Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58401) blakey válasza strunyo (#58400) üzenetére


blakey
titán

100-as LAN-nal ne is várd el, hogy meglegyen akér a 120Mbps is, Gigabites router a megoldás vagy ha HGW-d van (modem+router) akkor használd azt amig nem veszel egy Gigabites routert.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#58402) strunyo válasza blakey (#58401) üzenetére


strunyo
tag

Értem, akkor jól sejtettem, h ez a gond. A nagyobbik gond az, h a UPC-sből eléggé hülyén mutatna a vezeték 2 szobába külön külön.
A lényeg, h szereznem kell 1 Gigabites routert, bár nem igazán látok semerre, inkább csak switchet találok.
Mind1 majd szerzek valahonnan :D

Köszönöm a gyors választ.

(#58403) canniball válasza strunyo (#58402) üzenetére


canniball
nagyúr

"...Gigabites routert, bár nem igazán látok semerre..."
Pedig van belőle bőven; a Milyen routert? topikban biztosan tudnak az igényeidnek megfelelőt ajánlani.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#58404) cigam válasza LógaGéza (#58399) üzenetére


cigam
félisten

Léteznek antennaválasztók a TV-khez. Gyakran a DVB-T tunerre kapcsolva bekapcsolható egy 5-12V-os feszültség az "antennaerősítőnek". Ezt használja fel a koax átkapcsolására. Ez nem lenne megoldás?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#58405) Gyurka6 válasza LógaGéza (#58399) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Ebben az esetben közösítheted, szerintem nem okozhat gondot.
(Pláne az előző hsz. szerinti megoldással,)

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#58406) horseface77


horseface77
tag

Sziasztok! Még egy év hűség van hátra az előfizetésemből viszont olyan helyre fogok költözni ahol nem szolgáltat a upc. Jól tudom, hogy ebben az esetben kötbér nélkül meg lehet szüntetni az előfizetést? Köszönöm szépen!

"Szívritmus pihenés közben 42,megterhelés alatt 43"

(#58407) cigam válasza horseface77 (#58406) üzenetére


cigam
félisten

Igen.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#58408) horseface77 válasza cigam (#58407) üzenetére


horseface77
tag

Jó hír, köszönöm szépen a választ!

"Szívritmus pihenés közben 42,megterhelés alatt 43"

(#58409) pomk


pomk
őstag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Adott egy NAS router és egy új UPC router. Előtte Digi szolgáltató volt, nemrég váltottunk UPC-re. A NAS-al minden változtatás nélkül minden rendben volt, elérhető média lejátszóval belső hálózaton keresztül. Egy gond akadt, a torrentezés, az sajnos nem akar elindulni. Sem a letöltés sem a feltöltés. Rouetren beállítottam az 5000 és 5000 ill. a 27039 portot, viszont a torrentezés továbbra sem megy. Tudnátok segíteni mi lehet a probléma?

(#58410) pomk válasza pomk (#58409) üzenetére


pomk
őstag

*Adott egy NAS és egy új UPC router

(#58411) Gubek-Einste válasza pomk (#58409) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen szolgáltatói eszközöd van és az milyen módban fut?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58412) pomk válasza Gubek-Einste (#58411) üzenetére


pomk
őstag

Fehér UPC router, Connect Box, CBN CH7465LG-LC.
Router módban megy.

(#58413) pomk válasza pomk (#58412) üzenetére


pomk
őstag

Mi a különbség a router port tovabbitas lehetőségénél a helyi kezdő / vég ill a külső kezdő / vég portokban? Melyikhez mit kell írnom?

(#58414) qnadam válasza pomk (#58413) üzenetére


qnadam
veterán

ha ugyanazt a portot akarod belül is használni, mint ami kifelé is látszik, akkor ugyanazt írd a helyi és a külső kezdőbe, a vég elvileg maradhat üres. utóbbi akkor kell, ha nem egy portot forwardolsz, hanem egy tartományt.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#58415) pomk válasza qnadam (#58414) üzenetére


pomk
őstag

Ok. Köszi!
Mindenhova ugyanazt írtam.

(#58417) cigam


cigam
félisten

Ma 16:21-kor jött a levél:
2017.05.14-én érkezett megkeresése alapján tájékoztatjuk, hogy az Ön által tapasztalt problémát hálózati gond okozta. A visszanéző funkció a kiegészítő szolgáltatások közé tartozik, így ezzel kapcsolatosan nem is tudunk garantált értékeket vállalni ezen funkció elérésére.

Központi rendszereinkből frissítettük az Ön eszközét viszont, ha a hibát más végponton tapasztalja, akkor kérjük a hibát arról a végpontról jelentse ahol aktuálisan jelentkezik.

