Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52951) Teko001 válasza mate0120 (#52948) üzenetére


Teko001
őstag

Meglehetne oldani, akár stabilan is, de elég költséges lenne, mert mindegyik boxhoz kéne venni egy eszközt, stb... Szóval nem ajánlom. De szerintem benne lenne egy 40ezerben minimum, még ha nem is a hivatalosan ajánlottat veszed

Szerk: Amíg adottak a feltételek a powerline adapterhez, addig azzal is meglehet oldani.

[ Szerkesztve ]

(#52952) mate0120 válasza Teko001 (#52951) üzenetére


mate0120
csendes tag

ÉS a powerline adapter?

(#52953) mate0120 válasza Teko001 (#52951) üzenetére


mate0120
csendes tag

Vagy van itthon Coax kihúzva a tv-khez

(#52954) Teko001 válasza mate0120 (#52953) üzenetére


Teko001
őstag

Amit látsz a fenti linken, azokkal mind meglehet oldani, azért is árulják hivatalosan.

(#52955) villamos válasza mate0120 (#52950) üzenetére


villamos
őstag

Jobban jársz a kábellel mindenképpen, minden egyéb megoldás csak szívás.
Építs hálózatot magadnak, olyat, amilyen tetszik.
A koax -ot ki lehet húzni (ha kilehet), és a helyére mehet a CAT5.
Persze ha minden áron ki akarsz szúrni magaddal, akkor ez nem szükséges...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#52956) mate0120 válasza Teko001 (#52954) üzenetére


mate0120
csendes tag

akkor a legolcsóbban a coaxos megoldással jönnék ki. Mert a bejáratnál van a modem és onnan távol vannak a tv-k

(#52957) deminos válasza mate0120 (#52956) üzenetére


deminos
aktív tag

Iptv-hez box kell, a boxhoz utp kábel, tehát a koax kábellel nem sokat érsz.

Xiaomi 11 Lite 5G NE

(#52958) DJ. Ru$y válasza mate0120 (#52956) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

IPTV-hez 8-eres UTP kábelt húznak be nem coaxot. Ha van kábelcsatorna felszerelve, akkor bevezetik neked a csatornába simán az UTP kábelt, ha nincs arról neked kell gondoskodni, de utána bevezetik simán. Viszont megvan, hogy mennyi UTP kábelt használhatnak fel maximum (ha jól tudom), ezen felül fizetni kell érte.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#52959) mate0120 válasza villamos (#52955) üzenetére


mate0120
csendes tag

A piros vonalak mentén mehetne a kábel ott senkit nem zavarna. Rakassam át a boxot? Bár ha átrakatom akkor a bejárat mellől 2 kábel menne, mert egyiken megy az optika a másikon meg vissza a telefonba a jel.

(#52960) mate0120 válasza villamos (#52955) üzenetére


mate0120
csendes tag

(#52961) Teko001 válasza deminos (#52957) üzenetére


Teko001
őstag

+(#52958) DJ. Ru$y: Létezik Ethernet-Coax átalakító, a fenti linken is ott van...

[ Szerkesztve ]

(#52962) mate0120 válasza DJ. Ru$y (#52958) üzenetére


mate0120
csendes tag

És nem tudod hogy menyni a maximum? Nekünk az ügyfélszolgálaton személyesen azt mondták hogy nem húzzák bele a csatornába.

(#52963) Sakuro


Sakuro
tag

Sziasztok

Remélem jó helyen járok. Telekom SAT TV szolgáltatásom van, eddig egy Sagem felvevős egységem volt. Meghibásodott, bejelentettem és ki is cserélték egy nap alatt egy Kaonmedia CO1000P set top boxra. Nincs velem semmi probléma, tökéletesen működik. Használati útmutató konkrétan nincsen, csak egy pár oldalas kis füzet a távirányító magyarázatáról és a lehetséges hibákról.
Amit én nem találok, az a kedvencek listája. A régi egységen volt egy alap lista, plusz tudtam csinálni magamnak én saját listát, amibe azokat a csatornákat és oda raktam sorrendben ahova akartam.
Ebben az egységben ilyen nincs. Van Kedvencek menüpont, sorrendet tudtam is csinálni. De előhozni nem tudom. Van valakinek ilyen egysége? Meg tudta ezt oldani valahogy? Lehet hogy régi szokás, dá nálunk megmaradt a sorrend, hogy mi hol van és ezt szeretnénk is tartani, nempedig végiglapozni az egészet (ami ráadásul tök értelmetlen csatornákkal van tele) ha keresünk valamit.
Tehát a sorrendet meg tudtam csinálni, csak előhozni nemtudom, hogy pl:
1: M1
2: M2
3: Tv2
4: RTL Klub
stb...

