Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#108452) pjen válasza #72445440 (#108451) üzenetére


pjen
félisten

Dehogynem, 5tv re van osztva+egy amiko8265+is megy gond nélkül.Esetleg még egy erősítőt is köthetek a rendszerbe még 15 tv hez.Ez a jel nagyság is csak a szolg on múlik.Anno Chelló padlából padlásba egy szál koax,időnként kapott egy erősítőt.

(#108454) pjen válasza #72445440 (#108453) üzenetére


pjen
félisten

Gondolom az Elmü nem engedte az oszlopokra csak az EPT -t.Most a villany oszlopon megy.Sorrendben T,Voda DIGI fentről lefelé.

(#108456) MadMancs válasza Hatman (#108455) üzenetére


MadMancs
veterán

Azért ne keverjünk össze egy erre a célra készült célhardvert egy TV-vel. Abban nem CI interfész en csatlakozó Modul + kártya páros volt. Mint ahogy egyik (szolgáltatói) boxban sem.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#108458) pjen válasza Hatman (#108457) üzenetére


pjen
félisten

Végül is mindegy, a DIGI A normális megoldás. Ne legyenek csomagok bejön a kábel és ha fizetek érte, had csináljak vele amit akarok, de mèg akkor se tehetem ha megfizetném.

(#108461) MadMancs válasza Hatman (#108457) üzenetére


MadMancs
veterán

De, kevered. Thomsonban se modul + kártya volt, hanem sima kártya többit box rendezte. Nekem is volt anno. Amúgy se tudtál volna cáfolni mert TV ről szólt a kérdés te meg boxról beszélsz.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#108462) pjen válasza MadMancs (#108461) üzenetére


pjen
félisten

A cisco ban is csak egy kártya van, a többit a box intézi.

(#108463) MadMancs válasza pjen (#108462) üzenetére


MadMancs
veterán

Ciscoban se CI modul van.
Miért olyan nehéz mindenkinek megérteni hogy Boxban lévő kártya és CI modul + kártya (közismert nevén MediaCard). Nem ugyanaz és nem is ugyanúgy működik?

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#108465) pjen válasza MadMancs (#108463) üzenetére


pjen
félisten

Pont ezt akartam írni, ezekszerint félreérthető voltam.

(#108466) MadMancs válasza pjen (#108465) üzenetére


MadMancs
veterán

Igen.
Igazából a TV-s felvételről volt szó (MediaCard) hogy mit lehet és mit nem. Erre jött Hatman fórumtárs a Thomson mediaboxxal, holott nem is boxokról volt szó. Azt hittem csatlakoztál mellé egy ciscoval. 😁
UPC/Voda korszakom alatt ezek a boxaim voltak: Thomson, Philips, Cisco ból 2 típus (pontos típusra nem emlékszem már), Pace SD (nagy szürke), Pace HD (kicsi fekete), Horizon, Kaon, és VTV. Ismerem mindegyiket.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#108467) pjen válasza MadMancs (#108466) üzenetére


pjen
félisten

Nekem a horizon és a kaon kimaradt.

(#108468) MadMancs válasza pjen (#108467) üzenetére


MadMancs
veterán

Szerintem jobban is jártál, sokkal több idegszálad és hajad maradt ez miatt :DD

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#108469) weiss


weiss
addikt

Sziasztok, van ez a KAON KCF-SA900PCO. Sikerült ezt valakinek a TV távirányítójával vezérelni? Egy Samsung TV-nk van, BN59-00602A távirányítóval. Bármi ötlet, hogy ne kelljen végigpróbálni az összes kódot?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#108470) szabogabor10 válasza MadMancs (#108466) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ejha. Szép kollekció. :D

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#108473) MadMancs válasza #72445440 (#108471) üzenetére


MadMancs
veterán

Horizon ból nem tudom melyik volt nekem. Valószínűleg a legutolsó széria, mert 2020 februárban lett először, mostani Kaon pedig dettó ugyanaz, csak buta. Mindkettőhöz a classic UPC táv volt, hosszú fekete és a 2 vége lehajlitva.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#108475) cimabue válasza #72445440 (#108356) üzenetére


cimabue
tag

Hálás köszönet, a hard reset úgy néz ki segített. :R

(#108476) vargalex válasza #72445440 (#108474) üzenetére


vargalex
félisten

A Pace SD-hez nekem szürke UPC-s távirányító volt (ez). Ha jól tudom, ezt volt az első UPC távirányító, később jöttek a fekete példányok.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#108477) MadMancs válasza vargalex (#108476) üzenetére


