Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52501) Attila! válasza teratti (#52486) üzenetére


Attila!
tag

Ilyen Certina volt egy karácsony környékén az aprodon, először 120 körül, aztán az utolsó ára ha jól emlékszem 95 vagy 90 volt. Igaz azon valami szilikon szerű szíj volt, de gyári fém szíjat vehetsz rá utólag is. Ja és szinte új volt. Amúgy most is láttam egyet fent, 180ért...

(#52502) Cha-b válasza vadászcsiga (#52499) üzenetére


Cha-b
senior tag

Na de az 1-ik vadi új te veszed el a "szüzességét" , a másik meg egy kb. 7 éves óra ki tudja milyen előélettel... és polír, nyomáspróba tömitéscsere után már "alig" olcsóbb, mint a vadi új, nem csodálom, hogy nem kell senkinek.

CSAKAKISPEST!!!!

(#52503) Permet Elek válasza vadászcsiga (#52499) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Cha-b már válaszolt helyettem. :U

[ Szerkesztve ]

(#52504) BAti77 válasza Attila! (#52501) üzenetére


BAti77
aktív tag

90 volt, és kb.2 hétig az enyém... :D
Gyári kaucsuk szíjjal.
Most egy kollégám hordja. :)

[ Szerkesztve ]

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#52505) Zozzer888 válasza Cha-b (#52502) üzenetére


Zozzer888
addikt

Pláne ha Young78 is tud hozni...(nem tudom, hogy pont ilyet tud-e)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#52506) vadászcsiga válasza Cha-b (#52502) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Há mennyi egy ilyen polír, most már mondjátok meg.
A szüzesség elvételében nem értek egyet.
Ha mindenki így gondolkodna nem lenne használtpiac. Az én seikomnak is más vette el mégis imádom, most már az enyém.

[ Szerkesztve ]

(#52507) ronin s8 válasza vadászcsiga (#52506) üzenetére


ronin s8
senior tag

Hehe, ha mindenki használtra vadászna, bedőlne az óraipar. :))

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#52508) vadászcsiga válasza ronin s8 (#52507) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Tök mindegy mert fordítva is ;)

(#52509) Cha-b válasza vadászcsiga (#52506) üzenetére


Cha-b
senior tag

Azt majd az okosabbak árakban jártasabbak megmondják. De én a polírt nyomáspróbát, tömitéscserét 15-20kra tippelném. És akkor a fentmaradó 30k különbség, hogy ne 7 éves órát hordjak + legyen 2 év garim már a vicc kategória.

Az egy dolog, hogy nem értesz egyet. Sokaknak számít, hogy 7 éves-e a kiszemelt óra, vagy 0 perces. Én pl nem vennék használt órát, mert nekem számít. Ennél sokkal nagyobb árkülönbségnek kellene lennie, hogy elgondolkozzak egyáltalán egy használt óra vételén. Akik sok használt cuccot vesznek biztos máshogy gondolják, de sokan szeretik az "új érzést", ha hosszabb távra vesz egy tárgyat.

CSAKAKISPEST!!!!

(#52510) #45302528


#45302528
törölt tag

Nagyon köszönöm mindenkinek a hozzászólását, pont ilyen információkra volt szükségem. :)

Számomra kezd tisztulni a kép, bár még élőben megpróbálom mind a kettőt megvizsgálni, és amelyik jobban „beszél hozzám”, az lesz a befutó. Most egyelőre a Seiko vezet picit zafír üveges pimpeléssel, bár a mutatókat még szoknom kell, azok jobban tetszenek a Certinán. Meg a világító lünetta.

csabulaxi, Wizard: külön kösz a részletes elemzést és képeket, sokat segített, hogy fésztufész van a két óra. :)

Wizard: pár napja olvastam az általad linkelt topicot, pont ezért merült fel bennem, hogy tőletek is megkérdezem. Ott a Certina győzőtt, ha jól emlékszem. Ja, ha Sumo lesz, nem a Bajcsy szervízbe viszem. :)

Wg5113: köszi, fontos a gyakorlati tapasztalat. :)

Na, őszig van idő eldönteni, aztán később már jöhet egy Omega PO vagy egy Rolex Sub. :)

(#52511) dave118


dave118
senior tag

Chrono-nál gyakran előfordul, hogy a tachy nagymutató nem üt pontosan a "12" re? Vagy ez beállítás kérdése? egyáltalán lehet ilyesmivel valamit kezdeni quartz szerkezeteknél? Ez a V8 nem tartozik a kifejezetten olcsó kategóriába, azért vetődött fel bennem a kérdés.

