Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53401) fantest1 válasza spiritex (#53399) üzenetére


fantest1
csendes tag

Úgy érted az otthoni hálózatra akarsz csatlakozni és ott elérni valamit? Ha igen, akkor DDNS.

(#53402) kisapa válasza DJ. Ru$y (#53400) üzenetére


kisapa
senior tag

Én decemberben is csak egyet kaptam. Az előző november 15.-én jött.

(#53403) dchard válasza enginev3.0 (#53396) üzenetére


dchard
veterán

Ha ilyen szutyadékod van:

Az egyértelműen kuka. Közismerten szar. Ha szereld maga, akkor nem fogják kicserélni, érdemes vennie gy tisztességeset akár használtan. Például a fekete(!) dlink 360r T1E ajánlott darab, nem csak jól működik, de esetleges vonalhiba esetén lehet vele rendesen diagnosztizálni is. Használtan 2-3 ezer forint.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#53404) spiritex válasza fantest1 (#53401) üzenetére


spiritex
veterán

Nem akarok elérni semmit sem, a lényeg az lenne, hogy megkapjam a magyar ip címemet.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#53405) fantest1 válasza Zsolteecah (#53390) üzenetére


fantest1
csendes tag

Ha neked működik, akkor a telekom.hu online felületén bejelentkezés után is tudsz hibát bejelenteni.

#53404 spiritex: Akkor sztem VPN kell neked, de majd a többiek megmondják pontosan :D

[ Szerkesztve ]

(#53406) djculture válasza dchard (#53403) üzenetére


djculture
félisten

Szereld magadban én még sose láttam ilyet, a szürke dlinket adták folyton néha meg a feketét.
Egyébként nekem gondom nem volt ezzek a smartaxal sem 10 megáig oké. Egyik kondi viszont szrul van beépitve szeret kiszáradni.

[ Szerkesztve ]

(#53407) dchard válasza djculture (#53406) üzenetére


dchard
veterán

" Egyik kondi viszont szrul van beépitve szeret kiszáradni."

Nem az egyik, és nem szarul van beépítve hanem gagyik a kondik benne. Pontosan ebből, a kiszáradós viselkedésből jönnek később a sorozatos dobások, lassulások. És pont ugyanaz a gagyi chipset van a Huában is, mint a szürke 360R-ben, ami tovább rontja a helyzetet. És sajnos adták ezt a szart is szereld magadban, nem kis tételben. Nálam is van vagy 10 darab, a primert leszámítva egytől egyig szar benne az összes kondi, javítani sem éri meg.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#53408) btz válasza spiritex (#53404) üzenetére


btz
addikt

Szerintem ilyesmire esélyed sincs

ⓑⓣⓩ

(#53409) dchard válasza btz (#53408) üzenetére


dchard
veterán

Hogyne lenne: VPN és kész. Annyit kell megoldania, hogy egy VPN szervert futtat az EPC mögött (lehet akár egy Openwrt képes router is), és arra távolról becsatlakozik, és máris a magyar IP-jével veszi igényben az adott szolgáltatást, függetlenül attól, hogy hol tartózkodik.

Ha nem értünk valamihez, nem kötelező egy kérdésre válaszolni :)

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#53410) spiritex válasza dchard (#53409) üzenetére


spiritex
veterán

Köszönöm! Tudnál segíteni pár mondattal vagy linkkel, amivel egy olyan nem szakértő, mint én is meg tudja csinálni, amit javasolsz? Ha egy ilyen router-t kell vennem, az mennyibe kerülne? Ha nagyon drága és meg lehet oldani PC-ről is egy vpn szoftverrel, akkor az is érdekelne hogy hogyan. Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#53411) enginev3.0 válasza dchard (#53403) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem ilyen, fekete huawei HG8245

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#53412) djculture válasza dchard (#53407) üzenetére


djculture
félisten

Akkor oké, én kicseréltem a pufferen kívül az összeset 2010 -ben, azóta így működött csak már kevés lett a 20 megás csomaghoz így lett helyette fekete d-link:)

[ Szerkesztve ]

(#53413) MajaG válasza enginev3.0 (#53411) üzenetére


MajaG
senior tag

Az ONT. Cserélik.

