Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52751) vigyori78 válasza Nite (#52750) üzenetére


vigyori78
őstag

Ez nem valami jó :F
Hibajelentés volt már ?

Lehet cserélik optikára :DDD

(#52752) gg72


gg72
veterán

Pár perce teljesen leallt a netem (BP 6. ker ADSL), most mobilnetrol írok, vajon újra a Telekom szórakozik, vagy nálam van a hiba?

(#52753) Shodan


Shodan
addikt

Tudnak róla, nem nálad van a hiba.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#52754) #32577792 válasza gg72 (#52752) üzenetére


#32577792
törölt tag

Nálam is, azt hittem már a szünetmentes váltás indult el, csak azon csodálkoztam, hogy nem szóltak róla.

(#52755) gg72


gg72
veterán

Kösz a válaszokat, akkor nem rohanok új routert venni... :-)

(#52756) Shodan


Shodan
addikt

Már elhárult...

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#52757) Nite válasza vigyori78 (#52751) üzenetére


Nite
őstag

meg csak 1-2 oraja csinalja, azert nem rohanok rogton az ugyfelszolgalathoz... :U

hatha csak a regota vart feltoltesi sebesseg emeles folyik eppen! ;]

Paid my dues!

(#52758) vigyori78 válasza Nite (#52757) üzenetére


vigyori78
őstag

:D
Csak 1-2 óra mire feltudod hívni az ügyfélszolgalatot .

(#52759) Nite válasza vigyori78 (#52758) üzenetére


Nite
őstag

:DD

Paid my dues!

(#52760) Shodan válasza vigyori78 (#52758) üzenetére


Shodan
addikt

az átlag várakozási idő jelenleg 26perc...

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#52761) D.Orion válasza Shodan (#52760) üzenetére


D.Orion
veterán

Az semmi, 45 perc után szólj. Személyes rekordom.

(#52762) vigyori78: Ezek után még volt türelmed beszélgetni vele? Hát részvétem.

[ Szerkesztve ]

(#52762) vigyori78 válasza D.Orion (#52761) üzenetére


vigyori78
őstag

A héten 3x 35 perc + 10 perc a beszélgetés az ügyintézővel.

(#52763) djculture válasza D.Orion (#52761) üzenetére


djculture
félisten

Gyenge nagyon az a rekord. Nekem hétközbe felhivtam 1 órakor és 2:óra 12 -kor vették fel. Addig meghallgattam az összes zenét amit lejátszhatott.. Mondjuk kihangositottam közbe néztem a Winettou filmet a tv-ben

(#52764) dchard válasza djculture (#52763) üzenetére


dchard
veterán

Épp mondani akartam hogy két óra körül van az all time maximumom. Mondjuk ez lassan 10 éve volt, de az is igaz, hogy olyankor szoktam hívni őket, amikor köztudottan nincs csúcsforgalom.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#52765) #41133696 válasza dchard (#52746) üzenetére


#41133696
törölt tag

Egy magyar pénztárcához mért, kompromisszumos megoldás jó lenne.
1. Akár még olyan formában is, hogy kapna az ember egy olyan HGW-t, mint amilyen a Speedport W 921V, bele egy SIM kártyát és olyan megkötéssel, hogy ha a vezetékes Internet kiesik szolgáltatói hibából kifolyólag, a hibajelentés leadásakor aktiválnák.

vagy

2. x összegű plusz havidíjért és / vagy kizárólagosan hátrányos helyzetű kistérségekben ahol nincs se optika sem más csak ADSL2+ vagy VDSL2, ugyanez a felállás, de elérhető a 4G - a 3G-t most nem mondom, mert azt a sebességet a VDSL2 is tudja nyújtani - ha nem is egész nap, de a megadott időintervallumban 0:00-tól 7:00-ig, az illető tölthessen az elérhető maximális sebességgel. Jó lenne korlátlanul, mert a Telenornál van egy olyan csomag, hogy havi pár ezer Ft +990 Ft kiegészítő opció és 0 órától 8-ig tölthet ahogyan bír, 100 GB erejéig. Egy ismerősöm ezt használja, mondjuk helyben csak a Telenornak is 3G-s lefedettsége van...

