Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52501) dptrsk válasza djculture (#52499) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Fel lehetett mondani(vagy átváltani másik csomagra kötbér nélkül), legalábbis ilyenkor ez szokott lenni.

(#52502) Zsolteecah válasza Gedeon31 (#52492) üzenetére


Zsolteecah
tag

Az AXN azért más mint az RTL!

(#52503) Garold


Garold
senior tag

Azért örülök hogy ennyi ember van akinek az a legnagyobb problémája hogy csak SD-ben tudja nézni az RTL Klubot. Igazán szeretnék én is közéjük tartozni...

A témában már született vagy 100 hozzászólás. Csak én unom még?

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#52504) mlinus válasza Garold (#52503) üzenetére


mlinus
őstag

nyilván nem ez az emberek legnagyobb problémája, de egy telekomos topikba mi mást írjanak?

(#52505) kriszute válasza kw7 (#52240) üzenetére


kriszute
tag

nagyon szépen köszönöm !

Sötétedés után kitágul a világ :)

(#52506) btz válasza Garold (#52503) üzenetére


btz
addikt

Beszélhetünk az emberek intim gomba problémáiról is de ez nem az a fórum

ⓑⓣⓩ

(#52507) Zsolteecah válasza btz (#52506) üzenetére


Zsolteecah
tag

:D

bizony ám!

Vissza az RTL HD-t! Vagy megyünk tüntetni érte? :D

(#52508) wmati válasza Garold (#52503) üzenetére


wmati
addikt

Akkor ne nézd meg Face oldalt. Azok a kommentek mindent visznek hogy ha majd le jár hűségem akkor le mondok mindent meg másik 100 ember, biztos meg az hogy én nem erre szerződtem a csatorna sorrend nem változhat.

[ Szerkesztve ]

(#52509) Gedeon31 válasza Garold (#52503) üzenetére


Gedeon31
addikt

[link] :U

Remélem ez a mai nap lecseng majd.

(#52510) Garold válasza mlinus (#52504) üzenetére


Garold
senior tag

Ez nem egy hivatalos T topic, itt egymásnak segítünk ha tudunk. Ezt viszont itt senki nem tudja megoldani.
Éppen ezért ezeket a postokat spamnak titulálom.

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#52511) maxxenergie válasza dptrsk (#52501) üzenetére


maxxenergie
senior tag

Felmondani nem lehet hűség alatt a csatorna kiosztás változás miatt a szerződést, vagyis fel lehet szankciós díjjal. /ÁSZF-ben szerepel változtathatja a szolgáltató a kínálatot/ Igaz vannak kikerülő csatornák, de bekerülő is, így nézőpont kérdése kit hogyan érint ...

Csomagok közt Le/Fel/Fel/Le lehet váltani bármikor bárkinek, de ilyenkor újraindul az új csomagra a határozott idejű szerződés.

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#52512) carr


carr
őstag

Sziasztok!

Van rá mód, hogy előfizetett telekom iptv box-ot elvigyem magammal másik internetszolgáltató netére ráaggatva, megfelelő beállításokkal működésre bírjam?
Konkrétan digisről van szó, 100/50-s csomag.
Most egy TP-LINK 1043ND van a végén.
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#52513) wmati válasza carr (#52512) üzenetére


wmati
addikt

Nincs.

(#52514) carr válasza wmati (#52513) üzenetére


carr
őstag

Köszönöm. :))
RTK, az biztos.
Külföldön azt hallottam, hogy megy... meg ne kérdezd, hogyan. :)

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#52515) TRUSTNO1 válasza Teko001 (#52417) üzenetére


TRUSTNO1
csendes tag

Köszi a választ! Sajnos sem a Cisco EPC3925 sem Linksys E1200 setupjában nincs ilyen IGMP állítási funkció.

(#52516) Teko001 válasza TRUSTNO1 (#52515) üzenetére


Teko001
őstag

Elképzelhető, hogy a gyári firmware nem tudja

(#52517) dptrsk válasza TRUSTNO1 (#52515) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Az EPC3925 automatikusan végzi...
A rákötött routernek támogatnia kell!
Ha a routeredben nincs IGMP, akkor nem támogatja.

