Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67851) Hegyirabló válasza #32577792 (#67850) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Mindenképpen jelentsd be, mert addig úgy sem történik semmi, amíg csak egy ember rinyál. Ha sok bejelentés van, akkor esetleg.

Aquila non captat muscas.

(#67852) jani4454 válasza OldMike (#67849) üzenetére


jani4454
tag

Nekem is megjött a frissítés, tapasztalatom az, hogy valóban gyengébb lett a hangerő, de nincs nagy különbség az egyes csatornák hangereje között. Ez így lényegesen jobb mint volt.

(#67853) wmati válasza jani4454 (#67852) üzenetére


wmati
addikt

.60 vagy a .59 es érkezett meg hozzád ?

(#67854) OldMike válasza jani4454 (#67852) üzenetére


OldMike
őstag

Az ISB2001 STB-re az 59 végű szoftver jött, és én azt tapasztalom, hogy általában a különböző csatornák hangereje nem teljesen egyforma, de nem túl jelentős az eltérés. Az érdekesség viszont az, hogy az STB távirányítójával végzett hangerő szabályozás - a tévékészülék hangerejét valamilyen állandó értéken tartva - eléggé kis mértékben hatékony. Ez nálam azt jelenti hogy az 1-es értéken még nem túl halk, és a 25-ös értéken pedig egyáltalán nem túl hangos. Egyéntől függő, de nekem olyan a különbség mint amikor valaki normál hangon beszélget, majd erőteljesen felemeli a hangját, de nem kiabál.

Szerintem ezért is lehet halkabbnak érezni, hiszen majdnem mindegy hogy az STB hangereje 12-őn (esetleg még lentebb is) vagy 25-ön áll, csak a tévén vagy egyéb hangkeltő eszközön lehet hangosabbra venni.

Ismétlem, ez az én tapasztalatom, másnál akár másképpen is lehet. Egyébként már írták az újabb verziót, de arról én nem tudok még semmit sem mondani.

42LM660S

(#67855) 313313 válasza OldMike (#67854) üzenetére


313313
addikt

Ezt én is tapasztaltam Cisco beltérin IP tv mellett.

Szerk.: Mondjuk ezt már bekötéskor észrevettem. Jóformán nem is beltérin változtatom a hangerőt, hanem a tv-n...

[ Szerkesztve ]

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#67856) bujdi19


bujdi19
tag

igy nézne ki a routerben a kameraport átirányitás ezzel a konfiggal nem lehet még más hálózatról elérni

(#67857) sayCet


sayCet
aktív tag

Feletebb gyorsabb lett a 4G-m ma. Mar elhasznaltam az adatforgalmam, es most a lassitotton vagyok. Most jon a garantalt 32kbps(Eddig jo ha volt 8kbps), igy hasznalhato az fb, meg lehet netezni normalisan. Ez csak nalam vagy masnal is? (Debrecen)

[ Szerkesztve ]

Tyger! Tyger! burning bright In the forests of the night, What immortal hand or eye Could frame thy fearful symmetry?

(#67858) #32577792 válasza sayCet (#67857) üzenetére


#32577792
törölt tag

Ez nem az a topic

(#67860) btz válasza bujdi19 (#67856) üzenetére


btz
addikt

Az 192.168.1.44 esre most a publikus 1989 portot melyik belsőportra akarod irányítani? 1989 vagy 1990 vagy 1991?
És ugyan ez az 192.168.1.43 esetén? A 7778-ot a 7778-ra 444-re vagy a 889-re? Ezt kéne eldönteni.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#67861) DJ. Ru$y válasza sayCet (#67857) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ezzel fáradj át a mobilos topikba, ez az otthoni szolgáltatós részleg.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#67862) bujdi19 válasza btz (#67860) üzenetére


bujdi19
tag

192.168.1.44 ez a kamerának az ip cime és az 1989 es portot állitottam be neki http portnak.

http://onlinecamera.net/ip-kamera-tavoli-hasznalatahoz-port-atiranyitas-beallitasa-egy-tp-link-tl-wr741n-routerben-20100705
igy kellene valahogy beállitanom csak nem sikerül.

(#67863) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Másnak is fos a Telekom ADSL? Szolnok mellett az eddigi stabil 10 Mbit/s letöltés helyett van 3....

