Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85401) Szabikaa20 válasza phranxinatra (#85395) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Köszönöm! Ez a válasz tökéletesen megfelelt!Gondolom akkor a "nagyobb testvér" a drágább,ha ennyi +fícsört kapott! :) Az árakat pedig már átrágtam csak a kölönbséget nem tudtam a 2500 és a 8500 között...Az feltünt hogy a 8500 nagyobb és más a lumé és a lünetta...az árak olyan 500-800 között mozognak...gondolom 500 alatt is lehet néha kifogni. :)

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#85402) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Létezik olyan, hogy valaki annyira korlátolt hogy háromszori kérésre sem hajlandó megmérni egy óra pontosságát ha nincs probléma vele ?
levelezésünk röviden, magyarul:

Én: Mennyit késik/siet ?
Ő: Nem tudja, nem hordta sokszor, soha nem volt problémája pontatlan szerkezetekkel.
Én: Mérje már meg, mert lehet belőle következtetni, hogy szervizérett-e, nem kerül semmibe. Be kell állítani a pontos időt és egy nap múlva megnézni.
Ő: Más lesz az eredmény ha hordják és ha nem hordják. Jobban járok (én) ha újat veszek és visszaküldöm ha nem elég pontos.
Én: Kérlek mérd már meg számlappal felfelé asztalra téve.
Ő: Van még rá garancia. Az óra rendben van.

Akkor b@szódjál meg. (ezt már nem írtam meg) :W

[ Szerkesztve ]

(#85403) phranxinatra válasza vadászcsiga (#85397) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Ezer variáció van. Méret, szíj, szín, állapot, felszereltség. Egy ilyen kóbor, anyátlan, csúnya narancssárga 2500-ast 500-550 környékén meg lehet venni. 8500-ból 2 hete volt fent a vaterán egy kiugróan alacsony árú 42 mm-es, az eladónak szemmel láthatóan fogalma sem volt róla, hogy mit árul, egyből megvettem volna, ha nem az isten háta mögött laknék 2-vel és lenne időm órákkal seftelni. Azt most 890-ért árulják az óraportálon.

(#85404) Szabikaa20 válasza phranxinatra (#85403) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Konkrétan mennyi volt az az alacsony? :U

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#85405) vadászcsiga válasza phranxinatra (#85403) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Es mennyiért ment el végül is?

(#85406) phranxinatra válasza Szabikaa20 (#85401) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Hát, 500 alatt kifogni egyet az szinte lehetetlen. Elég népszerű a PO az órabarátok körében.

Szabikaa, vadászcsiga: Fix áras volt, és akadt pár hülye, aki ahelyett, hogy egyből leütötte volna, belekezdett az ilyen tipikus pitiáner alkudozásba. Pár óra alatt jött valaki, aki látta, hogy ilyen vétel nem sűrűn adódik (kb. soha) és leütötte. 720 volt.

[ Szerkesztve ]

(#85407) condy válasza JackFeryll (#85402) üzenetére


condy
senior tag

Amiként nagy tanítómesterem mondotta: "Nagy az Isten állatkertje, csak túl alacsony a kerítés." :DD

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#85408) Szabikaa20 válasza phranxinatra (#85406) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Vannak még csodák... :DDD Egyet épp a napokban éltem meg...de még nem szeretném elkiabálni! :)

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#85409) bigdaddylaza válasza Szabikaa20 (#85408) üzenetére


bigdaddylaza
tag

te csak maradj csöndbe..;)

(#85410) Misi1979 válasza phranxinatra (#85406) üzenetére


Misi1979
őstag

Én is néztem, de 45.5mm nekem már túl nagy:( de jah, nepperhez került - bár az alkudozók is azok voltak.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#85411) vadászcsiga válasza Szabikaa20 (#85408) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Éltél meg? Porrá törted és elfüstölted? :DDD

