Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68851) Fücsök007 válasza btz (#68847) üzenetére


Fücsök007
őstag

Én úgy tudom, hogy nem tervezik mindenhova bevinni az optikát, mert nincs értelme kiépíteni a rendszert, ha alig van ki használja, vagy nem tudják megfizetni. Szóval könnyen lehet, hogy ahol VDSL2 rendszert fejlesztenek, és nincs is nagy igény az 50-100Mbit-es csomagokra, ott marad ez, és mellé lesz majd az 5G hálózat. Ahol nincs egy mezei ADSL hálózat sem, oda viszont be kell vinniük az optikát.

(#68852) bul07 válasza Fücsök007 (#68851) üzenetére


bul07
nagyúr

Itt nálunk, optika faluba bejön majd doboz és VDSL2 megy szét, nem tudom elképzelni hogy cserélnék optikára a hálózatot
És rajtam kívül talán senkinek nincs XL-es nettje, így nem hiszem hogy valaha is lesz optika(5-10év múlva amúgy is kihal a falu)

Van még ez a kistérségi optika izé de az meg drága, bár 6800Ft-ért(kedvezményekkel) 100/100-as kínálnak (bár nem tudom hogy más hálózatba mennyit bír)

5G meg a többi én annak is örülnék ha rendesen lehetne telefonálni mert olyan jó a tornya a Telekomnak hogy sokszor nincs térerő, vagy csak az egyik fél hallja a másikat, vagy halk, megszakad, kicseng de felvéve senki, nem csörög a telefon majd jönnek a nem fogadott hívás sms-ek, és lehetne sorolni
És nem ám a hegyek között vagyunk hogy bármi is árnyékolná a tornyot, nagy laposon vagyunk a román határ mellet

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#68853) btz válasza Fücsök007 (#68851) üzenetére


btz
addikt

Optikára soksok támogatást kapnak, szóval biztos vagyok benne, hogy sok helyre tervezik elvinni, de mint írtam is, ettől még előfordulhat, hogy az 5G miatt nem hozzák ide. Ezt majd a jövő eldönti, hogy melyik ér ide előbb, alkalmas lesz e az 5G a helyi igények kielégítésére.
Azt látva hogy a 29-esben is beviszik az optikájukat olyan helyre, ahol egy másik optikai cég is már jelen van, nem azt tükrözi, hogy igényszint szerint mennének.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#68854) btz válasza bul07 (#68852) üzenetére


btz
addikt

Na ez is érdekes dolog. Azon meditálok, mi jön ide előbb, az 5G vagy az optika, mikor 1100 főről 900-ra csökkent nálunk is a népesség. Szóval az is kérdés, hogy lesz e még település mire érdemes lenne idehozni bármit is.

ⓑⓣⓩ

(#68855) Nooeca válasza btz (#68853) üzenetére


Nooeca
senior tag

29-es körzet nagy átka, hogy nem volt semmi konkurencia, csak a UPC ADSL-je, ugyanakkor ez nem csak átok, hanem részben örömhír is, hiszen pár koaxos települést leszámítva, a Telekom mindenhova optikát húz ki az egész körzetben.

Illetve a koaxos települések egy részén meg ott a Digi is. Vagyis utolsókból leszünk elsők, és ha azt nézzük, hogy mennyire életképes hálózatról beszélünk, akkor az optika miatt mondhatjuk, hogy a jövőre is biztosítva vagyunk, nem úgy mint egy vDSL-es település pl. Nincs a vDSL-el semmi gond, csak idő kérdése és a rézkábelek elavulnak... és mint tudjuk a vDSL egyetlen előnye csak akkor élvezhető, ha jó minőségű hálózatról beszélünk. Általánosságban a réznél elmondható (legyen az ADSL vagy VDSL), hogy nagyon kell ügyelni a hálózat minőségére.

