Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52151) D.Orion


D.Orion
veterán

Üdv! Fejér megyében van valami gond a net-el? Pákozdon lakom és reggel óta meg-meg szakad a net. Délután értem haza, akkor tapasztaltam én is két megszakadást. Egyszerűen elaludt a modemen az online állapotot jelző led. Kikapcsoltam rajta a wifi-t gondoltam hátha túlterheli azt a csodás szoftvert ami a modemen van. Mert dec 31.én kapcsoltam csak be a vendégek miatt. Na mind1 szóval wifi offline után két óra múlva megint megszakadt és most már nem mászik vissza online módba, ha áramtalanítom akkor sem. Resetet nem nyomtam még neki.

Hívtam ügyfélszolgálatot, de 2x 25perces hívásvárakoztatás után meguntam.

(#52152) wmati válasza ludsimon (#52150) üzenetére


wmati
addikt

Jaja, vannak itt beépített ügynökök és a mókusok figyelnek!!

(#52153) Garold válasza MajaG (#52144) üzenetére


Garold
senior tag

Mi lesz a címe? Telekom titok? 😃

[ Szerkesztve ]

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#52154) wmati válasza Garold (#52153) üzenetére


wmati
addikt

Remélem úgy indul majd mint a Tesco titok.

(#52155) Garold válasza wmati (#52154) üzenetére


Garold
senior tag

Miért? Az hogy indult? Nagy sikerrel?
A címmel tényleg a Tesco titokra céloztam. :DDD

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#52156) poli27 válasza dchard (#52125) üzenetére


poli27
veterán

[link] 27. oldal, elvileg ezt rakják fel, de ilyen még nincs felrakva az oszlopra nem tudtam lepuskázni, csak az erősítőket :)

(#52157) MajaG válasza Garold (#52153) üzenetére


MajaG
senior tag

Miért jobb 10 megabit, mint 1 gigabit, ha érted mire célzok. ;)

A tegnapi optikás úr 50/5! Keressen már meg legyen szíves! Több mint 100 optikát átnéztem azóta, de semmi... :))

(#52158) D.Orion válasza D.Orion (#52151) üzenetére


D.Orion
veterán

No már telefon sincs.

(#52159) Sasos válasza D.Orion (#52158) üzenetére


Sasos
senior tag

Ha szerencséd van a villanyt nem náluk fizeted, mert akkor veheted elő a gyertyákat. :))

(#52160) poli27 válasza Sasos (#52159) üzenetére


poli27
veterán

:C

(#52161) btz válasza D.Orion (#52158) üzenetére


btz
addikt

Küld be nekik levélben postán :D

ⓑⓣⓩ

(#52162) villamos válasza btz (#52161) üzenetére


villamos
őstag

Csak halkan megjegyezném, hogy valamikor régen a telefonhálózat, a posta fennhatósága alá tartozott. Az internet akkoriban még csak egy kósza gondolatként létezett... :DDD

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#52163) ludsimon válasza villamos (#52162) üzenetére


ludsimon
veterán

MATÁV: MA TÁn Van net :DD :DDD

undefined

(#52164) Szokenesz válasza tota961023 (#52147) üzenetére


Szokenesz
senior tag

60-70Mbitre képes vonal mellett csak Netmánia S-el lehetett volna IPTV?? Valami akkor ott nem stimmel. Ott 30/5Mbitnek kéne lenni 3 stream mellett, amiből 1 HD.
Egyébként szerencsés vagy, a körforgalomnál (azt hiszem a kocsmával szemben) van egy kihelyezett VDSL központ.

Invitelt hagyjuk, ismerőnél a 25/5Mbit lassulgat esténként, jelentős ping növekedéssel, arról váltottam vissza pár éve az akkor még ADSL2+ra, most már 1 éve VDSL-re.

(#52165) tota961023 válasza Szokenesz (#52164) üzenetére


tota961023
csendes tag

a Telekom rendszerei képesek csodákat mondani :D még ha a technikai feltételek adottak is :D
igen-igen a kocsmával (Cinege) szemben van a VDSL központ

(#52166) makai válasza Szokenesz (#52143) üzenetére


makai
csendes tag

Szia,

A domb utcában lakom, és állítólag itt nagyon elavult a vonal és messze vagyok a központtól.
Nem tudom meddig kell várnom 10M fölötti netre.
Vagy költözzek el?? :W

(#52167) kabelmania27 válasza makai (#52166) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha bekapcsolják a docsis 3-at és kicserélik a modemet jobb lesz a netkapcsolat.

