Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79351) pitiless válasza Rascally81 (#79344) üzenetére


pitiless
senior tag

Nekem is DS220j van. Már egy torrent letöltés meg tudja akasztani a webes felületét. Ha pedig nagyobb terhelést kap, akkor a network share is gondolkodik. De mivel kaptam, csak hdd-t kellett beleraknom, így együtt tudok vele élni.

(#79352) Rascally81


Rascally81
aktív tag

Na majd elválik...Köszönöm mindenkinek az infórmácikókat :R !

Engem nem érdekel, hogy romlik a pénz. Nincs annyi, hogy rám rohadjon....

(#79353) balaaazs válasza Tamarel (#79331) üzenetére


balaaazs
senior tag

A transmissionre akkor azt hittem egyértelmű, direkt ellenpróbaként próbáltam ki, hogy általában a nettel, vagy a seed-el van-e baj... De visszagondolva lehetett volna egyértelműbb a leírás, ezért bocsi.

AirLAC: DS118, de azt meg én nem tudom, hogy milyen beállításokat kéne néznem, és megosztanom mert egyedül Tamarel válaszolt :R Ha az egyszerr engedett letöltések az érdekes, konkrétan az a 2 futott csak.

¯\_(ツ)_/¯

(#79354) AiRLAC válasza balaaazs (#79353) üzenetére


AiRLAC
addikt

Általános és BT beállítások fül a DS-ben.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#79355) AiRLAC válasza pitiless (#79351) üzenetére


AiRLAC
addikt

Figyeld a másik vonalat itt balaaazs userrel, szerintem te is ha lejjebb veszed a letöltési szálakat és a peer-ek számát akkor kevésbé terheli majd.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#79356) balaaazs válasza AiRLAC (#79354) üzenetére


balaaazs
senior tag

Ah so! Este bemásolom, köszi!

¯\_(ツ)_/¯

(#79357) Rick4 válasza cigam (#79338) üzenetére


Rick4
félisten

Ha a második szerver is a mailedre küldi az értesítést, mert hogy azért van a lehetőség, hogy beállítsuk, sőt, az elsőre is lehet akár log szervert rakni, aminek következményeként minden fontos dolog benne lesz a logban a második szerverről, akkor bárhogyan is, de valamilyen módon úgyis megkapod, hogy megtelt a vinyó a nason, és bármi is történjék, két ilyen dologból már elvileg össze tudod rakni a problémát.
Valószínű a fejlesztőbe azért több logika szorult mint egy kőművesbe, és visszafelé már nem tud ekkorát gondolkodni, meg se fordul a fejében, hogy ilyen alap dolgokkal nincsenek tisztában egyes felhasználók, vagy nem veszik a fáradságot, hogy beállítsák a lehetséges értesítéseket..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#79358) Rascally81 válasza Tamarel (#79350) üzenetére


Rascally81
aktív tag

Hiába késleltetem az indexálást ez így is tetű lassú. :W :W :W Zyxel NSA 310-ről váltottam de már bánom.A fene meg gondolta, hogy lasabb tud lenni egy 10 éves teknikánál.. Lehet eladó lesz 2+ 2 év kiterjeztett garival.

Engem nem érdekel, hogy romlik a pénz. Nincs annyi, hogy rám rohadjon....

(#79359) Rick4 válasza Rascally81 (#79344) üzenetére


Rick4
félisten

Milyen vinyóról fut a rendszer?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#79360) Phülöp válasza Rascally81 (#79358) üzenetére


Phülöp
addikt

Adj neki még egy napot kikapcsolás nélkül. Sokat szüttyög az első belakáskor.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#79361) Rascally81 válasza Rick4 (#79359) üzenetére


Rascally81
aktív tag

Kb 6 éves 3Tb Wd RED

Engem nem érdekel, hogy romlik a pénz. Nincs annyi, hogy rám rohadjon....

(#79362) pitiless válasza Rascally81 (#79361) üzenetére


pitiless
senior tag

Nekem is 2 ilyen van.

(#79363) TheMarci válasza Rascally81 (#79358) üzenetére


TheMarci
addikt

En mondjuk kikapcsoltam a tokbe az indexalast, akar a csuda varakozni, hogy mikor fejezi be.

Do You Dream?

(#79364) Tamarel válasza Rascally81 (#79358) üzenetére


Tamarel
senior tag

Milyen szoftververzión van?
A j vonal belépő szint. Ha csak az elején lépegetsz be weboldalon, utána csak mennek a szolgáltatások, akkor elég lesz.