Itt a [link] 2.04nél.

... Ami ami, az az.

(#52512) vadászcsiga válasza Cha-b (#52509) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Az egy dolog, hogy nem értesz egyet.
Azt hittem azért vannak az ilyen fórumok hogy megvitassuk a különböző véleményeket :U

(#52513) Cha-b válasza vadászcsiga (#52512) üzenetére


Cha-b
senior tag

Azért vannak, és nem is írtam semmi rosszat, csupán felhívtam rá a figyelmedet, hogy nem mindenki úgy gondolkozik ahogyan te... :U

Én elfogadom, hogy neked tökmindegy, hogy egy 7 éves óra vagy egy vadi új óra van a kezeden közel ugyanannyiért.

Viszont te is fogadd el, hogy van akinek számít.

CSAKAKISPEST!!!!

(#52514) ZiD


ZiD
tag

Sziasztok,
Kérdésem lenne. Lenne egy ilyenóra, amivel az történt, hogy a kihúzója(mi ennek a szakszerű neve?) kb. kettétört. Tudtok egy szervízt ajánlani, akihez érdemes bevinni?

Köszi előre is!

(#52515) vadászcsiga válasza Cha-b (#52513) üzenetére


vadászcsiga
félisten

El van fogadva

(#52516) young78 válasza Attila! (#52501) üzenetére


young78
tag

Az automata volt. Egy ugyanilyen fém szíjast 35-ért adtak el az index topikban, egy barátom volt a vevő, az a reális, a 49 az nem, pláne hogy kaucsuk, azaz ha ki van vágva a szíj, és nagyobb kéne, kapásból 15-20k plusz....

(#52517) Permet Elek válasza vadászcsiga (#52512) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Pontosan. Le is írta mindenki mit gondol. Így én is ;] : Van új 90-ért. Ami hozatva olcsóbb. Adott egy használt, ütött, kopott. 50-ért. Amit rendberakatsz. És a lünetta még mindig karcos, mert a polír ezen nem segít. És sose tudhatod mikor áll meg végleg. Főleg az előélete nélkül. Amit egy pucolás, olajozás nem támaszt fel. (quartz) Egyszerűbb 10-20e+ ért, újat venni.

[ Szerkesztve ]

(#52518) Skimaster válasza von toth (#52461) üzenetére


Skimaster
senior tag

Ebben egyet értek másfél milláért ne romoljon el......

(#52519) ans válasza WiZARD (#52488) üzenetére


ans
aktív tag

Mi a 6R15 pozicionálási hibája? Forgatón pontatlan?

(#52520) Sly189


Sly189
senior tag

Volna nekem egy "Roleksz" Daytona replika órám automata szerkezettel.
A kismutató ( óra ) valahogy előre haladt... Pedig egésznek kéne lennie.Hol vagy hogyan lehetne orvosolni? Szivesen hordom ezt az órát mert nem sajnálom :)

[ Szerkesztve ]

(#52521) WiZARD válasza ans (#52519) üzenetére


WiZARD
addikt

Szigorúan az én példányomról tudok nyilatkozni, ez kézen pontos (4 napig hordva napi +1 sec környéke átlagban, éjszakai póz nagyon nem befolyásolja), forgatón meg attól függően, hogy "rendesen" (függőleges, 12 fent, 6os lent) napi 68 másodpercet siet, fejjel lefelé napi 35 másodpercet. forgásiránytól, napi fordulatszámtól függetlenül. Másik forgatón (ahol kb 45% szögben van az óra, és ez mindig más irányba áll meg) is hasonló mértékű a sietés...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#52522) BAti77 válasza Sly189 (#52520) üzenetére


