Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57251) Intruder2k5 válasza Findzs (#57250) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudja, vagy ezen, vagy azon megy. Egyszerre a kettőn nem képes.

Igen Gbit-es.

(#57252) Gubek-Einste válasza Findzs (#57250) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Dual band de nem szimultán vagyis egyszerre csak az egyik sávon tud dolgozni.
Gigabites LAN portokkal rendelkezik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57253) kezo0


kezo0
addikt

Ma reggeli F1-es futamot próbálnám visszanézni anyámék Cisco boxán az M4 HD-n, műsorvisszanézővel, de nem sikerül. Elindul a lejátszás, de pár mp után leáll, és kidob a guide-ba. Box áramtalanítása után ugyanez. Másnál most elindul rendesen?

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#57254) Gubek-Einste válasza kezo0 (#57253) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nálam is kidob oda.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57255) kezo0 válasza Gubek-Einste (#57254) üzenetére


kezo0
addikt

Köszi, akkor úgy néz ki, központi a probléma...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#57256) Findzs


Findzs
addikt

Köszönöm a válaszokat!

Akkor kuka!
Mindkettő kellene

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#57257) pjen válasza kezo0 (#57255) üzenetére


pjen
félisten

Nekem a Go-n megy, most néztem.Tekerni is tudom.

[ Szerkesztve ]

(#57258) handrash válasza Klown (#57249) üzenetére


handrash
őstag

Köszi a választ. Sejtettem, hogy ez lehet az oka.
Megint egy néző barát jól átgondolt szolgáltatás. Tegyük fel, hogy elalszom a kedvenc sorozatom utolsó tíz percén, akkor nézhetem végig az egészet újra az elejétől. Gratulálok! (Azt csak így zárójelben jegyzem meg, hogy a UPC oldalán úgy promótálják, hogy az unalmasabb részeket átugorhatja.)

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#57259) AtaWrc válasza handrash (#57258) üzenetére


AtaWrc
tag

Ez a csatorna kikötése, nem az upc-é.

(#57260) AtaWrc válasza kezo0 (#57253) üzenetére


AtaWrc
tag

Nálam fosboxon rendesen megy, most néztem éppen vissza.

(#57261) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Ha kérek egy új media boxot muszáj a szerelőnek üzembe is helyezni ?
Telefonon azt mondták nem lehet személyesen átvenni.
Miért ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#57262) gduck válasza DonThomasino (#57261) üzenetére


gduck
addikt

Azért mert ez már jövőbox amihez ethernet kábelt is kell húzni, amit sima halandó nem tud megoldani... És hiába mondod hogy ott van, kötik az ebet a karóhoz (vagyis hogy szerelőt küldenek)

[ Szerkesztve ]

(#57263) AtaWrc válasza DonThomasino (#57261) üzenetére


AtaWrc
tag

Nekem postán kiküldték, szereld magad csomaggal. /2 doboz, egyikben a box, a másikban "rengeteg" kábel volt.

(#57264) DonThomasino válasza AtaWrc (#57263) üzenetére


DonThomasino
veterán

Mikor volt ez... nem azért mert vidéken laksz ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#57265) handrash válasza AtaWrc (#57259) üzenetére


handrash
őstag

De a hirdetés a UPC-é.

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#57266) kezo0 válasza handrash (#57265) üzenetére


kezo0
addikt

A UPC oldalán fent van egy részletes táblázat arról, hogy mely csatornáknál érhető el a visszanézési lehetőség, és azon belül is milyen lehetőségek vannak ill. nincsenek az egyes csatornáknál. Már többször be lett ez ide is linkelve.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#57267) kezo0 válasza AtaWrc (#57260) üzenetére


kezo0
addikt

(és pjennek is)

Köszi, időközben hazaértem, és itthon nálam is megy rendesen, szóval akkor mégis az őseimnél van valami gebasz. (Az utolsó próbálkozásnál már náluk is sikerült egyben megnézni kb. 15-20 percet, csak ezután fagyott meg és dobott ki...)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#57268) interstate76 válasza gduck (#57262) üzenetére


interstate76
addikt

Én nem vagyok szolgáltatópárti, de jelen esetben el tudom képzelni, hogy szereld magad konstrukció esetén több pluszmunka hárul az ügyfélszolgálatra a balf.szkodó ügyfelek miatt, mintha mindenhová szerelőt külde(né)nek.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#57269) gduck válasza interstate76 (#57268) üzenetére


gduck
addikt

Lehet, de ők találták ki a szereld magad konstrukciót és pl. nálam mereven elzárkóztak ettől a megoldástól amikor jövőboxot kértem. Az ok pedig az volt, hogy ehhez már nem elég egy koax kábel...

