Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79801) sequator


sequator
senior tag

Üdv!

A Synology hivatalos oldalának javaslata ellenére sikeresen átraktam a HDD-ket (2*3 TB WD Red) egy DS215j-ből DS220+-ba. DSM 6.2-ről simán frissült DSM7-re. Utána a lemezeket egyesével sikeresen cseréltem 2*4 TB-ra.
Viszont a DS115j-ből nem sikerült átrakni a HDD-t a DS215j-be ugyanezzel a módszerrel. Az teljes újratelepítést akart csinálni. :(

Az lenne a kérdésem, hogy az milyen beállítás hibája/hiánya lehet, ha az új Drive Client ilyen linkeket készít a munkállomáson: https:// külsőFIXip:port /d/s/694806781227963453/ryKHZKrHBvfUd9kyMqhJgLgywwUmUBNM-RrTgsQtLpgk
de a DSMben a File Station a megszokott gofile.me-s linkeket?
Mivel a DDNS és a port forward nincs beállítva, így az első link természetesen nem érhető el, a másik rendben működik.

Köszönöm a válaszokat.

sautia

sequator

(#79802) atus72 válasza bodoferi (#79796) üzenetére


atus72
senior tag

passz, én egy régi APC-t használok de mivel nem tudom pontosan az előéletét a UPS_nek igy nagyon gondolkodom hogy lecserélem, talán a kolléga által említett EATON 25e-ért az alja amin még van dataport.

(#79803) vicces válasza atus72 (#79802) üzenetére


vicces
addikt

Elég ha veszel bele egy új akksit és van egy megint jó UPS -ed. Előbb probáld letesztelni a mostanit hogy egyáltalán vagy annyira csökkent e a kapacitása ;)

:)

(#79804) poirot


poirot
senior tag

Sziasztok!
Most egy órája ütemes, halk sipolásra ébredtem. Kiderült, hogy a NAS-om jelez, a Status led sárgán ég.
E-mail-ben a következő üzenetet kaptam;

A(z) NAS állomáson futó 1 (SHR) kötet összeomlott, így előfordulhat, hogy több fájl is megsérült. További információkért lépjen a Tároláskezelő > Kötet menüpontba.

Ki majd bekapcsoltam a NAS-t. Megnéztem a HDD-ket, 37 illetve 39 fokosak. 718+ -om van.
Gondoltam, hogy a torrent letöltés miatt, lehet ez, mert egy elég nagy állományt töltök le, most viszont az meg leállt. Most észbekapott a NAS-om is és kiírta, hogy a KÖTET1 tönkrement. A lemez információknál, mint ahogy írtam, magukat a winchesterek hibátlannak írja ki.
Közben mentem, amit lehet, a kérdésem a következő;

Elég eltávolítani a kötetet, és újra létrehozni? (mivel a winchestereket jónak írja.)
Nem befolyásolja majd az új kötet létrehozását, hogy nekem a régi 6.2-es DSM-em van? (Nem akarok váltani, mert Logitech Media serverem van és azt már a 7-es nem támogatja. Mindenképpen az újat fogja felrakni?) Szeretném mindenképpen a régit felrakni, esetleg részletes leírást kaphatok, ha szükséges.

A csomagkezelőben persze már hibásak a csomagok illetve leálltak.

Mentés után kikapcsolom a NAS-t, és várom a szakértői válaszokat. Köszönöm előre is.

(#79805) zsamiatt válasza poirot (#79804) üzenetére


zsamiatt
őstag

37-39 fok semmi. Nalam 40 es 45 kozott tud mozogni szobahomerseklet fuggvenyeben.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#79806) bodoferi válasza atus72 (#79802) üzenetére


bodoferi
csendes tag

Ha az Eaton bedugok egy ilyet: [link] és ebbe azokat amire szünetmentest szeretnék?
Működhet?

(#79807) PeterPH válasza bodoferi (#79806) üzenetére


PeterPH
senior tag

Persze, de erre egy tizednnyibe kerülő elosztó is megfelelő. Az UPS már eleve ad védelmet, felsleges utána egy ilyen.