Itt meg a T-nél eleve lehetne a vezetékes Internet csomaghoz kötni.

Nos és akkor még ha a saját esetemet veszem alapul, ugyanúgy megmaradna a Net & Roll S csomag, mert tuti nem cserélgetném a HGW és a MiFi között a SIM kártyákat. A mobilinternet meg fontos számomra. Szerintem ezzel a legtöbb Net & Roll előfizető így lenne, vagyis az sem áll fenn, hogy megcsappanna mobilinternet előfizetők száma emiatt.

Persze 100%-os védelmet nem nyújt ez a dolog sem, mert így ugye minden a T-től van, és volt már olyan, hogy egyszerre esett ki a mobil és a vezetékes is, amire csak két megoldás van, vagy nem Internetezik olyankor az ember, vagy van egy alternatív szolgáltatótól is mobilinternete, ami azért valljuk be, megint nem egy olcsó mulatság. Viszont 100%-hoz közeli a biztonság, ha csak nem megy el az áram is, bár utóbbi nem izgatna táblagépről + MiFi-ről pár róáig el tudnék még akkor is lenni :D

[ Szerkesztve ]

(#52768) djculture válasza #41133696 (#52765) üzenetére


djculture
félisten

Én össze teszem a kezemet 2006 óta 6-szor volt probléma a netemmel. Azért nem is nagyon akarok váltogatni jó nekem a sima adsl meg az analóg telefon amíg elérhető.

(#52769) Shodan válasza D.Orion (#52761) üzenetére


Shodan
addikt

Ja én ezt látom ezt folyamatosan, csak megosztottam az infot. ;) Egy kis szakmai titok egyébként 45percen belül lebont az IVR ... :)

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#52771) #41133696 válasza djculture (#52768) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen, de:

azoknak a játékosoknak is kevés már, akik jobbára dobozos verzióban szerzik be a játékokat, akik viszont különleges akciókban digitális tartalomszolgáltatóktól (például közvetlenül Steamről), a mai 50+ GB-os játékok világában, hát be kell látni, hogy eljárt a technológia felett az idő, mert a vásárlás napjának döntőhányada a letöltéssel fog elmenni, és nem a futtatásával :)

A FHD-s Youtube videókhoz persze elég, de majd amikor elkezdenek terjedni (már vannak 4K-s Youtube videók is csak kevés, és még kevesebb azon felhasználók száma akik megfelelő kijelzővel nézni is tudják), a 4K-s Streamek ott azért lesz gond. Kicsit olyan lesz a helyzet mint a Youtube indulásakor, amikor a legtöbb magyar kisebb városban, csak 384/512/768 kbps-os net volt elérhető maximum - miközben a nagyobb városokban azért már mentek az 1-2 Mbps-os netek - sőt az már jó volt, mert itt is helyben 2003-ig 56 kbps-os volt a stabil vezetékes net, hát nem nagyon jött szóba a Stream bámulás.

Vagy hazai médiatörténelmi esemény volt 2002-ben a BB és a VV pici videoablakban való közvetítése, na azt sem sokan nézték vidéken - nem mintha nagy veszteség lett volna, de hirtelen ez ugrott be :)

Tehát a forgatókönyv ugyanaz, a kis vidék megint leszakad, vagy inkább leszakadt, és most megint a várakozás időszaka van a felzárkózásra. Legutóbb összejött egy pár évre (mondjuk olyan 2005-2007 között), hogy nem volt számottevő különbség, és a 4G ebben segíthetne.

Amúgy ebben a topicban esett meg azt hiszem, hogy valaki itt írta le, hogy váltott 120-as optikáról, DIGI 1 Gbps-os netre, és meg is indokolta, hogy neki nem volt elég a 120-as :D (Ennél azért bennem is felmerül, hogy mit tölthet állandóan, értem én, hogy torrentezik, de ennyit?! )

(#52773) djculture válasza #41133696 (#52771) üzenetére


djculture
félisten

Nekem elég ez a 15 mega, válthatnék mert van egy kábeles cég 60,00Mbps/5,00Mbps ad, de totál felesleges nekem. Ráérek szépen letölt amig dolgom van.

