Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4601) runner 125 válasza runner 125 (#4600) üzenetére


runner 125
nagyúr

ui. viszont macin azért jól állna. ;]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#4602) #24334592 válasza runner 125 (#4601) üzenetére


#24334592
törölt tag

:C

(#4603) #24334592 válasza norbertb88 (#4198) üzenetére


#24334592
törölt tag

ez igaz, a vietnámiak hamisítanak rendkívül jól!Akár skeleton rolex sem akadály feléjük.

poénból vettem 1 órát, bulgari-t, de a kisebb órások simán becumizták, még felnyitás után is.
amúgy ez a két linkelt cikk az orak.hu-ról ledöbbentett, h hol tart a másoló ipar:(

ha veszek is, tutira ékszerbolt, valami jónevű, akin le lehet verni ha hamis.Akik mondjuk nem mernek játszani a hírnevükkel, h szart árulnak.Inkább legyen kicsit drágább, de ne legyen rizikó.

szerintem.

(#4604) Daneeka


Daneeka
senior tag

Bőrszíj tisztítható valahogyan? A szagra gondolok igazából, eléggé zavar.

(#4605) seiko válasza Daneeka (#4604) üzenetére


seiko
senior tag

sajnos a szag ellen nem lehet tenni semmit, új szíjat kell az órára rakni!

ez az egyik ok, ami miatt a fém csatot szoktam ajánlani, vagy felhívni a figyelmet arra, hogy a bőr szíjat 1-1,5 évente cserélni kell!

(#4606) runner 125 válasza seiko (#4605) üzenetére


runner 125
nagyúr

..az elég kifizetődő nem, ha pl. nyári időszakra az ember visszarakja a fémet?
Nyilván hidegebb időszakban nem izzad úgy senki..

Daneeka

Egyébként lehet, h hülyeség, de én a helyedben tuti megpróbálkoznék valami bőrápolóval. A motoros ruhámhoz vettem annó, múltkor a tárcámat is átkentem vele. "Feléledt" a bőr, mellesleg a meg is pucolta. Próba szerencse.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#4607) seiko válasza runner 125 (#4606) üzenetére


seiko
senior tag

ha már teleszívta magát a szíj kosszal kevert nedvességgel-izzadsággal, akkor azt megpucolni már nem lehet. :-(

(#4608) macikos válasza Daneeka (#4604) üzenetére


macikos
addikt

Ha már a többiek azt mondják, hogy újat kell venned, akkor megpróbálhatod, hogy: bevizezed, szappant rendesen beledörzsölöd, majd alaposan kimosod belőle, esetleg újból szappanozod, stb. A mosás után pedig valami bőrápolót rákensz. Szappannal kijön a kosz rendesen, csak ha utána nincs kezelve a bőr, akkor nagyon kiszárad és eltörik!

(#4609) runner 125 válasza macikos (#4608) üzenetére


runner 125
nagyúr

..én nem mondtam. ;]

Szerintem is simán megéri próbálkozni, ha még szép állapotú a szíj. :K

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#4610) seiko válasza macikos (#4608) üzenetére


seiko
senior tag

lehet próbálkozni sok mindennel, csak nehogy bőrkiütés legyen a vége! :-)

(#4611) Daneeka


Daneeka
senior tag

A szíjjal az a helyzet, hogy mostanában alakult rá véglegesen a csuklómra, 9 hónapos kb. még csak mostanában kezdett megtörni az íve annál a lyuknál amelyiknél a csat van, teljesen újnak néz ki.

A szappanozást próbáltam amúgy, nem sokat hatott. viszont ki sem száradt valamiért.

(#4612) runner 125 válasza Daneeka (#4611) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hajszárítót neki..

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#4613) macikos válasza Daneeka (#4611) üzenetére


macikos
addikt

A szappanozást csinálhatod fogkefével is, hogy lehozza a retket :)

(#4614) macikos


macikos
addikt

Most látom, hogy van már Casio GWM5610B-1

Nagy szép zöld a kijelzője, a feliratok pedig olyanok, mint a GW-5000-1JF-nek, csak ugye jóval olcsóbb. Ja, és ebben is már a 3159-es belső van, ami Multi Band 6-os (ez nagyon fontos) :D

Ezekről a Casio belsőkről nincsen valahol valami leírás?

