Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#252551) arn válasza bigmasterg (#252549) üzenetére


arn
félisten

En ugy allitom be mindig, hogy hat orara tekerem, beallitom a datumot, majd megnezem hol tekeri at, majd az idot. Enelkul nem is tudod, hogy delelott vagy delutan.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#252552) csabulaxi válasza arn (#252551) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Én előbb addig tekerem míg vált a dátum, ott már tudom, hogy délelőtt vagy délután, beállítom a dátumot utána a pontos időt.

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#252553) @mriya@ válasza csabulaxi (#252552) üzenetére


@mriya@
őstag

Ahogy mondod. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#252554) 5-ös kezelő válasza @mriya@ (#252553) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Én leolvasom a 24 órás tárcsáról, h délelőtt v délután állt meg az óra, leellenőrzöm a nap-éj ablakot, és máris tudom, mikor állíthatok dátumot... persze gyorsváltó nincs. ;]

(#252555) @mriya@ válasza 5-ös kezelő (#252554) üzenetére


@mriya@
őstag

A legjobb megoldás:

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#252556) @mriya@ válasza Gynt (#252550) üzenetére


@mriya@
őstag

Nem is az olaj a lényeg.
Ha fölöslegesen járatsz egy órát, akkor fölösleges kopik.
Ha befeltetésnek vetted, akkor jobb állva hagyni, az új tulaj úgyis egy szervizzel kezdi, ha van esze. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#252557) SOAD19 válasza csabulaxi (#252552) üzenetére


SOAD19
addikt

Nem egyszerűbb akkor egyből beállítani a pontos időt, ha már azt állítod, és csak utána a dátumot?! Azaz a perc mutató tekerése, míg nem vált dátumot, hogy tudjuk, hogy délelőttnél jár, ezután a pontos idő beállítása. És csak ezután a dátum beállítása.

(#252558) lomposfarkas


lomposfarkas
tag

A high-eng zenehallgatás műfajában is vannak súlyos esetek, masszív agyzsugorítások (vagyis inkább nem kis részében :) ) Egy ismerősöm sok küzdelem után megszerezte az áhított méregdrága lemezjátszót (több havi fizetés...) Látom nála, hogy forog a gyalugép, de nincs rajta lemez. A magyarázat ez volt: a tengelyen leülepedik a kenyőanyag és az indítás másodperceiben jóval nagyobb kárt okoz, mintha heteken át forog üresen, ezért soha nem szabad leállítani.

[ Szerkesztve ]

(#252559) arn válasza lomposfarkas (#252558) üzenetére


arn
félisten

Eleve a vinyl hasznalatanak annyi ertelme van manapsag, mint a mechanikus oranak.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#252560) Polarstar válasza arn (#252559) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ezt majd eldönti az adott felhasználó. :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#252561) rbalint88 válasza Polarstar (#252560) üzenetére


rbalint88
addikt

Pedig igaz :K Technikailag tulhaladott a vinyl es a mechanikus ora is. Attol meg szeretjuk, hasznaljuk, orulunk neki. Csak mindketto kore kicsit sok hiedelem lett epitve :R

(#252562) momcrew válasza rbalint88 (#252561) üzenetére


momcrew
tag

Maradjunk annyiban, hogy nem minden való mindenkinek.

(#252563) arn


arn
félisten

Nem a digitalis formatum lesz korlatja akarminek, a tisztan analog felvetelek korszaka lezarult, a meglevoek az akkori technikai szintet tukrozik. A hangulatot es a nosztalgiat megertem - epp mint a mechanikus oranal, de ettol jobb mar nem lesz.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#252564) 5-ös kezelő válasza @mriya@ (#252555) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Sure. De egy idő után unalmas a komplikáció nélküli óra, nekem legalábbis. Ezért szeretem váltogatni őket, egy órával nem lennék boldog. :N

(#252565) BAti77


BAti77
aktív tag

Kellemes, órákban gazdag...

...minden topiklakónak!

