Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109203) asdf_ válasza erahurka (#109198) üzenetére


asdf_
veterán

Voda TV boxot hogy lehet SCART-os tévéhez csatlakoztatni?

Veszel hozzá konvertert, vagy veszel új tv-t.

Tehát az a box maradni fog akkor? Nem azért cserélnek majd, mert deaktiválják majd a Horizon boxokat?

Szerintem a Horizon doboz biztosan meni fog, mindenhova az új doboz fog kerülni, és gondolom lesz még egy, számunkra észrevétlen átállás, a mindent HD-sítünk, megszüntetjük az analóg kábeltv-t következő lépése, amikor már mindenkinél az új doboz van, az szerintem a h265-re átálllás lesz.

Vicc, egye már meg a Wi-Fi-t a szarjuk ha már kötelező használni

Nem, ha szolgáltató vagy, miliós ügyfélszámmal, nem csinálsz ilyet, Ha neked kellene kifizetned a nem jó/akad a wifiből eredő tökfölösleges ügyfélszolgálati ügyintézés és szerelő általi kiszállás költségeit, rontani a brandedet (ok, ezt most épp tovább nem lehet) a valótlan panaszzal akkor legalábbis semmiképp. Na, pont ezért nincs wifi.

(#109204) Toth_Jani válasza erahurka (#109200) üzenetére


Toth_Jani
őstag

De szerencsére van választás, mint ahogy más ide sűrűn betérő fórum társunknak is volt annyi esze hogy váltson egy sokkal jobbra.

(#109205) d.tiborz válasza szabogabor10 (#109101) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Szia,
Engem érdekelne az a kis trükk, CX OLED-em van, az 5-ös WebOS nem szereti a Chansort-ot.
:R

(#109206) erahurka válasza #72445440 (#109201) üzenetére


erahurka
félisten

Aszondod van offline dobozka is? Mert mi semmi netes izét nem használnánk TV boxon, van okostévé.

De várjatok, VTV boxhoz így is kell netkábel? Csak a tévéadás kell róla, Netflix, rögzítés, semmi hülyeség nincs használva.

(#109207) d.tiborz válasza MadMancs (#109197) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Több mint egy éve nézem a VTV boxot, egy percig sem volt beledugva koax, csak lan. :F
Milyen hátrányom van így?

(#109208) cocka válasza erahurka (#109194) üzenetére


cocka
veterán

A vicc az, hogy épp tegnap volt erről szó. Sokat nem is kellett volna visszaolvasni.

Tehát egy aktív átalakítót meg lehet vajon onnan táplálni?

Értelmesebb átalakítókat DC csatlakozóval szerelnek, bár 5 volt elég nekik, de ez csak akkor műxik, ha van USB-DC átalakítód, ha mindenképp spórolni akarsz egy konnektornyi helyet.

(#109209) cocka válasza asdf_ (#109203) üzenetére


cocka
veterán

Veszel hozzá konvertert, vagy veszel új tv-t.

És közben imádkozol, hogy levegye róla a HDCP-t, mert különben cseszheted a konvertered. Lesz OSD meg fekete kép. Na azt aztán érdemes átalakítani SCART-ra. LOL

(#109210) cocka válasza d.tiborz (#109207) üzenetére


cocka
veterán

A kérdés az, hogy milyen területen vagy. A trékom optikát bérlős területen? Mert akkor persze, hogy nem kell koax. Milyen neteket kínálnak?

(#109211) erahurka


erahurka
félisten

Közben rájöttem hogy lehet rombolás nélkül megoldani. Kábeles fickók nagyon örülnek majd mikor közlöm velük, hogy akkor be kéne rántani 30 méter tyúkbelet is a beüzemelés mellett. Nekem meg venni egy nagyobb switchet...

UTP kábel ugye van a szerelőknél? Már tekercses 300 méteres. :F

[ Szerkesztve ]

(#109214) d.tiborz válasza cocka (#109210) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

És ish4d0w:
28-as körzet (Pest megye, Aszódhoz közel). Régi UPC terület volt, T nincs a faluban. Net 500-as koax, tv prémium csomag.

[ Szerkesztve ]

(#109217) d.tiborz válasza #72445440 (#109215) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Előzőben válasz.
Kiegészítés: fehér CB modem módban, koax az utcáról.

(#109219) hhgygy


hhgygy
senior tag

Letöltöttem a Vodafone TV appot, de most milyen user name és password kell? Az, amit a Vodafone oldalon használok, nem működik.

