Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67751) mckay válasza Gubek-Einste (#67750) üzenetére


mckay
aktív tag

és ha kerítek ilyen műszeres embert? tehát mondjuk egy hétköznapi Telekom szerelőnek van ilyen műszere?

(#67752) Gubek-Einste válasza mckay (#67751) üzenetére

Aki optikával foglakozik annak van, te tudod mire akarod elszórni a pénzedet/idődet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67753) mckay válasza Gubek-Einste (#67752) üzenetére


mckay
aktív tag

igazad van, csínján kell bánni a kenőpénzzel
;)

de az is igaz, hogy madzagot sem akarok látni a szépen felújított és lefestett falon

ezért most új ötletem van: a cégemnél vannak nem használt optikai kábelek, haza tudom vinni
ha beépítem, akkor az megfelelő lehet a kijövő Telekom szerelőnek, hogy azt használja?

ilyen narancssárga van számomra elérhető módon, ahogy guglizni próbálok, a színe azt jelenti, hogy 1Gbit max 550 méteren - ha jól látom és azonosítóm, akkor ilyesmi:
[SC-LC OM2 50/125 duplex optikai patch kábel 15m]

ez nekem bőven megtenné, ugye?

minőségre biztosan, de vajon erre rá tud csatlakozni majd a Telkom szerelő?

(#67754) Zsolesz69 válasza Soma01 (#67704) üzenetére


Zsolesz69
csendes tag

ha belépsz a modem felületére, töröld ki a csatlakozási név / jelszót + pipáld be azt a lehetőséget hogy 'ppoe passtrouth' (ha van ilyen) -> így mentsd el
így elvileg a modem 'mindent átenged' tehát simán ppoe kapcsolattal tudsz tárcsázni le-föl az asztalról akár..
elvileg minden tárcsázásra új ip címet kapsz..
mentsd el egy txt fájlba a következőket:

@echo off
rasdial /disconnect
sleep 5
rasdial "szolgaltató" "nev" "jelszo"
exit

majd nevezd át "ip_valtas.bat" :)

működik !!!

(#67755) Ranger^41


Ranger^41
aktív tag

Sziasztok

Eddig analóg tv szolgáltatást használtunk telekom internet mellett. Mint olvastam ez megszűnik, és átáll digitálisra, ezzel párhuzamosan el is mentek az analóg csatornák. Milyen eszközöket kell beszereznem, hogy továbbra is legyen tv? A készülékben csak mpeg2 tuner van. Bármilyen dvb-c set top box jó lesz nekem? CI kártya nélkül is minden csatorna elérhető lesz? Előfizetés nem az én nevemen van, főbérlő meg ritkán elérhető, így nehézkes lenne a telekomon keresztül bármit intéznem, inkább megoldanám magamnak.

(#67756) DJ. Ru$y válasza Ranger^41 (#67755) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Igen, DVB-C képes TV vagy BOX kell hozzá. Az elérhető csatornák listája a téma összefoglaló GYIK részében linkelve egy PDF-ben megtalálható.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#67757) Zsolesz69 válasza Gubek-Einste (#67705) üzenetére


Zsolesz69
csendes tag

igen a UPC alkalmaz MAC-IP láncolást, de a többi szolgáltató tudtommal nem...
és ha igen, még akkor is ott van a MAC spoofing...

(#67758) #41133696


#41133696
törölt tag

Végre:

ez is megvan :D

(#67759) poli27 válasza Zsolesz69 (#67757) üzenetére


poli27
veterán

Minden kábelnet így működik 99% ban, mivel a dhcp szerver a macet nézni, és ameddig nem jár le a bérleti idő addig ugyanazt kapod vissza mindig...

(#67760) Atlantisz48


Atlantisz48
őstag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni abban abban az ügyben, hogy van egy D-link DCM-704-telekomos routerünk. Már több éve. Elég kicsi a teljesítménye, van hogy a mellette ülünk a kanapén, FaceTime-on beszélgetünk valakivel, és megszakad a kapcsolat.

Van esetleg arra mód, hogy lecseréljék egy ilyenre?

Sagemcom 3686-ra?

Az egyik ismerősömnél láttam aki csomagot váltott amiben Wifi-s router is járt, és megdöbbentem, hogy AC-s 5GHZ-s routert is bekötnek.

Mit tanácsoltok ez ügyben?

Üdv:

Zoli

[ Szerkesztve ]

(#67761) poli27 válasza Atlantisz48 (#67760) üzenetére


poli27
veterán

Vegyél egy saját routert !

(#67762) DJ. Ru$y válasza Atlantisz48 (#67760) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha tényleg baja van bejelentheted hibára, de akkor sem biztos, hogy Sagemcom-ot kapsz, lehet ugyanúgy D-Linket visz ki a szerelő, szóval erre nincs garancia, ez a "trükközés" mindig felmerül.