[ Szerkesztve ]

(#57270) interstate76 válasza gduck (#57269) üzenetére


interstate76
addikt

Biztos a hálózati kábellel szerencsétlenkedett sok ügyfél, amikor kiadták szereld magad konstrukcióban, vagy csak valami féleszű kitalálta egy íróasztal mögött, hogy márpedig ez most így lesz. Vagy nem tudom. :)

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#57271) AtaWrc válasza DonThomasino (#57264) üzenetére


AtaWrc
tag

Kb 3 hónapja, nem volt kedvem elhozni személyesen, egyébként átvehettem volna ü.szolg.-nál.
Csak ügyeletesként nehéz volt megoldanom, az érte menést.
Amúgy Dunaharasztin lakok, Pesttől 10km.

[ Szerkesztve ]

(#57272) AtaWrc válasza gduck (#57269) üzenetére


AtaWrc
tag

Kell egy internet kábel, és kész, más nem kell hozzá, ma már mindenhol lehet venni bármilyen méretben.
Viszont ha már messzire kell vinni az már más kérdés.
És amit nem igen reklámoznak, hogy switchbe is lehet kötni, ne kell feltétlen ruoterbe direktbe kötni.
Mióta itt van a csodabox így használom.

[ Szerkesztve ]

(#57273) ztsoft


ztsoft
őstag

Nekem sem adnák ki szereld magad csomagban, pedig egyet már össze raktam. Lehet attól tartanak, ami az elején volt, rosszul beállított frekvenciák (el sem indult a box, bootlop), az interaktív szolgáltatások hiánya (külön kellett aktiválni a központban).

(#57272) AtaWrc Az UTP-t mindegy, hogy hova kötöd, a lényeg az élő internet kapcsolat (teszteltem). De viszont menet közben kihúzott, majd vissza dugott UTP kábelt nem érzékeli (szoftveresen nincs leprogramozva).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#57274) Bucsek


Bucsek
tag

Sziasztok. UPC-s internetem van és a helyzet úgy kivánta, hogy használnom kell ezt a wi-free nevezetű förmedvényt.
Ami néha jó, néha nem, de most nem is ez a baj.

Történt egyszer, hogy céges laptopról használnám, itt vagyunk újpesten a piacot csináljuk és pont van mögöttünk egy upc üzlet. Nosza akkor van wifi. Csatlakoztam is rá, működött is elég sokszor, de mostanában elköveti azt a hibát, hogy feldob egy üzenetet a win10, amit mellékletben láthattok is.

Kérdésem, hogy ilyen üzenete volt e másnak is már? Bementem a upc hez, ha már itt van és rákérdeztem, hogy itt most mit kéne beírnom. Azt mondták, hogy tőlük független, és ezt rendszergazda tudja megcsinálni, szóval nem upc téma.

Na de a gépen elvileg én vagyok a rendszergazda, mert más usert nem látok. Olvastam azt is, hogy ide a wi-free felhasználó+jelszó kombót kell beírni, de ezt se fogajda el.

Azért furi, mert eddig nem jött fel ez az üzenet és nem tudom mitől jöhetett. Otthon csatlakozik a wifire (nem a wi-free-re) és megyen minden faszán.

Mobilról rendesen működik még tableten is, de laptopon már sehogy se :(

Ólötlet van esetleg?

Köszi előre is.

Bucsek közlegény északi futár jelentkezik, uram!

(#57275) Gubek-Einste válasza Bucsek (#57274) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Próbáld meg máshol a Wi-Free-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57276) Bucsek válasza Gubek-Einste (#57275) üzenetére


Bucsek
tag

Megnéztem, ugyanez a helyzet pl. az itthoni wi free -vel.
míg a jelszóval védett wifimre beltudok lépni, a wi free-re nem... :(

Bucsek közlegény északi futár jelentkezik, uram!

(#57277) hati válasza Bucsek (#57276) üzenetére


hati
addikt

Ugye jól adod meg a titkosítást, hitelesítést?

(#57278) jety91 válasza Bucsek (#57276) üzenetére


jety91
őstag

de a upc oldalan levo beallitasokat hasznalod a wifreehez?

(#57279) Bucsek


Bucsek
tag

Elméletileg jól adok meg mindent, hiszen eddig engedte használni a wi-free-t. Volt mikor nem emlékeztem a jelszóra, akkor pl. nem is engedett fel rá. Szóval nem tudom mi okozhatja ezt :\

mondjuk a beállításokat kihagytam, de akkor nem engedett volna fel, nem?
na majd holnap megcsinálom így, ahogy le van írva upc oldalán.

[ Szerkesztve ]

Bucsek közlegény északi futár jelentkezik, uram!

(#57280) interstate76 válasza Bucsek (#57279) üzenetére


interstate76
addikt

Nálam is volt ilyen. Beléptem az online felületen és azt láttam, hogy ki van kapcsolva a szolgáltatás. Gondoltam rá, hogy felhívom az ügyfélszolgálatot és ironizálok egy kicsit, de nem volt elég időm hozzá, szóval inkább békén hagytam szegényeket.