MadMancs
veterán

Szerintem jól tudod/emlékszel. Nekem is így rémlik. Bár régen volt már.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#108478) vigyory71


vigyory71
tag

Lelkesen nyomozom, hogy mi lehet a Modem mód + saját router üzemmód mögötti lassulások oka.
Kipróbáltam egy modem mód -> közvetlen kábeles PC kapcsolat üzemmódot kíváncsiságból. Jelentem a helyzet ugyanaz. Néhány óra elteltével a webes kapcsolatok vállalhatatlanul lelassulnak. Weblapok nem, vagy csak csiga lassúsággal töltődnek be.
IP címet a 212.96.46.0/24-ből kapok ilyen esetben DHCp-vel, ugyanakkor a routerem ami ugyanígy a modem módban működő CB-re van kötve, DHCP-re konfigolt WAN interface-szel érdekes módon a 89.133.32.0/22-ből kap IP címet.
A jelenség viszont mindkét irányban
- PC -> CB -> Internet
- PC -> TPLink Router -> CB -> Internet

tehát ugyanaz.
Lelassul a weboldalak elérése, töltöget, homokórázik, molyol, holott a sebességteszteken hozza a szolgáltató által elvárt értékeket (500/22Mb/s)

Lehetséges, hogy a CB-nek úgy fos a modem módja ahogy van???

(#108479) LouiS22 válasza vigyory71 (#108478) üzenetére


LouiS22
veterán

Teljesen véletlenül nem seedelsz torrenteket?

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#108480) vigyory71 válasza LouiS22 (#108479) üzenetére


vigyory71
tag

Seedelek, de nem túl nagy mennyiségben, az szinte elenyésző.
Egy NAS-on fut a torrent kliensem, az oldja meg ezt a feladatot. Viszont akkor is seedel ugyanígy, ha a CB router üzemmódban van, és akkor nem okoz ilyen gondokat. Olyankor ugyanígy rá van kötve a NAS-om, és fut rajta a torrent kliens.
Ha a CB router módban üzemel, akkor nem tapasztalom ugyanezt a lassulós problémát egyáltalán.
Azt is kipróbáltam már, hogy a CB-t router üzemmódba tettem, letiltottam a wifi csatornáit, és a saját TP link routeremet AP üzemmódban kötöttem rá a router üzemmódú CB-re.
Így a wifit a saját TP Link eszközöm adja, de a router funkciókat a CB-re bízom. Így is teljesen emberi módon működik a dolog.
Azonban ha a CB-t modem módba állítom, akkor rövid időn belül bekövetkezik a már sokszor említett lassulás. Akkor is ha TP link routeren keresztül használom, és akkor is, ha direktben a CB-re kötöm a PC-t/laptopot vezetékes kapcsolattal.
Szóval kezdem azt hinni, hogy a CB modem módja valamiért nem túl szerencsés... :F

(#108482) vigyory71 válasza #72445440 (#108481) üzenetére


vigyory71
tag

Én egy TPLink AX6600-as routert használok, [link] (használnék) de nem boldogulok vele. A CB-t nem túl régen, néhány hónapja kaphattam, mert korábban a nálam lévő fehér CB napi rendszerességgel többször is újraindult. Most a fekete CB van helyette, de azzal ez a lelassulós varázsolás van, amivel szintúgy nem vagyok boldog. A héten dobta be valaki az ötletet, hogy meg lehetne nézni direktben modem módra konfigolt CB-re kötött PC-vel.. és az ötlet hatott, mert valóban nekem is az jön le, hogy nem a saját routerem lehet a hunyó.

Kérdés, hogy a Voda mennyire lesz partner, ha az a bajom, hogy a CB amit adott, modem módban nem túl barátságos. Gondolom "rámérnek" távolról és jónak fogják látni...
Az ügyfélszolgálatos kishölgynek legutóbb az sem szúrt szemet, amikor jeleztem a korábbi CB-ről, hogy naponta 3-4-szer újraindul. Azt mondta ő nem lát semmi problémát a CB logjában... Aztán kértem, hogy akkor legyen kedves olvassa már be, hogy akkor amit lát abban a CB logban... És ekkor döntött úgy, hogy akkor inkább kapcsol egy technikai kollégát :R

(#108484) vigyory71 válasza #72445440 (#108483) üzenetére


vigyory71
tag

Nos, felhívtam az ügyfélszolgálatot és legnagyobb meglepetésemre:

1. gyakorlatilag egyetlen perc várakozás nélkül azonnal ügyintézőhöz jutottam
2. a jelenség elmondása után pár perc türelmet kért, ellenőrizte mit lát, és tartós jelszint problémát vélt felfedezni, tehát kérnem sem kellett, de technikus kiküldését javasolta.
3. jövő hétfőre tudott időpontot találni, így akkorra érkezik ide egy technikus, aki kivizsgálja a jelszint problémát

Mindenesetre kíváncsian várom a hogyan továbbot, bízom benne, hogy sikerül a végére járni a problémának. Hogy mennyire lehet összefüggés jelszint probléma és a modem mód lassulás között, azt nem tudom megítélni, de remélem, hogy aki kijön, az majd többet tud nálam a Voda által használt kábelmodem technológia mélyebb rejtelmeiről. Az én CCNP-m kevés ehhez :-)

Köszönöm a tippeket, tanácsot ish4d0w és LouiS22!

