Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57801) lm83 válasza lm83 (#57799) üzenetére


lm83
őstag

Csak hát azt mondták majd reggelig jó lesz
De már ma reggel se volt...

(#57802) Zyelor válasza ben11 (#57769) üzenetére


Zyelor
aktív tag

Nekem is ez van... Kurva irritáló. UPC-s netről, Telekomosról is, mindenhonnan.... Vicc... Bármi megoldás?

(#57803) Intruder2k5 válasza ben11 (#57769) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Másik böngészővel esetleg?

Én most megpróbáltam, simán belép. Aztán kiléptem, majd szándékosan 2x elrontottam a jelszót, harmadikra megint simán beléptem, nem is kért captcha-t.

(#57804) blakey


blakey
titán

Lenne egy érdekes kérdésem és azt sem tudom, hogy hol tegyem fel, lehet, hogy UPC-s téma lehet, hogy nem. A kérdés: UPC-s DNS esetén tökéletesen elérem a http://router.asus.com/-on a routert, ha Google DNS-t használok akkor az asus magyar oldalára visz. Mi lehet a hiba, valahol valamit be kéne állítani? IP-cím alapján természetesen nincs gond.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#57805) Intruder2k5 válasza blakey (#57804) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Feltehetően alapbeállítás esetén, tehát UPC DNS mellett, a router a DNS szerver LAN-on, és ha egyedi DNS szervert (pl. Google) állítasz be, akkor a kérések közvetlenül a Google szervernek mennek. A téma inkább ide, vagy ide való, mint a UPC topikba.

(#57806) Gubek-Einste válasza blakey (#57804) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nálam a router-en admin oldala jön be Google DNS mellett erre a címre, próbáld ki a www.asusnetwork.net is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57807) Zyelor válasza Zyelor (#57802) üzenetére


Zyelor
aktív tag

Kaptam megoldást az Üf. szolgálattól. Más böngészővel sem ment, itt a solution:

"Kollégáink előtt már ismert ez a központi probléma, a javítás folyamatban van. Azt az információt kaptuk, hogy bizonyos esetekben segíthet, hogy ha belépéskor a teljes felhasználónevet végig nagybetűvel írod. "

És valóban. Csupa nagybetűvel írva a loginnevet jó :)

(#57808) thomas77


thomas77
senior tag

Nálam a net halt be kb. 5 napja. Ha most mérek a digi szerverén ennyit megy:

A vodafone-on meg ennyit:

Állítólag nem központi hiba... De ha nem az, akkor a voda és a kecskeméti Opticon szerverén miért jó az összes mérés? És a többi szerveren (Digi, Telenor, Telekom) miért rossz állandóan?

A böngészés meg olyan, mint 20 éve a modemes időszakban... szép lassan jönnek be az oldalak. Kivétel nélkül.

(#57809) kabelmania27 válasza thomas77 (#57808) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modemértékek rendben vannak?

(#57810) thomas77 válasza kabelmania27 (#57809) üzenetére


thomas77
senior tag

Mire gondolsz? Jelszint?

(#57811) kabelmania27 válasza thomas77 (#57810) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen.

(#57812) thomas77 válasza kabelmania27 (#57811) üzenetére


thomas77
senior tag

Egy minimális eltérés van, de az évek óta megvan. Sosem okozott problémát.
Ahogy írtam is... a voda szerverén tesztelve mindig jó, a többi szerveren mindig rossz. Ha jelszint okozná a problémát, akkor a voda szerverén is rossz lenne nem?

(#57813) Gubek-Einste válasza thomas77 (#57812) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szolgáltatói vagy custom DNS-t használsz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57814) thomas77 válasza Gubek-Einste (#57813) üzenetére


thomas77
senior tag

Minden gyári beállításon van. A modem, a win10, a chrome... minden. Ezzel a beállítással évek óta hibátlan a netem.

(#57815) Chal válasza thomas77 (#57808) üzenetére


Chal
addikt

Valami gond van szerintem náluk, bármennyire is tagadják. Más fórumokon is panaszkodnak az emberek, mindenki ugyanarra. Nálam kb. 5-6 napja vannak lassulások, és jellemzően az esti órákban, éjfél után pedig megoldódik. Ezen idő alatt bix felé átlagosan 50-60ms-es válaszidők vannak, külföld felé pedig 80-90ms (normális esetben ezek harmada-negyede szokott lenni). Valamint 1-2% packet loss is befigyel. Modem jelszintek jók, bridge módban direktben rákötve egy laptoppal is tök ugyanilyen minden.

