Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80151) schor válasza poirot (#80150) üzenetére


schor
tag

Hát... Ezt én is olvastam, de nem gondoltam volna, ennyire lassú lesz. Mondjuk van időm rá bármennyi is. :)
Nem, dehogy, ezek sok év fotói, de legalább már tudom, hogy ez így normális, nem én szúrtam el valamit. Köszönöm :)

(#80152) McSico válasza Tamarel (#80148) üzenetére


McSico
senior tag

Akkor marad az openVPN. Kár hogy csak ekkora sebességet lehet belőle kicsikarni, de akkor egyenlőre marad ez a megoldás. :R

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#80153) zsamiatt válasza McSico (#80152) üzenetére


zsamiatt
őstag

Ha utana olvasol buheralassal elvileg novelheto. Nyilvan gari nincs ra es kerdes er e annyit.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#80154) Tamarel válasza schor (#80151) üzenetére


Tamarel
senior tag

Lépj be weben és állítsd le az indexelést 6 órára. Gyorsan tudsz másolni és majd éjjel dolgozik.

(#80155) Süvi válasza Jim74 (#80042) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönöm szépen, nekem is sikerült így beállítanom.

(#80156) niof


niof
addikt

Sziasztok!
Van egy sima DS118-am, 3TB-os HDD-vel. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehet a legfájdalommentesebben nagyobbra cserélni a tárolót? Sokáig elég volt a 3TB, de kezdem kinőni. Még nem SOS a dolog, de a közeljövőben sort kell rá keríteni valamikor. Tehát, lehet valamilyen módon klónozni a meglévőt az újra, pl. a Macrium, vagy valami más progi tudja ezt? Esetleg a Synology-nak van erre saját megoldása?
Előre is köszi!

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#80157) AiRLAC válasza niof (#80156) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ha egy asztali gépbe bele tudod rakni akkor átklónozható elvileg a nagyobbra. Más módszer nem nagyon van egy lemezesnél.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#80158) Borisz76 válasza niof (#80156) üzenetére


Borisz76
veterán

Megoldás lehet az is, hogy veszel egy 2 vagy 4 lemezes NAS-t 1 db nagyobb lemezzel.
Telepíted rá a DSM-et, beállítod stb....
Ha ez megvan, akkor hálózaton átmásolod NAS-ról NAS-ra...azaz lemezről lemezre az adatokat.

Ezt követően a DS118 mehet a használt piacra.
A kimaradt 3 Tb-s lemezt pedig befogod egy külső usb-s házba biztonsági mentésekre.

Ha az új 2 vagy 4 fiókos NAS-ban megtelt az az 1 db nagyobb lemez , akkor lesz még helyed bővíteni is. ( 2 fiókosnál külön kötetet kell létrehozni a 2. lemezen.....csak így nő a tárhely ! )

Ha RIAD is szóba kerülne , akkor viszont ne aprózd el és egyből a 4 fiókos modellt vegyél !!!
Mert 2 fiók , 2 lemez esetén RAID-ben csak "tükör" lesz.
Nem lesz több a tárhelyed.....ezét sz@pás a 2 fiók....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#80159) Multibit válasza niof (#80156) üzenetére


Multibit
veterán

Állítólag az EaseUS Todo Backup Free jól klónozza a Linux partíciós lemezeket (én még nem próbáltam).

(#80160) Tamarel válasza Multibit (#80159) üzenetére


Tamarel
senior tag

(#80161) Rick4 válasza niof (#80156) üzenetére


Rick4
félisten

Én 2.5 évente mindig cserélem az egyszem vinyómat, a régit fél év garival eladom, az újat megveszem, az új bekerül a nasba, a régi rendszerről egy mentéssel viszem át az összes beállítást, a fájlokat hálózaton másolom át, és kész is. Egy félórás dolog, utána hadd dolgozzon a gép.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#80162) Multibit válasza Tamarel (#80160) üzenetére


Multibit
veterán

Hú, ez még létezik? :) Nagyon rég használtam. Akkor még nem így nézett ki.

(#80163) schor válasza Tamarel (#80154) üzenetére


schor
tag

Köszönöm, megnéztem, de azt irja, hogy a fotoindexelésre nem vonatkozik az időzítés.