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#252566) "_Maverick_"


"_Maverick_"
kezdő

Kellemes ünnepeket! :DD :DD :K

U.I.: Elegáns férfi vagyok, hol tudnék venni bőr karórát?
[link]

(#252567) 5-ös kezelő válasza "_Maverick_" (#252566) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Talán naturista strandon látott "napórára" gondolt a Kisalföldet megvásárló kormánymédia tanult bértollnoka. ;]

(#252568) lomposfarkas válasza "_Maverick_" (#252566) üzenetére


lomposfarkas
tag

Kb. minden mondat egy ordas ostobaság, de legalább ajánlotta a Casio órákat is :) Bár a szerzőnek nyilván a Casiokról ugyanúgy nincs halovány fingja, ahogy a többi mondatáról sem. Korunk "újságírói" szinvonalának egyre gyakoribb tünete.

(#252569) arn válasza "_Maverick_" (#252566) üzenetére


arn
félisten

Reklamcikk

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#252570) momcrew válasza "_Maverick_" (#252566) üzenetére


momcrew
tag

Nekem inkább tünik AI generálta, bármelyik mondat után befejezhető, automata cikknek.

(#252571) Polarstar válasza "_Maverick_" (#252566) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Hajjaj! Nagy a baj ám a fedélzeten!
Ugye a sokak által ismert jaj, de nehéz aranyórák hordása is kihívás.
A wolfram vagy vanádium kerámia órákat pedig egyenesen képtelenség a karra helyezni targoncás segítség nélkül.
Ezek az újságírók honnan kapnak fizetést?

Nyugtass meg, ez nem egy Evolvens reklám?! :DDD

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#252572) Empsepo


Empsepo
senior tag

Boldog Karácsonyt minden kedves fórumtársnak!

(#252573) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Minden fórumtársnak kellemes ünnepeket! Reméljük Minden tekintetben jobb évnek nézünk elébe! :C

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#252574) Smish


Smish
tag

Sziasztok!

Boldog karácsonyt mindenkinek!
Kis segítségre lenne szükségem.
Kaptam a feleségemtől (én választottam) egy Vostok Europe Space Race órát karira.
Konkrétan ezt, és innét:
[link]
A gondom hogy a stopper másodpermutatója, a legnagyobb mutató ugye középen, ami alapból egy helyben áll,
egy fél másodpercnyit lötyög.
Ez garanciás lehet? Mire számítsak? Szétbombázzák az órát, vagy cserélik, vagy foglalkoznak vele egyáltalán ha megreklamálom?
Mert ugyan apróságnak tűnhet, főleg hogy az óra brutál szép amúgy.
De nekem akkor is bas..a a csőröm.

(#252575) Smish válasza Smish (#252574) üzenetére


Smish
tag

Na így szenteste már csak magammal beszélgetek, de hát nálunk a feleségem meg a 3 gyerek is alszik már :DDD
Rájöttem hogy lehet resetelni a mutatót és sokat javult a helyzet.
Már középen áll és talán egy tized másodpercet mozog.
Majd átpörgetem még párszor, hátha megszorul aminek meg kell.

(#252576) arn


arn
félisten

[link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#252577) Smish válasza Smish (#252575) üzenetére


Smish
tag

Na az 50. indításra, meg 2 reset után teljesen megszorult, szépen a helyén áll :))

(#252578) momcrew


momcrew
tag

Acél tok és karajcsont, mindenkinek boldog karácsonyt!

(#252579) SH4D0W2011


SH4D0W2011
őstag

Kellemes ünnepeket! :)

(#252580) pulutodurumo válasza SH4D0W2011 (#252579) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ezen van teletext is? :D

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#252581) SH4D0W2011 válasza pulutodurumo (#252580) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Az sajnos nincsen. :D

(#252582) JSaN válasza SH4D0W2011 (#252579) üzenetére


JSaN
addikt

Ahhoz a karacsonyi csunya pulcsihoz nagyon megy ez a casio. :D

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#252583) SH4D0W2011 válasza JSaN (#252582) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Ha megy, ha nem megy, ma ez volt rajtam. :D

(#252584) Quartz51 válasza momcrew (#252578) üzenetére


Quartz51
tag

Ez micsoda?

(#252585) fagyalllo válasza Quartz51 (#252584) üzenetére


fagyalllo
őstag

[link]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#252586) momcrew válasza Quartz51 (#252584) üzenetére


momcrew
tag

Én [innen] rendeltem, de a lényeg ugyan az. Majd részletesen írok róla, mert nem az amit elsőre sokan belegondolnak.