[ Szerkesztve ]

(#4615) #24334592 válasza norbertb88 (#4456) üzenetére


#24334592
törölt tag

első reakciók a casio dw5600e-ről

csütörtökön megkapták a megrendelésem, hétfő reggel már a kezemen figyelt az óra :C

azonnali pozitív csalódás: az óra megdöbbentően kicsi :DD , legalábbis én a épek alapján nagy bumszli fekete magas toronyháznak gondoltam a ropi csuklómon.Ehhez képest hasonló méretekkel bír mint az elegancsos kinézetű másik órám.

fotók készültek, csak nincs usb-m, amivel átdobjam a céges gépre, amiről a net fut:))

A gombokat kicsit nehéz nyomkodni az oldalán :F , ez nemtom mennyire casio sajátosság?

Az illuminator színe kellemes.Ha tényleg olyan strapabíró mint ahogy hirdetik, akkor csak a hőmérőt fogom belőle hiányolni ;]

27 pénzért nagy vétel volt.

ez a "Wasserdichtigkeits-Klassifizierung (20 Bar/ 200M)" mondat, lehet szó szerint érteni?Tehát, ha búvárkodom, mondjuk 50m-en, nem kell aggódnom? :B

[ Szerkesztve ]

(#4616) #24334592 válasza macikos (#4614) üzenetére


#24334592
törölt tag

mire jó a multiband?

*az én bőrszíjas órámra is igaz, h lassan csereérett lesz, mert párszor megizzadtam vele...

update az előző hsz-hez: épek, helyett Képek

holnap lesz stickem, feldobom a képeket.

(#4617) #24334592 válasza #24334592 (#4615) üzenetére


#24334592
törölt tag

még új a cucc, meg ez a sok kódnév...

tehát GW-M5600E :B a becsületes neve

(#4618) seiko válasza #24334592 (#4615) üzenetére


seiko
senior tag

akár 100 m mélyre is lemerülhetsz, az órának nem lesz baja! ;-)
a gombokat visszafogja a tömítés is, víz alatt ne nyomkodd azokat!

(#4619) macikos válasza #24334592 (#4616) üzenetére


macikos
addikt

A Multi Band a rádióvezérlés neve. Van Multi Band 5 és 6. A 6 az újabb, az a kínai toronnyal is szinkronizál, bár erre szerintem nem nagyon van szükségünk... :D Nem tudom, hogy van-e más különbséget a tied és a 3159-es belső között.

A világítás idejét is lehet állítani, igaz nincs benne a leírásban. Óra módban rámész az idő beállításra és amikor a másodpercek villognak, akkor megnyomod a világítás gombját. Lehet váltani, hogy 1,5 vagy 2,5 másodpercig világítson.

(#4620) runner 125 válasza macikos (#4619) üzenetére


runner 125
nagyúr

Noh, előbányásztam a gyerekkori órámat, kb 7-8 éve nem volt rajtam, de ahogy láttam még megy. :Y

macikos, eladó, nem kell? :D ;]

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#4621) bandus


bandus
veterán

asszem megvan a győztes :K
[link]

bár nagyon gondolkozom a fémszíjon. praktikusabb. viszont a bőrszíj elegánsabb.. hmhm

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#4622) runner 125 válasza bandus (#4621) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ez nem női? :F

;]

Egyébként majd ezer ajrót megér neked egy ilyen óra? Főleg a jó kis erős" ft mellett...

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#4623) macikos válasza runner 125 (#4620) üzenetére


macikos
addikt

Ez melyik? F-95? Ebben még Illuminator sincs :) Jó régi. Nekem F-105 volt, csak az öltözőben hagytam még általánosban... :(

(#4624) bandus válasza runner 125 (#4622) üzenetére


bandus
veterán

ez nem női :N és határozottan meg.

mod:
[link] bár ez lenne az igazi, de akkor már egy picit többért az automata.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#4625) runner 125 válasza macikos (#4623) üzenetére


runner 125
nagyúr

Meg nem mondom milyen, a hátulján ennyi szám van;

590 W-59

Több, mint 10 éves, az tuti.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#4626) runner 125 válasza bandus (#4624) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ok, hát sok sikert hozzá. :K
..hozzáteszem, én max. akkor adnék egy óráért ennyit, h minimum millás havi jövedelmem lenne. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#4627) bandus válasza runner 125 (#4626) üzenetére


bandus
veterán

az ajándék az ajándék pénzem nekem sincs rá :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#4628) macikos válasza bandus (#4627) üzenetére


macikos
addikt

Jó kis ajándék... :)

(#4629) runner 125 válasza bandus (#4627) üzenetére


runner 125
nagyúr

"határozottan meg".