HUP-on írták páran teljesen ugyanezt a jelenséget, illetve hibára is leadták, de lerázták őket is azzal hogy nem központi hiba, más nem szólt. Ja és asszem ott hárman is írták hogy Bp. 13. kerületben vannak, és én szintén ott lakok.

[ Szerkesztve ]

(#57816) TeeJay


TeeJay
félisten

fenébe is javították a csomagoknál a telefon infót
most már az összes trió csomagban Nonstop S van és javítva hogy csak hálózaton belül ingyenes a telefon azon kívül 12,9forint

remélem júniusban tudnak majd olyan csomagot adni ami belföldre is ingyenes telefonnal lesz

amúgy ahogy néztem a Trio L tökéletes lenne nekünk
10900-ból megvan 4. hónaptól és fullos gold csomag+ összes HD + második TV-re HD smart kártya
mellé 240-es net CB-al, és Nonstop S telefon csak kár hogy akiket anyám hívna egyik sem UPC-s

azt hiszem rá fogom nevelni a Viberre és wifin korlátlanul tudnak majd beszélni
telefonra meg nem fizetünk többet
még jó hogy a CB elvileg jobb wifivel rendelkezik mint a TC7200 aztán okostelefonon viber és majd beszélnek azon

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#57817) TeeJay


TeeJay
félisten

intel_puma_6_honapok_ota_szenvednek_felhasznalok.html

a Connect Box is Intel Puma procis ugyebár...
na lesz itt még szopás nem is kicsi

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#57818) o.gaby válasza Chal (#57815) üzenetére


o.gaby
tag

Nálam ugyanez a hiba 3-4 napja és szintén 13 ker. Fél 5 és fél 6 körül teljesen beáll, és szinte használhatatlan arra ami nem normál net. Természetesen a hibámat lezárták, hogy minden ok. Te merre laksz? Én a westenddel szemben a 13 kerben.

(#57819) Chal válasza o.gaby (#57818) üzenetére


Chal
addikt

Én Angyalföld, szóval a másik vége.

Ha felhívnak és le akarják zárni, megmondom nekik hogy nézzenek körül az interneten, mert kurvára ugyanerre panaszkodnak az emberek több helyen is. (Biztos nagyon fogja érdekelni őket... :( ).

(#57820) o.gaby válasza Chal (#57819) üzenetére


o.gaby
tag

Leadtam ismét hibára. Bár lehet az lenne a legjobb, ha összeszednénk a leadott hibajegy számokat, és mindenki behivatkozná a hibajegy számokat.

(#57821) thomas77 válasza Chal (#57815) üzenetére


thomas77
senior tag

13. Ker szintén...

(#57822) nyesix


nyesix
senior tag

13 kerületi vagyok én is, nálam a Cisco HDR media box szarakodik mostanában.
Elgondolkoztam a box cseréjén, de már csak Horizon box, és mediacard van. Egyikben sincs HDD, bármelyiket is választom, nekem kell egy külső vinyót rátenni, hogy arra menjen a rögzítés. (a TV-m új, HDD kezelése nem probléma)

mit javasoltok inkább: Horizon mediabox, vagy mediacard. Nekem a TV saját műsorújsága miatt szimpatikusabb a card. Ha ez lesz, és a TV re teszek egy vinyót, úgy is működik a rögzítés? Ki mit használ? Mik a tapasztalatok?

(#57823) Chal válasza o.gaby (#57820) üzenetére


Chal
addikt

Nem rossz ötlet. Én e-mailben adtam le tegnap este, a visszaigazolásban látom az ügyfélszámom, és egy "iktatószámot". Ez utóbbi lenne a ticket id? Egyébként nekem ez:

MYUPC-93265/1-2017

(#57824) tomp válasza nyesix (#57822) üzenetére


tomp
félisten

Mi a gond a Cisco boxal? Milyen jellegű a hiba? Cisco box van még de már csak erőszakkal lehet kapni. Ha nincs hpséged akkor mond le. Azonnal hozzád vágnak egy új Cisco-t.
De ha már horizon vs. mediacard: mediacard!
Volt nálam horizon box. A csilivili menün kívül semmit nem tud. Műsorvisszanézőt azon meg hagyjuk...
Visszavittem és kértem mediacardot. Ég és föld...