(#85412) phranxinatra válasza Misi1979 (#85410) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Ez 42-es volt, csak az eladónak lövése nem volt az áruhoz, és a hirdetés szövegét a másik vaterás kerámiás (de 45-ös) PO hirdetéséből copy-paste-elte. Egyébként meg ilyen esetben meg kell venni, eladni árában és a kapott pénzért venni egy neked megfelelő méretűt. Esetleg pár 10-est még hozzá kell rakni, mert valamiért a big size PO-k mindig népszerűbbek voltak.
Ha az alkudozók is nepperek voltak, akkor ideje felhagyniuk a szakmával: aki kicsit is ért az Omegákhoz, az tudhatta, hogy ezért az árért pillanatok alatt elviszik. Legrosszabb esetben is foghattak volna a bolton 150k-t. Arról nem is beszélve, hogy ha nagyon szarrágó az ember, személyesen is lehetett volna alkudni belőle, mondjuk pont arra hivatkozva, hogy ez csak 42 mm-es és nem 45.5, mint a hirdetésben. Baszki, most már tényleg ideje Pestre költöznöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#85413) Misi1979 válasza phranxinatra (#85412) üzenetére


Misi1979
őstag

Jah, utólag nekem is leesett:) de vettem helyette 2 másik Omegát, szóval jól telt a kari.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#85414) phranxinatra válasza Misi1979 (#85413) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Muti, muti! :DD

(#85415) Szabikaa20 válasza Misi1979 (#85413) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Na kinek a jó! Megoszthatnád velünk is a boldogságod! :DDD

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#85416) kotibor


kotibor
tag

Sziasztok!

Certina pillangózárat (18mm) keresek, tudna valaki segíteni?
Ha valaki tud, kérem privátban válaszoljon, ott azonnal látom.
ILYET

Köszönöm,

Koti

2004-óta csere-berélek, az ezt megelőző értékelési rendszer alapján: kotibor felhasználónak 227 pozitív és 0 negatív értékelésem volt---> http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kotibor

(#85417) vadászcsiga válasza phranxinatra (#85412) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Baszki, most már tényleg ideje Pestre költöznöm! :)
Eltelne 1 év es te is ilyeneket kérdeznel mint a vaterás nepperek :DDD

(#85418) szegi77


szegi77
csendes tag

Hát nem sikerült az edox sajnos. A jézuska pótolt egy "keveset és lett egy breitling s avanger,gyönyörű állapotban..
Bár a lapos edoxal ellentétben ez nem az :) Meglepő,mert 48,5 mm es és nem kényelmetlen db

(#85419) condy


condy
senior tag

Valaki vásárolt már innen? [link]

Szegi77: Kép? :)

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#85420) Szulita28


Szulita28
senior tag

A Halmilton-ról és az Invicta-ról mi az általános véleményetek? Svájci tok-gyártók, mint a Candino? :)
Egy-egy példa mindkettőre, amiket nézegettem.
Ill. egyre inkább tetszenek az üveg hátlapos/open-heart/skeleton-os órák (mint pl. a linkelt Hamilton). Melyik - akár kevésbé ismert, de jó minőségű - márkánál jellemző még ez a fajta megoldás, mit érdemes nézegetni? (pl. Orient-eknél vannak üveg hátlaposak?)

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#85421) vadászcsiga válasza condy (#85419) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nem, de szeretnék :K


Ezek vajon uj Junghans modellek?

szerk: ugy tűnik igen

[ Szerkesztve ]

(#85422) condy válasza Szulita28 (#85420) üzenetére


condy
senior tag

Hamilton: ;)

Invicta: :N

Személyes vėlemény. Az Invicta tudtommal az UsA-ban felkapott, de itt nem sok teret és rajongót hódított. Szerintem a topicban senkinek nincs. Azért ez beszédes.
Hamija viszont többeknek is van. :)

Vadászcsiga: Nem tom. Ėn főként a Longinest és az Orist nèztem. De ezek is nagyon kívánatosak. :D

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#85423) fagyalllo


fagyalllo
őstag

Eco-Drive órákban a kondi élettartama bőven 10+ év és halála a teljes lemerülés, de van-e valakinek tapasztalata a Seiko Kinetic-kel ilyen téren? A használati útmutatókban Polgárék mindig figyelmeztetnek a teljes lemerülés elkerülésére, Seikonál ilyet nem találtam, teljesen üzemszerűnek tűnik, mintha nem lenne hatással az élettartamra.