[ Szerkesztve ]

(#52168) wmati válasza kabelmania27 (#52167) üzenetére


wmati
addikt

Az biztos nem segít a rezes vonalon.

(#52169) makai válasza kabelmania27 (#52167) üzenetére


makai
csendes tag

Hát nekem mindegy, hogy mit kapcsolnak be csak szeretnék nagyobb sávszélességet.
Fogalmam sincs róla mi az a docsis 3.
A modemem pedig egy szuper Pirelli modem. :)

(#52170) Gézengúz válasza makai (#52169) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ami minden csak nem szuper :N Esetleg egy Speedport ? ;)

(#52171) Szokenesz válasza makai (#52166) üzenetére


Szokenesz
senior tag

Domb utca környéke nem tudom hova csatlakozik, de a Honti 59-be 5Mbitnél többet nem tudtak vállalni, azon a környéken tudtommal tényleg ez a maximum amit a Telekom nyújtani tud.
Gondolom, ha a pirellid van, a telefon is digitális így nem hagyható ki az a HGW. Esetleg egy Speedport W 724V-re cserélve talán valamivel előrébb lennél.

#52167) kabelmania27:
Itt Balassagyarmaton az Invitel szolgáltat koaxon, már docsis 3 rendszeren, digitális és analóg kábellel tvvel, max 60Mbit-ig. Telekom van jelen ADSL2+-al, szerencsésebb környékeken VDSL-el.

[ Szerkesztve ]

(#52172) btz válasza makai (#52166) üzenetére


btz
addikt

Na akkor mondom én hogy az invitel is azon a rezes szutykon szolgáltatna neked.

ⓑⓣⓩ

(#52173) makai válasza Szokenesz (#52171) üzenetére


makai
csendes tag

Igen a telefonom is digitális.
Hogyan tehetnék szert erre a Speedport cuccosra??
És mit várhatok tőle??

(#52174) kabelmania27 válasza makai (#52173) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha messze vagy a központtól nem lesz ADSL-en 10Mbitnél több.
Milyen típusú kábelmodem van nálad? 192.168.100.1 címen nézd meg az értékeket esetleg gyere át ide

[ Szerkesztve ]

(#52175) Szokenesz válasza makai (#52173) üzenetére


Szokenesz
senior tag

Telekommal tudsz csereltetni, ha meg lehet oket gyozni a cserere, meg egyaltalan van ilyen eszkozuk jelenleg raktaron.
Sokkal elorebb nem lennel, de ha a Pirellivel 7,5Mbit van, azzal valoszinuleg meglenne a 10Mbit, de tobbet azzal sem ersz szerintem, az a kornyek nagyon gyenge a Telekomnal.
Remelem nem mondtam nagy hulyeseget, de vonaldiagnosztika nelkul nem lehet sokat mondani, dchard mar megmondta volna, hogy mi a tuti. :)

(#52174) kabelmania27
Milyen kabelmodem? Most en ertettem felre mindent, de nem DSL van nala?

(#52176) Teko001 válasza Szokenesz (#52175) üzenetére


Teko001
őstag

Szerintem is az van nála.

(#52177) wmati válasza Teko001 (#52176) üzenetére


wmati
addikt

+1

[ Szerkesztve ]

(#52178) tota961023 válasza Szokenesz (#52171) üzenetére


tota961023
csendes tag

Balassagyarmaton két központ van:
az egyik a már említett kocsmánál (Kisposta környéke)
a másik meg a Zichy utcai Telekom központban (DM-től lefelé az Óváros tér felé)

Bármelyikben is csatlakozol a távolság legalább 2,5km kábelen....

Azért az Invitel hálózata se túl fényes... nálunk például a szomszéd utcából húzzák át a kábelt 1 (egy) ügyfél kedvéért...szóval nem sokan fizetnek rá elő és több ismerősnél is nagyon belassul esténként....

