Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4701) seiko válasza norbertb88 (#4699) üzenetére


seiko
senior tag

szerintem minőségileg egyformák.
ugyanolyan szerkezet van bennük (g10), a tokok is nagyon hasonlóak.

(#4702) seiko válasza norbertb88 (#4699) üzenetére


seiko
senior tag

az a jobb valasztas, amelyik jobban tetszik. ;-)

(#4703) Veron válasza norbertb88 (#4699) üzenetére


Veron
őstag

szerintem is egyforma a két márka minőségben. valószínűleg az eltérő igényekhez és vevőkörhöz igazítja őket a Swatch, max. ennyi a különbség. szerintem a Certina sportosan elegáns, ezért nekem jobban tetszik, de ízlések és pofonok... ezért is hordom ezt a márkát. :)

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#4704) norbertb88 válasza Veron (#4703) üzenetére


norbertb88
tag

Szabad érdeklődni, hogy akkor te abbol a bizonyos márkából milyen tipusut hordassz magadon????

(#4705) Veron válasza norbertb88 (#4704) üzenetére


Veron
őstag

persze, egy kvarc DS Podium lett a befutó.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#4706) norbertb88 válasza Veron (#4705) üzenetére


norbertb88
tag

Szerintem nagyon jól néz ki. Gratula hozzá, és viseld egészséggel!!! :)

(#4707) seiko válasza Veron (#4703) üzenetére


seiko
senior tag

TALÁN valamivel robusztusabbak egyes Certina modellek (Double Security), de lehet hogy napjainkban ez már csak marketing.

(#4708) Veron válasza norbertb88 (#4706) üzenetére


Veron
őstag

Köszönöm! :R

Seiko: igen, a DS technológiát kifelejtettem, elvileg ez is plusz, de én sem tudom mennyire valós érték ez. talán tényleg masszívabb.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#4709) seiko válasza Veron (#4708) üzenetére


seiko
senior tag

ha manapsag nyujt barmilyen pluszt egyaltalan a DS technologia, azt en csak a DS-3 eseteben tapasztaltam. De ott valoban erezheto. ;-)

(#4710) xEon1337 válasza seiko (#4709) üzenetére


xEon1337
őstag

Mi a véleményed erről az óráról? [link]

A nap folyamán élőben is volt szerencsém megnézni, beleszerettem :)

"Less but better" - Dieter Rams

(#4711) seiko válasza xEon1337 (#4710) üzenetére


seiko
senior tag

ez már majdnem a kvarcórák csúcsa. :Y

(#4712) seiko válasza xEon1337 (#4710) üzenetére


seiko
senior tag

http://www.oramutato.hu/rovatok/ujsag/certina_ds_master/

(#4713) #24334592 válasza seiko (#4711) üzenetére


#24334592
törölt tag

250k-ért hogy lehet a csúcsa? :Y

csináltam páár screenshot-ot a Két Kopper c. filmből, csodás Breitlinget lekapva.Mióta rákattantam az órákra, azóta a figyelmem rögtön arra összpontosul :C

ha nem szakadozik meg két percenként a netem, akkor dobok fel képeket.

(#4714) #24334592


#24334592
törölt tag

a másik film a Vesztesek Bosszúja itt az übergazdag, de stílusos rosszfiún volt az egyik Breitling;]

(#4715) #24334592


#24334592
törölt tag

ezt az órát nem tudtam beazonosítani.

Szép óra ugye? ;] Mindenki az órát vette először észre!? :C

[ Szerkesztve ]

(#4716) #24334592


#24334592
törölt tag

(#4717) #24334592 válasza #24334592 (#4716) üzenetére


#24334592
törölt tag


a csaj helyett igazán jobban ráközelíthettek volna arra az órára...

Pl. ez egy korrekt zoom:

(#4718) seiko válasza #24334592 (#4713) üzenetére


seiko
senior tag

azt írtam, hogy majdnem a csúcsa!
szerinted egy hőkompenzált kronométer minősítésű kronográf után kvarcfronton mi jöhet még?
nekem van jelöltem. ;]
a hasonló ETA szerkezettel szerelt Breitling (cal.73 SQ) feliratú karórák 500ezer és 1millió Ft körül vannak. :W

[ Szerkesztve ]

(#4719) seiko válasza seiko (#4718) üzenetére


seiko
senior tag

(#4720) swissETA


swissETA
újonc

Sziasztok !

