Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#192601) Empsepo válasza g0n21 (#192573) üzenetére


Empsepo
senior tag

Egyértelmű volt a háttér miatt, hogy csak órapróbáról van szó.

Időnként azért látni egy-egy kifinomult ízlésű úriembert, ilyesmi kombinációkkal megjelenni.

Erre gondoltam, természetesen nem rád akiről köztudott, hogy full korrekt, abszolút normálisan közelít általában és tényleg szakértő a témában.

Mondjuk ezt a magyarozást most nem annyira tudom hova rakni, de ez legyen az én bajom.

Tisztelet feléd.

(#192602) futizoli válasza petipetya (#192585) üzenetére


futizoli
tag

A Vostok is többet tud a gyári 31 óta járástartaléknál, minden Amphibiám 40-41 órát ketyeg felhúzva majd letéve. Napi két óra hordással elmennek a végtelenségig, baromi jól húznak. Pontosságuk is sokkal bíztatóbb a gyári adatnál.

(#192603) pulutodurumo válasza futizoli (#192602) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Azt tegyük hozzá, hogy amikor a gyártó megad egy járástsrtalékot, az nem azt jelenti hogy annyit jár az óra. Hanem hogy addig jár pontosan, a gyári speckón belül.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#192604) futizoli válasza pulutodurumo (#192603) üzenetére


futizoli
tag

Jó, tedd hozzá nyugodtan.

(#192605) matyi012345 válasza matyi012345 (#191903) üzenetére


matyi012345
őstag

Mivel lebeszéltetek a Tissot-ról vettem egy Bulova 96B252-t. Megtetszett a folyó másodperc mutató, és úgy az egész óra. A fém szíjat viszont nem tudom beállítani. Szerintetek csavaros lehet, vagy csak ki kell ütni a szemet belőle? Egyik oldalon van csavarmenet szerűség, de nem biztos hogy az akart lenni és nem is tudtam kicsavarni pedig van beleillő csavarhúzóm. Kinyomni pedig nem bírtam belőle, úgyhogy egyelőre feladtam. Amúgy akarok hozzá venni bőrszíjat de néha lehet hogy visszaraknám a fémet, azért szeretném beállítani. [link] Itt látszik az óra oldalról is. Valakinek van ötlete?

(#192606) @mriya@ válasza futizoli (#192602) üzenetére


@mriya@
őstag

Szerencséd van. :K

A Vostokok minőségi szórása sajnos hasonló a kínai órákéhoz.
Sok esetben szárazon kerülnek ki a gyárból, máskor képtelenség beszabályozni őket napi fél percnél pontosabbra.
Viszont amelyik jóra sikeredik, az szinte a végtelenségig fog működni.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#192607) @mriya@ válasza matyi012345 (#192605) üzenetére


@mriya@
őstag

Ha a szíj belső oldalán a "csavaroknál" van egy kis nyíl, akkor stiftes a rögzítés.
Erről a képről én nem tudom megállapítani, milyen.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#192608) gipsztigris válasza matyi012345 (#192605) üzenetére


gipsztigris
addikt

100%, hogy stiftes-kiütős! Ahogy előttem már írták, a nyíl irányába lehet kitolni vagy finoman kiütni a stiftet egy megfelelő tüskével.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#192609) matyi012345


matyi012345
őstag

Vannak nyilak. Akkor csak nagyobb erővel kellett volna nekiállnom a műveletnek. :) Néztem yt-n video-t erről, ott az ürge tartotta az órát és a másik kezében egy Iphone sim tűjével simán kinyomta belőle a stiftet. Én is megpróbáltam sim tűvel, de az asztalra letámasztva sem mozdult, a tű meg már érdekes alakot vett fel. Úgy néz ki ez nagyon szoros, de holnap nekiállok újra. :)

(#192610) Lauda


Lauda
félisten

Tud a bulova elmebeteg cuccokat gyártani:

:Y

Mondjuk lehet másfél kiló az óra.

[ Szerkesztve ]

(#192611) petipetya válasza matyi012345 (#192609) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nekem ezek váltak be a fémszíjhoz:
- ez kék kocka
- pontosan ez a rajzszög az irodából
Az már mindegy, mivel kalapálod, de a kockához kapott kalapácsnak nincs súlya, így ahelyett egy régi fém kombinált fogó is jobb. Ezekkel már könnyebb a művelet.

