Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58901) norberto_th válasza TeeJay (#58882) üzenetére


norberto_th
aktív tag

Ennél sokkal jobbat is kaphattál volna, ez még elég drága.

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#58902) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Elképesztő hogy az UPC miatt állandóan idegeskedni kell, ma volt időpont 12:00-16:00 között megbeszélve , hogy újrahúzzák a kábeleket (2 évre írtunk alá), fél tizenkettőkor! beállítottak épp a padláson voltunk az előkészületeket intézni, a csöngetnek, a kutya ugat rohanunk le de már sehol senki. Menjenek a jó édes anyjukba oda! fél percet nem képesek várni ha már előbb jöttek, mobilon sem próbáltak elérni, pedig meg volt adva a szám. Annyi biztos, hogy ez nem marad következmények nélkül.

:W :U

[ Szerkesztve ]

(#58903) TeeJay válasza norberto_th (#58901) üzenetére


TeeJay
félisten

mesélj kérlek...
hivatalosan mivel nincs DIGI a községben simán mondhatták volna hogy nincs jobb vegyek Trio L-t meg mellé 890-ért media card-ot és 10890 lesz a vége sima S-es telefonnal és még azért is fizethetünk ha belföldi vezetékest hívnak szülők

helyette lett 9980-ért M telefonnal és már benne van a plusz 1 TV-re HD smart kártya is tehát jobb mint a Trio L szerintem
Telekom sem tudott volna mit adni csak max olcsóbb lett volna ha 3 szolgáltatás van a mostani 2 helyett

jelenleg 12ezret fizet anyum 2 csekken
ezentúl meg lesz 9980 és neten fizethet vagy otp automatán vagy átutalással

30/3 net helyett lesz 240/20 ami azért elég komoly előrelépés
SAT TV családi + HD csomag ugye tányéros DVB-S és sajnos a HD csatornák eléggé le vannak tömörítve
elég rotty minőség igaz a 3 tányéros szolgáltató közül még mindig a Telekom SAT TV a legjobb képminőségre és vétel minőségre is, sosem volt gond vele még égszakadás esetén vagy nagy havazáskor sem

telefon meg nem változik csak eddig analóg telefon volt most meg lesz IPtelefon de legalább korlátlan és ingyenes

fixre bekábelezünk mindent új kábelekkel és szerintem már max akkor lesz legközelebb váltás ha Telekom vagy UPC jön majd 1x nagyon sokára optikai hálózattal és 10GPON lesz alsó hangon
addig jó lesz a UPC főleg ha 1x ED3.1-re állnak akkor nem is lesz értelme váltani

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#58904) kabelmania27 válasza Draken (#58900) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ez egy jófajta osztó. Melyik kimenetbe van kötve a modem? Nézd meg a modem jelszint értékeket.
norberto_th: Hűség lejárta előtt pár nappal vagy amikor lejárt.

[ Szerkesztve ]

(#58905) Draken válasza kabelmania27 (#58904) üzenetére


Draken
őstag

3,5-be van kötve. Időközben rájöttem. Miután lecserélte az osztót, szóltam, hogy nézzen rá a másik, kettes osztóra is, mert ha hozzáérek, egyből elveszti a jelet a tv, akkor kiszedte az osztó és a box közti kábelt, másikat odarakott, közbe az összeset kiszedte és visszarakta, utána már nem volt okés. Miután leszedtem az osztóról a modemhez tartozó kábelt és vissza, újra 400 körüli sebességet mértem, tehát ott is lesz valami gebasz sajnos!

(#58906) kabelmania27 válasza Draken (#58905) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jól van bekötve a hármas mert a -3,5kimenetre kell kötni a modemes ágat.
Az egyik -7es kimenetről vedd le a csillapítót.
Pedig az a kettes osztó elég jófajta.
Milyenek most az értékek?

