Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68451) Sharkweb válasza Ronam (#68448) üzenetére


Sharkweb
aktív tag

Attól függ mihez rendelted a PS4-et, ha internethez, akkor az IPTV mellé rendelhetsz TV készüléket. De gyakorlatilag úgy tudom, hogy 3 eszközrészlet lehet, 3 szolgáltatás esetén. Nekünk is 3 van TV+Táblagép+XBOX.

[ Szerkesztve ]

(#68452) Ronam válasza Sharkweb (#68451) üzenetére


Ronam
addikt

Köszi! Internet mellé rendeltem a PS-t.

(#68453) havri1


havri1
félisten

Jól értem, hogy csak azok kapnak wifi fon hozzáférést, akiknél van ilyen eszköz?
Illetve bizonyos moibilnet csomagokhoz?
1412 szerint még nem is aktiválták sehol, pedig nekem a wifin már látható egy ideje.

havri

(#68454) DJ. Ru$y válasza havri1 (#68453) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Gondolom tesztelés alatt van, térkép nálam mutatja, eszközök nem látják. Letöltöttem az alkalmazást az meg semmilyen FON Spot-ot nem látott szóval még vannak érdekességek. DSL-en csak a Speedport-osoknál működik elvileg.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#68455) Gubek-Einste válasza DJ. Ru$y (#68454) üzenetére

Én reggel direkt keresetem a FON weboldalon lévő térképről egy közeli helyet és megnéztem, aktív ott a Telekom FON wifi alapján.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68456) btz válasza havri1 (#68453) üzenetére


btz
addikt

Felénk már jelzik az eszközök a Telekom Fon SSID-t, csatlakozik is, IP címet is (natolt) megkapja a csatlakozott eszköz, Telepített FON alkalmazás jelzi, hogy nem megfelelő jelszavat adtam meg (mert az nekem még nincs)

ⓑⓣⓩ

(#68457) DJ. Ru$y válasza btz (#68456) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mivel tudom, hogy neked is DSL-ed van a PPPoE-hez szükséges user+pw-vel simán beenged. ;)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#68458) btz válasza DJ. Ru$y (#68457) üzenetére


btz
addikt

Ezt majd kipróbálom, de jelenleg az én Speedport Entry 2i tipusú HGW-m nincs felkészítve a FON szolgáltatásra, így lehet, hogy nem fog menni, de logikus lépés, ha úgy oldották meg, hogy a FON belépési jelszava ugyan az mint a pppoe felhasználónév és jelszó.

ⓑⓣⓩ

(#68459) #32577792


#32577792
törölt tag

És honnan kapok belépési adatokat az apphoz?

(#68460) btz válasza btz (#68458) üzenetére


btz
addikt

És működik, a pppoe felhasználónévvel és jelszóval beengedett, az appba, bár ez még mindig nem jelenti azt, hogy netelérés is lesz majd nekem ezzel.

ⓑⓣⓩ

(#68461) DJ. Ru$y válasza #32577792 (#68459) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Kettővel előtted leírtam. :DDD

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#68462) madle


madle
őstag

Lehet olyankor tenni valamit, ha folyton megszakadozik az internet kapcsolat? Nem tudom mi-mivel függ össze, de TV az megy, viszont a Wifi valamiért megszakad időközönként tegnap óta. TP-Link WR1043ND V2 routerem van szórni, újraindítottam már, de megint előjött a probléma.
Ilyenkor melyiknek nagyobb az esélye, a router, vagy a Telekomnál csinálhatnak valamit?

(#68463) Core2duo6600 válasza madle (#68462) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Próbálj a routeren csatornát váltani, ill. érdemes lenne megnézni androidon a Wifi Analyzer - rel, hogy mennyire terhelt az éter.

Valamint kábeles kapcsolattal is, mert az az igazán mérvadó.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#68464) pibácsi


pibácsi
senior tag

Szevasztok Fórumtársak!
A telekommal kapcsolatosan volna kérdésem: most igényeltem 30Mb-s netet IPTV mellé. Még nem állították be. Viszont eddig az Invitelnél voltam és oda szólt az e-mailom a globoneten keresztűl. Az a kérdésem, hogy ezt az e-mail címet hogyan lehet átvinni, mivel már 10 éve ezt használom és sokan ezt tudják. Kaptam új t-online címet, de ezzel minden helyre újra ki kell adnom és ez bosszantó. Esetleg úgy átállítani, mint ahogy a tetefonszámot lehet "számhordozással" átültetni egy új szolgáltatóhoz.
Kérném segítségeteket.
üdv. Pibácsi

