Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58651) jorden06 válasza cigam (#58650) üzenetére


jorden06
senior tag

ugyanazzal a kábellel mérte, CAT5e. live linux mérésnek mi lenne a gyakorlati haszna? ha többet is mérek vele, Win alatt kell megoldani a problémát, illetve már csökkentett módban is bebizonyosodott, hogy az os fogja vissza.

kabelmania27: Win7, és teljesen friss telepítés.

[ Szerkesztve ]

(#58652) kabelmania27 válasza jorden06 (#58651) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ssd vagy hagyományos winchester van a gépben?

(#58653) Intruder2k5 válasza jorden06 (#58651) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"live linux mérésnek mi lenne a gyakorlati haszna?"

Kiderül, hogy ha esetleg hardveres eredetű a probléma.

Alaplap, hálózati adapter gyári driverek telepítve vannak? Vagy csak amit a Win7 felpakolt?

[ Szerkesztve ]

(#58654) cigam válasza jorden06 (#58651) üzenetére


cigam
félisten

Kiderül, hogy HW-es gond van a gépeddel, vagy a rajta futó SW fogja meg. Nem mellesleg honnan van az a W7? Eredeti licencelt verzió, vagy valahonnan lett? + Ez már nem ennek a topiknak a témája.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#58655) jorden06 válasza Intruder2k5 (#58653) üzenetére


jorden06
senior tag

egy hp probook a delikvens, ezért a hp sw oldaláról minden olyan drivert telepítettem, amit célszerű volt felrakni.

viszont a lan kártyát magától telepítette a win, ezért ezt utólag újratelepítettem a fenti oldalról. most azon agyalok, hogy törlöm az összes network drivert, és csinálok egy friss telepítést ezekre. van valamilyen program, ami ezeket hatékonyat eltávolítja a rendszerből?

szerk: bocsi, már tényleg off topic lett. eredeti win7 egyébként, gépre gyárilag felpakolt.

[ Szerkesztve ]

(#58656) #41133696 válasza Intruder2k5 (#58653) üzenetére


#41133696
törölt tag

+ a kártevő is kizárva.

(#58657) norberto_th válasza cris78 (#58647) üzenetére


norberto_th
aktív tag

Szerezni kell egy vacak vezetékes telót, én is ezt fogom csinálni...én is csak arra használom, hogy az ügyfélszolgálatot hívjam. :D

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#58658) cris78 válasza norberto_th (#58657) üzenetére


cris78
őstag

Közben megtaláltam feltelepítve a telefonon, mikor találtam egy apk-t a neten :W :DDD

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#58659) Pitti11


Pitti11
tag

Nálunk szeles időben egy két csatorna kockásodik, ezzel még elvagyok, viszont tegnapra mikor már teljes szélcsend volt nézhetetlen lett az összes csatorna, a net és a vonalas telefon jó. Végigjátszottam a box újraindítást, ...frissítést de még gyári beállításra is visszanyomtam. Semmi változás, jelerősség jó ...pont ami szokott lenni... a jelminőség maximum. Hívom a helpdesket, ....egyébként pontosan tudom csekklista szerűen kéri tőlem a szokott dolgokat, ...mondom ezen mind túl vagyok, kérnék inkább technikust ...járják végig az oszlopokon az aktív eszközeiket az esetek 99%-ában ott szokott gond lenni...vagy jöjjön ide egy szaki és majd megbeszéljük. És ekkor jött a csodaötlete, fordítsam meg a hdmi kábelt a tv és a box között, ....mondom mivan? Hát, hogy az a vége ami a tv-ben volt az most legyen a boxban és fordítva.... ezt most komolyan mondja? Persze csak csináljam, ....elfogott a röhögés, de megcsináltam esküszöm :). Természetesen semmi változás...
Na de őszintén el tudná nekem magyarázni valaki pusztán tudományos alapon, hogy a hdmi kábel megfordítása mit okoz?
Majd most az jön, hogy forgassuk az etherent kábeleket, meg optikai toslinket, esetleg a koaxot is?

[ Szerkesztve ]

(#58660) kabelmania27 válasza Pitti11 (#58659) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg a modem értékeket+milyen osztóval van elosztva a koax kábel és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.