[ Szerkesztve ]

(#58907) merqree válasza TeeJay (#58893) üzenetére


merqree
őstag

Nálunk, Csepelen, a kertesházas övezetben eddig NET-TV szolgáltatott. Tavaly drótozott a Telekom egy optikai hálózatot, de nem voltak arban konkurensek egymassal.
Az UPC gyakorlatilag atvette a csepelen a NET-TV szolgaltatasi teruletet.
Tehat, attol, hogy budapest, meg itt is vannak hasonlo helyzetek, amit Te mondasz.
De, hogy meg cifrabb legyen:
A korabbi szolgaltatonal a havidijam telefon nelkul, es 60as nettel havi 12700 forint volt. Mind az UPC mind a NET-TV azt mondta, hogy a havidij nem fog valtozni, az igenybevett szolgaltatast fogjuk kapni, igaz az ajanlat 120as netre es digital gold + HD re vonatkozott.
Ehhez kepest, UPCvel "targyalva" lett annyi a havidijam, amennyit irtam.

(#58908) TeeJay válasza merqree (#58907) üzenetére


TeeJay
félisten

szerintem Budapesten könnyebben adnak jobb árat mint egy vidéki faluban ahol nem igen tudsz mást választani...
mondom én már annak is örülök hogy nem 10890 az alap telefon csomaggal
hanem 9980 és jobb telefon csomag van benne

ha lenne itt is Telekom FTTH mindjárt kaptam volna jobbat is :D
de mivel csak olcsóbb konkurencia lenne az ár nem boldogít mivel 50-es VDSL max, SAT TV vagy IPTV egyiket se kívánom már és az analóg telefon meg annyira nem dobja meg a csomagot hogy örömmel váltsak Telekomra

most már csak az a parázásom hogy a Horizon box mennyire fog bevállni szülőknek
csak TV nézésre lesz semmi extra, illetve hogy a Connect Box mennyire lesz majd gáz amikor mindenki wifi-t fog használni a házban kb.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#58909) adika4444 válasza TeeJay (#58908) üzenetére


adika4444
addikt

Nekem néhány hete volt szerencsém egy cb-hez, extraként folyamatos gyenge jellel, épp csak hogy rá tudott lépni a gép. Hozzá közel sokan (3--5 eszköz) használták, plusz én, tehát alaphangon 6. Meglepően stabil volt a pár órás tesztem alatt, így szerintem nagy gond nem lehet vele...
Arra figyelj, hogy ahogy tudom alapból a 2.4 és 5 gHZ-es wi-fi neve ugyanaz, így érdemes átnevezni.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#58910) jegenye77


jegenye77
addikt

Samsung UE50J6289SU - tv leírásában az van, hogy jó a tv be a cl+ kártya.
Ha a upc oldalán beírom a típust akkor azt írja, hogy nem alkalmas a készülék rá.
Most akkor lehet vagy nem cl+ kártyával használni?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#58911) Zyelor


Zyelor
aktív tag

Sziasztok!

Megint nem neged be a myUPC, pedig biztosan jó a felhasználónevem és a jelszóm is. Capatchát kér, meg pörög azon, hogy rossz fhnév/jelszó.... Hibát szeretnék lejelenteni...

A hibáról: Kaptunk új media boxot, és egyszerűen néha kritikán aluli a működése:

1, Nem tekeri vissza az adást.
2, Ezt a jelenséget produkálja: https://www.youtube.com/watch?v=nsMyTO7xsdE

Ez a média box felvétel opcióval másnak is ilyen minőségi?

[ Szerkesztve ]

(#58912) ArthurShelby válasza norberto_th (#58901) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ennél jobbat már csak 2 év hűség után kaphat.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#58913) kabelmania27 válasza Zyelor (#58911) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Minden adásnál ezt csinálja?
Box újraindítás nem segít?
jegenye77: Ha a tv tudja a CI+ modul elvileg működni fog. ITT is nézd meg.

[ Szerkesztve ]

(#58914) TeeJay válasza adika4444 (#58909) üzenetére


TeeJay
félisten

eddig TC7200 volt és megy a dilemma hogy 240-es nethez mondjam-e a szerelőnek majd hogy maradjon a HGW vagy adja helyette a CB-ot

a TC-vel nem volt bajunk soha, bírta a torrentezést is meg a wifi is jó volt csak ugye adják ingyen a CB-ot és tanácstalan vagyok mi legyen
vidéken 240-hez a TC is elég lenne ott nincsenek hardcore töltögetők simán 8 sávon is menne a 240megabit

hmmm
teszek egy próbát a CB-al aztán ha nagyon nem megy akkor fogalmam sincs mi lesz
amennyit már szétszórtak az országban, ha annyira használhatatlan lenne már baromi nagy botrány lenne belőle és mindenki követelne helyette mást

kíváncsi vagyok mikor fogják lecserélni Broadcom procis eszközre

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#58915) Zyelor válasza kabelmania27 (#58913) üzenetére


Zyelor
aktív tag

Amikor rájön ez a jelenség akkor igen, minden csatorna ilyen. És nem, a box újraindítás sem segít ilyenkor sajnos.

