Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67101) Christian79 válasza Rent (#67093) üzenetére


Christian79
tag

Szia. Alsónémedin hasonló a helyzet, mind sávszélesség, mind a késleltetés (ping) terén. Ez kb. egy hónapja változott negatív irányba, A ping 2-3 ms-ról 4-5-re változott stabilan, mindegy hogy mivel méred. A sávszél az 50-es csomagnál 47-48-ra, előtte 51 volt. Aki kicsit jobban használja a netet, az észreveszi. (szintén fél éves optikai hálózat)

[ Szerkesztve ]

(#67102) Intruder2k5 válasza norti (#67100) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt nem próbáltad még, hogy mit mutat?

Hálózatsemlegességi mérés

(#67103) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Kíváncsiságból rádugtam egy pendrive-ot a ZTE-re és látja is az eszközt, mert kiírja a nevét, méretés és a fájlrendszert ha belépek a modem menüjébe.

El lehet érni valahogy hálózaton keresztül? Illetve ha beállítok egy ftp szerver elérést akkor esetleg tudnék róla feltölteni is? Vagy annyira azért nem okos?

(#67104) Intruder2k5 válasza Atomantiii (#67103) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Néhány napja (talán 2-4) volt szó erről, vannak screenshot-ok is fentebb, keress vissza. Az egyik posztoló Roli27 volt a témában, ha jól rémlik.

Hálózaton el lehet érni, helyi Windows megosztásként is...

\\192.168.1.1\megosztas_neve

...illetve FTP szerverként is, de feltölteni arról nem tudsz, amennyiben torrentre gondoltál.

(#67105) meroly válasza meroly (#67083) üzenetére


meroly
veterán

ANDROID???, GoodSpeed és DJ. Ru$y
Köszi szépen, akkor telefonálok és hosszabbítok egyet. Fura hogy ennyire nem fontos a hűséges ügyfél hogy megkínálják legalább a futó akciókkal.... :U

Impossible is nothing

(#67106) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Sziasztok!

Soroksáriakat kérdezném (ha vannak itt). Anyukám tévéjét szeretném áthangolni, de csak analóg csatornákat talál. Pedig már kapott csomagot is, STB van benne, ha a tévéje nem lenne alkalmas a digitális csatornák vételére. Kellene már digitális csatornákat találni vagy várjunk türelemmel? Köszi.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#67107) norti válasza Intruder2k5 (#67102) üzenetére


norti
addikt

Amikor először indult az oldal, akkor nem igazán működött a mérő app nálam, de majd most újra próbálkozom vele. Köszi az infót!

(#67108) btz válasza meroly (#67105) üzenetére


btz
addikt

Ha te hívod őket akkor is nehezen lehet ügyintézőhöz jutni, arra sincs kapacitás nemhogy fordíva

ⓑⓣⓩ

(#67109) Teko001 válasza Intruder2k5 (#67104) üzenetére


Teko001
őstag

Az a Sagemcom volt, nem a ZTE

(#67110) ripo05 válasza Christian79 (#67101) üzenetére


ripo05
tag

Nálam Budapesten régebben 123/52 -t mértem. Mostanában 114/52, stabilan. A ping az maradt 2-3. Szóval van egy kis csökkenés. de szerintem nem lehet észrevenni. Még az is lehet, hogy a speedtest.net se olyan pontos, esetleg ott is változhatott valami. Az a lényeg, hogy ezeket állandóan tudja.

(#67111) Intruder2k5 válasza Teko001 (#67109) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor rosszul emlékeztem, sorry! Most nem volt időm visszakeresni...

(#67112) Atomantiii
Nem, arra egyértelműen nem alkalmas, ez csak tárhelyként funkcionálhat esetleg, de semmilyen feladatot nem tud végezni.

[ Szerkesztve ]

(#67112) Atomantiii válasza Intruder2k5 (#67104) üzenetére


Atomantiii
őstag

Jó köszi majd visszaolvasok. Nem torrentezni szeretnék hanem szerverre feltölteni vele, bár gondoltam arra nem alkalmas.

(#67113) Zimi91 válasza btz (#67108) üzenetére


Zimi91
tag

Minket mindig hív egy ügyintéző 0.5-1 hónappal a lejárat előtt, hogy akarunk-e hosszabbítani.

(#67114) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Sziasztok!