A teljes szoftveres környezetet már ezzel is tudod használni.

(#79365) Tomedley válasza Rascally81 (#79358) üzenetére


Tomedley
újonc

Nálam is ugyan ennél a vasnál hasonló a probléma… 1 aktív torrent futásánál már hasal a rendszer. Pedig már levettem a letöltési sebességet is. Weben egyenként még csak-csak belép(irtó lassan) de az android és IOS alkalmazások nem lépnek be. Ami érdekes, hogy ha belép nem mutatja m, hogy a CPU kipörögne… :U

Régebben egy régi QNAP ment, az 2-3 torrent mellett sem szorított ki. ennyit tudna a vas? Meglepne… :Y

(#79366) kuksa90 válasza Rascally81 (#79358) üzenetére


kuksa90
őstag

Újraindítás megvolt? Néha csodákra képes...

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#79367) Rascally81


Rascally81
aktív tag

Na az van, hogy visszatettem bele az egyik 2Tb WD RED meghajtót amivel vásároltam. Nem tudom hogy annak köszönhető e vagy sem de az biztos, hogy már nincs panaszra okom. A 3Tb WD RED amikor kiszedtem láttam, hogy nem 6 hanem 9 éves mondjuk a HDD Sentinel-el nézve 100/100 szóval igazábol fogalmam sincs mi volt a gond. De most szuper!

Ui: Hogy tudom a komplet volume1 könyvtárat hálózati meghajtónak csatlakoztatni? Az elöző (Zyxel) nasomon ez simán ment..

[ Szerkesztve ]

Engem nem érdekel, hogy romlik a pénz. Nincs annyi, hogy rám rohadjon....

(#79368) AiRLAC válasza Rascally81 (#79367) üzenetére


AiRLAC
addikt

Egy megosztást létrehozol és azt csatolod.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#79369) pitiless válasza Rascally81 (#79367) üzenetére


pitiless
senior tag

No, ez viszont így érdekes... Mondjuk valószínűleg előbb-utóbb cserélnem kell, mert rendszerint kapok az egyik lemezről riasztásokat, de az extended smart check sem talál semmit.

(#79370) Rascally81 válasza AiRLAC (#79368) üzenetére


Rascally81
aktív tag

persze azt értem, hogy létrehozok egy volume1 megosztást és az müködne is. Akkor így nézne ki volume1/volume1. De én a gyökér könyvtárat szeretném megosztani amiben van a többi mappa(phot, music, video,stb)Hogy ne keljen minden mappát külön hálózati meghajtóként csatlakoztatni.

pitiless: Nekem biztos hogy hibamentes ezért sem értem, hogy mi volt a gond. Ezt a nast az alzáról vásároltam 2x2Tb WD RED meghajtóval. Nem akartam az új 2Tb merevlemezt befogni, mert hát minek. Gondoltam a régi nasban lévő 3Tb is hibátlan. De így muszáj volt.

[ Szerkesztve ]

Engem nem érdekel, hogy romlik a pénz. Nincs annyi, hogy rám rohadjon....

(#79371) Borisz76 válasza Rascally81 (#79370) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem lehet úgy ahogyan szeretnéd.
A létrehozott megosztott mappákat tudod felcsatolni mint hálózati meghajtó.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#79372) Rascally81 válasza Borisz76 (#79371) üzenetére


Rascally81
aktív tag

Ez milyen gagyi. A 11 éves régi nasom tudja!Akkor ez van. :W
Köszönöm!

Engem nem érdekel, hogy romlik a pénz. Nincs annyi, hogy rám rohadjon....

(#79373) zsamiatt válasza Rascally81 (#79372) üzenetére


zsamiatt
őstag

mivel vállalati környezetben nagyon ritkán szoktak koplett driveot sharelni. A szoftver pedig egyforma minden eszközön.
Ha ennyire zavar belépsz ssh-n és parancssorból szerintem megoldható.
De ennyi erővel tényleg beletehetnéd egy shared folderbe az összeset amit szeretnél. Semmivel se vagy hátrébb.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#79374) Rick4 válasza Rascally81 (#79370) üzenetére


Rick4
félisten

Le lett formázva az a vinyó, ami a régi nasból került át ide?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#79375) AiRLAC válasza Rascally81 (#79372) üzenetére


AiRLAC
addikt

Jó lesz itt segíteni neked, már látom előre:DDD

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#79376) Rascally81 válasza Rick4 (#79374) üzenetére


Rascally81
aktív tag

Igen, természetesen.

