Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67651) numera007


numera007
tag

Sziasztok. Kérdezném, hogy a Telekom 50 megás IPTV csomagjával tudom használni a saját routeremet továbbra is? Jelenleg egy sat tv+30Mbit+hppá díjcsomagom van és egy Zte egység van modemként beállítva, de utána egy WD routert használok, ami felhőként is üzemel külső eléréssel. Erről nem szeretnék lemondani. Köszi a választ.

(#67652) IamTheDog


IamTheDog
tag

Sziasztok, azt nem tudja valaki, hogy a Telekom otthoni szolgáltatásoknál kapható Galaxy Tab S2 9.7 az csak wifis vagy 4g is? Tudom, hogy nincs odaírva a 4g, de egyrészt futottam már bele pontatlan infóba a honlapjukon, másrészt sima wifis tabletnek ez az ár brutálisan sok. 4G-snek sem kevés, de az még éppen elfogadható. Erről beszélek.

(#67653) liksoft válasza Intruder2k5 (#67416) üzenetére


liksoft
nagyúr

Na. Most jutottam el idáig. Kipróbáltam.

Saját server dinamikus IP-vel:

Belső hálózaton server IP alapján FF egyszálas letöltés 100-as tempó közelségét hozza (nem néztem, mert 50 a feltöltés limitje - így tutira túllövi a rendszer, tehát nem szűk korlát). Több szálas esetén már ez beesik, de 5-8 szál esetén is még tudja a 30-at stabilan (nem 50, de több mint alább).

Van másik T előfizetés is, ami 30/20. Így a másik szobából tudtam tesztelni. Sajnos a letöltési sebesség akár FF egyszálas, akár downloader több szálas, az 1,1 - 0, 7 között ingadozik. 5 környékével indít, de 2-3 másodperc alatt beesik 1 környékére.

Serverparkban elsődleges domain használata esetén:

Feltöltés megy bármivel a névleges 50 körül (néha 35-ig képes beesni).
Letöltéskor a serverem hálózata tudja a 90 környékét, a másik előfizetés a 25-30-at. Mindegy, hogy egy szálas, vagy akár 10.

Összegezve:
Ha dinamikus IP és parkban lévő domain közötti adatmozgatást nézek, tudja a maximum közelit, maximális elégedettségemre. Ahogy a két végpont dinamikus IP lesz, az átvitel szolgáltatótól függetlenül beesik 1-4 közé. Teljesen olyan érzésem van (érzés csak), mintha a két dinamikus közötti átvitel sebessége limitálva lenne.

Kérdésem:
Fix IP használata a helyi server esetén javítana a dolgon? Esetleg arra a fix IP-re domaint át kéne irányítani? (Van parkoltatott) Vagy csak ha T-nél előfizetett IP-mre rakott elsődleges domain lenne nálam, akkor lenne az átvitel azonos? Esetleg a fejem tetejére állhatok, és akkor sem változik semmi?

Előre is köszönöm az ötleteket.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#67654) btz válasza IamTheDog (#67652) üzenetére


btz
addikt

Othoni előfizetéshez általában a wifis verziókat szokták adni, de érdemes rákérdezni telefonon is. Vannak pontatlanságok, de hogy pont ez nincs benne a felhozatalban (sem a GSM/UTMS funkciót nem tüntetik fel(mert az LTE-s verzióban az is van)) az nagyon arra enged következtetni, hogy ez a sima wifis verzió.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#67655) btz válasza btz (#67654) üzenetére


btz
addikt

Meg is van egy oldalon, fel vannak tüntetve a súlyok!
A wifi only 389 gramm, az LTE-s 392 gramm.
A T oldalán a 389 gramm szerepel, tehát ez a wifi only modell.

ⓑⓣⓩ

(#67656) Gubek-Einste válasza numera007 (#67651) üzenetére

Minden ugyan úgy lesz mint eddig volt mert a 30 -> 50 váltás nem fog eszköz cserével járni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67657) b.barby


b.barby
csendes tag

Sziasztok!
Kicsi segítség kellene, router konfigban. Van egy ZTE931(telekom) routerem ami mögé akartam tenni, egy másik(d-link gaming)routert. lan-lan van összekötve, DHCP kikapcsolva,a második eszközben, illetve az IP cím beállítva. A gond a következő, mindenhol van net minden látszik a hálózaton, viszont az iptv 6 percenként lefagy 1 percre. Mi lehet a gond. Köszi a válaszokat előre is.