(#52518) poli27 válasza TRUSTNO1 (#52515) üzenetére


poli27
veterán

[link]
e szerint nincs benne igmp!

(#52519) Intruder2k5 válasza TRUSTNO1 (#52515) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Milyen hardver verzió az a Linksys?

Tomato-ban van ilyen funkció, és amennyiben v1-es a vas, úgy támogatott is! Persze kérdés, hogy bevállalod-e a firmware modot az ügy érdekében...

Hozzáteszem szerintem v2-n is ugyanúgy elmegy, csak kimaradhatott a listából, mert ITT és ITT a v2 is támogatottnak van jelölve!

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#52520) Gebriel


Gebriel
veterán

Comedy Central extra, Boomerang, Food network csatornáknak nézhetőnek kéne lennie alapból vagy külön előfizetés kell hozzá?
Travel c. egy ideig volt, most már zárolt. Így is marad?

(#52521) wmati válasza Gebriel (#52520) üzenetére


wmati
addikt

Külön mini csomagban vannak Filmvilág Nagyvilág

(#52522) Gebriel


Gebriel
veterán

wmati
Köszi az infót..

User error volt. :D

Köszi még 1x

[ Szerkesztve ]

(#52523) wmati válasza Gebriel (#52522) üzenetére


wmati
addikt

Nekem a családi csomagban van bár iptv-m van nem tudom ez számít e.

(#52524) TraceR


TraceR
tag

Azt meg tudjátok mondani hogy az újonnan bekerült HD csatornák milyen frekvencián és milyen modulacioval foghatóak?

(#52525) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

A Fix.tv nem ugy volt hogy Hd lesz?
Az Epg masnal is problemas? Mondjuk en conax modullal nezem de a csatornak felenel nem tolti be.

[ Szerkesztve ]

(#52526) TraceR válasza Gsx-rr (#52525) üzenetére


TraceR
tag

akkor mond mar meg légyszi hogy melyik frekiken jonnek be? en is conaxszal nezem es nem hangolnam ujra az osszeset ha nem muszaj...

(#52527) senki66


senki66
senior tag

Az RTL klub HD körüli hiszti, kicsit vicces. Túl azon, hogy én évek óta nem nézem sem hd, sem sd-ben, azoknak igazat adok akik kifogásolják, hogy a Telekom miért vette ki, ahelyett hogy megegyezett volna velük.
A Telekom a Digivel sem volt képes megegyezni a Digisport/Bajnokok Ligája csomagba vételéről. Szerintem Európában, de lehet hogy nálunk kicsit fejletlenebb régióban sem nagyon fordul elő, hogy egy több ezer Forintos előfizetés mellett nem nézheted a BL meccseit. Se külön csomagban, sehogy csak egy adott szolgáltatónál. De, emlékszem én még arra, amikor a jó öreg RTL Klub még vígan SD-ben sugárzott, de persze megvette a Forma 1 közvetítési jogait és évekig nézhettük sd-ben míg sok országban már rég HD-ben ment, Vagy a foci VB 2006-ban az RTL klub megvette a közvetítési jogokat, aztán kirakták a Sportklub nevű csatornájukra, amit akkor az ország töredéke tudott nézni. Úgyhogy egyik kutya másik eb, tényleg le sem szarják az előfizetőt sem a csatornák sem a tartalom továbbítók.

(#52528) Gsx-rr válasza TraceR (#52526) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Most mar nem tudom megnezni ,de a Telekom oldalan kint kene ,hogy legyen.
De szerintem jobban jarsz egy komplett hangolassal. En utana 5 perc alatt pc-n osszerendezem.

(#52529) #78121280 válasza TraceR (#52524) üzenetére


#78121280
törölt tag

Frissített Digitális Kábel TV csatorna kiosztást frekvenciákkal modulációkkal együtt itt találod.