Egyébként Pest megyében nem elérhető semmilyen támogatás, semelyik szolgáltatóra nézve sem. Budapestre meg főleg. Pest megye az úgy általánosságban szolgáltatói vállalás önköltségesen. A többi megyére jut pénz open-access hálózat kiépítésére.

[ Szerkesztve ]

(#68856) btz válasza Nooeca (#68855) üzenetére


btz
addikt

Értem azt, hogy egy konkurencia nélküli településre behúznak optikát, de oda, ahol a konkurencia optikája már ott van abban nem értem, hogy hol a logika. Ha önköldséggel akkor meg pláne hol a logika? Demontrálni akarnak valamit? Úgy tudom a minta hálózatukat Nyíregyházára tervezték, erre egy csomó Nyíregyházi panaszkodik a 10 megabitje miatt. Vagy meggondolták magukat és Inárcs lesz az új mutogatós mintahelység?

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#68857) Essejó


Essejó
veterán

Megint gondom akadt ezzel a csoda eszközzel: Digitális elosztó Speedport Entry 2i
Van itt egy HP Mikroszerver amin Nas program fut, igazából a port nyitáson kívül ma nyúltam hozzá elöször, hogy az adsl alá került. Frissítettem a Boot programját.
Nos azóta nem kap IPv4-et, elméletileg a két dolognak semmi köze egymáshoz, de még is valami nem klappol. :(

Mac alapján tudom azonosítani, ergo a hálózat látja, de miért nem kap akkor mégsem IPv4-et? :(

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#68858) btz válasza Essejó (#68857) üzenetére


btz
addikt

Talán statikus van neki, ami nincs a hálózatod tartományában, mondjuk 192.168.0.1 (csak egy példa)

ⓑⓣⓩ

(#68859) Essejó válasza btz (#68858) üzenetére


Essejó
veterán

Akkor hogy találom meg, illetve hogyan változtatom meg?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#68860) Nooeca válasza btz (#68856) üzenetére


Nooeca
senior tag

Hogy hol a logika azt nem tudom, azt tudom hogy letettek egy válallási listát, abban talán benne volt Inárcs, akkor pedig még Berotel se volt ott. Vagyis egy a lényeg, hogy az alapján nekik az is le lett téve a papírra.

EU-s pénzt nem mehet se Pest megyére, se Budapestre. Egyébként sem áll oly rosszul ez a rész, ha az ország többi részéhez nézzük. Tudom Budapesten is létezik 1 Mbps, de ott pl. minden szolgáltató dolgozik a kiépítésen. Folyamat.

A többi körzet meg hasonló mint a 29-es, hellyel közzel a lakosság nagy része le van fedve, vagy tervben van lefedni fejlett technológiával. Inkább a többi megyére kellene koncentrálni, még talán Győr-Moson-Sopron illetve Bács-Kiskun megyét leszámítva Pest megyén kívül.

[ Szerkesztve ]

(#68861) Fücsök007 válasza bul07 (#68852) üzenetére


Fücsök007
őstag

Akkor ott további fejlesztés már nem lesz. Jobb szolgáltatásért meg muszáj lesz elköltözni. :(

(#68862) btz válasza Essejó (#68859) üzenetére


btz
addikt

Nem nagyon használtam még ilyen eszközt, azt sem tudom, milyen oprendszer fut az ilyen mikroszervereken, vagy van e valami webkonfigos lehetősége. Nézz hozzá valami user manualt.

ⓑⓣⓩ

(#68863) #65388800 válasza bul07 (#68852) üzenetére


#65388800
törölt tag

Úgyis azért nincs térerő ;]

(#68864) #65388800


#65388800
törölt tag

Sziasztok!

Lenne még kérdésem. Ha veszek számkijelzős telefont akkor is aktiválom kell a számkijelzést 200 Ft ért?

(#68865) btz válasza #65388800 (#68864) üzenetére


btz
addikt

Hát hogyne, mert különben az sem ír ki semmit. Szerinted nekem miért van megrendelve?