BAti77
aktív tag

Ajánlhatok egy "NAV-os" módszert... ;)

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#52523) Misi1979 válasza Sly189 (#52520) üzenetére


Misi1979
őstag

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#52524) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Bszki már odáig süllyedtem ezzel a hobbival hogy ha nem látom milyen órája van a sorban előttem állónak, titokban lefotózom :DD

(#52525) #57919488 válasza #45302528 (#52475) üzenetére


#57919488
törölt tag

Nekem a Certina bejott. Kicsit mar problemasnak ereztem volna a Seiko-n az uvegcseret, meg hat ennyiert mar alapbol is az lehetne. Semmi kedvem nem lett volna meg azzal foglalkozni, hogy valaki beleoperalja plane serules mentesen ...

(#52524) vadászcsiga:
Neked szukseged van egy orara amivel elegedett lennel ;)

[ Szerkesztve ]

(#52526) vadászcsiga válasza #57919488 (#52525) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Egyre? :DDD
Viccet félretéve van már egy, egyetlenegy baj van van vele, hogy nem hordhatom 24 órát. A mérete, a súlya, minden klappol.
Ez egy betegség. Mindegyikünk aki ide írogat, vagy csak olvassa, ebben szenved, te is :K
Meg kell tanulni kordában tartani es akkor nem dönti az embert anyagi csődbe.

[ Szerkesztve ]

(#52527) Attila! válasza young78 (#52516) üzenetére


Attila!
tag

Összekevered amire reagáltam. Én arra írtam, hogy írták az automata ds action 229 újonnan, és erre mondtam 90ért volt egy apródon. :) Tehát a Sumo vs automatic ds action témához szóltam hozzá, nem a quartzhoz.
De ha már szóba jött, szerintem is sok azért a 49.

[ Szerkesztve ]

(#52528) WiZARD válasza vadászcsiga (#52526) üzenetére


WiZARD
addikt

Ha meg tobb van, akkor azt nehez eldonteni melyiket vedd fel.... :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#52529) Misi1979 válasza Attila! (#52527) üzenetére


Misi1979
őstag

Hopp, akkor én ezt full dobozosan 45ért olcsón adtam?:)

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#52530) #57919488 válasza vadászcsiga (#52526) üzenetére


#57919488
törölt tag

Igaz. Kell egy altalanos amit a mindennapokra legszivesebben lehet hordani. Kell egy amit lehet nyuzni munkaban es nem nagyon kell felteni. Ez a 2 lenyegeben alap most mar szamomra. Ami extra az ugye az unneplos - borszijas ritkasag stb. (lehetne meg fokozni).
En ugy erzem, hogy a DS Diver-el elegedett vagyok a mindennapokra es ha csak 1 oram lehetne akkor ez lenne a kis kedvenc :))
Vannak meg tervben orak pl. egy barna borszijas, feher szamlapos Zeppelin a kovetkezo par evben.
Esetleg majd 5-10 ev mulva egy Rolex vagy Omega de nem erzem azt, hogy azonnal kellene barmi is :)
Raerek es ha a Yellowstone vulkan is ugy akarja akkor lesz is meg ra idom :P :DDD

(#52531) Bati0501 válasza vadászcsiga (#52524) üzenetére


Bati0501
őstag

Ezt úgy kell elképzelni,h a telefont előre nyújtod mintha fogalmam sincs mit csinálnál és lefényképezed a csuklóját? :D

(#52532) vadászcsiga válasza Bati0501 (#52531) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Szakmai titok :D

...ma csináltam először, bár kar volt mert "csak" egy Fossil

[ Szerkesztve ]

(#52533) bandus


bandus
veterán

szep lassan 4 eves lesz az oram, kertem ra a hivatalos szerviztol ajanlatot, 63k-t irtak, kb erre szamitottam. borszik 20k, de amin mar meglepodtem parszor az a femszijert kert 110k, ezt nem fogom megerteni miert ennyi.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#52534) Bati0501 válasza vadászcsiga (#52532) üzenetére


Bati0501
őstag

Szóval akkor igen. ;]

Jól néz ki,megragadta a figyelmed és csak már mint óraismerő jöttél rá,h nem egy világszám-> divat órák lényege.
:)

(#52535) Bati0501 válasza bandus (#52533) üzenetére


Bati0501
őstag

Milyen órád van?