(#58661) Pitti11 válasza kabelmania27 (#58660) üzenetére


Pitti11
tag

öööö miféle modem? tévével van gond... az osztó 5 éve működik gond nélkül ...a csillapítót meg éjszaka egy manó kötötte volna be? :U
lényegtelen ...nem megoldást várok a nézhetetlen tv problémámra, hanem a hdmi kábelforgatást magyarázza el nekem valaki :D

[ Szerkesztve ]

(#58662) kabelmania27 válasza Pitti11 (#58661) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A modem jelszint alapján lehet következtetni a tévé jelerősségre, előfordul hogy bekötik a csillapítót, sokáig nincs vele gond aztán később gondot okoz ha leesik a bejövő jelerősség.
Azért kell megnézni a kábelezést mert így ki lehet számítni hogy kb hány dB-t kap a tévé.
Ilyet nem fognak kérni, ha ezeket megnézed akkor meg tudjuk írni,i hogy lakáson belül tudsz-e javítani a helyzeten.

[ Szerkesztve ]

(#58663) Pitti11 válasza kabelmania27 (#58662) üzenetére


Pitti11
tag

Ja értem... de még mindig nem ezzel van a bajom... komolyan :)

(#58664) kabelmania27 válasza Pitti11 (#58663) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Azért javasolják ezt mert előfordul hogy segít, pl ha kockás az adás akkor azt mondták hogy húzzam ki a koaxot a boxból és vissza aztán megtalálta az adásokat.

(#58665) Pitti11 válasza kabelmania27 (#58664) üzenetére


Pitti11
tag

az más, olyankor újrakeresi a box a forrást, ...azt még értem... de egy digitális forgalmat bonyolító kábel megfordítása nem fér a fejembe...
esetleg még a csatlakozók minőségi problémája vagy kopása ami befolyásolhatja a megfelelő kontaktot. De akkor meg a teljes kábel cseréjét javasolnám, nem forgatást.

[ Szerkesztve ]

(#58666) vargalex válasza Pitti11 (#58665) üzenetére


vargalex
félisten

Legközelebb jöhet az, hogy nézd meg, nincs-e a kábelen rajta az asztal, vagy a szék lába, ahol fel is púposodott a kábel, mert nem férnek át az adatok... :)

[ Szerkesztve ]

Alex

(#58667) Pitti11 válasza vargalex (#58666) üzenetére


Pitti11
tag

Na de még ebben is több a logika mint a forgatásban :DDD

(#58668) o.gaby


o.gaby
tag

Van itt olyan aki 120 cm feletti tv-t használ? Mert pár hónapja azt vettem észre, hogy az egyik tv-n (129 cm) bizonyos csatonák ramaty minőségűek lesznek. Csak nem tudom, hogy nálam nem ok valami, vagy a upc kezte el olyan szinten lefelé transcodingolni a csatornákat, hogy ez lett az eredménye.

(#58669) kabelmania27 válasza o.gaby (#58668) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyen a jelerősség és minőség azon a tv-n a jó és a problémás csatornáknál?
Ha megírod milyen osztóval van elosztva a koax és milyenek a modem értékek megtudjuk írni hogy rendben van-e a bejövő jelerősség.

[ Szerkesztve ]

(#58670) Tapsi


Tapsi
addikt

Sziasztok,

Korábban volt UPC a lakásban nagyon kedvező áron, utána váltottunk Telekomra. 4 év után visszatérnénk a UPC-hez, szerintetek ki lehet alkudni valami jóárasított csomagot? Nincs Digi a területen.

3playben gondolkodunk 1 év hűséggel.

[ Szerkesztve ]

(#58671) kabelmania27 válasza Tapsi (#58670) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Hívd a 1221-et és nyomd meg a megrendelés gombot, hamar befogják kötni, két éves hűséggel biztos adnak kedvező csomagot, egy évessel kicsit drágább lesz.

[ Szerkesztve ]

(#58672) 4Grider válasza Tapsi (#58670) üzenetére


4Grider
nagyúr

Új előfizetők a honlapon lévő akciós csomagokat kapják.

(#58673) fokukac válasza kabelmania27 (#58671) üzenetére


fokukac
nagyúr

hozzám még mindig nem ért ide a technikus, hogy bekösse...
Pedig már egy hónap is eltelt, és két és fél hete behúzták a kábelt a házba / és a lakásba.

Többször is felhívtam őket, és hitegettek. Majd meglátom, mi lesz.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#58674) #41133696 válasza #41133696 (#58621) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az ajánlat:

[kép]

Nem lenne ez rossz, de 4 probléma is van vele.

1. Ha kiesik a szolgáltatás akkor rendszerint teljesen, tehát középkor...
2. Hűségem van másik szolgáltatónál
3. Lőnének a kedvezményes készülékvásárlási opciómnak a másik szolgáltatónál
4. Itt rengeteget használják a telefont, és nem a UPC hálózatán belül.
+1
Jobban szeretem a duális rendszert. Mert fő a biztonság. Nagyon sokáig voltam úgy hogy egy szolgáltatónál volt minden, és ez a mostani felállás lehet kicsit drágább, de ez csak a havidíjak összegére igaz, ha a telefont nézem már ott megtérül a dolog, és nem kell parázni, ha nincs Internet.