ⓑⓣⓩ

(#68866) DJ. Ru$y válasza #65388800 (#68864) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Másik telefonra nincs is nagyon szükség a szám kijelzésre, mint szolgáltatásra.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#68867) #65388800 válasza btz (#68865) üzenetére


#65388800
törölt tag

Akkor sajnos mindenképpen le fognak húzni 200 Ft-tal :DDD

(#68868) DJ. Ru$y válasza #65388800 (#68867) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

De ez csak ahhoz kell, hogy te lásd a bejövő számokat, ha a sajátodat akarod küldeni az még mindig ingyenes. (Csak azért írom, hátha kevered a kettőt.)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#68869) Essejó válasza btz (#68862) üzenetére


Essejó
veterán

Kérlek szépen egy Xpenology fut rajta, és böngészőn keresztül érném el. Viszont, hogy elérjem ahhoz kéne egy IP-t kapnia a Speedporttól, hogy elérhető legyen a hálózaton.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#68870) #65388800 válasza DJ. Ru$y (#68866) üzenetére


#65388800
törölt tag

Most úgyis van 2600 pontom aztán gondolom veszek rajta egy [link]

de számlán van egy olyan hogy alapkészülék díj. 381 Ft. Azt továbbra is fizetnem kell, ha megmondom nekik hogy az a telefon ami most van már nem kell?

(#68868) DJ. Ru$y

Igen most már tiszta. Az ingyenes. De azt is beállítom mert sokan nem akarták felvenni a telefont mert rejtett számot írt ki :D

[ Szerkesztve ]

(#68871) btz válasza Essejó (#68869) üzenetére


btz
addikt

De ha statikus van neki, akkor nem fog kapni a speedporttól. Gonolom ha fw-t frissítettél rajta, akkor beált a gyári alapértékre, ha eldobta a régi konfigját.
Ha van ilyen lehetőség rajta, én már rég lereseteltem volna, bekonfiolnék egy PC-t, vagy egy routert arra az IP tartományra, amin ennek a gépnek az ipje is van, onnantól hozzá lehetne férni. Dhcp-re állítanám az interfészt, aztán visszaraknám a HGW-re, onnantól pedig már kapná a HGW-től az IP-t.
Azért kéne megnézni a user manualt, mert abban biztos benne van, hogy mi a default ip cím.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#68872) DJ. Ru$y válasza btz (#68871) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Itt nincs "manual", ezek épített cuccok. Eddig tökéletesen ment neki az Entry-vel, szóval biztosan egy tartományon van a szerver és HGW. Nincsen default IP cím, van egy IP-je a .7-es ami, ha fix volt, akkor most is annak kellene lennie.

Essejó!
Az jutott még eszembe, hogy, ha fix címen használtad (mondjuk a 192.168.1.7, mert, hogy ez volt eddig a Syno-d címe, ha jól rémlik), amikor lelőtted a DHCP szerver nem osztotta ki egy másik eszköznek ezt az IP-t és így az ütközés miatt nem mászik fel a hálózatra a NAS? Kifogytam az ötletekből. Ellenben, ha el van nevezve a NAS-od elvileg az alapján ki tudsz dobni egy ping-et, "ping [NAS_NEVE]" és meg fogja mondani a címét, vagy ugyanígy meghívhatod a webfelületet böngészőből is simán NAS_NEVE-vel.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#68873) Sasos válasza Essejó (#68869) üzenetére


Sasos
senior tag

Ha jól látom, akkor viszont belsős v6 címet kapott. Azon keresztül próbáltad elérni böngészővel?