(#79808) hotkar válasza bodoferi (#79806) üzenetére


hotkar
aktív tag

Bele se tudod dugni. Az elosztónak villásdugója van, az UPS-nek meg IEC.

Az UPS-nek - mint írták előttem - van túlfeszvédelme, ráadásul nem is biztos, hogy örülne neki, ha az elosztó által levezetett energia rajta keresztül közlekedne a földelőhálózatba.

(#79809) bodoferi válasza PeterPH (#79807) üzenetére


bodoferi
csendes tag

Ez van otthon, így ezért nem kell pénz adni, de van sima elosztóm is.

(#79810) bodoferi válasza hotkar (#79808) üzenetére


bodoferi
csendes tag

Bele lehet dugni, mert a UPS-nek van schuko aljzata.

Akkor normál elosztó?

(#79811) Syl válasza bodoferi (#79810) üzenetére


Syl
nagyúr

Pontosan ugyanezt a típust vettem két hete, mert a régi CyberPower megkotlott (két éves korára 5 mp-et tud tartani). Sima elosztót dugtam rá és úgy megy róla a NAS-on kívül a digi modem és a saját router.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#79812) Rick4 válasza bodoferi (#79806) üzenetére


Rick4
félisten

Ne mögé, hanem elé dugd. Azaz nem csak, hogy ezzel még a ups-t is védenéd, de technikailag is jót teszel, hogy nem a szünetmentest bolondítod a villámvédős cuccal.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#79813) bodoferi válasza Syl (#79811) üzenetére


bodoferi
csendes tag

Köszi, szerintem ez a megoldás lesz nálam is!

(#79814) bLaCkDoGoNe válasza bodoferi (#79789) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nekem CyberPower BR700ELCD van, ez tökéletesen megy DS920+-szal.
(Közben látom, hogy már túlhaladott a kérdés.)

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#79815) vicces


vicces
addikt

a régi nasr ól költöznék az újra. a file station jól látom, hogy alkalmatlan erre? csak a saját fájlokat látja?
hogy tudok mindent átmásolni a régi nasról az újra pc-s másolás nélkül?

:)

(#79816) Borisz76 válasza vicces (#79815) üzenetére


Borisz76
veterán

Migráció kifejezésre keress rá.
Bocs...melóban vagyok ,telefonról.
Ezért nem linkelek.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#79817) vicces válasza Borisz76 (#79816) üzenetére


vicces
addikt

közben megtaláltam :N
file station / extra / és ott távoli mappa hozzáadás, illetve kinek mi kell. és már listázza is a másik nast.
na már most látom, hogy következő pár hónapban lesz mivel buziznom :P

[ Szerkesztve ]

:)

(#79818) poirot


poirot
senior tag

Erre valaki esetleg?

[link]

(#79819) Borisz76 válasza vicces (#79817) üzenetére


Borisz76
veterán

Ja...vagy úgy.
Nem migralni akarsz csak adatokat másolni nasról nasra.

De már megtaláltad a módját ahogy olvasom.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#79820) Rick4 válasza vicces (#79817) üzenetére


Rick4
félisten

Csinálsz a régin egy biztonsági mentést, arról visszaállítasz mindent az új eszközön, tehát fiókok, beállítások, szabályok, és minden egyéb átkerül, majd akár rsync-kel is áttolhatod minden cuccodat, 2.5TB adat emlékeim szerint kb 1 nap alatt átmegy.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#79821) Rick4 válasza poirot (#79818) üzenetére


Rick4
félisten

Első kérdés: Miért van több vinyó a gépben, és milyen módon használod a köteteket?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#79822) poirot válasza Rick4 (#79821) üzenetére


poirot
senior tag

718+ , ebben kettő winchester fér bele. Kettő darab 6 TB-os van benne. A 2 meghajtót hibátlannak mondja a NAS. Mindent lementettem róla.

