Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68401) Tigi válasza DJ. Ru$y (#68398) üzenetére


Tigi
őstag

Köszi szépen, akkor megkérdezem ott. :R

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#68402) petoth


petoth
csendes tag

Sziasztok,

Szeretnék érdeklődni, hogy egy 10 megás VDSL-nél mennyi az alap profil érték? Nekem az első néhány napban az actual rate 640/12480 volt, majd miután érdeklődtem egy 20 megás upgrade lehetőségéről visszavették 640/10239-re.

A HGW speedport Entry 2i, internet státusz mellékelve.

Ez a vonal 20 megára nem alkalmas szerintük...ebbe még bele is törődök - úgyse tudok mást tenni - de az a + 2 mega down sebesség hiányzik. Most akkor mennyi az alap down profil, ha egyébként minden Ok adott sebességhez a vonalon?

[ Szerkesztve ]

(#68403) btz válasza petoth (#68402) üzenetére


btz
addikt

12000 kbps felett kéne lennie, ahogy az első néhány napodban volt.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#68404) petoth válasza btz (#68403) üzenetére


petoth
csendes tag

Az előbb pattintott le az ügyfélszolgálat, hogy megvan a 10 mega (bruttóban, ez nettóban 10 mega alatt van), ők teljesítik a szerződésben vállalt értéket...Oszt Jónapo!!!

[ Szerkesztve ]

(#68405) btz válasza petoth (#68404) üzenetére


btz
addikt

Hívd csak fel őket mégegyszer, és mond meg nekik hogy tegyék csak vissza 12000 fölé szinkronsebességet.

ⓑⓣⓩ

(#68406) petoth válasza btz (#68405) üzenetére


petoth
csendes tag

Majd belevágok még egyszer..ha kicsit lehiggadtam. Kb. 25 perc ment el vele...15 perc várakozás az első kollegára...majd 10 perc várakozás egy másik kollegára...és egyik sem értette, hogy mit akarok. A szinkron sebességben megvan a 10 mega...akkor ők teljesítik a szerződésben vállaltakat..csak ezt hajtogatták.

Ja..és még az a legszebb az egészben, hogy a második ügyintéző azt mondta, hogy most van a szerződéses érték beállítva, és korábban én gyorsabb netet kaptam, mint ami jár az előfizetéshez.

[ Szerkesztve ]

(#68407) btz válasza petoth (#68406) üzenetére


btz
addikt

Nyugodtan ide irányíthatod őket és megmutathatod, hogy ennek így kell kinézni, más ügyfeleknél is így van beállítva.

ⓑⓣⓩ

(#68408) kentucky válasza pocak88 (#68394) üzenetére


kentucky
őstag

QoS?

(#68409) kircsike


kircsike
tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni tőletek hogyha a Magyar Telekomtól megrendelt szolgáltatást a szerződésben a szolgáltatás megkezdésének határidejéig nem teljesíti akkor mit tehetek?
Tudom, várhatok. :)
De a várakozáson kívül?
A válaszokat előre is köszönöm.

(#68410) DJ. Ru$y válasza kircsike (#68409) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Kötbér igényt nyújthatsz be, optika új bekötés?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#68411) wmati válasza DJ. Ru$y (#68410) üzenetére


wmati
addikt

Kérdés hogy mije van? Mert ha elő szereződést írtak csak, és a bekötésnél írják alá az éleset akkor tényleg csak várakozhat.

(#68412) DJ. Ru$y válasza wmati (#68411) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ezért kérdeztem külön az optikás új bekötést, mert akkor előszerződés és leírtad annak tükrében a dolgot.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#68413) wmati válasza DJ. Ru$y (#68412) üzenetére


wmati
addikt

Kellemetlen tud lenni optikás előszerződés, mert vmi 10 hónapig van érvényben az a szerződés és nagyon nem lehet fel bontani, ha közbe véletlen meg érkezik másik cég is.

(#68414) kircsike válasza DJ. Ru$y (#68410) üzenetére


kircsike
tag

Ez a dokumentumok neve, amely a Telekom oldalán bejelentkezést követően a Dokumentumok között található:
Igénybejelentés
Otthoni szolgáltatásokra vonatkozó előfizetői szerződés megkötésére

Illetve van egy:
Egyedi előfizetői szerződés - Általános rendelkezések
Szolgáltatási és díjazási melléklet / Szerződésmódosítás egyéni előfizető részére
Ez tartalmazza a leírt határidőt.

