Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68551) #65388800


#65388800
törölt tag

Miért nem működik a telekom oldala? Bejelentkezek, hogy megnézzem a számláimat és az előfizetéseimet. De nem megy. Bal oldalra kiírja, hogy kérlek vár, majd bedob egy pörgő kört a képernyő közepére, majd megint jön az hogy kérlek várj, majd megint a pörgő kör és így ismétlik egymást. Ha nem állítom le 30 évig is itt pörögnek. :((

(#68552) kircsike válasza #65388800 (#68551) üzenetére


kircsike
tag

Nekem működik.

(#68553) #65388800 válasza kircsike (#68552) üzenetére


#65388800
törölt tag

Hát nálam szarik működni :(((

(#68554) Teko001 válasza #65388800 (#68553) üzenetére


Teko001
őstag

Próbáld meg inkognitóban

(#68555) kentucky


kentucky
őstag

Fon olyan ping kilengéseket okoz a speedport wifijében, hogy az hihetetlen. Vagy vennem kell egy routert, vagy kikapcsoltatom. Lol-ban percenként felmegy 1000 körüli értékre a ping, kábellel semmi gáz.

[ Szerkesztve ]

(#68556) Biga123


Biga123
addikt

Hali
Feltúrtam a topicot de nem találtam egyértelmű választ.
Ip tv most levesz a net sávszélből vagy nem.
Koax-os net esetén.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#68557) wmati válasza Biga123 (#68556) üzenetére


wmati
addikt

Koax esetén nem.

(#68558) #65388800 válasza Teko001 (#68554) üzenetére


#65388800
törölt tag

Így sem megy :(

(#68559) OldMike


OldMike
őstag

Sziasztok!

Tud-e valaki új fejleményről az IPTV-s cisco stb-k szoftverjavításával kapcsolatban?

A 60 végűnél újabbra gondolok.

42LM660S

(#68560) Czimby


Czimby
addikt

Sziasztok!

Nem tudom elfér-e itt, de nem igazán találtam neki megfelelő topicot.

Adott egy Vector HCD399 típusú vezetékes telefon, és ehhez szeretnék használati útmutatót szerezni valahonnan, mert sajnos még az időt sem tudom rajta beállítani, és a hívásokra is túl hamar hangpostázik.

Ha valaki rendelkezik ezzel a típussal és tudna segíteni a beállításokban azt megköszönném!

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#68561) Crytek


Crytek
veterán

A Humax boxra visszatérve. Ugye szenvedtem vele. Rövid ideig jó volt, aztán következő bekapcsolásnál semmi. Nagy nehezen kilegóztam ,hogy a box érintkező hibás ,mert ha birizgálom a rámenő áram kábelt akkor néha néha életre kell a TV-n a kép,de nem tartja meg :(

Egy az egybe vigyem vissza a boxot a t pontba vagy ilyenkor hívni kell őket hogy küldjenek szervizest aki "leellenőrzi" ,hogy valóban ez a jellegű hiba van-e?

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#68562) szabi41


szabi41
csendes tag

Sziasztok

Érdeklődnék hogy a telekom optikai internethez milyen modem/router t ad ha csak csupasz internetet szeretnék velük beköttetni, lesz benne wifi vagy azt külön felárban kell megvenni tőlük?

Üdv

(#68563) DJ. Ru$y válasza Crytek (#68561) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Te ezt most megvetted, ha jól olvastam. Akkor ezzel szerelő innentől semmit nem fog csinálni ingyen. Ugyanis nem Telekomos eszköz, hanem saját. Visszavinni tudod és garanciális javítás, ha kaptál rá garanciát (gondolom 1 év), gyanús, hogy nem fogják cserélni kapásból, hanem szervizelik.