Nem mondom, hogy nálad is ez történt, de azért nézz rá!

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#57281) DonThomasino


DonThomasino
veterán

AZ új horizont HD box ba már nem kell kártya ?
Csak ethernet ?
:R

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#57282) ztsoft válasza DonThomasino (#57281) üzenetére


ztsoft
őstag

Az új Horizon HD box-ba benne van a kártya, az elején található kis ajtó (Horizon felirat) mögött.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#57283) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Üdv urak!

UPC kínálatában jelenleg melyik kábeles modem tud DDNS-t? A mostani Technicolor tc7200-on nem nagyon van, kb a kávéfőzőmön több dolgot lehet beállítani mint ezen.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#57284) kabelmania27 válasza Gergosz2 (#57283) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Jobban jársz ha a modemet bridge módban saját routerrel használod.

(#57285) Gergosz2 válasza kabelmania27 (#57284) üzenetére


Gergosz2
veterán

Bridge módba sem tudom átrakni.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#57286) kabelmania27 válasza Gergosz2 (#57285) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Akkor hívd fel a 1221-et nyomd meg a csak internethibát, heldesk ügyintézőt kérd meg állítsa vissza ipv4-be a modemet és lesz bridge mód.

(#57287) ArthurShelby válasza interstate76 (#57280) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Itt kell ránézni, hogy engedélyezett-e, ez a lényeg (upc-s ügyintéző mondta), a másik nem számít (bugos).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#57288) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Valakinek van tapasztalata a horizon go-val, és rootolt telefonnal?
Szóval mit néz, hogy rootolt-e, vagy hogy az eredeti os van e rajta?
Mi van az olyan telefonokkal, amit hivatalosan is lehet rootolni (pl oneplus) garancia vesztés nélkül?
Ha egy rootolt telefont unroot-olok, akkor engedi?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#57289) torrente777 válasza ArthurShelby (#57288) üzenetére


torrente777
tag

Root olt telefonnal simán megy. Az xposed framework ha fel van téve akkor nem megy.

(#57290) Gergosz2 válasza kabelmania27 (#57286) üzenetére


Gergosz2
veterán

Köszi!

De az eredeti kérdésre mi lenne a válasz? Illetve miért ezt a megoldást javasolod inkább?

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#57291) kabelmania27 válasza Gergosz2 (#57290) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit. Speciális dologra jobb a saját router.

(#57292) BaLee válasza Bucsek (#57276) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Saját wifree-dre nem tudsz belépni az direkt így van beállítva! Csak máséra!

(#57293) interstate76 válasza ArthurShelby (#57287) üzenetére


interstate76
addikt

Nekem ugyanaz az adat szerepel mindkét helyen, de simán elhiszem, hogy a UPC-nél tudnak róla, hogy bugos az oldaluk, és javítás helyett az üszi szólogat az ügyfeleknek, hogy ne használják. :U

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#57294) ArthurShelby válasza torrente777 (#57289) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Köszi szépen!

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#57295) csabi63


csabi63
senior tag

Július végén jár le a 2 év hűségem, kissé meglepett, hogy tegnap este kaptam egy visszautasíthatatlan ajánlatot. Visszautasítottam, mert a vonalas telefonra szólt, attól meg inkább szabadulnék. Múlt hónapban 5 perc beszélgetés volt rajta, ami a csúcs az elmúlt egy év tekintetében. Egyszóval dísz, a számlám szerint havi 2899 forintért. Annyira meg nem szép.

Mondom a hölgynek, hogy majd hűség lejárta előtt tárgyalok, mert úgyis drasztikus lépéseket fontolgatok. Lemondom a HD-t, visszaadok 1 kártyát, talán kettőt is, ilyesmi. Még nem tiszta, de azt sem zárom ki, hogy elhagyom a szolgáltatót. És ha maradok is, a telefonnak mennie kell. Ott tudok spórolni, mert azt nem használjuk. Végül elfogadta, hogy nem érdekel az ajánlat. Keziccsókolom.

Már el is felejtettem, de délelőtt újra hívott. Füleljek, mert mint hűséges előfizetőnek (~20 év), van egy rendkívüli ajánlata a számomra. Marad minden (Digital Gold, HD csomag, 3 kártya, és a púp a hátamon telefon). Viszont a 240-es net helyett kapok 500-ast + Connect box, valamint HBO pakk. És így az eddiginél havi 1500 forinttal kevesebbet fogok fizetni, ha aláírok újabb 2 évre.

