Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#108501) Patrick


Patrick
addikt

No a 20-án rendelt 500-as net, 300-ról, már másnap aktiválásra került, hasít nagyon, a pingek is jobbak kicsit Ausztrália és Kanada irányába. :D Azon kívül tegnap jött a szerelő egy csatlakozót rakott a koax végére, valamint egy kettes elosztót oda, ahonnan jön fel a kábel. Szépen működik minden. :C

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#108502) Makkok válasza kabelmania27 (#108363) üzenetére


Makkok
tag

Ma jött egy email hogy elhárították a hibát. Természetesen ugyanolyan trágya mint előtte volt, semmi nem változott. Folyamatos packetloss.

God save the Screen!

(#108503) sziszi-fuszi válasza Makkok (#108502) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Akkor hajrá! Telefon, hibabejelentés. De ne engedd nekik, hogy új munkalapot nyissanak. Nyissa meg a régit. Legalább kötbérre leszel jogosult, amit jelezz is feléjük.

Mi alá kell írás?

(#108504) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Ezt se tudtam,hogy megrendelt készüléket nem szállítanak ki,csak a szolgáltatási címre :U Akkor mi értelme van a szállítási cím megadásának :U Ráadásul úgy,hogy ahova rendeltem,az is van megadva állandó lakcímnek :U
Szépen fogták azt törölték a megrendelést :W

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#108505) kokii


kokii
tag

7kerben 1530 óta se net se TV, nincs ütemezett karbantartás elvileg. Más is tapasztalja? :F

(#108506) tomp válasza kokii (#108505) üzenetére


tomp
félisten

7. kerület nagy! Helyileg hol? Garay utcában semmi gond.

(#108507) woodworm válasza kokii (#108505) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem Buda ostroma közben történhetett valami.

(#108508) Intruder2k5 válasza woodworm (#108507) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Katonai idő. :)

(#108509) picsirti válasza woodworm (#108507) üzenetére


picsirti
tag

Ezen besírtam :C

(#108510) woodworm válasza Intruder2k5 (#108508) üzenetére


woodworm
veterán

Az én időmben még ott volt a kettőspont az óra és a perc között. :)

[ Szerkesztve ]

(#108513) olloczky válasza kabelmania27 (#108499) üzenetére


olloczky
senior tag

hali

sikerült gyorsan pár képet készítenem. remélem ez elég, a tshoothoz:

[kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

Es egy ilyen eloszto van:
[kép]

köszi!

[ Szerkesztve ]

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#108514) cocka válasza tomp (#108506) üzenetére


cocka
veterán

Hehe! Nagy, de mégis egész Budapesten a legkisebb. :P

(#108515) kabelmania27 válasza Makkok (#108502) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Alacsonyak a letöltési értékek és magas a feltöltés.
Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító az osztónál vagy a modemnél.

(#108516) kabelmania27 válasza olloczky (#108513) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi az infókat, jófajta az osztó, rendben vannak az értékek, a 786Mhz-es letöltési csatornán sok a hibás csomag. Nézd meg nem lazultak-e ki az F csatlakozók a modemnél és az osztónál.
Amennyiben a modem oldalán nem találod a modem üzemmódot ügyfélszolgálattal kapcsoltasd ki az ipv6-ot.

(#108517) ztsoft válasza kabelmania27 (#108516) üzenetére


ztsoft
őstag

Mennyitől számít soknak (milliós nagyságrend)? Nálam ennyit szedett össze közel 5 nap alatt.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#108518) olloczky válasza kabelmania27 (#108516) üzenetére


olloczky
senior tag

Nagyon szépen köszönöm, hogy ránéztél. Érdekes módon tegnap este óta jól működik.. ezekre szintén ránézek ma este. Azt viszont tudom, hogy ipv6-on megy. És miért lenne jó ha kikapcsoltatnám?

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#108519) Janaboy


Janaboy
veterán

Van valakinek tapasztalta Tp-link Archer AX20-as routerrel?

Nemrég váltottam 1000-es netre, a gyári cucc modemként.
Most cseréltem egy Xiaomi MI 3G-s router egy Tp-link AX20-ra, viszont nem tetszik a sebesség.
A modem és a router között amúgy Cat6-os kábel van (ha jól emlékszem 3 méteres)

Ha közvetlenül laptopot kötöm a modemre, akkor 700mbit a sebesség.
Ha az új routerbe kötöm, akkor kb 550mbitre csökken.
Egyszer próbáltam a mi3g-t is, akkor 700mbit jött ki, szóval olyan mintha az ax20as lefogná a forgalmat.

Amúgy már a második alkalommal történt meg a sebesség növelése óta (a régi és az új routerrel is), hogy van IP címem, de mégsincs internet.
Ilyenkor a routerben kell újítani az ip címem és az oldja meg.
Ötletek, hogy mitől lehet ez?

Köszi előre is.

Janaboy

(#108520) kabelmania27


kabelmania27
Topikgazda

Jóval kevesebb a javítható csomagok száma mint a javíthatatlanoké, a hetes és a 11-es csatornán több a hibás csomag.
olloczky: Nincsmit. Kikapcsolt ipv6-al stabilabban töltődnek be az oldalak.
Janaboy: Érdemes néha újraindítani a modemet. Modem bekapcsolás után modem üzemmódban az első három vezetékes eszközön lesz netkapcsolat, utána újra kell indítani a modemet. ITT választ fogsz kapni a routerrel kapcsolatos kérdésre.

[ Módosította: Intruder2k5 ]

(#108521) olloczky válasza kabelmania27 (#108520) üzenetére


olloczky
senior tag

Áhá.. ezt tapasztaltam viszont.. akkor intézem, köszi!

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#108522) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Üdv.

Az Arris boxon hol hogyan kell portot nyitni illetve modem módba állítani? A régi fehér boxnál találtam leírást, ehhez viszont nem. Próbálkoztam megoldani, de lehet összetettebb az ügy mert azt olvastam ha ilyet látok akkor viszont nat-gond van. Szóval kell a felvilágosítás.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#108523) woodworm válasza Dan-szan (#108522) üzenetére


woodworm
veterán

Az utorrent tesztjére nem sokat kell adni. Keress egy online tesztoldalt és írd be a használt portot. Előtte egyeztesd a kapott és a látott ip címet.

(#108524) Dan-szan válasza woodworm (#108523) üzenetére


Dan-szan
senior tag

A routert megszüntettem ideiglenesen most az Arris csinál mindent, a portnyitás így ok. Amint lesz időm nekiállok és újrakonfigolom az egészet.
Addigra jó lenne tisztábban látni az egész folyamatot, több olvasással (tanulással) és kevesebb kérdezéssel megúszni.
Ha le van írva valahol ennek a menete szívesen fogadom :K

[ Szerkesztve ]

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#108525) kezo0


kezo0
addikt

A Horizon Go-ban (iOS appban és PC-s böngészőben, horizon.tv oldalon is) jelenleg az RTL Klub HD-n csak hang van, a kép helyett egy színes csíkos tesztábra látható.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#108526) sziszi-fuszi válasza kezo0 (#108525) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Így legalább láthatod, hogy nem az eszközödben van a hiba! :D :DD Képzeld el, ha még a teszt képet sem látnád. Még arra vetemednél, hogy azt hidd elromlott. :C

Mi alá kell írás?

(#108532) kezo0 válasza sziszi-fuszi (#108526) üzenetére


kezo0
addikt

Érdekes, mert maga a tévéadás rendben van, és a Horizon Go-ban is rendben van az SD csatorna képe, csak a HD-n van ez a jelenség.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.