(#53414) btz válasza dchard (#53409) üzenetére


btz
addikt

Életemben nem használtam még VPN-t de azt hittem hogy az csak valami virtuális helyi hálózatlétrehozására jó.
Plusz abból indultam ki hogy csak a rendelkezésre álló eszközöket akarja használni.
De ha csak magyar ip címet akar arra egy sima nyilvános proxy szerver is elég mindenféle plusz beruházás nélkül.
De ha a VPN is alkalmazható erre és PC-re is van hozzá ingyenes szoftver akkor nyilván meg lehet oldani, de erre nem gondoltam.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#53415) spiritex válasza btz (#53414) üzenetére


spiritex
veterán

Igen elég volna, ha nem csimpaszkodna mindenki a proxy és vpn szervereken és emiatt nem lassulna le a kapcsolatom.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#53416) btz válasza spiritex (#53415) üzenetére


btz
addikt

Proxy-t tudsz csinálni a saját othoni gépedből is. VPN-nel még nem volt dolgom, de akkor valószínű hogy az is megoldható a hazai neten lógó pc-vel.
Ha van pénzed beruházhatsz egy komolyabb routerbe is, csak ha open wrt-síteni akarod az rögtön garancia vesztés. Ha pedig olyat akarsz ami gyári szoftverrel is jól tudja annak gondokom jól meg kérik az árát.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#53417) deminos válasza DJ. Ru$y (#53394) üzenetére


deminos
aktív tag

Köszönöm, ez jó hír.

Xiaomi 11 Lite 5G NE

(#53418) enginev3.0 válasza MajaG (#53413) üzenetére


enginev3.0
félisten

Heh?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#53419) DJ. Ru$y válasza enginev3.0 (#53418) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

ONT, optikai kábel végén lógó "modemrouter". Jelentsd be hibára és kicserélik.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#53420) dptrsk válasza enginev3.0 (#53418) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Jelentsd be hibára és ingyen kicserélik.

(#53421) enginev3.0 válasza DJ. Ru$y (#53419) üzenetére


enginev3.0
félisten

Megtettem, köszi

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#53422) spiritex válasza btz (#53416) üzenetére


spiritex
veterán

Az otthoni gépemből hogy lesz proxy?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#53423) dptrsk válasza spiritex (#53422) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

(#53424) btz válasza spiritex (#53422) üzenetére


btz
addikt

Gondolom ahogy VPN is lehetne. Letöltesz hozzá egy server programot, konfigolod elindítod. Csapsz hozzá egy ddns szolgáltatást, így domain névvel is mindig eléred.

ⓑⓣⓩ

(#53425) szabogabor10 válasza dchard (#53403) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ilyen volt az első, még GTS Datanet szereld magados modemem. De rég volt. Tiszta nosztalgia érzésem lett. :)
Egyébként nekem az előfizetés alatti pár évig szépen működött a kemény 1/128-as nettel. :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#53426) djculture válasza szabogabor10 (#53425) üzenetére


djculture
félisten

Nekem 2006-tól 2012-ig működött a kondicserével persze..:)

(#53427) szabogabor10 válasza djculture (#53426) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nekem 2004-2008-ig, kondicsere nélkül.
A betárcsázós korszak után megváltás volt az ADSL. :D

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#53428) btz válasza szabogabor10 (#53427) üzenetére


btz
addikt

(#53429) szaniszlokar


szaniszlokar
aktív tag

Ezt a Huawei csodát én is szerettem. 2007-ben ez volt az egyetlen modem, ami képes volt közel 6 km-ről szinkronizálni a központtal. Kipróbáltunk számtalant, de nem volt szinkron. Akkor egy 512-es ADSL vonalam volt. Aztán a telekom vonala egy ISDN-re történő átalakítás után megadta magát és le kellett szerelni a DSL-t. Azóta a szekrényben pihen a modem. Azóta csak levelezek a Telekommal internet ügyben, de nincs fejlesztés.

Minden ellenállás hasztalan.

(#53430) szabogabor10 válasza btz (#53428) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ez a hang beleitta magát a fejembe a hosszú évek alatt... :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#53431) dchard válasza btz (#53416) üzenetére


dchard
veterán

"csak ha open wrt-síteni akarod az rögtön garancia vesztés"

Megint nem nyert, a garancia természetesen nem veszik el azért, mert más szoftvert raksz rá. Bármikor vissza is rakhatod a gyárit. Már sokszor kifejtettük, hogy miért nem. Ez nem a te napod :)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#53432) dchard válasza spiritex (#53410) üzenetére


dchard
veterán

Van most otthon bármilyen nem szolgáltatós routered? Ha igen, milyen?

Ha nincs, nálam egy tp-link 1043nd teszi a dolgát - többek között - VPN szerverként is. De ha már új routert akarsz vagy kell venni, inkább a wdr3600-at ajánlom. Mindkét esetben Openwrt-t kell rá tenni, és létrehozni egy VPN szervert rajta, amit majd távolról elérsz. Természetesen az EPC-n port átirányítást kell létrehozni a mögötte csücsülő router felé.