(#57825) o.gaby válasza Chal (#57823) üzenetére


o.gaby
tag

Az enyém: MYUPC-93597/1-2017

(#57826) nyesix válasza tomp (#57824) üzenetére


nyesix
senior tag

a következő hibákat produkálta eddig az elmúlt 2 hétben:
- megáll az óra rajta, és nem reagál semmire (előlapi, távirányító) csak kikapcsra
- a rögzített műsorok közül van amit nem hajlandó elindítani, OK után nem történik semmi ki/bekapcs után jó
- nem lehet csatornát léptetni, csak ki/bekapcs után.

Megnéztem hogy lehet gyári resetet csinálni, azt még lehet, hogy megpróbálom, de ha már úgyis elvesznek a rögzített tartalmak, akkor jó lenne valami biztosabb megoldás.

A media cardnak szebb a képe? Ez szimpatikusabb lenne mert, akkor nem a mostani box okádék műsorújságát nézegetném 4K ban, hanem a TV beépített menüjét.
+1 kérdés: ha media Card ot rakok a TV be, akkor is tudok saját HDD re rögzíteni? (LG UH7507 es TV) :R

(#57827) ArthurShelby válasza nyesix (#57822) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nekünk horizon box van, és szerintem sz*r. Amivel többet tud a többinél, az a multimédiás tartalmak (pl my prime), de ott is annyira lassú, hogy az ember inkább nem használja, mert mire kiválasztasz egy filmet, az egy óra.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#57828) tomp válasza nyesix (#57826) üzenetére


tomp
félisten

Csinálj hard resetet. Boxon hátul tápot kapcsold le. Várj pár mp-et majd miközben elöl nyomod a Rec CH + CH- gombokat, bekapcsolod a tápot. Megjelenik a Clear felirat egy forgó pálcikával. Elengeded a gombokat majd Done feliratnál nyomsz a boxom egy bekapcsot. 5-10mp múlva bekapcsol és teljesen tisztán indul a box. A felvételek nem vesznek el. Megmaradnak. De csak azok.
A mediacardnak olyan a képminősége amilyen tunert raktak a tv-be. A mediacard csak kinyitja a csatornákat. Amelyik csatornát nyitja a kártya azokat természetesen fel tudod venni a tv-vel.
Cisco boxnál ha egy műsort rögzítesz akkor egy másikat mézhetsz vagy azt is rögzítheted. Horizon boxnál és mediacardnál amit rögzítesz azt nézed. Nem tudsz mást.

(#57829) kezo0 válasza nyesix (#57826) üzenetére


kezo0
addikt

Szia,
a hard reset a következő: úgy helyezd áram alá a hátoldalon levő billenőkapcsolóval a boxot, hogy közben egyidejűleg nyomva tartod az előlapon a CH+, CH– és REC gombokat. Ha játszol valamilyen hangszeren, akkor kicsit könnyebb ezt a három gombot egy kézzel nyomva tartani, egyébként kell hozzá némi kézügyesség. ;)
A korábban rögzített műsorok nem fognak elveszni, ellenben minden más beállítás igen.
A box EPG-je egy teljes heti műsort lát előre, a mediacarddal viszont csak kb. 24 órát fogsz előre látni – ezt tudnod kell, ha kártyára akarsz váltani. Továbbá a mediacarddal nem fogod elérni a videotárat, MyPrime-ot, műsorvisszanézőt, vagyis semmilyen interaktív tartalmat, amit a boxszal igen (a Ciscoval is elérhető a MyPrime, tehát ezzel sincs előnyben a Horizon box!). A Horizon box hardvere igen gyenge még ahhoz a lebutított szoftverhez is, amit írtak rá, ezért nem ajánlott. Külső HDD-re is csak azt a műsort tudod vele rögzíteni, amit éppen nézel – vagy választhatod azt is, hogy rögzítés közben nem nézed. :P A lényeg, hogy rögzítés közben nem tudsz másik csatornára kapcsolni, ami kicsit vicces így, 2017-ben... De vigyázz, mert ha a tévédben csak egy tuner van, akkor mediacard használata esetén a tévére dugott HDD-vel sem tudsz majd más csatornára váltani, mint amit éppen rögzítesz. Ha duplatuneres a tévé, akkor kódolt adás rögzítése közben tudsz legalább egy kódolatlan csatornát nézni, ill. kódolatlan csatorna rögzítése közben bármilyen másikat nézni. Viszont ha kódolt csatorna rögzítése közben egy másik kódoltat néznél, ahhoz dupla CI+ slot kell a tévén, és 2 db mediacard használata. ;)
Szóval ilyen szempontból a legjobban akkor jársz, ha meggyógyítod a Cisco boxot, mert azzal bármilyen csatornát nézhetsz, miközben egy bármilyen másikat nézel.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#57830) gduck válasza ArthurShelby (#57827) üzenetére


