Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68901) DEJVID


DEJVID
őstag

Oh, köszi. A kódolatlan csatornákhoz milyen set top boxot ajánlanátok?

(#68902) Essejó válasza DJ. Ru$y (#68896) üzenetére


Essejó
veterán

próbáljam meg visszatenni a .4-es xpenoboot-ot?
Másik kábelt már próbáltam ugyanez.
Hogy kell név alapján meghívni? :)
Elvileg tudja.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#68903) #65388800


#65388800
törölt tag

Ha új telefont veszek vezetékeset akkor lemondhatom az itteni telefont? Tőlük kaptunk 1-et még matávos. Azért fizetek havonta 381 Ft bérleti díjat. Szóval ha magamnak veszek egyet akkor lemondhatom azt a 381 Ft befizetést? Mivel nekem a régi már nem kell

(#68904) Gubek-Einste válasza DEJVID (#68901) üzenetére

Bármilyen jó lesz amelyik DVB-C tuner-rel rendelkezik, ajánlásért nézz be IDE.

#68903 kalm007
Mindenféleképpen érdemes lemondani.

Még van ilyen? Soha sem hallottam, hogy valaki ilyet fizetne? :Y

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68905) #65388800 válasza Gubek-Einste (#68904) üzenetére


#65388800
törölt tag

Igen van még. A számlán úgy szerepel. Alapkészülékdíj: 381 Ft

(#68906) #65388800 válasza Gubek-Einste (#68904) üzenetére


#65388800
törölt tag

Neten is le lehet mondani?

(#68907) lócitrom válasza DJ. Ru$y (#68888) üzenetére


lócitrom
őstag

úgy tűnik most már jó. de ha esetleg tudsz egy megbízható átfogó módszert, amivel lehet ellenőrizni, hogy valóban működik-e a portok kinyitása azt még megköszönném. egyébként ez a verzió fut jelenleg a modemen.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#68908) DJ. Ru$y válasza Essejó (#68902) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Igen, lehet az is egy ésszerű lépés lenne.

Aminek elnevezted a szervert beírod a címsorba és kész. pl. TökiDSM vagy akármi. A szervered neve, nekem így is bejön a felület.

lócitrom
Itt beírod a portot és, ha zöld success, akkor nyitva, ha piros error, akkor zárva.

Ebben a FW-ben hibás és jó is egyszerre a PPPoE PT, pontosabban: a .653-hoz kijött egy patch, amivel nem változott a verzió szám, de már működik a PPPoE PT.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#68909) Essejó válasza DJ. Ru$y (#68908) üzenetére


Essejó
veterán

Sajna SyNo-nak neveztem el. Szerinted hány találatot dob rá a Google? :DD
De egyik sem az igazi..

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#68910) savior


savior
őstag

Ide most kotik be az optikat. Hol talalom a dijcsomagokat?

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#68911) DJ. Ru$y válasza Essejó (#68909) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nekem a Firefox felajánlotta, hogy nem keresést akarok, hanem megnyitni, most már nem ajánlja fel, mert megnyitottam már, próbáld azzal esetleg aztán ezt már szerintem az XPE topikban folytassuk szerintem.

savior
Telekom oldalán próbáltad esetleg? Otthonin belül Internet? Itt. (Ezeknél nincs nagyobb csomag optikán sem.)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#68912) kircsike válasza savior (#68910) üzenetére


kircsike
tag

Parancsolj :DDD
[Díjcsomagok]

