Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67351) szabog74 válasza Intruder2k5 (#67350) üzenetére


szabog74
aktív tag

köszi a gyors választ

(#67352) megema válasza Intruder2k5 (#67348) üzenetére


megema
őstag

Ez optikára is igaz? 120+ helyett 114-et mérek mostanában. Korábban 125-öt is lehetett mérni. Igaz, a feltöltésre meg 45-46 helyett 50-52-t mérek most.

(#67353) DJ. Ru$y válasza megema (#67352) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Csak DSL-en. Koaxon sem kellene, hogy elvegyen és optikán sem.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#67354) Intruder2k5 válasza megema (#67352) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De ezt a "114Mbps problémát" már említették mások is, tehát nem egyedi eset nálad.

(#67355) OldMike válasza DJ. Ru$y (#67353) üzenetére


OldMike
őstag

A koaxot megerősíthetem. Nálam két STB működése alatt a 30/5-ös net 31,32 / 5,63.

42LM660S

(#67356) n@p@lm


n@p@lm
őstag

Telekom online befizetés : EGYES!!!
Online fiók, kiválasztom a fizetendő számlát, bankkártyás fizetés, tovább a tépé oldlaára, kártyaadatok megadása, sikertelen fizetés.
Marad az utalás ;)

(#67357) wanted5 válasza kiki22 (#67346) üzenetére


wanted5
őstag

és szemetek mert kihasználják, hogy nem tud máshoz szerződni az ügyfél...
ma beszéltem az ügyfélszolgálatossal, hogy hetek óta milyen a kapcsolat, meg lejárt a hűségidő és ezért fizethettem feleslegesen plusz pénzt, legalább figyelmeztetnének előtte (elvileg rajta van a számlán, de én betűről betűre átnézve se találtam meg, de olyan nagy fáradság lenne egy automata email-t küldeni)
és amikor felhoztam hogy visszamondok minden szolgáltatást kb meg se rebbent, mert tudja hogy nem tudok máshonnan internethez jutni...

(#67358) DJ. Ru$y válasza wanted5 (#67357) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Fel vannak sorolva a szolgáltatások ugye először a telefon aztán a net (nekem csak ez a kettő van), minden szolgáltatás megnevezése alatt ott van, hogy meddig hűségidős. (Ezt csak azon a számlán találod meg, amin még volt hűséged.)

"mert tudja hogy nem tudok máshonnan internethez jutni..."
Mai világban, ahol az ország 95%-a le van fedve 4G-vel, aki nem játszik és nem letöltöget stb. annak egy elég adatkorlátos csomag bőven elég lehet, az más kérdés, hogy ez drágább-e, mint a jelenlegi szolgáltatás vagy sem.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#67359) RudY válasza wanted5 (#67357) üzenetére


RudY
addikt

Igen, max. annyit lehet, hogy ugye az ő hálózatukon, de (elvileg) más szolgáltató, pl. MinDig TV ADSL
Viszont, ha fizikailag, illetve műszakilag nincs eleve lehetőség a "normális" szolgáltatásra, akkor ez sem segít, hiszen gyakorlatilag ez is Telekom. Ennek ellenére mégis érhet - pozitív - meglepetés.

[ Szerkesztve ]

(#67360) wanted5 válasza DJ. Ru$y (#67358) üzenetére


wanted5
őstag

pont hogy arra kell amit mobilneten nem lehet csinálni, vagy lehet, de nem célszerű

(#67359) RudY

az elmúlt 2 hétben rengeteget szakad, és van amikor szinte egész nap nincs is kapcsolat, ezt betudom annak hogy "fejlesztik" a hálózatot több nagyvárosban és talán ezért csinálja..

viszont ami érdekes ezzel kapcsolatban, hogy több t-home-os ismerősnél ez a helyzet, de van 1-2 inviteles, ami ugye elvileg és gyakorlatilag is ugyanaz a hálózat, de nekik még sincs ilyen problémájuk, fene se érti ezt

(#67361) MajaG válasza Intruder2k5 (#67350) üzenetére


MajaG
senior tag

Jó lesz az 2-nek is.. (max) Kisebb csatik kevesebbek...
HD 7,5-8

(#67362) dptrsk válasza n@p@lm (#67356) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ha az OTP nem tudta levonni, akkor nem a Telekomnál van a gond, hanem az OTPnél vagy Nálad(egyenleg/limit).
Kivételesen nem a Telekom.

(#67363) Intruder2k5 válasza MajaG (#67361) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK, a fentebbi értékeket itt olvastam többször is a topikban, többek közt ITT, de ha 2Mbps, nekem úgy is jó, nincs IPTV-m. :)

(#67364) jansky1


jansky1
senior tag

A 120 nálam is 114, megerősíthetem.