Ebben az aspektusban akkor kicsit máshogy fordítandó a kérdésem. :D

..esetleg ez a bőkezű személy engem nem szeretne meglepni, egy csak 40k-s PRC200-zal? ;] :))

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#4630) ujskodas válasza runner 125 (#4629) üzenetére


ujskodas
tag

Meg engem is ugyanazzal! Nekem is megfelel. :DD

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#4631) tomcsi23 válasza runner 125 (#4629) üzenetére


tomcsi23
veterán

Lőjjek egyet a búcsúban? :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#4632) seiko válasza tomcsi23 (#4631) üzenetére


seiko
senior tag

Azért nem semmi, hogy egy kis pénzgyűjtés helyett elkezdenek kunyerálni! ;]

(#4633) #24334592 válasza macikos (#4619) üzenetére


#24334592
törölt tag

miket tudsz :C

ma jutott időm megismerkedni az órámmal...A hozzáadott kókányolt magyar leírás némileg useless, szóval hagyatkoztam az apróbetűs angolra.

a 1.5sec gyári bőven elég.

a legnagyobb királyság az automata világítás, csak ránézek, elforgatom a csuklóm (min 40fokkal) és felvillan...Lustaság félegészség :DD

Nem hiszem, h valaha is rá fogok csatlakozni a kínai torony

(#4634) #24334592 válasza #24334592 (#4633) üzenetére


#24334592
törölt tag

toronyra, kivéve, ha a kínaiak már a spájzban vannak...

tudom, h víz alatt tilos a gombokhoz érni, ami logikus is ;)

amúgy a palackos merüléshez még nem volt szerencsém.Szabadtüdőssel pedig max. 5-7m volt az a mélység ahova sikerült lejutni uszonnyal...

(#4635) bandus válasza runner 125 (#4629) üzenetére


bandus
veterán

:D:D

hátmegkérdzhetem, de nem látok rá sok esélyt :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#4636) runner 125 válasza tomcsi23 (#4631) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nah menjtek ám seiko-val együtt... ;] :D

bandus

Viccvót', de akkor kérdezd. :DDD

mod. meg is van a trükköm, ezt figyeld;

Gondolom kintről kapod az órát, elpostázzák neked, majd másnap felháborodva felhívod, h 41.000ft (pont ennyi:D) vámot nyomtak rá, amit neked kellett kicsengetni, majd utána elutalod ide:
Számlaszámom: 11773470-00298807
Németh Márk
(OTP-s)

:R :D ;]

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#4637) macikos válasza bandus (#4635) üzenetére


macikos
addikt

Én csak egy ilyet kérek: [link] Van máshol 27ezerért is! Mondd meg a rokonodnak, hogy nagyon jó srác vagyok, nem iszok alkoholt, mint egyesek és a sport a mindenem!

:D ;]

(#4638) bandus válasza runner 125 (#4636) üzenetére


bandus
veterán

gondoltam ám :K amit írtam az is :)
[link]

ez tetszett még régen nagyon :K a 18. szülinapomr akaptam volna, ha nem lett volna rohadt nagy a cusklómra... jah, és sokat elmond, hogy ez akkor még 100k volt.. azért laza 60%-os drágulás :S

mod: nem is rossz terv :D

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#4639) runner 125 válasza macikos (#4637) üzenetére


runner 125
nagyúr

..és azt is add át bandus, h vacsorára az óra mellé csomagoljanak neki 10db párizsis szenyát. :D ;]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#4640) pohár válasza runner 125 (#4636) üzenetére


pohár
félisten

akkor legyen má 82 ezer, mert áfával is terhelve lett az óra ;] :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#4641) mate317


mate317
tag

bőrszíjas témához:
nekem nem az izzadságtól, hanem egy-két tengeri fürdőzés után lett büdös a szíjam. (nem mertem se az apartmanban, se a parton hagyni )
van valami gyógymód erre?
köszi!

