Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53701) Intruder2k5 válasza #32577792 (#53699) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De ott ilyeneket nem találsz, ezek DOCSIS jelszintek!

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#53702) #32577792


#32577792
törölt tag

Ez azt jelenti jól gondolom, hogy 34 órája megszakadt és újraindult?

Online Time 1 days 10 hours 12 minutes 55 secs
Data Transmitted -1326843520 bytes
Data Received -658743606 bytes

(#53703) MajaG válasza #32577792 (#53702) üzenetére


MajaG
senior tag

Nem. PPPoE kapcsolat szakadt meg akkor. Ez nem a link állapotot mutatja.

Annak "elvileg" 24 óránként meg kéne szakadnia, de nem mindig bontja a szolgáltató. Inkább mostanában már nem, mint igen.

[ Szerkesztve ]

(#53704) #32577792 válasza MajaG (#53703) üzenetére


#32577792
törölt tag

Akkor nem jól gondoltam :)
Ez normális egyébként? Miért szakadhat meg?

(#53705) Garold válasza #32577792 (#53704) üzenetére


Garold
senior tag

A szolgáltató oldali pppoe bontás normális dolog. Régen 24 óránként bontódott, mostanában het 2-3 alkalommal.
Azért is jó mert ha valaki megtudja a felhasználó neved, jelszavad és te azt módosítod akkor az illetéktelen ne tudja a végtelenségig használni az adataiddal a netet, ami addig neked viszont nem fog működni.
Ne tudd meg mennyi amatőr van aki eladja a routerét úgy hogy előtte nem reseteli ki, utána meg csodálkozik hogy nem megy a nete.
Persze ilyenkor is a szolgáltató sz@r-szemét...

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#53706) Looserke


Looserke
őstag

Lehet hogy hülye kérdés, de honnan tudom hogy ADSL vagy VDSL alapú netem van?
ZXDSL 931VIIV2.5 van a modem infóban és 30/5-ös net van.

[ Szerkesztve ]

(#53707) Garold válasza Looserke (#53706) üzenetére


Garold
senior tag

A 30 mega az csak vdsl lehet rézen.

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#53708) #32577792


#32577792
törölt tag

Ismét csak kérdésem van :)
Ha optikai fejlesztés lesz nálunk, akkor a jelenlegi VDSL-re adott HGW marad, vagy ahhoz másik fajtát adnak?
Továbbá, ha ez megvalósul egy településen, akkor a VDSL-ről átpakolnak mindenkit arra tényleg? (ezt mondjuk szerelő mondta)

(#53709) wmati válasza #32577792 (#53708) üzenetére


wmati
addikt

Másik hgw jár optikához, szerintem nem raknak át azonnal kérned kell.

(#53710) Garold válasza #32577792 (#53708) üzenetére


Garold
senior tag

Az optikai szolgáltatáshoz optikai modem, vagy modem-router kell (ONT).
Olyanról hogy bárkit is automatikusan átraknak még nem hallottam.

wmati gyorsabb volt :DDD

[ Szerkesztve ]

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#53711) wmati válasza Garold (#53710) üzenetére


wmati
addikt

Ahol két hálózat van egymás mellet meddig fogy egymás mellet üzemelni ?

(#53712) MajaG válasza wmati (#53711) üzenetére


MajaG
senior tag

Új szerződés kötéskor, hosszabbításkor már az újra rakják, sok előfizető marad a régin, mert nem akar kábeleztetni. Szóval pontos válasz nincs. Terület és átterhelés függő, de évekig eltart/tarthat. Bár ahol van BBmsan, ott lehet felpörgetik, mert a berendezést el lehet vinni máshova, de erre mérget nem vennék, hogy a logikus gondolkodás és pénz megtakarítás előbbre való, mint egy új pályáztatás és eszköz beszerzés...:)

(#53713) wmati válasza MajaG (#53712) üzenetére


wmati
addikt

Akkor még pár évig biztos rohad a réz nálunk az oszlopokon.

[ Szerkesztve ]

(#53714) MajaG válasza wmati (#53713) üzenetére


MajaG
senior tag

Ez neked miért fáj? :D

[ Szerkesztve ]

(#53715) wmati válasza MajaG (#53714) üzenetére


wmati
addikt

Nekem nem fáj, csak ronda.

[ Szerkesztve ]

(#53716) MajaG válasza wmati (#53715) üzenetére


MajaG
senior tag

Az optika is ott fog menni a legtöbb helyen mellette, szóval szerintem tök mindegy...

(#53717) balewi


balewi
aktív tag

-csak hogy meglegyen-

X13 << Mate20Pro << Honor8 << MI2S << MotoDefy

(#53718) #32577792 válasza wmati (#53715) üzenetére


#32577792
törölt tag

(#53719) kisapa válasza wmati (#53715) üzenetére


kisapa
senior tag

Engem nem zavarna ha mellette ott lenne az optika is,de erre még szerintem várnom kell pár évet.