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#67864) btz válasza bujdi19 (#67862) üzenetére


btz
addikt

Próbád meg így 44-es esetén
✅ 1989-1989 1989-1989 192.168.1.44
✅ 1990-1990 1990-1990 192.168.1.44
✅ 1991-1991 1991-1991 192.168.1.44

A 43-as esetén ugyan ezt az elvet követve a 43-as kamera portjainak használatával (a 43-as kamera portjaik behelyettesítésével).
Nem irányíthatsz egy külső portot (7778) a 192.168.1.43 ip belső 7778, 444, és 889-es portjára is, a 7778 tartozzon a 7778-hoz a 444 a 444-hez a 889 a 889-het. Nem irányíthatos a 7778 külső port ot 3 belső port felé, így egyértelmű, hogy miért nem megy.
UDP forgalmat nem tudom, hogy generálnak e a kamerák, de ha nem, akkor felesleges azt is megnyitni.
Ha megvagy, akkor online portscannerek ezrének valamelyikével ellenőrizd le. Majd tegyél fe ide képet a helyes beállításról.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#67865) jani4454 válasza wmati (#67853) üzenetére


jani4454
tag

.60-s

(#67866) zunicum válasza Dilikutya (#67863) üzenetére


zunicum
tag

Kecskeméten minden rendben.

(#67867) Dilikutya válasza zunicum (#67866) üzenetére


Dilikutya
félisten

A feltöltés nekem is rendben, 0,49 Mbitet mért a Speedtest

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#67868) Fücsök007


Fücsök007
őstag

Üdv mindenkinek!
Nem tudom mire lehetett elég 6 óra hálózatfejlesztés ebben a hónapban, de a Telekom honlapja szerint az eddigi ADSL2+ mellett már volt VDSL hálózat építés is. Ezt a saját honlapjukon a megvalósult fejlesztések (VDSL) alatt néztem, de szerintem nem nagyon nyúltak a helyi hálózathoz. Van valakinek valamilyen infója a 42-es körzet fejlesztéseivel kapcsolatban? :U :R Elsősorban Nyíregyházától északra érdekelnének a fejlesztések, már akinek van biztos infója belsős embertől.

[ Szerkesztve ]

(#67869) btz válasza Dilikutya (#67863) üzenetére


btz
addikt

Nekem semmi gondom a DSL-el. Néhány napja ezzel "száguldok".

Valószínűleg egyéni vonali gondod van, snr lock vagy lami hasonló, nem globális netprobléma.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#67870) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Itt voltak nálam a Matávosok Telekomosok a bejelentett hang halkulás miatt. Két szenzációs megoldást javasoltak:

1) Kössem össze a digitális boxot és a digitális tévét analóg kábellel, akkor nem lesz gond a hanggal

2) Fizessek elő HD csomagra, akkor sem lesz gond.

:C :C :C

Aquila non captat muscas.

(#67871) OldMike válasza Hegyirabló (#67870) üzenetére


OldMike
őstag

Nálam pacifistább ember kevés van a Földön, de most más felhasználást javasolnék annak az analóg kábelnek. Jó szoros nyakkendőfélét a "szakember" nyakára :DD .

42LM660S

(#67872) wmati válasza Hegyirabló (#67870) üzenetére


wmati
addikt

Sokat nem tudnak vele kezdeni a szerelők, boxot cserél max annyi de az meg nem oldja meg.

(#67871) OldMike Én atomot javasoltam régen a sok hülye előfizetőre. :DD

(#67873) Hegyirabló válasza wmati (#67872) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Na jó, csak én előre megmondtam nekik a telefonban, hogy feleslegesen jönnek ki, mert ez szoftveres hiba.

Aquila non captat muscas.

(#67874) wmati válasza Hegyirabló (#67873) üzenetére


wmati
addikt

Alapból nem értem mért ment ki a szerelő, felfele kellet volna továbbítani a hibát nem a szerelőnek.

(#67875) OldMike válasza wmati (#67874) üzenetére


OldMike
őstag

Mert ennyire nem érti a Telekom hibafelvevője a saját szolgáltatásukat. Meg a szerelő, akinek egyszerűbb kimenni a helyszínre fölöslegesen, mert ezzel le van tudva egy hibajegy, mint azt mondani hogy ez egy központi szoftverprobléma, amivel ő a helyszínen semmit sem tud kezdeni.

42LM660S

(#67876) wmati válasza OldMike (#67875) üzenetére


wmati
addikt

Itt az a gond inkább hogy senki nem mond el senkinek semmit 1412 nek nem szólnak nagyon pl semmiről mindig le vannak maradva.

(#67877) Intruder2k5 válasza OldMike (#67875) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ne gondold, hogy máshol ez másként van. UPC-nél is nem egyszer jártam már úgy, hogy bár egyértelműen központi hibáról volt szó (itt a fórumon is több környékbeli megerősítette, hogy ugyanattól az időponttól kezdve ugyanazt a hibát tapasztalják), az üfsz ragaszkodott hozzá, hogy kiküldi a technikust hozzám. Majd másnap a technikus kijött, és a kapuban állva közölte, hogy be sem jön, mert ezzel Ő nem tud mit kezdeni, leadja központi hibára, jobb esetben felhívott, hogy már ide se jönne.