(#67658) Gubek-Einste válasza b.barby (#67657) üzenetére

Milyen típusú a router (pontos típus/verzió szám kellene)?
Engedélyezve van az IGMP Proxy/Snooping a router-en, ha van ilyen lehetőség?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67659) b.barby válasza Gubek-Einste (#67658) üzenetére


b.barby
csendes tag

A telekom: ZTE xdsl931vii
A másik: D-link DGL4300

Ezek az opciók nem tudom mik és használva van-e

[ Szerkesztve ]

(#67660) Gubek-Einste válasza b.barby (#67659) üzenetére

Ebben a D-Link eszközben nincsen ilyen lehetőség.
Az IGMP Proxy/Snooping szükséges az IPTV használatához.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67661) b.barby válasza Gubek-Einste (#67660) üzenetére


b.barby
csendes tag

Az iptv az eredeti routerről megy, nem a másodikról.

(#67662) Gubek-Einste válasza b.barby (#67661) üzenetére

Mivel a második AP/Switch módban van így az IGMP Proxy/Snooping hiánya bezavar.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67663) b.barby


b.barby
csendes tag

Értem, akkor valami ajánlat mit tehetek utána? Sima gigaswitch?

(#67664) b.barby


b.barby
csendes tag

Még egy kérdés. Ha a ZTE-t lecserélem egy speedport-ra(telekom) ismerősömé. Működni fog?

[ Szerkesztve ]

(#67665) dptrsk válasza b.barby (#67663) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Olyan eszközt, ami támogatja az IGMP Proxyt/Snoopingot.

[ Szerkesztve ]

(#67666) dchard válasza b.barby (#67663) üzenetére


dchard
veterán

Ez a legolcsóbb amit érdemes lehet venni:

http://www.tp-link.com/hu/products/details/cat-42_TL-SG105.html#specifications

A 8 portos változata alig valamivel drágább, mindkettő támogatja az IGMP snoopingot.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#67667) numera007 válasza Gubek-Einste (#67656) üzenetére


numera007
tag

Ok. Köszi. Ez mit jelent, az IPTV egységet hova kell dugnom? A routerbe, vagy a modembe?
Szerk.: Megtaláltam a HGW-be lehet csak dugni és nem szabad routerelni az IPTV egységet.

[ Szerkesztve ]

(#67668) b.barby válasza dchard (#67666) üzenetére


b.barby
csendes tag

Köszönöm, a segítséget.
A másik kérdésemre?
Kicserélhetem a routerem? Azért volna jó mert az már gigabites, meg ac-s.

[ Szerkesztve ]

(#67669) Gubek-Einste válasza b.barby (#67668) üzenetére

Saját eszközöddel azt csinálsz amit akarsz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67670) DJ. Ru$y válasza b.barby (#67664) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha van telefonod, akkor nem fog működni, ugyanis az a HGW-hez van hozzárendelve, de ha van mögötte saját router, akkor nem mindegy a HGW mit tud?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#67671) BerlinBoy632


BerlinBoy632
csendes tag

Hali!

Úgy néz ki megint vissza kellett jönnöm. Még vmikor január eleje körül írhattam utoljára, azóta semmi nem változott. Lassan 3. hónapja, hogy kritikán aluli az internet minősége. Az elején borzalmasan rossz volt, játszani nem lehetett, mert 40 mp-es fagyásokat eredményezett, ami idő alatt inkább szétkapcsolt, minthogy megvárja, aztán én vártam tovább, míg jó lett és elkezdett visszatölteni a játék. Aztán ahogy haladt az idő, januárra már elfogadható mértékre csökkent vissza, de még mindig szar volt. Mostanra viszont már meglégeltem, hogy über ratyi és hoztam képet is. Sikerült egy jó hosszú fagyást elkapni. Múltkor azzal jöttem, hogy megpingeltem a bixet és minden fasza volt, tehát nem itthon volt a probléma. Most eljutottam odáig, hogy már a bix is szar elég gyakran. Délután például vagy 1,5 órán keresztül 160-as pingem volt itthon is. Viszont mivel főleg a nemzetközi kapcsolatokkal van probléma, ezért kerestem egy külföldi oldalt; az imgur-ra esett a választás. Tökéletes kontroll volt, jól látni rajta a problémát, amit mindjárt demonstrálok is.