[kép]
[kép]
[kép]

(#79823) vicces válasza Rick4 (#79820) üzenetére


vicces
addikt

Van elég szemét a régin. Inkább kézzel csinálok mindent újra :D
lesz rá időm, karanténban ücsörgök.

:)

(#79824) cucuska79


cucuska79
tag

Sziasztok!

Úgy általában milyen szünetmentest szeretnek ezek a NAS-ok? Van egy DS220+-om, és szeretnék egyet venni, lehetőleg APC márkában gondolkodok, de mástól sem zárkózok el!

Köszi a segítséget!

(#79825) Rick4 válasza poirot (#79822) üzenetére


Rick4
félisten

Hordozva, szállítva, polcra durván letéve nem volt a nas mostanában?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#79826) Rick4 válasza cucuska79 (#79824) üzenetére


Rick4
félisten

Bármilyet, ami ellátja őket energiával. :d
Nekem egy 1 kw-os tiszta szinuszos szünetmentes van elé téve egy 56Ah-s külső autó akksival. Elmegy vele pár napig is, ha úgy hozná a sors, régen volt fsp nano 600-ból több db is, ezek mind offline cuccok, azaz a nas nem érzi majd szükségesnek, hogy leállítsa önmagát, ha elmegy az áram, ha olyat szeretnél, akkor a kompatibilitási listából keress, de 99%-uk menni fog vele.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#79827) pitiless válasza cucuska79 (#79824) üzenetére


pitiless
senior tag

Én a hálózati eszközöknek vettem egy NJoy Cadu 600VA/360W-os szünetmentest, de a mai napig nem foglalkoztam vele, hogy a NAS-ra kössem. Ma bekötöttem, hogy egyáltalán működik-e és Generic USB to serial eszközként felismerte. Látja az akku töltöttségét, gondolom jó lesz :).

(#79828) poirot válasza Rick4 (#79825) üzenetére


poirot
senior tag

Nem volt megmozdítva, mióta a helyére került.
Elég sokszor írta ki, hogy az ellenörző összeg nem egyezik egyes file-oknál, néha egy-egy torrent leállt, de újraindítva, mindig le lehetett tölteni illetve fel. A letöltött file-okban nem volt hiba és a winchestereket mindig hibátlannak jelezte, mint a hogy most is.
Csak torrentre használom és azon hallgatok zenét a Logitech internetes rádiómmal.

[ Szerkesztve ]

(#79829) poirot válasza poirot (#79828) üzenetére


poirot
senior tag

Most bekapcsoltam a NAS-t és müködik.

[kép]

Meg tudja valaki magyarázni az egyik elöző beírásom alapján, hogy most jelenleg mi van, illetve mi történhetett?

[link]

Köszönöm a válaszokat. Van valami teendőm egyáltalán?

(#79830) poirot válasza poirot (#79829) üzenetére


poirot
senior tag

Csak összeomlott. :(((

(#79831) Multibit válasza FrezeR (#79793) üzenetére


Multibit
veterán

Kérdés, nálad mit jelent a kezelni? Csak annyi, hogy a teljesítménye elegendő-e a NAS-on kívül a router és a modem ellátására? Egy 700-800VA-s UPS bőven elég erre.
Azt kéne konkretizálnod, hogy mekkora áthidalási időt vársz el az UPS-től, mikor megszűnik a fali delej és rajta van az összes fogyasztó, valamint, hogy a NAS korrekt leállításán kívül szeretnéd-e ugyanezt a többi UPS-kliens esetén is?

[ Szerkesztve ]

(#79832) FrezeR válasza Multibit (#79831) üzenetére


FrezeR
senior tag

A NAS-em rendes leállítása a fő szempont, meg az ilyen pillanatnyi áramingadozások kivédése, mert abból több szokott lenni, mint hosszabbakból. Áthidalási időre fél óra szerintem elég lenne. A lényeg, hogy addig tudja tartani a NAS+modem+router hármast és állítsa le a NAS-t mielőtt lemerülne. A gépemnél egy APC szünetmentes van, ezeket a gyártókat mint Eaton, Cyberpower nem annyira ismerem, hogy melyik a megbízhatóbb vagy jobb.