[ Szerkesztve ]

(#53720) wmati válasza kisapa (#53719) üzenetére


wmati
addikt

Nálunk a koax van ott mellette, de nálunk olyan a réz hogy megy a törzskábel és mellette több két szálas csavart kábel amik így szépen lógnak pár napja szagattak le egyet az utcában.

(#53721) spiritex


spiritex
veterán

Sziasztok!
A CISCO EPC3925-ben mire való ez a VPN Tunnel menüpont?
Van Help1, Help2, de sajnos nem vagyok beljebb.
A CISCO képes lenne VPN szerverként működni? Ha ezeket a beállításokat jól beállítanám, rá tudnék esetleg lépni egy VPN klienssel távolról? Köszi!

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#53722) dchard válasza spiritex (#53721) üzenetére


dchard
veterán

Nekem az inkább vpn kliensnek tűnik, nem szervernek.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#53723) polonic válasza studiod1 (#53662) üzenetére


polonic
félisten

Akkor mi lesz, ha nem szolok nekik? Nem jon szamla es majd egyszer csak tiltjak a szolgaltatasaim?

(#53724) wmati válasza polonic (#53723) üzenetére


wmati
addikt

Olyanra tudok gondolni hogy rá jönnek hogy hoppá te 6 hónappal ez elött nem fizettél akkor most 2 havit kapsz vagy tiltanak mindent.

(#53725) pingtest válasza polonic (#53723) üzenetére


pingtest
tag

Tegnap felhívtam őket, elvileg nem kell aggódni. Valaki új valaki még régi rendszerben van, számlázás így eltérhet. Megkapjuk, még én sem kaptam.

Steam: http://steamcommunity.com/id/bbikass/

(#53726) dptrsk válasza spiritex (#53721) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

VPN Tunnellel pl a nyaraló routerét tudod összekötni a ciscoval, azaz a nyaralóból is meg tudod lesni a belső hálós IPkamerákat, vagy az otthoni fileszerveren tudsz matatni.

(#53727) Teko001 válasza polonic (#53723) üzenetére


Teko001
őstag

Hosszú távon az a végkifejlet, igen. De előtte jön levél, hogy nem fizettél.

(#53728) 313313 válasza wmati (#53724) üzenetére


313313
addikt

Én mikor első két hónapban nem kaptam számlát, hiába jeleztem bárhol (telefon/személyes) annyit mondtak majd jön, de az se jutott volna eszükbe, hogy tájékoztassanak, hogy utólagos fizetés van, így nem egyből kapok számlát...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#53729) spiritex válasza dptrsk (#53726) üzenetére


spiritex
veterán

De csak egy másik router-rel tudom összekötni a CISCO-t, vagy egy másik PC-vel is, amin van VPN kliens?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#53730) Teko001 válasza dptrsk (#53726) üzenetére


Teko001
őstag

Amennyiben futtat az adott helyen egy VPN szervert. Az a Cisco-ban csak egy IPsec kliens.

(#53729) spiritex: Akármivel, amin fut egy IPsec-es VPN szerver, azzal össze tudod kötni a Cisco-t.

[ Szerkesztve ]

(#53731) dptrsk válasza spiritex (#53729) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

VPN Tunnel esetében meg kell adni kölcsönösen a másik router publikus IPjét, tehát szerintem géppel macerás, mert DMZ kell a gépnek, meg nem tudom van-e VPN Tunnel kliens PCre...

(#53732) dptrsk válasza Teko001 (#53730) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

nem kell VPN szerver.
Tunnel esetén össze tudunk kötni pl 2 Cisco EPC3925öt, s ha megfelelően vannak beállítva 1 LANba kerülnek.

De IPSec szererhez is tud csatlakozni valóban, de szerintem nem feltétlen kell.

[ Szerkesztve ]

(#53733) Teko001 válasza dptrsk (#53732) üzenetére


Teko001
őstag

Aha, szóval képesek "önmagukban" is ellenni. Mondjuk érdekelne, mennyire bírja a HW

[ Szerkesztve ]

(#53734) dchard válasza dptrsk (#53732) üzenetére


dchard
veterán

Egy VPN kapcsolatnak minden körülmények között van szerver és kliens oldala. Két olyan routert, amiben csak VPN kliens van, nem tudod összekötni. Ha figyeltél volna, akkor láthatnád, hogy a kérdés az: az EPC-ben vajon csak kliens van-e vagy van benne szerver is, mert ha nincs benne szerver, akkor nem tudja arra használni, amire szeretné. Ahogyan Teko001 már leírta, az EPC-ben csak kliens van, ami nem elég.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#53735) dptrsk válasza dchard (#53734) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Én a VPN Tunnelre írtam, hogy nem kell szerver, elég 2 végpont:

VPN Tunnel

[ Szerkesztve ]

(#53736) dchard válasza dptrsk (#53735) üzenetére


dchard
veterán

Az endpoint csak egy jól csengő kifejezés arra, hogy a VPN szakasz a két "végpont" között értelmezendő. Ettől még az egyiknek szervernek kell lennie. Két kliens nem tud egymáshoz csatlakozni. Ez nem egy P2P technológia, ahol a kliensek képesek egymással is kapcsolatot létrehozni egy kitüntetett entitás (a szerver) nélkül.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#53737) berbatov2 válasza berbatov2 (#53669) üzenetére


berbatov2
senior tag

Na itt voltak a villanyszerelők, hál isten minden szobába el tudták vezetni igényesen a két utp kábelt.
A végpontot kérésem szerint nem a padláson, hanem az emeleti szintre vezették szóval ez is pipa.
Amire viszont nem gondoltam, hogy nagy valószínűséggel kell majd áram is ennek az ONT-nek ugye?