"nincs rá lezsóidő"

(#192612) @mriya@ válasza matyi012345 (#192609) üzenetére


@mriya@
őstag

Két ember (négy kéz), két kombinált fogó, egy kis kalapács, és egy erősebb tű.
Én így szoktam házilagosan kiszedni a stiftet.

Lehet kapni a művelet elvégzéséhez célszerszámokat is, de amelyik olcsó, az általában gagyi is. :(((

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#192613) g0n21 válasza Empsepo (#192601) üzenetére


g0n21
senior tag

Pü ment

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#192614) 5-ös kezelő válasza Lalee (#192594) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Amelyik a garanciális szerviz. Ha mindkettő ekként van feltüntetve, akkor inkább a Bajcsy, ott több mester is dolgozik.
Mamuska : Az enyém tökéletes, napi egy-két mp eltéréssel jár, és 82 órát megy letevés után. És fel is húzza magát kézen rendesen.

(#192615) futizoli válasza @mriya@ (#192606) üzenetére


futizoli
tag

Szerinted.:)
Emlékszem, egy két évvel ezelőtt írtál a vostok órákkal kapcsolatos 'pozitív élményeidről, látom, azóta sem változott a véleményed. :)
Nekem is jött gyárból szárazon órám, mégsem tapasztaltam óriási gyártási szórást. A kenetlenség inkább bosszantó hanyagság, mint hiba.
Pár Vostok megfordult a kezem között az utóbbi időben, de az általad írt beszabályozhatatlansággal sem találkoztam. Sőt, amikor csak magában szerkezeteket veszek beépítésre, rendre meglep a pontosságuk mindenféle 'lerakási mahináció nélkül. Mintha ezekre jobban figyelnének, már gyárilag pontosabbra vannak szabályozva, és persze megfelelően megkenve összerakva. Szóval nem egyezik a véleményünk,..

(#192616) gipsztigris válasza Lauda (#192610) üzenetére


gipsztigris
addikt

Ááááá, még a 300 grammot sem éri el! :)) Talán 270 gramm, ha jól mléxem.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#192617) -Ben- válasza 5-ös kezelő (#192614) üzenetére


-Ben-
veterán

Egyébként, kellett már szervizeltetned a PW80 -at? (Kenés, stb..)

[ Szerkesztve ]

(#192618) Aske válasza pulutodurumo (#192603) üzenetére


Aske
aktív tag

Többször olvastam már az állítást a járástartalék kapcsán, tudsz egy hivatalos álláspontot linkelni, ahol ezt egy gyártó is megerősíti?

A kérdésem háttere, hogy míg a járástartalék (itt: teljesen felhúzott állapottól amíg meg nem áll az óra) az egy szerkezetre jellemző fix érték, ami az idő múlásával nyilván lassan csökkenhet.

Ezzel szemben a járáspontosság az jellemzően az olcsó szerkezetekre megadott +-40 vagy akármennyi másodperc napi eltérésnél pontosabbra is belőhető, akármikor az óra élete során.

Az óra meg nem tud róla, hogy ő most siet-e vagy késik, ez a beszabályozástól függ.

Ezen gondolatmenet alapján a járástartalék viszont a beszabályozástól kellene függjön (ha napi két percet sietne az óra, akkor praktikusan 0 a járástartalék, mert soha nem hozza az eredeti specifikációt), aminek nincs sok értelme, mert a gyártó aligha tud azért felelősséget vállalni, utólag hogyan szabályozzák be az órát.

(#192619) Lauda válasza Lalee (#192584) üzenetére


Lauda
félisten

A szingapúrból származó skx007-em péntek este tíz körül tettem le, szombaton volt délelőtt egy órát még a kezemen. Azóta is jár. Kíváncsi vagyok mikor áll meg.

(#192620) pulutodurumo válasza Aske (#192618) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Kevered a szezont a fazonnal. Ha - tegyük fel - 40 óra a járástartalék, akkor annyit biztosan jár az óra a gyári speckón belül. Lehet hogy jár még utána két-három órát, csak akkor már nem lesz pontos. Ennek egyszerű a magyarázata. A gyenge rugó, nem tudja olyan nyomatékkal hajtani a szerkezetet amekkora kell a szép járáshoz. Ezt nagyon magas szinten (A. Lange Und Söhne például) láncos hajtással kompenzálják.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#192621) Lauda válasza gipsztigris (#192616) üzenetére


Lauda
félisten

:DDD Ezek a precizionist-ek mind ilyen nehezek? Hol lehetne megnézni a súlyukat? Pl a 96B260 milyen nehéz lehet?

