Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85201) zack válasza g0n21 (#85200) üzenetére


zack
nagyúr

AM 12 volt nála. :)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#85202) 5-ös kezelő


5-ös kezelő
senior tag

Én nem várnék reggelig. Ha éjfélkor nem váltott a dátum, és a napot sem kezdte vinni, tuti, hogy dél van rajta. Tekerd körbe a mutatót koronával. Amúgy szépet választottál. Sok örömöt hozzá. Bunyóhoz csak LCD-s óccó órát... :))
Elkéstem :))

[ Szerkesztve ]

(#85203) zack válasza 5-ös kezelő (#85202) üzenetére


zack
nagyúr

Köszi! :R
Portára, birtokvitákra, személyvédelemre, airsoft-ra megtartom a Tough Solar-os Casio-t. ;)
Azt a jó isten se tudja tönkretenni. :DDD

Ja és nem én választottam. Ő választott engem. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#85204) KelemenUhr válasza fagyalllo (#85198) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Igen, az a Citizen volt! Érdekes a sárga is. Egy feketét megpróbálok bezsákolni, ahogy nézem 10$ körül már ki lehet fogni őket.

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#85205) alphaville válasza alphaville (#85150) üzenetére


alphaville
aktív tag

Mindenkinek nagyon boldog ès eredmènyes újèvet kívánok!!
BUÈK 2015!

(#85206) ronin s8


ronin s8
senior tag

Nagyon Boldog Újesztendőt kívánok Mindenkinek innen Isztambulból! :) :) :)

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#85207) vadászcsiga válasza jannuss (#85194) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Tényleg úgy tűnik. Csak tud jobb képet is az a híres note4 :D Talán természetes fényben nem látszik akkorának

(#85208) mclaren1818


mclaren1818
csendes tag

Ezerkéccá :O

"Az óra működését egy megbízható quartz szerkezet biztosítja!

Elemmel együtt szállítjuk!"

i7 6800k + ARCTIC Liquid Freezer 240 + Asus X99A II + 32 GB DDR4 Corsair Vengeance LPX + Thermaltake 530W

(#85209) vadászcsiga válasza mclaren1818 (#85208) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Legalább linkbe raktad volna :U

(#85210) jannuss válasza vadászcsiga (#85207) üzenetére


jannuss
tag

:-) nekem ez olyan mint egy kisgyerekes nagyzolás, előszőr az óra mibenléte aztán a mérete miatt. Ne legyen igazam...

[ Szerkesztve ]

(#85211) bbuffy válasza mclaren1818 (#85208) üzenetére


bbuffy
senior tag

Van akinek ennyi elég ám.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#85212) bbuffy válasza jannuss (#85210) üzenetére


bbuffy
senior tag

Nem olyan nagy az az óra. rossz a szög. Keress rá és kiderül.
42 mm, az nem sok, és nem hinném hogy hurkapálca keze van a ha odaáll kidobóskodni.:)

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#85213) Dzsana válasza mclaren1818 (#85208) üzenetére


Dzsana
senior tag

1200 Huf? Abból az elem 350 Ft! :D

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#85214) Szabikaa20 válasza zack (#85140) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Gratulálok!Nehéz szülés volt! :) Nekem cseppet nagynak tünik a csuklódon,de lehet csak rossz szögből fotóztad!

mclaren1818: Nem látom a "swiss made" feliratot... :DDD

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#85215) Dzsana válasza Szabikaa20 (#85214) üzenetére


Dzsana
senior tag

Szegényt ne bizonytalanítsátok már el! Neki biztos tetszik, ahogy álla kezén, hiszen felpróbálta, elég alaposan körberágta. Meg most már úgy is mindegy, vissza nem viheti.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#85216) Szabikaa20 válasza Dzsana (#85215) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Én nem olvastam az elöttem írók kommentjét,mert mikor elkezdtem írni még nem voltak ott...De látom más is így látja...Nem akarom elbizonytalanítani,nem nekem kell hogy tetszen! :) Ha nekem tetszik egy óra tölem aztán mondhat bárki bármit úgy is megveszem.... :)

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#85217) von toth válasza zack (#85203) üzenetére


von toth
tag

Na, látom megvan az óra. Most, hogy az olajozás összeszokjon a fogaskerekekkel, hordd vagy három hétig egyfolytában (persze alvás közben stb nem kell).

Figyelgesd a pontosságot. Ha leteszed hétvégére, szombaton is, vasárnap is húzd fel koronáról (kb 20 tekerés)

Rázkódással kapcsolatos fizikai munka órában legyen kizáró tényező.

(#85218) Dzsana válasza von toth (#85217) üzenetére


Dzsana
senior tag

Na az be is baszna, ha a fogaskerekeknek össze kellene szoknia az olajozással! Faszán rá is vernék a billegő hajszálrugóra az olajat, és szépen össze is tapadnának a körök. Egy csepp olaj nem kerülhet a fogaskerekekre, és nem is kell összeszoknia semminek semmivel.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#85219) Szabikaa20 válasza g0n21 (#85188) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Nekem van még 1... De ettöl is megválnék,mert egy másikra gyüjtök... :)

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#85220) von toth válasza Dzsana (#85218) üzenetére


von toth
tag

Tudod, hogy nem úgy gondoltam és ne haragudj, hogy nem órás szakkifejezésekkel ténykedtem, de azért nagyjából lehet érteni, hgy mit akartam.

