e-pack számlázás = 8289 HUF/hó (már az első hónaptól kezdve!)

(#58892) 4Grider válasza #51736960 (#58890) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem kell készpénznek venni az ilyen hívásokban elhangzó minden információnak tűnő dolgot.
Tehát vagy volt támogatás a 30-as neten, vagy nem, vagy megszűnik ez a támogatás, vagy nem. Vagy csak az van a háttérben, hogy 2 évre le akarnak kötni, mert pont jön valami olcsó (akár államilag támogatott) net hozzátok, esetleg nem is a UPC-től...

(#58893) TeeJay válasza merqree (#58883) üzenetére


TeeJay
félisten

oké csak vedd figyelembe hogy szülők vidéken falun élnek
ott csak egy konkurencia van a Telekom
legjobb esetben VDSL de 1km-es távon laknak a DSLAM-től szóval lehet már nem ment volna 2 vonallal sem az 50megabites csomag

mellé lehet SAT TV ami most van vagy IPTV de utóbbi ugye gáz 2TV esetén mert nem lehet 2HD-t nézni
meg eszi a netet is úgyhogy tényleg bekamuztam hogy a Telekom megkeresett egy olcsóbb ajánlattal
ami tényleg olcsóbb lett volna ha megkerestek volna de szarabb is :D
szóval megadta a UPC a Trio L csomagot de NONSTOP M telefonnal ami meg azért kellett mert szülők vezetékesen hívják az országban a rokonokat és órákat beszélnek aztán az M telefon csomagban korlátlan és ingyenes a belföldi hívás

arról nem beszélve hogy a TrioL csomagban ha 2. TV-re HD smart kártyát kérek már 10890 lett volna
most meg 9980forint lesz és ugyanúgy mindkét TV HD-s csomag DIGITAL GOLD-al meg M-es telefon szóval minden tökéletes

sajnos már hiába könyörögtem nem tudtam régebbi STB-ot kiharcolni
úgyhogy Horizon box lesz de jeleztem hogy UTP-t nem tudunk oda húzni mert baromi messze van a modemtől és fene se fog padlástéren át húzni a ház másik felébe csak ezért

összességében ahhoz képest hogy vidéki a cím és kb. nincs konkurencia csak sikerült jobb ajánlatot kapni
tehát mindenki örül
jelenleg 12körül fizetnek szülők a SAT TV+HD csomagra 2 TV-vel + Hoppá telefon + UPC 30-as net
most meg lesz 9980 és a net is sokkal gyorsabb a TV ég és föld lesz a tányéroshoz képest
a telefon meg szintén korlátlan belföldre

már csak a fránya kábelezést nem kívánom a hátam közepére se de muszáj lesz megcsinálni
rendeléskor jeleztem is hogy valaki nyugodt kollégát küldjenek ki mert baromi sok kábelezés meg csatlakozó felrakás lesz, szóval lesz munkája bőven és jó meleg lesz a tetőtér ráadásul üveggyapot is van tehát finoman szúr is :D

azt el is felejtettem megkérdezni
a Horizon Box ahhoz hogy FW-t frissítsen kell neki UTP kábelezés vagy azt simán koax-ról is el tudja végezni?

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#58894) havri1


havri1
félisten

Helló!

Horizon Go alkalmazás W10 alatt notin működik? Látom létezik android, ios, w10, csak nem tudom mobil platform, vagy asztali is van e..köszi!

Szerk.: Megvan

[ Szerkesztve ]

havri

(#58895) #51736960 válasza 4Grider (#58892) üzenetére


#51736960
törölt tag

Nem rossz meglátás, köszi :R

(#58896) donmackó


donmackó
őstag

Jelszint helyzetjelentés, csak mert még működik a net:

Upstream Channel Status
Transmitter # Channel ID Lock Status Frequency Modulation Symbol Rate Channel Type Power
1 24 Locked 40000000 64QAM 5120000 ATDMA 52.8
2 23 Locked 33200000 64QAM 5120000 ATDMA 52.8
3 0 Unlocked 0 N/A 0 N/A 0.0
4 0 Unlocked 0 N/A 0 N/A 0.0

Downstream Channel Status
Receiver # Channel ID Lock Status Frequency Modulation Symbol Rate SNR Power
1 8 Locked 410000000 256QAM 6952000 37.8 0.1
2 1 Locked 354000000 256QAM 6952000 37.5 -0.7
3 2 Locked 362000000 256QAM 6952000 37.5 -0.6
4 3 Locked 370000000 256QAM 6952000 37.2 -0.9
5 4 Locked 378000000 256QAM 6952000 37.7 0.0
6 5 Locked 386000000 256QAM 6952000 38.2 0.4
7 6 Locked 394000000 256QAM 6952000 37.8 -0.1
8 7 Locked 402000000 256QAM 6952000 37.8 0.0

Release the cable hounds!

(#58897) ArthurShelby válasza #51736960 (#58890) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ez azért furcsa, mert ősszel 2évre a 30-as net 3000ft volt.
Egyébként szerintem meg most jön majd az internet árának csökkenése (t csomó helyen kiépíti a gigás hálózatát), és hogy legyen mit felmutatni, hogy mennyit csökkent, most azért emeltek (szerintem).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#58898) ArthurShelby válasza TeeJay (#58893) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Minden elismerésem az alkuért. Mi is hasonló pozícióban voltunk (trio L kellett nonstop M-mel, csak akkor még a trio L-ben a nonstop M benne volt). Szóval én nem alkudtam velük (kicsit próbáltam), csak mikor kicsit jobb ára volt, akkor kötöttük meg. Azóta volt áfa csökkentés, így fizetünk 10800-at, szóval gratulálok! :C

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#58899) norberto_th


norberto_th
aktív tag

Ügyfélmegtartót a hűség lejárta előtt mennyivel lehet kérni? Nekem valaki egyszer azt mondta hogy 1 hónappal előtte lehet akkor ergo Júli 8-án? Mert Aug 8-án jár le. Valami jó ajánlatot szeretnék kibulizni velük. Most nem kérhetek akkor?

[ Szerkesztve ]

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#58900) Draken válasza kabelmania27 (#58548) üzenetére


Draken
őstag

Köszi a segítséget! Kihívtam őket, lecserélték az első osztót ilyenre, mértem 250-300at az 500körüli helyett. Most, hogy elment megint ilyen jó értékeim vannak.. Kezdem nem érteni a helyzetet!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.