(#53738) DJ. Ru$y válasza berbatov2 (#53737) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem nagy valószínűséggel, hanem biztosan, mint minden hasonló eszköznek.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#53739) btz válasza DJ. Ru$y (#53738) üzenetére


btz
addikt

Hallottam már olyan telekom előfizetőről aki azt mondta Sat TV-re, hogy ha már fizet érte annak mennie kell, akkor is ha lepotyognak a műholdak, ha 10 kiló hó lepi el az antennát :D
Kiváncsi lennék mit mondana az ONT-ra

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#53740) berbatov2 válasza DJ. Ru$y (#53738) üzenetére


berbatov2
senior tag

:R
Szép is lenne, minden fainul megcsinálva, de sehol egy konnektor.

(#53741) #32577792


#32577792
törölt tag

Van valakinek ZTE 931VII 2.0 modeme?
Milyen táp kell hozzá pontosan megtudnátok mondani?

(#53742) Sasos válasza berbatov2 (#53740) üzenetére


Sasos
senior tag

És a szakiknak sem jutott eszébe, hogy ha valahova behúznak egy marék UTP kábelvéget, akkor feltehetőleg aktív eszközbe lesznek dugdosva? :Y

(#53743) DJ. Ru$y válasza Sasos (#53742) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Gondolom csak csinálták, ami ki lett nekik adva... :U

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#53744) MajaG válasza #32577792 (#53741) üzenetére


MajaG
senior tag

ZTE táp:

Táp

[ Szerkesztve ]

(#53745) #32577792 válasza MajaG (#53744) üzenetére


#32577792
törölt tag

köszi

(#53746) berbatov2 válasza Sasos (#53742) üzenetére


berbatov2
senior tag

Ez a 6. villanyszerelo aki dolgozik a hazunkon, kb olyan is az egesz. Sajnos nem volt szerencsem veluk. Viszont ez a mostani hal istennek jol, szepen, igenyesen dolgozik es ert is hozza, neki jutott eszebe a konnektor problema is. Nem is egyszeru neki atlatni ezt a katyvaszt, ami a felkesz hazban eros es gyenge arammal kapcsolatban kialakult. Itt jegyeznem meg a 3-4 ev aktiv ph-s forumozasom fontossagat, mert most mar tudom mit hol kell keresni, kerdezni es barmilyen temaban talalok topicot is hal istennek, ahol mindig segitettek is nekem.
Ezert nagy hala a kedves forumtarsaknak.

(#53747) dchard válasza #32577792 (#53745) üzenetére


dchard
veterán

Azért az a 2 amper nem szentírás, gond is lenne ha a cucc megenne 24 wattot. Másfél amper még biztos jó, az 1 amper már határ eset. Vigyázz hogy DC tápot köss rá.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#53748) st.stofi válasza spiritex (#53721) üzenetére


st.stofi
tag

Hálózatokat tusz a segítségével összekötni. Tunnel-nél nincs kitüntetett szerver ill. kliens szerepkör, a csatorna végein 1-1 végpont (endpoint) van, amik kommunikálnak egymással. VPN tunel-t hálózatok összekötésére szokás használni, így leginkább egy másik VPN tunnel (L2TP/IPSEC) képes hálózati eszköz kell ehhez, ha ezt érted VPN kliens alatt, akkor igen a válasz. De ez egy tunnel, tehát ha az a cél, hogy egy távoli gép egy adott hálózathoz csatlakozzon biztonságos módon, onnan kapjon egy ip címet, és úgy működjön, mintha a távoli LAN része lenne, arra az EPC3925 vpn tunnel megoldása nem alkalmas.

(#53749) Marrone5


Marrone5
csendes tag

Üdv.
Laptopon a TV GO szolgáltatás mobilnettel akadás mentesen nézhető? És kb 1 órás műsor nézés mennyi adatforgalommal jár?
Köszönöm.

(#53750) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni elsősorban Telekom-os szerelőktől hátha jár ide olyan. A T-Com szokott az UTP kábelre rakni LTC kábeljelölőt, abból is a mini fajtát. Lehet olyat normális forgalomban kapni valahol? Gyorskötöző jellegű a csatlakozása és a tetején van egy 2cm x 1cm-s rész, ahova lehet szöveget ráírni. Előre is köszönöm a segítséget. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.