Huawei HGW-nél hol találhatóak a jelerősségre vonatkozó adatok, amiket szoktatok bemásolgatni?

[ Szerkesztve ]

(#67365) n@p@lm válasza dptrsk (#67362) üzenetére


n@p@lm
őstag

Átutaltam, pár nap múlva jóváíródik.

(#67366) dchard válasza DJ. Ru$y (#67353) üzenetére


dchard
veterán

"Csak DSL-en. Koaxon sem kellene, hogy elvegyen és optikán sem."

Annyi kiegészítéssel élnék, hogy természetesen abban az esetben ha túlterhelt a szegmens, IPTV nélkül is lassulhat a koax, nálunk sincs IPTV és mégis csúcsidőben lassulgat a dolog (kiderült, hogy egyértelműen koppan a szegmens).

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#67367) Nite


Nite
őstag

mult kedden, mar a telefonos ugyfelszolgalatot kihagyva online jelentettem be, hogy lassan egy fel eve naponta neha tobbszor is megszakad a vdsl

kuldtem hozza egy speedport logot is, egy honapra visszamenoleg

penteken jott a szokasos sms, hogy hibat talaltak, majd kesobb a szokasos masik sms, hogy a hibat elharitottak ;]

na, hat azota is ugyanugy szakad, most gyujtok egy hetre valo logot es addig kuldozgetem nekik amig valaki meg nem unja vegre es csinal erdemben is valamit :(((

Paid my dues!

(#67368) Livius válasza Nite (#67367) üzenetére


Livius
őstag

Nagyon régen, kb 6-7 éve, nekem is volt ilyen ADSL-en. Én ahogy jött az első szakadás, hívtam őket egyből és bejelentettem. Kb a haramadik után, már engem hívtak vissza mindig, hogy jó-e már, de persze sose volt jó, így nem tudták lezárni a hibát soha. Végül 2 hét szarakodás után másik DSLAM portra kötöttek be, hogy jó legyen stabilan.

Szóval szerintem felesleges heteket várni. Ahogy szakad, jelents a hibát telefonon.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#67369) sutyi^


sutyi^
senior tag

Csókolom ez már megint mi külföld felé...

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#67370) dchard válasza sutyi^ (#67369) üzenetére


dchard
veterán

Masszív torlódás :)

ki kéne próbálni olyan német speedtest szerveren, amit a DT ütemeltet.

Próbáld ki ezt:

http://speedtest.t-online.de/

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#67371) sutyi^ válasza dchard (#67370) üzenetére


sutyi^
senior tag

Mit próbáljak rajt? Változatlanul siralmas a külföldöm.

Persze a legszebb az egészben az, hogy a szomszéd háztömben ugyanilyan OptiNET-van a sógoromnál és ott jó.

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#67372) csababarca válasza Gubek-Einste (#67227) üzenetére


csababarca
őstag

Most megint előállt a "probléma", nem értem..pár napig töltött 2,8-3,2 között stabilan, most megint 1,8 a max.
Pedig nincs korlátozva, meg semmi... :F

Jah és csak wifin keresztül van ez a probléma, asztali gépbe be van dugva a net, ott jön rendesen minden.

[ Szerkesztve ]

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#67373) Multibit válasza csababarca (#67372) üzenetére


Multibit
veterán

Jah és csak a végén közölted a lényeget...

(#67374) csababarca válasza Multibit (#67373) üzenetére


csababarca
őstag

Utólag ellenőriztem, bocsi.

Valamit kell állítani a routeren?

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#67375) Intruder2k5 válasza csababarca (#67374) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#67376) csababarca válasza Intruder2k5 (#67375) üzenetére


csababarca
őstag

Köszönöm.
Ezzel annyit látok,hogy két routerem külön csatornán működik.
jel -43 illetve -50..
De elvileg nem zavarják egymást, 2,4 GHz-en.

ARra nem jöttem rá hogyan tudok csatornát módosítani,vagy esetleg átrakni 5 GHz-re ezzel a programmal.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#67377) Gubek-Einste válasza csababarca (#67376) üzenetére

ARra nem jöttem rá hogyan tudok csatornát módosítani,vagy esetleg átrakni 5 GHz-re ezzel a programmal.
Sehogyan sem mivel ez csak a helyzetet mutatja meg, a beállítást a router-en kell megcsinálni.