(#67878) Gedeon31 válasza Hegyirabló (#67870) üzenetére


Gedeon31
addikt

A HD csatorna hangja még halkabb, arról nem is beszélve, hogy jó pár másodperc csúszás van az SD adáshoz képest. Most tudom megint öröm lesz nézni a foci eb-t, mert a Tarrosok már egy fél perccel előbb kiabálnak, ha gól van. Nálam meg még be sem dobják a labdát a pályára annyira csúszik a Telekom adás hozzájuk képest.

(#67879) Dilikutya válasza btz (#67869) üzenetére


Dilikutya
félisten

Helyileg hol vagy?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#67880) Garold válasza wmati (#67876) üzenetére


Garold
senior tag

Ezt sajnos meg tudom erősíteni...pedig az információ megosztáshoz nem kell anyagi forrás... :(((

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#67881) jani4454 válasza Gedeon31 (#67878) üzenetére


jani4454
tag

Gondolod, vagy reméled, hogy sokat kell majd kiabálni?

(#67882) Gedeon31 válasza jani4454 (#67881) üzenetére


Gedeon31
addikt

Legutóbbi VB-n nem voltunk ott mégis mindig voltak akik kiabáltak mikor gól volt. :D

Vártam lássam már ,ha ők már látták :D

(#67883) Pokesz007


Pokesz007
senior tag

Érkezett már valakinek a szerelőn kívül, frissítés? Ma már 34-es hangerővel hallgatjuk az Rtl2...

[ Szerkesztve ]

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#67884) kentucky válasza Pokesz007 (#67883) üzenetére


kentucky
őstag

Nekem ma reggel frissült a box, .60-as szoftverrel nincs semmi gond, korrekt a hangerő.

(#67885) macman2430


macman2430
csendes tag

Sziasztok!
Először is elnézést szeretnék kérni, ha nem pont ide való a kérdésem, de nem tudom hová írjak :)
A minap a telefonvezetékek rendezése közben azt vettem észre, hogy az 5+ éve kikapcsoltatott Telekom PSTN vonal vezetékén még mindig van vonalfeszültség. Szerintetek kell ezzel kezdeni valamit? Nem szeretném hogy egyszer valami szerelő észrevegye aztán meggyanúsítsanak hogy lopom az áramukat vagy hasonló. Előfordulhat ilyen?
Köszönöm szépen a segítséget, előre is!

(#67886) bul07 válasza Gedeon31 (#67882) üzenetére


bul07
nagyúr

Legalább tudtad mikkor kell nézni, mellette lehetett nyugodtan nettezni

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#67887) Gubek-Einste válasza macman2430 (#67885) üzenetére

Nem kell vele foglalkozni mivel ez csak annyit jelent, hogy a vezeték másik vége még csatlakoztatva van valahova, egyébként sem tudnál túl sok áramot lopni azon a vezetéken.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67888) btz válasza macman2430 (#67885) üzenetére


btz
addikt

Szólj Lagzi Lajcsinak, hogy kóborfeszültségek lehetnek a telefon vezetékben is :D

ⓑⓣⓩ

(#67889) sajby válasza Dilikutya (#67863) üzenetére


sajby
senior tag

PErsze,hogy az.Nekem az évek óta folyamatosan 8,5megámból lett fél év alatt kb 4,5.(először 5,5 pár hónapig,majd 4,5)
Telefonálgatásra mindig jelzi az ügyintéző,hogy lát vonal hibát (billegő port hiba és vonal stabilitás) de mikor szerelőhöz küldik,gyakorlatilag semmi változás után jön az üzenet,hogy hibát nem találtak a rendszerben.
Ez pont tegnap volt.Aztán telefonáltam megint és rákérdeztem,hogy ki a hülye akkor,ha az üzenet szerint nincs hiba,mikor meg felhívom az ügyfélszolgálatot mondják,hogy látnak hibát.
De csak a garantált 1 megával takaróztak..
Ózd,Ujváros tér.
Sok sok éve vagyok előfizető,de az utóbbi fél évben nagyot zuhant a "cég" a szememben.