(#52525) Gsx-rr Nem volt róla szó,hogy a Fix TV HD-ba kerülne be a kínálatba.

[ Szerkesztve ]

(#52530) dptrsk válasza senki66 (#52527) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Digisport országosan elérhető műholdas digivel úgy tudom..
Emelett a BL jogok kezelője a legnagyobb bűnös hiszen eladta egy eléggé zártkörű csatornának a jogokat..
Az rtl-telekom egyezség 2 üzletfelen múlt... Egyik sem engedett.
Ugye amíg nem egyeznek meg a Telekom nyer, mert az rtl nem kap pénzt...
Sportklubnál is a jogkezelő a hibás.(de szerintem a sportklub is elérhető (volt) műholdon)

(#52531) ludsimon válasza Gsx-rr (#52525) üzenetére


ludsimon
veterán

neten HD. :D
Amúgy én jan 5-éig azt hittem már becsődölt a fix.tv. :D
Amikor megláttam a tv adások között jöttem rá, hogy még van, aztán ránéztem a google-n keresztül és ott HD-ben is lehet nézni.

undefined

(#52532) prisz válasza #78121280 (#52529) üzenetére


prisz
aktív tag

Nagyon köszi!!!! Ez kellett nekem is. :R

(#52533) TraceR válasza #78121280 (#52529) üzenetére


TraceR
tag

Kösz. 378Mhz-n másnak is csak 3 csatorna (RTLII HD, COOL HD, FILM+ HD) jön be? A Natgeo Wild-ot nálam itt nem találja...

(#52534) {mash}


{mash}
csendes tag

Minden nap tud rátenni egy lapáttal a Telekom helyi szerelője. Állítása szerint a kapacitás felső határán van a vonalunk nem lehet extra sávszélt adni, hogy maradjon értelmes mennyiség a két tv mellett netezni. Korábban simán rádobott még 2-3Mbit-et. Ügyfélszolgálat meg kérdezi miért nem váltok nagyobb csomagra....Kérdezem én , hogy a kollégájuk miért hazudik? Erre mondja, hogy ezt a központból nem tudja megmondani...epic
Itt friss DSL info:

(#52535) Gézengúz válasza {mash} (#52534) üzenetére


Gézengúz
addikt

10-es csomagban vagy mit szeretnél? Válts M csomagra!

(#52536) salapp


salapp
addikt

Kaonmedia CO1000 sat beltéri egy nap után: konfigurálták és így már jó. Távirányító sokkal jobb fogású, hangtalan gumi gombok, kedvencek listája jól rendezhető, standby-ból újbóli bekapcsolás után is a kedvencekben marad (legalábbis eddig így tűnik), és nem kell erre mindig figyelni. Kedvencek sorrendbe és/vagy tematikus blokkokba is rendezhetők.
Képe jó, a műsorfüzet és információs felület nekem szimpi.
Csatornaváltás nem gyors, de nem is lassú, amolyan átlagos, műholdashoz képest OK.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#52537) TRUSTNO1 válasza Intruder2k5 (#52519) üzenetére


TRUSTNO1
csendes tag

Üdv!
A Linksys V2-es. Kicsit utána olvasok ezeknek a linkeknek amit megadtál. Egy próbát megér, ha így sem jön be visszarakom a gyárit és kész. Saját a router, tehát nem T-s vagy ilyesmi. De a másik megoldás gondolom az lenne, hogy a 3925-ből egy dedikált külön UTP kábel menne a STB-ba és küön egy a routerbe amiről a WD TV és a wifi táplálkozik.

(#52538) {mash} válasza Gézengúz (#52535) üzenetére


{mash}
csendes tag

azt szeretném, hogy ha be van kapcsolva a TV akkor is tudjam használni a netet értelmes sebességgel...Jelenleg ez nem így van. Szerelő mondja , hogy nem bír többet a vonal ami nyilván hazugság mert ő maga vette feljebb mint egyféle megoldásként a problémára. Erre a ma a szemembe hazudik és állítja, hogy nem lehet...Kérdem én hogy a fenébe akar nagyobb csomagot tőlem, ha nem bírja a vonal a szerelő szerint?