AiRLAC: Ne is mond...de ne aggódj már lassan a végére érek. :R (REMÉLEM)

[ Szerkesztve ]

Engem nem érdekel, hogy romlik a pénz. Nincs annyi, hogy rám rohadjon....

(#79377) Rick4 válasza Rascally81 (#79376) üzenetére


Rick4
félisten

Valami másik eszközben, akár win alatt rápróbálnék, smart adatok, másolás mit mutat.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#79378) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Sziasztok!

Az miért lehet, hogy a Synology Photos -ban újonnan létrehozott mappákat - bár ugyanazon a Photo share-en vannak, mint a korábbiak - egész egyszerűen windows alá a mappát csatlakoztatva nem látom. Már azt is megpróbáltam, hogy nem a szokásos csatlakozó külön felhasználómmal végzem el a csatlakozást, hanem azzal a useremmel, akivel eleve mobilról is feltölti a Photos a képeket - de semmi változás: a régi mappákat látom, az újakat nem az SMB megosztásban. :F
A userkéimnek elvileg van joga a megosztásra, sőt, már a Photos alatt is adminként belépve, adtam megtekintési/szerkesztési jogot a szokásos csatlakoztatáshoz használt felhasználómnak, de ez sem segít.. Mi lesz a megoldás? :F

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#79379) MrCsiT válasza Rascally81 (#79370) üzenetére


MrCsiT
addikt

Az SMB megosztásnál láttam egy új opciót, valami összevont mappa megosztás vagy mi (alul), esetleg ott felsorolva a share-eket, ez lehet megoldható nálad?

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#79380) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! DS218+ tulajoktól szeretném kérdezni:
Napló központban Beállításnapló nekem így néz ki:

Mondjuk be van kapcsolva az értesítési szabályokban ez:

Kinek vannak hasonló bejegyzései?
("A(z) Synology-DS218 eszközre másodpercenként XYdb napló érkezik be, amely meghaladja a határértéket (10 napló/másodperc).")

Azt hámoztam ki innen onnan hogy ez valószínű szoftver hiba. De ha szoftver hiba, akkor másnál is kellene jelentkeznie.
Szóvak kinél vannak hasonló bejegyzések?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#79381) blakey válasza VGYke (#79380) üzenetére


blakey
titán

Nincs ilyen bejegyzésem, legfrissebb DSM van fent.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#79382) VGYke válasza blakey (#79381) üzenetére


VGYke
addikt

És a Napló központban az Értesítési szabályoknál be van kapcsolva az ami nekem?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#79383) blakey válasza VGYke (#79382) üzenetére


blakey
titán

Nincs bekapcsolva.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#79384) maci25


maci25
aktív tag

Be van állítva a tűzfalon, hogy csak HU -bol lehet csatlakozni a nashoz.
Lehet is csatlakozni többnyire, de a digis mobilnetemről nem enged be még véletlenül sem.
Valami ötlet?

(#79385) Multibit válasza maci25 (#79384) üzenetére


Multibit
veterán

de a digis mobilnetemről nem enged be még véletlenül sem
Publikus IP címet ad a Digi mobilnet? Nem lehet, hogy a routered WAN oldalon nem engedi be a privát IP címeket? Privát IP cím tartományok: [link]

(#79386) maci25 válasza Multibit (#79385) üzenetére


maci25
aktív tag

Ha nincs országra korlátozás a nason beállítva a tűzfalon akkor tökéletesen elérek mindent a nason. Pl ds video, drive, photos... mindent elérek mobil neten ha nincs ország korlátozás. Ha van akkor egyiket sem.
Ha nem volna publikus az ip amit ad a digi mobilinternethez a mobil telefonomra akkor nem az van, hogy semmi esetben sem tudnák csatlakozni?
myip.com szerint ez az ip
az ön ip címe:188.143.x.x
házigazda: 172.70.x.x
isp : digi

Ez elvileg publikus ha jól gondolom .?

most nézem, hogy a telefonon meg a menüben a hálózatoknál ez van :100.120.x.x
Akkor ezek szerint mégsem publikus?

Másik kérdés:
Megoldható az, hogy sajátdoma.hu/valami1 ne legyen elérhető miközben a sajátdomain.hu/valami2 igen?
Ha igen akkor hogyan?