Na szóval. A tetején 120as pingek vannak. Itt már be volt fagyva a játék. De 100%-ra. csak 20 pingelést állítottem be, ami pont akkor járt le. Toltam még egyet, packet loss. Aztán még egyet, ami a 3. a képen. A vége az érdekes, mihelyst beáll 50-re a ping, onnantól kezdve minden megint rendben volt. Hiába mutat a többi is 120 pinget, nem úgy viselkedett, mint 120 ping. A délutáni 1,5 órás 150-es ping viselkedett úgy, mint 150-es ping; késleltetett válasz. itt semmi válasz, beáll az egész merevre. A 120 ping csak dísznek van, valójában 999999999-es. Hogy nem veszi észre senki 3 hónapig, hogy vhol vmi vkinek szar? Nem hiszem,h én lennék az egyetlen, akinek ilyen. Évek óta meg van a net, SOHA ilyen probléma nem volt. Miért nyúltak volna hozzá bármihez és ha hozzá is nyúltak, nem vették észre, hogy el lett baszva? Nepra pontosan megmondom, december 11-e óta szar, max - 1 hét.

edit:ADSL net.

[ Szerkesztve ]

(#67672) wanted5 válasza BerlinBoy632 (#67671) üzenetére


wanted5
őstag

ha analóg a vonal akkor kérd át digitálisra

nekem az elmúlt hónapban állandóan szakadozott, 2 Mb körül volt a sebesség, hatalmas pingek, kb használhatatlan volt, átállították digitálisra, azóta megjavult, 7-8 Mb/s a sebesség, és a ping is normális

[ Szerkesztve ]

(#67673) b.barby válasza DJ. Ru$y (#67670) üzenetére


b.barby
csendes tag

Van telefon, de nem használom. Gondolom be lehet valahogy regeltetni egyébként.

(#67674) zunicum válasza b.barby (#67673) üzenetére


zunicum
tag

TV szolgáltatásokra vonatkozó feltételek változásai:

6. A 2016. május 3-átől érvényes csatornakiosztás szerinti csatornák, kínálatban történő szerepeltetésének vállalt időpontját 2016. május 31. napjában határozzuk meg. (2/D függelék)
7. 2016. május 3-ától a Sportklub csatorna helyett a VH1 European csatorna kerül elosztásra az IPTV, analóg és digitális kábeltelevízió és műholdas televízió szolgáltatások alapkínálati csomagjaiban. A változással érintett alapkínálati csomagok előfizetői részére a VH1 European csatorna TVGO szolgáltatással is elérhetővé válik. (2/D függelék)
8. 2016. május 3-ától az IPTV Sport Mix csomagból kikerül a Sportklub, a VH1 European csatorna a Fun Mix csomagba kerül be. A Fun Mix csomag előfizetői részére VH1 European csatorna TVGO
szolgáltatással is elérhetővé válik. (2/D függelék)
9. 2016. május 3-ától a Nagyvilág kiegészítő minicsomagban a VH1 European csatorna helyett az MTV Hits csatorna kerül elosztásra. A Nagyvilág kiegészítő csomag előfizetői részére az MTV Hits csatorna TVGO szolgáltatással is elérhetővé válik. (2/D függelék, 2/D melléklet 4. pont)
10. 2016. május 3-ától a TV GO élő TV szolgáltatásunk Alap és Családi csomagjaiba bekerül a VH1 European csatorna. (2/D Melléklet 4. pont)

(#67675) norti válasza zunicum (#67674) üzenetére


norti
addikt

Ez nekem jó hír, sosem értettem, miért nincs benne a VH1 a családiban :))

(#67676) DJ. Ru$y válasza b.barby (#67673) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem lehet, ugyanis nem regelik be másik számhoz kiadott eszközt. Ezért nem javasolt a másodkézből való HGW beszerzés, ha valami nem oké a ZTE-vel add le hibára és jobb esetben cserélik.