Bent voltam egy telekomnál, hogy édesapám mobil és vezetékes szolgáltatásait, egy ügyfélszám alatt összevonjam, és így átrakjam magentába. Vittem a standard két tanús meghatalmazást, de elhajtottak, hogy ilyen fajtát már nem fogadnak el. A telekom honlapján fent van, hogy mire nem használható, de az ilyesmi féle ügyintézést, az én értelmezésemben nem tiltotta: [link]

Szerintetek próbáljam meg másik tmobilban elintézni a dolgot, vagy valóban nem tudom már ezzel a meghatalmazással elintézni a fent említett ügyeket?

(#67115) #41133696 válasza meroly (#67105) üzenetére


#41133696
törölt tag

Emailt sem küldtek ki a T-s levélcímedre?

(#67116) rumos XIII


rumos XIII
aktív tag

Ha internetes díjcsomagot váltok, akkor kijönnek, és csinálnak valamit, vagy csak a rendszerben állítják át?
Netmania S-ben vagyunk, 6ezret fizetünk, régi díjcsomag, ha frissítem az új S-re, ugyan ilyen marad, csak 3ezerér kb...

(#67117) DJ. Ru$y válasza rumos XIII (#67116) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem mennek ki, ha nem szükséges eszközcsere.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#67118) Teko001 válasza rumos XIII (#67116) üzenetére


Teko001
őstag

Csak a rendszerben általában

[ Szerkesztve ]

(#67119) #41133696 válasza rumos XIII (#67116) üzenetére


#41133696
törölt tag

Miben különbözik az új S a régi NetMánia S-től? :F

Szerk: Gondolom csak az árában.

Nekünk eddig 2700 Ft volt, gondolom Magenta 1-ben sem változik (speciális csomagunk van M1-ből).

[ Szerkesztve ]

(#67120) btz válasza Zimi91 (#67113) üzenetére


btz
addikt

Minket pl nem hívogatnak semilyen akciós ajánlattal, se hosszabbíttással már kb 4-5 éve. Pedig mindig hosszabbítok és valami akciós kütyüt mindig megveszek.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#67121) rumos XIII válasza #41133696 (#67119) üzenetére


rumos XIII
aktív tag

Igen, csak az árában. Rárendeltem az M-re, így is fele annyi lesz...

Kösz mindenkinek, akkor nemfogom várni őket. :))

(#67122) deminos válasza mobilizmo (#67106) üzenetére


deminos
aktív tag

Analóg csatornákat tudomásom szerint nem kéne, hogy találjon, mert tavaly év vége felé lelőtték Soroksáron is az összeset, csak digitális adók vannak már.
Ebből kifolyólag az előfizetett csomagtól függően x db digitális csatornát kellene találnod.
Egyébként mikor lett előfizetve digitális kábel TV-re? Csak mert mostanában már nem értékesítenek ilyet, ha az itteni információk helyesek.

Xiaomi 11 Lite 5G NE

(#67123) norti válasza Intruder2k5 (#67102) üzenetére


norti
addikt

Méregettem most vele, bittorrentet, emulet, SSH transfert, e-mailt, flash videot, mindnél 80-85 mbps max. a letöltés (de fixen ebben a tartományban van, se alatta se fölötte), miközben a speedtestek 125 mbps-et hoznak.

Ez mitől lehet?

Gép és a Cisco HGW között van egy router (WDR4300), de anélkül is lassú a letöltés (azért még ha este hazaérek, megnézem megint router nélkül is ezeket a teszteket). Olyan, mintha a gigabit helyett csak 100M link lenne a gateway és a Telekom között... (pedig a HGW ledek, PC, router gigabitet mutatnak)

(#67124) Atomantiii válasza rumos XIII (#67121) üzenetére


Atomantiii
őstag

Én akárhogy néztem de úgy láttam, hogy drágább lett kicsivel a net 2 évvel ezelőtthöz képest, legalábbis ADSL-en (lehet a telefon is bár arra nem emlékszem fejből). Vagy csak rossz a weboldal, bár nem hiszem.

Vagy nagyon régi csomagban voltál, bár akkor is lejárt volna a hűséged, gondolom újítottak volna.

[ Szerkesztve ]

(#67125) DJ. Ru$y válasza norti (#67123) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

UTP kábelek? Érdemes átnézni őket. Elég, ha a főági (HGW-router) nem tudja a gigabitet és már lőttek is a 100 megás netnek.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#67126) norti válasza DJ. Ru$y (#67125) üzenetére


norti
addikt

Köszi, megnézem azokat is, bár két gép között, a HGW-n és 2 routeren keresztül meg megvan a gigabit (120 MB/s) másolásnál.