Na most ezzel nincs semmi gond, de én nehéz ember vagyok. Amit ajánlott, egyikre sincs szükségem. Amire szükségem lenne, az ár további faragása. Tehát kiindulópontnak remek az ajánlat, de nem kell az HBO, és tartsa meg a telefonját. Így mennyi? Akkor nincs biznisz, mondja ő. Miért, már nem vagyok régi kedves ügyfél? Háááát, izé. Nem teheti, a telefon nélkül nem adhat kedvezményes ajánlatot. Anélkül több lenne a számlám, mintha benne van. Kértem egy óra gondolkodási időt, hátha puhul egy kicsit. De ez tényleg valami kőbe vésett UPC törvény lehet, mert nem engedett belőle. Így aztán virtuálisan kezet ráztunk, és maradok újabb 2 évre.

[ Szerkesztve ]

(#57296) Intruder2k5 válasza csabi63 (#57295) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK, hogy ragaszkodnak a telefonhoz, na de 2899 forintért? Nekem is van vonalas, de azt hiszem ~500Ft a havidíja, beszélni meg esetleg UPC hálózaton belül szoktunk vele, ami ingyenes.

(#57297) ArthurShelby válasza csabi63 (#57295) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ez a kedvencem: "de én nehéz ember vagyok" :D
Egyébként mennyit fogsz így fizetni? És milyen telefon (m, s..)

Egyébként nyilván azért akarnak telefont is rádsózni, mert már ki van építve, és plusz bevétel (amitől kezdenek elesni).
Mi a szülőkkel egyébként vonalason beszélünk (hiába hívjuk egymást mobilon ingyen). Az öregek már nehezen változnak.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#57298) ztsoft válasza ztsoft (#57189) üzenetére


ztsoft
őstag

Már a profilomról is eltűnt a mediacard, lehet már nem is kapok. :C

Több megkeresés ellenére sem tudnak információt adni arról, hogy mikorra várható a kiszállítás. Nem kell a mellébeszélés, egyszerű választ várok, nincs raktáron, vagy nincs aki feladja postán, vagy a rendszer rossz és nem tudja a jobb kéz, hogy mit csinál a bal. :W

Ma van egy hete, hogy bekapcsolták az új szolgáltatást (hűség). Jól tudom, hogy a bekapcsolástól számított 14 napon belül mondhatom fel következmények nélkül, vagy a megrendeléstől számolják?

(#57293) interstate76 Sajnos ez egy elfogadott helyzet a UPC-nél, egyszerűbb egy sablon szöveget mondani, mint a hibát javítani. Csak egy példa, a Horizon box-on még mindig nem működik rendesen az interaktív szolgáltatás, a probléma oka, hogy néha megszakad az internet kapcsolat. Én is tapasztalom a saját gépemen. Többszöri bejelentés ellenére sem történik semmi (jön a sablon szöveg, reset), persze, újraindítás után megy egy darabig.
Már belefáradtam, nem érdekel. Most a mediacard teszi fel az i-re a pontot! Ez az utolsó.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#57299) csabi63 válasza Intruder2k5 (#57296) üzenetére


csabi63
senior tag

A telefon Nonstop M, de éppen tárgyalásban vagyok ez ügyben.

(#57300) interstate76 válasza ztsoft (#57298) üzenetére


interstate76
addikt

Én tavaly voltam úgy, hogy lelépek: 1 hónap eltéréssel 2 alkalommal is több napra behalt a szolgáltatás, 2x1.000,- Ft jóváírást kaptam ugyan, de nem vígasztalt, aztán amikor harmadszor is leállt és az automata azt mondta be, hogy a hibajavítás várható ideje a következő munkanap, akkor eldurrant az agyam. Érezte is az ügyfélszolgálatos, hogy itt már baj lesz :) , így gyorsan ajánlott 2.000,- Ft jóváírást, amitől egy kicsit sem lettem nyugodtabb, csak attól, hogy - ígéretükkel ellentétben - 1 órán belül elhárították a hibát, és azóta is baki nélkül megy minden (router felejti el néha a pre-assigned IP addresseket, de ennyi -szerintem - belefér). Ettől függetlenül szinte biztos voltam benne, hogy hűségidő lejártakor lelépek, pláne akkor, amikor láttam, hogy az Invitel 3.500,- Ft-ért ad 88 TV-csatornát, 5 Mb/s-os netet és telefont. Gondoltam, megtartok mellé egy 30 Mb/s-os UPC-s netet és király lesz minden, mert lesz még backup kapcsolatom is összesen 6.500,- Ft-ért! Ekkor "leptek meg" azzal az ügyfélmegtartó ajánlattal, hogy a bronze csomagból gold lett, maradt a 30-as net, mellétették a telefont, és mindezt úgy, hogy 5.500,- Ft maradt a havidíjam (2 év hűséggel).

Tényleg, ez utóbbi jó ajánlatnak számít, vagy nem voltam elég kemény? :)

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.