Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109302) Csabi1984 válasza kezo0 (#109300) üzenetére


Csabi1984
addikt

Ezen a linken is Aug 17-t látok a Vodafone TV alkalmazásra :)

(#109303) loulou


loulou
kezdő

Nemrég kiderült, hogy októberig le akarják cserélni a Pace, Cisco és Philips médiaboxokat, mondván hogy megszüntetik az interaktív szolgáltatásokat:
[link]

Tudja valaki, hogy ettől még működne-e a Cisco felvétel funkciója? Ez a box nem a felhőben, hanem saját merevlemezén tárolja a műsorokat, így sok vizet nem zavarna a Voda irányában. Vagy ennek ellenére is kötelezően lecserélnék VTV-re, esetleg blokkolnák a felvétel funkciót, ha mégis megtartanám? Nem szívesen válok meg tőle.

(#109304) tomp válasza pjen (#109297) üzenetére


tomp
félisten

Azaz frissítéssel tovább rontottak a helyzeten. Ezt igazából akkor tudnák javítani ha a Cisco-val felvennék a kapcsolatot de nyilván nem fogják mert régi eszköz. Ez továbbra is az LG sara.

(#109305) MadMancs válasza loulou (#109303) üzenetére


MadMancs
veterán

Mivel ha akarod, ha nem, cserélik, valószínűleg nem lesz mit felvenni vele, mert benne lévő smartkártyát deaktiválják, VTV lesz az aktív. (99%).

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#109306) hhgygy válasza #72445440 (#109220) üzenetére


hhgygy
senior tag

Köszönöm!

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#109307) loulou válasza MadMancs (#109305) üzenetére


loulou
kezdő

Az nem jó hír :(

(#109308) cof válasza Csabi1984 (#109302) üzenetére


cof
veterán

Igen az volt benne eredetileg, frissíts rá az oldalra, biztos a chace-ből töltötte be neked ha korábban már megnyitottad.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#109309) Csabi1984 válasza cof (#109308) üzenetére


Csabi1984
addikt

és tényleg frissíteni kellett :D

(#109310) kezo0 válasza Csabi1984 (#109302) üzenetére


kezo0
addikt

Akkor beragadt az oldal a böngésződ cache-ébe. Shift + F5!

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#109311) Csabi1984 válasza kezo0 (#109310) üzenetére


Csabi1984
addikt

Köszi azóta egy kis súgással nekem is előjött az új időpont.

(#109312) RoSSo3 válasza #72445440 (#109199) üzenetére


RoSSo3
senior tag

Köszönöm szépen! Akkor bízzunk benne, hogy még korrigálják, fog ez javulni!

(#109313) vargalex válasza tomp (#109304) üzenetére


vargalex
félisten

Nem az LG-t védem, de Cisco Access Registrar-al kapcsolatban nem egyszer futottunk bele, hogy nem Radius/Diameter szabvány szerint működik, így nekünk kellett workaround-ot találnunk... A lényeg, hogy én nem állítanám annyira biztosan, hogy kinek a sara.

Alex

(#109314) pjen válasza vargalex (#109313) üzenetére


pjen
félisten

A cisco box működik nálam két Samsung, egy Hyunday, egy régebbi Lg konyha tv vel, egy Philips 8545/12 vel.Viszont nem megy az Lg nanó793 NE vel sem.Lehet mégiscsak az LG a hunyó.Ja mindkét samu két évnél fiatalabb.

(#109315) tomp válasza vargalex (#109313) üzenetére


tomp
félisten

Médialejátszóknál nem idegen jelenség az LG bug.
pl. az új Zidoo lejátszókkal használhatatlan volt az LG mivel elkezdett villogni. Ott a Zidoo megkereste az LG-t, hogy ezt a hibát meg kell oldani.

(#109316) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Ma több mint 2 óra elment az életemből 3 alkalommal hívtam az ügyfélszolgálatot, ennyi ideig tartott.
A riasztó netes elérésében, másban is, különböző anomáliákat tapasztaltam, emiatt telefonáltam.
Modem üzemmódba szerettem volna tetetni az új típusú Voda routert. Kapcsoltak egy technikust. Ő mondta, hogy úgy látja a router IPV6 módban van. Kértem kapcsolja át IPV4-be, nézzük meg úgy, korábban is abban volt. Megbeszéltük hogy akkor most nem kell modem üzemmódba kapcsolni.