szabi41
Huawei és D-Link ONT-okat adnak, ezekben van Wifi, de van/volt sima modem is, ott kell mögé egy router, hogy Wifid is legyen. Nekik fizetni nem tudsz, hogy mást adjanak, ha a szerelő modemet helyez kis és nem ONT-ot, akkor routert tudsz tőlük venni, legutóbb D-Link DIR-600-at tudtak adni, ha jól tudom, egyszerűbb, ha veszel magadnak egy normális router-t boltban. Az a te eszközöd lesz, a modem pedig a T-é nem kell érte fizetned.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#68564) Sanyicucu


Sanyicucu
aktív tag

Sziasztok!
Nem tudom jó helyen járok e.Segítséget szeretnék kérni!A fifa 16-hoz szeretnék nyitni a routeren egy portot de nem igazán tudom,hogy mit kell csinálni.Idáig eljutottam de most mit hova kell beírni?.[link].

(#68565) btz válasza Sanyicucu (#68564) üzenetére


btz
addikt

Mi a géped belsőhálózati IPcíme, amin a játék fut, és mi a játék portja, amivel használnád a játékot?

ⓑⓣⓩ

(#68566) kentucky válasza Sanyicucu (#68564) üzenetére


kentucky
őstag

UPnP engedélyezése nem elég?

(#68567) Sanyicucu válasza btz (#68565) üzenetére


Sanyicucu
aktív tag

A hálózati IP címemet muszáj itt megadnom?A portok meg a linkre kat és ott vannak.Azért kérdezem mert nem értek hozzá.Ilyet még nem csináltam.

kentucky mi az az UPnP és hol kell engedélyezni??

[ Szerkesztve ]

(#68568) kentucky válasza Sanyicucu (#68567) üzenetére


kentucky
őstag

UPnP: Universal Plug and Play; ha nincs double-NAT-olva a hálózatod (két router), akkor a Fifának automatikusan nyitja a portot, nem kell vele szórakozni. Itt tudod bekapcsolni: Home Network -> UPnP -> UPnP enable legyen kipipálva, aztán pedig Save gombra kattintasz.

(#68569) Sanyicucu válasza kentucky (#68568) üzenetére


Sanyicucu
aktív tag

Köszönöm.Megcsináltam és most ki is próbálom.
Port activation active előtt van egy sárga felkiáltójel.Az mit jelent?

(#68570) btz válasza Sanyicucu (#68567) üzenetére


btz
addikt

Belsőhálózati IP-t bármikor megadhatsz bárhol.
Az én PC-m pl 192.168.1.7

Tehát az általad megadott linket figyelembevéve így adnám meg mondjuk a 3569 TCP port átirányítását a PC-m porjára:
3569-3569 3569-3569 192.168.1.7

Ée ezt így megcsinálni a linkeden megadott többi portal is, külön a TCP és külön az UDP részeket.
Természetesen a saját belsőhálózati ipcímedet behelyttesítve.

ⓑⓣⓩ

(#68571) kentucky válasza Sanyicucu (#68569) üzenetére


kentucky
őstag

Hol van felkiáltójel? Biztos ami biztos, resetelj.

(#68572) btz válasza Sanyicucu (#68569) üzenetére


btz
addikt

Preenstcrent tegyél fel róla hogy ez hogy van, hol van?

ⓑⓣⓩ

(#68573) DJ. Ru$y válasza kentucky (#68571) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

+ btz

Jobb oldalt ott a sárga felkiáltójel. Azt hiszem, ha upnp vagy manuális port átirányítás be van kapcsolva, akkor ez ott is marad, semmi hiba, ez rendeltetés szerű, csak felhívja a figyelmet.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#68574) Sanyicucu


Sanyicucu
aktív tag

Köszönöm a segítségeteket.Úgy néz ki,hogy tökéletes lett. :)

(#68575) DJMDJM válasza DJ. Ru$y (#68529) üzenetére


DJMDJM
tag

Ez a megoldás elgondolkodtatott, köszönöm, eddig nem is gondolkodtam ezen. Ezért kicseréltem a switchemet egy 16portosra, úgyis terveztem már, mert a 8-s fullon volt, és ide kötöttem be a HGW-k lan4-s portját (mert már 2db is van, erről mindjárt írok egy külön bejegyzésben, hogy ne kallódjon el.) Mondjuk a speedport webes felülete nem jön be (ezt már máskor is csinálta, akkor reset lett), de most mással küzdök, így ignoráltam egyelőre, pingre válaszol. Másik (zte) bejön.