Ez egy Kaonmedia CO1000P típusú egység. Remélem tud valaki segíteni.
Köszönöm szépen előre is.

Üdv

(#52964) OldMike válasza mate0120 (#52960) üzenetére


OldMike
őstag

Ha piros vonal mentén van most a koax, de abban esetleg csak egy kábel van, akkor szerintem semmire sem mész. Egy kábel a hozzá kapcsolódó adapterekkel csak egy tévét szolgálhat ki. Egyébként ha UTP kábellel akarod megoldani ezen a vonalon, akkor is három kábel kell, ráadásul feleslegesen hosszú kábelek kellenének.
Nyilván így van a csövezés, de a jobb megoldás az lenne, ha a tv1-hez és a tv2-höz a folyosószerű helyiség falán menne a kábel, a tv3-hoz pedig a legrövidebb úton a HWG-ből. De ez sajnos minden bizonnyal fúrás-faragással járna :(

42LM660S

(#52965) mate0120 válasza OldMike (#52964) üzenetére


mate0120
csendes tag

Pont a fúrás faragást meg a kábelekben való bukdácsolást szeretnénk elkerülni.

(#52966) Teko001 válasza mate0120 (#52965) üzenetére


Teko001
őstag

Powerline adapter lenne szerintem a megoldás nálad, már ha nem ősrégi az elektromos hálózat.

(#52967) mate0120 válasza Teko001 (#52966) üzenetére


mate0120
csendes tag

van már most is powerlineom mert azon jön a net az egyik géphez.

(#52968) mate0120 válasza mate0120 (#52967) üzenetére


mate0120
csendes tag

És akkor hány darab kellene hozzá?

(#52969) Teko001 válasza mate0120 (#52968) üzenetére


Teko001
őstag

Hát nem tudom neked milyen van, és szeretném leszögezni, hogy nem építettem még ilyet ki, de szerintem ha van egy fő, és 3 al (minden boxhoz egy) úgy működnie kéne. De ha a Telekomtól veszed, és jelzed nekik és a szerelőknek, hogy akarod, akkor szerintem a szerelőknek még ki is kell építeniük neked ingyen (csak az eszközt kell kifizetned).

[ Szerkesztve ]

(#52970) mate0120 válasza Teko001 (#52969) üzenetére


mate0120
csendes tag

És olyat lehet(mivel sokba kerül az ő eszközük) hogy megveszem az eszközt és ők beállítják?

(#52971) villamos válasza mate0120 (#52970) üzenetére


villamos
őstag

Nem.
Sajnos ez ilyen. A fúrást-faragást nem lehet megúszni, legfeljebb minimalizálni, de csak egyszer kell megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#52972) mate0120 válasza villamos (#52971) üzenetére


mate0120
csendes tag

ŰAkkor belehúzatoma kábelt a csatornába

(#52973) mate0120 válasza mate0120 (#52972) üzenetére


mate0120
csendes tag

Esetleg olyanba még tudtok segíteni, hogy az Invitelnél vagyunk jelenleg tvben és kivette az HBO-t meg az AXN-t és nyárig van szerződésünk. Ha most felmondjuk menynit kell fizetnünk vagy van-e olyan ut hogy ne kelljen pluszba fizetnünk?

(#52974) dptrsk válasza mate0120 (#52973) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ha most felmondod, akkor az igénybe vett hónapok szorozva a havonta kapott havidíjkedvezménnyel.

