Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#192951) fagyalllo válasza gyulagy (#192950) üzenetére


fagyalllo
őstag

Jó, te mit tudsz felmutatni? Seiko 6R? Pontatlan és elmászik, nem lehet beszabályozni. Alsó polcos 7750? Ugyanmár...

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#192952) Lauda válasza fagyalllo (#192938) üzenetére


Lauda
félisten

Oké, az a fontos, hogy akkor zajlik a dolog, nem tudtam, hogy itt ez a módi. Köszönöm szépen! :B :R

(#192953) Mamuska válasza fagyalllo (#192951) üzenetére


Mamuska
őstag

Nem lehetne tovább lépni, és órákról beszélni? Elnézést kérek mindenkitől akit megbántottam.

Tudom, hogy ciki ez az Omega, de ahhoz képest még tűrhető, hogy olyan 8-9 hónapja órázok. Érzem a gúnyt, hogy ez egy szar. Szinte most csöppentem az órák világába, de már még egy Omegát szeretnék emellé pár hónap múlva egy 8900-as szerkezettel ami már nem olyan gagyi. Csak egy ilyet levadászni ami szép 1-2 éves is 1 millió körül van. Még huszonéves vagyok, szóval van időm normális órákat gyűjteni a hátralévő életemben. Remélem 35-40 évesen nem ilyen kommersz Omega, Rolex órám lesz, hanem valami egyedibb talán olyan mint amilyeneket Tulku is bevállal.

Üdv.
Zsolt

(#192954) gipsztigris válasza vadászcsiga (#192945) üzenetére


gipsztigris
addikt

Azt csak hiszed! ;)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#192955) fagyalllo válasza Mamuska (#192953) üzenetére


fagyalllo
őstag

Senkit nem bántottál meg, magadból csináltál bohócot azzal, hogy a kedvenceidet (svájci órák) ért még csak nem is kritikát, hanem megjegyzést személyes sértésnek vettél és figyelmen kívül hagyva a leírtakat személyeskedő vagdalkozásba kezdtél. Mi ezen remekül szórakoztunk.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#192956) -Ben- válasza Mamuska (#192953) üzenetére


-Ben-
veterán

Ne viccelődjünk már. Csak a 10+ milliós óra számít órának...? A legtöbb emberen még óra sincs, nemhogy Rolex meg Patek...

[ Szerkesztve ]

(#192957) vadászcsiga válasza gyulagy (#192950) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Felismered a márkát egyaltalan? ;)

[ Szerkesztve ]

(#192958) tuki2200 válasza Lami66 (#192932) üzenetére


tuki2200
senior tag

:U

[ Szerkesztve ]

(#192959) V-I-D-A válasza vadászcsiga (#192957) üzenetére


V-I-D-A
aktív tag

Kelet, vagy nyugatnémet? :DDD

(#192960) Mamuska válasza fagyalllo (#192955) üzenetére


Mamuska
őstag

De semmivel sem támasztotta alá, hogy műszakilag lemaradtak mint a borravaló a svájci órák. Akkor ő nem csinál magából bohócot mert írtózatos hülyeségeket beszél? Ahogy olvasom itt divat cikizni sok svájci márkát amik 100x jobbak mint amit itt az emberek fölvesznek, vagy megvásárolnak.

Furcsa mód én nem cikizem azt amit nem tudok megvenni pénz miatt, hanem elismeréssel is tudok nyilatkozni a benne lévő technológiáról, műszaki tartalomról mégha sosem lesz akkor is.

[ Szerkesztve ]

(#192961) ciryl65 válasza fagyalllo (#192951) üzenetére


ciryl65
csendes tag

Tényleg ennyire rossz a Seiko 6R.. ? Akkor miért ilyen drágák az ilyen szerkezettel szerelt órák, illetve miért tudták ennek ellenére feljebb pozicionálni pl. a 6R15-öt?

(#192962) fagyalllo válasza ciryl65 (#192961) üzenetére


fagyalllo
őstag

Vicc volt.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#192963) pulutodurumo válasza ciryl65 (#192961) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Irónia.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#192964) Mamuska válasza ciryl65 (#192961) üzenetére


Mamuska
őstag

Ezt gúnyosan mondta, szerinte jobbak mint az 1-2 milliós svájciak, csak mert Seiko.