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#109221) zeon.hu válasza #72445440 (#109220) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Mármint mi lesz 2 nap múlva?

#?*@&!

(#109222) d.tiborz válasza #72445440 (#109218) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Megnyugtattál, öröm van, köszönöm!
:C :R

(#109223) szabogabor10 válasza d.tiborz (#109214) üzenetére


szabogabor10
veterán

IP-n ragadtál, mint én. Örülj neki. :D
Nekem se volt 1 mp-re se bedugva a koax a boxba.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#109225) zeon.hu válasza #72445440 (#109224) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ja, értem!
Azt hittem, lesz egy új mobil app, mert a mostani egy villa...

#?*@&!

(#109226) erahurka válasza szabogabor10 (#109223) üzenetére


erahurka
félisten

Lehet ez a titok, hogy akinél sose volt koax bedugva, annál nem áll át DVB-C-re. :DDD

(#109227) szabogabor10 válasza erahurka (#109226) üzenetére


szabogabor10
veterán

Szakinak mondtam amikor jött, hogy hagyja csak a koaxot békén szépen, azt majd én intézem. :DDD
Ez még tavaly nyáron volt, most szerintem már nem lehet ezt eljátszani, mert rögtön koaxon keres a box.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#109228) d.tiborz válasza szabogabor10 (#109223) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

:C :R

(#109229) unravel válasza #72445440 (#109218) üzenetére


unravel
őstag

Nekem be van dugva koax de semmi bajom a minőséggel. Viccből kihúztam, de nélküle csiga lassú a csatornakereses.

Nem értem a topikban miért ragaszkodnak egyesek a Horizon boxhoz. Lassabb. Az SD képe is rondább. Nincs rajta YouTube. Feliratot benabban jeleníti meg. És a hangja is rosszabb. Annyi előnye volt , hogy bármit fel lehetett venni vele külső eszközre.

¯\_(ツ)_/¯

(#109230) petne


petne
őstag

2021. szeptember 24-én újabb csatornaváltozások történnek, ekkor az alábbi csatornák
SD változatai kikerülnek a csatornakiosztásból, és helyettük a HD verzió lesz elérhető a
Vodafone hálózatán:
• Life TV HD
• Sláger TV HD
• Epic Drama HD
• ATV Spirit HD
• Fishing and Hunting HD
• Discovery Channel HD
• ID HD
• OzoneTV HD
• Food Network HD
Szintén 2021. szeptember 24-től a HBO Pak, HBO MaxPak, Cinemax Pak összetételében is
SD/HD változások következnek; a továbbiakban az SD helyett a HD változatai lesznek
elérhetőek az alábbi csatornáknak a Vodafone hálózatán:
• HBO2 HD
• HBO3 HD
• Cinemax HD
• Cinemax2 HD
2021. szeptember 24-vel változik az csatornakiosztás sorrendje is, emiatt szükség lehet a
Kedvenc csatornák ismételt beállítására.
Javasoljuk, hogy ellenőrizd az előre beállított felvételeidet is, és módosítsd a felvételek
beállításait úgy, hogy az 1.) pontban felsorolt csatornák esetében augusztus 10-ét
követően, míg a 2.) és a 3.) pontban felsorolt csatornák esetében szeptember 24-et
követően a HD csatornákon történjen a műsorrögzítés.
Ezen változások nem minősülnek szolgáltató általi egyoldalú, előfizető számára hátrányos
szerződésmódosításnak.

(#109234) unravel


unravel
őstag

Jah, és a Horizon box olyan szinten forrósodik, hogy télen elég nagy terhet levesz a cirkóról, tévézéssel lehet melegedni. :)

¯\_(ツ)_/¯

(#109236) Csabi1984 válasza MadMancs (#109197) üzenetére


Csabi1984
addikt

Nekem azt mondta a technikus, hogy a régi boxokat lecserélik mert szép lassan megfognak szűnni rajtuk a szolgáltatás azon része (felvétel visszatekeré) Gondolom az eszközöket tudják "kontrollálni" a hozzáférhetőséget.