Persze nem mindig ilyen (szerencsére), van amikor jól működik, de gyakran tapasztaljuk a jelenséget...

Én amúgy arra gyanakodok, hogy egyszerűen az a HDD nem bírja azt a sebességet, amit kéne neki, és ez okozza ezt a jelenséget... Mondjuk eleve viccesnek tartom, hogy egy külső USB-s diszken van megoldva ez a felvétel dolog...

Na az meg a másik, hogy kimentem a konyhába és nem tudtam utána visszatekerni az adást...

(#58916) kabelmania27 válasza Zyelor (#58915) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet túlmelegszik vagy valami más hibája van, ismerősnél korlátozni kellett a feltöltést különben akadt pedig a tv jelet koaxon kapja, vannak megmagyarázhatatlan jelenségek.

(#58917) Watercolour


Watercolour
aktív tag

Sziasztok,

FP500 csomag az elmúlt pár napban random időközönként (10-15 percenként) néhány percre használhatatlan lesz (extrém packetloss). Semmi sem változott a kábelezésben, hálózatban. Az eszközöm egy Connect Box.

Modemértékek, melyeket igyekeztem akkor screenshotolni, amikor egy ilyen szakadás volt

Esetleg ha egy hozzáértő meg tudná mondani, hogy stimmelnek-e, hálás lennék.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#58918) Gubek-Einste válasza Watercolour (#58917) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jelszintek rendben vannak!

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58919) kabelmania27 válasza Watercolour (#58917) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ha jól látom az 53,2Mhz-s feltöltési csatornán magasabb lesz az érték és a hibás csomagok száma is több, lehet ilyenkor alacsony az ussnr érték amit a modem nem ír ki, ha nem javul jelentsd be, bentről látják az értékek változását. Amennyiben nem használod a wi-free szolgáltatást kapcsold ki, próbáld meg modem üzemmódban hátha jobb lesz, 192.168.100.1 címen tudsz belépni a modembe modem (és router) üzemmódban, előfordul hogy így stabilabban működik a hgw.

[ Szerkesztve ]

(#58920) csosz77


csosz77
csendes tag

Sziasztok,

SIM kartyas UPC mobilinternethez vennek D-Link DWM-157 tipusu USB modemet. Jo lesz hozza?

(#58921) kabelmania27 válasza csosz77 (#58920) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Sajnos ezt előre nem lehet megmondani, elvileg működni fog ha nem akkor elállási jogra hivatkozva visszaviheted. ITT megkérdezheted, hogy más használ-e ilyen tipust. Googlin ha rákeresel meg tudod nézni a véleményeket.

[ Szerkesztve ]

(#58922) Watercolour válasza kabelmania27 (#58919) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Hello,

köszönöm a választ neked is és Gubek-Einste-nek is.
Sajnos késő volt, így elfelejtettem ezekről írni. A CB-t modem módban használom saját routerrel és a wi-free le van tiltva.
Ha jól emlékszem, a modem a koax osztó csillapított portjába van csatlakoztatva. Esetleg segíthet, ha ideiglenesen kiiktatom az elosztót és közvetlen a modembe kötöm a bejövő koaxot?

Köszönöm.

(#58923) kabelmania27 válasza Watercolour (#58922) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit.
Ha jól emlékszem, a modem az osztó out kimenetében van, ha mégsem akkor kösd át és írd meg a modemértékeket, hogy kitudjuk számítani a bejövő jelerősséget, tap kimenetben előfordulhat akadás.
Ettől független megpróbálhatod osztó nélkül, ha úgy is ezt csinálja akkor nem nálad van a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#58924) Watercolour válasza kabelmania27 (#58923) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Wow, erre nem is emlékeztem, jó a memóriád. :)
Később megnézem, hogyan van pontosan összerakva a dolog, de elképzelhető, hogy azóta módosult valami.

(#58925) norberto_th


norberto_th
aktív tag

A horizon boxon van youtube app?

