Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53651) Gedeon31 válasza wmati (#53646) üzenetére


Gedeon31
addikt

Erre csak bologottál vagy mondtál neki valamit :U

(#53652) wmati válasza Gedeon31 (#53651) üzenetére


wmati
addikt

Meg kérdeztem hogy akkor elmúlt időszakban mért nem volt soha ilyen erre nagyon nem volt válasz majd kértem egy másik eszközt adott egy epc3925-öt (nyákon DPC3925 van gondolom egyszerre marták ki). Amivel utána volt még egy kis csomag vesztés de azóta rendben van az egész. Összességében szerintem annyival nem rosszabb a Cisco mint a Tc amit el vitt oké ezen usb port nem müködik de nagyon nem is tudtam használni...

(#53653) Garold válasza Bálnaborjú (#53643) üzenetére


Garold
senior tag

Milyen net szolgáltatásod van?

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#53654) csabi10


csabi10
senior tag

Sziasztok!
Ezek az értékek jók??

(#53655) polonic


polonic
félisten

A végén még tényleg nem kapok számlát e hónapban. A jövő hónapban meg ajándékként kettőt is.

(#53656) etejedu


etejedu
őstag

A telekom ügyfélszolgálatának email címét tudja valaki pontosan?

(#53657) Garold válasza etejedu (#53656) üzenetére


Garold
senior tag

ugyfelszolgalat@telekom.hu

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#53658) etejedu válasza Garold (#53657) üzenetére


etejedu
őstag

Köszönöm!

(#53659) djculture válasza polonic (#53655) üzenetére


djculture
félisten

Én már be is fizettem, egyébként az megvan hogy ha nemkapsz számlát neked kell jelezni bennevan az aszf-ben.

(#53660) polonic válasza djculture (#53659) üzenetére


polonic
félisten

ez valami vicc?
én is befizetném ha lenne, mit

[ Szerkesztve ]

(#53661) wmati válasza polonic (#53660) üzenetére


wmati
addikt

Nem vicc.

(#53662) studiod1 válasza polonic (#53660) üzenetére


studiod1
tag

Sajnos nem vicc,én is befizetném de csekk nem jött, az előfizetésemhez meg nem tudok belépni nem működik, sajnos............ üzenettel elküld. :F

(#53663) berbatov2


berbatov2
senior tag

Üdv Urak!

Nemsokára nálunk is elérhető lesz a telekom ftth-n és lenne néhány kérdésem a szereléssel kapcsolatban.
1. Net és Tv esetén, ha a ház minden szobájába szeretném ezeket, akkor két csillagpontos utp kör kell, amik majd mennek a szolgáltató által adott modembe (ont?) az egyik végén, a másikon pedig STB-be vagy számítógépbe?

2. A modem ( ont?) amit kapok mehet-e a padlásra, vagy mindenképp azt kell használnom , ha wifit akarok ez esetben viszont valami frekventáltabb helyig kell elvezettetni. Vagy ont-n kívül kapok más eszközt is internet rendelés esetén?

3. Telefont is rendelek, mert olcsóbb de nem szándékozom használni sem pedig kábelezni neki. Van-e ezzel gond vagy a szerelő csak akkor megy el ha működik?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#53664) dchard válasza berbatov2 (#53663) üzenetére


dchard
veterán

1. Igen. IGMP képes switch mellett nem. Röviden: ha meg tudod oldani akkor erősen ajánlott.

2. Mehet a padlásra, nem kapsz hozzá semmi mást, de saját routerrel tetszőlegesen bővíthető a WiFi hálózat. Erősen ajánlott akár az ONT-t vagy saját wifi eszközt használsz, a ház ideális részére telepíteni a Wifi routert, vagy a két szintet két routerrel lefedni. Az ideális hely wifi szempontjából biztosan nem a padlás.

