Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#108201) megyer11 válasza pjen (#108191) üzenetére


megyer11
tag

Viszont az üzemanyagnak ki van írva az ára... És más üzletben vásárolt terméknek is. Fodrászatok is kiírják, ha nem is mind. Szóval ez nem túl korrekt, én is büntetném őket addig amíg nem változtanak a hozzáállásukon.

(#108202) cocka válasza sziszi-fuszi (#108196) üzenetére


cocka
veterán

Megmondta. A koronateszt legfeljebb 19500 lehet. Erre fel mindenki ennyiért adta. Plusz még hozzászámolták a magánszolgáltatók a saját marhaságaikat és megmagyarázták, hogy azért kerül mégis 45000-be, mert mellé még extra szolgáltatások járnak, meg a mi laborunk olyan adatokat is vizsgál, amik a 19500-ból nem jönnének ki. LOL

Szóval kb. az egész magyar jogrendszer ilyen gumijogszabályokra épül, hogy ha akarom így, ha akarom úgy értelmezem, de mindenképp megpróbálom a szabályozást a saját szám íze szerint értelmezni, de főleg úgy, hogy ne lehessen belekötni. LOL

Ezért van ebben az országban nagyon nehéz dolga bármilyen jogalkotónak.

(#108203) cocka válasza MadMancs (#108197) üzenetére


cocka
veterán

Mondom én, és kb. 2006-ban kezdték építeni. Lehet csak annyit mondott a csávó, hogy ő Romániából jött haza.

(#108204) cocka válasza pjen (#108199) üzenetére


cocka
veterán

Ja múltkor mikor hívtam őket díjnet mizéria ügyben, a csajnak elég érdekes picit "tört magyarsága" volt. :D

(#108205) pjen válasza megyer11 (#108201) üzenetére


pjen
félisten

Az autó árak is ki vannak írva, én mégis bealkudtam a rádiót bajuszokat.Sok boltban is adnak mennyiségi kedvezményt, ami nem fix összeg.

(#108206) cocka válasza megyer11 (#108201) üzenetére


cocka
veterán

Erre az a válasz, hogy itt is ki van írva mindennek az ára a díjszabásban, kivéve aminek nem és kivéve az egyedi ajánlatokat, tehát valójában mégsincs.

(#108207) pjen válasza cocka (#108206) üzenetére


pjen
félisten

A szerelvényboltban is volt mindennek ára, mégis ha bejött egy kivitelező egyéni projekt kedvezményt kapott.

(#108208) zolee001


zolee001
őstag

Alap dolgokkal legyünk már tisztában,van áru /termék és van szolgáltatás

(#108209) pjen válasza zolee001 (#108208) üzenetére


pjen
félisten

Eztmegmagyaráznád.A szolgáltatás is árú, ára van.Ennyi erővel egy szovtver amit letöltesz az mi?

(#108210) zolee001 válasza pjen (#108209) üzenetére


zolee001
őstag

Termék
Hogy hivják azt akitöl a netet veszed? ISP
Inernet szolgáltató ugye?

(#108211) pjen válasza zolee001 (#108210) üzenetére


pjen
félisten

És ez most mit jelent, vagy mit akarsz mondani?

(#108212) woodworm válasza MadMancs (#108197) üzenetére


woodworm
veterán

De kinek van pontos információja, hogy mikor történt az üfsz átadása. A upc is itthonról üzemeltette?

(#108200) MadMancs
Ha nem ragozod a szavakat, akkor nem is csodálom ;]

(#108213) zolee001 válasza pjen (#108211) üzenetére


zolee001
őstag

Nos semmit
Azt hiszem alap (ált iskolai) dolgokat nem itt kellene megtanulni

(#108214) Toth_Jani válasza fzboxx (#108149) üzenetére


Toth_Jani
őstag

-

[ Szerkesztve ]

(#108215) MadMancs válasza woodworm (#108212) üzenetére


MadMancs
veterán

Jogos, ebbe én bele se gondoltam. :DD UPC, na passz.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#108216) sziszi-fuszi válasza zolee001 (#108208) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Ezzel mit is szeretnél mondani? Hogy a szolgáltatásnak fix ár kellene? Pl. autójavítás, fodrász, ruhatisztítás, fogászat és sorolhatnám? Ennek sem szükséges fix ár. Az internet/tv/telefon is szolgáltatás. Annyiért adja a szolgáltató amennyiért akarja és/vagy megveszik. Ha kell, kell! Ha nem akkor nem. Lehet menni máshova. Nincs olyan hely ma kicsiny hazánkban ahol ne lenne választási lehetőség. Mindenütt van! Másikat kell választani. (Pl. Mindig tv , mobilnet, mobil telelefon). Ha azt meg más okból nem akarja az ember, akkor az már választás!

Mi alá kell írás?