(#58675) vg válasza #41133696 (#58674) üzenetére


vg
addikt

Nem igazán értem mi a célod, hogy szidod itt a szolgáltatót. Ok, felfogtunk, hogy nem kedveled a céget, lépjünk tovább.

(#58676) #41133696 válasza vg (#58675) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nem szidtam a szolgáltatót, csak reálisan leírtam a helyzetet. Nincs nekem semmi bajom a UPC-vel, az Invitellel volt..., csak azt írtam, hogy minden egyben csomag, koaxos szolgáltatótól nem kellene nekem, mert az ED3 tapasztalataim alapján csak sebességben jobb mint az xDSL, 2 év alatt a 2 ED3-as szolgáltatómnál több kiesésem volt, mint xDSL vonalon 14 év alatt. Csak ugye a sebesség... ezért van az, hogy ED3-ról csak Internetem van, a VDSL2 meg jó IPTV + VoIP-hoz.

[ Szerkesztve ]

(#58677) kabelmania27 válasza #41133696 (#58674) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha az embernél párszor elmegy az összes szolgáltatás akkor fontossá válik, hogy valami mindig legyen valami+előfordul hogy az adott telefonálási szokás miatt máshol van az előfizetés.
Van akinek csak internetszolgáltatása van mert tévét egyáltalán nem néz vagy más forrásból kapja a műsorokat.

[ Szerkesztve ]

(#58678) #41133696 válasza kabelmania27 (#58677) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja a TV is csak azért van, mert a családban igény van rá, egyébként nekem csak az HBO kell, RTL Most van, Mindig TV van, de így ha már van IPOTV akkor néha nézem :)

(#58679) kabelmania27 válasza fokukac (#58673) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Befogják kötni, csak a társasház bekötés lassabb folyamat mint egy különálló családi ház vagy ikerház bekötése.
GoodSpeed: Okés.

[ Szerkesztve ]

(#58680) ArthurShelby válasza #41133696 (#58674) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Azért ez szerintem nem nagy ajánlat.
Pl a nonstop s-t a hajdra kenheted, mert akit vonalason hívsz az 90%-ban nem upc-s.
A myprime, és a visszanézés funkció minősége, gondjai meg ismertek.
De nyilván téged a díjmentes wifi opció, és a szupererős CB fogott meg :DDD
Én ettől a 8500ft-os havidíjért nem vagyok oda, azt hittem jobban tepernek. Nálunk a szomszéd a trio L-t (akkor még 240 net, nonstop m, és digital gold) 2 év hűség után kapta volna ennyiért.
Pedig itt a T érhető el csak, és max 20Mbps-os xdsl nettel (ami inkább 10Mbps).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#58681) woodworm


woodworm
veterán

Én ezért várom meg az őszt, amíg kiépül a többi rendszer is nálunk, ha már mindenkinek most jutott eszébe itt bővíteni.

(#58682) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Rájöttem, ez a upc úgy rizsázik, mint én, mikor a szakdogának meg kell lennie x karakternek/oldalnak.
Csak sorolja a használhatatlan, senki által nem használt funkciókat.
pl:
UPC TV Apps - Élvezd kedvenc alkalmazásaidat tévékészülékeden! (Flickr és egyéb alkalmazások)
Majd pont a jövő boxon fogok Flickr-t használni :DDD (egyébként sem használom)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#58683) ArthurShelby válasza Gubek-Einste (#58613) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Tudsz küldeni ping eredményt (pl google.com 60sec), hogy tényleg kisebb e a ping cisco-n, mint a (Intel Puma 6 chipsetes) cb-n? :R

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#58684) headhunter válasza ArthurShelby (#58680) üzenetére


headhunter
addikt

"Poén"...

Szórólapon a legnagyobb csomagajánlat Trio XL (12.399 Ft/hó) szerepel "akár" beetetéssel, de a 8.499Ft/hó-os ár a Trio M-re vonatkozik.

Sokan beugranak az ilyen félrevezető reklámnak...

(#58685) #41133696 válasza ArthurShelby (#58680) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nem siránkoztam, hogy kiszűrtem, és úgy fogalmaztam, hogy nem lenne ez rossz. Ebben benne van, hogy elfogadható lenne ugyan, és akkor felsoroltam 4 okot, hogy engem speciel miért nem érdekel, még arra is rátapintottam, hogy rengeteget telefonálnak a családtagjaim (Hoppá Plusz), így nekünk már az 5000 percet magába foglaló másik szolgáltatónál lévő csomagnál megtérül a különbség.