3. Nem, nem kötelező, ha nem akarod használni.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#53665) villamos válasza berbatov2 (#53663) üzenetére


villamos
őstag

Válaszok a legjobb tudásom szerint:
1: A lényeg hogy kapsz egy HGW -t. Ezen négy csatlakozó van. Ebből 1 megy a PC -re, vagy esetlegesen routerre. A másik három az IPTV STB -hez való. Ezeket legcélszerűbb közvetlenül UTP kábellel összekötni. Tehát az ONT és az STB közé semmilyen más eszköz (switch, router stb) nem kerülhet.
2: Nem célszerű a padlásra tenni, érdemesebb valamilyen jó elérhető helyre rakni. A szolgáltatói eszköz wifije azonban elég gyenge, így célszerű egy wifi routert beszerezni.
3: A telefonvonalat is a HGW állítja elő, a készülék közvetlenül csatlakoztatható hozzá. Ha nem akarod használni, nem dugsz rá semmit.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#53666) berbatov2 válasza dchard (#53664) üzenetére


berbatov2
senior tag

Koszonom a segitseget.
Villamos neked is!
Ezen az Ont elhelyezesen agyalnom kell, mert minden gyengearam a padlason talalkozik fog talalkozni, hiszen onnan varhato a szolgaltato bekotese. Surun kell piszkalni, ujrainditani, vagy miert fontos az, hogy lakoterbe legyen?

[ Szerkesztve ]

(#53667) Intruder2k5 válasza berbatov2 (#53663) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Mondjuk ha olyan padlásról van szó, ahol nyáron akár 50 Celsius fok is van, az ebből a szempontból sem a legjobb hely az eszköznek, mert ha túlmelegszik, akkor csak szívni fogsz vele amikor folyton újraindul, és majd akadozik, meg nem lesz neted...

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#53668) rostiron


rostiron
őstag

Erre valaki ??

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#53669) berbatov2 válasza Intruder2k5 (#53667) üzenetére


berbatov2
senior tag

Na akkor agyalok, hogy megis, mikent lehetne megoldani igenyesen. Koszonom megegyszer!

(#53670) Gubek-Einste válasza csabi10 (#53654) üzenetére

Rendben vannak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53671) csabi10 válasza Gubek-Einste (#53670) üzenetére


csabi10
senior tag

Köszönöm. Akkor nem értem miért szakadozik az IPTV és a net. Már többször leadtam hibára, kicseréltek már mindent, de pár nappal a javítás után vissza tér a hiba.

(#53672) rostiron válasza rostiron (#53668) üzenetére


rostiron
őstag

Senkinek sincs ötlete ??

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#53673) dptrsk válasza rostiron (#53650) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

a speedport, a speedport.ip címen elérhető, mint egy router.
A gép közel van a routerhez?
Másik eszközön van net?

(#53674) rostiron válasza dptrsk (#53673) üzenetére


rostiron
őstag

Szia.

Egy panellakás, az xp szerint a jelerősség nagyon jó. Másik eszközzel csak holnap tudom kipróbálni.
Jelszót is fog kérni a speedport az elérésnél ?? Még mielőtt jöttek volna bekötni kapott sms-be valami kódot nem tudtuk mi az, de azt mondja a szerelőnek kellett. Az milyen kód ??

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#53675) dptrsk válasza rostiron (#53674) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ha speedport, akkor DSL vonal, az SMS-ben szerintem az internet elérés adatai jöttek.
Kér jelszót, de az az eszközön fellelhető, sajnos nekem nem olyan van, úgyhogy nem tudom.
panellakás esetén, lehet, hogy nagyon telített a 2.4GHz wi-fi s azért nem megbízható a kapcsolat(de ez csak tipp).
Megoldás: kábel, vagy egy 5GHz wi-fi router beszerzése.

(#53676) rostiron válasza dptrsk (#53675) üzenetére


rostiron
őstag

Dsl vonal, iptv-t kapott nettel, telefonnal. Az internet elérés ilyenkor is pppoe ?? Mert akkor kellet hogy kapjon a jelszó mellé valami user nevet is. Arról nem tudok.
Ha beteszek mögé egy routert abba a DHCP ki kell kapcsolnom ??

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#53677) Teko001 válasza wmati (#53646) üzenetére


Teko001
őstag

Nahja... Mondott még fura dolgokat. De a jelszint is hülyeség, nem? Most nagyjából rosszabb lett ha jól értem.

(#53678) wmati válasza Teko001 (#53677) üzenetére


wmati
addikt

Korábbi 8 körüli jobb volt, szerintem romlott most ezzel.