(#52536) Tothgera30 válasza vadászcsiga (#52524) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Egy Fossilt nem fényképezgetnék... :P

De a betegségem új formációt vesz, mikor 12h után hajnalban még ebay-en búvár Seiko-k után vadászok. Jelenleg őt néztem ki, de úgy is találok még mást.

Viszont erre a vaterás Titan Samurai-ra kíváncsi vagyok.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#52537) vadászcsiga válasza Tothgera30 (#52536) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Hát "jó áron.ű" :DDD

Ez a scuba nem? Drága, öreg?

[ Szerkesztve ]

(#52538) Tothgera30 válasza vadászcsiga (#52537) üzenetére


Tothgera30
Ármester

91k-ért ütötték le nem olyan régen, azután azt hiszem mégsem vitték el.

Ez a Scuba nekem már régi, de árban jó lenne.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#52539) bandus válasza Bati0501 (#52535) üzenetére


bandus
veterán

egy longines dolce vitat hordok.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#52540) Miamiquake


Miamiquake
aktív tag

Rég volt ezért berakok egyet:

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#52541) Tel Chi


Tel Chi
tag

Sziasztok mindenki!

Én tegnap kaptam Münchenből a nagybátyámtól egy Tag Heuer órát, nagyon szép állapotú , újszerű és szép.

http://www.chrono24.hu/heuer/vintage-1964-re-edition-black-carrera-box-papers-buckle--id2425488.htm?id=2425488&picnum=0&tab=pics

A szíja le van nagyon lakva, de a bratyó 1 hete megrendelte a gyártól. Így nem hordható és ma elmentem szíjat venni a Tag Heuer szervízbe a váci utcába. Simán előhúzott az ember a gyáriszám megnézését követően az asztal alol, 37.000 ft!
Még jó, hogy nem nekem kell megvenni, mert meg van rendelve.
Nagyon rendes volt, nem tukmált rám semit! Néztük a bőr szíjakat, 18.000 Ft, azután 12.000 Ft és a 6.600 Ft-ra azt mondja ez szép és megy is hozzá! Felteheti rá? Mondom igen.
Arrébb vitte, leszedte a szíjat és elviszi a látótávolságon kívülre egy helyiségbe. Ekkor kivert a víz, na mondom most szétszedi és kibuherálja a cuccokat belőle , valami bóvlira!!!
Ott hallom a különböző hangokat, fújásokat leginkább. 3-4 perc és jön és beteszi valami szerkezetbe és ráhajtja a fedelet. A gép berreg fúj engem meg kitör a frász!!!
Megkérdeztem ott a közelben egy kollégáját, hogy mi az a gép?
Hát kéremszépen az a nyomásteszt, beméri az óra vízállóságát.
Pár perc jön az úr és hozza az órámat már azúj szíjjal. Nézem, mintha teljesen új lenne az órám!!!!
Megtisztítva, bemérve! Na mondom ez tiszta külföld! Kérdem megtisztította? Azt mondta igen meg is büntetnék ha nem ezt tenné és bemérte, tökéletes az óra!
Örültem neki, de féltem hogy ez mennyibe fog kerülni? Hát ez itt a prémium kategóriában kérem szépen alap, kötelező és természetesen teljesen ingyenes!!
Csak a szíj árát kellett kifizetnem, természetesen nagyon elégedett voltam és adtzam neki pár száz Ft borravalót!
Most örülök az órámnak, mint majom annak a bizonyosnak!!!