Én is csak azt tudom javasolni, amit Poli, veszel magadnak egy AC-s 5 GHz-es routert, és bekötöd LAN-LAN, DHCP kikapcs és már mehet is, ha ugyanoda teszed, ahol a D-Link van, akkor a D-Link-en ki is lőheted a wifi-t.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#67763) kisapa válasza #41133696 (#67758) üzenetére


kisapa
senior tag

Ezt honnan kaptad? Én is kértem az átregisztrálást de még semmi.

(#67764) #41133696 válasza kisapa (#67763) üzenetére


#41133696
törölt tag

A emailben a dijnet.hu-tól, csak rá kellett kattintanom, hogy átregisztrálok, és már meg is csinálta.

(#67765) kisapa válasza #41133696 (#67764) üzenetére


kisapa
senior tag

Akkor lehet,hogy én is megkapom hamarosan. A távszámlán már nyilatkoztam.

(#67766) Spec


Spec
őstag

Sziasztok! Lenne egy kérdésem...
Adott egy Telekomos IPTV+Internet+VoIP telefon szolgáltatás, amihez Huawei HG8245H ONT-t kaptunk. Ez ugyebár egyben wifi-képes router is, ami elvileg önmagában meg is felelne számunkra. Csak hogy beléptem az admin felületére, és hát mit ne mondjak a router tűzfal funkciói elég szegényesnek tűnnek, még a régi Linksys WRT54GL routeremhez képest is. Legalábbis beállítások terén...
Konkrétan nem is látok tűzfal opciót, se NAT, se QoS,se SPI, semmi. Egy egyszerű DMZ, meg port forward beállítás van és kész. Azt se tudom igazából van-e benne valami alap szintű hardware-es tűzfal így... :-/
Ahogy néztem a Huawei oldalán a gyári software sokkal több beállítást tartalmaz, beleértve a tűzfal opciókat is. Ezek szerint a készülék software-ét a Telekom gyakorlatilag kiherélte? Nincs valami mód a gyári firmware felvarázsolásának, mert még firmware upgrade lehetőséget se találtam benne.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#67767) DJ. Ru$y válasza Spec (#67766) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nincs! A Telekom saját szoftvert ad ki rá és ők frissítik távolról.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#67768) Spec válasza DJ. Ru$y (#67767) üzenetére


Spec
őstag

Ezt sajnálattal hallom. De azért csak van benne valami alap tűzfal funkció, vagy azt is kiszedték belőle? Sajna nem tudom megállapítani, hogy teljesen hiányzik-e ez a rész, vagy csak a beállításai nem hozzáférhetőek...

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#67769) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Jo napot urak. Ma bekapcsoltam az ip tv boxom, es frissitett..
Lehet tidni mi valtozott? Amit megfigyeltem, hogy halkabb lett. Eddig az erositon eleg volt a szokott hangerohoz 20-as ertekre allitani.
A frissites ota ugyanazon a csatornan 30-as ertekre kell allitani az erositot hogy megkapjam a szokott hangerot.
Az ip tv hangja, maxon van, ellenoriztem.
Mitol lehet ez?

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#67770) OldMike válasza Lacielvtárs (#67769) üzenetére


OldMike
őstag

Szia, leírnád hogyan zajlott ez a frissítés, és milyen a boxod? Nekem három éve van IPTV, de még nem láttam frissítést, bár biztosan volt. Eleinte sok gond volt a HD csatornák hangerejével, aztán egyszer csak viszonylag egészen jó lett.
Nálad a Digitális hang sztereóra vagy térhangzásra van állítva? Azt hiszem hogy alapból a sztereó van, lehetséges hogy Te térhangzásra állítottad korábban, de a frissítés miatt visszaállt.
Én próbálgattam mindkét beállítást, eltérő az egyes csatornák hangereje a beállítástól függően. Nekem a térhangzás egyébként dinamikusabb hangot produkál.

42LM660S

(#67771) wmati válasza Lacielvtárs (#67769) üzenetére


wmati
addikt

Neked is 2.4.29715.23059 változott a szoftververzió ?

(#67772) Lacielvtárs válasza OldMike (#67770) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Szia. Pontos tipust most nem tudok irni. Este van mar :D
Terhangon van, elotte is azon volt, es most is.
Megneztem minden beallitast, es semmi nem valtozott, es megis halkabb lett.
Es nem hd csatorna volt. A discovery sience, amit szinte mindig nezek, es jelentosen halkabb lett mint volt...