A többi ebben a topicban található hozzászólásomban van leírva.

(#58686) Gubek-Einste válasza ArthurShelby (#58683) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ping - Router-en csináltam, közben több eszközön is ment a használat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58687) Motion_Blur válasza Intruder2k5 (#58604) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Beszereztem egy D-Link DIR-842 routert, így most a Connect Box modemként üzemel. 4-5 órája tesztelem, és eddig nem tapasztaltam a korábban leírtakat. Normális a valós pingem, pörög minden oldal.

Elképzelhető hogy bridge módba rakva nem jön ki ez a probléma? Mert akkor megtartom.

ui: egyébként a router oldalát nem érem el ip-ről és a saját oldalról sem - ezt nem értem hogy mitől lehet, routeres topikban sem kapok rá választ :F

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#58688) kabelmania27 válasza Motion_Blur (#58687) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Előfordul, hogy bridge módban stabilabb kikapcsolt wi-freevel.
A modemet a 192.168.100.1 címen mindkét módban eléred.

(#58689) #41133696 válasza Motion_Blur (#58687) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nálam a CB folyamatosan, bekötés óta modem üzemmódban van, egy TP-Link Archer C5 V1.2 AC1200 Dual Band Gbps Router van mellette és nincs semmi probléma.

Az ilyen cikkek ami rá világítanak a Puma 6 problémájára két okból kifolyólag nem foglalkoznak azzal, hogy a probléma orvosolható egy modem módba kapcsolással. Egyrészt azért, mert valljuk be a szolgáltatói eszköznek el kellene látnia tudnia elégséges szinten a router feladatokat is, ha egyszer hivatalosan nem egy sima kábelmodem hanem egy HGW. Másrészt ebből fakadóan az előfizetőnek nem nyújtott olyan tájékoztatást a szolgáltató, hogy a jelenlegi HGW mellé vegyen egy nem éppen olcsó routert, mert a 100 Mbps-os darabokkal nem fogja tudni nemhogy a 240-et de még a 100-at sem kihajtani, a Gbps-os router pedig lényegesen drágább előbbieknél.

(#58690) Motion_Blur válasza #41133696 (#58689) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Köszönöm a megerősítést! :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#58691) donmackó válasza #41133696 (#58689) üzenetére


donmackó
őstag

Nekem a TC7200 a kezdetektől bridge-ben van. Jelenleg ennyi ideje van bekapcsolva: System Uptime 147 days 05h:55m:55s printscreen
Akkor is csak azért volt, mert elment az áram.

Release the cable hounds!

(#58692) #41133696 válasza Motion_Blur (#58690) üzenetére


#41133696
törölt tag

+ A UPC Wi-Free-ről sem kell lemondanod, nálam szeptember óta megy annak ellenére, hogy a CB-n ki van kapcsolva :DDD

(#58691) donmackó : Az bizonyx szép idő, nekem 55 nap volt a rekordom. Aminek a második 24 órás szolgáltatáskiesés vetett véget :)

[ Szerkesztve ]

(#58693) inf3rno válasza #41133696 (#58692) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A wifree-vel én már nem törődök, annyiszor próbáltam kikapcsoltatni velük...

Buliban hasznos! =]

(#58694) Gubek-Einste válasza donmackó (#58691) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én kb havonta újra indítom a Cisco-t de a router-em már 120 nap 3 óra 42 perc 30 másodpderc-nél tart, ez csak egy áramszünet + 1 napos szolgáltatás kiesés miatt ennyi.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58695) o.gaby válasza kabelmania27 (#58669) üzenetére


o.gaby
tag

Nem tudjátok, hogy a cisco boxon hogyan lehet előhozni, hogy melyik frekin milyen a jel?

(#58696) #41133696 válasza o.gaby (#58695) üzenetére


#41133696
törölt tag

192.168.100.1

(#58697) ArthurShelby válasza Gubek-Einste (#58686) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Köszi szépen!
Ezek szerint azért jobb a cb modem módban, mint a cisco. Azt hittem, olyan 1-3 körüli pingek lesznek. (nyilván a routeren lévő eszközök miatt, kicsit rosszabb lett az eredmény, de nem hinném, hogy a 7-9-es ping-et meg tudná közelíteni).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#58698) Gubek-Einste válasza ArthurShelby (#58697) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

1-3 ping max optikán lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58699) Gubek-Einste válasza o.gaby (#58695) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Modem-en/HGW-n vagy a set top box-on kellene?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58700) o.gaby válasza Gubek-Einste (#58699) üzenetére


o.gaby
tag

Stb-n kellene

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.