[ Szerkesztve ]

(#79833) Peci válasza zsamiatt (#79788) üzenetére


Peci
csendes tag

Helló!

Folyamat tételesen végigjárva. Frissen letöltve a hozzávalók, stb...
Szépen megy minden nagyjából a végéig, (w10-re szavaztam) amikor is a VirtIO driver telepítésnél azt regéli, hogy:

- talált drivert az eszközhöz (öröm!)
- majd egy idő után azt közli, hogy "határidő túllépés miatt a művelet nem lett befejezve "
- megnézve az eszközt, a korábbi 56-os hiba most így 28-as... :F

Megnézem ugyanezt vallásosság kedvéért w11-el is de ezt csak a jövő hét lesz már.

(#79834) Multibit válasza FrezeR (#79832) üzenetére


Multibit
veterán

Az áthidalási időt nehéz előre tervezni. Nálam az asztali gépem esetén ez a jóslat. A valóság csak 20 perc (teszteltem). Persze, a húsz perc is elég általában az éppen folyamatban lévő ügyek lezárására. Kicsit méretezd túl az UPS-t, de tényleg csak egy kicsit (nehogy ne legyen meg a minimálisan szükséges terhelés a ráakasztott kliensek által)!

(#79835) FrezeR válasza Multibit (#79834) üzenetére


FrezeR
senior tag

Köszi. Te melyiket ajánlanád inkább a két gyártó terméke közül? Egyébként pont olyan 850 -1000VA környékén gondolkodtam teljesítményben. Talán elég lenne, igaz, hogy a 3 említett eszköz pontos fogyasztását sajnos nem tudom még, de terveztem lemérni.

(#79836) Multibit válasza FrezeR (#79835) üzenetére


Multibit
veterán

Te melyiket ajánlanád inkább a két gyártó terméke közül?
Csak Eaton-nel van tapasztalatom, így nyilván nem nyilatkozhatok a másikról. Két Eaton UPS van itthon. Az egyik - a már említett - 5E850i. A másik egy 3S 700VA DIN, ami a hálózati eszközöket látja el (Intel mini PC-alapú router, 2 NAS és egy 8 portos switch). Ezek 20% terhelést jelentenek a NUT szerint.

a 3 említett eszköz pontos fogyasztását sajnos nem tudom
Pedig ez fontos lenne a tervezéshez. Kérj kölcsön egy konnektorba dugható fogyasztásmérőt és nézd meg, hogy mennyi az eszközök összfogyasztása! Nem vagyok UPS szakértő, ezért inkább linkelek az ezzel foglalkozó topikból egy minimális terhelésre vonatkozó hozzászólást: [link]

[ Szerkesztve ]

(#79837) cigam válasza poirot (#79830) üzenetére


cigam
félisten

Valami mégis haldoklik.
- nyiss egy hibajegyet, hogy távolról nézzenek rá (pl. rálátnak a részletesebb infókat adó naplófájlokra, amiből talán kiderül), hogy mitől esett szét a kötet. Lehet HW-es hiba, pl. a tápegység haldoklik, ami úgy megszórja a NAS-t hogy hibás adatátvitelt eredményez. Lehet kontakthiba a SATA csatlakozón, de lehet alaplapi, vagy HDD hiba is. Sokismeretlenes az egyenlet.
- kapcsold le, és tedd át a lemezeket PC-be, és ott a gyártó, vagy a HDSentinel programjával teszteld le őket egyesével. pl. HDSentinel esetén Lemez -» Részletes önteszt.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#79838) Sanyi.mTs válasza Multibit (#79836) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

"A másik egy 3S 700VA DIN, ami a hálózati eszközöket látja el (Intel mini PC-alapú router, 2 NAS és egy 8 portos switch)."

Ez nálad hogyan van megoldva? NUT min fut?