(#52775) D.Orion


D.Orion
veterán

Nos eddig bírta, megint kezdődnek ugyanazok a hibák:

10.01.2015 17:38:22 DHCPv6 server is active: Jan 10 17:38:22 fe80::1 (DH101)

10.01.2015 17:38:13 Time Server successfully connected and time synchronisation achieved. (T101)

10.01.2015 17:37:56 Internet connection successfully established. (R010)

10.01.2015 17:37:56 From internet service provider transferred Gateway IP address: 81.182.117.153 (R022)

10.01.2015 17:37:55 Timeout during PPP initialization. (IPCP) (R023)

10.01.2015 17:37:32 DSL is avaliable (DSL successfully synchronized). (R007)

10.01.2015 17:36:49 DSL synchronization running. (R008)

10.01.2015 17:36:42 Connection to the Internet has been terminated. (R009)

10.01.2015 17:36:38 PPPoE error:DSL synchronization lost. (R013)

10.01.2015 17:36:38 DSL is not responding (DSL synchronisation failed). (R006)

Most hamar helyreállt a kapcsolat, de ez akkor sem normális. Mit mondjuk az ügyfélszolgálatnak, hogy csináljanak is vele valamit? :F

(#52776) spiritex


spiritex
veterán

Elsősorban a szakértőktől kérdezném, hogy elképzelhetőnek tartjátok, hogy igaz az a megoldás, ahol egy ilyesmi box LAN bementetét rákötöm a router-emre, az illetőnek megadom a MAC-címemet, ő pedig neten keresztül küldi az ő tv adásának a képét, amit a box hdmi kimenetéről küldök a tv-mre?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#52777) Bile Demon


Bile Demon
őstag

A Cisco IPTV STB amíg SCART csatin volt rákötve a képcsöves TV-re, addig nem volt semmi gond. Most, hogy lett egy LCD TV és HDMI kapcsolat, általában 2 nap után elmegy a hang. Tehát kép van, de a hang elnémul.
Se a TV se az STB kikapcsolása (távirányítóval) nem segít, csak a HDMI kábel kihúzás-bedugás bekapcsolt állapotban, vagy a STB kikapcsolása a hátulján lévő áramtalanítós kapcsolóval.
Ez TV hiba, kábel hiba, vagy STB hiba?

Bruhe

(#52778) Shodan válasza Bile Demon (#52777) üzenetére


Shodan
addikt

Beallitasok- > Általános-> digitális audio kimenet stereo vagy térhangzáson van ?

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#52779) Krystal_s válasza #41133696 (#52743) üzenetére


Krystal_s
addikt

Nem velünk és nálunk van a hiba, hanem sajnos a vonal nem jó megint a környéken, ami a helyi szerelő(k) hibája. Nem foglalkoznak vele. Nem ért hozzá, neki így elég és kész, nem csinál semmit. Jelenleg is rossz a vonal. Látszatra működik, nincs szakadás, de lassú, zajos. Volt már ilyen eset, hogy akár 4x is kellett jelenteni a hibát, mire valamit csináltak. Az ügyintéző hiába adja le a hibát, másnap jön az SMS és itt már rá sem néznek.
Most állítólag nincs senki más szerelő a környéken, csak aki itt volt nálunk, újra neki kéne megnézni, aki elve már meg sem teszi, mert magabiztosan állítja, hogy minden rendben van. Pesten, személyesen nem lenne ilyen rumlis az intézkedés, de így távolból mit lehet tenni? Örökös körforgás megy. :(

Hosszú évek óta vagyunk hűséges Telekomosok (15-20 éve). Már minden náluk van tv, mobil stb. régebben soha nem volt gond velük. Mióta digitális lett a rendszer és német tulajdonban van a cég, azóta van ez a rendszeres korlátozás.
Pár éve 10-es net volt, az 7-8-al ment, a 15-ös 10-11-el. Most ez a 20-as csomag végre tudott 20-at egy ideig, aztán egyre gyakoribb lett a korlátozás.
Nem opció, hogy másik csomagra váltsunk, mert hiszen a korábbiaknál is állandóan ezt mondták és azok sem bírták a valós sebességet, mindig lefaragtak belőle. :)

[ Szerkesztve ]

(#52780) Bile Demon válasza Shodan (#52778) üzenetére


Bile Demon
őstag

Sztereón volt eddig, de most próbából áttettem térhangzásra.