(#67127) taki01


taki01
őstag

Nagy nehezen haladok a hálózat hosszabbítással.

Szia Dani! Köszönjük szépen a türelmedet és elnézésedet kérjük, hogy most válaszolunk megkeresésedre! Továbbítottuk fejlesztéssel kapcsolatos kérdésedet illetékes munkatársainkhoz, és válaszuk alapján ezen a területen megoldható a hálózatbővítés, viszont nagyobb volumenű munkát igényelne. Érkezett már több megkeresés is erről a területről ezért a fejlesztési osztály felé továbbítottuk. Javasoljuk, hogy a későbbiekben érdeklődj. Köszönjük!^Szilvia

(#67128) Zimi91 válasza taki01 (#67127) üzenetére


Zimi91
tag

Mekkora szakaszról lenne szó amúgy?

(#67129) Tálydi


Tálydi
senior tag

Sziasztok!

Remélem jó topikban járok, amennyiben nem irányítsatok át a megfelelő helyre kérlek.

A segítségeteket szeretném kérni abban kérdésben, hogy a TV előfizetés mellé vásárolt(akár részletre) TV-ket meg szabad-e venni? A kérdés úgy értendő, hogy amennyiben esetleg a szerződött fél részletre vásárolta a készüléket és nem fizeti azt, valamint tovább értékesíti (ez esetben pl nekem) akkor abból nekem származhat-e bárminemű károm?

Előre is köszi!
Üdv:R

[ Szerkesztve ]

Eeeeh, what’s up, doc?

(#67130) taki01 válasza Zimi91 (#67128) üzenetére


taki01
őstag

8 villanyoszlopról lenne szó.

(#67131) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Üdv!

Telekomtól vásárolt készülék hollétének ügyében lehet bármiféle információhoz jutni? Nyomon követés vagy ilyesmi. Másfél hete pénteken lett személyesen lebeszélve. Azt mondták, ha készleten van, akkor köv hét csü-péntek, ha nincs, akkor két héten belül. Nem jött, úgy hogy gondolom nincs raktáron, tehát ezen a héten kell jönnie. De olvastam a topikban furcsa történeteket (hónapokig nem jött, stb).

(#67132) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Milyen érdekes ,hogy telefonon simán meghosszabbították a digitális tv-szerződésem.
Bent személyesen rám akarták erőszakolni ,hogy csak Iptv-re válthatok.
Eredetileg tavaly 14.700-at fizettem a Családi+Hd+Hbo Maxpakra +30-as net.
Hűség nélkül ez lett 18500.-
Most meg 11.450.- a net 50-es növelve. ez azért érdekes. Így mivel más opció nincs ,mivel itt nics más szolgáltató ,elégedett vagyok.

(#67133) norti válasza DJ. Ru$y (#67125) üzenetére


norti
addikt

Helyi háló rendben, mindenhol gigabit, kábelekkel, routerekkel sincs gond és sajnos közvetlenül a gatewayről sem jön 80-90 mbitnél gyorsabban (csak az a fránya speedtest, nemtom hogyan csinálja :D), ez valahol a Telekomnál egy 100 mbites limit lesz (akár hibás hálózati eszköz, akár szoftveres hiba miatt), úgyhogy be is jelentem. Legfeljebb a jelszinteket is beállítják most normálisra, amit múltkor a karbantartás utáni központi javításnál nem sikerült teljesen tökéletesre. Vagy kapok új gatewayt, amit azért mondjuk nem annyira szeretnék, mert semmi baja a mostaninak...

Imádok hibát jelenteni, csak örülnék, ha ki is derülne, hogy mi okozza :)

(#67134) DJ. Ru$y válasza KisTücsök (#67131) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Hívd fel őket és kérdezz rá, hogy mi a helyzet a rendeléseddel.

Tálydi
TV-t nem tudnak tiltani szerintem úgy, mint telefont. Szerződő félen tudják behajtani számlán keresztül szerintem. Bár én a részletre vett dolgok és azokon való hirtelen túladást mindig kerülném, de ez egyéni vélemény.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#67135) takikacska válasza Teko001 (#66735) üzenetére


takikacska
csendes tag

Köszi a tippet.

Tényleg egyszerűbb a megoldása ha a dolgoknak.