Szerk: ha Telekom, akkor ADSL/VDSL van neki :)

[ Szerkesztve ]

(#52179) D.Orion válasza D.Orion (#52151) üzenetére


D.Orion
veterán

Siker, megfelelő ügyfélszolgálatossal sikerült beszélni és hamar kiderült, hogy hol a hiba. Hiába volt megfelelő a felhasználónév és jelszó páros, hogy ha a modem blokkolta. :DDD

(#52180) Szokenesz válasza tota961023 (#52178) üzenetére


Szokenesz
senior tag

Igen, a Nogradirol en is a DM-hez csatlakozom, azert olyan amilyen a helyzet. Pedig mar van a muvelodesi haz mellett is, de allitolag engem arra nem lehet atkotni, pedig fele lenne a tavolsag.
Allitolag a nyirjesi uton is van valahol, hogy ne 0.5-1Mbit legyen a maximum a Nyirjesben.
Ezekrol nincs valahol valami adatbazis? Hol vannak a kozpontok?

(#52181) kabelmania27
Itt olyan minosegben szolgaltat az invitel, hogy nagyon sokan kerulik. Hiaba az ED3, nalunk a legkisebb csomag 5Mbit. Igaz ez esetben meg lehet az is jobb lenne, de a szolgaltato valtas mindig maceras.

[ Szerkesztve ]

(#52181) kabelmania27 válasza Szokenesz (#52175) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Invitelnek koaxon van 15Megabites csomagja, docsis2 területen ez a max, d3-n pedig a legkisebb csomag, Invitelnél ha az adott címen van koax azt szokták bekötni. Előfordul hogy a település egyik részén d3-van másik részén d2, így ha kábelmodemet kapott lehet még d2 és nem d3.

[ Szerkesztve ]

(#52182) Teko001 válasza Szokenesz (#52180) üzenetére


Teko001
őstag

Nyilván van, de nem publikus. Bizonyos régi listák vannak különböző helyeken, de azok eléggé elavultak és hiányosak.

[ Szerkesztve ]

(#52183) pityeszka


pityeszka
őstag

Egyre jobban kedvelem a szolgáltatót. Mióta meghosszabítottam a szerződést a 10s netből van 4-5, néha 6 mbit...ebből szerelem lesz azt hiszem

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#52184) D.Orion válasza pityeszka (#52183) üzenetére


D.Orion
veterán

Bejelentetted a problémát? Család többi tagját letiltottad a netről? :DDD

Vigyázz nehogy távol tartási végzést kapj telefonos zaklatás miatt. :U

(#52185) tota961023 válasza kabelmania27 (#52181) üzenetére


tota961023
csendes tag

Koax ED3.0 van egész Gyarmaton, de a legkisebb csomag 5 Mbit,utána 15-30-60

(#52186) pityeszka válasza D.Orion (#52184) üzenetére


pityeszka
őstag

Többször is. Megállapítás: nincs hiba. Pedig most zaklatok erősen, telón is, online is. ;)

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#52187) dchard válasza poli27 (#52156) üzenetére


dchard
veterán

Biztos vagy ebben? Csak mert a korábbi erősítők 105megáig mentek, ez a csomópont viszont csak 65megáig. Ez az uplink opció:

5…30/65 (Diplexer RLK 30 / 65)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#52188) #99546112


#99546112
törölt tag

Szerintem ez hogy 2018-ra min. 30Mbit minden háztartásra...semmi sem lesz belőle. Én Debrecen belvárosában vagyok és csak Telekom réz érhető el, túloldalban meg ott a UPC, nekik itt az aknájuk ebben az oldalban is, de azt mondták túl sokba lenne áthozni -.-' csak tudnám hogy a upc feliratú akna mit ekres ebben az oldalban, ha kábel sincs benne.
Digi fasorban sincs. Maradt ez :/

(#52189) pityeszka válasza #99546112 (#52188) üzenetére


pityeszka
őstag

Még ha lesz is, vidéken biztos lesz vagy 8 ezer magyar valuta.

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#52190) Alteran-IT válasza #99546112 (#52188) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Egyáltalán nem biztos, hogy 2018-ra minden háztartásban lesz 30 Mbit , az meg főleg nem, hogy nem Mo-on.
A vicces az, hogy az ország legalább 50%-ban még mindig csak ADSL-n lehet csak netet kapni, sőt elmondanám, hogy valahol még ADSL hozzáférés sincs és oda csak ilyen helyi szolgáltatók visznek netet, azt is mikrohullámon (Wifi), aminek mondanom sem kell, hogy elfogadhatatlan a sebessége (0-5 mega közötti csomagok) és a stabilitása is és akkor az ilyen helyeken még ED3.0-ról álmodoznak. Szép.
Meg az is elég, ha csak a fővárosra ránézünk. Ott is valahol csak ADSL van és ahhoz képest mégis csak főváros, ahol a bix is ott van, tehát nevetséges az egész ország.