Nokia 5800; Motorola Defy; Motorola Razr XT910; Huawei Ascend Mate 6 ; SE Z1 Compact; SE Z3 Compact; Samsung A7; Iphone 5s 32gb

(#52542) Takiti


Takiti
újonc

[L:/dl/upc/2014-04/18/483407_hcsa0pjjovwlnqz1_image_2.jpg](IMG:/dl/upc/2014-04/18/483407_hcsa0pjjovwlnqz1_image_2.thumb.jpg)(/IMG)[/L]Ezt a leharcolt órát talaltam szüleimnél.

[ Szerkesztve ]

(#52543) Tel Chi


Tel Chi
tag

Olvasom itt a topikot és csak pár észrevétel, sajna a Seiko cég már nem létezik 1990 óta és csak a leányvállalatai vannak meg és a sorozatszám első, vagy első kettő jegyéből lehet tudni, hogy hol készült:(

Pedig jó órák és a Seiko cég volt úgy tudom az első óragyártó aki 1/4-es rotort kezdett használni az 1/2-es helyett, mondván a negyedesnél nincs holtpont /az1/2-es esetében meg tud úgy állni a rotor, hogy nem billen semerre sem és így nem húzza a rugót fel./ és utánna más óragyártók is kezdték alkalmazni.

A svájci órák jobbak a japánnál és minden más óránál. Vannak minőségben hasonlóan jó órák, de a swiss made az a király. A "T" jelzés vagy a 2 T jelzés a awiss made előtt és után a finom mechanikát jelöli!

Az órák királya pedig a Patek Philippe azt hiszem az egyetlen óra, amegy olyan finoman polírozott és kialakított, mely olaj nélkül fut!!

[ Szerkesztve ]

Nokia 5800; Motorola Defy; Motorola Razr XT910; Huawei Ascend Mate 6 ; SE Z1 Compact; SE Z3 Compact; Samsung A7; Iphone 5s 32gb

(#52544) Misi1979 válasza Tel Chi (#52543) üzenetére


Misi1979
őstag

:Y

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#52545) Sungoo válasza Tel Chi (#52543) üzenetére


Sungoo
addikt

:W

(#52546) Bati0501 válasza bandus (#52539) üzenetére


Bati0501
őstag

Szép elegáns órák,gratula. :)

(#52547) Misi1979 válasza Tel Chi (#52543) üzenetére


Misi1979
őstag

Kb 2 percig gondolkodtam, hogy reagáljak-e ezekre a sületlenségekre, de inkább hagyom.

Érdekelne, hogy honnan származnak eme információid..

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#52548) ZiD


ZiD
tag

Szerintetek ez ennyiért lehet eredeti?
Típust sem ír, de SKX007k-nak nézem.

(#52549) WiZARD


WiZARD
addikt

Egy speciális "PVD füstölésű" órát valakinek? :DDD (szarrá van kopva, bár erre szerintem valami polírozás próbálkozással is rásegítettek)
1-2 éve is hirdették már, akkor még "speciális bevonatot" írtak, kíváncsi vagyok lesz-e olyan hülye aki megveszi, vagy csak valami nagyon nyomott áron.

eredetileg ilyesmi lehetett, ha jól sejtem:

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#52550) Bati0501 válasza ZiD (#52548) üzenetére


Bati0501
őstag

Pár napja volt linkelve egy oldal,ami a Seiko hamisítványokról szólt,nagyon részletesen bemutatta,h mit kell nézni.Ott volt,h az eredeti Seiko-k hátoldalán ilyen kerek kék védőfólia van,a hamisokon meg általában egy átlátszó egy kis piros csíkkal a szélén.
Na persze ettől függetlenül ettől lehet még egy kék matricás is hamis-gondolom én...

Meg annak se szabad bedőlni,h vmi csak azért már biztos,h eredeti,mert annyiért árulják,mert az eredetiket.

Ha tudsz sztem kérj több jobb képet és hátha egy itteni szaki meg tudja neked mondani,h igazi-e.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.