Átkapcsolta. Gondoltam én. Néztem, a router beállítási felületén IPV6-t mutatott.

Ismét telefon. Mondta a hölgy igen a router ipv6 módban van. Kértem ismét az átkapcsolást. Ismét beszélt egy technikussal. Mondta át lett kapcsolva IPV4-be, és modemüzemmódba kapcsolta.

Vacakolt továbbra is, így újabb teló. Kértem: tegyék vissza router üzemmódba és IPV4-be. Ismét segítséget kért a hölgy. Egy "kis" idő elteltével mondta, most már minden ok, IPV4-ben van, és router üzemmódban.

Most ott tartok, hogy nem tudom hol. :F :U
Van képernyőmentésem egy régi képernyő mentésem. AZon látható, hogy a settingsben a jobb alsó sarokban az FW verzió van kiírva, és egy IPV4-es cím. Akkor ha lekértem a my ip adressel az ip címemet, egy ipv4-es címet dobott.

Most ugyanott:
- a fw verzió van ( ami egyezik a régivel )
- AFTR cím
- és egy IPV6-os cím

Ha lekérem a my ip adress-t, akkor dob egy ipv6 és egy ipv4-es címet is.
És nincs a beállítási menüben a port forwarding és triggering menüpont. Van viszont "IPv6 Host Exposure" menüpontom. :U

Lehet egyszerre ipv6 és ipv4-es címem? Valamit hülyén állítottak volna be?
Holnap telefonálok negyedjére is. Megmondom - hogy nem mondok semmit, kapcsolja azt a technikust aki konfigolja a rendszerem.
Mit kérjek tőle hogy a korábbi konfigurációs lehetőségem meg legyen? Hátha így sikerül végre jól beállítani.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#109317) Csabi1984 válasza embe (#109316) üzenetére


Csabi1984
addikt

Áramtalanítva volt az eszköz?

(#109318) embe válasza Csabi1984 (#109317) üzenetére


embe
nagyúr

Persze. Többször is.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#109319) gduck válasza Adams84 (#109086) üzenetére


gduck
addikt

:R LOL! Végre HD lesz a HBO csomag! EL SE HISZEM! :C :C

(#109320) kezo0 válasza gduck (#109319) üzenetére


kezo0
addikt

De még mindig nem felel arra senki sem, hogy vajon van-e már magyar felirat a Cinemax csatornákon a Vodafone boxon.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#109322) kezo0 válasza #72445440 (#109321) üzenetére


kezo0
addikt

Most a 105-ön van a Cinemax és a 106-on a Cinemax2, de ezek ugye még az SD-re butított változatok.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#109324) kezo0 válasza #72445440 (#109323) üzenetére


kezo0
addikt

Ezek a HBO MaxPak extra csomag részei, ezért írtam válaszként gduck kolléga abbéli lelkes hsz-ára, mely szerint végre HD lesz a HBO csomag. Persze lehet, hogy neki sem MaxPak van, hanem csak a Cinemaxok nélküli, kisebb HBO csomag.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#109325) unravel válasza kezo0 (#109320) üzenetére


unravel
őstag

Na jó , nem várok rátok. :W :)
Megrendeltem és majd megírom. Elvileg ma aktív lesz a Cinemax pakkom. :))