Megkeresését köszönjük, jelen levelünkkel a bejelentést lezártuk.

Ma 18:23-kor a "replayTV": [link]

Korrektebb lett volna azt mondani, hogy ez ilyen gecó, beszoptad. Miért bizonygatják, hogy ez nem hiba, és különben is, már kijavítottuk?

Közben a FB-on jött egy válasz tőlük: Elnézésed kérjük! Volt javítás a szolgáltatással kapcsolatban, azonban még mindig tapasztalható akadozás. Az illetékesek tudnak a problémáról.
Szíves türelmed kérjük a megoldásig!

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#58418) TeeJay


TeeJay
félisten

ha Trió csomagra módosítok és a kábelezést át kell alakítani azt megcsinálja a szerelő ugye?

jelenleg bejön a kábel felmegy a padlásra és ott lejön a tetőtéri szobába ahol van a HGW
na ugye ez egy kábel és a padláson kellene osztani 3 felé (1 HGW és 2 TV felé)
osztót adnak? szerelő felmászik velem padlásra vagy inkább kifogást szeretnek keresni?

csomag megrendeléskor beírjam megjegyzésbe hogy Horizon Box UTP kábel kiépítés lehetetlen küldetés lenne és vadásszanak egy régebbi boxot nekem valahogy?
szerintetek hány héttel előtte rendeljem meg hogy garantáltan június utolsó hetében tudjon jönni UPC-s mert akkor mondom le a Telekomot és nem akarunk kiesést a TV-ben

2héttel előtte elég megrendelni és 2héttel későbbre időpontot kérni?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#58419) kabelmania27 válasza TeeJay (#58418) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Adnak hármast amelynek egyik kimenete -4dB amire megy a modem.
Inkább telefonon rendeld meg ott egyszerűbb az egyedi igényeket rögzíteni, beleírhatod csak akkor lehet azt fogják mondani hogy akkor csak médiacard van.

(#58420) TeeJay válasza kabelmania27 (#58419) üzenetére


TeeJay
félisten

igen ám viszont az egyik TV nem képes kezelni a mediacard-ot tehát oda mindenképpen STB kell és pont az van úgy 20méternyi kábelre a HGW-től a ház teljesen átellenes oldalán ráadásul 1 emelettel lentebb
szóval kb. UTP-t úgy lehetne csak vezetni hogy tetőtérből HGW-től feltolni padlásra ott áthúzni 10métert és letolni még vagy 2emeletnyi kábelt, lehet a ráhagyásokkal lenne 25méter is és kösz szépen a falban csak vékony műanyag cső megy amiben van már egy 3x árnyékolású vastag merev KOAX
nem próbálkoznék mellé egy UTP-t még letolni meg szülők úgysem fogják használni a Horizon Box-ot csak TV-t néznek

király ha osztót adnak meg gondolom csatlakozókat is tol a kábelvégekre de valahogy még mindig szeretném megúszni az UTP kiépítését de szerintem a szerelő is szeretné majd mert ultra szopás lenne és nem garantált hogy a koax mellett le fog csúszni 2 emeletet amikor az UTP nem olyan merev és lehet megáll a csőben

van egy durvább verzió mert 2éve külső szigetelést tettünk a házra és gondoltam előre ott a szigetelés alatt fel lett végig csövezve a padlástérig egyenesen és az vastagabb cső már
na most teljesen a lábazattól a padlástérig fel tudnám húzni a UPC kábelt de akkor kint kellene a föld alatt bejövő fekete koaxot összekötnie a 3x árnyékolásúval és nem tudom kültéren vállalnak-e ilyet vagy csak beltérben engednek csatlakozást

ha vállalnak akkor bevállalom hogy végig tolom a padlástérig a külső csőben a 3x árnyékolású koaxot
lent lábazatnál tesz rá csatlakozót és betoljuk szépen csőbe gond nélkül azt is úgy sosem érheti eső
fent padlástéren meg amúgy is tol rá 3-as osztót és onnan gyárt nekem kábelt HGW-hez már UTP-vel együtt illetve a másik végét meg szintén KOAX-al összekötve toljuk le talán a KOAX leviszi magával 1 csőben az UTP-t is ha össze vannak kötve

baromi macera csak egy UTP miatt...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#58421) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Van valami mód arra, hogy új külső IP-t kapjak? Próbáltam már többször is éjszakára kihúzni a modemet, de nem vált be... Cisco EPC3208-as modem van, hátha segít.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#58422) sajby


sajby
senior tag

Horizon Go belépést keresek a mai naptól vasárnap estig.(jégkorong vb )
Ha valaki tud segiteni, honorálom:)

(#58423) z67 válasza LógaGéza (#58421) üzenetére


z67
őstag

Router MAC címét át tudod írni?