(#68874) lócitrom


lócitrom
őstag

van egy ilyen Speedport W724V modemem, vagy HGW, nevezzük akárhogy. a gond az, hogy alapvetően ez életképtelen, főleg ha portok továbbítására kerül sor. mivel van egy router-rem is, ezért úgy látom muszáj lesz teljesen erre bízni a kapcsolat kezelését. viszont nem tudom pontosan hogy kellene beállítani az eszközöket, hogy jó legyen. ebben valaki tudna segíteni? a cél az lenne, hogy csak továbbítja a kapcsolatot, minden mást a router végezzen.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#68875) DJ. Ru$y válasza lócitrom (#68874) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Teljesen resteld le a HGW-t, (reset gomb a tápcsati környékén süllyesztve) majd a beállításokban kapcsold be a PPPoE Passthrough-t, HGW LAN1 - TP WAN port, majd a TP felületén állítsd be a PPPoE csatlakozási módot, aztán onnantól a TP fog fellépni és abban tudsz átirányítani. HGW-ben még kapcsold ki a Wifi-t, hogy ne foglalja feleslegesen a csatornát.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#68876) btz válasza DJ. Ru$y (#68872) üzenetére


btz
addikt

Ha ismert hogy 7-es a címe statikusan, de más eszköznek is kiosztotta ezt a HGW, akkor a HGW admin felületén DHCP binding résznél megadja a szervere MAC címét és ezt a 7-es IP-t, ezután már nem osztja ki másnak azt a címet, megszűnik az ütközés.

ⓑⓣⓩ

(#68877) DJ. Ru$y válasza btz (#68876) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ez egy feltételezés volt, nekem hiába mondod én tisztában vagyok vele, hogy, hogy működik a DHCP szerver és a binding is. ;) És szerintem Essejó is, azért nem kezdő a dologban.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#68878) panyongf válasza DJ. Ru$y (#68840) üzenetére


panyongf
csendes tag

Hát megnéztem most délelőtt, B-s a kötés uh ez rendben lévőnek tűnik. Ha a vezeték nélküli megoldás nem megoldható, akkor így megy vissza az STB (itt hagyta a T-és ember ha meggondolnánk a T-től a wifis dolgot).

Mondjuk az az érdekes, hogy én akármit dugtam ebbe az aljzatba, nem nagyon látott hálózatot. Sőt azt sem értem, hogy ha a HGW-nél lévő aljzat a sima telefonos csati (rj11), akkor a hálóban lévő rj45-ösön hogyan kellene jelet kapnia az STB-nek?

(#68879) DJ. Ru$y válasza panyongf (#68878) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Micsoda? Sehogy. :DDD

A hálóban lévő RJ45-höz kellene egy RJ45-ös ugyanolyan leállás, vagy simán a falban húzott kábel kivezetve RJ45-ös csatlakozóval (láttam már ahol egy központi helyről húzták ki a kábeleket és ott annyi volt, hogy a "központ" nem volt aljazatozva csak simán feldugózva a kábel. Az RJ11-et le kellene pattintani, megnézni, hogy oda 8 eres kábel, hogy van bekötve lehet ott a 8 ér és csak aljzatot kellene cserélni. Mindenesetre fura, akárki is csinálta, bár így távolról nem könnyű okosnak lenni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#68880) lócitrom válasza DJ. Ru$y (#68875) üzenetére


lócitrom
őstag

ez bombabiztos megoldás? csak azért kérdezem, mert egyik barátom határozottan azt magyarázta, hogy a modemen kapcsoljam ki a DHCP-t, meg kapcsoljam be a DMZ-t. pontosan nem tudom miért. de ezt is felsorolta a lépésekként. egyébként úgy tűnik bug-gos a PPPoE Passthrough, mert bepipálom ugyan, de mentés ellenére sem tűnik úgy, ha ellépek másik menüpontra és vissza, hogy ezt a beállítást megjegyezné. ettől függetlenül átengedi a kapcsolódást a router-nek, de nem tudom van-e mellékhatás. TP-Link-ben elég beállítani a PPPoE-t, nem szükséges Secondary connection?

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#68881) DEJVID


DEJVID
őstag

Sziasztok!
4 tv van a háztartásban, ebből 3 iptv-n kapja az adást, egy meg koaxon. Ez egy régebbi hd ready philips lcd, dvb-c nélkül. Ilyen set top box bérelhető a telekomtól, vagy milyen megoldás lenne?