Bruhe

(#52781) Shodan válasza Bile Demon (#52780) üzenetére


Shodan
addikt

Ok, szólj ha nem jó...

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#52782) OldMike válasza Shodan (#52778) üzenetére


OldMike
őstag

Bile Demon-nak

Ez is okozhatná, bár szerintem itt rögtön a beállítás után már jelentkezni kellene a hibának.
Nálam nem okoz hangkiesést az átállítás, de az egyes csatornák hangereje jelentősen megváltozik. Jó lenne tudni, hogy a hiba minden csatorna esetén érvényesül-e két nap után?

Ilyen jelenséget valószínűleg nem a HDMI kábel okoz, hacsak nincs valami csatlakozási hiba. Akkor viszont úgy jönne elő, ha valamelyik eszközt, vagy a kábelt megmozgatják.

Ha valóban a kábel ki-behúzás is (ami azért nem igazán ajánlott tevékenység), meg az STB ki-bekapcsolás is megszünteti a hibát, akkor talán inkább a tévé lehet gyanús.

[ Szerkesztve ]

42LM660S

(#52783) Shodan


Shodan
addikt

Mostanában előfordul hogy a HD csatokon elmegy a hang. Mindegyik csatornán vagy csak a HD adókon tapasztalod?

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#52784) Bile Demon válasza OldMike (#52782) üzenetére


Bile Demon
őstag

A kábel mozgatásra nem érzékeny, vastag darab, kb 5m-es.
A TV Egy SONY 40R480B, nincs egy hetes.
Amikor elmegy a hang, akkor a hengerő le/fel mute on off nem segített. Csatornákat kapcsolgatva a box-on nem javult meg. Box-ot ki be kapcsolva a távirányítóval nem segített.
TV-t ki be kapcsolva a távirányítóval nem segített.
TV-t analógra kapcsolva volt hang, HDMI-re visszaváltva nem volt hang. Ekkor kihúztam és 2mp után visszadugtam és megjavult. (Tudom, hogy nem egészséges.)
Ma délután kapcsolgattam a szeteró és térhangzás közt, nálam nem volt semmi különbség, 10% hangerő legfeljebb.
Ami még gond lehet, hogy a család lustaságból sokszor nem kapcsolja ki a box-ot, csak a TV-t, ez csak nem kéne, hogy gond legyen a hang szempontjából.

Ha nincs hang, akkor SD csatornán sincs.

[ Szerkesztve ]

Bruhe

(#52785) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Milyen jó ez a T...
Voltak gondok (nem kicsik) és felhasználtam a szuperszervízes segítséget is /amit Platina kedvezménnyel járt ingyen 30perc/ (nem járt sikerrel) és kompenzálni nem akarnak (mint régen) és a 72hr -t is úgy játszotta ki a műszakis emberke, hogy "szüneteltette" a hibaelhárítást és megoldást.. kivizsgálást kértem, panasszal éltem (ez a 72hr-es kijátszás ügyében is, hogy 72hr-t 3-4napig húzták...) és olyan válasz érkezett, hogy nem a rendszerbe volt a hiba így nem tudnak mit tenni, csak egyszeri 8 ezer x száz ft-os jóváírást kaptam (kedvezmény) azt csókolom... (most megint elindíttattam a "vizsgálatot" azt csak lesz valami...) :U
/egyre több szolgáltatást használok, annál több a nem folytonos, folyamatos hiba... míg régen csak net és telefon volt, semmi baj nem volt x évig, most meg egyre gyakoribb!/

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x32GB=128GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 3080 16GB MXM*4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#52786) oxalisz válasza Krystal_s (#52779) üzenetére


oxalisz
tag

+1.
Nálunk, a szitu. nagyon hasonló; két különbséggel:
Először: A 10M-s net jó esetben 3-4 M, és állandóan szakad.
Másodszor: Azok szerelők, akik itt megfordultak korrektek voltak, és értették a dolgukat. (Valószínűleg a "törzsgárdához" tartoznak...)
A baj abból ered, hogy a központtól jó messze vagyunk,és fejleszteni kellene, ami késik egyenlőre.
A helyszín Szolnok, Megyestelep.