(#68576) degec


degec
senior tag

Sziasztok !

Lehet ostoba a kérdés de optikát T-t nem ismerem..még mivel most váltanék adsl-ről upcről..
házhoz húzott optikai vezeték cucc-nál is aktív torrent kapcsolatot tudok létesíteni vagy nem..?
Olvastam valamit de nem igazán értettem..Meg a felét nem is értettem....mert hogy valami utcaszinten van ""doboz"" ami 10.10.10.1 től szór nekünk egyesével ip-t azt heló..stbstb.. bocs ha pontatlanul fogalmazok de itt nálam jóval okosabbak is vannak sejthetik mire gondolok...

Köszönöm szépen a választ ! :C :R :R

(#68577) DJ. Ru$y válasza degec (#68576) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Van a NAT-olás (bekerülsz egy központi, nem oszlopon lévő router mögé és onnan kapsz egy IP-t) ez esetben nem működik a port átirányítás DDNS stb., illetve van a deepfiber, amikor kihúzzák elég sokáig az optikát és csak a szakaszok legvége DSL vagy koax.

Van aki azt mondja, hogy optikán ne NAT-olnak csak DSL-en, van aki meg azt írta, hogy optikán is NAT-olnak, ezt ki lehet kapcsoltatni, csak egy e-mailt kell nekik írni.

Viszont lehet, hogy nagyobb segítség lett volna, ha belinkeled azt, amit olvastál, hogy ne találgatnunk kelljen, hanem lássuk, hogy te miből legóztad össze az infókat.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#68578) degec válasza DJ. Ru$y (#68577) üzenetére


degec
senior tag

köszönöm a választ !! igazán... :C :R
Fél infókból raktam össze ezt a zagyvaságot.. de itt a legmodernebb fiber to the home- aszem igy hivják kötik az optikát.. a fehér Hauwei dobozig lakáson belül és kész..amihez hozzá is lehet férni egy bizonyos szinten..namajd átmegyek haverhoz meglesem a dobozát.. leírom pontosabban..

(#68579) DJMDJM


DJMDJM
tag

Meglett a 2. VDSL vonalam is, ez üzleti Invitel T hálózatán, meglévő T VDSL mellett. Ehhez ZTE HGW-t kaptam, míg a T-shez Speedportot. Mindkettőt a T adta. Ami érdekes, csatolom is a képeket róla, hogy a bekötéskor jobb értékeket mutatott a vonal, mint most. Lehetséges, hogy visszább vette az eszköz a teljesítményét, mert így is bőven tudja hozni azt, amit egyelőre az invitel ad rajta keresztül vagy központilag vették vissza? Ugyanis egyelőre, csak 20/1 megy rajta (mérve 22,7/1,2 stabilan). Sajnos egyelőre nem sikerült az 50/15-t aktiváltatni, nem egyszerű menet. Egyelőre nem írok róla többet, mert folyamatban van, megírom, hogy mi lett a vége.
Bekötéskor(csütörtökön):

Mostani állapot:

(#68580) DJ. Ru$y válasza DJMDJM (#68579) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha ez Invitel, akkor ez a másik topikba tartozik. Nem a hálózat tulajdonosa a lényeg, hanem a szolgáltató! ;)

Ezt szerintem a másik topikba.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#68581) degec válasza DJ. Ru$y (#68577) üzenetére


degec
senior tag

megnéztem havernál.. két utcával feljebb..dinamikus ip-cím van semmi natolás.. modem áramtalanítás után faék módszerrel :D:D mindig új ip-címet ad tök más tartományokból..87.**** stbstb.

