Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#108251) NoOne1976 válasza pjen (#108249) üzenetére


NoOne1976
őstag

Ennyire nem érthető, amit írok? Hűség nélkül 6100 Ft-ot fizetek. Hűséggel 6200-ért akartak szerződsre rávenni. Szerintem ez már a fogyasztó megtévesztése, mikor megpróbálják többért eladni neked, mint amennyiért most adják és adniuk kell.
Egyébként semmi bajom a 100 Ft-os emeléssel. A csomagom ára teljesen oké. (500-as net, voda box, horizon box és egy kártya, alap telefon). Igazság szerint korábban mindig alkudoztam, de már úgy vagyok vele, hogy az 500-as net is bőven elég, semmi szükségem ezresre. Akkor már inkább a t optikára váltanék.
Számomra az a megdöbbentő, hogy vajon hány embert "verhetnek" át, aki csak azt hallja, mindössze 100 Ft-ot emelünk és nincs tisztában vele, hogy az inflációra hivatkozással amúgy is megemelték már a csomag árát.

(#108252) kabelmania27 válasza NoOne1976 (#108246) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Amikor az embert felhívják nem mindig ajánlanak jó havidíjat.
Megpróbálhatod a 1270-es számot, lemondás gomb után lehet adnak kedvezőbb havidíjat ha nem felel meg a jelenlegi. Ezekért szvsz a szolgáltatásokért elfogadható a 6100Ft-os havidíj.

[ Szerkesztve ]

(#108253) gregory91 válasza Floyd80 (#107482) üzenetére


gregory91
senior tag

Ott is csatornákban folyik a kommunikáció akárcsak a DVB-C-nél szóval jogos lehet a feltevés.Vagy a mindig tv vagy egy másik országból/vagy helyi mux bezavarja azt a csatornát ami éppen a netet tolja.
Jön kérdés: na de hogyan?
- A kábelek szigetelése nem az igazi,így beszűrődhet oda más is.
- A DX-erek számára igen kedvező tropósz/ionoszferikus terjedésnek köszönhetően
Zavarás alatt ,beleértjük a elektromos eszközök zaját is.
Valaki írta hogy zavarná a DVB-C adást is: több frekvencia is áldozata lehet a jelenségnek,szerencse hogy nem azt a csatornát érinti.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#108254) Floyd80 válasza gregory91 (#108253) üzenetére


Floyd80
addikt

A kábelek szigetelése nem az igazi, így beszűrődhet oda más is. Köszi, ja ez volt a hiba.

Mióta ki lett iktatva az ezeréves bejövő kábel, azóta semmi hiba. Szerintem az ilyen 2005 környéki kábel volt, amikor először bekötötték az UPC tv-t. De ideáig az is ment hiba nélkül, csak a szerelő kinyögte, hogy a Voda pár hete kezdett el olyan frekvenciát is használni, ami ezzel a kábellel már nem működik. Mutatott valami log-ot, hogy a többi frekvencián minden oké, azokon alig van error, amint erre a frekire ment modem, rögtön kiakadt a "számláló".

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#108255) pjen válasza NoOne1976 (#108251) üzenetére


pjen
félisten

Én értem, szerintem Te nem.Most 6100 at fizetsz, de jövő hónapban fizethetsz 6400 at is.Hűséggel egész évben 6200.

(#108256) MiZo1990 válasza pjen (#108255) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Ha most emelték, akkor nem fogják megint emelni a következő hónapban.
Évi egy alkalommal emelkedhet inflációhoz mérten hűség nélkül.

(#108257) NoOne1976 válasza pjen (#108255) üzenetére


NoOne1976
őstag

A hiba nem nálam van... 6000 volt, míg tartott a hűség. Lejárt, 6100 lett. Hívtak, hogy kössek hűséget 6200-ért.

Miért fizethetnék 6400-et, ha most emelték 6000-ről 6100-ra. Évente egyszer emelhetnek normál esetben.

[ Szerkesztve ]

(#108258) pjen válasza NoOne1976 (#108257) üzenetére


pjen
félisten

Ahogy én tudom az évi inflációval emelhetnek, de nem muszáj egyből a teljes összeggel.

(#108259) asdf_ válasza woodworm (#108248) üzenetére


asdf_
veterán

Az igen, 12 000 JMF-ot gondolnának érte. Én persze egy emailen túl ettől függetlenül egy fűszálat nem mozgatnék meg ennek az érdekében. Nyilván a kártya egy fillért nem ér, tehát inaktiválják és kész, ha kell nekik, akkor viszont jöjjenek érte, ügyintéézői hiba miatt került az ügyfélhez kettő, oldják meg ők a saját problémájukat vagy annak gyümölcsét.

