Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52851) raggg


raggg
senior tag

Egy találós kérdés, szerintem még nem volt. :-)

Na meg persze engem is érdekelne, hogy ez milyen óra!

Rolex Sub.-nak néztem először, de egyszer csipog az óra a karján..

[ Szerkesztve ]

ragklaatPS

(#52852) ronin s8 válasza Mariner (#52850) üzenetére


ronin s8
senior tag

Tekerj át légyszíves egy órát, és nézd meg, mi történik...

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#52853) #45302528 válasza raggg (#52851) üzenetére


#45302528
törölt tag

Én meg Seiko SKX-re tippeltem, de itt Citizen Vintage Diver-re szavaznak:

http://forums.watchuseek.com/f2/matthew-mcconaugheys-watch-true-detective-968956.html

(#52854) Mariner válasza ronin s8 (#52852) üzenetére


Mariner
tag

Tényleg, igazad van :)Nem akartam elállítani az órámat, mert mérem, de így meg azt kihagytam a számításból, hogy minden átfedés 1óra 5 perc múlva következik be, így 12óra alatt elfogy 1óra..

MZ/X jelentkezz!

(#52855) Gyurvagyi


Gyurvagyi
tag

Sziasztok!

Megközelítőleg féléve vásároltam egy automata ORIENT Defender-t az itt megforduló hozzáértő fórumtársak tanácsait meghallgatva. Nagyon tetszik és nagyon szeretem az órát.
Azt vettem észere, hogy kb. 1 hónapja, a pontosan beállított óra nagyjából 48 óra elteltével 2 percet siet.
Az lenne a kérdésem, hogy ez valami automata sajátosság és ez normális vagy én csinálok valamit rosszul?
Mindennap hordom az órát így csak kétszer fordult elő, hogy megállt ,bár nem tudom, hogy van e összefüggés a dolgok között.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Challenge accepted!

(#52856) N0rb válasza Mariner (#52833) üzenetére


N0rb
csendes tag

nem volt az sajna (£32k) viszont gyonyoru eloben, felugrott 2. helyre a "musthave" listamon ;-D

(#52857) N0rb válasza vadászcsiga (#52834) üzenetére


N0rb
csendes tag

melyik reszet nem ertetted? :W

(#52858) Szabikaa20 válasza N0rb (#52857) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Ezt én se értem!Mindenkinek más az ízlése...Mondjuk nekem nem tetszik,bár élöben biztos más!De azért nem szólok le senkit...Azt nem mondom,hogy nem kéne! :DDD

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#52859) vadászcsiga válasza Szabikaa20 (#52858) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Miért csak pozitív véleménye lehet valakinek? Ha postolok valamit ilyen nyilvános fórumra benne van a pakliban hogy valaki megkérdi miért

[ Szerkesztve ]

(#52860) Balli


Balli
őstag

Szépen megszaladt ez a valószínűségszámítás téma :) Az én olvasatomban is egy a 28800-hoz az esélye ennek. Külön öröm, hogy Mariner és Ans más-más megközelítésből jutott erre az eredményre.
Ronin s8: érhető, amit írsz, de szerintem túlkomplikálod ezt a dolgot egy picit. Feltételezünk egy szerkezetet (ami teljesen mindegy, hogy időt vagy teret mér) és nem írtam, de persze feltételezünk egy tökéletes működést, ami tudjuk hogy nem igaz. Valószínűségszámításnál ezektől el kell vonatkozni, mint ahogyan a klasszikus kérdésnél: “mennyi az esélye, hogy egy kitöltött lotto szelvény feladásával megnyerem a főnyereményt?” sem firtatjuk, hogy mi van ha elveszítem az igazoló szelvényt, elüt a villamos, becsapódik egy meteor…. nyilván ezek csak pluszba megtörténhetnek egy nem tökéletes világban, de igen aztvalóban tudjuk, hogy pl.: az órák nagy álltalánosságban mindig késnek/sietnek, a mutatók nem mindig oda mutatnak ahova kellene… itt csak esélyeket kalkulálunk és mint ilyen, akárhogy is a 1/28800 közelebb van a valósághoz, mint az ½ :)

28800/360=80, azaz ha minden nap leállna egy véletlenszerűen felhúzott 3 mutatós 28800 lengésszámú óra, akkor 80évig kellene ezt a kisérletet folytatni, hogy nagy valószinűséggel legyen egy olyan alkalom, hogy mind a három mutató fedje egymást. Erre nekem meg így állt le, elég ilyesztő… nyilván ha nagyítóval néznék meg a mutatókat bele lehetne kötni.