(#108217) pjen válasza zolee001 (#108213) üzenetére


pjen
félisten

Ha jártál volna általános iskolába Tudnád, hogy ott ilyeneket nem tanítanak.Középsuliban már tanítottak PG t (1972), ott megfordultak olyan gondolatok amit képviselsz.

[ Szerkesztve ]

(#108218) asdf_ válasza sziszi-fuszi (#108216) üzenetére


asdf_
veterán

Annyiért adja a szolgáltató amennyiért akarja és/vagy megveszik

Igen, ez jó, csak amíg az ár nem attól függ, hogy adott területen a szoláltatással kapcsolatban milyen költségei vannak/voltak a szolgáltatónak, hanem csak és kizárólag attól, hogy van-e a területen konkurencia vagy nincs, addig ugyanazt akár másfélszeres áron adni az ország két végében, de akár az utca páros és páratlan oldalán szerintem simán gazdasági erőfölényel való visszaélés. Szomorú, hogy a pártkatonává vedlettt GVH nem így gondolja.

[ Szerkesztve ]

(#108219) pjen válasza asdf_ (#108218) üzenetére


pjen
félisten

Nincs gazdasági erőfölény, hiszen van választási lehetőség.Ugyanaz az olaj társaság egymástól 500 méterre 15% áreltéréssel árulhatja a benzint.Miért is.A piac gazdaság erről szól.Igen jó példa a parkolás, utca egyik és másik oldala.Persze visszatérhetünk a hatósági árakhoz.

[ Szerkesztve ]

(#108220) Floyd80 válasza asdf_ (#108218) üzenetére


Floyd80
addikt

A benzinkútnál is azt kamuzzák, hogy a kitelepítés költségei miatt drágább az autópályán a benzin, nem azért mert megteheti. A nagyobb kiadás persze általában igaz, de a bevételeik meg egy cégbe mennek. Ugyanez az ISP-nél is, nyávog, hogy jaj ott drága volt kiépíteni, bérelni a hálózatot, miközben simán megtehetné, hogy közel azonosak az árak.

Illetve ami még undorító, a régi usereknek ajánlott díj és az új belépők közötti durva különbségek.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#108221) Toth_Jani válasza Floyd80 (#108220) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Ha új ügyfélként lépnék be, akkor nálunk most 1500 forinttal volna drágább az a csomag amit jelenleg használok, igaz 2 hónapig ingyen van.

(#108222) salem007


salem007
tag

Szép napot mindenkinek.
Olyan problémám volna,hogy a kis városunkba Julius 14-én a Vodafone fejlesztette a vezetékes szolgáltatàsát,kb 16-órakor kezdték és 20 órán keresztül se net sr telefon.Ezután majd mindennap kb. 11óráíg úgy ahogy megy az internet,majd amit elvágtak onnantól 6-8 Mbps a letöltés,este felé megközelíti a 50-et (500-as előfizetésem van).Már 3 szor jelentetten hibát 17-èn 23.-ára igértek szerelőt mert nálam a hiba ök rànéztek nàluk minden rendbe van.Másnap megint jelentetten,hogy akivel beszéltem mindenkinél ez a hiba,és a Facebookon is panaszkodnak,úgy hogy a hiba nem nálam van hiába jönnek egy hét mulva.Mivel nincs csoportos bejelentés így egyéni hibának kezelik,ha volna csopirtos bejelentés akkor ráneznének a fejálomásra,hogy hány fő kell ahhoz hogy csoportos bejentés legyen arra nem tudott válaszolni.
Az a kérdésem,hogy most mit tudok csinálni,mert az internet így használhatatlan.
A tanácsokat előre is köszönöm.

(#108223) kabelmania27 válasza salem007 (#108222) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Modem áramtalanítás után sem javul a helyzet?
Ha megírod a modem jelszint értékeket meg tudjuk írni, hogy jelszint probléma okozza-e a szakadást.

[ Szerkesztve ]

(#108224) Floyd80 válasza Toth_Jani (#108221) üzenetére


Floyd80
addikt

Akkor szerencséd van, most beléptem és végül is csökkent a különbség, újnak 7290 (de abból két hónap ingyen) az nekem 7790 lenne, 500 net + tv premium. Most fizetek 8900-et.