(#68913) btz válasza Essejó (#68909) üzenetére


btz
addikt

Szedd le a HGW-ről azt a szervert.
Net nélkül (izoláltan) rakj össze egy hálózatot azzal a WRT54GL routereddell ami van, ha nélkülözhető ott ahol most van.
Tehát a hálózatban legyen a WRT router, egy PC amin van böngésző, meg a HP server. A router legyen mondjuk 192.168.1.200 osszon dhcp-t stb. Ezután PC-ről próbáld elérni, valami hálózat scanner programmal felderíteni hogy mik vannak az 192.168.1.XXX tartományban.
Ha sikerül elérned, konfigold be statikusan az IP-t egy stabil címre.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#68914) DJ. Ru$y válasza btz (#68913) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Bootloadert cserélt, nem tud belépni a szerverre, nem tud semmit átállítani, nem működik a szerver, nem a hálózattal lesz gond még mindig. :U

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#68915) btz válasza DJ. Ru$y (#68914) üzenetére


btz
addikt

Akkor passzolom a témát, ha tuti nem a HGW vagy hálózati gond. Magával ilyen szerverrel nem volt dolgom.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#68916) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok! Optikánál nincs valami megoldás a 24 óránkénti net szakadásra? Szerelő beszélt a pesti központtal és ez állítólag egy eus megálllapodás, hogy minden nap éjjel 3-5 között frissít a rendszer. Csak egy pillanat az egész, de ahhoz elég, hogy kidobjon egyes helyekről pl játék, chat, fórumok...
Nagyon zavaró. Amikor ilyenkor még fent vagyok, akkor lesnem kell az órát, hogy jaj 3 elmúlt, bármikor kidobhat a játék és elrontom másokét, elveszik minden akkori munkám.

(#68917) panyongf válasza DJ. Ru$y (#68879) üzenetére


panyongf
csendes tag

Passzolok. Jelenleg úgy van, hogy a nappaliban rj11 van, onnan megy a kábel a speedport dsl csatijába, viszont a szobákban rj45 alj van. Gondolom, hiába cserélném ki a nappaliban a fali aljzatot rj45re, akkor nem tudnám hova csatlakoztatni a speedportot.

Van az előszobában a falban egy központi doboz, de ott csak egy kötődobozszerűség van, viszont azt egyáltalán nem látom át, hogy mi honnan mibe minek. De persze, tudom, hogy látatlanban ezt így nem tudja nekem megmondani senki.

Akkor a speedport wifijén keresztül nem tudom megoldani a dolgot?

(#68918) wmati válasza panyongf (#68917) üzenetére


wmati
addikt

Egy két képet esetleg tudnál felrakni a nálad lévő rejtélyekről ?

(#68919) panyongf válasza wmati (#68918) üzenetére


panyongf
csendes tag

Persze. Ez a központi cucc:

Ez a hálószobai aljzat:

A nappali aljzatáról nem tudok feltölteni képet, szét kellene bombázni az egész nappalit hozzá. Ez a speedport háta:

(#68920) lócitrom válasza DJ. Ru$y (#68908) üzenetére


lócitrom
őstag

pöpec, köszönöm. bár valamiért úgy emlékeztem, hogy a port kinyitástól kezdve állandóan nyitva van, nem csak „on demand”. viszont úgy néz ki valamiért a DDNS cím alapján így nem lehet elérni a router-t. ez mi miatt van és hogy lehetne kiküszöbölni? továbbá ha modem üzemmódban van a HGW hogy érhetem el az adminisztrációs felületét? kizárólag úgy, ha visszaállítom a router-t dinamikus IP-re?

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#68921) Cyberjack


Cyberjack
csendes tag

Üdv!

Olyan kérdésem lenne, hogy az IPTV STB fog nekem működni WIFI / LAN átalakítóval?
A lényeg, hogy a 2. STB olyan messze van a lakásban, hogy nincs kedvem kihúzni 30m kábelt.