(#58424) LógaGéza válasza z67 (#58423) üzenetére


LógaGéza
addikt

Megoldható, persze, rá is próbálok.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#58425) boneyard válasza sajby (#58422) üzenetére


boneyard
tag

B Stream a Facebookon?

(#58426) sajby válasza boneyard (#58425) üzenetére


sajby
senior tag

NEm ismerem :)
A tuti a sport 1,sport 2 lenne.VAgy ha lenne hazai szolgáltatónak olyan opciója,hogy x-napos online előfizetés.

(#58427) qnadam válasza TeeJay (#58420) üzenetére


qnadam
veterán

a tévé csodálatosan fog menni utp nélkül is, csak az interaktív dolgok nem.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#58428) 4Grider válasza sajby (#58426) üzenetére


4Grider
nagyúr

A TV GO-n van sport1 és sport2. Meg bárki előfizethet rá egy hónapra.

(#58429) sajby válasza 4Grider (#58428) üzenetére


sajby
senior tag

NA ezt nem is tudtam,vagy nem találtam :)

(#58430) z67


z67
őstag

Belső-Ferencvárosban van másnak is gondja?

(#58431) tomp válasza sajby (#58426) üzenetére


tomp
félisten

Telenor MyTV. Sport 1-2 HD-ben érhető el. Bárki előfizethet rá. Nem kell szgáltatósnak lenni.

(#58432) sajby válasza 4Grider (#58428) üzenetére


sajby
senior tag

Jelenleg ott ezt irja,a műsor nem elérhető a tv-go-n.Bekaphatják :D

MOstmár talán lesz valami :) Köszönöm a segítséget mindenkinek!!!!

[ Szerkesztve ]

(#58433) TeeJay válasza qnadam (#58427) üzenetére


TeeJay
félisten

akkor marad a mostani csak padlástéren osztunk koax kábelt

UTP meg nem kell szerintem se oda, szülők 50 felett vannak nem érdekli őket a visszanézés csak menjen a TV és csá. de ha tudok kikönyörögni régebbi STB-ot akkor megpróbálom mert az jobb lenne

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#58434) vargalex válasza TeeJay (#58420) üzenetére


vargalex
félisten

Nekem kívül van összekötve a fekete kábel a 3x-os árnyékolású fehér koax-al...

Alex

(#58435) TeeJay válasza vargalex (#58434) üzenetére


TeeJay
félisten

szóval akkor kültéren is kötnek koax-ot hmmm
na lehet bevállalom akkor hogy az új csövön behúzom a főkábelt és padlástéren lesz osztva meg onnan megy majd a TV-k felé :K
szeretni fog a szerelő mert ha jól számolom 9csatlakozót kell felraknia, 1 toldót, egy 3-as osztót, meg 2 szakasz kábelt amik 12-14méteresek
ja és mindezt fent a padlástéren :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#58436) #54715584


#54715584
törölt tag

Csomag kérdés: pár hónapja váltottam nagyobb csomagba, minimális összegért kaptam + netet és a filmbox csomagot.
Most ha jól nézem a csomagokat +400 Ft-ért kaphatnék HBO pakkot.
Anno azt mondták, mivel augusztusban járna le a hűség, vannak komponensek, amiket lehet majd akkor újra meg kell tárgyalni. (gondolom a STB-ra gondoltak itt).
Ha most váltok megint felfelé, akkor ismét halmozódik valami vagy hogy van ez? (kedvezmény mértéke, fizetendő kötbér, ilyesmik?)

(#58437) LógaGéza válasza z67 (#58423) üzenetére


LógaGéza
addikt

Köszönöm, működött :R

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#58438) kezo0


kezo0
addikt

Másik fórumba tették ezt be:

"YouTube alkalmazás megszűnése a mediaboxainkon

Kedves Előfizetőnk! Sajnálattal tájékoztatjuk, hogy a YouTube applikáció a szolgáltatóval kötött szerződéses jogviszony lejárata miatt a továbbiakban nem támogatott a UPC TV Apps felületen. A UPC Mediaboxokon elérhető YouTube applikációt 2017. 06. 27 -én eltávolítjuk a UPC TV Apps alkalmazásai közül. Felhívjuk figyelmét, hogy a UPC kínálatában megtalálható Samsung okostévéken továbbra is elérhető a YouTube applikáció .

Megértését köszönjük. ​UPC Magyarország Kft."