Athens 2004

(#52861) ans válasza raggg (#52851) üzenetére


ans
aktív tag

Még nem jöttek rá itt sem: [link]

(#52862) von toth válasza Gyurvagyi (#52855) üzenetére


von toth
tag

Szia

Be kell állíttatni a márkaboltban ahol vetted, megmodnod az értéket (2perc)és korrigálják. szerintem negyven óra lehet a jáűrástartaléka, ha nem viseled napi fél órát legalább, megáll.

(#52863) Szabikaa20 válasza vadászcsiga (#52859) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Nem csak pozitiv!Nekem se tetszik pl!Nem akarok belemenni... :U Neked nem tetszik,nekem se!Öneki attól tetszhet!

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#52864) Mariner válasza Gyurvagyi (#52855) üzenetére


Mariner
tag

Azt, hogy most vetted észre, annak nem tudható be, hogy eddig nem nagyon méregetted ennyire pontosan, csak kb-ra belőtted és kész? Amúgy előfordulhat egy szervízt már kívánó óránál, hogy elkezd sietni, mivel a billegő nem tesz meg olyan nagy szöget a két végpont között. Ekkor ugye a lengésidő nagyon csekély mértékben ugyan, de megváltozik, azaz lecsökken, így az órád gyorsabban fog járni, köznapi nyelven sietni kezd. A billegő haszálrugójának a kulcsával ez korrigálható, de lehet,hogy érdemesebb egy tisztítást megejteni rajta (régi kenőanyag eltávolítása, új kenőanyag alkalmazása), főleg ha bizonyos vagy benne, hogy eddig a te hordási viszonyaiddal pontosan járt.

MZ/X jelentkezz!

(#52865) Ra3 válasza Gyurvagyi (#52855) üzenetére


Ra3
őstag

Szerintem vidd vissza megnézetni ha még garanciális, ennyit nem szabadna sietni neki, nekem január óta van defenderem, egyelőre pontosan jár, kb egy hét alatt szed össze egy perc késést.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#52866) ans válasza ronin s8 (#52842) üzenetére


ans
aktív tag

Ha mindhárom mutatót nézzük, akkor csak 12:00-kor van tökéletes átfedés. Szerintem azért, mert a 719 nem osztható 11-gyel. (A 11 az általad kimutatott "mágikus" szám).

[ Szerkesztve ]

(#52867) N0rb válasza Szabikaa20 (#52858) üzenetére


N0rb
csendes tag

igaz, eloben kell latni, nagyon szep ora, levett a labamrol, pedig nem vagyok nagy hasznalt ora fan. a kep nem adja vissza sajnos.

(#52868) ronin s8 válasza ans (#52866) üzenetére


ronin s8
senior tag

Vagy még akkor sem (ha rossz a mutatók szinkronja). :D
De a többi esetre ezért írtam, hogy megfelelő orbisz , vagyis hatókör esetén teljesül... ;)

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#52869) dave118


dave118
senior tag

Üdv!

Atlantic órákkal van valakinek tapasztalata? Megbízható/vállalható márka? A worldmaster chronograpgh típus nagyon tetszik, csak nem tudom hol lehetne megnézni élőben.

Egész pontosan erről lenne szó.

Egy Tissot V8 -al versenyzik, elég nehéz a döntés, ti (mint hozzáértők) melyiket ajánlanátok? Nagyjából azonos paraméterekkel rendelkeznek, egyedül a szerkezet eltérő ETA/Ronda.

A válaszokat előre is kösz :)

... Ami ami, az az.

(#52870) Sungoo válasza raggg (#52851) üzenetére


Sungoo
addikt

Én seikora tippeltem. :) Mindegy, a filmet imádtam! :C

(#52871) Szabikaa20 válasza N0rb (#52867) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Enyém se szép képen!Elöben teljesen más!

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#52872) Zozzer888 válasza ronin s8 (#52814) üzenetére


Zozzer888
addikt

Köszi:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#52873) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Planet Monster...