[ Szerkesztve ]

(#52191) Garold válasza Alteran-IT (#52190) üzenetére


Garold
senior tag

A Digitáli Magyarország tervben az szerepel hogy minden háztartásba min. 30 megás netet szeretnének. Az sehol nincs hogy vezetékkel, az LTE is tud bőven 30 megát ha a torony nincs agyon terhelve.

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#52192) dchard válasza Garold (#52191) üzenetére


dchard
veterán

A jelenlegi LTE technológia még egy kis falut sem lenne képes ellátni átlagosan 30megás csomaggal, hacsak nincs valamiféle erőteljes forgalmi korlát. Az hogy a vezeték nélküli technika kiváltja a vezetékes infrastruktúrát még belátható ideig biztosan csak álom marad.

Ugyanakkor ha a kormányzati bullshit bingót nézzük, akkor senki nem mondta, hogy azt a 30megabitet korlátlanul kell biztosítani, tehát ha innen nézzük, utópisztánban még megvalósulhat a 30mega. :)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#52193) Heimdallr75 válasza dchard (#52192) üzenetére


Heimdallr75
őstag

nem tudom, arról van szó benne, hogy ez a 30M garantált ? vagy csak a szokásos... odaírunk 30-at aztán jön 1-2... mert 1 a garantált :D mindenki vidám, problem solved.

الغريبة في هذا الكوكب

(#52194) Alteran-IT válasza Garold (#52191) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Először is jelenleg el lehet felejteni a Digitális Magyarország tervet (egyébként is valami hajmeresztő sületlenség), főleg egy olyan gané országban (már bocs, de ki kellett mondanom), ahol nemrég még a net adó bevezetése is szóba jött, szóval biztos nem fog ilyen megvalósulni, főleg nem ilyen vezetéssel és most nem akarok politizálni.
Na meg ahol hagyják, hogy az ilyen cégek, mint a telekom(külföldi vezetéssel) megtelepedjenek és kivonják a tőkét az országból, ott megint nem álmodoznék ilyenekről.

Az LTE meg biztos tud annyit, de max egy 10-15 háztartásból álló településen, na meg ha a jövőt nézzük, 2018-ra már nagyon kevés lesz az a 30 Mbit, hiszen valakinek már a 100 is kevés. Igaz a technológia is fejlődni fog addig, de ez most mellékes, na meg én még mindig a vezetékes hálózatokba bízok inkább, nálam szóba se jöhetne ilyen.

Na meg az a 30 Mbit tuti nem garantált lenne, csak annyit érhetne el max az előfizető, de ilyen csomagokat én is rá tudnék sózni minden előfizetőre, csak hogy én azon lennék, hogy azt garantálni is tudjam, amit az itteni szolgáltatóktól nem lehet elvárni.

[ Szerkesztve ]

(#52195) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Most már hiába jelentem be a problémát annak ellenére, hogy szar az egész, ezt az sms-t kapom:

Ezt most mértem:

Netes játékok szakadnak laggolnak, weboldalak hol betöltődnek, hol nem...

Szomszédok ugyan erről panaszkodnak.

[ Szerkesztve ]

(#52196) Alteran-IT válasza Sz.Miki (#52195) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Pedig az értékek nem rosszak, bár upstream-nél lehet jobb is, főleg hogy a 4. csatornát nem is látja a modem, pedig gondolom az is van, mivel a legtöbb helyen 8/4-en, illetve afölött szolgáltatnak.
A ping meg annyira nem rossz, de a kérdés az, hogy mire mértél rá? Na meg időszakos szakadásról van szó, vagy folyamatosan ez van?

(#52197) polonic válasza Alteran-IT (#52194) üzenetére


polonic
félisten

Na meg ahol hagyják, hogy az ilyen cégek, mint a telekom(külföldi vezetéssel) megtelepedjenek és kivonják a tőkét az országból, ott megint nem álmodoznék ilyenekről.