[ Szerkesztve ]

(#68465) Gyuree91


Gyuree91
tag

Halistennek magentaekhoz semmi kozom mar par eve, viszont az feltunt, hogy Csongrad es Bekes megyei nem nagyon van "felterkepezve" ahogy latom... (Free wifi ügyben.) ;)

Ennek oka? :)

[ Szerkesztve ]

Ha nem lenne elektromos áram, gyertyafénynél kellene tévéznünk... :)

(#68466) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

LINK a témáról (Mobil részre írtam véletlen, ide lehet rá kommentelni. :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#68467) DJ. Ru$y válasza Gyuree91 (#68465) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nincsenek kint olyan eszközök, amikre érkezett eddig szoftver. Gondolom én.

madle
Tedd kábelre, és, ha ott nincs hiba, akkor wifi telítettség/eszközhiba. Ha TP kábelen is csinálja, köss direktben a HGW-be, és ha ott nincs ilyen, akkor TP hiba.

pibácsi
Sehogy, mert az az Invitel tulajdona, ha felmondod a szolgáltatást megszűnik, Inviteles topikban kérdezz rá, hogy át lehet-e vinni egy ismerősöd élő szerződése alá (ha van ilyen ismerősöd) T-nél van valami hasonló. Meg van a tanulság, ezért nem használunk sehol szolgáltatós e-mail címet. Most megadod a T-s címed mindenhova, 2 év múlva kap a T a lakhelyeden egy konkurenciát, váltasz, akkor a T-s címed is bukod és ott vagy ahol most.

luimapeiz
Lemondtam volna a netet és a TV-t, a HGW maradt volna nálad ugyanis a telefonhoz kell, csak lelövik a netet és IPTV-t a STB-okat küldtem volna vissza, így ugrik a hármas kedvezmény a telefonra, ergo kicsit többet fizetsz érte, de szerintem ez a legjobb megoldás. Próbáld meg őket még egyszer hívni és vázold fel ezt a helyzetet, én így látom logikusnak.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#68468) bopeti98 válasza Gyuree91 (#68465) üzenetére


bopeti98
őstag

Békés és Csongrád megyében csak koax hálozatuk van, a WiFi Fon meg csak DSL- es HGW-el megy elvileg.

[ Szerkesztve ]

(#68469) kigyi_23


kigyi_23
addikt

Ebbe az egészbe az a jó, hogy sokszor a ház másik felében nincs megfelelő jelerősség nem, hogy még ezt használhassam kint az utcán folyamatosan :D Na meg milyen lesz már leülnek a ház elé wifizni... lool.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#68470) DJ. Ru$y válasza bopeti98 (#68468) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

DSL és Optika. ;)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#68471) jansky1 válasza kigyi_23 (#68469) üzenetére


jansky1
senior tag

Kutyánk mérhetetlenül boldog lesz :D Kerítést kell magasítani :DDD

(#68472) kentucky válasza btz (#68460) üzenetére


kentucky
őstag

Nem jó, nem működik a ppoe felh. és jelszó párossal.

(#68473) bul07 válasza kentucky (#68472) üzenetére


bul07
nagyúr

Azt olvastam valami cikkben hogy postán jön a FON-hoz a felhasználó név meg jelszó és automatikusan mindenkihez akinek jár

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#68474) meroly


meroly
veterán

Sziasztok!

TV és internet csomagom van otthon, 2 éves hűséggel (most hosszabbítottam), viszont költözöm és a lakás majd albérletbe lesz.
Addig működik a telekomnál valamiféle szüneteltetés? Ha igen, akkor milyen feltételekkel, stb?

Köszi :R

Impossible is nothing

(#68475) DJ. Ru$y válasza meroly (#68474) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Miért nem viszed magaddal? (Áthelyezés) Amúgy igen van szüneteltetés

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#68476) Soriano válasza meroly (#68474) üzenetére


Soriano
tag

Szia!

Igen, lehet kérni szüneteltetést, min. 1 hónap max. 6 és ilyenkor csökkentett havidíjad lesz, ami attól függ, hogy hány szolgáltatást szüneteltetsz (pontos összeget sajnos nem tudok).

(#68477) meroly válasza DJ. Ru$y (#68475) üzenetére


meroly
veterán

Mert ott UPC lesz és az jobb, meg ha ki lesz adva akkor albérlőnek is kell gondolom.
Köszi, ezt megtaláltam ,csak nem volt hangulatom átbogarászni az ÁSZF-et, de akkor megnézem.