[ Szerkesztve ]

(#67890) poli27 válasza sajby (#67889) üzenetére


poli27
veterán

húzogasd ki random a modemet a konnektorból , és látni fogják, hogy szakadozik, kénytelenek lesznek vele foglalkozni is :D

[ Szerkesztve ]

(#67891) Pokesz007 válasza kentucky (#67884) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Köszi a visszajelzés. Magától frissült? Esetleg csinálgatnom kéne valamit? Habár gondolom minden típushoz máskor érkezik. Pirelli DRG A225G B-410-200-4-11

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#67892) Upo


Upo
addikt

Speedport W 724V HGW-m megint elfelejtette a portforwardokat. Érdekes hogy mindig valahogy éjszaka csinálhatja, lefekvéskor még működik, másnap melóhelyről már nem tudom elérni. Most elég sokat bírt, kb. 1 hetet. Már lassan kezd elgurulni a gyógyszerem, január óta van meg, de olyan nem volt hogy egyszerre minden működött volna rendben 1 hétig.
Kérdésem: az internet felől nem lehet valahogy elérni a web felületet? Mert akkor simán visszaírom és kész, de így tehetetlen vagyok amíg haza nem érek. Beállításokban nem találok semmi erre utalót. Esetleg parancssor, telnet, ssh? Jó lenne bármi, csak ne kelljen autóba ülni és hazakeveredni amikor nagyon szükség lenne rá, mert nem tudom mindig megtenni.

Ja, és érdekes, hogy nem üres lesz, hanem a legelső benne marad, másodiknak betesz valami random badarságot, és ennyi.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#67893) spici válasza Upo (#67892) üzenetére


spici
tag

Két dolgot ajánlok, az egyik a remote management a speedportban, a másik ötlet VPN megoldás (OpenVPN)
Bár akkor már nem is kell portforwarding ha vpnezel.

(#67894) sajby válasza poli27 (#67890) üzenetére


sajby
senior tag

:D persze most is jött az sms,hogy hiba elháritva.Sebesség maradt ugyan annyi.És szerintem ha betelfonálnék megint látná ugyan azt a hibát a vonalban az ügyintéző.
Magasról tesznek rá.Szvsz.

(#67895) Upo válasza spici (#67893) üzenetére


Upo
addikt

De hát pont ezt kérdeztem én is, ez a remote management kellene nekem az internet felől. 80-as, 8080-as, 8000-es portot próbáltam, nem működik. Próbáltam átirányítani külső portot a 80-asra, az sem működik. Amúgy sem mennék vele sokra, mert pont akkor kellene amikor elfelejti a portforwardokat, és olyankor azt is elfelejti, úgyhogy nem férek hozzá. Kell a portforward a nason futó dolgokhoz, azon a vpn nem segít. A speedportot meg máskor nem akarom állítgatni, csak ha elfelejtette a konfigurációt, akkor jó lenne távolról visszaírni. Úgyhogy ha lenne valami titkos port vagy hidden menü ahol be lehetne állítani, az érdekelne. Be tudom én magamnak állítani ami nekem szükséges, csak amikor úgy dönt ez a sz...r hogy most elfelejti, akkor ne kelljen már emiatt hazautaznom... :(( :(

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#67896) DJ. Ru$y válasza Upo (#67895) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Bele kellene nézni a log-ba ilyenkor, hogy miért is felejti el, hátha dchard meg tudja mondani. Mondjuk ha hetente elfelejti egyszer, akkor kizárt, hogy frissítik távolról, mert ez lett volna a felvetésem, de azt hetente csak nem teszik.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#67897) Crytek


Crytek
veterán

Ugye megszűnt sok helyen az analóg adások szórása és már csak alig pár csatorna érhető el.
Milyen TV-t kéne venni amibe van ilyen digitális vevő ,hogy kéne keresni mi a neve stb? Vagy hogy működik ez a dolog?
Full nem értek hozzá ,mivel nem tvzek már ezer éve és nem is érdekel.
Mamámék miatt kérdem nekik még ezer éves TV-jük van. És inkább vennék neki valami új tv-t mint stb-al szarakodjunk.

(Jelenleg telekom kábelen jön a tv is internet is.)

Next PC Upgrade: 2022

(#67898) Kronk válasza Crytek (#67897) üzenetére


Kronk
őstag

DVB-C kell neked

http://totesz.myminicity.com/

(#67899) DJ. Ru$y válasza Crytek (#67897) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

DVB-C tuner, megjelenik a specifikációban, ha tudja, az új TV-k 90%-a tudja. TV Tuner paraméter általában DVB-T2/C/S2 így szerepel pl. Ebben ott a C, vagyis jó neked.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#67900) PDGN


PDGN
újonc

Napot!

valahol az országban már van folyamatban lévő/esetleg megvalósult Deep Fiber hálózatkorszerűsítés?

Alapvetően ezért kérdezném...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.