Wmati. Holnap megnezem ha leirod hogy hol kell megnezni :)

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#67773) wmati válasza Lacielvtárs (#67772) üzenetére


wmati
addikt

Menü/Beállítások/Általános/ Rendszerinformáció

(#67774) OldMike válasza wmati (#67771) üzenetére


OldMike
őstag

Nálam az egyik box Cisco ISB2001MT, és azon az általad leírt FW van. A másik box Cisco ISB6030MT-A felvevős, és azon egy 2.3.28670.20004 FW van most.

Lacielvtars

A 2001-es boxot nem használjuk olyan gyakran, ezért nem tudom hogy ezen mióta van ez a FW, és igazából a hangerő témához sem tudok hozzászólni. Cs+HD csomagunk van, és a HD csatornák általában lényegesen hangosabbak az SD csatornáknál, de azt hiszem hogy ez régebben is így volt.

42LM660S

(#67775) #41133696 válasza kisapa (#67765) üzenetére


#41133696
törölt tag

Valószínűleg szépen, folyamatosan küldik ki az ügyfeleknek és nem egyszerre.

(#67776) Komi28 válasza OldMike (#67770) üzenetére


Komi28
senior tag

Nekem kb. 5-6 napja lett halkabb minden. Nem is értettem miért mert nem szoktam nézni a verziószámot. Most már tudom mitől lett ilyen :)
Talán elcsesztek valamit a frissítésben?

(#67777) Gercsi válasza Lacielvtárs (#67769) üzenetére


Gercsi
tag

Szia!

Reggel újraindítottam a boxot, (menü->beállítások->újraindítás) és nekem is fw-t frissített. Első észrevételem, hogy tényleg halkabb lett. A box eddig 20-as, tv 10-es hangerőn volt, most hasonló hangos tv nézéshez, box 25 (ez a max) tv 12-15-ös hangerő kell. Beállításoknál nem változott eddig is sztereón volt, sajnos a régi plazma tv nem adja annyira vissza a térhangzást.

Set-top-box modell: CISCO ISB2201MT
ROM: 2.7549

Egy jó sakkozó mindig tudja, melyik bábut áldozza fel, és mikor.

(#67778) OldMike válasza #41133696 (#67775) üzenetére


OldMike
őstag

Mi négy napja este felvételt néztünk, és amikor a végén visszakapcsoltam a tévéadásra, akkor nagy feketeség fogadott. A menü működött, de tévézni nem lehetett. A Telekom biblia szerint megcsináltam a teljes sorrendi újraindítást, ez rendbe hozta. Csak az a baj hogy kb. 6-7 perc kell ahhoz, hogy a HGW annyira felépüljön, hogy az STB-ket is el lehessen indítani.

Szerintem akkor jöhetett a frissítés, korábban is volt már hogy az STB frissítéstől meghalt az IPTV. Az internetnek és a telefonnak ilyenkor semmi baja sincs. Fogalmam sincs hogy ez valamilyen központi hiba-e, vagy a HGW hardvere-szoftvere nem jó. Egyszer a 1412-őn azt mondták, hogy a frissítés miatt megszakad a központ és a HGW közötti IPTV kapcsolat, és magától nem áll helyre. Ez eléggé béna dolognak tűnik.

Többeknek

Amennyiben lesz frissítés a cisco ISB6030MT-A STB-re, akkor én is le tudom ellenőrizni hogy halkabbá válik-e.

Egyébként a Térhangzás beállítás eléggé érdekes dolog. Egyrészt én nem tapasztaltam több térbeliséget, mint a Sztereónál, viszont a hangzás sokkal dinamikusabb. Másrészt a HD csatornák nagy részénél a Térhangzás esetén az STB hangerő szabályozása gyakorlatilag hatástalan. Az 1-es fokozaton ugyanolyan erősen szól, mint a 25-ön.

42LM660S

(#67779) p87


p87
senior tag

El se hiszem, hogy a héten az utcánkba a telekomosok behúzták az optikai kábelt.
Szerintetek így kb. mennyi idő még rendelhető lesz nálam az optika net?

(#67780) Nooeca válasza p87 (#67779) üzenetére


Nooeca
senior tag

Hol laksz?

(#67781) p87 válasza Nooeca (#67780) üzenetére


p87
senior tag

Szirmabesenyő

(#67782) Szokenesz válasza p87 (#67779) üzenetére


Szokenesz
senior tag

Nalunk a lepcsohazba novemberben huztak be, elmeletileg 1-2 het es bekotik.

[ Szerkesztve ]

(#67783) IamTheDog


IamTheDog
tag

Sziasztok!
Ha otthoni szolgáltatásra akarok tabletet venni, akkor azt személyesen meg tudom venni boltban is vagy mindenképpen futár hozza ki?