Jó lenne látni, hogy mi is a helyzet, linkelj be egy képernyő mentés a program ablakról amin látszik a 2,4 GHz Channels.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67378) btz


btz
addikt

Üdv!
Használ valaki ZXV10 H201L dsl HGW-t range extenderrel a wifi hálózat kiterjesztésére?
Sajnos a range extender wifiére kapcsolódó eszközöknek nem oszt ki dhcp-n IP címet a HGW.
Ha statikus IP címet adok a kapcsolódni akaró eszköznek, akkor rögtön sikerül kapcsolódnia a hálózatra, eléri a netet is, minden működik.
Több féle range extenderrel próbáltam (dlink, tplink) és mindegyiken ugyan az a hibajelenség, sőt azóta egy open wrt-s router repeater relay-d-s módszerét is megpróbáltam, de a helyzet ezzel is ugyan az.

Más téma de ugyan ezzel a HGW-vel a port átirányítás sem működik.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#67379) csababarca válasza Gubek-Einste (#67377) üzenetére


csababarca
őstag

[link]

erről lenne szó.
Mindkét wifi a mienk,csak két router van. (két különböző, egyik tplink, másik telekomos huawei)
De a jelenség mindkettő esetében fennáll.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#67380) eszgabor válasza DJ. Ru$y (#67342) üzenetére


eszgabor
aktív tag

Szoval elvileg akkor ez erzetre inkabb az a fajta kellene legyen, amelyiknel amikor lekoppan az enter, akkor mar ott is van az oldal. Gondolom nem a lakasban van az optika vege, hanem az inkabb csak valami gerincvezetek, nem?
Vagy a lakasban vegzodik az optikai szal?

Van élet a Dokumentumok mappán kívül is...

(#67381) DJ. Ru$y válasza eszgabor (#67380) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A lakásban van az optika vége és egy ONT-ot helyeznek ki (Huawei márkájút azt hiszem), amelyből mehetnek az UTP-k.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#67382) atala


atala
addikt

Milyen HWG-k léteznek a telekomnál? Nekem most egy Cisco EPC3925 van. Már le lett cserélve, de még mindig azt játsza, hogy hol naponta, hol heti egyszer eldobja magát, és újra indul.
Gondoltam kicseréltetem, de valami más típusra, csak nem akarom, hogy még ennél is szarabbat tegyenek be.
Fontos, hogy legyen benne wifi, 4 port, és telefon csatlakoztatási lehetőség.

(#67383) Teko001 válasza atala (#67382) üzenetére


Teko001
őstag

Kérd meg a szerelőt, hogy ha tud, hozzon Sagemcom-ot.

(#67379) csababarca: Mindkét wifi-n ezt tapasztalod? A saját eszközön próbáltál fw-t frissíteni?

(#67384) Sasos válasza atala (#67382) üzenetére


Sasos
senior tag

Csak az EPC3925-öt cserélték, vagy az adapterét is?

(#67385) Orgi


Orgi
őstag

Sziasztok,

szülők előfizujával kapcsolatban érdeklődnék, csak sajna nem tudok pontosan minden részletet. Van egy IPTV + 10 MB-os net szerintem, ehhez pedig eddig volt 1 tévé, set-top boxxal. Most kaptak vmi levelet, hogy megszűnik az analóg adás és bejött 2 új régi tévé is a képbe. A honlapon megtlaáltam, hogy a két új tévéhez kéne 2 új set-top boxot bérelni, ez havi 2*800 Ft, de van vmi egyszeri beüzemelési költség, 8 ezer/box a 2.-tól? Illetve a set-top boxok akármilyen régebbi (scartos) tévére ráköthetőek, vagy csak hdmi-vel mennek?
Előre is köszi a segítséget!

(#67386) atala válasza Teko001 (#67383) üzenetére


atala
addikt

Köszi. Jóban vagyok vele, megkérem.

Sasos: Én úgy láttam, hogy az adaptert is cserélte. Gondoltam, hogy berakok helyette másikat, de speciális a csatlakozója. A laptop töltő lenne jó hozzá, de az 19V-os, a HWG-jé meg csak 15V-os.

(#67387) DJ. Ru$y válasza atala (#67382) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

HGW pont attól HGW, hogy van rajta 4 lan port, telefonport és tud Wifi-t szóval a HGW-jel lefedted a "kritériumokat".