(#4642) seiko válasza mate317 (#4641) üzenetére


seiko
senior tag

a megoldas: csere
nyarra es furdozeshez femcsatot kell venni, nincs mese-
!

(#4643) #24334592


#24334592
törölt tag

na, itt vannak a fotók az óráról:










na, az utolsó két kép az az óra, amit be kéne azonosítani:), persze, csak ha tudjátok.

[ Szerkesztve ]

(#4644) seiko válasza #24334592 (#4643) üzenetére


seiko
senior tag

kíváncsi lennék a G&P szerkezetére, de nekem valami kínai csodának tűnik az óra. :Y

(#4645) Alvin66 válasza seiko (#4644) üzenetére


Alvin66
csendes tag

Nekem is annak tunik, de mivel ra van irva hogy swiss made, igy kizart hogy kinai lenne. ;]

A viccet felreteve, mivel van rajta egy cruise felirat is, a GP alatt, lehet hogy egy criuse shipnek valamilyen emlekoraja, azaz a fedelzeti boltban kaphato valamilyen souvenir a hajorol, amit a kedves vendeg megvehet jo kis penzert ez hazavihet.
Innentol kezdve meg akarmilyen minosegu ora lehet, meg talan svajci is. A cruise shipek idiota vendegei lazan megfizetnek egy par szaz dollaros emleket is a "fantasztikus" utazasukkal kapcsolatban... :)

Pl. letezik egy Monaco GP cruise jarat, Cannesbol indul, ket napos utakat csinal es a monacoi Grand Prix-t is meglatogatjak az utasok. Lehet hogy ennek a setahajonak az emlekoraja, vagy valami souvenirje. GP Cruise rajta is van az oran.

Tobb otltem nincs.
Nem a legszebb darab, de ha van benne valami normalis szerkezet, akkor szerintem vallalhato. Mondjuk a borszij azonnal cseres, de ez csak a maganvelemnyem...

[ Szerkesztve ]

(#4646) seiko válasza Alvin66 (#4645) üzenetére


seiko
senior tag

nekem van olyan kinai ubergagyi oram, amire Rolex;van irva, es nem hianyzik rola a swiss made felirat sem. :-O
Az oceanjaro hajok butikjaiban kizarolag eredeti GP orak vannak esetleg, nem ilyen G&P-k. ;-)

(#4647) seiko válasza Alvin66 (#4645) üzenetére


seiko
senior tag

ennek a cégnek lehet a reklámórája:

http://www.hoteljob.com/hotels/g-p-cruise-hotel-management-gmbh-122

akár lehet svájci is, de abból tuti a filléres kategória.

(#4648) pozitivzero


pozitivzero
csendes tag

Sziasztok tud valaki valamit a STYLITO márkáról hagyatékból való és japánnak írja a hátlap :((( a szíja viseletes de az üvege karcmentes ,a pontos neve STYLITO ELEGANT .

Nem tudom beazonosítani :W
nektek hátha megy :K

[ Szerkesztve ]

(#4649) seiko válasza pozitivzero (#4648) üzenetére


seiko
senior tag

fénykép kéne az óráról és a szerkezetről is!

(#4650) #24334592 válasza seiko (#4646) üzenetére


#24334592
törölt tag

te aztán tényleg tudsz :R

némi keverkavar van a gp és g&p közt:), de ennyi belefér.Folyami középkategóriás catering cég.Amúgy stimmel, logó nélkül a shopban volt árulva :C , 100euróért, de mivel minden jócskán túlárazott (széldzseki, hajós logóval 150ejró :Y ), így gondoltam elhordom, míg bírja bírja, aztán kuka....

sima órással majd kinyittatom, aztán lefotózom a belsejét.

Ja,a swiss made-ről nem gondoltam, h bármit is ér.A sárgák bármit meghamisítanak...

A casio-ról semmi véleményezés? :(((

a szíj amúgy tényleg csereérett...Valami jó kis fémszíjon gondolkodtam...ami nem kerül többe, mint amennyit az órám ér :)) ötlet, ajánlat valakinél?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.