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#58926) Okosandroid válasza norberto_th (#58925) üzenetére


Okosandroid
tag

Szia. Nincs rajta

(#58927) kabelmania27 válasza Watercolour (#58924) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés, régi hsz-okat megnéztem akkor eszembe jutott, hogy volt már hasonló probléma.

[ Szerkesztve ]

(#58928) Gubek-Einste válasza norberto_th (#58925) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Már a többin sincsen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58929) pjen válasza Gubek-Einste (#58928) üzenetére


pjen
félisten

Van még,most néztem,cisco box.

(#58930) Watercolour válasza kabelmania27 (#58927) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Köszi.
Közben beugrott, hogy azt a hibát végül bejelentettem, és volt kint technikus, csak nem én voltam itthon, ezért nem emlékeztem rá.

Jelenleg egy ilyen splitter osztja szét a koaxot a modemnek és a TV-nek:

Később megpróbálom a splitter kiiktatásával, bár az elmúlt pár órában nem vettem észre a hibát. Ha követi az elmúlt pár nap rendszerességét, valószínűleg este ismét előjön.

(#58931) kabelmania27 válasza Watercolour (#58930) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ez egy jófajta splitter, F csatlakozók is rendben vannak, ha jól látom az egyik F csatlakozón lehetne még húzni, ezért nézd meg nem lazultak-e ki, modemnél előfordul, lehet megszűnik a probléma. Ha nincs rendesen meghúzva nem tökéletes az árnyékolás.

[ Szerkesztve ]

(#58932) norberto_th válasza Gubek-Einste (#58928) üzenetére


norberto_th
aktív tag

Cisco-n van még :C nem értem ezeket a visszalépéseket...kell egy okostv :U

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#58933) cigam válasza norberto_th (#58932) üzenetére


cigam
félisten

Majd nézd meg 27-e után is.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#58934) Powerdose válasza ztsoft (#58867) üzenetére


Powerdose
csendes tag

Nálam sem jön be a horizon go. Sem appon, sem böngészőben. ( MyUPCbe be tudok jelentkezni )

Vagy azt írja ki, mint nálad, vagy :
"A bejelentkezés jelenleg nem lehetséges, kérjük próbálja meg később."

Én kb 4 napja vagyok UPCs, de már kezd a hócipő tele lenni. Hívtam a 1221-et:

"A szolgáltatásunk jelenleg túlterhelt. Hivása fontos számunkra, kérjük ismételje meg később"

Wtf??? Már a géphangú nénivel is csak várólistán lehet "beszélni". Pff.

[ Szerkesztve ]

---

(#58935) kabelmania27 válasza Powerdose (#58934) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Előfordul, hogy amikor sokan hívják egyszerre túlterhelt lesz a telefonos ügyfélszolgálat, az átlagos terheltségről az összefoglaló elején találsz egy linket, nyolc-kilenc után próbáld meg újra.

(#58936) Watercolour válasza kabelmania27 (#58931) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Szóval meghúzott F csatlakozókkal (alig tudtam rajtuk húzni egy kicsit, nem voltak kilazulva) ismét előjött a hiba, ezért ideiglenesen kiiktattam a splittert. Amennyiben nem szűnik meg, feltételezem nincs más lehetőségem, mint bejelenteni a hibát.

Köszönöm a segítséget.

(#58937) kabelmania27 válasza Watercolour (#58936) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit, lehet a splitterrel nincs gond és a környéken zajbetörés vagy más probléma van ezért leesik az ussnr. Problémától független néha érdemes újraindítani a modemet.

[ Szerkesztve ]

(#58938) Powerdose válasza kabelmania27 (#58935) üzenetére


Powerdose
csendes tag

A Segítő szándékot köszönöm és értékelem, de a linkre kattinva a következő válasz fogad:

"A válasz már nem elérhető" :))

---

(#58939) kabelmania27 válasza Powerdose (#58938) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

ITT a helyes link. Összefoglalóban javítottam.
Nem rég még jó volt a link. Előfordul, hogy változik az oldal pl. a szolgáltatási terület kép megváltozott de a kép címe nem, korábban nem volt megkülönböztetve, hogy az adott teleülés régi vagy új terület, illetve településnevek is fel voltak tüntetve.