gduck
addikt

Amivel többet tud a többinél,

A Horizon boxban egyedül a műsorvisszanézés volt a plusz, de miután ezt már a régi boxok is tudják, így most már a Horizon box tud kevesebbet...

(#57831) tomp válasza gduck (#57830) üzenetére


tomp
félisten

A régi boxok a műsorvisszanézőt sokkal jobb minőségben tudják mint a jövőbox. Ez számomra még mindig hihetetlen, hogy egy "jövőbox" címmel reklámozott izé ennyire fapados. LAN-ról kapott streamet le kell butítani, hogy le bírja játszani.

(#57832) Chal válasza o.gaby (#57825) üzenetére


Chal
addikt

thomas77, o.gaby: nálatok mi a helyzet? Már este 20:00, és úgy tűnik itt minden oké.

BIX irányban átlagosan 10ms válaszidők vannak (sima icmp ping-el mérve, 64 byte-os csomagmérettel), packet loss nincs, külföld (jellemzően Németország, ott van néhány szerverem) 20-35ms.

[ Szerkesztve ]

(#57833) o.gaby válasza Chal (#57832) üzenetére


o.gaby
tag

Nálam is úgy tűnik, hogy minden ok. Ping és sebesség is, ill a vpn-em is.

(#57834) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

üdv!

Új TV-m van, beraktam a média kártyát, de a szabadon fogható csatornákon kívül mindenre azt írja hogy nem található CI+ modul, vagy illegális.

Meg lehet ezt oldani úgy hogy ne kelljen hivogatni a 1221-et?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#57835) blakey válasza Motion_Blur (#57834) üzenetére


blakey
titán

Várni kell néhány percet, hogy aktíválódjon az adott eszközön, ha fél óra elteltével sem jó akkor 1221 és elvileg 2 percen belül manuálisan aktíválják.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#57836) Motion_Blur válasza blakey (#57835) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Okés, a kártya se egyértelmű számomra hogy miként megy a TV adapterébe, mert 180 fokkal elfordítva is belemegy fizikailag. Most így van: [link] gondolom így a jó

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#57837) nz72 válasza ArthurShelby (#57827) üzenetére


nz72
csendes tag

Szervusztok!
(Részben az előzményre reagálok.)
Monorierdőn is végre lecserélhetővé vált az ADSL optikára! A 240-es net szenzációs, főként a 2Mbites ADSL-hez képest! Sebességcsökkenést 2 hét alatt még nem tapasztaltam, pár perces megszakadás azonban néhányszor előfordult, de ezt betudom annak, hogy még nem 100%-os készültségű a hálózat a községben.

A tévé-szolgáltatás minősége is nagyon jó, az eszköztől már kevésbé vagyok kibékülve. Alig tudtam valamit a Horizon MBox-ról, de persze a szerelők is rábeszéltek, hogy milyen jó lesz az nekem. Hát nem. Nagyon nem! Kezdjük azzal, hogy a távirányítójának a gombkiosztása és azok elhelyezkedése nagyon szerencsétlen! Egyszerűen nem tudom megszokni a rosszul elhelyezett és pici gombokat! Sötétben esélytelen kezelni. Ráadásul az alja íves, így egy kézzel/ujjal nem lehet kezelni, mert azonnal elborul!
A Mbox csak nagyon korlátozottan szabható személyre, ez a mai világban különösen dühítő! A csatorna-sorrendet nem lehet megváltoztatni, a szükségteleneket törölni! Kedvenc-lista ugyan készíthető, de egy gombbal azt nem lehet elérni, csak a főmenüből. A sorrend itt sem szabható meg! Egyszerűen nem értem, miként lehetett ilyen felhasználó-ellenesre készíteni a szoftverét. Tiszta őskor.
A videótár bár elvileg 2 hónapig próbaidős, de nálam egy film sem érhető el. Mondjuk ahogy néztem a választékot, sok értelme nincs a gyors net mellett...
A műsorvisszanéző funkciót már próbáltam, az azért néha jól jön. Ezt az egyetlen pozitívumát találtam a Mboxnak.