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#52787) mcghee72


mcghee72
újonc

Jó estét mindenki!Van egy problémám!Nekem behalt a t-kom-tól kapott adsl modemem(d-link).Erre a nagy ijedtségre vettem egy tp-link TD 8840T-s modemet de sehogy se tudok életet lehelni belé.Kérem segítsen valaki hogy hogy üzemeljem be.Akár itt akár az e-mail címemen.Előre is nagyon szépen köszönöm!! magyar3156@gmail.com :((

(#52788) MaxxDamage válasza mcghee72 (#52787) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szia,

Úgy tudom a T ad / beüzemel másikat, ha jelented a hibát... (én tuti nem adtam volna azért pénzt, hogy külön veszek egyet...) :(
1412 -> hibabejelentés és kimegy a szerelő és beüzemel egy másik modemet... (nálam már cseréltek párat)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x32GB=128GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 3080 16GB MXM*4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#52789) mcghee72 válasza MaxxDamage (#52788) üzenetére


mcghee72
újonc

tudom hülyeséget csináltam.Úgyhogy ezt kéne beüzemelni

(#52790) Teko001 válasza mcghee72 (#52789) üzenetére


Teko001
őstag

Milyen beállításokat próbáltál használni?

(#52791) mcghee72 válasza Teko001 (#52790) üzenetére


mcghee72
újonc

quick setup.
Vci/vpi 1-32
felhasználói jelszó és név de semmi

(#52792) Shodan válasza mcghee72 (#52791) üzenetére


Shodan
addikt

Ez jó, inkább azt nézd meg hogy annex a vagy b-s.
Ha szereldmagados volt az előző modem az esetben a szolgáltató nem cseréli.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#52793) Nite válasza vigyori78 (#52758) üzenetére


Nite
őstag

megoldotta magat a problema, feltoltes termeszetesen valtozatlan :D

Paid my dues!

(#52794) mcghee72 válasza Shodan (#52792) üzenetére


mcghee72
újonc

szereld magad gép volt

(#52795) wmati


wmati
addikt

Jó ez új menüpont a My T-home-ban hogy ott is lehet hibát bejelenteni az igaz hogy kb semmi lényeges információt nem lehet el juttatni a szerelőhöz de hogyha be jelölöm hogy igen hiba van és el küldöm azonnal jön a hiba üzenet hogy nem lehet el küldeni.

(#52796) SlayR válasza wmati (#52795) üzenetére


SlayR
senior tag

Nálam működik...karácsony után jelentettem be VOIPos témát meg is csinálták..

(#52797) kisapa válasza mcghee72 (#52791) üzenetére


kisapa
senior tag

Mindenképpen telefonálni kell a 1412-re. Én annak idején amikor még nem HGW-m volt cseréltem egyszer egy modemet de a központban is át kellett állítaniuk valamit.

(#52798) wmati válasza SlayR (#52796) üzenetére


wmati
addikt

Maga az ötlet tetszik legalább nem kell hallgatni a Telekomos zenét.

(#52799) Shodan


Shodan
addikt

Ez nem generál ki automatikusan hibababejelentést/hibajegyet. Ha telefonon szól be akkor (jóesetben)egyből oda kerül.
Ennek van egy feldolgozási ideje, ami leterheltségtől függöen lehet rövid vagy hosszú időtartam.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#52800) wmati válasza Shodan (#52799) üzenetére


wmati
addikt

Jó tudni de mindegy is nem sikerült el küldenem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.