¯\_(ツ)_/¯

(#109326) fokukac


fokukac
nagyúr

Éjfélkor megjött a vihar, el is ment a net megint. De szerencsére éjjel be tudtam jelenteni, így talán valamikor megcsinálják.
Nagyon stabil ez a szolgáltatás itt a külvárosban...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#109327) kenwood


kenwood
veterán

Nem fogadja el a jelszavamat sem a weblap,sem a mobilapp.
Probaltam a jelszo emlekeztetot, es azt is,hogy meg nincs fiokom. Egyikre sem erkezett semmilyen sms. Van meg valami opcio a telefonos ugyfelszolgalaton kivul ? A vodafoneos azonositomat nem tudom, sose volt ra szukseg.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#109328) ates2


ates2
senior tag

Hmm nálam 4. napja ez van

Uptime since last reboot00 days, 02 hours and 57 minutes

mintha éjjel egyáltalán nem lenne net,aztán 7 óra fele visszajön minden :U

(#109329) vargalex válasza tomp (#109315) üzenetére


vargalex
félisten

Ha a Zidoo lejátszónál megoldódott, de a Cisco-nál nem, akkor 2 eset lehetséges:

1. Mégis a Zidoo javított valamit
2. Nem ugyan az a hiba, ami a Cisco boxok esetén

109314: továbbra sem bizonyít semmit. Persze nagyobb az esély, hogy az LG a hibás, de biztosat csak a fejlesztők tudnának mondani, egész addig ez csak feltételezés...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#109330) unravel válasza unravel (#109325) üzenetére


unravel
őstag

A Cinemaxokon két hangsáv van: magyar + angol (eredeti nyelv)

4 feliratsáv van: magyar, angol, cseh, román

Úgy néz ki az eredeti nyelvű filmeken van felirat. A szinkronosokon csak angol(?).

Fura, hogy nincs középen. 🙃
Menő lesz HD-ben. 👍

¯\_(ツ)_/¯

(#109331) tomp válasza unravel (#109330) üzenetére


tomp
félisten

Azért 2021-ben hatalmas esemény ha a szolgáltató SD-ről HD-re vált hááát....
A foci EB-t a Puskásból is már 4K HLG-ben közvetítették amit mi HD-SDR-ben kaptunk...
A Tokiói Olimpia meg...

(#109332) gduck válasza kezo0 (#109320) üzenetére


gduck
addikt

Bocsi csak most olvastam, de már látom válaszoltak is a kérdésedre ;)

(#109333) gduck válasza tomp (#109331) üzenetére


gduck
addikt

IGEN! Szerintem örülni kellene neki, nem "kukacoskodni", hogy végre megszabadulunk a sok töltelék csatornától ami csak feleslegesen foglalta a helyet és végre jobb minőségben kapunk csatikat! :R

(#109334) basel00


basel00
tag

Sziasztok

Olyan segítséget szeretnék kérni, hogy bekötötték az internetet de a saját 4 antennás routeremet szeretném használni, hogy ennek pontosan mi a menete bekel állítani e valamit, ezekhez a dolgokhoz nem nagyon értem köszönöm előre is

(#109335) LouiS22 válasza tomp (#109331) üzenetére


LouiS22
veterán

Most komolyan ezen lamentálni? Ha ennyire a 4K-ra akarod verni, akkor ballagj át a Telekomhoz, fizess havi 2 ezer forintot és nézheted 4K-ban Eurosportot (meg a Love Nature-t). Nincs kedvem guglizni, de erős a gyanúm, hogy ebben a kis táblázatban mindenhol felárral volt nézhető 4 és 8K-ban (minek???) az olimpia.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#109336) cigam válasza #72445440 (#109269) üzenetére


cigam
félisten

Nagyon is a Voda/UPC tehet róla. Nálunk SDI fullHD kimenetre van kötve egy analóg konverter, mert olyan enkódert adott a UPC, aminek csak analóg bemenete van. Vagyis hiába adunk mi olyan képet, ami olyan éles hogy borotválni lehet vele, mire a nézőhöz ér, már csak egy analógból újradigitalizált SD lesz belőle.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#109337) embe válasza tomp (#109331) üzenetére


embe
nagyúr

Nem gondolod hogy kicsit túlzóak az elvárásaid, igényeid ... így 2021 ben, Európában? :DDD

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#109339) LouiS22 válasza #72445440 (#109338) üzenetére


LouiS22
veterán

De a cső túloldalán még legalább 5 évig nem fognak natív 4K tartalmat betölteni.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#109340) mad823 válasza basel00 (#109334) üzenetére


mad823
őstag

Jelentkezz be az Vodás routerbe, nézd meg, hogy át tudod-e kapcsolni modem módba. Ha nem találsz ilyen opciót, akkor hívd fel őket, kapcsoltasd át IPv6-ról IPv4-re, aztán jelentkezz be az Vodás routerbe és kapcsold át modem módba. Ez követően rákötheted a saját routert.