(#53679) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

Pár hét múlva lejár a hűségem (telefon+net), ezért gondoltam megnézem, hogy milyen lehetőségek vannak most.
Jelenleg 50/25-ös netem van, de 120/50-re szerettem volna váltani (optikai kábel van).
Megnézem a T oldalát és kiakadtam. :Y
Csökkentették a sebességeket, 50/5 és 120/10-re?? :(((
Magyarán, ha hűséget hosszabbítok akkor is csak 50/5-ös netem lesz?? :W
Megtudnám valahogy tartani az 50/25-öt? :U

(^)(>.<)(^)

(#53680) n@p@lm válasza polonic (#53660) üzenetére


n@p@lm
őstag

nem vicc, én is befizettem (átutaltam), mivel nekem havi fix (nem beszélek telefonon), ezért inkább átutaltam, az az összeg a folyószámlámon (telekomos) jóváíródik.

(#53681) mlinus válasza vacs (#53679) üzenetére


mlinus
őstag

hát, elvileg a profilok maradtak ugyanazok. Gyakorlatban is, de garancia ugye nincs, hisz hivatalosan már azok a sebességek :D

(#53682) #78121280 válasza vacs (#53679) üzenetére


#78121280
törölt tag

Ne akadjál ki,a profilok nem változtak,továbbra is ugyan annyi a sebesség optikán mint eddig. Csak a marketingesek marhasága amit látsz az oldalon.

(#53683) dptrsk válasza rostiron (#53676) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ha DSL, akkor tuti pppoe.
Az IPTV a DSL sebességből foglalja, ami neki kell, amikor megy.
Felhasználónév egy e-mail cím(tudtommal), amit a megrendelőlapon találtok meg(szerelő ezért, nem kérte, mert nála is meg volt, azonban a jelszó nem..).

(#53684) canniball válasza MajaG (#53649) üzenetére


canniball
nagyúr

A hatókörét le tudom tesztelni, csak a stabilitását nem. De ha nincs vele gond akkor "hadrendbe állítom", éccsanyám legalább örülhet hogy csak egy kütyü van. :)
Köszi a választ!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#53685) vacs válasza #78121280 (#53682) üzenetére


vacs
veterán

mlinus & Roli27:

Köszi a válaszokat srácok, kicsit megnyugodtam, de azért bizonytalan is vagyok.
Nem értem, ha optikán maradtak a sebességek, akkor a miért írják kisebbnek.
Sajnos jelenleg nem tudok bejelentkezni az online ügyfélszolgálatba, hogy megnézzem milyen lehetőségeim vannak a hosszabbításra. Lehet marad az 50/25.
Köszi.

(^)(>.<)(^)

(#53686) wmati válasza vacs (#53685) üzenetére


wmati
addikt

Azért mert marketing osztály kitalálta hogy egységes kiírás legyen függetlenül hogy optika koax vagy réz. 1412 van T-pontban kérhetsz tájékoztatást.

[ Szerkesztve ]

(#53687) dchard válasza wmati (#53686) üzenetére


dchard
veterán

És ezt már hányszor de hányszor leírtuk...

A DOCSIS uplink limit miatt belátható időn belül ez nem is fog változni.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#53688) Teko001


Teko001
őstag

A TV-s ágra a múltkori nagyszerű szerelő betett a nagyobbik mellé egy kisebbik szűrőt is. Jól sejtem, hogy mindkettő ugyanazt csinálja, és elég az újabb? Illetve korábban egy MMWO volt bent (ő kicserélte egy H2772-es splitterre, mert szerinte a 8 dBmV-es power levelnél jobb a 14 dBmV-es power level...), jól sejtem hogy az alapból is szűrte ezt a TV kimeneten, vagy oda még érdemes volt betennie a korábbi szerelőknek (volt aki kiszedte az egyiket, volt aki visszatette... a biztonság kedvéért?

[ Szerkesztve ]

(#53689) dchard válasza Teko001 (#53688) üzenetére


dchard
veterán

A bal oldali egyértelműen szűrő a TV ágra, a másikon nincs semmi felirat vagy jelzés? Lehet akár csillapító is, de valószínűleg az is szűrő.

És igen: az MMWO szintén szűrte a TV ágat, ezért hívják MMWO-nak és nem kettes splitternek :)

A helyzet az, hogy ha panaszod volt, és korábban +8 most meg +14 a szint, akkor korábban sem a jelszint volt az ok. Az új kettes splitter és a TV ágára kötött bal oldali HPF elég, ezt a konfigurációt ajánlom.