Nálam a rendszer szerint (Telekom oldal, telefonos ÜF, T-Pont) csak max 20-as net lehetséges miközben a szomszéd házaknál VDSL2 30-as internet megy gond nélkül.
Megírtam a levelet az általad megadott helyen, majd kb. 1 hét múlva hívtak hogy a levelem alapján megnézték hálózatot és valóban nagyobb internetre van lehetőségem, az 50-es vonalat nem tudják garantálni de a 30-as internet gond nélkül menni fog és egyből meg is tudtam rendelni.

(#67136) Tálydi válasza DJ. Ru$y (#67134) üzenetére


Tálydi
senior tag

Köszönöm, valamelyest en is hasonlo véleményen vagyok, ezert is tettem fel a kérdést.

Eeeeh, what’s up, doc?

(#67137) mobilizmo válasza deminos (#67122) üzenetére


mobilizmo
addikt

5+ éves analóg előfizetésről van szó. A tévé szerint csak analóg csatornákat talál digitálist egyet sem, full keresésnél. Nem értem.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#67138) Teko001 válasza mobilizmo (#67137) üzenetére


Teko001
őstag

Ha rossz a jelszint, vagy nem jól keresed, akkor elképzelhető, hogy nem találja meg őket.

(#67139) #41133696


#41133696
törölt tag

Az új Telekom felületen majd kijelzésre kerül, hogy Magenta 1 a csomag, vagy ugyanaz lesz a helyzet mint a Paletta L esetében volt?

(#67140) mobilizmo válasza Teko001 (#67138) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nem én keresem, hanem a tévé, valszeg tudja, hogy kell. Jelszinttel viszont lehet gond. Igen régi bekötés (mint írtam is), koax detto, biztos nem is trishield. Ettől persze még nem logikus, hogy az elvileg már megszüntetett analóg csatornákat fogja, de a digitálisakat nem találja. Még egy jutott eszembe. Az elképzelhető, hogy nincs benne DVB-C tuner, de a csatorna keresésnél írja, hogy talált analóg és digitális csatornák (nem túl régi ~3 év LEd tv-je van anyunak)? Kénytelen leszek a pontos típust kideríteni.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#67141) DJ. Ru$y válasza mobilizmo (#67140) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha kaptatok BOX-ot, akkor miért nem kötitek be és kész? Akkor nem kellene a TV-vel szenvedni, tudom plusz egy távirányító stb...

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#67142) Teko001 válasza mobilizmo (#67140) üzenetére


Teko001
őstag

Nem feltétlen. Ha jól emlékszem voltak itt olyanok, akiknek úgy találta meg a TV, ha német régióra állította, vagy meg kellet adnia a Network ID-t, stb... Ami a tunert illeti, elképzelhető, hogy DVB-C tuner nincs benne, csak DVB-T, ami szintén digitális csatornákat jelentene, csak földfelszínit (MinDig TV).

[ Szerkesztve ]

(#67143) mobilizmo válasza DJ. Ru$y (#67141) üzenetére


mobilizmo
addikt

Mert ha van DVB-C tuner, akkor minek még egy doboz.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#67144) DJ. Ru$y válasza mobilizmo (#67143) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ezek szerint még sincs, különben már lennének digitális csatornáid beállítva. Azért mondtam, hogy egy próbát megér.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#67145) Melack


Melack
veterán

A Telekom telefonos megkeresés esetén kiad hívásazonosítót? Elfelejtettünk egyet leírni, de jó lenne, ha meglenne a száma. Vagy ilyet inkább ne kérjek a BO-s munkatársak érdekében?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#67146) Teko001 válasza Melack (#67145) üzenetére


Teko001
őstag

Ha bejövő hívásról van szó, akkor nem. Ha publikusak az előfizető adatai, akkor a tudakozó/telefonkönyvben van esélyed maximum.

(#67147) Melack válasza Teko001 (#67146) üzenetére


Melack
veterán

Nem olyan adat kell, hanem a beszélgetésünk azonosítója :) Bocs, ha félreérthető voltam.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#67148) ANDROID??? válasza Melack (#67147) üzenetére


ANDROID???
addikt

Az a hívás dátuma és a hívó szám talán, de 1430-at felhívod az automatát hallgasd végig el fogja mondani pontosan..

(#67149) rumos XIII válasza DJ. Ru$y (#67117) üzenetére


rumos XIII
aktív tag

És mennyi idő szokott ez lenni? :)

(#67150) #41133696


#41133696
törölt tag

Díjneten minden szolgáltatásnak azonos néven kell lennie? Mert a Magenta1 szülői néven van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.