Utánaolvasva a dolgoknak átdugtam a lapostévébe (Samsung LE32C630) a koax kábelt. A UPC oldalának segítségével be tudtam fogni a féltucat kódolatlan csatornát! A tv használati utasításával ellenetétben szerencsémre a digitális csatornák sorrendje is megváltoztatható és szabadon törölhető. No ez már sokkal felhasználóbarátabb használatot tesz lehetővé! Ráadául nem kell plusz távirányító (a béna gombjaival) és kiiktatok egy 10W-os energiavámpírt.
Holnap bemegyek ez ügyfélszolgálatra és megtudakolom, miként lehetne lecserélni a Mboxot Ci Card adapterre. Biztos örülni fognak nekem...

[ Szerkesztve ]

(#57838) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Én kis naív 20 perce hívom a 1221-et, erre most olvasom hogy csak munkanapokon vannak 7-21 óráig :W

Ez most komoly? De kicseng, és pörög a percdíj?

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#57839) Motion_Blur válasza blakey (#57835) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ezt végigtoljam?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#57840) o.gaby válasza Motion_Blur (#57838) üzenetére


o.gaby
tag

A hibabejelentőnek 0-24-ben lennie kell.

(#57841) blakey válasza Motion_Blur (#57839) üzenetére


blakey
titán

Nyugodtan, de ha nem működik akkor hibát kell jelenteni az meg tudtommal mindig van, nem automata válaszol.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#57842) kabelmania27 válasza nz72 (#57837) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
14napon belül elállási jogra hivatkozva tudsz változtatni, bemész az irodába vagy munkaidőben felhívod a 1221-et.

(#57843) adika4444 válasza nz72 (#57837) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

Nézd meg a mediacard-ra váltás előtt hogy a TV-d a CI+-t támogatja-e (sima CI nem elég, fontos a +), ha igen akkor mehet a kártya, ha nem akkor ki kell harcolni egy Cisco boxot. Rámenősen gyakran elérhető, főleg hogy 80%-ban ők is tudják hogy ez a jövőbox egy gyász...

üdv, adika4444

(#57844) Motion_Blur válasza blakey (#57841) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Így működött :C

A franc hitte volna :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#57845) LucentTwo


LucentTwo
tag

Sziasztok,

Egy olyan kérdésem lenne, hogy szerintetek melyik éri meg jobban a MediaCard vagy a MBox, ha nem érdekelnek a MBox által adott plusz dolgok (Műsorvisszanéző, Videotár funkciók)?!

Mik a tapasztalatok?

(#57846) tomp válasza LucentTwo (#57845) üzenetére


tomp
félisten

Mivel hivatalosan boxból csak a "jövő" van így jobban megéri a mediacard. Így nem lesz nyáron egy rezsód a tv-nél. A 24órás epg-vel lehet élni. Nem vészes.

(#57847) kezo0 válasza LucentTwo (#57845) üzenetére


kezo0
addikt

Szia,
tegnap is volt ez itt téma, nem kell sokat visszaolvasni...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#57848) cigam


cigam
félisten


Ma sikerült egy fura hibába befutnom. Nem tudtam kilépni az EPG-ből, csak az aktuális csatorna műsorinfója jelent meg rajta párhuzamosan. Egy újraindítás rendbehozta, de gyanús előjelnek tekintem.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#57849) tomp válasza cigam (#57848) üzenetére


tomp
félisten

Box?
Annak elég komoly feladat maga a menü megjelenítése is. :DDD

(#57850) rappit4


rappit4
őstag

Sziasztok!
Tudna valaki segíteni? Van egy olyan problémám, hogy a upc által adott modem/routeren (fiber power 250) belül valamiért nem tudok portot nyitni. A qbittorrent alkalmazás elvileg a 8999 porton kommunkál és ezt a portot a gép fix ipcímén továbbítottam is és valamiért a port még mindig zárva van.



Valaki tudja mi lehet a probléma? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.