(#109341) jeni válasza tomp (#109331) üzenetére


jeni
félisten

Szinte egyetlen egy mérkőzést az adott eseményt nem láttam az elejétől a végéig a 2020 (halasztott 2021) Tokyo Olimpiáról.
Ennyit a közvetítésről és itt már a 4K sem segít ha nincs folyamatos adás sem.

(#109342) asdf_ válasza vargalex (#109329) üzenetére


asdf_
veterán

továbbra sem bizonyít semmit. Persze nagyobb az esély, hogy az LG a hibás, de biztosat csak a fejlesztők tudnának mondani, egész addig ez csak feltételezés...

Szemmel látható összegeket mernék tenni rá, hogy az LG nem térítgetné vissza 100-200e Ft-os TV-k árát, ha nem ők lennének a hunyók és ha nem tudnák, hogy ők azok...

(#109343) Toth_Jani válasza #72445440 (#109338) üzenetére


Toth_Jani
őstag

És ha visszaolvasol akkor vannak akik képcsöves TV-t használnak és igényük van a szellemképes homályos képre.
Most akkor kinek kellene kedvezni??

(#109344) cof válasza Toth_Jani (#109343) üzenetére


cof
veterán

Haladni kell a korral, ez tény. De engem sem érdekel a 4K, se a DV. De a fejlődést azért nem hátráltatom, ha jó egy műsor és érdekel azt megnézem SD-ben is, nem a pixeleket vadászom a képernyőn.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#109345) erahurka válasza jeni (#109341) üzenetére


erahurka
félisten

Egész nap Olimpia ment vagy 5 csatornán, miről beszélsz? Arról meg nem tehetnek az európai adók, hogy az időeltolódás miatt csomó dolog éjjel volt nekünk.

[ Szerkesztve ]

(#109346) tomp válasza LouiS22 (#109335) üzenetére


tomp
félisten

Viccen kívül ha meg lehetne oldani nálam a Telekom TV-t akkor lemondtam volna már a Vodafone TV-t. Telekomnál normális boxot adnak.
Nyilván feláras de mennyi ideig volt a HD feláras? Ezen nem szabad kiakadni.

embe
Ja igen bocsi. Nem is értem mit akarok így az EU-ban 2021-ben... :DDD

ish4d0w
Na pont erről van szó!
A 65-ös TCL-en ronda a sport közvetítés! Legyen bármilyen módra is kapcsolva...
A TV tudja az összes HDR szabványt.
Voda boxon a 4K tudás kimerül a szaggató Netflixnél(illene legalább ezt megoldani ha már ekkora mellel reklámozzák a Netflixet...), Amazon Prime-nál meg a youtube-ban... :DD

(#109347) erahurka válasza tomp (#109346) üzenetére


erahurka
félisten

Minek Netflixezel a dobozon? Tévére nincs app? A 8 éves tévémen is jól fut a Netflix.

(#109348) tomp válasza erahurka (#109347) üzenetére


tomp
félisten

Nem azt mondtam, hogy használom hanem, hogy még mindig szaggat.
TV és az Nvidia Shield Pro is Android TV-s. Mind2-n ott a Netflix természetesen. Utóbbival használom.

(#109349) Masato válasza Katicza (#109256) üzenetére


Masato
tag

A medicardból is van újabb forgalomban, az új megrendelők olyat kapnak. A nagyon régi, Nagra2 kártyásokat meg lecserélik.

(#109350) Oldmobil


Oldmobil
aktív tag

Sziasztok!
Tapasztalta valaki esetleg furcsa routing gondot az utóbbi napokban? Péntek óta nem áll fel a korábban jól működő VPN kapcsolatom, és fura módon a ping sem látja célállomás ip címét. Persze más hálózatról tökéletes minden. Az induló és a célhálózat is ex-UPC Voda vezetékes...
Köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.