Vagy kötekedésképpen nem lehet?

(#85221) Dzsana válasza von toth (#85220) üzenetére


Dzsana
senior tag

Nem kötekedek, ne érts félre, de tényleg nem kell összeszoknia semminek semmivel. A fogaskerekeket magát nem kell olajozni, a lyukas kőbe belemenő csapjai vannak csak kenve. A lyukas kőnek van egy olajozó csészéje, abba kell tenni egy hangyabokányi olajat, és az abban a pillanatban körbefutja a csapot. Azért írom le, hogy értsed, szakkifejezések ide vagy oda, nem kell bejáratni egy órát. Szervizelés után is csak 10 pecet kell járatni, mielőtt felteszi az ember gépre, és onnantól szabályozható is. Már a járműmotoroknál is megszűnt, hogy "bejáratós" még a technika, már a gyárban bejáratják az összes motort próbapadon, nyél gázon is mennek úgy, hogy izzik a kipufogó torok.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#85222) von toth válasza Dzsana (#85221) üzenetére


von toth
tag

Nem kell járatni huzamosabb ideig?

Akkor ez egy teljesen új információ.

DE hogy már autóknál is így van azt nem is gondoltam volna. Akkor szalonból kettesben 120-ig kétkeréken a kanyarban tolhatom neki?

(#85223) Dzsana válasza von toth (#85222) üzenetére


Dzsana
senior tag

Azért az első sarkon fordulj be, utána mehet a nyél gáz, nehogy a gari ugorjon emiatt! :D
A gyártástechnológia annyit fejlődött, hogy sokkal kisebb tűréssel tudják legyártani az alkatrészeket, finomabban tudják megmunkálni a felületeket, nincsenek akkora "sorják", mint anno. No meg minden egyes motort teljesítmény padra tesznek, megfékeznek, lemérik a maximálisan leadott teljesítményt, fogyasztást, megjáratják nyél gázon, közben UV lámpával sasolják a tömítettséget. Ekkor már faszán izzik a kipufogó torok.

[ Szerkesztve ]

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#85224) von toth válasza Dzsana (#85223) üzenetére


von toth
tag

Na de azért az új órát hordja három hétig egyfolytában, hogy kiderüljön jó-e?

[ Szerkesztve ]

(#85225) Dzsana válasza von toth (#85224) üzenetére


Dzsana
senior tag

Két év gari van rá, lesz ideje kideríteni, hogy jó-e, de mivel egy Tissot-ról van szó, biztos jó! :D

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#85226) polonic válasza Dzsana (#85225) üzenetére


polonic
félisten

Ezt a tissot imadat mondatja tuti. ;]

(#85227) von toth válasza Dzsana (#85225) üzenetére


von toth
tag

Na most, hogy a bemelegítő beszélgetéseken túl vagyunk kérdeznék egy klinikai esetet:

Adott egy Certina 1888 hat éve újonnan vásárolt óra, alig hordott. Viszont azt tapasztaltam, hohgy nagy erő kell a felhúzásához. Warum? Why? Pacsemu?

(#85228) vadászcsiga válasza von toth (#85224) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Sok órád volt varjú szerkezettel? :D

(#85229) von toth válasza vadászcsiga (#85228) üzenetére


von toth
tag

Az eta valami van benne. Egy alap 25 köves, nem nézegettem tüzetesen. :)

(#85230) Dzsana válasza von toth (#85227) üzenetére


Dzsana
senior tag

Automata? Az automatákat egyébként is nehezebb felhúzni, mint a kézi húzósokat, másrészt hat év alatt a motorrugóban bekocsonyásodott a kencefice.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#85231) vadászcsiga válasza von toth (#85229) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Csak mert olyan magabiztosan adtál tanácsot

(#85232) t.mate.t válasza Szabikaa20 (#85219) üzenetére


t.mate.t
csendes tag

Szia, na és mennyi az annyi? :)

(#85233) Wg5113 válasza zack (#85173) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Biztos,hogy az óra nagyon sokáig tökéletes marad megfelelő szervizek betartásával. A méret pedig a kép alapján jó a csuklódra ,nagyobbat azért ennél máskor se vegyél.Viseld nyugodtan és őrülj neki felhőtlenül.Mindenképpen jól döntöttél.

(#85234) mclaren1818 válasza Szabikaa20 (#85214) üzenetére


mclaren1818
csendes tag

Ne legyél telhetetlen :DD

i7 6800k + ARCTIC Liquid Freezer 240 + Asus X99A II + 32 GB DDR4 Corsair Vengeance LPX + Thermaltake 530W

(#85235) Skimaster


Skimaster
senior tag

Ezzel a képpel kívánok mindenkinek jó egészséget és sikerekben,órákban és lelki fejlődésben gazdag boldog új esztendőt!!!!A képen a szépségem látható az új Zulu bőrszíjjal!