Igen, meglévő ADSL-ről váltanék optikára.
Analóg telefon (Hoppá díjcsomag) plusz Netmánia M-ről Netmánia XXL-re és (sajnos) digitális telefonvonalra.

[ Szerkesztve ]

(#68415) havri1


havri1
félisten

Német T-mobile (DSL) 10/x csomag 40EUR/hó:
[link]

És ez istenes, másik helyen UPC (illetve unitymedia) volt, 800-3200-as ping, és így van jól..Csak viszonyítás miatt :)

Szerk.: Van olyan is? Csak azért tettem ide, hogy kinti valós képet is lehessen látni. Borzalmas ami ott van, nem is gondoltam volna, hogy az anyacég ennyire leszarja...Töröld ha nem idevaló kérlek :)

havri

(#68417) prisz válasza havri1 (#68415) üzenetére


prisz
aktív tag

Én nem igazán ezt látom. Ráadásul ott egy átlag fizetés kb. 400-500e forint. Tehát már maga az összehasonlítási alap is baromság.
[link]

(#68418) DJ. Ru$y válasza prisz (#68417) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Itthon is láthatsz ilyet, mégis van ahol az 1 megás XS-t adják. Máshol meg a 120 megás optikát, ezen kár rugózni, vannak frekventált és kevésbé frekventált helyek, ezt meg el kell fogadni, majd idővel megoldódik (talán).

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#68419) havri1 válasza prisz (#68417) üzenetére


havri1
félisten

Nem az ár miatt, hanem a minőség miatt. Az árat felejtsd el, mintha ott se lenne. (Amúgy valószínűleg csomagajánlat amit kilistáz, mint nálunk, ha 2 vagy 3-at rendelsz 2 évre.)
Kalap szar az internet kint, ez a lényeg. Bármelyik szolgáltatóhoz is mész.

havri

(#68420) prisz válasza havri1 (#68419) üzenetére


prisz
aktív tag

Akkor maradjunk annyiban, hogy ha a magyarok 70-80%-a a német átlagfizetést kapná, magas ívben lesz@rná, hogy 5 vagy 1000mbit-es internet van, mert még "warez pistike" is a boltban vásárolna és a qrva nagy sávszélességet igénylő munkákat is külső céggel végeztetné. Na ezért járnak a németek egy "kicsit" előttünk. Jelenleg ebben az országban nem a nyamvadt internetes sávszélességgel van a legnagyobb gond, hanem, hogy emberek éhbérért dolgoznak és egyik napról a másikra élnek...

(#68421) kircsike válasza wmati (#68413) üzenetére


kircsike
tag

És akkor az enyém előszerződésnek minősűl vagy sem?

(#68422) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Frissült a téma összefoglaló bekerült a GYIK-ba a Telekom Wifi FON szolgáltatása.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#68423) wmati válasza kircsike (#68421) üzenetére


wmati
addikt

Szerintem igen elő szerződés.

(#68424) kircsike válasza wmati (#68423) üzenetére


kircsike
tag

Akkor tehetnek egy szívességet, ha a héten nem kötik be. :(

[ Szerkesztve ]

(#68425) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

Néztem ezt a Wi-Fi Fon-t vagy mi az izékét...
Az biztos, hogy ennél ratyibb már tényleg nem lehetne.
Eleve egy vicc a külföldi használat ilyen meg olyan feltételekhez kötve, az akár 50 Mbps is hangos röhögésre késztet, és az otthoni vonalra nincs hatással című dumájuk is. Ahol maxra van járatva a vonal (VDSL), ott még is hogy fogják megoldani hogy ne a júzer előfizetése lassuljon? UPC még csak-csak megoldotta, na de itt hogyan? Majd felhívják az ügyfelet hogy "bocsi behúzunk egy szálat hogy ingyen netezhessenek?" wi-Fi esetén is majd egyáltalán nem fogja lassítani, hiszen tartalék rádió van a wi-fi sugárzó eszközben (Cisco, TC, Sagencom, D-LINK, Speedport stb.), vagy (amit sejtek) hogy a használhatatlan wi-fi mellett is adják a dumát hogy ők erre nem vállalnak garanciát?
Az oldalon lévő szöveg kusza, ha NextS és vezetékes net előfizum van, akkor sem egyértelműek a feltételek, ha nincs kábeles csak mobilos akkor igénybevehető? Mert akkor én nem sugárzok, tehát nem fair a többi előfizetővel szemben akik esetleg kábelen vannak.
Jó elkapkodott lett ez a csoda... De legalább ez a nagyszerű szolgáltató elmondhatja hogy ilyenje is van.... De sajátot már nem sikerült fejleszteniük, helyette összeálltak valami huszonötödik szolgáltatóval...