(#192622) gipsztigris válasza Lauda (#192621) üzenetére


gipsztigris
addikt

Úgy tudom 206 gramm. Ez kisebb tokozás, "csak" 44,5mm-es. Sajnos alig tüntetik fel a súlyát az óráknak, pedig majdnem annyira fontos mint a mérete. Egy vékony csuklón kifejezetten kellemetlen tud lenni egy nehéz óra.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#192623) Lauda válasza gipsztigris (#192622) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm! Megint nézegettem a képeidet a 98B270-ről, csodaszép az az óra! :R :B

(#192624) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

http://sjoosandstrom.se/

[link]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#192625) gipsztigris válasza Lauda (#192623) üzenetére


gipsztigris
addikt

Köszi! :)
Itt van még egy pár értékelhető kép a Bulova 98B270-ről (Flickr album)

Kár, hogy eladtam! Kicsit sajnálom. :)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#192626) Lauda válasza gipsztigris (#192625) üzenetére


Lauda
félisten

Odabaszós nagyon! Köszi a linket! :B :R

(#192627) 5-ös kezelő válasza -Ben- (#192617) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Nem. Minek, ha pontosan jár s fel is húzza magát? 3-4 éves kb., Young fórumtárstól jött újonnan /köszönet/, én Entropy-val cseréltem egy Fliegert.

(#192628) Mamuska válasza 5-ös kezelő (#192627) üzenetére


Mamuska
őstag

Hogy teszteljem, hogy jó-e az én PW80-asom? Most van ez a legújabb SMP-m, amiben a belépő 2500-as szerkezet van de fényévekkel komolyabb, nagyon nem tetszik ez a PW80-as.

(#192629) -Ben- válasza 5-ös kezelő (#192627) üzenetére


-Ben-
veterán

Valamiért azt gondoltam, hogy van már 5-6 éves. Igaz, 3-4 évesen még korai lenne... :K

(#192630) g0n21 válasza Mamuska (#192628) üzenetére


g0n21
senior tag

Kézzel felhuzod teljesen, leteszem és ránézel 16 óránként hogy jár-e.

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#192631) Empsepo válasza gipsztigris (#192625) üzenetére


Empsepo
senior tag

Mekkora batár!
Brutális darab.
Ez tényleg egy kis súlyzó.

Ugyanakkor teljesen minőségi hatást kelt.

Csak hát egy ekkora órához minimum száz kilósnak kell lenni.

(#192632) gipsztigris válasza Empsepo (#192631) üzenetére


gipsztigris
addikt

276 gramm, korona nélkül 48,5mm, 17mm vastag!! :) Nem csak a hatás minőségi;) .....és jó lenne ha csak 100 kiló lennék! :D

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#192633) Mamuska válasza g0n21 (#192630) üzenetére


Mamuska
őstag

Köszi a választ! Most húztam először fel. :B

(#192634) matyi012345 válasza matyi012345 (#192609) üzenetére


matyi012345
őstag

Végre sikerült, két teljes szemet kellett kivennem, pedig nem vékony a csuklóm :) Kicsit nagyobb erő kellett hozzá, nagyon szorosak ezek a szemek. Köszönöm mindenkinek a segítséget.

(#192635) schawo válasza Lauda (#192621) üzenetére


schawo
titán

A fémszíjas Wilton Precisionist "csak" 232g.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#192636) Lalee válasza Lauda (#192619) üzenetére


Lalee
aktív tag

Ez még jobb. Tegnap este 11 után tettem le és ma reggel 6 után megállt. :W

(#192637) 5-ös kezelő válasza Mamuska (#192628) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Viseléssel, egyből kiderül. Ha csak a rotor a hibás, akkor kézzel felhúzva /50 biztos elég/ járnia kell 80 órányit utána. Ha nem, szerviz, gépen megmutatja magát.

(#192638) Mamuska válasza 5-ös kezelő (#192637) üzenetére


Mamuska
őstag

Rendben köszi! Garancia időn belül gondolom nem kell fizetnem ha hibás?
Viseléssel nem jön össze, nem tudok annyit mozogni, hogy fölhúzza magát. Voltam nyaralni egész napos városnézéssel nem jött össze.

[ Szerkesztve ]

(#192639) -HTC-


-HTC-
tag

Mai szerzeményem :)

Certina DS Podium Chrono Big Size GMT Precidrive Aluminium C001.639.97.057.03

( a kép nem saját.. de sajnos a fényképező gépem beadta az unalmast..)