(#67784) pondor313


pondor313
tag

Sziasztok! Telefon kábelt cserélném Utp-re. Olyat lehet e hogy több éren viszem a jelet, van e értelme? Utp-be marad bőven fölös ér. Jelenleg kb . 12-14m telefon kábelt váltanék ki kb. 7-8m Utp-re. (Találtam rövidebb útvonalat)
Köszi! :R

podor313 felhasználónak 24 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#67785) poli27 válasza pondor313 (#67784) üzenetére


poli27
veterán

nincs értelme több éren vinni 2 elég neki...

(#67786) pondor313 válasza poli27 (#67785) üzenetére


pondor313
tag

Thx :R

podor313 felhasználónak 24 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#67787) dchard válasza poli27 (#67785) üzenetére


dchard
veterán

Nem csak hogy nincs értelme, hanem a kis mértékű idő késés a közösített erek között komolyan ronthatja a vonal frekvencia válaszát.

Sokkal inkább a hálózat optimalizálása ajánlott: a lehető legrövidebb elosztás, toldás mentes útvonal a HGW-ig, lehetőleg fali UTP vagy fali STP kábellel.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#67788) pondor313 válasza dchard (#67787) üzenetére


pondor313
tag

Köszi!!

podor313 felhasználónak 24 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#67789) 313313


313313
addikt

Ma azt vettem észre több csatorna akad/szaggat/kimerevedik egy pillanatra. Ip tvvel rendelkezek, optikán jön a szolgáltatás. Kecskeméten lakok.
Egyedi hiba lehet vagy valami más? Cisco beltérim van, újraindítva volt, ha a beállításaiba mászkálok újra szokott random indulni. Valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#67790) Teko001 válasza 313313 (#67789) üzenetére


Teko001
őstag

Jelentsd be hibára

(#67791) Sharkweb válasza 313313 (#67789) üzenetére


Sharkweb
aktív tag

Ha ISB 6030-ad van nagy valószínűséggel a vinyó haldoklik a boxban. Nekem is volt már ilyen, boxcsere lett a vége.

[ Szerkesztve ]

(#67792) Xero


Xero
nagyúr

Sziasztok!

Adva van egy haldokló sat box, amit ma bevinnék kicseréltetni. A kérdés az lenne, hogy van olyan bérelhető sat box a T-nél amin van használható usb port?

Előre is köszi a segítséget! :)

(#67793) 313313 válasza Sharkweb (#67791) üzenetére


313313
addikt

Nem felvevős a box...
Akkor ha lesz időm bejelentem hibára, még viselhető kategória...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#67794) azbest


azbest
félisten

A távszámla megszűnés kapcsán jól gondolom, hogy ha a telekom-ot vettem fel csoportos beszedési megbízáshoz és a telekom felületen látom most is a számláimat, úgy nem kell semmit változtatnom?

Csak az okoz némi kavart a fejemben, hogy a számlákról távszámlás feladójú emailben kapok értesítést. A telekomos felületen van megadva az email cím is az értesítéshez. A távszámlához csak annyi közöm van, hogy fél éve szerződéskötéskor talán be kellett pipálni a távszámlát az elektronikus fizetéshez. Viszont fizetni előbb a telekom felületén bankkártyával, majd csoportos beszedéssel fizettem.

Amúgy a csoportos beszedéssel kapcsolatos dolgok hová kerültek a telekom weblapján? Kb 4 hónapja megújult a weboldal és azóta nem találom, pedig anno onnan olvastam ki a csoportos megbízás megadásához szükséges adatokat. Persze a google dob ki általános tájékoztatót erről, de régebben a telekom fiókban is volt ennek külön része.

[ Szerkesztve ]

(#67795) hun005a


hun005a
tag

Tudna valaki prezentálni egy olyan TVGO androidos verziót amihez nem kell a google play
köszönöm

(#67796) btz válasza hun005a (#67795) üzenetére


btz
addikt

(#67797) hun005a válasza btz (#67796) üzenetére


hun005a
tag

Konkrétan az a bajom hogy frissítettem a tvgo-t ami eddig futott egy Blacberry Z10-en és most azt írja ki hogy szükségesek a google play szolgáltatások.Az előző verzióval nem volt ilyen probléma

(#67798) btz válasza hun005a (#67797) üzenetére


btz
addikt

És nincsen google play szolgáltatás a telódon?

ⓑⓣⓩ

(#67799) ATelkomos


ATelkomos
újonc

Fec hiba vizsgalatot kerni

(#67800) Shodan válasza Xero (#67792) üzenetére


Shodan
addikt

Ha simán csak beviszed nem tudnak vele mit csinálni. Nincs olyan ami USB-s.
@ATelkomos Mire szeretnél FEC vizsgalatot?

[ Szerkesztve ]

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.