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#68426) DJ. Ru$y válasza adika4444 (#68425) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mondjuk úgy, hogy csak a fennmaradó sávszélességet használhatja a FON, ergo, ha 25 Mb/s-et tud a vonal 20 Mb-re be van lőve, akkor a fennmaradó 5 Mb/s-et használhatja a FON user.

Szoftveresen megoldják, hogy a hálózatok elférjenek egymás mellett az eszközön, a vendég hálózatokat elbíró Wifi routerek is megoldják.

Az, hogy csak a negatívat látod bele, az megint egy más kérdés. Ha a UPC megoldotta, akkor ők miért ne tudnák megoldani?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#68427) poli27 válasza DJ. Ru$y (#68422) üzenetére


poli27
veterán

Nah akkor ahol van telekom meg upc ott ne akarj otthoni wifit használni, mert telített lesz mégjobban, pláne társasházakba :D

(#68428) btz válasza adika4444 (#68425) üzenetére


btz
addikt

"még is hogy fogják megoldani hogy ne a júzer előfizetése lassuljon?"

Prioritás. A tulaj sávszélessége nagyobb prioritásban van.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#68429) upc8823


upc8823
tag

valami gond lehet telecom marketingjével ...

előfizetői számok

[ Szerkesztve ]

(#68430) btz válasza upc8823 (#68429) üzenetére


btz
addikt

Az IP TV felé való terelés miatt nem lehet?

ⓑⓣⓩ

(#68431) szabogabor10 válasza btz (#68430) üzenetére


szabogabor10
veterán

Én is erre gyanakszom.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#68432) kentucky válasza DJ. Ru$y (#68426) üzenetére


kentucky
őstag

De az IPTV-t nem lehet külön sávszélre pakolni VDSL-en (XL előfizu, 90-et tud a vonal). Vicc...

(#68433) Intruder2k5 válasza kentucky (#68432) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Erre is van megoldás, 1412, és kikapcsoltatod a szolgáltatást. Ebben az esetben persze Te sem fogsz tudni sehol csatlakozni a Wi-Fi Fon hálózatra.

(#68434) #32577792


#32577792
törölt tag

Sziasztok
wifi-fon szolgáltatással kapcsolatban:
ha nekem nincs olyan mobil előfizetésen a telekomnál, mint amit felsoroltak, akkor nem tudom igénybe venni a szolgáltatást annak ellenére sem, hogy nálam meg üzemeltetik az elérést mások számára a nálam lévő hgw-n keresztül?
Most nézem, hogy vélhetőleg fenn vagyok a térképen és rohadtul csodálkoztam, hogy tegnap este sokszor alig jöttek be oldalak, pedig még torrent sem futott.

(#68435) dptrsk válasza #32577792 (#68434) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Én úgy tudom, hogy ha nálad megy a Fon wifi, akkor te mint vezetékes előfizető alap csomagra jogosult vagy.
Mobil oldalon vannak "VIP" ügyfelek, akiknek csak a mobil előfizetés miatt is jár Fon esetleg külföldi Fon.

(#68436) kigyi_23 válasza #32577792 (#68434) üzenetére


kigyi_23
addikt

Nem ez téves. Amennyiben nálad üzemeltetik akkor neked jár a szolgáltatás használat is. Azoknál akiknél be van kapcsolva azok használhatják másoknál is azt, hogy miben korlátozzák, vagy milyen feltételekkel azt meg kell kérdezni az ügyfélszolgálaton.