(#52975) ludsimon válasza mate0120 (#52970) üzenetére


ludsimon
veterán

Esetlegesen egy olyan megoldást lehetne még javasolni, a kábelek minimalizálása érdekében, mint nálunk is van, kívül a falon elvezetni az UTP kábel(eke)t.

undefined

(#52976) DJ. Ru$y válasza ludsimon (#52975) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Erre mondtam én a kábelcsatornát, hogy utólag felrakni, külsőt.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#52977) ludsimon válasza DJ. Ru$y (#52976) üzenetére


ludsimon
veterán

Bocsi, elég felületesen olvastam vissza. :)
Amúgy nálunk csatorna nélkül van megoldva, és utána ráhúztuk a szigetelést, vakolást (utána lett a hőszigetelés megoldva). :)

[ Szerkesztve ]

undefined

(#52978) DJ. Ru$y válasza ludsimon (#52977) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ezzel a "baj" csak annyi, hogy egy esetleges átrendezésnél stb. azzal nem tudsz mit csinálni, az ott marad benne, egy kis anyag. :DDD Külsőt meg lekapom, méretre vágom kész. De mindenkinek maga ízlése. Mehet a szegélylécben is.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#52979) #41133696 válasza #41133696 (#52635) üzenetére


#41133696
törölt tag

Máig tartott, megint nem megy a távszámla alkalmazás Windows 8.1-en.

(#52980) ludsimon válasza DJ. Ru$y (#52978) üzenetére


ludsimon
veterán

Pontosan hol lehet ilyet kapni és hogy néz ki? Tudod linkelni kérlek?

undefined

(#52981) Sakuro válasza Sakuro (#52963) üzenetére


Sakuro
tag

Senkinek nincs ötlete? :(

(#52982) DJ. Ru$y válasza ludsimon (#52980) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Kábelcsatorna.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#52983) Teko001 válasza Sakuro (#52981) üzenetére


Teko001
őstag

Kérdezd meg salapp-ot, hátha ő tudja, ő írogatott itt a fórumban a boxról.

[ Szerkesztve ]

(#52984) ludsimon válasza DJ. Ru$y (#52982) üzenetére


ludsimon
veterán

jahogy ilyen. :DDD bonyolultabb történetre gondoltam. :)

undefined

(#52985) gy.laci


gy.laci
csendes tag

Sziasztok!

Van egy IPTV+internet előfizetésem, egy Cisco ISB2001 STB-al.
Egy ismerősömnek is ilyen előfizetése van, de egy időre átköltözne hozzám.
Hozná a STB-át, hogy másik szobába nézhesse a TV-t.

Lehetséges?
Milyen beállítások szükségesek?

Válaszokat előre is köszönöm!

Üdv

GyLaci

[ Szerkesztve ]

A múlt: gy.laci felhasználónak 29 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#52986) pumukli4573 válasza gy.laci (#52985) üzenetére


pumukli4573
tag

nem

(#52987) poli27 válasza gy.laci (#52985) üzenetére


poli27
veterán

Elvileg működni fog, de próbáljátok ki :D

(#52988) Intruder2k5 válasza pumukli4573 (#52986) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Aztán miért nem? Az IPTV szolgáltatás tudtommal nincs HGW-hez kötve...

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#52989) dchard válasza Intruder2k5 (#52988) üzenetére


dchard
veterán

Jah, de a multicast stream-ek száma annál inkább. Ha van egy STB-s előfizud és mellé feldugsz egy másik STB-t akkor valamelyik nem fog működni :)

Jut eszembe: ki a nyavaja ajánlgat engem? Ehhez hasonló PM-eket kapok már hónapok óta és mind azt írja: ajánlottak valahol. :)

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#52990) wmati válasza dchard (#52989) üzenetére


wmati
addikt

De ha véletlenül több stream-e van ? Mint nekem is egy doboz 3 streamal.

(#52991) Intruder2k5 válasza dchard (#52989) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Milyen PM-eket? Én valóban ajánlottalak egy-két alkalommal, DSL hiba kérdés ügyében, legutóbb talán ITT, de sehol sem mondtam senkinek, hogy privátban csesztessenek, sőt leginkább a firmware-ed topikját szoktam erre linkelni, ahogy fentebb is!