* Iphone 14 Pro Max / Watch 8 *

(#68922) Soulfly842 válasza btz (#68856) üzenetére


Soulfly842
addikt

Nagyobb településeknél - mint például Nyíregyháza - ez azért nem kis projekt. Van rengeteg külterület is, s a vállalás mindenhova szól. Az önkormányzat sem egyszerűsíti meg a folyamatot, hogy hol mit, hogyan engednek elvezetni. Kicsit paradoxon, ez igaz (hiszen a Magyar állam és a Magyar Telekom írt alá stratégiai megállapodást, akkor miért teszik ilyen bonyolulttá), de a kivitelezés sem egyszerű. Nyh-n tényleg nagyon sok terület van (egyre inkább csak volt) ahol kisebb sávszél és gyengébb hálózat volt a mérvadó.

Az orosi részen, a rozsréten, s egyre több helyen viszont lezárulnak az optikai fejlesztések. Nyár végére, ősz elejére készen lehet a hálózat.

Kisebb településekenk azért nem ilyen komplex a projekt, de szépen lassan haladni fognak mindenhol ;)

A képlet egyszerű: A Digitális Magyarország program arról szól, hogy minimum 30MB/s internet legyen mindenhol. Ha van a két nagy szolgáltató közül ott valakinek, akkor nagy valószínűséggel nem megy ott a telekom új hálózatot építeni.

[ Szerkesztve ]

(#68923) Fücsök007 válasza Soulfly842 (#68922) üzenetére


Fücsök007
őstag

De ez csak akkor igaz ha egy településen minden háztartásba elérhető a 30Mbit! Ha vannak kisebb utcák ahol csak ADSL2+ van, akkor azon a településen lesz fejlesztés. Az nem számít, hogy hány szolgáltató van jelen. Kivétel ha a helyi fejlesztési pályázatot nem a Telekom nyeri meg, akkor más szolgáltató fedi le teljesen az adott települést.

[ Szerkesztve ]

(#68924) Nooeca válasza Soulfly842 (#68922) üzenetére


Nooeca
senior tag

Dehogynem. Inárcs, Újhartyán Beroteles terület akár 200/100 Mbps-es sebességgel, mondhatni hogy elég olcsón csomagban és mégis megy oda a Telekom. Most épít ott ahelyett hogy máshol építene a körzetben ahol nincs semmi... ugyanis ezek is tervben vannak, ugyanakkor fontosabb az olyan település ahol már van egy jó szolgáltató. Jelenleg legalábbis.

[ Szerkesztve ]

(#68925) btz válasza Nooeca (#68924) üzenetére


btz
addikt

Pontosan ez az amiről beszéltem. Nem oda mennek, ahol nagyon fontos lenne, hogy menjenek. Értem én hogy Nyíregyháza nagy terület, meg nehéz, de akkor mért nem oda koncentrálják az erőforrásaikat? Miért álnak neki máshol, ahelyett a hely helyett, ahol beharangozták, hogy itt kezdjük? És az a máshol miért pont ott van ahol 200/100-as netet szolgáltató konkurencia van?
A Berotelt talán nem veszik konkurencia számba, de lehet, hogy pont miattuk fognak koppanni ott és csak feleslegesen lesz az optika póznákon.

ⓑⓣⓩ

(#68926) designREX


designREX
tag

SZiasztok.

Akadt egy kis gondom.
T-home optinet, huawei HG8245 eszköz.
Lefagyott és nem akart dhcp-n osztani címeket sehogy, restart után se.
Igy reseteltem. Belépés után viszont az internetnél a felhasználó jelszó párost nem fogadta el.
Telefonáltam, ügyfelees közölte hogy elkurtam így 2500 ft ellenében ujrakonfigurálják a modemet és kapok új jelszavat.
Ok megtörtént, müködik a a net de az eszközbe az eredeti 3play/3play párossal nem tudok már belépni. a saját jelsavammal se. Mi lehet a baj? Megint telefon?

Elöre is köszönöm a segítséget.

(#68927) Nooeca válasza btz (#68925) üzenetére


Nooeca
senior tag

Amíg a Telekom nem emel, vagy csökkent árakat, addig mindenkinek jobban megéri a Berotel. Olcsóbb és gyorsabb...