(#108260) woodworm válasza asdf_ (#108259) üzenetére


woodworm
veterán

Fordítva ülsz a lovon, még csak jelentősen túl sincs árazva, ez ennyibe kerül.

(#108262) asdf_ válasza woodworm (#108260) üzenetére


asdf_
veterán

Technológiailag, bonyolultságilag egy SIM kártyánál egy lepkefingynivel komplikáltabbnak gondolnám. Ha azt kb. ingyen szórják, ez miért megy heroináron? :U Mert annyira semmiképp sem bonyolult, hogy 12 ezer lenne (12e-ért majdnem RPi-t kapni)

(#108263) woodworm válasza asdf_ (#108262) üzenetére


woodworm
veterán

Mert nem szimplán az előfizetői kártyáról van szó, a vodafone a médiakártyán a cam modul+előfizetői kártya párosát érti.

[ Szerkesztve ]

(#108264) asdf_ válasza woodworm (#108263) üzenetére


asdf_
veterán

Valóban (CI modulnak hívni túl logikus lenne :U ), maga a kártya csak 3k huf

2.2.7. Új kártya díja
A dekódoló kártya (smartkártya) elvesztése, megsemmisülése vagy rendeltetésszerű használatra alkalmatlanná válása esetén a kártya pótlása után fizetendő díj.

Kártérítési díj - Kártya elvesztése, pótlása 3 000 Ft

(#108265) EmThor


EmThor
addikt

Kerepes/Mogyoród elesett (internet)

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#108266) so_ha


so_ha
senior tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni gyakorlati tapasztalattal kapcsolatban.
Édesanyám 1 éves Voda/Upc tv hűségidő most jár le, de tudomásom szerint a hatályos jogszabály szerint utána nem emelhetne árat. Egyik számlán volt egy információ/kiegészítés, ha lejárt a szerződése, akkor 3.000Ft-ról 9.000Ft-ra (listaár) emelik. Mi a gyakorlati tapasztalat ezzel kapcsolatban? A lenti jogszabály szerint járnak el, vagy be kell vinni az idézet hivatkozást? A választ előre is köszönöm! Az összefoglalóban olvastam 1270-es lemondás opciót, de remélem, hogy ennél jogkövettőbbek a Voda központban?!

2017. évi LXXXVIII. törvény az elektronikus hírközlésről szóló 2003. évi C. törvény módosításáról: 2. § Az Eht. 127. §-a a következő (6) bekezdéssel egészül ki: „(6) A határozott időtartamú előfizetői szerződés helyébe lépő új, határozatlan idejű szerződésben meghatározott, az előfizetői szolgáltatásra vonatkozó szerződési feltételek nem lehetnek az előfizetőre nézve hátrányosabbak a korábbi határozott idejű szerződésben szereplő szerződési feltételeknél.

(#108267) cof válasza so_ha (#108266) üzenetére


cof
veterán

Ahogy a törvényt idézted az stimmel. Infláció mértékével emelnek semmi többel, 2-300 Ft/év.

Konkrétan le volt írva, hogy listaárra emelik? Jó kis pert megérne akkor az ijesztegetés.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#108268) woodworm válasza cof (#108267) üzenetére


woodworm
veterán

Dehogy van odaírva. A törvénnyel összhangban közlik, hogy hasonló tartalmú előfizetés jelenleg mennyibe kerül listaáron. Ettől függetlenül, ha nem nyilatkozik, akkor a jelenlegi fut tovább.

(#108269) pjen válasza woodworm (#108268) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos jelen állás szerint 5% os emelést gond nélkül alkalmazhatnak.

(#108270) woodworm válasza pjen (#108269) üzenetére


woodworm
veterán

Törvény adta joguk. Általában nem a szerződés lejártakor emelnek, hanem tavasszal, március, április tájékán. Nekem az idén emeltek 90 Ft-ot, majd csökkentettek 300-at kivezetett csomagok miatt.

(#108271) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

Mindenkinél ez a sablonszöveg van a számlán amikor lejár a hűség, de ez is ott van !!
"az Ön korábbi határozott idejű szerződése helyébe lépő határozatlan idejű szerződése, és a 2/2015. (III. 30.) NMHH rendelet 13 §-a alapján a Szolgáltató jogosult a szolgáltatás díját a fogyasztói árszínvonal változásának megfelelő mértékben évente egy alkalommal módosítani."

(#108272) sutaxx


sutaxx
tag

Sziasztok!