Bullshit propaganda. Ugye te sem gondolod komolyan?
Tudod, hogy egy ilyen cég mennyi embernek ad munkát? Tudod, hogy egy ilyen cég hányszor egy milliárd forint adód fizet a közösbe? Tudod mennyi pénzt fordít beruházásra?
Mégis milyen tőkét visz ki külföldre? A saját tőkéjét? Azt meg hogyan?
A profitjával meg had csináljon már azt, amit akar. Az én cégemben is azt csinálok a profitommal, amit akarok (mondjuk egyre nehezebb, mert kb az összeset lerabolják), ahhoz senkinek semmi köze.

Akkor ekkora erővel az OTP miért nem szidjuk, hogy Romániában vagy még nem tudom milyen országban ahol van, onnan is kiszedi a tőkét. Vagy éppen a Fornetti, amelyik nemrég terjeszkedett Bulgáriában.
Hagyjuk már, unalmas ez a szöveg. . .

Szeretem még amikor a bankokra is ezt húzzák rá. Csak azt elfelejtik, hogy ma Magyarországon 4, azaz összesen 4 bank nyereséges. A többi bank masszivan veszteséges, szóval épp az, hogy a tulajdonosaik pumpálják a pénzt beléjük tőkeemelésnek. És nem a magyar állam, addig jó amíg a magyar állam nem banktulajdonos, mert akkor a te meg az enyém, az adófizetők pénzéből kell feltőkésíteni a bankot.

(#52198) dptrsk válasza Sz.Miki (#52195) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ha Ethernet kábellel méred ezeket(wifire ugye nincs semmi garancia), 1412 és nyittasd vissza a hibajegyet, 72 óra után kötbért kell fizetniük...
Engem is próbáltak már lerázni... nem szabad hagyni..

(#52199) Sz.Miki válasza Alteran-IT (#52196) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Most épp goole.hu-t pingeltem, de mind 1, hogy ph-t vagy indexet pingelek az eredmény ugyan ez. A feltöltési értékek van hogy 30 percig állnak 45, 46 db értéken majd felugrik az egyik 50-re és követi a másik kettő.
Én még sosem láttam 4 csatornát működni.

A tünet mindig ugyan az, a weboldalak nehezen jelennek meg folyamatosan frissíteni kell. Játék pl WOT-alatt elengedem az irányítást és tovább megy a tank.. utána meg kapcsolat megszakadt hiba.

Internetes vidók megállnak.

Ez napszaktól függően változik reggel egész jó szokott lenni, délutántól már katasztrófális.

Az időjárás is befolyásoló tényező, ha szeles esős az idő akkor sokkal rosszabb.

(#52198) pietrasko: Nem Wifi, kábelen asztali gépen. Már a routerem is kiiktattam, a t-homos d-link modem routert használom.

[ Szerkesztve ]

(#52200) Alteran-IT válasza polonic (#52197) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Ugye tudod, hogy azoknak az embereknek belföldi, illetve állami cég is adhat munkát a telekom átvételével? Ugye azt is tudod, hogy ha belföldi, sőt állami kézen lenne, akkor minden bevétel az állam kezére jutna és nem kellene külön adót fizetni a szolgáltatásokra és akár olcsóbbak is lehetnének a szolgáltatások?(persze nem orbánnal az élen) Mert ugye csak azt adózzák le, ami az országon belül történik és ennyi erővel az egész maradhatna az országban és nem menne ki a pénz és nem romlana az értéke és nem kezdenék a hisztit az inflációról, ami ellen nagyon könnyű lenne lépéseket tenni, csak nem kellene mindent külföldi kézre adni és mindent külföldről behozni. Meg ugye azt is tudod, hogy annyi bevételből sokkal több beruházásra futna? Csak ugye most az 5/6-a pénzeknek zsebre megy.

Egyébként meg minden ország úgy kezeli a belügyeit, a külügyeit és a pénzügyeit, ahogy akarja, én csak elmondtam, hogy hogy lehetne mégjobb és nem csak én látom így informatikus fejjel, hanem közgazdászok százai.

Na meg épp az a baj, hogy túl sok a kis és nagy cég az országban, a bankokról meg a tőkefelhalmozásról ne is beszéljünk. Na meg ha a magyar állam normális vezetéssel rendelkezne, akkor nem lenne semmi baj azzal, ha nagyobb vállalatokat irányítana.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.