(Főleg, hogy ezek az eszközök a szolgáltató-é, így nem kerülhet el a telepítési pontról elvileg.)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#67677) mobilizmo válasza zunicum (#67674) üzenetére


mobilizmo
addikt

Úgy látszik a Telekom belement valami sporttalanítási programba. :W

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#67678) Zimi91 válasza mobilizmo (#67677) üzenetére


Zimi91
tag

Ez most kivételesen nem azért van. Maga a csatorna (Sportklub) fog megszűnni. :/

(#67679) jansky1 válasza zunicum (#67674) üzenetére


jansky1
senior tag

De akkor már miért nem egy Music Channelt raknak be ?

(#67680) kisapa válasza zunicum (#67674) üzenetére


kisapa
senior tag

Megint elvettek egy sport csatornát :(

(#67681) BerlinBoy632 válasza wanted5 (#67672) üzenetére


BerlinBoy632
csendes tag

Na látod, azt nem tudom milyen. vmilyen DSL az biztos. T-comos modemrouter van mellé. Ha esetleg már digitális,akkor mit lehet csinálni? Ma például egész nap jó volt. 1-1,5 órája kezdett el szarakodni.

(#67682) DJ. Ru$y válasza kisapa (#67680) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Most komolyan? Zimi leírta, ha nem hiszel neki írd be a Google-be... :DDD

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#67683) wanted5 válasza BerlinBoy632 (#67681) üzenetére


wanted5
őstag

annyira sajnos nem értek hozzá, csak nekem ez megoldotta a problémát, a többiek lehet tudnak adni tippet

(#67684) szabogabor10 válasza Zimi91 (#67678) üzenetére


szabogabor10
veterán

December végén volt ilyen pletyka, amikor elvesztették az EBEL jogokat, de aztán tagadták, állítólag magazincsatornaként működnek tovább. De hogy meddig...
Egy ideje a Digi érdekeltségébe tartozik a csati, lehet köze van ennek is az eltávolításához.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#67685) b.barby válasza DJ. Ru$y (#67676) üzenetére


b.barby
csendes tag

Ennek nem örülök, többször jeleztem már hogy elég instabil a szerkezet, de nem cserélik. Legutóbb mikor a net-et nagyobbra váltottam azt hittem cserélik, mert volt is vele gond, de nem. Pénzért jött volna ki a szerelő. Kicsit idegesítő hogy lexarják, hogy nem működik megfelelően az eszközük, és még cserélni se akarják.

(#67686) Atomantiii válasza szabogabor10 (#67684) üzenetére


Atomantiii
őstag

Másik fórumon már lehozták, (már nem emlékszem pontosan de úgy rémlik), hogy május 1-ével megszűnik a sportklub.

(#67687) Nasuto


Nasuto
tag

Tegnap Windows 10 Mobile-ra is megérkezett a Műsorújság frissítése. Most már egyenértékű az iOS és Android verzióval. Szép is, gyors is (szerintem az iOS verzióból portolták). Este gond nélkül összepárosítottam az IPTV-vel (távoli felvétel kezelés, távirányító). A TVGO alkalmazás csempéje is ott figyel, de egyelőre az még nem elérhető. Reméljük az is napokon belül megérkezik. Öröm és boldogság. :DD

(#67688) Zimi91 válasza szabogabor10 (#67684) üzenetére


Zimi91
tag

Léderer Ákos Facebook bejegyzése nem úgy tűnt, mintha ez a csatorna rövid határidőn belül ne szűnne meg. Valamint, ha így is marad, amit írtál, magazinműsörök lesznek, arra meg valljuk be nem igazán kíváncsi egy sportrajongó. Őt inkább az élő műsorok érdeklik, cikkeket neten is tud olvasni.

(#67689) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Egy "kisebb" cikk a migrálásról.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#67690) b.barby válasza DJ. Ru$y (#67676) üzenetére


b.barby
csendes tag

Csak el hoztam az ismerős hwg-ét. Bekötöttem működik a net iptv, csak a telefon nem.