[ Szerkesztve ]

(#79387) Borisz76 válasza maci25 (#79386) üzenetére


Borisz76
veterán

HA a routeredben a kijelzett IP címe azonos a [https://whatismyipaddress.com/] oldalon írt IP-vel akkor jó vagy.

Ha nem azonos , akkor NAT-olva vagy.
Be kell telefonálni az ügyfélszolgálatra és kérni kell PUBLIKUS IP címet.
Ha kérdezik, hogy miért ragaszkodsz hozzá, akkor mondhatod , hogy a belső hálózatodon lévő eszközöket szeretnéd elérni...pl : kamera képe.

Mobilról én a QC-el érem el a NAS-t.
Eddig nem volt vele gondom.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#79388) maci25 válasza maci25 (#79386) üzenetére


maci25
aktív tag

Át váltottam a t mobilos simre a telefonon is azon gond nélkül megy minden, de az ip címek ugyan úgy nem egyeznek. Az myip.com csak ipv6 címet ír ki. Meg néztem ipcim.com és ott :
Az ip cimed:37.76.X.X
A telefon menüjében meg :10.121.x.x

Hát nem értem egyiken miért megy míg a másikon nem. :B

(#79389) maci25 válasza Borisz76 (#79387) üzenetére


maci25
aktív tag

OO ezek szerint te a nas ip címéről beszélsz, hogy az nem publikus. Az rendben van mert évek óta elérem a nas-t bárhonnan ,csak amobilomról nem mióta be van állítva a tűzfalban az ország korlátozás. A korlát pár hete vagy honapja van csak. A diginél már régen át lett kérve publikusra az ip a nat ból.
A routerben lévő cím egyezik az íp lekérdező oldalakon láthatóval. Tehát a nas internet kapcsolata rendben van. Szerintem a digis mobil internetemmel lehet valami.

(#79390) maci25


maci25
aktív tag

A digis csoportban már kérdezősködtem. Szerintetek lehet az ott irt dolog az ok amiért nem megy a kapcsolódás? Ha igen akkor hogyan tovább?
[link]

(#79391) beef válasza maci25 (#79390) üzenetére


beef
őstag

Felveszel egy új tűzfalszabályt:
Forrás IP/Különleges IP
Alhálózat: 37.76.X.0 (az X helyére az valós IP címrészed)
Maszk: 255.255.0.0
Mented
A sorrendben a tiltások felé húzod.

(#79392) Rick4 válasza maci25 (#79384) üzenetére


Rick4
félisten

Mivel lehet is csatlakozni, nyilvánvaló a publikus ip, a digis hálózattal lesz valami. esetleg próbáld meg átállítani a nast, hogy a román területről is menjen az elérés, hátha ettől indul meg.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#79393) cigam válasza beef (#79391) üzenetére


cigam
félisten

Már úgy érted a 188.143.0.0 tartományt. A példád szerint a Telekom szolgáltató IP-jét engeded be, amivel eleve nincs gondja. Szóval inkább:
Alhálózat: 188.143.0.0
Maszk: 255.255.0.0

Szerintem a Synology nem követte, hogy a 4IG felvásárolta a magyar Digit. Így egy része magyar szolgáltató lett. Lehet a következő frissítésben már magyarnak fogja nézni a magyar Digi mobil címeit.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#79394) beef válasza cigam (#79393) üzenetére


beef
őstag

Igen azt, csak rossz kommentben néztem az ip címét.

(#79395) sulaco55


sulaco55
kezdő

Üdv Urak!
Ha a laptopom IP-jét letiltja a NAS mert többször elrontottam a bejelentkezést, hogyan tudom visszaállítani?
Köszönöm.

(#79396) cigam válasza sulaco55 (#79395) üzenetére


cigam
félisten

Vagy kivárod amíg lejár a tiltás(ezalatt elgondolkodsz, hogy miért nem tudod megjegyezni a jelszót, és mért állítottál be ilyen szigorú szabályt), vagy más címről kell bepróbálkoznod.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#79397) sulaco55 válasza cigam (#79396) üzenetére


sulaco55
kezdő

Köszönöm. Nem állítottam be semmit, azt sem tudom, hol kell...

(#79398) cigam válasza sulaco55 (#79397) üzenetére


cigam
félisten

Vezérlőpult -» Biztonság -» Fiók fülön:

Ugyanitt kivételeket is beállíthatsz, hogy pl. XY IP címről ne számolja a próbálkozásokat, azokat a limit elérése után is engedje be.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#79399) sulaco55 válasza cigam (#79398) üzenetére


sulaco55
kezdő

Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.