Impossible is nothing

(#68478) btz válasza kentucky (#68472) üzenetére


btz
addikt

Sajnos nekem sem, magába az alkalmazásba beenged lépni vele, de mikor oda megyek egy hotspothoz, akkor kiírja az app egy értesítésben, hogy ez a felhasználónév és jelszó, érvénytelen.

ⓑⓣⓩ

(#68479) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Csak vezetékes internetre elő tudok fizetni? 1 év hűséggel, vagy inkább hűség nélkül. A honlapon csak a TV+telefon mellé választható előfizetéseket találtam.

Megtaláltam. :)

Egy címen lehet több előfizetés? Most váltottam albérletet, az előző lakónak még ott vannak az eszközei, ő viszi magával az előfizetést, nekem viszont már kellene új. Az övét nyilván addig nem használom.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#68480) ripo05


ripo05
tag

Van egy IPTV előfizetésünk, egy STB-vel és 2 TV-vel. A második TV-n jöttek eddig a szabadon fogható csatornák. Valószinűleg a kábellel történt valami, mert most a 2. TV nem talál egy csatornát se. Anyám felhívta a T-t és azt mondták ki jönnek megcsinálni, de pénzért. Gondolom kiszállási díj + munkadíj. A lakáson belüli kábel a mi felelősségünk? Ezt nem csinálják meg ingyen? Milyen árakkal dolgoznak egyébként?

(#68481) DJ. Ru$y válasza ripo05 (#68480) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem lehet, hogy kikapcsolták az analóg TV-t és Digitális lett helyette ezért nem tudjátok nézni?

Persze, ezt csak a szuperszerviz oldja meg. Az egy kábeltv csak bónusz, nincs rá szerződés, IPTV-t ingyen csinálják HGW, STB az ingyen javításos, cserés, de a további rendszer a te felelősséged. Viszont itt nem erről lesz szó szerintem, hanem analóg leállásról.

Szuperszerviz díjak itt.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#68482) ripo05 válasza DJ. Ru$y (#68481) üzenetére


ripo05
tag

A TV tudja a DVB-C-t, azon kellene jönnie 20 valahány csatornának, nem?

(#68483) DJ. Ru$y válasza ripo05 (#68482) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha eddig analógra volt hangolva, akkor újra kell vele kerestetni a digitális csatornákat, és ott lesznek azok. Vagy kövesd végig a koaxot nézd meg a csatlakozásokat, lehet kirántottatok egyet stb.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#68484) ripo05 válasza DJ. Ru$y (#68483) üzenetére


ripo05
tag

OK Köszi a választ! Megnézem. (A Szuperszervíz nem olcsó! :(( )

(#68485) MajaG


MajaG
senior tag

Közérdekű!!

Van itt olyan, akinél aktív a FONHOTSPOT, azaz látja, ha rákeres a hálózatok között?

Ha igen, egy sorozatszámot dobhatna!!

(#68486) havri1 válasza MajaG (#68485) üzenetére


havri1
félisten

Én látok, de sorozatszámot hol kell nezni?

[/L]

[ Szerkesztve ]

havri

(#68487) Szokenesz


Szokenesz
senior tag

Udv!

Lehet volt mar kerdes, akkor elnezest.
FON-hoz mi kell?
Mindketto lakasban adott a Speedport 724es HGW, egyikben IPTV+VOIP elofizetes, masikban DSL+SAT+VOIP, mobilok nem Telekomosak. Egyik helyen sem latom a plusz Wifit.
Masik:
Utca vegen latok egy "Telekom Fon" nevut, fel is csatlakozik, FON appban probalok bejelentkezni a telekomos adatokkal, es nem fogadja el.

(#68488) MajaG válasza havri1 (#68486) üzenetére


MajaG
senior tag

Köszönöm!!

TÁRGYTALAN, mert pont szembe jött velem egy.

(#68489) Norbi27 válasza Szokenesz (#68487) üzenetére


Norbi27
aktív tag

DSL vagy optikai net + IPTV

(#68490) DJ. Ru$y válasza Norbi27 (#68489) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Miért kell IPTV? :Y

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#68491) Soulfly842 válasza kutga (#68479) üzenetére


Soulfly842
addikt

Ez egy kicsit komplex kérdéskör.