(#109237) bibalint


bibalint
csendes tag

Sziasztok! Most hallottam a remek hírt, hogy a régi boxok mehetnek a kukába ősszel és vagy offline box kevesebb szolgáltatással vagy a csilli villi Vodafone TV jöhet... Nemrég cserélték a modemet is az új Wi-Fi-s Compal csodára, a 4 LAN portját be is laktam gyorsan. A kérdés, hogy a Vodafone TV box-ba mehet switchen keresztül a net, vagy az máris megborítja a rendszert? Két szintes családi ház, az alsó szintre eddig csak egy UTP-t vezettem le ami egy AP-be csatlakozik, hogy legyen Wi-Fi... Még egy UTP kihúzása nem annyira könnyen lenne megoldható... Meg fog elégedni a VTV azzal, ha itt egy switchet is beiktatok? Van valakinek erről tapasztalata? Köszi!

(#109239) kezo0 válasza petne (#109230) üzenetére


kezo0
addikt

Aki ötödször is berakja ezt ide, annak felajánlok valami különdíjat… Két napja a most bejelentett változásokról szól a topik, ehhez képest a hsz-ok háromnegyede olyanoktól érkezik, akik szemmel láthatóan csak írnak ide, de nem olvasnak vissza kicsit sem.
Bocs, ez most kibukott belőlem, nem csak neked szól…

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#109240) cocka válasza Csabi1984 (#109236) üzenetére


cocka
veterán

Pace HD-n eddig se volt se felvétel, se élő adás megállítás vagy élő adás visszatekerés.

Hasonló funkció csak a műsorvisszanéző van és ott csak annyit tudsz, hogy vagy korábbi műsorokat játszol le vagy az éppen aktuálisan futót (ha engedélyezett az adott műsornál) újraindíthatod és akkor azt pl. előre tekerheted az élő adásig.

(#109241) picsirti


picsirti
tag

Éjjel zivatar colt, azóta teljes szolgáltatás kiesés :W :W remek… (Százhalombatta)

(#109242) petne válasza kezo0 (#109239) üzenetére


petne
őstag

Visszanéztem pár oldalt, ahogy kell, de nem láttam olyat amiben le lett volna írva, hogy érkeznek új HD csatornák kábeles területre. De ha igen, akkor elkerülte a figyelmemet és bocsánat. :R

[ Szerkesztve ]

(#109243) kezo0 válasza petne (#109242) üzenetére


kezo0
addikt

Ez szombati említés: [link]
De semmi gond – tény, hogy amióta bedobták hírként ezeket a változásokat, azóta érthető módon felpörgött kissé a topik.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#109244) LouiS22 válasza kezo0 (#109239) üzenetére


LouiS22
veterán

:C

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#109245) pjen válasza Csabi1984 (#109236) üzenetére


pjen
félisten

Remélem, ha mégis akarom megtarthatom a ciscót.Nekem fontos az analóg hang kimenet.Van egy hallás sérült a családban.Sajnos a Tv ről meghajtott bt fűlhalgatók nem elég hangosak.+a mindent felvevő rész sem utolsó szempont.

(#109246) erahurka


erahurka
félisten

Ez a Voda TV box amúgy gyors legalább? Mert a Horizon box tragikus.

(#109247) agaron


agaron
tag

Bevallom, nem olvastam vissza minden hsz-t, de en mar par honapja, mikor anyosomnal uzembe helyeztek a Vodafone-os media boxot, beallitottam a Vodafone TV alkalmazast, most felesegemnek a hetvegen csinaltuk meg. A media box ad 1 QR kodot az alkalmazasoknal valahol, amit beolvasol az appba, es mukodik. En nem hasznalom, felesegem viszot szereti.

Steam Deck | PC | PS5

(#109248) Tigris55


Tigris55
csendes újonc

Ha Invitel IPTV-ről váltok Vodafonera, akkor kell hozzá koax is? Invitel IPTV-nél csak internet kábel kellett.

(#109249) jety91 válasza cof (#108948) üzenetére


jety91
őstag

Igen de jelenlegi formátumában ha jól tudom nincsen böngészőben használható verziója... Hálószobában nincsen TV csak egy laptop monitorral és arra tökéletes volt eddig a Horizon GO. Ezt nem tudom megcsinálni a VTV app-al...

Továbbolvasva lesz holnaptól (?) netes webapp is. Akkor nem szóltam.

[ Szerkesztve ]

(#109250) cof válasza Tigris55 (#109248) üzenetére


cof
veterán

Itt DVB-C rendszer van, nem IPTV szóval igen.

Kivéve Telekom területek, ha Vario csomagot olvasol akkor OTT lesz.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.