Egyre inkább érik valami Kinetic beszerzése (szegény Skyman csak vár és vár...), a SUN017 mellett a régebbi, épp ezért jóval olcsóbban megvehető és "technikásabb" Velatura Direct Drive mozgatja a fantáziámat, azok közül is az SRH017 nevű szépség:

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#85424) Szabikaa20 válasza condy (#85419) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Jó is lenne,ha innen tudnék rendelni! :B

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#85425) Attila!


Attila!
tag

Van egy fölösleges no name pillangózáram, ha valakinek erre lenne szüksége.

(#85426) runner 125 válasza vadászcsiga (#85421) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ah, első ütős.

Modjuk én ezt választanám onnan:

Ejj, ehhez még sokat kell dolgozni. :))

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#85427) vadászcsiga válasza condy (#85422) üzenetére


vadászcsiga
félisten

De vajon mit keres a listában a michael kors? :F

(#85428) válasza phranxinatra (#85395) üzenetére



őstag

Uhhh, ez még nekem is új. Mennyi lehet a napi eltérése pl. 0.00s? De kerámia lunetta? Ok, hogy kemény, de törik is, és ez a model extrém használatra van kihegyezve.

Ami nálam a csúcs, ahol a billegőt goroszkóp házba ültették. Másik a karaóra méretű autómata, ahol a felhúzást egy légnyomás különbségből eredő mechanika végzi. Na jó, így is több cm vastag. :D

[ Szerkesztve ]

(#85429) Szulita28 válasza condy (#85422) üzenetére


Szulita28
senior tag

Köszi.
Közben látom, az Orient-eknél is "üveges" hátul, szóval ez nem egy óriási különlegesség ezek szerint.

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#85430) duo


duo
őstag

Bátyám Certinája. (és egyébként az ő festménye)

csak egy SS szíj hiányzik hozzá. (bár ő fémszíj párti)

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#85431) Szabikaa20 válasza duo (#85430) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Nagyon király a kép! :Y

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#85432) Tothgera30 válasza Reverting (#85345) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ne fogd vissza magad... ;]

#85342 SeatZola: Sajnos több lesz.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#85433) newclass


newclass
tag

Sziasztok!

Először is boldog új évet kívánok!

Egy kérdésem lenne hozzátok:
Egy Certina DS Podium GMT órám van.
Egészen pontosan ilyen:
[link]

(ha jól tudom ETA G10.961 szerkezet van benne)

Az órát próbáltam úgy beállítani, hogy mikor a másodpercmutató "egészet" mutat, akkor a percmutató is "egészet" mutasson. Sajnos ez nem sikerült. Hiába indítottam el beállítást követően ebből a pozícióból az órát, a másodpercmutató kb 20 másodpercnél járt, mikor a percmutató is megmozdult, s így nem egyszerre értem 12-es pozícióba.

Kérdésem, hogy az órában lévő szerkezet ennyire képes, vagy valami gond lehet.

Előre is köszönöm!

(#85434) evilskati válasza (#85428) üzenetére


evilskati
aktív tag

Kerámia fékbetéteket használnak a versenyautókban, nem hiszem, hogy a törékeny változat lenne az órákon.

Tothgera30: Hogy erted, hogy tobb lesz? Nagyon gondolkodom, hogy rendeljek-e egyet.

[ Szerkesztve ]

(#85435) alphaville válasza vadászcsiga (#85421) üzenetére


alphaville
aktív tag

A vonalkás indexes Junghanshoz legalább három ève imádkozom a Camponában.Felpróbálom, visszaadom, hazamegyek.Az eladó lassan belèpőjegyet szed tőlem.