Viszont lehet akkor átváltok erre, Vodafone Home 1000 Premium 8290 Ft.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#108225) asdf_ válasza pjen (#108219) üzenetére


asdf_
veterán

Nincs gazdasági erőfölény, hiszen van választási lehetőség.Ugyanaz az olaj társaság egymástól 500 méterre 15% áreltéréssel árulhatja a benzint

Egyet tetszik elfelejteni, a kutakat nem az olajtársaságok üzemeltetik, hanem különböző cégek, vagy vállalkozók franchise rendszerben. Így ha elmész tankolni az általald említett két kúthoz, egyszer a Gipsz Jakab Kft-tól vásároltál, másszor meg Pop Simon egyéni vállakozótól, így olyan nagyon nem meglepő hogy két külön gazdasági társaság eltérő áron ad el egy terméket (olyanba már bele se megyek, hogy eltérő forgalom miatt már lehet, hogy eleve különböző beszerzési áron kapja a benyát az anyacégtől, vagy mondjuk amiatt, mert az egyiknek csak az az egy kútja van, a másiknak meg meg öt). Mi itt viszont, egytől, és ugyanattól a Vodafone-tól vásálunk mind. :U

[ Szerkesztve ]

(#108226) pjen válasza asdf_ (#108225) üzenetére


pjen
félisten

Eggyet tetszik elfelejteni, hogy idézzelek.A Vodának nincs szolgáltatói kényszere.Egész biztos, hogy profitot kell elérnie.Ha nincs profit szolfáltatás sincs, egyszerűen elvágja a drótot, lekapcsol és passz.Ja és senki nem kényszerít rá, hogy bármit is vásárolj a Vodától.De, hidd e l ez bevett gyakorlat például a kereskedelemben.Egy nagyvárosban egyforma profilú bolt van 50.Egy faluban 1.A városi kivitelezőnek alku pózíciója lesz, a falusinak nem.És ez akár 30% is lehet.

(#108227) salem007 válasza kabelmania27 (#108223) üzenetére


salem007
tag

Most értem haza melóból most 138 Mbps-mérek.
Áramtalanítva nagyon sokszor volt,sőt visszaállították gyárira a központból,
modem üzemmódba használom.
Az a bajom,hogy a városban 6-8 embernél dettó ugyanez a probléma,ugyanezekkel a tünetekkel,azt kizártnak tartom hogy egyszerre romlott el a router a város külömböző pontjain,és mindenkinek 14-e óta.

(#108228) asdf_ válasza salem007 (#108227) üzenetére


asdf_
veterán

szeleesav.net-en csinálsz egy accountot, mérsz, mérsz, majd jelentkezel az NMHH-nál, ha nem jutsz előbbre a szolgáltatóval

(#108229) salem007 válasza asdf_ (#108228) üzenetére


salem007
tag

értem,köszönöm

(#108230) Bajusz2010 válasza bostone (#108172) üzenetére


Bajusz2010
tag

Az árak már a Vodánál pofára mennek!
Kinek a zsebéből ennyit lehet kihúzni!
Ez azért elég vicces!
Előfordulhat, hogy a társasház szomszédja ugyanazt a szolgáltatást kapja de más áron!

(#108231) pjen válasza Bajusz2010 (#108230) üzenetére


pjen
félisten

Ez máshol is így van. Vejem ezer éve a T nél van.Mikor lejár a hűség, minden alkalommal megalkudnak.Én mult évben át akartam menni, kb ugyanazokat a szolgáltatásokat kértem.Kb 1/3 leáátt volna az ár plusszban.

(#108232) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Lejárt a hűségem. Hívtak telefonon, hogy hosszabbítsak. A lényeg : csak száz forinttal kerülne többe a csomag, mint most (6200). És képesek voltak ezt benyögni, miközben előtte emelték meg két héttel 100 Ft-tal, 6000-ről, mivel lejárt a hűség. Vagyis egy évig nem emelhetnek, de menjek rabigába, és fizessek többet, mint hűség nélkül. Bármi a képükre fér :W

(#108233) cof válasza NoOne1976 (#108232) üzenetére


cof
veterán

Sajnos az idősek többségét meg tudják ezzel félemlíteni, hogy jobban jár ha hűséget köt... :(((

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#108234) pjen válasza NoOne1976 (#108232) üzenetére


pjen
félisten

Valószínű, hogy a hűség lejárta előtt pár nappal ugyanazzal az összeggel Tudtál volna hosszabbítani.Legalábbis én mindíg úgy kezdem, hogy többet nem fizetek.Most 5% lesz kb az infláció az Neked havi 300 Ft.Ha hűséget kötsz csak 200.

(#108235) Taktoj


Taktoj
aktív tag

Sziasztok.

Elvileg a papíralapú számlán látnom kellene hogy meddig van hűségem. De nem találom. Lehet az ha már nincs hűségem akkor külön nem is jelzik? Valahol ennek utána lehet nézni?

Csak vezetékes telefonos szolgáltatás t tudok kérni, új háztartásba?

Az ügyfélszolgálat ot bármikor hívom elfolaltak,hívjam később őket, e később hívva még mindig ez a helyzet, s így tovább... Van erre vmi kiskapu?

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#108236) pjen válasza Taktoj (#108235) üzenetére


pjen
félisten

Például a voda App ban.Otthoni szolgáltatások.A 1270 is megmondja, csak türelmesnek kell lenni.