(#80164) NoX válasza Multibit (#80159) üzenetére


NoX
senior tag

Nálam a Clonezilla vált be. Költöztettem már kisebb SSD-ről nagyobb SSD-re Linux oprendszert és rendben megoldotta.

(#80165) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok!
Csinált már valaki olyat, hogy Xpeno rendszerből a HDD-ket áttette egy Synology NAS-ba? Mi történik ilyenkor? Az Xpenology DSM verziója 6.1.7
a NAS-é valószínűleg már valami 7-es lesz. Mire lehet számítani?

(#80166) niof válasza Borisz76 (#80158) üzenetére


niof
addikt

Köszönöm mindenkinek!
Igazából nincs bajom az egy lemezes megoldással, csak a tárhellyel. Mindenféle backup megy már rá, több gépről, plusz a filmek, és mivel jobban bevált a cucc, mint gondoltam, elkezdtem intenzívebben használni. Így fogyni kezdett a terület.
De ha klónozással megoldható, akkor nem para, azt simán megoldom. Utánaolvasok, hogy melyik progit javasolják ehhez. Macrium nem okés? Azt sokat használom.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#80167) Tamarel válasza schor (#80163) üzenetére


Tamarel
senior tag

Nem tudom mit néztél…

A cikk végén van a lényeg:
https://kb.synology.com/en-global/DSM/help/DSM/AdminCenter/application_mediaindexservice_general?version=7

Minden fájlműveletre elsül, vagyis a másolásra is. Minden egyes fájlra azonnal.
Maga a folyamat így párhuzamos lemezhasználatot eredményez és cpu igényes is. Ha leállítod, akkor minimum a a blokkosított feldolgozással nyersz egy csomó időt.

[ Szerkesztve ]

(#80168) Patice válasza Melorin (#80165) üzenetére


Patice
Topikgazda

Csináltam.
Migrálta a rendszert, meg mindent, közben frissítette a DSM-et.
Pár perc után nálam ment a gyári rendszer.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#80169) RazoR


RazoR
veterán

Sziasztok!

Kéne egy kis hely, elszállt a Plex-en és nem nagyon értem, hogy mi történt és megoldást sem találok rá! A NAS-on futott eddig a szerver és egy LG tv volt a lejátszó. A minap beléptem a NAS-on keresztül a Plex webes felületére és eltűntek a könyvtáraim teljesen, újra hozzáadni sem tudok könyvtárat, hiába megyek a MORE, Your Media részre, azt kéri a éles, hogy töltsem le a Plex Server-t, holott a NAS-on ott van a legfrissebb és fut és a NAS-ról lépek át a webes felületre. Ötlet?

Újraindítottam már a NAS-t, a Plex Servert, ki-be jelentkeztem de semmi sem segített....

[ Szerkesztve ]

(#80170) Patice válasza RazoR (#80169) üzenetére


Patice
Topikgazda

Régebbi Plex szerver felrakása?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#80171) schor válasza Tamarel (#80167) üzenetére


schor
tag

Á, oké, így már megvan. Köszönöm! Pedig elolvastam ezt én is, csak pont a vége maradt le :))

(#80172) PhoenixK válasza RazoR (#80169) üzenetére


PhoenixK
őstag

Nakem hasonlót akkor produkált, amikor a jogosultságok fejreálltak...
A Plex mappáján Edit --> Permissions --> System internal user --> PlexMediaServer
Ennek kell Read/Write jogot adni

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#80173) partymaci


partymaci
aktív tag

Üdv,

az elmút napokban azt vettem észre, hogy a felcsatolt hálózati meghajtóra (Synology 220+) keresztül ha elkezdek másolni, akkor kis idű múlva megáll, olyan mintha megszakadna a kapcsolat. Parancssorból a PING tökéletes, ugyanakkor a meghajtót nem érem már el.
DSM-en keresztül simán másol.
(Total Commandert is frissítettem valamint a NAS-t is)
Valami Windows10 update összefosta?