A héten kötötték az új albiban a netet, egy csodálatos " vodafone ch7465vf " által szolgáltatódik a VODAFONE/UPC közreműködésében, egész jól hasít, nincs túl sok problémám azon felül, hogy a torrent kliensbene nem igazán akarnak megmozdulni a feltöltések.

Előző lakásnál a DIGI-s routernél egy portforward megoldotta a dolgot, de itt akár, hogy is próbálom a portchekker oldal szerint zárva marad az áhított port, valamint a torrentek sem mennek felfelé...

Van esetleg valami leírás a megfelelő beállításra? próbáltam visszakeresni, de csak hasonlóan problémába futó társakat találtam.

(#108273) sziszi-fuszi válasza sutaxx (#108272) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Nem lehet, hogy IPv4 helyett IPv6 alatti címet kaptál? Vagy esetleg NAT-olt címet?

Mi alá kell írás?

(#108274) MadMancs válasza cof (#108267) üzenetére


MadMancs
veterán

Úgy van megfogalmazva hogy aki nem érti teljesen a dolgokat annak tök az jön le hogy valami horror lesz az ára ha nem hosszabbítja. Tételesen fel van sorolva melyik mennyi. Édesanyámnak valami 30ezres össz számla összeg jött ki amit felsoroltak prémium+500+tel. Végül 190Ft ot dobtak rá áprilistól a márciusban lejárt 5490Ft os csomagra.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#108275) cocka válasza MadMancs (#108274) üzenetére


cocka
veterán

Akkor nem esek kétségbe, a következő hűséghosszabbításkor van hova lejjebb préselni az árat. :D

Amúgy tényleg, az ügyfélszolgálaton mi ez az akcentus? Törik a magyart és hasonlók? :D Értem én, hogy értik, de hallani, hogy nem magyarok. Azt nem értem, ha állítólag románok, akkor miért nem erdélyieket hívtak, akik amúgy is tudnak magyarul? Még mindig jobb egy székellyel beszélni MAGYARUL, mint ezekkel a "fene se tudja honnan gereblyéztem össze a magyar tudásom" típusú egyénekkel. :DD

(#108276) sutaxx válasza sziszi-fuszi (#108273) üzenetére


sutaxx
tag

fúú, ezt miképp tudom kideríteni? sosem futottam még rá hasonlóra

(#108277) kabelmania27 válasza sutaxx (#108276) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Amennyiben nem találod a modem oldalán a modem üzemmódot ipv6-ban vagy.

(#108278) so_ha


so_ha
senior tag

Mindenkinek köszönöm szépen a válaszokat a hűséglejárattal kapcsolatban! :R

Ha csak az infláció mértékével emelnek az korrekt, remélem ezek szerint édesanyámnak sem kell túlaggódnia az áremelés mértékét. Köszi még egyszer a válaszokat!

(#108279) Toth_Jani válasza cocka (#108275) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Miért ne törhetnék hiszen Debrecenben is egy Németországi szolgáltató ügyfélszolgálata van, a Német szakos egyetemistákat oda simán felveszik.
A Vodafone lehet hogy Afganisztánban tartja fen a telefonos ügyfélszolgálatot, mert ott olcsó a melós.

[ Szerkesztve ]

(#108280) hhgygy


hhgygy
senior tag

Ezt most dobta a gép: elhalasztja a Vodafone a Horizon go kivezetését https://media1.hu/2021/07/19/vodafone-horizon-go-szolgaltatas-kivezetese-halasztas/

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#108281) czanga


czanga
őstag

Sziaztok.

UPC felvásárlása után módosult a szolgáltatásunk. Erről nem kaptam infót, netsebességen vettük észre. Gond nincs ezzel, de mivel váltani fogunk ISP-t, ezért felmerült bennem, hogy vajon ezzel valamilyen hűség társult e? Ezt az online felületen belépve tudom ellenőrízni, hogy ne kelljen ügyfélszolgálatra bemenni vagy telefonálnom? Nem szeretnék belefutni kellemetlenségekbe. :B

(#108282) MiZo1990 válasza czanga (#108281) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Milyen csomag volt és most milyen van?

Olyan van időről-időre, hogy feljebb váltanak egyes, régi csomagot használó előfizetőket jelenleg is értékesített csomagra.
UPC idejében volt párszor ingyen net sebesség emelés, most a Voda a régi TV bronz és TV gold csomagokat váltotta Comfort és Premium csomgokra. Ilyenről minden esetben van a számlán értesítés.

A MyVodafone Otthoni felületre belépve láthatóak az igénybevett szolgáltatások.

(#108283) Patrick


Patrick
addikt

Tisztelet!