(#108237) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

A hűség lejárta előtt az utolsó 3 számlán már ott van mikor jár le, az utolsón pedig az hogy mikor kezdődik a hűség nélküli időszak.
De a Myvodafone fiokban a szolgáltatásoknál oda van írva mikor jár (járt) le a hűség.

(#108238) Taktoj válasza pjen (#108236) üzenetére


Taktoj
aktív tag

A voda app nem jó, oda csak telszámmal lehet regisztrálni, s nincs mobilom náluk csak otthonim.

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#108239) Taktoj válasza Toth_Jani (#108237) üzenetére


Taktoj
aktív tag

Myvodafone t megnézem akkor, köszi.

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#108240) Taktoj


Taktoj
aktív tag

Mégegy kérdés . Az egyik háztartásban július 6 án felmondtam az othoni szolgáltatást, vissza is kuldtem a szukseges dolgokat postán, majd emailben kaptam egy tájékoztatót hogy július 28. nappal szüntetik meg az előfizető i szerződésem. Ez így rendben van, vagy ennek azért menjek utana?

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#108241) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Zseniális. Múlt héten kértem egy mediacard-ot a voda box mellé. Helyben adott a nő egyet. De no access-t írt minden csatira. Felhívom őket, kiderült, hogy 20-tól lesz csak oké, mert akkor zárják a munkalapot, akkortól számláznak is. Hát jó. MPL futár hív ma, csomagom jött. Küldtek egy másik mediacard-ot. Bedugom a tv-be, és 2 perc után működik. Most vihetem vissza nekik a másikat.
Kitalálni se lehetne ezeket, ha nem lennének. :DDD

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#108242) Floyd80 válasza NoOne1976 (#108232) üzenetére


Floyd80
addikt

Célszerű ilyenkor az ügyintézővel közölni, hogy neked jobban megéri ha felmondod a szerződést és újat kötsz, mert az új belépőknek sokkal jobb ajánlat jön ki. A webshopban is ezt ajánlja fel ha belépsz?

Illetve lehet a TV-s csomagba berakott valamit, amiről nem szólt. Mikor tavaly hosszabbítottam ott csücsült benne a Filmbox+ vagy micsoda, mondom azt nem kértem.

Nekem is emeltek amint lejárt májusban + 300 Ft-ot kb.

Ha hosszabbítanék, akkor viszont olcsóbb lenne, userként belépve egy ezressel olcsóbb csomagot ajánl fel a webshopjuk. 7790 - 8900 helyett.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#108243) asdf_ válasza szabogabor10 (#108241) üzenetére


asdf_
veterán

Tudod ki vinné vissza. Érvénytelenítsék ami nálad van és kész.

(#108244) asdf_ válasza Floyd80 (#108242) üzenetére


asdf_
veterán

Általános feltétel, hogy az új belépőknek szóló ajánlatot olyan címen vehetik igénybe, ahol nem volt szolgáltatás a megelőző 3-6 hónapban (kivéve új tulaj), így ez nem fog működni.

(#108245) szabogabor10 válasza asdf_ (#108243) üzenetére


szabogabor10
veterán

Lehet az lesz. Észre se veszik, hogy nem vittem vissza. :DDD

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#108246) NoOne1976 válasza pjen (#108234) üzenetére


NoOne1976
őstag

Írtam, hogy már megemelték az inflációval, 6000-ről 6100-re ment fel a havidíj. Ehhez képest akartak 6200-ért rávenni hűségre.

(#108247) Floyd80 válasza asdf_ (#108244) üzenetére


Floyd80
addikt

Ezt nem tudtam, de akkor a netes keresőjükben is letilthatnák, hogy ezen a címen nem elérhető az új ajánlat. Mondjuk valaki költözik valahova, annak ez jó kis pofára esés.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#108248) woodworm válasza asdf_ (#108243) üzenetére


woodworm
veterán

Rád hátékázzák, előbb-utóbb vissza kell adni vagy fizetni (áfsz listaáron).

(#108249) pjen válasza NoOne1976 (#108246) üzenetére


pjen
félisten

Az még mindíg olcsbb mintha infláció alapján megemelik.Ha nincs más szolgáltató és maradni akarsz mi bajod a hűséggel.DIGI nélkül nem fogsz kedvező ajánlatot kapni.Egy összeg alatt akkor se ha van DIGI.

(#108250) Toth_Jani válasza Floyd80 (#108247) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Szerintem egy új tulaj simán szerződhet mint új belépő, a régi pedig belép a profiljába, és látni fogja a számára elérhető csomagokat, az új belepőknek szóló csomagot fel sem ajánlja.
Persze ha a régi előfizető nem mondja fel,...... akkor ő fizeti a számlát. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.