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#52874) #76385920 válasza dave118 (#52869) üzenetére


#76385920
törölt tag

(#52875) vadászcsiga válasza Tothgera30 (#52873) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Az. Eléggé :K
Saját?

(#52876) g0n21 válasza Tothgera30 (#52873) üzenetére


g0n21
senior tag

Na ez már nem semmi :)

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#52877) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

(#52878) Kgabi56 válasza #76385920 (#52874) üzenetére


Kgabi56
tag

Én is az ATLANTIC-ra szavazok.
A kezemen most ilyen van:
http://www.orabirodalom.hu/termek.php?id=55007
A képen 17 köves szerepel,a leírásban automata.

Gabi

(#52879) Wg5113 válasza Tothgera30 (#52873) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Tetszik nekem is.Jó "csere" volt.

(#52880) dave118 válasza #76385920 (#52874) üzenetére


dave118
senior tag

+ (#52878) Kgabi56

Kicsit "egyedibbnek" tartom mint a V8 at. Bár a Tissot meg Tissot :)
Franc tudja, túl sokat tökölök.

... Ami ami, az az.

(#52881) Kgabi56 válasza dave118 (#52880) üzenetére


Kgabi56
tag

A megjelenítés alapján dönts!
Amelyik jobban tetszik,de több helyen is nézd meg.
Én személy szerint egyiket sem venném meg!(kvarc)

Gabi

(#52882) tibee77


tibee77
őstag

Leendöbelimnek häny köve van? :D [link]

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#52883) Szabikaa20 válasza tibee77 (#52882) üzenetére


Szabikaa20
őstag

17

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#52884) tibee77 válasza Szabikaa20 (#52883) üzenetére


tibee77
őstag

Lol most nezem, hogy nem is ezt akartam belinkelni. xD Itt van az amit akartam. [link]

[ Szerkesztve ]

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#52885) skx007 válasza Gyurvagyi (#52855) üzenetére


skx007
csendes tag

Nekem akkor csinált ilyesmit az órám, amikor le volt lazulva a rotor, állandóan a minimumon volt a járástartalék, így egész napos hordás mellett is előfordult, hogy megállt, és napi 1-2 percet sietett. A rotor fellazulás mellett még magnetizált volt az óra.

[ Szerkesztve ]

(#52886) aischylos válasza tibee77 (#52884) üzenetére


aischylos
tag

4.

(#52887) Csigusz 1 válasza Szabikaa20 (#52811) üzenetére


Csigusz 1
aktív tag

Hű! '83-ban pont ilyen Ruhla stopperest vettem az NDK-ban! :D

My name is Biga... Csigabiga! :D

(#52888) tibee77 válasza aischylos (#52886) üzenetére


tibee77
őstag

Köszi.Akkor ezen az orän maximum a nevet meg a zafir üveget kell megfizetni?

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#52889) Szabikaa20 válasza Csigusz 1 (#52887) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Hát ez se mai gyerek...öregfateré volt! :)

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#52890) phranxinatra válasza raggg (#52851) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Nevetni fogtok, egy Orient van a kezén.

A csipogás utólag lett aalákeverve, ez egy néma, mechanikus óra.

[ Szerkesztve ]

(#52891) aischylos válasza tibee77 (#52888) üzenetére


aischylos
tag

Nem, magát az órát.

(#52892) young78 válasza tibee77 (#52888) üzenetére


young78
tag

Háát, a köveket biztosan nem.

(#52893) vadászcsiga válasza tibee77 (#52888) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Mint ahogy a svájci órák legtöbbjénél. Szép ez a Certina, ha megveszed iszonyat elegánsan fog mutatni a csuklódon. Ha automatát szeretnél dobj még hozza 60-80k-t de lehet hogy még szűken is számoltam.
Én nem aggódnék a kvarc miatt, semmi gondod nem lesz vele csak le kell olvasni az időt. 3 hete állítottam a kvarc seikomat egy rádiós ébresztőórához, közben volt ugyan egy elemcsere de előtte és azóta is tökéletesen pontos. Mindennap csekkolom