Lajos

[ Szerkesztve ]

(#85236) condy


condy
senior tag

Nagyon köszönöm mindenkinek a gratulákat, és már most (ki tudja mi lesz később :D ) Áldott és Eredményes Új Esztendőt Kívánok Mindnyájatoknak!

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#85237) jookomak válasza Skimaster (#85235) üzenetére


jookomak
őstag

Meg egy jó makarov lőszer?

(#85238) Skimaster válasza jookomak (#85237) üzenetére


Skimaster
senior tag

Nem tudom,nem értek hozzá,csak egy kis dizájn.....

(#85239) Dzsana válasza Skimaster (#85238) üzenetére


Dzsana
senior tag

Lőszerrel kívánni boldog új évet.... :D

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#85240) zack válasza bbuffy (#85212) üzenetére


zack
nagyúr

Ahogy tetszik mondani. :) 88-90kg vagyok. Nem vagyok túl nagydarab, de nem is célom. box, thai box-nál nem jár előnyökkel. :N A csuklóm nem vastag, de igazából tök mindegy mekkora, mert az óra tetszik a kezemen. Felőlem aztán bárki bármit mondhat, lepereg, és ettől nem fogom holnap eladni akciós áron.
Még a 43mm-es Couturier is tetszett a csuklómon. A kis tokozást egyébként sem szeretem, bár 43-44mm nagyobb nem fog kelleni. Ha ez az óra kisebb tokozású lenne, nem vettem volna meg. :N

(#85233) Wg5113

Köszi. :R Tudom, hogy jó a méret. :K Max 1-2 mm még elbír a csuklóm tokozásban, a Couturier is jól állt. :K
Érdekes, hogy az automata Certina DS Podium is 42mm, de kisebbnek tűnt felvéve. Nem is tetszett annyira.
De Valjoux-s Couturier-em lesz, az biztos. Az is mélyen belém "költözött", de nem hajt a tatár.
Max 3db jobb automatában gondolkozom, és lehetőleg 1,2M-nál ne legyen több az össz értékük. Ha maradok Valjoux vonalon, ez pont elég lesz.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#85241) KelemenUhr válasza mclaren1818 (#85208) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Jajj múltkor egy rokon kissrác csavart ilyet egy 200 ft-al működő labdás automatából, fogtam is a fejem... :W :DDD

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#85242) atko67


atko67
csendes tag

Mindenkinek Órákban Gazdag és Boldog Új Évet Kívánok! ezzel a szépséggel!

"AZ ÓRA MECHANIKUS!! "

(#85243) Skimaster válasza Dzsana (#85239) üzenetére


Skimaster
senior tag

A lőszer az óraszíj "kiegészítője" nem az a lényeg a képen....mint írtam dizájn. Sajnos a lőszer is a világ része(persze nem nálam),ehhez kellene a lelki fejlődés,hogy ne legyen az!! ;)

(#85244) Wg5113 válasza zack (#85240) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Egyetértek Veled normál használat mellett elég három óra és a kiszemeltjeid,pedig komoly órák.

(#85245) Dzsana


Dzsana
senior tag

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#85246) WiZARD válasza Dzsana (#85223) üzenetére


WiZARD
addikt

Közel se tesztelnek minden motort így. Adott mintát vesznek csak ki gyártásból rendes meleg tesztre, többit csak hidegen átforgatják... (legalábbis pár éve Audi gyárban amikor körbevezettek, akkor ezt mondták. spórolnak benzinen, károsanyag kibocsátáson, időn, mindenen)

bővebben, pontosabban :)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#85247) Sungoo


Sungoo
addikt

Minden kedves, és kevésbé kedves fórumtársamnak! :)

(#85248) Sungoo válasza Skimaster (#85235) üzenetére


Sungoo
addikt

Neked is! Az a Browning short lőszer meg honnan esett ki? :DDD

(#85249) WiZARD válasza WiZARD (#85246) üzenetére


WiZARD
addikt

Sőt most olvasom a cikket, hogy az 5% melegen tesztelt motort is csak 3 percig, max 3k rpm-nél nézik.
Ez távol van bármi izzástól, nyélgáztól.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#85250) Szabikaa20 válasza WiZARD (#85246) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Suzuki Esztergomban dolgoztam 4évet...Az autó a sorról saját kerekén jön le úgy hogy bestartolják...Utána megy müszakira,ahol mérik a fékeket,motor teljesítményét meg egy csomó mindent!Már itt hajtják a motrot teljes fordulatig,mert ugye a lóeröt csak így lehet megmérni.Ha itt jól szerepelt megy ki a tesztpályára ahol megnézik a fékeket padlózás közben stabilizátorokat,rugózást és még sok anyám kínját és szoktam látni hogy nem kímélik a vadi új motrot! :) Söt mielött az autóba bekerülne a motor nem tudom,hogy a motor elöszerelöben nem egy indítsák el mielött bekerül a kocsiba... :)

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.