(#52539) TRUSTNO1


TRUSTNO1
csendes tag

Egyébként a Linksys most Bridge módban van. Ebben a módban is van IGMP? Ha nincs és a Linksys-t is DHCP módba rakom akkor jól sejtem hogy egy külön kis alhálózatot csinál lenn magának az EPC3925 mögött?

(#52540) Zsolteecah


Zsolteecah
tag

Mindent elraknak külön csomagba,marketing :(
Nem olvastam még ujjongó hozzászólást,hogy HD-ba nézhetitek a valóvilágot :o ezt egyszerűen nem értem
Ez több mint fura. :D

[ Szerkesztve ]

(#52541) TRUSTNO1


TRUSTNO1
csendes tag

Ja és még valami. Olvasgattam, hogy a T nem nézi jól szemmel, ha az STB nem közvetlenül a HGW-be van kötve. Ez problémát okoz nála a hálózaton, vagy esetleg nekem jönnek ki hibák amit a T-re fognék és cseszegetném asz ügyfékszolgálatosokat? Mert őszintén szólva két éve van ez a megoldásom, hogy az emeleti Cisco HGW-ből a fő vezeték a lenti Linksys routerbe megy és onnan van szétdobva.

(#52542) Gézengúz válasza {mash} (#52538) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ha ettől többet akarsz akkor M csomagra kell váltanod miért nem fogod fel?

Valaki segítsen már :U

Már dchard is megmondta...

[link]

[ Szerkesztve ]

(#52543) salapp válasza Zsolteecah (#52540) üzenetére


salapp
addikt

Elcsöszkölt egy világ van, hogy az embereknek mi és miért tetszik, nehezen emésztem meg.:

Ha kis családunk igényei szerint lehetne csatornákat összepakolni, akkor ennyi lenne és nem több:
Pántlikás álom HD (Duna, M1 - M4) Nyilván nem ezekből szippantom a "valóságot", mert aki azt teszi, hatalmas szakadékba b@szódik bele, ha kimegy az utcákra.

Bár ezeken is rengeteg az ismétlés (ritkán nézzük, mégis felfedezhető, úgyhogy durván csapatják az újrázást ezek is):
Spektrum HD, NatGeo HD, NatGeo Wild HD, Disc HD, Animal HD, Spektrum home
Eurosport 1-2 HD
Ozone-Life network-TLC (annyi fura dolgot lehet itt látni, hogy az ember örül a saját tyúkszarosának és a helyzetének)

Az összes többi egy merő szemét, egy forintot nem ér szvsz.

Elmondható, hogy annyira posvány úgy általában minden a világban, hogy mostanában legtöbbször inkább a zenehallgatás és olvasás nyer a tévével szemben.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#52544) {mash} válasza Gézengúz (#52542) üzenetére


{mash}
csendes tag

lehet nem magyarul írom. az a bajom, hogy az IPTV elveszi a sávszélt. Ahogy Dchard fórumtárs írta, ez a profil 10Mbit + IPTV- hez hibás hisz az egészre ad 10Mbit-et nem veszi figyelembe a IPTV sávszél igényét. A szerelő feljebb is vette az elmúlt ~1évben amikor valamiért visszavette a rendszer, de most ezt is tagadja és állítja, hogy nem bír többet a vonal. Hogy a fenébe rendeljek M csomagot ha a kisebbet sem bírja állítása szerint IPTV-vel...

"Már dchard is megmondta..."
igen pontosan azt mondta amit kérek tőlük...