Tanácsot szeretnék kérni hogy ETA 2824 ETA 2892 valamint az ETA 6497 Valjux 7750
milyen pontossággal működik egy napra levetítve?
Természetesen mindegyik szerkezet swiss- es..

(#4721) norbertb88


norbertb88
tag

Sziasztok!

Barátnőmnek hamarosan szüli és névnapja lesz egyben és egy szép órával szeretném meglepni.
Eddig a tissot prc 100 és a certina ds first van kinézve, ezek az órák tetszenek neki is.

Dobok is 2 linket:

http://www.ora.bolt.hu/certina_ora.php?tipus=DS%20First%20Lady ( a fehér bőrszíjasról lenne szó)

http://www.tissot.ch/?mod_collections/action_getsubfamilies/colid_0002/famid_0056/refid_T22_1_686_31

Szerintetek????
Várom a további javaslatokat......

(#4722) seiko válasza swissETA (#4720) üzenetére


seiko
senior tag

1-30 másodperc/nap.
többféle minőségben gyártják őket, és függ a pontosságuk az életkoruktól, állapotuktól, és a szervizektől is.

(#4723) seiko válasza norbertb88 (#4721) üzenetére


seiko
senior tag

semmiképpen nem javaslok kronográfot, hiszen ha nincs rá kimondottan szükség, akkor csak feleslegesen bonyolítja a szerkezetet és a számlapot egyaránt.
a Certina egy gyönyörű óra, tapasztalatból mondom, hiszen napi rendszerességgel látom.
de mindenképpen a fémcsatos változatot javaslom.
nyáron sokkal praktikusabb, és fehér bőrszíjat bármikor lehet venni hozzá (nem gyárit).

(#4724) runner 125 válasza norbertb88 (#4721) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nekem is jobban bejön a Certina. A kronós egy nőnek szerintem full felesleges, meg szvsz nem is áll jól egy női kacsón.
Legyen letisztult, elegáns, és nőies vonalvezetésű, - legalábbis én ilyet vennék bnőmnek. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#4725) norbertb88


norbertb88
tag

Áéj, álj, álj! A tissot linkjét elcsesztem.
Ami bejött az nem az amit kinéztünk, hanem a prc 100 első modellje, amit a tissot weblap bedobott.

Belinkelem újra, ez már az amit tényleg kinéztünk.....

http://www.oraker.hu/index.php?main_page=popup_image&pID=1005&zenid=9ee55b6058275b711036a16c00016c88

Erről lenne szó!

Tehát akkor vélemények is újra pls.

(#4726) runner 125 válasza norbertb88 (#4725) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ebben az esetben részemről a Tissot. Letisztultabb, elegánsabb, nőiesebb.

..nem akarok okoskodni, de miért nem használjátok a "Link" gombot? Rákattoltok, majd oda beillesztitek a linket, leokézzátok és annyi.. Nem kell kopizni, majd beillesztgetni. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#4727) seiko válasza norbertb88 (#4725) üzenetére


seiko
senior tag

én mindenképpen a Certinát választanám, hiszen a gyöngyház színű számlap már alapból megadja az alkalmi jellegét, viszont a lünettás tok jól kiegyensúlyozza ezt a sportosságával.
de ha visszafogottabbat akarsz, akkor jó a Tissot is.

(#4728) mate317


mate317
tag

Kicsit feljebb volt téma, hogy a Tissot és a Certina a Swatch group tagjai. Ez így is van, és ebből kifolyólag sok helyen azt olvasom, hogy a két márka csak egy "báb", ugyanazt kapod más logóval. Okés, de akkor érdemes utánanézni, hogy vannak-e manapság önálló márkák? Kettőt sikerült pár perc keresés után találnom: armani, rolex.
Ellenpélda viszont nagyon sok akad: ferrari, louis vuitton, gucci, mercedes, tag heuer, bugatti...
A bugatti is a vw gyárban készül, vw motorral, mégsem azt halljuk a veyron kapcsán, hogy ugyanazon a futószalagon csinálják mint a passat-ot csak más a kasztni meg a motor...
Szerintem érdekes kérdés, hogy mekkora önállósága (és hitele) van egy olyan márkának, amit felvásároltak, neadjisten egy nagy-csoport keze alatt született?

(#4729) norbertb88 válasza mate317 (#4728) üzenetére


norbertb88
tag

Az általad említett márkák fele divat márka, amit én nem vennék a svájci órák közé!!!!!!