(#85436) KelemenUhr


KelemenUhr
aktív tag

Na én is kezdek végre képben lenni, így olyan új esztendőt kívánok minden kedves topictársnak, amiben (legalább) egy órás vágya teljesül! Azt mondják, olyan lesz az újév, mint az első napja, szóval jól tette, aki most vett valamit. :D


Antielegáns, másnapos viselet. :D


És egy kép még karácsonyról. Ezekkel is még egyszer BUÉK!

A Primator nevezetű cseh fekete sörrel is óvatosan, mennyei, könnyű elfeledkezni róla, hogy hanyadik... :)

[ Szerkesztve ]

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#85437) tupacamaru válasza szegi77 (#85418) üzenetére


tupacamaru
veterán

Honnan sikerült venni és mennyiért ha nem titok? Valamint egy képet dobhatnál fel róla. :B :K Ha villantós óra kellene akkor én is ilyet vennék. ;)

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#85438) Misi1979 válasza phranxinatra (#85414) üzenetére


Misi1979
őstag

+Szabikaa20:

[ Szerkesztve ]

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#85439) Tothgera30 válasza evilskati (#85434) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nem úgy váltják az összeget, nagy átlagot nézz/+vám.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#85440) condy válasza vadászcsiga (#85427) üzenetére


condy
senior tag

Na igen! Ezen én is nagyot néztem. Lehet azért van ott, hogy úgy tűnjön mintha...
Eladja a jó társaság. :D

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#85441) Szabikaa20 válasza Misi1979 (#85438) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Gratula! :) A constellation valahogy nekem nem jön be olyan nöies... :/ A seamaster viszont jöhetne! :D

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#85442) condy válasza Szabikaa20 (#85441) üzenetére


condy
senior tag

Nőies? Szerintem igenám elegáns. Egy szép öltöny, egy kivillanó Constellation csodákra képes... ;]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#85443) SeatZola válasza Tothgera30 (#85432) üzenetére


SeatZola
őstag

Én már kiszerelmesedtem a Monsterből. Rájöttem, hogy az Argonautic mellett úgysem rúghatna nálam labdába. Meg nekem túl - ne bántódjon meg akinek van - túl drabális.
Most ez a nagy kedvenc, csak sehol nem kapok:
Sajnos eredetiért sajnálom kiadni az árát.....bár biztosan megérné!

Vagy ez lesz esetleg:

[ Szerkesztve ]

Rappi

(#85444) Szabikaa20 válasza condy (#85442) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Nemigazán kell öltönyt hordanom... :D

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#85445) SeatZola válasza SeatZola (#85443) üzenetére


SeatZola
őstag

Na meg ez kezdi elvenni az eszemet:

Rappi

(#85446) Aladdin válasza newclass (#85433) üzenetére


Aladdin
senior tag

Azért, mert van a szerkezetnek holtjátéka. Ahhoz, h a percmutató rögtön induljon, úgy kell beállítanod, h először előre mész vele pár percet, majd visszatekered arra a percre, ahonnét szeretnéd, h induljon, De csak visszafelé tekerd. Ha túlmentél rajta, akkor megint pár percet előre, majd vissza...

(#85447) fagyalllo válasza SeatZola (#85443) üzenetére


fagyalllo
őstag

Ha sajnálsz rá annyit kiadni, akkor nem éri meg, így ne is bánkódj miatta.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#85448) alphaville válasza SeatZola (#85445) üzenetére


alphaville
aktív tag

Ez kis híjján elvette az enyèmet is, de az ára visszahozta.Ezèrt döntöttem a Caimano mellett.Persze ebben már az újabb szerkezet van.

(#85449) condy válasza tupacamaru (#85437) üzenetére


condy
senior tag

Én is készítettem egy kis szilveszteri csoportképet, de nem lett a legjobb:

Bocss! Rossz hozzászóláshoz írtam a vãlaszt, de vacakol az ipodom. Ugrál a kép valamiért... :W

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#85450) válasza newclass (#85433) üzenetére



őstag

Ez márka függetlenül minden órában benne van. Ekkora a holtjátéka. Két dolgot tehetsz. Húzó irányba állítod be, vagy ráhagysz annyit, ahol utoléri.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.