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#52992) dchard válasza Intruder2k5 (#52991) üzenetére


dchard
veterán

Költői kérdés volt, amúgy sem derül ki soha.

wmati:

Ha a boxok regisztráltak és a HGW-ben több stream engedélyezett, akkor menni fog az engedélyezett maximális stream-ek elfogyasztásáig. Ha jól értettem, akkor nála nem ez a helyzet.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#52993) gerolka


gerolka
tag

Tanácsot szeretnék kérni tőletek!

Lejár a hűségidőnk és hosszabbítani szeretnénk, jelenleg internet (20Mbit), telefon és SAT tv (nem interaktív) előfizetésünk van. Az internet és a telefon maradna, viszont a tv-n elgondolkoztam, váltsunk e IPTV-re, ami jelenleg családi csomag esetében 3900 Ft/hó- ba kerülne, vagy maradjunk a SAT tvnél, ami jelenleg a család+HD csomag esetében 3075 FT/hó!

A dilemmám az, hogy a SAT-tól szerettem volna már szabadulni, egyrészt nem tetszik a minősége másrészt unom már hogy az EPG az utóbbi időben használhatatlan olyan hiányos. Abban bízom, hogy az IPTV minősége jobb lesz, már csak azért is mert kb 150 méterre van a központ, viszont a SAT- nál az a plusz 21 HD csatorna megingatott a döntésben (főleg, hogy olcsóbb is).

Szóval szerintetek miként döntsek, hogy döntenétek a helyemben?

Plusz egy kérdés, sima SAT már nincs, csak ez az interaktív? Miben más ez?

[ Szerkesztve ]

(#52994) Teko001 válasza gerolka (#52993) üzenetére


Teko001
őstag

Az IPTV-n is ugyanannyi HD csatorna van, hibás a felirat (nem frissítették). Csak interaktív SAT van, ha rákötöd az internetre, elérheted a Videótékát, Archív TV-t, stb... Lényegében minden, ami internet alapú. Az EPG egyébként valószínűleg ugyanaz, mint IPTV-n, maximum jobban működik a box (bár állítólag az új interaktív box elég jó itt több fórumozó szerint is). Milyen interneted van? xDSL?

[ Szerkesztve ]

(#52995) gerolka válasza Teko001 (#52994) üzenetére


gerolka
tag

Igen azt tudom, hogy ugyan annyi HD csatorna van IPTV-n is, viszont az már 4125 Ft míg a SAT+HD 3075Ft „csak”! De ha az IPTV általánosságban nézve jobb minőségű akkor simán lemondok a HD csatornákról, úgy is FHD-ban nézünk csak filmeket, a tv előfizetés valójában pénzkidobás nekünk annyira ritkán nézünk valamit, de ha nem lenne azért hiányozna.

ADSL2+, de ez nem biztos, mintha ezt mondták volna bekötéskor, hogy tudom kideríteni pontosan?

(#52996) Gubek-Einste válasza gerolka (#52995) üzenetére

Most milyen modem/HGW van használva a nethez?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52997) gy.laci válasza wmati (#52990) üzenetére


gy.laci
csendes tag

Hol tudom megnézni, hogy hány stream-em van?

A múlt: gy.laci felhasználónak 29 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#52998) MajaG válasza gy.laci (#52985) üzenetére


MajaG
senior tag

Lehetséges. Ha a fizeti a szolgáltatást a másik címen, menni fog a box az ő azonosítójával, értelemszerűen mert abba az a 20 jegyű acc van amire ő fizet.

Ha 1 boxos előfizetésed van, akkor is kapsz 2 streamet.

Beállításokba kiírja a stream számot!

[ Szerkesztve ]

(#52999) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Mikor lesz már elérhető a webes ügyfélszolg?
Mostanában nem tervez a Thome sebességnövelést eszközölni?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#53000) MajaG válasza enginev3.0 (#52999) üzenetére


MajaG
senior tag

Soha. :)
Lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.