(#252587) arn


arn
félisten

Kerdesem lenne azokhoz, akik minden nap hordjak ugyazt az automata orat - Milyen gyakran huzzatok fel a koronan?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#252588) fagyalllo válasza arn (#252587) üzenetére


fagyalllo
őstag

Néha előfordul, hogy több napig ugyanazt hordom, akkor nem nyúlok hozzá, hiszen nem jár le.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#252589) momcrew válasza arn (#252587) üzenetére


momcrew
tag

Hétfő reggel húzok rajta laza 20-at, pénteken délután leteszem.

(#252590) marton.m


marton.m
tag

Sziasztok!
Először is kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek! :D
Sajnos problémám akadt a skywatches-es rendeléssel kapcsolatban. Karácsonyi utóajándékként párom meg szeretne lepni engem egy Seiko SNK809 típusú órával, viszont nem tudjuk leadni a megrendelést, mivel a PayPal-os folyamat végén egy “Something went wrong…” hibaüzenet fogad. Ami egy kicsit ijesztő, hogy ettől eltekintve a pénz levonásra kerül, viszont szerencsére kb. 15 perc után a bank sztornózza a tranzakciót. Már 3 napja próbálkozunk, sikertelenül.
Természetesen írtam nekik is emailt, de egyelőre azt tapasztalom, hogy nem igazán sietnek a problémámat elhárítani. :D

(#252591) Quartz51 válasza arn (#252587) üzenetére


Quartz51
tag

a 7s26-ot mindennap felhúzom, 2x, reggel és este is. A teslám csomagtartójában pedig tartok 5 liter benzint.

(#252592) fagyalllo válasza marton.m (#252590) üzenetére


fagyalllo
őstag

Timestore-on van fém- és szövetszíjas, a még mindig működő OSZ10 kóddal 10% lejön az árból, gyorsabb és olcsóbb mint Szingapúrból.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#252593) arn válasza fagyalllo (#252588) üzenetére


arn
félisten

Es a jarastartalekkal hogy valtozik a pontossag?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#252594) fagyalllo válasza arn (#252593) üzenetére


fagyalllo
őstag

Honnan tudjam én azt? :D

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#252595) arn válasza fagyalllo (#252594) üzenetére


arn
félisten

Merheto :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#252596) fagyalllo válasza arn (#252595) üzenetére


fagyalllo
őstag

Nagyon néha, 1-2 évente megnézem a pontosságát, de csak a szerviz miatt, amúgy nem érdekel, mert semmi nem múlik rajta.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#252597) @mriya@ válasza arn (#252587) üzenetére


@mriya@
őstag

Sosem kellett utánahúznom. :Y

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#252598) arn válasza fagyalllo (#252596) üzenetére


arn
félisten

Nalam elegge valtozik, ezert kerdeztem az automata felhuzast is. Mert meg nem all egy heten belul, de a felso regiohoz van belove, es par nap mulva mar nem abban a tartomanyban jar (tobbet veszit 24 ora alatt, mint amennyit hordasnal hozzaad) - igy a pontossaga mar nem ugyanaz. A pontossagbol itelve ugy gondolom egy-ket het kozott meg is allna felhuzas nelkul, egy hetet mertem csak.

Cosc oraknal ugy tudom, hogy tobb jarastartalek ponton is merik.

Az elteresek napi pontossagra szamoltak, nem a valos elteres van feltuntetve (az atlag felul ok).

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#252599) @mriya@ válasza arn (#252598) üzenetére


@mriya@
őstag

Ha minden nap hordod folyamatosan, akkor miért változik?
Az utolsó 3 automatámat sikerült úgy beállítanom, hogy csak a naptár miatt kellett hozzájuk
nyúlnom.
Amúgy tavasztól őszig (és viszont) 5 másodpercen belül voltak.
Csak a pozíciókkal, és a hőmérséklettel variáltam. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#252600) arn válasza @mriya@ (#252599) üzenetére


arn
félisten

Mert nem linearis a pontossag ahogy valtozik a rugo nyomateka. Ez normalis, az also es a legfelso szekcional foleg, a kozepso reszen illene nagyjabol ugyanazt hoznia.

Meg azert ez viszontlagos, mert ha megnezed az egy heti elteres -5.4s atlagban. Arra szamitok, ha minden reggel felhuzom, akkor minimalis elteressel fog jarni naponta.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.