(#68882) Essejó válasza DJ. Ru$y (#68877) üzenetére


Essejó
veterán

Igen a 7-es volt a címe, de azt tegnap este kiosztotta egy másik gépnek. Ezért, hogy ne legyen ütközés beállítottam egy DHCP Bindinget a 192.168.1.150-re.

A Portforwardnál is átírtam a 150-re.

A kínlódás közben rátaláltam a Routing table - Static Routing-ra. Most még ezzel kínlódok, de nem akarja adni magát. Bár lehet ez nem is kellene?

Nos meg pingeltem az IPv6-ot ez az eredmény, bevallom nekem nem sokat mond:

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#68883) btz válasza Essejó (#68882) üzenetére


btz
addikt

Ne 150-re állítsd be, hanem 7-re. Így nem osztja ki másnak a 7-et. Ha statikusan van belőve a server 7-re akkor a binding sem tudja neki kiadni a 150-et. A bindingre ebben az esetben azért van szükség, hogy másnak ne ossza ki a 7-et, de ha 150-et írsz, attól még kiossza a 7-et.
A routingal nem kell foglakozni.
A pingnél meg látszik, hogy az az ipv6 cím válaszcsomagokat küld, igaz egy csomagvesztés van az elején, de válaszol a pingre.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#68884) DJ. Ru$y válasza Essejó (#68882) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem tudod ráerőltetni a .150-et, ha a gépben .7 van, azt bindeld hozzá, bár el kellene érned simán névvel is böngészőből. Port forwardot egyelőre nem kell erőltetned, az csak akkor kell majd, ha kívülről akarsz csatlakozni, egyelőre pedig belső hálózatból sem megy. :(

lócitrom
Igen így működik nálam is, ahogy leírtam és bombabiztos. Kellene kérned rá egy frissítést, mert volt egy ilyen bug igen, de állítólag már jött ki hozzá javítás és abban már működik újra a PPPoE Passthrough, ha nincs IPTV-d és vagy VoIP-od, akkor modem módba is teheted az eszközt.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#68885) rsanyi20


rsanyi20
tag

Hülye kérdés lesz, bocsánat. Ha kijönnek a szerelők majd, annak itthon kell lennie akinek a nevén lesz a szerződés?
+ Ha kijönnek, és lesz az a hülye előleg, amíg nem fizetjük ki addig nem is kezdik el a munkát? Mert lehet pár percbe beletelik míg hazaér valaki rajtam kívűl aztán nálam 100% hogy nem lesz pénz :DDD

Szeretem az energiaitalt. Az energiaital is szeret engem.

(#68886) #78121280 válasza DEJVID (#68881) üzenetére


#78121280
törölt tag

Bérelni azt nem tudsz, mert IPTV-n max 3 box adható és ezt már kimerítetted.
Venned kell egy DVB-C boxot.

(#68887) lócitrom válasza DJ. Ru$y (#68884) üzenetére


lócitrom
őstag

elméletileg nekem is aktuális FW-vel fut. anno nem akart frissíteni, de hosszú zongorázás után egy értelmes ügyintéző végre tudta mit kell tenni. azóta rendre frissül. kizárólag net szolgáltatás van egyébként. ez a modem mód az, ami a Settings-ben van valahol? ha ezt bekapcsolom kell az előzőleg ajánlottakkal foglalkoznom?

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#68888) DJ. Ru$y válasza lócitrom (#68887) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Reseteld le az a tiszta, kapcsold ki a Wifi-t és itt kell engedélyezni: Settings- > "Use device as modem" pipa be

Aztán ugyanúgy LAN1-re kötöd és a TP-be adod meg az adatokat. (Így is használtam a Speedportot az első pár napban mikor megkaptam.)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#68889) DEJVID válasza #78121280 (#68886) üzenetére


DEJVID
őstag

Tudom, én DVB-C boxra gondoltam. Az kapható/bérelhető, illetve az HBO csatornái foghatók vele?