Sok esetben technikai akadályokba ütközhet (nincs szabad kapacitás, hozzáférési pont), addig amíg a korábbi tulaj ki nem vitelezi az áthelyezést. Egy áthelyezésnek - mint egy új bekötésnek - az ÁSZF szerinti maximális időtartalma legfeljebb 30 nap, de átlagosan 1-1,5 hét alatt teljesülni szokott. A korábbi tulaj vigye magával az eszközeit és ha technológia váltással együtt jár az áthelyezés, akkor cserélni fogják; ha technológia szempontjából azonos helyre költözik, akkor ugyanazokkal az eszközökkel élhet tovább a szolgáltatás.

----

Telekom Fon-hoz kapcsolódva hangsúlyosnak érzem az alábbi részt, amit a másik (Telekom Mobil) topicban is leírtam:

"Elméletileg ez úgy működik mint két egymástól teljesen különálló hálózat. Telekom oldalon hangsúlyozott tény, hogy az egyik 'hálózat' és az azáltal kapott paraméterek semmiben nem zavarják a másik 'hálózatot'. Logikailag teljesen külön vannak választva. Teljesen elkülönül az otthoni hálótattól és semmiben nincs kapcsolat köztük. Elméletileg így technikai képtelenség, hogy a sávszélességre és az adatforgalomra bármilyen hatással legyenek egymásra."

(#68487) Szokenesz
(#68472) kentucky
(#68478) btz

Az egyedi felhasználói név jelszót az előfizetők (akik már maguk is rendelkeznek saját hálózatukon működő Telekom Fon hozzáférssel) hozzávetőlegesen 11-12-ig kapják meg postai úton a saját jelszavaikat.

Kérni külön, hogy kapcsolják be a saját hozzáféréteken:
Nem lehet.

Folyamatosan bővíteni fogják a kört a jövőben, s egyre több helyen lesz elérhető a Telekom Fon.

Viszont fontosnak érzem megjegyezni, hogy aki lemondja a saját hozzáférésén a Telekom Fon lehetőségét, azzal azt is lemondja, hogy ő másoknak a telekom Fonjához hozzá férhessen.

(#68492) adika4444 válasza Soulfly842 (#68491) üzenetére


adika4444
addikt

Ha vkinek nem kell egyszerűbb egy fazekat vagy vmi árnyékolót rárakni a modem-re, úgy nem fogják terhelni az övét és nem is kell lemondania:DDD

üdv, adika4444

(#68493) DJ. Ru$y válasza Soulfly842 (#68491) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

"Elméletileg így technikai képtelenség, hogy a sávszélességre és az adatforgalomra bármilyen hatással legyenek egymásra."
Kár, hogy az 55 Mb/s-et tudó vonal ettől nem fog tudni többet és az 50 Mb/s-es csomaggal is a határon mozog, szóval biztosan valamilyen hatással lesz rá, vagy egyszerűen nem lesz sávszélessége a FON-nak. (Nálam ez a helyzet, valós, szóval kíváncsi vagyok... :U )

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#68494) kutga válasza Soulfly842 (#68491) üzenetére


kutga
nagyúr

Oké. Ma volt bent a srác, elvitte az eszközöket, le fogja mondani. Én meg valamikor beballagok egy Tpontba és érdeklődöm. :D

Let the Zone take me if I am.

(#68495) btz válasza DJ. Ru$y (#68493) üzenetére


btz
addikt

A hotspot tulaj csomagjai prioritásn lesznek. Ha teljes csövön letöltesz majd, akkor nem lesz sávszél a FON-nak.

(#68491) Soulfly842
Speedport Entry 2i-re lesz firmware frissítés FON-hoz. Tervezik?

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#68496) kentucky


kentucky
őstag

Úgy néz ki, ha lesz is felhasználónév meg jelszó, saját hálozatra akkor sem lehet felcsatlakozni :S Ki akartam volna próbálni, hogy kihasználja-e a vonalat.

[ Szerkesztve ]

(#68497) wmati válasza kentucky (#68496) üzenetére


wmati
addikt

Mi lenne az elvi előny ha saját hálózatra csatlakozol fel. Saját magad elől lopod el a sávszélt :D

(#68498) Komi28 válasza wmati (#68497) üzenetére


Komi28
senior tag

Igen, hogy neked ne maradjon semmi sem az igyé'-ből :D

(#68499) spici válasza wmati (#68497) üzenetére


spici
tag

Akkor te egy szado-mazo vagy xd

(#68500) MY2K


MY2K
aktív tag

A gyorsító opciót használja vki? Hogy muzsikál?

Telefon, TV, Internet, Mobilnet - Rendelés, bekötés egy helyen. Keress pü-be!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.