[ Szerkesztve ]

(#108485) LouiS22 válasza vigyory71 (#108480) üzenetére


LouiS22
veterán

Na, látom közben megvan :)

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#108486) kabelmania27 válasza Matjisom (#108412) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha megnézed a modem jelszint értékeket meg tudjuk írni, hogy jelszint probléma okozza-e az akadást.
vigyory71: Lehet alacsony az ussnr, ezt az értéket nem írja ki a modem, elvileg ezek az értékek nem rosszak (letöltési az elfogadható tartomány felső részén van de ettől még nem akadhatna, van akinél 12 feletti értéknél sincs gond), ettől független lehet modemcsere segíteni fog vagy ha külső hálózati probléma van akkor a technikus kéri ennek javítását, osztót lehet cserélni fogja mert ami nálad van az régebbi tipus.

[ Szerkesztve ]

(#108487) kabelmania27 válasza #72445440 (#108453) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Padlásról padlásra akkor ment a kábel amikor még soros hálózat volt, miután elkészült a csillagpontos hálózat és megtörtént az átkötés a régi rendszert lekapcsolták, az új rendszerrel minden előfizető saját bekötést kapott, így lehetővé vált a csomagszűrő ( és a hpf szűrő) alkalmazása, így mindenki azokat a csatornákat nézte amelyek elő voltak fizetve, ma már a notv szűrőn kívül mást nem használnak.

[ Módosította: Intruder2k5 ]

(#108488) vigyory71 válasza kabelmania27 (#108486) üzenetére


vigyory71
tag

Igen, a modem jelszint értékeim ezek szerint most is jónak tűnnek, ezért kicsit értetlenül álltam az ügyfélszolgálat válasza előtt, de ahogy írtam is, én nem vagyok túlzottan otthon a kábelmodem technológiában, tehát hiszek azoknak, akik értenek hozzá. Bízom benne, hogy az ide küldött technikus olyan lesz, aki ért hozzá :-)


(#108490) Czimby


Czimby
addikt

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!
Portot szeretnék nyitni a CH7465VF típusú routeren.
Viszont nem tudok belépni, a matrica szerint:
User name: admin
Password: password

Sajnos ezeket nem fogadja el.
Lehet az a baj, hogy wifin próbálom?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#108491) kabelmania27 válasza Czimby (#108490) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Áramtalanítsd a modemet pár percre és utána próbálj meg belépni, ha nem sikerűl nézd meg vezetékes kapcsolattal. Amennyiben belépés után nem találod a portforward beállításokat hívd fel az ügyfélszolgálatot és kapcsoltasd ki az ipv6-ot.

[ Szerkesztve ]

(#108492) Czimby válasza kabelmania27 (#108491) üzenetére


Czimby
addikt

Köszönöm! :R

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#108493) olloczky


olloczky
senior tag

Hali

Pentek ota nincs netem es jovo hetfore (!!) adtak idopontot hibajavitasra.. azt mondja majd fizetnek kotbert. Okes most 2 ezer forintert nem lesz masfel hetig netem (reszaranyosan), vagy vmi buntetest is fizetnek nekem?

Elore is koszi!

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#108494) asdf_ válasza olloczky (#108493) üzenetére


asdf_
veterán

Azt hiszem, az egy napra eső eéőfizetési díj négyszerese a kötbér naponta (és mintha lenne valami súlyosbító tényező, amikor nyolcszorosa), magyarul egy hét hiba esetén a havidíjad lényegében. De letöltesz egy ÁSZF-et, CTRL F kötbér és ott lesz, hogy mennyi az annyi.

(#108495) tomp válasza asdf_ (#108494) üzenetére


tomp
félisten

Ha a szolgáltatást részben nem tudja használni akkor a napidíj négyszerese a kötbér 1napi díja. Ha teljes kiesés van akkor nyolcszorosa. Neki teljes kiesés van azaz nyolcszoros lesz a díj.
pl 2ezer a havi díj: 1heti kötbér teljes kiesésnél 3612Ft :)

(#108496) olloczky válasza tomp (#108495) üzenetére


olloczky
senior tag

Hat ha az aprobetut nezzuk akkor reszleges, mert 5-10 percekre mukodik aztan ujraindul a connect box. De igy konkretan hasznalhatatlan. Köszönöm az infot!

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#108498) tomp válasza #72445440 (#108497) üzenetére


tomp
félisten

Ez nem egészen így van. Ha a logot megnézik akkor látják, hogy 5-10percre van online kapcsolat ergo szolgáltatás is azaz ha nagyon szigorúan nézik akkor ez nem teljes leállás. Ha normálisak akkor viszont beismerik, hogy ez a gyakorlatban használhatatlan szolgáltatás.

(#108499) kabelmania27 válasza olloczky (#108493) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ha megírod a modem jelszint értékeket meg tudjuk írni, hogy jelszint probléma okozza-e az akadást.
Amennyiben megírod, hogy milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító ki tudjuk számolni, hogy milyen a bejövő jelerősség és lehet-e javítani az értékeken.

(#108500) olloczky válasza kabelmania27 (#108499) üzenetére


olloczky
senior tag

Szia!

Köszönöm este megnézem.

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.