A hiba oka lehet beázás, erősítő, modem, kábel törés, kontakt jellegű probléma stb. Az értékek alapján biztosan nem szint probléma.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#53690) vigyori78 válasza wmati (#53686) üzenetére


vigyori78
őstag

És ezzel takaróznak is néha :K
Nekem például sokszor volt,van problémám a sebességgel ,Netmánia M -nél az első nem telefonos hanem írásos hibabejelentésemnél küldtek egy levelet pár nap múlva ,hogy mit reklamálok azért,hogy 20 mega helyett csak 8-9 mega a sebesség mikor a garantált 1 mega :D
Erre válaszoltam nekik ,hogy én garantált 10 megára kötöttem , azóta nem is válaszolnak, sőt kb 5-6 hibabejelentésem is volt írásban arra sem válaszoltak még semmit :U

(#53691) Teko001 válasza dchard (#53689) üzenetére


Teko001
őstag

Sajnos nincs semmi felirat, csak érdekelt volna, hogy mire jó a második, és van-e ott értelme. Talán még akkor került be, amikor digitális kábeltv volt. Szerintem a HGW a hibás, így lesz még egy kör. Írtad korábban, hogy +15 a szint felső értéke. Most a hideg miatt több csatornán is felé ment. Ez okozhat gondot? Van még egy MMWO elfekvőbe, visszategyem azt, hogy nagyobb legyen a csillapítás? Illetve az mennyire probléma, hogy az egyes csatornák jelszintben 1-1,5-el is akár eltérnek egymástól? Ugye folyamatosan ingadozik valamennyire, de még mielőtt kicserélte, pl. ilyen értékek voltak:

[ Szerkesztve ]

(#53692) Bile Demon válasza Teko001 (#53691) üzenetére


Bile Demon
őstag

Ez pl. 120 megás net ami nem szakad. Ez alapján nem gond, ha eltér a csatornák jelszintje.
A tiednél nagyobb a csillapitás és rosszabb a jel/zaj viszony.

Downstream Channels
Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: 5.9 dBmV 37.0 dB
Channel 2: 5.9 dBmV 38.0 dB
Channel 3: 5.8 dBmV 38.2 dB
Channel 4: 5.4 dBmV 39.3 dB
Channel 5: 0.6 dBmV 39.4 dB
Channel 6: 1.2 dBmV 39.9 dB
Channel 7: 1.5 dBmV 40.0 dB
Channel 8: 1.4 dBmV 39.9 dB

Upstream Channels
Power Level:
Channel 1: 45.0 dBmV
Channel 2: 45.2 dBmV
Channel 3: 46.5 dBmV
Channel 4: 47.0 dBmV

Bruhe

(#53693) wmati válasza Teko001 (#53691) üzenetére


wmati
addikt

Egyáltalán nem gond hogy kicsit eltér nem lehet tökéletesen egy vonalba szintezni max laborban.

(#53694) dchard válasza Teko001 (#53691) üzenetére


dchard
veterán

Nincs értelme. Használd a kettes splittert a HPF-fel a TV-k felé menő ágon. Ne rakd vissza az MMWO-t.

Nem okoz gondot a 15-ös szint, ahogyan az egyes csatornák közötti apró eltérés sem.

wmati:

Még laborban sem, mert a kábelek, passzív elemek, erősítők frekvencia szelektív eltéréseiből simán adódik ennyi különbség. Amennyiben egy csatorna különösen kilóg, az viszont jelezhet valamilyen kontakt jellegű hibát: beázás, oxid, vagy valamelyik passzív elem elfáradását. 3-4dB különbségig nincs gond.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#53695) #32577792 válasza Bile Demon (#53692) üzenetére


#32577792
törölt tag

Ezeket az értékeket hol tudom megnézni?

(#53696) wmati válasza #32577792 (#53695) üzenetére


wmati
addikt

(#53697) #32577792 válasza wmati (#53696) üzenetére


#32577792
törölt tag

Nekem ez tuti nem :(
A HGW IP címe?

(#53698) wmati válasza #32577792 (#53697) üzenetére


wmati
addikt

Kábelneteseknél általában ez.

(#53699) #32577792 válasza wmati (#53698) üzenetére


#32577792
törölt tag

Nekem VDSL van
ZTE 931VII (első verzió)

(#53700) Garold válasza #32577792 (#53699) üzenetére


Garold
senior tag

192.168.1.254
3play / 3play felhasználónévvel, jelszóval tudsz belépni.

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.