(#68890) DJ. Ru$y válasza DEJVID (#68889) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

HUMAX vásárolható a Telekomnál, de azt mondják nem éri meg az árát, vehetsz te is bármilyen DVB-C képes BOX-ot máshol, Edigital, MM, Euronics csak, hogy pár nagyobb üzletet említsek. Nyilván van neten is ugyanaz olcsóbban.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#68891) #78121280 válasza DEJVID (#68889) üzenetére


#78121280
törölt tag

Vehetsz a Telekom-tól is ha nincsenek nagy igényeid. Bérelni nem lehet. Csak azokat a csatornákat foghatod vele amik analógon is elérhetőek voltak, tehát HBO csatikat nem. Kódolatlan DVB-C csati kiosztás itt érheted el.

[ Szerkesztve ]

(#68892) DEJVID válasza #78121280 (#68891) üzenetére


DEJVID
őstag

HBO akkor már csak IPTV-n van a Telekomnál?

(#68893) Essejó válasza btz (#68883) üzenetére


Essejó
veterán

Az, hogy 7 vagy 150 elvileg pepita mind1, de legyen vissza írtam 7-re és újra indítottam a HWG-t.
Így a 7-et elvette egy Windows Phone-tól annak adott 8-at a 7-et nem adta oda a nasnak az továbbra is 0.0.0.0-n áll. A szervernek alapból semmilyen statikus ip-je nincs, a Routertől kapna, de ez a hulladék valamiért ba*ik neki ip-t adni :W
Van még mondjuk egy WRT54GL-em lehet az lesz a megoldás, hogy a HWG csak mint modem funkcionál majd és azt beállítom mögé Routernek.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#68894) Essejó válasza Essejó (#68893) üzenetére


Essejó
veterán

Csak ugye van IP Tv-m is az mondjuk egy sima Rj45-el csatlakozik a SetTopBoxra, ráadásul nem is az eredetileg hozzáadott 3 eres másfél méteres kábellel, mert a tv a szoba másik végében van így rádugtam egy sima 6 méteres Cat5-ös kábellel. Gondolom akkor el kell működnie akár a gigás switchről is vagy akár a WRT54GL-ről is.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#68895) #78121280 válasza DEJVID (#68892) üzenetére


#78121280
törölt tag

Iptv/Sat Tv/Kódolt dvb-c,ezeken érhető el az HBO. :)

(#68896) DJ. Ru$y válasza Essejó (#68893) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ott a szerverrel lesz valami és nem a HGW-vel, akkor a többi sem kapna címet. Próbáltad név alapján meghívni böngészőből a felületet?

IPTV-hez IGMP Proxy és IGMP Snooping képes eszközök kellenek, ha átakarod lőni PPPoE Passthrough módba, (nem tudom, hogy az Entry2 tudja-e), akkor az IPTV-t hagyd a HGW-re kötve, különben elárasztja majd a hálózatodat és összeomlik rövid időben belül.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#68897) DEJVID válasza #78121280 (#68895) üzenetére


DEJVID
őstag

És a kódolt DVB-C hogyan fogható?

(#68898) Gubek-Einste válasza DEJVID (#68897) üzenetére

A T-től származó box-szal de újat már nem adnak ki, főleg nem IPTV mellé.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68899) DJ. Ru$y válasza DEJVID (#68897) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Előfizetnél rá, ha lehetne, de már nem vesznek fel rá előfizetést.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#68900) #78121280 válasza DEJVID (#68897) üzenetére


#78121280
törölt tag

Digitális Kábel TV (DVB-C) előfizetéssel,de ez már egy lezárt szolgáltatás, új előfizetést nem kötnek rá, meglévő digitális kábel tv előfizetők tudnak még hűséget hosszabbítani elvileg, de őket is inkább terelik az IPTV felé.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.