Pl.: armani óra....az armani az 1 divat márka, amely kszít karórákat. Legjobb esetben olyan szerkezetet használ, mint a casio, de hol tudnak ők úgy órát tokozni, mint a casionál????
Sehol!!!!
Tehát az armani, gucci, meg ezek a divat márkák árulják 50-100 ezerért a kis óráknak nevezett termékeket, amikért én 5ezret nem adnék.
Attol 1 casio sokkal jobb, nem beszélve a tisot-ról vagy certinaról.

Egyébként tény, hogy a longines, certina, tissot, stb. ETA werkeket használ, és szinte csak a külső design más!

De bárcsak a divatmárkák használnának ilyen werkeket és úgy tudnának tokozni mint a tissot, certina, tag heuer, és ha a meo is olyan lenne náluk mint SVÁJCIAKNÁL!

Figyelj 1 másik példa: armani napszemcsi 60-70-80 ezer, míg 1 ray-ban 50. A két szemüveg minősége ég és föld, nem beszélve a ray ban szemcsik lencséjéről.

Armaniból max. farmert vegyél meg inget, ne ÓRÁT!!!!!

(#4730) norbertb88 válasza seiko (#4727) üzenetére


norbertb88
tag

Köszi a választ. Nehéz szülés lesz.
Esetleg lenne még tipped ebben a szegmensben (-100K) ???

(#4731) norbertb88 válasza runner 125 (#4726) üzenetére


norbertb88
tag

Köszi neked is választ, egyébként nekem is a tissot tetszik jobban. :)

(#4732) seiko válasza mate317 (#4728) üzenetére


seiko
senior tag

Az Armani nem gyart orakat! ;-)

(#4733) norbertb88 válasza seiko (#4732) üzenetére


norbertb88
tag

Ezt most úgy érted, hogy nem az Armani gyártja az órákat, hanem csak logozza azokat, vagy úgy, hogy amiket gyártanak, azokat te nem neveznéd órának???? :)

(#4734) seiko válasza norbertb88 (#4733) üzenetére


seiko
senior tag

inkább az előbbi.
végülis minden időmérőt nevezhetünk órának. :))

(#4735) seiko válasza norbertb88 (#4730) üzenetére


seiko
senior tag

mi a Certinát vettük, és azóta sem választanék másikat.

(#4736) mate317 válasza norbertb88 (#4729) üzenetére


mate317
tag

Nem mondtam, hogy van Armani óra. Csak hogy az egy független márka, míg pl a Hublot nem az. Mégsem mondjuk, hogy a Hublot név csak egy körítés, míg a Tissotra mindenki úgy gondol, hogy ugyan az mint a Certina csak utóbbi sportosabb design sportosabb célközönségnek. Attól, hogy ugyan olyan a szerkezet, és közös tulajdon a két cég, még nem jelenti azt, hogy egykutya. Mert pl egy Apple és egy Lenovo laptopban is lehet ugyanaz a proci, csinálhatják egy futószalagon, attól még tök más lesz a kettő. Mert egyiket amerikai, másik kínai tervezés, mások a felhasznált anyagok stb... De pontosan én sem tudom, mennyire önállóak ezek az óramárkák. Csak találgatok.

(#4737) runner 125 válasza norbertb88 (#4729) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hányóssmiley.

..ezeket a márkákat - guccsi, ármáni, déendgé - akkor sem venném fel ha ingyen adnák. Az összes törzsgyökeres praszton ilyen ruha/öv/zokni/óra van. Nyilván fake az összes, de biztosra megyek, még csak véletlenül se hasonlítsanak egy ilyen brazilhoz.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#4738) aphesis válasza macikos (#4668) üzenetére


aphesis
csendes tag

Macikos, visszatérve kérdésedre: megvettem az órát - hosszas dévánkozás után -, a Casio PRW 500T típusút:
http://casio.timecenter.hu/casio/wave+ceptor/PRW-500T-7.html

Ami az eddigi tapasztalataimat illeti, azok kedvezőek, de igazán majd csak a terepen dől el, hogy amiért ezt válaszotottam (barométer, altriméter, hőmérő, titánium-csatos és vízálló, wawe ceptor, tough solar), mennyire tudja majd kiszolgálni elvárásaimat. Kicsit nehezen fogja az atomóra jelét, de még itt is további tapasztalatokra lesz szükségem.