(#68582) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Nem nagyon vagyok képben a telekom szolgáltatásaival, most voltam tesóméknál falun ahol újonnan cserélték le a rezes kábelt üvegre. Felmerült bennem pár kérdés gondolat, pl. hogy 30megás csomaghoz minek kell üvegre cserélni a kábelt+üveg alapú routert berakni, de amin kamilláztam az az ahogy megoldották a kábel elvezetését. Ilyen feszítőcsiga szerű szarokon húzták be a végpontig az üveget, mindenféle tehermentesítő kábelre való felerősítés nélkül. Ez a csigás cucc annyira megtartja az üveget, hogy még vihar esetén se tud megtörni?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#68583) Garold válasza DJ. Ru$y (#68563) üzenetére


Garold
senior tag

D-Link ONT? Model számot tudnál adni? Azt hittem hogy csak Huawei ONT-ket ad a T.

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#68584) 206 cc


206 cc
senior tag

Sziasztok!
Van esetleg infó,hogy az alföldön (Pest megye déli rész)kötik e már az optikát a házhoz?

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#68585) icetheman válasza TheProb (#68582) üzenetére


icetheman
tag

Csáó!
Szvsz.
Nem kell , de hosszútávon nagyon megéri. És így a 3play(tv-telefon-internet) korlátlanul rendelkezésre állhat minden otthonban. Az internet terén simán vinné egy vdsl, vagy d2-d3 as koaxos háló, csak ,hogy ez akár lehet 1 gigabites net is , ha igény van rá és a pingbe verhetetlen a többivel szemben. Számtalan HD adás a későbbiekben, akár 4K, összefoglalva brutális kapacitása van a többihez képest. Az sem elhanyagolható,hogy hosszútávra nézve, karbantartása és üzemeltetése(passzív optika) is sokkal kevesebb mint a többi technológiának szinte filléres technológia ilyen optika árak mellett.

Esetleg azt meg tudod mondani,hogy az egész faluba minden egyes házhoz kihúzta az optikát? Vagy csak a nagyobb tömbökhöz stb?

[ Szerkesztve ]

(#68586) btz válasza icetheman (#68585) üzenetére


btz
addikt

Faluba tömbök?

ⓑⓣⓩ

(#68587) icetheman válasza btz (#68586) üzenetére


icetheman
tag

Nem panel , hanem 2-4-6 lakásos.Igen.

(#68588) TheProb válasza icetheman (#68585) üzenetére


TheProb
veterán

Az egész faluban megcsinálják ahogy hallom, meg ki is van táblázva, minden 3-4. oszlopon. Nem is láttam még ilyet. Főleg faluban. Az a része oké, hogy előrelátásból van értelme az üvegnek, de akkor már adjanak hozzá megfelelő szolgáltatást is és ne a 100mega legyen a max, stb.

Amit említettem csigás, önmagában kifeszített megoldást látott már valaki? Vihar, időjárás álló ez?

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#68589) DJ. Ru$y válasza Garold (#68583) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Valószínűleg neked lesz igazad, mert eddig én is csak egy embertől olvastam, ezért írtam bele, de többiek eddig csak Huawei-t írtak.

TheProb
Biztos nem tegnap szalajtott ötlet, ha használják. Mivel a légkábel eléggé ki van téve az időjárás viszontagságainak így gyanítom, hogy az.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#68590) icetheman válasza TheProb (#68588) üzenetére


icetheman
tag

Amíg nincs konkurencia nem fogják egyhamar emelni a sávszélességeket.
Csigás megoldás teljesen jó megoldás, vasúti felső vezeték mellett is így vezetik,több km-en át. A kábelek teljes mértékben időjárásállóak. Az egyetlen sebezhető pontjuk az , ahol az egyes házakhoz lecsatlakoznak.(dobozok egyéb leágazó, nem tudom ,hogy néznek ki pontosan nálatok , esetleg felrakhatnál majd egy képet.)