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#58439) z67 válasza LógaGéza (#58437) üzenetére


z67
őstag

Igazán nincs mit!

(#58440) Miska0330


Miska0330
tag

Mit szóltok a Telekom új Flip tarifacsomagjához? www.flip.hu Ahol én most lakom csak a UPC meg a Telekom koax érhető el. Ha lejár a hűségem a UPC -nél ezek után simán lehet majd velük alkudni. Azért valljuk be UPC -nél nem kapsz 4000 Ft -ért hűség nélkül ilyen csomagot. Ez most az albérleteseknek nagyon jól jön. Itt az idő hogy a UPC is kidobjon ilyen csomagot.

[ Szerkesztve ]

(#58441) Intruder2k5 válasza Miska0330 (#58440) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

UPC topikba mit szólnánk hozzá? Ez a téma inkább ide való.

(#58442) tomp válasza Miska0330 (#58440) üzenetére


tomp
félisten

Itt pesten az albérletemben ha T-s lennék akkor max 8Mbitet kapnék. Papíron. Valóságban izzadva max 6Mbitet. Otthon vidéken max 15Mbitre képes a T csúcs hálózata. Otthon 2 szolgáltató is ad kábelen 500Mbitet. Az egyik a upc. Se itt pesten se otthon vidéken nincs Flipper.
Ez a flip(per) egy "ezen a helyen olcsóbban kell adnunk akkor adjuk olcsón de új marketing névvel" dolog.

(#58443) gduck válasza kezo0 (#58438) üzenetére


gduck
addikt

Tovább a fapados úton... Lassan az összes szolgáltatást megszünteti a UPC! Azon se lepődnék meg ha holnap visszaállnának a betárcsázós netre :W

"UPC kínálatában megtalálható Samsung okostévéken továbbra is elérhető a YouTube applikáció" Na ez a mondat meg a pofátlanság netovábbja :DDD

UI: folyamatosan olvasom a fórumot, de ha az lenne a látszat hogy állandóan a UPC-t szapulom azt nem passzióból teszem, hanem mert nem tetszik ez a hanyatló tendencia :(

[ Szerkesztve ]

(#58444) Intruder2k5 válasza kezo0 (#58438) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem vagyok nagy "upc applikáció felhasználó", a TV nézés mellett az extra funkciókból esetleg a rögzítést és a megállítást használom viszonylag gyakran, így hazudnék ha azt mondanám hiányozni fog, de talán ez volt az egyetlen amit valaha is kipróbáltam a box-ban lévők közül, a többinek nem sok értelmét láttam. Bevallom már azt sem tudom mik voltak még ott. Mondjuk nálam újabban a CISCO box sem százas, ha rányomok az interactive gombra akkor kimerevedik az épp nézett adás képe, majd kb. 10mp múlva folytatódik tovább, mint ha mi sem történt volna.

(#58446) gduck válasza Intruder2k5 (#58444) üzenetére


gduck
addikt

A TV-m buta és tök jó volt laptopról indítva a TV-n Youtube videókat nézni... Szerintem egy nagyon hasznos lehetőség volt. De hát szüntessünk meg mindent és sózzunk az előfizetőre egy fapados boxot. UPC 20xx :W

Amit írsz az sajnos egy ismert hibajelenség, a box gyári visszaállítása hozza csak helyre :(

[ Szerkesztve ]

(#58447) tomp


tomp
félisten

1hónappal az HBO Pak lemondása után lekapcsolták a csatornákat a boxon és a mediacardon is. :DDD
Eddig nézhettem még ingyen. Tegnap megjött a számla. Azon szépen jóváírták a lemondás miatti többlet napokat. Ennek ellenére mentek tovább. :D

(#58448) kabelmania27 válasza TeeJay (#58420) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Kábelezést meg fogja oldani a technikus.

[ Szerkesztve ]

(#58449) kezo0 válasza Intruder2k5 (#58444) üzenetére


kezo0
addikt

Én sem igazán használtam soha az interactive gombot, pl. YouTube appom is van a UPC-s boxon kívül még további 3-4 eszközömön, ha kellene, de gondoltam, kiteszem ide a hírt, mert biztosan van olyan, akit érint...
gduck: A Samsung tévés szöveg valóban röhejes mentési kísérlet.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#58450) Intruder2k5 válasza gduck (#58446) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, erre már rájöttem én is, de néhány nap múlva ugyanúgy nem megy akkor se. Másik meg a műszaki teszt, amit elindítva valahol a folyamat közben dob egy restart-ot a box, majd másodszorra már lefut rendben a teszt. Aztán néhány nap múlva újra próbálkozva ez is ismétli önmagát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.