Arra gondoltam, hogy a jelenlegi csak netemhez (300-as), rakok még hozzá tv előfizetést, + akkor már legyen 500-as a net, így az 1 év után 4599-ről lenne 6790 Ft, Vodafone Home 500 Premium.

Na most a TV rendelkezik CI+ csatlakozóval. Médiakártyát szeretnék. A lakáson belül 3 helyen van UPC kábel elhelyezve, ebből az egyik a kisebbik szobában van (wifi modem).

A nappaliban lévő kábel végén nincs semmi, gondolom jönne a szaki és csatlakoztathatóvá tenné a TV (Sony KD55XH9096) számára, + a médiakártya és meg is vagyunk? Tehát a wifi modem maradhat a kisebbik szobában... ? Értem ez alatt, hogy nem kell, nem lesz más modem, kütyü...stb.

Köszi. :R

[ Szerkesztve ]

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#108284) pjen válasza Patrick (#108283) üzenetére


pjen
félisten

Ha koax az a kábel, akkor nem kell más.

(#108285) Patrick válasza pjen (#108284) üzenetére


Patrick
addikt

Igen, az. Remek, köszi! :)

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#108286) kabelmania27 válasza Patrick (#108283) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Megoldható, arra érdemes ügyelni, hogy a kábel csak annyi felé legyen elosztva ahány eszköz van mert az üres kimenet problémát okozhat, mivel csak egy tévé lesz ezért hármas osztó helyet egy kettes osztót érdemes használni.

(#108287) Patrick válasza kabelmania27 (#108286) üzenetére


Patrick
addikt

Mindéképpen kell a kettes osztó? Csak a tv-be megy, aztán ennyi, nem lesz más eszköz.

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#108288) kabelmania27 válasza Patrick (#108287) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szobába nem kell kettes osztót bekötni, ott kell ellenőrizni az osztást, ahol a szobákra van elosztva a kábel.

(#108290) sutaxx válasza kabelmania27 (#108277) üzenetére


sutaxx
tag

Modem oldalán azaz, ha felmegyek a 192.168.0.1-re? Mert ott nem találok modem módot

(#108291) gduck válasza sutaxx (#108290) üzenetére


gduck
addikt

Félreolvastam, tárgytalan :D.

[ Szerkesztve ]

(#108292) RudiLicenc válasza sutaxx (#108290) üzenetére


RudiLicenc
aktív tag

Igen, akkor telefonos ügyfélszolgálattal vagy emailen keresztül kérd, hogy kapcsolják ki az ipv6-ot.

Üdv!

(#108293) nicu71


nicu71
addikt

Egy kis érdekesség... úgy látszik ,valami nem jött össze/milyen meglepő/ [link]

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#108294) LouiS22 válasza nicu71 (#108293) üzenetére


LouiS22
veterán

vótmá, olvass vissza.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#108295) unravel


unravel
őstag

Üdv,
A tulajdonos lemondta a Vodafone-t (tv,internet,telefon) és ránk bízta melyik szolgáltatónál kötünk szerződést.
Vissza kell adni az eszközöket ha úgy döntünk , hogy maradna a Vodafone?
Ha mindenképp vissza kell adni (vagy Telekom mellett döntünk) Ti hogyan tennének meg? Postán? Boltban? Viszi a szerelő?

¯\_(ツ)_/¯

(#108296) czanga válasza MiZo1990 (#108282) üzenetére


czanga
őstag

Köszönöm, közben bementem egy ügyfélpontra, mert az egyik box nem adott többé képet tegnap, és rákérdeztem. Nincs hűségem jelenleg sem, csak a UPC nem létező net csomagát módosították jelenleg futóra.

(#108297) Csabi1984 válasza czanga (#108296) üzenetére


Csabi1984
addikt

Szia! Vodafone TV box vagy régebbi?

(#108298) sziszi-fuszi válasza unravel (#108295) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

A legbiztonságosabb megoldás, beviszed egy vodkapontra, leadod. Nem hagyod magad lerázni, így nem, meg úgy nem, meg posta meg az az a... Le lehet adni. S ne felejts el róla papírt kérni! Ez utóbbi végképp utálják, de szó elszáll, írás megmarad! Kell, hogy bizonyítani tudd a szerződés megszűntéhez, és a végszámlához.

Mi alá kell írás?

(#108299) czanga válasza Csabi1984 (#108297) üzenetére


czanga
őstag

Régebbi. UPC logo van még rajta,

(#108300) zoli62


zoli62
addikt

Az élő adást megállítva majd később folytatva pontosan 3 perccel később indul. Sok csatornán teszteltem. Más is tapasztalta ezt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.