(#67691) DJ. Ru$y válasza b.barby (#67690) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ugyanezt mondtam... De még mindig nem értem, ezt tőle kérni fogják, ha lemondta a szolgáltatását és kemény pénzeket kell érte fizetni. Én visszaadnám a helyedben.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#67692) Djsaba


Djsaba
senior tag

Sziasztok!

Nemrégiben feltettem egy kérdést, azzal kapcsolatban, hogy megoldható-e 35M-re elvezetni kábelen a IPTV-t, azt mondtátok igen. Most jött el az alkalom, hogy be tudnám rendelni hozzá a kábelt, ebben kérném segítségeteket.

Ezt találtam. Azt mondtátok Cat5/6 kábel legyen, ennek az ára, hogy viszonyul az ilyen kábelekhez? Jó-e ez? Ahogyan néztem árnyékolatlan, az nem befolyásoló tényező? (padláson vezetve, stb)

Esetleg, ha tudtok valahonnan olcsóbban linkelni, azt megköszönném. 35M kellene az ilyen vezetékből. :R

(#67693) dchard válasza Djsaba (#67692) üzenetére


dchard
veterán

Amit találtál egy irreálisan túlárazott, előre szerelt kábel.

A kulturált megoldás a cat5e fali UTP kábel (nem csak falban mehet), ami mindkét végén aljzatban végződik, amit aztán kábellal köt az ember abba amibe akar (routerbe, HGW-be, laptopba stb.). Vigyázat: a patch kábelt nem lehet aljzatba betűzni, csak a falit.

Az olcsó primkó megoldás hogy behúzza az ember a patch kábelt és rányomja a végére a két RJ45 csatit aztán bedugja direktbe abba az eszközbe amibe akarja.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#67694) Djsaba válasza dchard (#67693) üzenetére


Djsaba
senior tag

Köszi.

Ha a te opciód mellett tartanék ki, akkor úgy mennyibe jönne ki az egész ?

Honnan tudnám berendelni?

Valamint, a kábel végének megcsinálásához mire lenne szükség? :R

(#67695) liksoft válasza liksoft (#67653) üzenetére


liksoft
nagyúr

Up!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#67696) dchard válasza Djsaba (#67694) üzenetére


dchard
veterán

Ki kell számolni. Kell hozzá szereletlen fali UTP kábel, a végére két aljzat (falon kívüli, vagy falba süllyeszthető) és betűző kés. Hogy hol és mennyiért lehet ezeket venni attól függ hol laksz, nyilván hiába olcsó mondjuk Budapesten, ha Nyíregyházán laksz :)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#67697) #32577792 válasza liksoft (#67695) üzenetére


#32577792
törölt tag

Aztán erre mi szükség volt???

(#67698) Gubek-Einste válasza #32577792 (#67697) üzenetére

Mert nem kapott választ a kérdésre így ismét feltette/UP-olta.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67699) b.barby válasza DJ. Ru$y (#67691) üzenetére


b.barby
csendes tag

Azt mondta nem gond, nem az ővé volt eredetileg. Viszont nekem így jó. Hamár a telekom nem hajlandó kicserélni a saját HWG-m. Végre stabil netem van, WiFi -n is. És nem mellékesen ez gigabites.

(#67700) laccczka


laccczka
tag

A következő problémával küzdök már egy ideje:
/ha esetleg szerepelt már akkor ezúton kérek elnézést, a kereső nem dobot hasonló találatot/

- szóval IPTV-s előfizetéssel rendelkezem, a TV-ém analóg és scart kábellel csatlakozik a boxhoz,
- a napi első TV/box bekapcsoláskor megszűnik az eszközeim kapcsolata a routerrel, nem lehet kapcsolódni se telóval, se tablettel, se laptoppal.
- ha kikapcsolom a boxot akár 1 másodpercre is majd visszakapcsolom a hiba megszűnik,
- ez majd minden nap eljátszódik.

A hiba nálam van vagy jelezzem a szolgáltató felé?

üdv:
laccczka

[ Szerkesztve ]

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.