Főleg hogy aki akart már váltani az váltott. Vagyis hűség kötelezi őket. Oké, építsék ki, rendben van, de miért ilyen sürgős, ez esetben? Ráérnek nem? 1 év hűség lejárata még messze van.

(#68928) Janusz001


Janusz001
őstag

Hol van arról infó, hogy mely területeken kapcsolják le május 1 -el a dtv -t koax hálózaton? Békéscsabáról lenne szó egész pontosan, mintha régebben azt írták volna itt, hogy május 1 -el koax on csak iptv -n lesz adás.

(#68929) DJ. Ru$y válasza Janusz001 (#68928) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ennek a lapnak az alján vannak mindig az aktuális települések dátummal, de sajnos még nem frissítették.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#68930) rsanyi20


rsanyi20
tag

Jelentem, újabb sikeres fázison vagyunk túl, szerdán jönnek a netet bekötni.
Mostmár tényleg csak a várakozás van hátra:D

Szeretem az energiaitalt. Az energiaital is szeret engem.

(#68931) #78121280 válasza DJ. Ru$y (#68929) üzenetére


#78121280
törölt tag

Ez nem az. Oda az analóg lekapcsolást teszik. :)
A kódolt digitális kábel tv megszüntetésről csak annyi van amennyit a Januári számlán feltüntettek.

Műszaki okok miatt 2016. április 30-án megszüntetjük a digitális kábeltelevízió szolgáltatást Békéscsaba és környéke, Hódmezővásárhely és környéke, Szeged és környéke fejállomáshoz tartozó településeken, s a továbbiakban új technológián biztosítjuk a szolgáltatást az érintett elõfizetõk számára. A technológiaváltásra 2016. március1-jétõl április 30-ig kerül sor, s a digitális kábeltelevízió szolgáltatásról ezen időtartam alatt folyamatosan térünk át az IPTV szolgáltatásra. A módosítás nem érinti a programcsomagok kínálatát és havi előfizetési díját. Az érintett elõfizetõket közvetlenül is értesítjük
a változásról. (2/D, 3/D, 5/D (értékesíthető és lezárt)Mellékletek)

(#68932) Ku'leth


Ku'leth
tag

Hogyan lehet a legegyszerűbben kötbér nélkül megszabadulni a telekomtól ?

Az a helyzet hogy pár hónapja újra alávéstünk 2 évet (telefon, net, tv, 2 mobil, mobilnet), most viszont elkezdett szivatni a telekom : analóg kikapcsolva, tvgo 1-2 hete feldobta hogy nem jó neki a tablet (eddig ment), sportcsatornák is tünedeznek.

Tudom hogy ezek alapján nem lehet felmondani (IPTV csomag, a TVGO ingyenes, 1-1 csatorna eltűnése sem alap), de ha valaki tudna egy kiskaput, kérem ne tartsa magában. :)

[ Szerkesztve ]

A tanácsadó az, aki a szeretkezésnek harminc módját ismeri, de barátnője még sosem volt.

(#68933) Janusz001 válasza #78121280 (#68931) üzenetére


Janusz001
őstag

De itt jelenleg a dtv nem kódolt, csak dvb-c kell neki és jön az a huszon akármennyi csatorna. Vagy a kódolatlant is lekapcsolják?

(#68934) #78121280 válasza Janusz001 (#68933) üzenetére


#78121280
törölt tag

Kódolatlan megmarad.

(#68935) villamos válasza Janusz001 (#68933) üzenetére


villamos
őstag

Egyelőre az analógot kapcsolják ki, ehelyett adják a kódolatlan digitálist.
Viszont előfizetni nem lehet már rá, kizárólag IPTV-re lehet.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#68936) Janusz001 válasza #78121280 (#68934) üzenetére


Janusz001
őstag

Akkor megnyugodtam, mert ha csak az iptv maradt volna, akkor lehetett volna fúrni faragni a többi helyiségbe, ahol tv van.
Bár gondolom előbb utóbb eljön ez az idő is, majd következő festés előtt behúzom az utp kábeleket.