Mit szóltok hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#192640) ronin s8


ronin s8
senior tag

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#192641) Empsepo válasza ronin s8 (#192640) üzenetére


Empsepo
senior tag

Szia! Újra itt? Nagyszerű.

Ez az óra meg... Komoly. Ahogy azt megszokhattuk.

Sokat nem kell állítgatni majd.
Mondjuk lehetne nagyobb a vízállósága.
Van ennek valami oka?
Vagy itt már nem ez a lényeg?

(#192642) Polarstar válasza csabulaxi (#192624) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Állj! Ez nem ér! Skandikat én szoktam itt linkelgetni! :DDD
Jó ez a Landsort, csak mivel a helyi haderőknek készült - nem kapható. :(

Colomer and Sons velem volt a Gyulai kiránduláson. Kellemes viselet, jól tart, pontos és sötétben is jól látható.

Kép nem készült. Nem volt nálam fényképező, illetve nem kedvelik az óramániámat sem. :DDD

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#192643) alphaville válasza ronin s8 (#192640) üzenetére


alphaville
aktív tag

Az óra szép, az 50m. bőven elég.
Üdv. újra!

(#192644) whited


whited
addikt

Sziasztok
Legjobb áron ilyet hol tudnék venni?
Orient 3star
AB0B002W

Vagy hasonlót ilyen áron ?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#192645) Lauda válasza Lauda (#192619) üzenetére


Lauda
félisten

Ma este 7 óra 6 perckor állt meg az óra. Annyival egészíteném ki, hogy nem péntek este, hanem szombat este tettem le. Azóta nem volt a kezemen, meg se lett mozdítva. Szombaton is úgy volt rajtam, hogy délelőtt egy órát és este kb négy órát. Hétköznapokon átlag 10-12 órát rajtam van két részletben. Ha csak a szombat este-hétfő este viszonylatot nézzük, akkor az 45 óra járástartalék.

schawo :R :D

Lalee Ott valami nem okés szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#192646) g0n21 válasza Mamuska (#192638) üzenetére


g0n21
senior tag

Azért érdekes, amit mondasz, mert amióta nekem a Datejust megvan, és utoljára le lett szervizelve, azóta nem volt olyan, hogy lejárt volna, pedig bár szoktam sétálni, de ülőmunkát végzek, autóval járok, és alvás kivételével rajtam van mindig.

PM80 illene felhúzza magát, főleg.

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#192647) KelemenUhr válasza futizoli (#192615) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

futizoli: Sajnos igazat ír a kolléga. Hogy hozzá is tegyek, egy saját példa: adott egy egyébként tűrhető pontosságú óra, ami néha random megáll. Többször volt szervizelve Dzsana által és továbbra is meg-megáll. Azt hiszem, 5-ös kezelő is belefutott egy ilyen darabba.
Szóval érdekes, olcsó órák és kis szerencsével lehetnek nagyon jók, de az igazsághoz sajnos ez is hozzátartozik. És ezt nem azért írjuk le, hogy lehúzzuk a márkát, hanem hogy ha valaki vásárlás szándékával itt olvasgat, ne érje meglepetés. És ezek (minőségellenőrzés teljes hiánya, hibás, száraz darabok stb.) nem vélemények, hanem tények.

Ha már A.S. (ahogy sikerül) minőségellenőrzés:

Egy pont jól sikerült darab. :D

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#192648) Mamuska válasza g0n21 (#192646) üzenetére


Mamuska
őstag

Azért sétálok napi 2-2,5 kilométert mert hízásra hajlamos vagyok, futni meg nem akarok, amúgy egész nap ülök. Majd nyáron szervizbe elviszem, és valami jobb szerkezetes órát nézek helyette.

(#192649) ronin s8 válasza Empsepo (#192641) üzenetére


ronin s8
senior tag

Igen, az 50 m szerény, de elegendő nekem. Vízbe úgysem viszem. 😊
Másik oldalról 500 G gyorsulást visel el, és a mágneses behatás után visszaállítja magát a pontos időre. Évi 5 mp a járáseltérése. Kihúzott koronával 1 perc után energia takarékos üzemmódba áll. A naptárat nem is kell állítani - öröknaptár. 😎

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#192650) @mriya@ válasza KelemenUhr (#192647) üzenetére


@mriya@
őstag

:K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.