[ Szerkesztve ]

(#52545) DJ. Ru$y válasza Zsolteecah (#52540) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Gyártasz még 5-10 hozzászólást a retekklub hádé'-vel kapcsolatban? :U

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#52546) dchard válasza {mash} (#52534) üzenetére


dchard
veterán

Igazából ez még a 10megás profilt sem éri el IPTV nélkül, mert az is 12xxx kbit/s környékén van. Tehát ez már eleve átbaszós. Ha erre még rájön az IPTV akkor amennyiben van ár lehetőség, ezt a 12xxx-et is feljebb tekerik 15-16xxx-re, hogy maradjon elég sebesség az IPTV-nek is. Ez nyilván függ a vonal kapacitásától, mert ahol tényleg csak 10megával megy, ott bizony ebből a 10megából eszik az IPTV. Minél több box, minél több HD adás, annál többet.

Csakhogy nálad jól látható módon 20mega körül bír a vonal, tehát a mostani 10megás előfizetésed + IPTV-nek röhögve mennie kellene egymás mellett is úgy, hogy az IPTV nem csökkenti az internetes sávszélességet.

Tehát egy mondatban: továbbra is hazudik a szerelő aki azt állítja, hogy "ennyit bír a vonal", és hazudik az a telekomos kolléga is aki azt állítja, hogy ezt a "központból nem tudja megmondani". Nem csak hogy meg tudja mondani, de át is tudja állítani.

Összehasonlításként: magyar létemre, angolul sikerült a Horvát Telekommal 10 perc telefonálás alatt átállíttatni a port sebességet egy isten háta mögötti szigetről :) Tehát bárki aki azt állítja hogy ez nem lehetséges, az simán nem mond igazat.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#52547) Garold válasza dchard (#52546) üzenetére


Garold
senior tag

A 1412 hibabejelentője nem tud profilt módosítani, nincs hozzá jogosutsága. (Hogy miért azt ne kérdezd, ezt kitalálta valaki és így van)
Hibajegyet tud rögzíteni, ami alapján a műszerészek tudnak profilt módosítani. Műszerésszel csak akkor beszélhetsz telefonon ha ő hív, vagy ha tudod a mobilszámát.

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#52548) Teko001 válasza TRUSTNO1 (#52541) üzenetére


Teko001
őstag

Ők az átadási pontig vállalnak garanciát, ami a HGW. Ha te mögé kötsz valamit, és abba próbálod az ő eszközeiket dugdosni, nyilvánvalóan nem fognak ingyen kijönni neked, és megnézni, érhető okokból (ahogy az elmű se jön, ha nem ég az egyik szobádba a lámpa, de a többibe igen). A hálózatukba nem okoz gondot, a te hálózatodba okoz gondot mint láthatod, mivel nem megfelelő az eszközöd tudása/erőforrása. Nálad valószínűleg azért működött eddig is, mivel 100mbiten még elfér az, amitől a wireless már behal, de ettől függetlenül ott se úgy viselkedett egyébként, mintha direktbe kötötted volna rá. Hasonló probléma például, amikor az emberek rákötik az 5ezres routerükre (persze sokan már azt is drágának találják érte tapasztalatom szerint), aztán csodálkoznak, hogy befagy az IPTV képe pár mp után, és hívogatják őket, hogy nem megy a TV. Ezért nem szeretik leginkább, mert nincs erőforrásuk, és nem is dolguk, hogy mindenkinek hálózatot építsenek ingyen.

Véletlenül se vedd magadra egyébként egyik részt se, általánosságba írtam a dolgokat. ;) Csak a te esetedhez is kapcsolódik

(#52549) studiod1 válasza dchard (#52546) üzenetére


studiod1
tag

Sajnos én is hasonló helyzetben vagyok 10megás net +2iptv sd, mikor megy a a két box net 4-5 közötti, a tvre nem adnak +sávszélt, a szerelő szerint a vonal tud legalább 19et, álítólag jelenleg nem adhatnak az iptv-nek + sávszélt, sajnos eszi nem eszi nem kap mást.

(#52550) vigyori78 válasza dchard (#52546) üzenetére


vigyori78
őstag

Szia.
Megnéznéd nekem,hogy elvileg mennyit bírna szerinted a vonal, meg az értékeket is ,köszi. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.