Létezik univerzális amin tudod cserélgetni a csatlakozót, ha tudsz egyet kölcsönbe szerezni, egy próbát megérne, lehet, hogy egy táp jó megoldást jelentene. (Általában azt pont nem cserélik eszközcserénél, anno a DSL D-Link modememnél is csak azt nem cserélte, persze, hogy az volt a hibás és egy univerzális táp oldotta meg a gondom.)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#67388) DJ. Ru$y válasza Orgi (#67385) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Gondolom, ha volt analóg, akkor kábelnet van koaxon, na most, több lehetőséged van.
1, Ha elég csatorna a másik 2 TV-re, akkor veszel 2 DVB-C tunerrel ellátott BOX-ot és bekötöd a két tévére közvetlen koaxról, itt nem kapod meg az összes IPTV csatornát, sőt, lehet, hogy nem lesz meg az összes eddigi analóg sem. Ez a digitális kábel tévé opció. (Csatorna lista a téma összefoglaló GYIK részében.)
2, Amit te felvázoltál kérsz két további IPTV BOX-ot, 870 Ft/db/hó áron, itt megkapod az összes előfizetett IPTV csatornát. Ezeken a BOX-okon is van SCART és HDMI is egyaránt.

Első eset egyszeri nagyobb befektetés, kevesebb csatorna (ha elég, akkor tökéletes [vendégeknek stb.]), második eset havi költséges (hosszabb távon valószínűleg drágább), de megvan az összes csatorna.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#67389) eszgabor válasza DJ. Ru$y (#67381) üzenetére


eszgabor
aktív tag

Ez mar igy teljesen XXI. szazadinak hangzik!
Minden helyen elerheto a 120/50 Mbps az optikai halozaton, vagy ennel is van olyan, hogy ha messze vagy a utolso eszkoztol, akkor nalad mar csak kisebb savszelt tud?
Kerdezem ezt azert, mert amikor a szolgaltatasok listajat akartam megnezni, akkor amit talalomra beirtam cimet (asszem 6000 Kecskemet Szolnoki ut 6-ot irtam be) ott csak max 30 Mbps-t irt elerhetonek, pedig azt irta, hogy Kecskemeten mar elerheto a fejlesztett halozat.

[ Szerkesztve ]

Van élet a Dokumentumok mappán kívül is...

(#67390) Gubek-Einste válasza eszgabor (#67389) üzenetére

Optikánál nincsen távolsági csökkenés így attól nem kell tartanod mint xDSL-nél.
Optikával több száz/ezer kilométeres távokat valósítanak meg aktív eszköz nélkül.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67391) Orgi válasza DJ. Ru$y (#67388) üzenetére


Orgi
őstag

Köszi a választ, a második lenne a szimpibb megoldás, arról a 8 ezer forintos beüzemelési díjról esetleg van vmi infód? Illetve itt a topicban olvastam a szükséges sávszélességet, ez azt jelenti, hogy ha mondjuk két helyen néznék a tévét, akkor már a 10 megás net nem is elég, ami elő van fizetve? :(

(#67392) Teko001 válasza Orgi (#67391) üzenetére


Teko001
őstag

De elég, mivel feltételezem kábelnetről van szó, tekintve hogy volt analóg adás. Nekem úgy rémlik, mintha elengednék akciósan a szerelést, de szerintem a legegyszerűbb, ha felhívod őket, és megkérdezed.

(#67393) Gubek-Einste válasza Orgi (#67391) üzenetére

Kábelnet esetén nem lesz gond mert nem a net sebességből vesz lesz, akár 120-as net mellett is mehetne mind a három box egyszerre.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67394) xigris


xigris
őstag

Sziasztok! egy ismerősömnek kellene net a központot felhívta s 1megát tudnak biztosítani.Működik már a mobilnetes kiegészítés ilyen vonalon? :R

(#67395) Teko001 válasza xigris (#67394) üzenetére


Teko001
őstag

Igen, habár kérdés, hogy megéri-e.

[ Szerkesztve ]

(#67396) DJ. Ru$y válasza eszgabor (#67389) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Kecskemét egyelőre érdekes... Van ahol csak VDSL2 van szerintem, ott még nincs kész az optika, ahogy már írták mások is.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#67397) Stocki


Stocki
csendes tag

Hello,
Valaki tudja, hogy a telekom a hívószámkijelzést milyen formátumban adja ki? (FSK vagy DTMF)

(#67398) xigris válasza Teko001 (#67395) üzenetére


xigris
őstag

Lehet tudni milyen árban mozognak?
Mennyi adat korlát van benne vagy korlátlan?

[ Szerkesztve ]

(#67399) Teko001 válasza xigris (#67398) üzenetére


Teko001
őstag

(#67400) astorre19 válasza Stocki (#67397) üzenetére


astorre19
aktív tag

Alapból FSK, de olyan készülék esetén amivel nem működik(pl panasonic) van lehetőség DTMF-re

[ Szerkesztve ]

Battletag: SHADOWDRAGON#26677

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.