"DEVISZONT!" Amikor az órát kinéztem, az orastore.hu honlapon volt a legolcsóbb, 57 rugóért, amikor viszont már megvettem, meglepetésemre felvitték 63,2-re... Tájékoztatásul elmondták, hogy a szállító kikötötte, hogy nem adhatják olcsóbban a Casio-kat, mint ők, különben nem szállítanak. Amint körbenéztem a neten, valóban, egyedül a karorauzlet.hu intett be a felszólításnak, ők továbbra is 58.498 forintért árulják. (Szerencsére az orastore ad 15% bonuszt, amin megvehettem egy elég jó routert.)

Márpedig énszerintem ez az eljárás sérti az EU-s négy szabadságjogának legfontosabbikát, vagyis az áruk szabad áramlásának jogát. Merthiszen a most "megregulázott" eladók miért is ne adhatnák a terméket olcsóbban, hiszen saját hasznuk egy részéről mondanak le.

Mi lenne, ha pl. a mobilok árát is ugyanígy leszabályoznák, vagy az autókét, hogy további szemléltető példának már fel ne hozzam a benzin, gázolaj árát: ha minden kútnál ugyanaz lenne az ára?!
Hát igen, ez már valóban a kapitalista kommunizmus kísértete. Úgy látszik a magyarral mindent meg lehet csinálni, és annak az ellenkezőjét is...
"Asszonyfélének bőven elég annyi tálentum, hogy a csengős kocsit kikerülje."

(#4739) macikos válasza aphesis (#4738) üzenetére


macikos
addikt

Hogy érted, hogy nehezen fogja? Kicsi a jelerősség?

(#4740) aphesis válasza macikos (#4739) üzenetére


aphesis
csendes tag

Nem tudom, mennyire általános itt hazánkban, de speciel ez az óra, amit most vettem elég nehezen veszi a jelet. Amikor megkaptam,(megnéztem az előző jelbefogás időpontját, ez 09. 18-n volt) először a melóhelyen próbáltam meg csatlakozni, de - bár az első emeleten dolgozom -, ott nem ment (az egész procedúra kb. 5 perc). Hozzáteszem, az Alföld kellős közepén lakom, ablakomból (oda, vagy közelébe kell ui. helyezni az órát) sem fa, sem épület nem takarta a kilátást, és nyugatra néz (quasi az adó felé). Otthon, a földszinten szintén semmi :(( Van egy 4. emeleti lakásunk is, no ott aztán majd adok az órának - gondolám balgán.
Ablakot kinyitottam (nyugatra néz ez is), az ég tiszta kék és ragyog, mint a zafír, jelkeresés indít: semmi (ERR). Mégegyszer, megint semmi :W

Már kezdtem volna nekikeseredni, amikor rájöttem, hogy az adó hozzám képest, nem nyugatra, hanem sokkal inkább észak-nyugatra esik, ezért arra fordítva újra indítottam az egészet, és ekkor sikerült végre rácsatlakozni az adóra, és szinkronizált is az óra.

Adókeresés, és jelvétel közben kis pálcikákkal jelzi az óra a jel erősségét, amikor sikertelen volt, akkor egy jel volt, az is pulzált, amikor sikeres volt, rövid időn belül megjelent a három vonás és nem is pulzált. Éjszaka viszont újra sikertelen volt a vétel, igaz, ez már újra a földszinten történt. Egyébként az egész azért nem volt olyan vészes, mert a sikeres vétel megnyugtatott, hogy lehetséges a szinkronizálás. Az óra szerencsére nagyon jó és nekem épp megfelelő.

(#4741) babikacska


babikacska
újonc

Sziasztok!Nagy dilemámvan,kérlek segitsetek nekem.Örököltem egy Rolex sub mariner karórát.Elvittem óráshoz,aki azt mondta eredeti.Bizonytalan voltamés elvittem egy másik óráshoz aki azt mondta replika.Hol lehetne bevizsgáltatni hogy eredeti e és mennyibe kerülne ez nekem? Kérlek segitsetek,nagyon fontos lenne.Köszönöm.

(#4742) xEon1337 válasza babikacska (#4741) üzenetére


xEon1337
őstag

[Itt] meg tudják neked mondani.
Hivatalos Rolex márkakereskedés, a Vörösmarty téren van, a Váci utca sarkánál.

"Less but better" - Dieter Rams

(#4743) ospubis válasza babikacska (#4741) üzenetére


ospubis
csendes tag

Nem vagyok meggyőződve arról, hogy a Rolex butikban mondják meg a tuttit.Itt olyan eladók vannak akiknek ez nem szakmájuk.
Miután nem mindegy hogy több milliót örököltél,vagy néhány ezer forintnyi hulladékot, ezért a Kristóf téri WDL üzlet alagsorában lévő szerviz lenne a választásom.