[ Szerkesztve ]

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#80174) paolinho


paolinho
őstag

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Új helyre költözés kapcsán az új helyi hálózat kialakítása során sikerült elcsesznem a NAS (DS220+) beállításait, de ez nem elég, magát az eszközt is újratelepítettem. Két winchester lévén, szeretten volna azokat külön láthjatóan megőrizni, azonban, ami volt korábbi JBOD forma egybenláthatóként állította fel a NAS-t.
Közben találtam tavalyról elmentve egy dss fájlt. Lehet ez segítene visszaállítani a régi formára az eszközt, azonban nem tudom betallózni sehogyan és sehonnan, mert a Vezérlőpult - Frissítés és visszaállítás - Rendszer helyre állítása alatt először letöltetett velem egy Active Backup for Business Agent, amely amikor vissza szeretnék állítani EZT a képet dobja.

Egyrész ez helyretud hozni valamit is, másrészt hogyan tudom ismét két meghajtónak látni a tárterületeket? Ismét újra kell telepíteni az eszközt, vagy van valami könnyebb megoldás is. Szerencsére sok helyre mentegetem a releváns adatokat, így csak a macera, ami ezzel problémával előállt, de jó lenne visszakapni valamelyest a "régi" NAS-om pofázatát.
Előre is köszi a segítséget!

(#80175) partymaci válasza paolinho (#80174) üzenetére


partymaci
aktív tag

Ha "elcseszted" és "újratelepítetted" akkor miért nem kezded gyári beállításoktól a beállítást és úgy osztani a winyókat ahogy szeretnéd? :U

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#80176) Rick4 válasza Melorin (#80165) üzenetére


Rick4
félisten

Berakod, boot, migrálod, minden adat megmarad, friss rendszert feltolod, és minden működik.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#80177) paolinho válasza partymaci (#80175) üzenetére


paolinho
őstag

Hát, azt hiszem én is ez lesz a megoldás, csak gondoltam, hátha valamit segít ez a dss fájl mentés, de akkor hagyom azt, és kezdem előlről. Köszi

(#80178) AiRLAC válasza partymaci (#80173) üzenetére


AiRLAC
addikt

Mit másolsz rá, nem lehet hogy pl fotókat és elkezdi indexelni őket?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#80179) Melorin válasza Rick4 (#80176) üzenetére


Melorin
addikt

És tényleg. Még a dockerben lévő dolgok is egyből csatarendbe álltak :Y :R

(#80180) Rick4 válasza Melorin (#80179) üzenetére


Rick4
félisten

Ennyi. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#80181) RazoR válasza PhoenixK (#80172) üzenetére


RazoR
veterán

A system internal user Listában álom ott sincs a Plex.... :U

(#80182) Petervagyki


Petervagyki
lelkes újonc

Sziasztok!

Van egy DS218+ nasom, amin ki szeretném kapcsolni, hogy ki tudjon menni a netre.
Vagyis csak egy belső hálón szeretném használni.

Van erre lehetőség?

Előre is köszi!

(#80183) Sanyi.mTs válasza Petervagyki (#80182) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Lehet egyszerűbb lenne a routereden tiltani. A routered topikjában kérdezz rá, hogy hogyan lehet.

(#80184) Petervagyki válasza Sanyi.mTs (#80183) üzenetére


Petervagyki
lelkes újonc

Köszi, megpróbálom.

(#80185) kraftxld válasza Sanyi.mTs (#80183) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Sokkal egyszerűbb fix IP-re tenni és rossz default gateway-t megadni :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#80186) Sinu válasza Sinu (#80072) üzenetére


Sinu
senior tag

Sehogy sem tudom életre kelteni. Nem tudnátok valami infoval segíteni? Az official support 2 naponta válaszol, és semmi használhatót nem tudnak mondani. Kezdjem temetni a gépet?
Ha van benne hdd, ha nincs, csak a power led villog. A többi nem. Resetre nem reagál. Frissítés előtt tökéletesen működött...

No Future

(#80187) paolinho


paolinho
őstag

Arra van valakinek ötlete, hogy az miért van, hogy ha egy újratelepített eszköznél (DS220+), ahol elvileg a Megosztott mappákat egy korábbi konfigurációs biztonsági mentést (egy dss fájl-ból) sikerült visszaállítani, illetve a korábbi IP címet is megkapta a gép, miért van, hogy ha valamely megosztott mappát Hálózati meghajtó-ként szeretném látni, és próbálok oda a NAS felhasználó név, és jelszóval belépni, akkor a Hálózati hitelesítő adatoknál A hozzáférés megtagadva, üzenetet kapom? Esetleg még a NAS-nak kellene valami engedélyt adnom? Vagy más gond van?