(#52894) tibee77


tibee77
őstag

Tudom, tudom uj vagyok meg nagyon ebben az ora temäban, mindig is tetszettek de soha nem mentem bele melyen a dologba.Mostanäban kezdtem el olvasgatni a topikot, meg csak a 700. hsz-näl tartok es amiket eddig leszürtem az az, hogy ha mär sväjci az egy jo pont, ha mär Certina az is jo pont mivel ök "maguk" csinälnak mindent az orän (ha jol szürtem le).Ismet jo dolog, ha nem valami "harcedzett" üveg van rajta hanem zafir (tudom nem eredeti zafir), illetve minel több kö van benne annäl toväbb el a dolog, mert azok nem kopnak annyira mint mondjuk az acel.Mechanikus orak joval többe kerülnek, mint a kvarcok de többe kerül a javittatäsuk is, megis az aki igazän szereti az oräkat (hobbi, szerelem) az nem fog kvarcot venni, inkäbb többet kiad egy mechanikusert.Na most ezek utän a dolgok utän nekem most az jött le, hogy akkor en tenyleg csak a nevet meg a zafir üveget kapom pluszba ha ilyen orät veszek, meg persze a kinezetet, mert azert meg kell mondjam sok Certina tetszik.De nem kapok ennyi penzert egy mechanikus orät, 17-24 kövel amit valoszinüleg örök eletemben hasznälni tudok majd, ha megfelelöen szervizeltetem.Vagyis most az van, hogy kezdek belemerülni a temäba es inkäbb gyüjtenem kene egy komolyabb dologra mert ez mär nem eleg? ;]
Remelem nem, mert türelmetlen vagyok es azert kicsi idöbe beletelik mig vehetek magamnak egy Omega-t vagy egy Tag Heuer-t mondjuk. :)

[ Szerkesztve ]

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#52895) Balli


Balli
őstag

Ezt csak erős idegzetűeknek:
How many times a day does a clock's hands overlap? :DDD

tibee77: ajajj micsoda gondolat menet, kezdesz "megfertőződni" :)

[ Szerkesztve ]

Athens 2004

(#52896) vadászcsiga válasza tibee77 (#52894) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Minél jobban belemerülsz a témába, annál nehezebben fogsz tudni órát valasztani

(#52897) Dzsana válasza tibee77 (#52894) üzenetére


Dzsana
senior tag

Valamit nem jól szűrtél le! A Certina éppen hogy semmit sem csinál ma már maga, gyakorlatilag egy összeszerelő üzem. Megvásárolja az ETA szerkezeteket, más valaki beszállítja nekik a számlapot meg a mutatószettet, megint más a tokot, ők meg összeszerelik. A 70-es években volt egy nagy óraipari válság, és akkor sok óragyár bedobta a törülközőt, majdnem csődbe mentek. Ekkor álltak le a saját szerkezetek gyártásával, csoportokba tömörültek, pl. a Certina a Swatch csoporthoz, és elkezdtek vásárolt szerkezeteket tokozni.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#52898) vadászcsiga válasza Dzsana (#52897) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Jól tudom hogy kevés olyan cég van már manapság aki saját szerkezetet gyárt?

(#52899) young78 válasza Dzsana (#52897) üzenetére


young78
tag

Természetesen a "megvásárolja a szerkezetet" azért nem egészen így működik, mivel azokat a szerkezetet az anyacég egy másik vállalkozása gyártja, ráadásul pont a Certinánál kerülnek bevezetésre azok az egyelőre másutt nem felbukkanó szerkezetek, mint a precidrive. Hamarosan a Certina valamennyi kvarc chronográfja, beleértve a G10-eseket is precidrive-ot kap, magyarán jön a G10 precidrive. Az automatáknál pedig a powermatic 80 kerül szinte mindegyikbe.

(#52900) ZiD válasza tibee77 (#52894) üzenetére


ZiD
tag

Én erre a gondolatmenetre meg azt mondanám, mint szintén teljesen laikus: nem feltétlenül drágább olcsóbb egy kvarc, hacsak nem a teljesen belépő szintet nézzük, (10-20K) és nem feltétlenül svájcit szeretnél
Ott van például az Orient, amiből - bár itteni hsz-ból elnézve sokat "másol" - nekem több típus van, ami tetszik, illetve a Seiko is, mint most szimpatikus márka. Mechanikusak, szépek, bár ez utóbbi szubjektív.

Szerintem kipróbálni egy automatát a fentiek közül is ki lehet, és meglátod, hogy jön be.

A brand-et és minőséget pedig mindenben meg kell fizetni...

SZVSZ :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.