(#68937) #78121280 válasza Janusz001 (#68936) üzenetére


#78121280
törölt tag

Neked most milyen előfizetésed van?

(#68938) Janusz001 válasza #78121280 (#68937) üzenetére


Janusz001
őstag

Koax hálózaton iptv családi + hd díjcsomag.

(#68939) icetheman válasza villamos (#68935) üzenetére


icetheman
tag

És az iptv-t koaxos neten nyomnák?

(#68940) DJ. Ru$y válasza icetheman (#68939) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ahol koax hálózat van nyilván nem DSL-en nyomják az IPTV-t. Persze, hogy koaxon.

Roli27
Kösz a kiigazítást.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#68941) #78121280 válasza icetheman (#68939) üzenetére


#78121280
törölt tag

Kb 6 éve van már koaxon is IPTV. :D

(#68938) Janusz001 Oké. Szerintem jövőre már a kódolatlant dvb-c se lesz.

(#68940) DJ. Ru$y ;)

(#68942) icetheman válasza DJ. Ru$y (#68940) üzenetére


icetheman
tag

BOCSÁNAT NA.. Csak érdekelt, mivel nekem dvb-c n jön a tv, de van lehetőségem iptv-re is , csak nem látom előnyét, mint felhasználó... max 3 tv (nekem alapból 4 van folyamatosan használva) ,mindenhova set top box kellene(ami fogyaszt nem keveset!), mert gondolom a tv nem kezeli a streameket, még ci kártyával se,plusz kábelek... helyet foglal. Egy szó mint száz, ahol van dvb-c nem látom értelmét a FELHASZNÁLÓ felől átváltani iptv-re.

(#68943) DJ. Ru$y válasza icetheman (#68942) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Akkor mondjak jobbat? Hosszú távon a T ki fogja végezni a DKTV-t teljesen, szóval ideig óráig oké a DKTV, de egyszer úgyis mindenki átvisznek IPTV-re, ahogy átvittek mindenkit analógról KTV-ről DKTV-re.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#68944) icetheman válasza DJ. Ru$y (#68943) üzenetére


icetheman
tag

Annyira nem félek:D a tv kisebb helyi cégtől jön:D iptv meg inviteltől tudna most.

(#68945) btz válasza Ku'leth (#68932) üzenetére


btz
addikt

ⓑⓣⓩ

(#68946) lócitrom válasza DJ. Ru$y (#68943) üzenetére


lócitrom
őstag

esetleg erre tudnál mondani valamit? :)

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#68947) DJ. Ru$y válasza lócitrom (#68946) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A DDNS-re így hirtelen ötletem sincs. Elérni úgy tudod szerintem, hogy vagy direktben kötöd a gépet a HGW-re és bejön a speedport.ip címről vagy pedig le kell teljesen resetelni a HGW-t, hogy visszaálljon, már nem emlékszem, hogy működött anno.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#68948) Werkly


Werkly
őstag

Csak pletykaként hallottam félig meddig, hogyha van Telekomos előfizetésben otthoni netem akkor adnak mobilnetet úgymond ajándékba? Ennek van valóságalapja vagy totál hülyeség? Kösz a tájékoztatást!

(#68949) kentucky válasza Werkly (#68948) üzenetére


kentucky
őstag

Szerintem ilyen nincsen :D

(#68950) lócitrom válasza DJ. Ru$y (#68947) üzenetére


lócitrom
őstag

igen, a kábeles megoldással bejön. ha jól sejtem "kényelmesebb" módja nincs a dolognak. ha már rádugtam, beállítottam a DDNS-t ott is. úgy néz ki így működik, mert pingelve a címet válaszol. az még nem világos, hogy a szolgáltatások is működnek-e ezzel.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.