(#80188) Rick4 válasza paolinho (#80187) üzenetére


Rick4
félisten

A nason a mappa beállításoknál az engedélyeken felül a speciális engedélyek fül alatti speciális megosztási engedélyek, azon belül az adott felhasználónévnek az írás- olvasási joga ki van pipálva?

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#80189) Petervagyki válasza kraftxld (#80185) üzenetére


Petervagyki
lelkes újonc

Köszönöm.

(#80190) paolinho válasza Rick4 (#80188) üzenetére


paolinho
őstag

Nem voltak kipipálva, de így, hogy pótoltam azokat, így sem jutottam előrébb. Sajna nem tudtam csatlakozni. Pedig ez korábban ment már rendesen nekem, csak amióta újra telepítettem a rendszert, azóta nem tudom visszakapni ezt a lehetőséget.
Azon gondolkodom, hogy egy új regisztráció, és minden újraépítése lehetne-e a megoldás a problémára. Ha ez segítene, nincs mit vesztenem vele, bár egyszerűbb és kényelmesebb lenne, ha szimlán volna valami megoldás erre.

(#80191) Multibit válasza paolinho (#80190) üzenetére


Multibit
veterán

IP címmel próbáld!

(#80192) PhoenixK válasza Sinu (#80186) üzenetére


PhoenixK
őstag

Sajnos így nem sokat fog a support se mondani.
Gari ha jól sejtem, már nincs... Ha van, akkor hagyd a francba, és gariztass!
Ha nincs, akkor jó lenne serial-on megnézni, mi a gondja, hol is akad el.

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#80193) paolinho válasza Multibit (#80191) üzenetére


paolinho
őstag

Már hogy azt írom a felhasználó ablakba?

Így meg azt írja, hogy a megadott hálózati jelszó nem megfelelő.

[ Szerkesztve ]

(#80194) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

DS918+ , DSM 7 , legfrisebb.

Az USB3.0-s portra kötött külső HDD-m folyton lecsatlakozik majd fel...
Egy Samsung M3 Station 2Tb 3.5" -s egységről van szó.
DSM6 alatt nem volt gond vele a DS2415+ -ra kötve.

Másnak milyen tapasztalatai vannak külső usb-s házakkal , DSM7 alatt ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#80195) Multibit válasza paolinho (#80193) üzenetére


Multibit
veterán

Nem. A "NAS" szó helyére a NAS-od IP címét írd! Persze a NAS-nak foglaltál fix IP címet a routeredben, igaz? ;)

(#80196) paolinho válasza Multibit (#80195) üzenetére


paolinho
őstag

Persze, fix IP címe van.
A tárolónak a neve (egyszerűen) a NAS. Azt nem tudom cserélni a fix IP címre. Vagy valamit rosszul értek?

(#80197) Multibit válasza paolinho (#80196) üzenetére


Multibit
veterán

A #80190 hozzászólásodban van egy screenshot. Ott a Mappa mezőben lévő szövegben cseréld a "NAS"-t IP címre!

(#80198) paolinho válasza Multibit (#80197) üzenetére


paolinho
őstag

Ja, bocsi, így tiszta. Próbáltam már így is, de ugyanaz az eredmény. Lövésem nincs, hogy milyen jelszóra gondol, mert a jelszavam nem szoktam variálni (talán helytelenül).

Próbáltam a NAS felhasználóknál a jelszavam átállítani, de igy is ugyanezt az elutasítást kaptam. Tanácstalan vagyok, bevallom.

[ Szerkesztve ]

(#80199) Melorin


Melorin
addikt

Tegnap belepattintottam az új 220+ NAS-ba 4GB RAM-ot. Gondoltam a 2 kevés lesz. Hát nem úgy tűnik, kb 600MB van használatban pedig fut dockerben Qbittorrent és Pihole is. :DDD
Másnak mitől szokott elfogyni a RAM, elképzelésem sincs.

(#80200) TheMarci válasza Melorin (#80199) üzenetére


TheMarci
addikt

Nem tudom, hogy mennyire off, de jól működik rajta a PIhole? Gondolkodom én is rajta, de Raspberryt nem biztos, hogy vennék csak emiatt, árban sem olyan olcsó már, akkor már inkább a mostani 115j-t cserélném le.

Do You Dream?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.