(#4744) macikos válasza babikacska (#4741) üzenetére


macikos
addikt

Szerintem innen a topikból seiko mester is megmondja róla, hogy eredeti-e és ha az, akkor jó áron lehet meg is veszi :D

Ha meg nem tudja megkülönböztetni a másolattól, akkor nagyot csalódok benne :D ;]

Képet kaphatunk az óráról? :)

[ Szerkesztve ]

(#4745) seiko válasza xEon1337 (#4742) üzenetére


seiko
senior tag

Rolex szervíz

Rolex Magyarország - kizárólagos márkaszervíz

LA BOUTIQUE SUISSE Kft.

1148 Budapest, Edison u. 12.
Tel.: 36-1/252-4740

Nyitva tartás: H-P: 9:00 - 15:00

(#4746) seiko válasza macikos (#4744) üzenetére


seiko
senior tag

egy szerkezeti fotó alapján szinte biztos, hogy meg lehet állapítani az eredetiségét.
de megvenni biztosan nem fogom, nekem nem ér annyit. :Y

(#4747) ospubis válasza mate317 (#4728) üzenetére


ospubis
csendes tag

Nagyon összetett kérdést feszegetsz.
A teljesség igénye nélkül van /itt csak svájci órákról legyen szó/ 3 nagy csoport:
a Swatch/ ez a legnagyobb/, ide tartozik pl aBlancplain, Breguet, Omega,Longines, Tissot, Hamilton....
Ez mondjuk egyben hierarchikus sor is.
A másik nagy csoport a Riechmond, pl az IWC,Baume&Mercier tartozik ide.
a harmadik a LVHM csoport itt ékszerórák sorolhatók, fel pl a Lous Vuiton.
Vannak független gyártók, pl a Chopard, Rolex Patek Philip..
Aztán vannak feltámasztott,mindenféle távolkeleti cég által jegyzett" svájci "márkák, pl a Cornavin, Atlantic Marvin.../ezek megvásároltak hajdani jól csengő,de a 70-es években becsődölt cégneveket
.Aztán vannak becsületes tokozók/ezek nyers ETA, Sellita,Soprod szerkezeteket csomagolnak be: ilyen nagyon sok van.
Elég nehéz eligazodni alapos tájékozódás nélkül.

Manufaktura az amely képes önálló szerkezetet előállítani.
Miután ez nagyon tőkeigényes ügy, ez keveseknek sikerült, ha szabad azt mondani számos gyártó idegen tollakkal ékeskedve ETA szerkezeteket beépítve,vagy némileg módosítva élt meg igen jól.
A Swatch bejelentette,hogy rövid időn belül csak úgy ad el szerkezeteket tokozóknak,ha azok ezt az óra számlapján kötelezően feltüntetik.
No lesz itt ebből felfordulás.
Remélem,tudtam segíteni ebben a dzsungelben.

(#4748) seiko válasza ospubis (#4747) üzenetére


seiko
senior tag

lehet hogy rosszul tudom, de én azt olvastam, hogy az ETA szerkezeteket a Swatch Group tagjainak akarják csak nagy számban biztosítani.
a külsősöknek keveset szállítanak, megnehezítve ezzel az óragyártást.
erre föl elkezdett nyomulni a Sellita és a Claro.

(#4749) aphesis


aphesis
csendes tag

Egyébkint lezárva a Casio rádiójel-vételét, tegnap du. egy nyílt területen gond nélkül szinkronizált elsőre, akárcsak ma: az első hajnali adásnál (hat adás van hajnalban, hogy valamelyikre rá tudjon csatlakozni az óra) vette a jelet három pálcika erősségűvel, noha ez földszinten volt, ablak alatt, és kelet felé fordítva az óra.

Mivel a mellékelt térkép szerint én éppen az adókörzet határvonalán lakom, ma automata üzemmódban is szinkronizált a PRW-500; és akik már a Tiszától nyugatra laknak, nem hiszem, hogy bármi gond támadhatna a wawe ceptor-szolgáltatás körül.

[ Szerkesztve ]

(#4750) seiko válasza aphesis (#4749) üzenetére


seiko
senior tag

az én Casio-m csak a vasbetonnal birkózik meg nehezen, és nem szereti, ha hajnalban csuklón van.
de keletre néző bp.-i panelgettó-ablakban vígan szinkronizál.
szemben a Junghans Mega1000-el, ami csak Ausztriában tér magához.
nem bírja a keleti blokkot. :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.