(#68591) DJMDJM válasza DJ. Ru$y (#68580) üzenetére


DJMDJM
tag

Nem vagyok ebben teljesen biztos, én úgy gondolom, ha vmi v. vki miatt gyengébb lett a jel, az csak a hálózat üzemeltetője v. hálózati eszköze miatt lehet, nem? Lehet félreérthető voltam, de a beírásom célja nem az 50Mbit-s Invitel net elérése körüli gondok volt, hanem a jel romlás (jel gyengülés) miértje és szerintem itt olvassa több expert, mint a másik topicon, főleg, hogy azt nem is látogatom. ;) Úgyhogy bocsánat az ottani expertektől. ;)

(#68592) btz válasza DJMDJM (#68591) üzenetére


btz
addikt

Igazából Dchard adsles cikkének hszeiben lenne értelme feltenni a kérdést.
Én úgy tudom, hogy a modem visszavesz az adásteljesítményből, ha a körülmények nem teszik szükségessé a nagyobb adásszintet.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#68593) Garold válasza DJ. Ru$y (#68589) üzenetére


Garold
senior tag

Ok, csak azt hittem megint bejött egy új eszköz amit (még) nem ismerek. :DDD

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#68594) TheProb válasza DJ. Ru$y (#68589) üzenetére


TheProb
veterán

Előbb írtam, hogy önmagában van az üveg. Szimpla üvegkábel van behúzva a póznától egészen a ház végében lévő irodáig. Légkábelnél van egy fém vezető/tartószál, hogy az viselje a terhet, stb. Üveg meg elég könnyen tönkretehető hajlítással és nem csak akkor kell kukába dobni ha már csomót kötsz rá... Na mindegy, sajnos nem tudtam rendes képet csinálni azokról a vezető, feszítő cuccokról. Kíváncsi lennék rá hogy működik, meg hogy mi a rendes neve.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#68595) Lipton


Lipton
őstag

Sziasztok!

Orton ax c305 belterit hogyan lehet T kabelre beallitani, hogy valamilyen adot be is hozzon?
256qam keresessel megtalal vagy 70 (hd) adot de az minden kodolt. A nem kodolt normal adok erdekelnenek. Kartya nincsen hozza semmi.

Update: a kódoltak és egy pár "normál" már van, de pl rtl, rtl2, tv2, tv2s, duna stb nincs meg.

[ Szerkesztve ]

(#68596) poli27 válasza TheProb (#68594) üzenetére


poli27
veterán

ilyesmi volt nem? :D

(#68597) Pokesz007 válasza OldMike (#68559) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Mindig azt írja a T-home vagy mikor mondja,hogy türelem csinálják..Idegesítő,hogy nem hallom a csatornákat sajnos.. .60 nál megállt..

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#68598) DJMDJM válasza btz (#68592) üzenetére


DJMDJM
tag

Köszi, megtettem. Én is hasonlóra gondoltam, csak megerősítést keresnék ebben, nehogy most azért dobálják vissza, hogy nem is bírná a vonal az 50-t.

(#68599) TheProb válasza poli27 (#68596) üzenetére


TheProb
veterán

Nem, közben kicsit láthatóbbá tettem a képet:

[link]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#68600) Essejó


Essejó
veterán

Sziasztok!
Meg van az új "csodálatos" ADSL kapcsolatom. Egy ilyen végpontot kaptam hozzá: Digitális elosztó Speedport Entry 2i 10/100-as, így a belső hálózatomat menten rá is dobtam egy 8 portos Linksys gigabites Switch-re.
Viszont gondjaim vannak a portnyitással. A hozzá adott füzetke elég szűkszavúan kezeli ezt a részt, mondhatni szó sincs róla benne. :(

Vagyis az Internet/ Firewallnál találtam valamit, de bevallom kicsit kínai a dolog:

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.