(#79839) Multibit válasza Sanyi.mTs (#79838) üzenetére


Multibit
veterán

A routeren fut a NUT szerver. A Syno NAS és az OMV NAS a NUT kliensek.

(#79840) poirot válasza cigam (#79837) üzenetére


poirot
senior tag

Köszönöm a tanácsot. :R

(#79841) AiRLAC válasza poirot (#79828) üzenetére


AiRLAC
addikt

"Elég sokszor írta ki, hogy az ellenörző összeg nem egyezik egyes file-oknál"
Ez rossz jel, vagy a HDD döglődik, vagy valamelyik memóriamodul (bővítettél esetleg?).

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#79842) AiRLAC válasza sequator (#79801) üzenetére


AiRLAC
addikt

115j-ről azért nem sikerül, mert az 1 lemezes verzióknál más a partíciók felosztása mint a 2 vagy több lemezeseknél.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#79843) cigam válasza AiRLAC (#79841) üzenetére


cigam
félisten

Tényleg! Egy memória teszt sosem árt.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#79844) poirot válasza AiRLAC (#79841) üzenetére


poirot
senior tag

Memóriát még 2-3 éve.

Megcsinálom a memória teszt is köszönöm a tippet.

[ Szerkesztve ]

(#79845) FrezeR válasza Multibit (#79836) üzenetére


FrezeR
senior tag

Ok, köszi a tippeket és a véleményt. Mindenképpen csinálok egy mérést előtte.

(#79846) bozso067


bozso067
tag

Sziasztok!
Egy DS218 LAN-on csatlakozik a switchez. Tegnap a DSM Download Stationba került pár torrent fájl, azonban nem indult el a letöltés, de nem foglalkoztam vele; gondoltam, csak seed probléma. Ma újra ránéztem és még mindig semmi. Másik 3-4 különböző torrentet is hozzáadtam DS-hez (amik nagyon frissek és sokan seedelik), de semmi; egyiknél sem indult el a letöltés.
Ezután vezérlőpult/hálózat/hálózati interfész menü: azt írja, hogy a LAN csatlakoztatva; statikus az IP cím, stb. Viszont nagyon úgy tűnik, hogy nem csatlakozik a netre.
Ezután teszt: a NAS LAN portból kábel ki; bedug egy laptopba, de semmi probléma; a laptopon ment ugyanazon a kábelen és switch porton a net.
Nem állítottam el semmit; már 2 éve így megy, csak tegnap jött elő ez a probléma.
A NAS LAN portjánál - ha be van dugva az RJ45 csati - nem villog a zöld (sárga?) led. Nem emlékszem, hogy van-e itt led egyáltalán, ami a működést hivatott mutatni. Elszállt volna a LAN port?
Viszont ennek ellentmond az, hogy az otthoni hálózaton (minden eszköz ugyanazon a hálózaton van), pl. egy TV-n elérem a NAS-t és a rajta lévő tartalmakat.
Mi lehet akkor probléma?

(#79847) zsamiatt válasza Peci (#79833) üzenetére


zsamiatt
őstag

Megneztel masik win 10 verziot? Synology gyari tooljat vagy a virtiot teszed ra?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#79848) Borisz76 válasza bozso067 (#79846) üzenetére


Borisz76
veterán

A csomagkezelési központban állítsd le a Download Stationt.
Ezután egy restart az egész NAS-nak.
Újraindulás után a csomagkezelési központban indítsd újra a DS-t.
Esetek többségében szokott segíteni.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#79849) poirot válasza cigam (#79843) üzenetére


poirot
senior tag

Lefutattam a memória tesztet, hát ettől sem lettem okosabb, sajnos. Az állapotot írta, hogy 0,04 %, és utána kész. Nem volt több 5 percnél.

[kép]

(#79850) bozso067 válasza Borisz76 (#79848) üzenetére


bozso067
tag

Köszi a tanácsot, de sajnos nem segített rajta. Továbbra is ez látható:

Látszólag megy a letöltés, de adatforgalom nincs.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.