Itt a leírás az Openwpn-hez:

http://wiki.openwrt.org/doc/howto/vpn.openvpn

Nem egyszerű, ellenben jól és az otthoni kapcsolatod erejéig gyorsan működik.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#53433) btz válasza dchard (#53431) üzenetére


btz
addikt

Jó nem rögtön henem ha valami balul sül el és kifekteted és a gyárit sem tudod visszarakni.
Nem én találtam ki, az összes routeres fórumon ezt szajkózzák, én csak azt mondom amit mások belémsulykoltak. De kiváncsi vagyok a te álláspontodra is, hogy miért nem.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#53434) numera007


numera007
tag

Sziasztok! Ha jól értem ezt a ZXDSL 931 menüt, ez azt jelenti, ha adott porton a DHCP-t kikapcsolom, akkor tudok utána saját routert tenni saját DHCP-vel?

(#53435) MajaG válasza numera007 (#53434) üzenetére


MajaG
senior tag

Van benne PPPoE passthrough...WAN menüpont alatt.
Azt pipáld be és annyi.

/Ez arra való, hogy lelődd a dhcp-t adott porton/SSID-n./

[ Szerkesztve ]

(#53436) numera007 válasza MajaG (#53435) üzenetére


numera007
tag

A DHCP a ZXDSL-en kikapcsolható?

(#53437) MajaG válasza numera007 (#53436) üzenetére


MajaG
senior tag

Igen.

(#53438) spiritex válasza dchard (#53432) üzenetére


spiritex
veterán

Köszönöm szépen! Van egy D-Link DI-524-es router-em elfekvőben... Ha nem menne vele, vagy a beállításokba beletörne a bicskám, akkor ez is megoldás lenne: [link] ?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#53439) numera007 válasza MajaG (#53437) üzenetére


numera007
tag

Kösz.

(#53440) #32577792


#32577792
törölt tag

Meglévő t-mobilos kapcsolatkártyát hogyan tudom összevonni majdani t-homes kártyával, illetve ha energiaszolgáltatást is kérek, arra is vannak pontok?

(#53441) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok. Telekom Gonet plusz m mobilinternet csomagot hogy lehet lemondani? Mert a honlapjukon 80 helyen lehet megrendelni, de lemondani meg sehol. Külföldön vagyok, innen hogy tudom megoldani? Minden segítséget köszönök.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#53442) Teko001 válasza #32577792 (#53440) üzenetére


Teko001
őstag

Ha azonos néven van, akkor kérni kell az összekapcsolást. Energiaszolgáltatásra csak kedvezmény jár.

(#53441) icemad: Elég egy helyen is feltenned a kérdésed, ráadásul ez a rossz téma is.

[ Szerkesztve ]

(#53443) #32577792 válasza Teko001 (#53442) üzenetére


#32577792
törölt tag

köszi

(#53444) dchard válasza spiritex (#53438) üzenetére


dchard
veterán

Azzal a routerrel nem fog menni, és igen: amit linkeltél megoldás lehet, de ahhoz futtatnod kell egy gépet otthon éjjel-nappal. Villanyban elég hamar behozza az árát a router még a drágábbik is pár hónap alatt, ráadásul az Wifi-t is oszt a családnak :)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#53445) sanzi89


sanzi89
addikt

Az tök komoly, hogy hónapok óta(!) nem működik a T-home Online Ügyfélszolgálata? Miután belépünk az alábbi kép fogad.
Már többször telefonáltam, mindig a számlázási rendszer átalakítására hivatkoznak, én meg több hónapja nem tudok belépni. Telefonon azt a választ kapom, hogy várjak, de megjósolni se tudja mennyit - hetek, hónapok, évek? Mihelyst lejár a hűség kötöm ki a picsába, ezt a rakás fost... :W

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#53446) btz válasza sanzi89 (#53445) üzenetére


btz
addikt

Most mit idegeskedsz. Jobb nem lesz. Most van egy olyan akciójuk hogy számlát, csekket sem küldenek. Legjobb cég a világon :D

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#53447) sanzi89 válasza btz (#53446) üzenetére


sanzi89
addikt

Csak olyan messze van még 2015.12.17. De pezsgőt bontok, az tuti.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#53448) bmw528


bmw528
tag

Szerintetek vajon jobb STB a Cisco ISB2201MT, mint a Technicolor 7200? Mint megbízhatóságra mint tudásra. IP tv van nálam...

(#53449) Teko001 válasza bmw528 (#53448) üzenetére


Teko001
őstag

Az egyik egy HGW, a másik egy STB. A kettő nem ugyanaz, valamint a második nincs meg az első nélkül.

(#53450) bmw528 válasza Teko001 (#53449) üzenetére


bmw528
tag

:B csak reményt keltett egy hozzászólás, nem nagyon bírom ezt a thomsont, de akkor benéztem, köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.