[ Szerkesztve ]

(#58940) Draken válasza kabelmania27 (#58906) üzenetére


Draken
őstag

Valószínűleg inkább valami csatlakozási probléma lehet, miután a modem kábelét kicsavartam meg vissza az osztóba, megjavult. Jelenleg ez a helyzet:sebesség
modem érték

[ Szerkesztve ]

(#58941) kabelmania27 válasza Draken (#58940) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés. Feltöltési értékek is rendben vannak?

(#58942) Draken válasza kabelmania27 (#58941) üzenetére


Draken
őstag

fel
Gondolom connect box-al ne is várjak sokkal közelebbi értéket az 500-hoz
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#58943) kabelmania27 válasza Draken (#58942) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ezek az értékek is rendben vannak, kétszer 3,5dB csillapítás után elfogadható az 50-es szint nyáron.
Mivel csúcsidő van ezért előfordulhat hogy alacsonyabb a letöltési sebesség, egy óra múlva lehet gyorsabb lesz. 0-a pinget mértél ami azt jelenti hogy a felfelé irány rendben van, általában ilyenkor túlterhelt a környék, legnagyobb csomagnál előfordulhat, lehetséges, hogy fognak szegmentálni illetve analóg tv adások csökkentésével lesz hely újabb letöltési csatornáknak.

[ Szerkesztve ]

(#58944) Powerdose válasza kabelmania27 (#58939) üzenetére


Powerdose
csendes tag

Rajtad nem könnyű kifogni. Köszi a linket. :R Mondjuk én azt hittem automata (menüs) rendszer van, de így már értem, miért volt leterhelt.

---

(#58945) kabelmania27 válasza Powerdose (#58944) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nem tévedtél sokat, mert a automata rendszer van, ha nem lenne automata rendszer akkor csak csengéshangot hallanál+ egyből az ügyintézővel beszélnél.
Van amit el lehet automatán keresztül intézni pl kiegészítő szolgáltatások lemondását, létezik a lemondas.upc.hu oldal. Összefoglalóban le van írva pár dolog új előfizetőként érdemes átnézni, ha bármi kérdésed van nyugodtan írj erre való a topik.

[ Szerkesztve ]

(#58946) TeeJay válasza kabelmania27 (#58943) üzenetére


TeeJay
félisten

tőled kérdem mert ehhez annyira nem értek de a koax kábel és az osztó nagyobb csillapítást ad ha be van melegedve?

ugyanis nekünk most úgy lesz megoldva hogy a padlástéren lesz a 3-as osztó, onnan megy majd a 2 TV felé és a modem felé is aztán a padlástér nincs szigetelve 60fok tuti van nyáron mikor süti a tetőt a Nap
eddig mivel egybe kábel volt nem volt soha gondom kérdés ezután osztó után mit ad ha nyáron padlástér befülled :D

amúgy a föld alatti kábel a totemtől úgy 25 méter lehet, onnan feljön a ház fal mellett és csőben fel fogom húzni teljesen a padlástérig ami még úgy 15méter és onnan lesz úgy 12-12-12 méter kábel húzva a két TV-ig meg modemig

szóval bőven lesz koax mindenhol és az erősítő az utca elején van úgy 300-400méterre
kíváncsi vagyok mit ad utána :D
van egy tippem hogy a szerelővel ráméretek majd a hordozható cuccal hogy nézze meg van-e valahol zaj a kábelen
meg új kábel húzatok a padlástérből minden eszköz felé hogy minden új legyen és ne lehessen hibaforrás :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#58947) kabelmania27 válasza TeeJay (#58946) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Osztó csillapítása nem változik, a kábel csillapítása emelkedik ha magasabb a hőmérséklet.
Elvileg nem lesz probléma mert egy modem és két tévére elég jelerősség szokott bemenni.

(#58948) ztsoft válasza Powerdose (#58934) üzenetére


ztsoft
őstag

Nálam azóta megy (kopp, kopp, kopp), nem igazán tudom, hogy mi váltotta ki a hibát.
Tapasztalatom szerint, a UPC-nél vannak megmagyarázhatatlan, rejtélyes esetek, hibák. :)

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#58949) norberto_th válasza cigam (#58933) üzenetére


norberto_th
aktív tag

Miért mi lesz akkor?

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#58950) gduck válasza norberto_th (#58949) üzenetére


gduck
addikt

Megszűnik :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.