Nem tartom valószínűleg, hogy tegnap emiatt volt nálad lassú a net. Nem gondolnám, hogy valaki csak úgy felcsatlakozna rá ,mert ugye ezt otthon nem használja az ember csak akkor, ha elmegy máshova.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#68437) tope


tope
addikt

Akinek meg Net+Tv+Telefon csomagja van az le van sajnálva a Fon-nal kapcsolatosan ?, csak mobilnet mellé van ha jól látom, kár (Wi-Free többet ér, csak sajnos az kevés helyen van) :( , nagyon sok helyen ADSL van, na abból milyen Wi-Fi Fon szolgáltatás lesz, hát kb. a harmatgyenge és az örülj hogy kapsz valamit között.

(#68438) DJ. Ru$y válasza kigyi_23 (#68436) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

És még nem is tölthető az alkalmazás ugye, szóval maximum egy tesztelő csatlakozhatott volna fel. És erre is kicsi az esély.

tope
Akinél FON üzemel ő automatikusan jogosult a FON-ra, ha nem mondod le ÜFSZ-on keresztül. De szerintem írhatom azt is, hogy minden otthoni internet előfizetéssel rendelkezőnek jár. Roli pontosít, ha tud.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#68439) kigyi_23 válasza DJ. Ru$y (#68438) üzenetére


kigyi_23
addikt

Nem próbáltam, de akkor meg főleg :D :D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#68440) DJ. Ru$y válasza kigyi_23 (#68439) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A GYIK-ba beszúrt linken írja:
"...
MIRE VAN SZÜKSÉGED A TELEKOM wi-fi FON HASZNÁLATÁHOZ?
...
DÍJMENTES TELEKOM FON ALKALMAZÁS
Hamarosan letölthető lesz okostelefonodra az alkalmazás!
..."

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#68441) Cyberslider


Cyberslider
őstag

Hi
Van arra lehetőség, hogy kivegyenek a NAT-os hálózatból (Telekom ADSL), mert egy ideje ilyen IP címem van és problémák vannak?

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#68442) kigyi_23 válasza Cyberslider (#68441) üzenetére


kigyi_23
addikt

Igen van ezt az ügyfélszolgálaton külön kell kérni.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#68443) #78121280 válasza Cyberslider (#68441) üzenetére


#78121280
törölt tag

Igen!

nat@telekom.hu címen kérheted hogy állítsák vissza a publikus IP címet, MT azonosítót is tüntesd fel az emailben. :)

[ Szerkesztve ]

(#68444) btz válasza tope (#68437) üzenetére


btz
addikt

Nem csak mobilnet mellé van. De nem jár minden otthoni efinek, csak akinek hotspot üzemel a HGW-n.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#68445) Cyberslider válasza #78121280 (#68443) üzenetére


Cyberslider
őstag

köszönöm!

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#68446) #78121280 válasza DJ. Ru$y (#68438) üzenetére


#78121280
törölt tag

Tölthető az alkalmazás :) Androidra

(#68447) norti


norti
addikt

Valakinél frissült már a HGW firmware-je emiatt?

(#68448) Ronam


Ronam
addikt

Sziasztok!

December környékén rendeltem egy PS4-et részletre, a kérdésem az lenne, hogy rendelhetek-e mellé tv-t is? Vagy meg kell várnom amíg ez lejár, és majd csak utána?

(#68449) BEDUS/2016


BEDUS/2016
újonc

sziasztok

Azt szeretném,meg kérdezni,hogy milyen szűrővel lehet meg, szüntetni,az asztali analóg DVR-EM szabotázsát,mert valaki meg zavarja valamivel,ha itthon vagyok, és nézem az élő képet,SAMSUNG-TVN-ÉN HDMI ÁTJÁTSZÓ kábelen, van rá esett,hogy a kép ernyő el sötétedik,mire vissza jönne,meg ismétlődik,többször is egymás után! Valaki itt garázdálkodik,és nincs róla felvétel. Éppen e miatt lett be kamerázva. Üzem zavar ki zárva,mert van szünet mentesítőm. Meg vagyunk,róla győződve,hogy ez valóság,mert tűnnek el dolgok, nem élet szerű dolgok történnek, és nem lehet bizonyítani! Az esemény napló ki is írja,hogy szabotázs kezdete,és vége, meg HDD-SMART. GONDOLOM,HOGY keresi a hibát. Előre is köszönöm,minden jót!

(#68450) DJ. Ru$y válasza norti (#68447) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

VDSL2-n a Speedport W724V tudja és már rég leküldték rá a frissítést.

BEDUS/2016
Ennek mi köze a Telekomhoz? DVR-nek semmi, szóval témát tévesztettél.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.