Arról beszél, hogy személyeskedés, és közben bohocoz embereket mintha ez nem lenne taplóság az ő részéről. Azért vesz szinte mindenki svájcit az exklúzív órák csoportjában mert elment a maradék észük is, és szeretik kidobni a pénzt az ablakon. Itt meg veszik ezer számra a Rolex meg egyébb koppintásokat amik az árnyékuk se az eredetinek de szarok a svájciak.

(#192965) Lauda válasza Mamuska (#192964) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt az ámokfutást amit itt művelsz, nehéz ép ésszel felfogni.

(#192966) fagyalllo válasza Mamuska (#192964) üzenetére


fagyalllo
őstag

Mivel a kiinduló posztot nem sikerült értelmezned, nem arra válaszoltál, hanem a fejedben létező alternatív valóságba illesztetted be a hozzászólásaidat, ezért értelmes vitát se lehetett folytatni. Ha pedig valakit pofonvágsz, ne sértődj meg, ha visszakézből tökönrúg. :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#192967) ciryl65 válasza fagyalllo (#192966) üzenetére


ciryl65
csendes tag

Húúúú basszus!
Itt már összezavarodtam.

(#192968) gipsztigris válasza fagyalllo (#192966) üzenetére


gipsztigris
addikt

Fiatal és bohó, tüzel mint a kohó! (hú de szar volt! :DDD )

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#192969) alphaville válasza gipsztigris (#192968) üzenetére


alphaville
aktív tag

Ez tényleg szar volt! :D

(#192970) busman válasza Mamuska (#192964) üzenetére


busman
addikt

Lassan elég lesz.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#192971) gyulagy válasza vadászcsiga (#192957) üzenetére


gyulagy
tag

Persze..R=U/I

(#192972) gyulagy válasza fagyalllo (#192962) üzenetére


gyulagy
tag

Ma is elmászott a 6r, a reciről hozták vissza, ráférne egy beszabályzás.

[ Szerkesztve ]

(#192973) Deskdiver válasza gipsztigris (#192968) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Majd idővel megtalálja az egészséges egyensúlyt és rájön ,hogy mindegyik oldal szerethető valamiért. Akkor jön majd a megvilágosodás ,hogy valójában nincs is miről vitázni. Ezek csak órák. Azért nem volt rossz csörte. :D

(#192974) fagyalllo válasza Deskdiver (#192973) üzenetére


fagyalllo
őstag

De melyik is van középen? Véletlen lenne? Nem hiszem... ;)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#192975) Deskdiver válasza fagyalllo (#192974) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Ön nagyon elszánt Langdon Professzor. Illuminati szimbolikát vélt felfedezni az elrendezésben? :D

(#192976) petipetya válasza Deskdiver (#192973) üzenetére


petipetya
nagyúr

Milyen szíj van a Longines-en?

"nincs rá lezsóidő"

(#192977) fagyalllo válasza Deskdiver (#192975) üzenetére


fagyalllo
őstag

Henry Potter ugye? Sajnos nem olvastam.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#192978) Spet válasza fagyalllo (#192977) üzenetére


Spet
addikt

Da Vinci kód. ;)

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#192979) Tewe013 válasza Spet (#192978) üzenetére


Tewe013
őstag

Szerintem ez is irónia volt. :B

(#192980) Deskdiver válasza fagyalllo (#192977) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Igen. Nem tudod mit hagytál ki. Akkor átláttad volna ikonológiai összefüggéseket. Alul egybefonódó alakzat mely egy tőből sarjad ,de többfelé ágazik. Kelyhet formáz talán, esetleg fát vagy koronát ? Az első egy mp-t késik a másik egyet siet a harmadik pontos. Az idő relatívsága. A kezdőbetűk összeolvasva DSL amiből az következik ,hogy legbelül erre vágyom csak elfojtom. :DDD

(#192976) petipetya Tropic 20mm gumi.

[ Szerkesztve ]

(#192981) fagyalllo válasza Deskdiver (#192980) üzenetére


fagyalllo
őstag

Lehet hogy arra vágysz, de mikor ezt írtad, a jobbról balra olvasott hatása alatt lehettél. :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#192982) biega válasza Deskdiver (#192973) üzenetére


biega
aktív tag

Ezt a Damaskot mindig megcsodálom :R

(#192983) Spancho


Spancho
őstag

Sziasztok.

Most van egy Orient defender-em , vennék mellé egy Diver-t.

Árban maradnék a belépő szint közelében.

Szerintetek melyik legyen ? :

Fekete Orient Ray II
vagy
Seiko Skx009

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#192984) Deskdiver válasza fagyalllo (#192981) üzenetére


Deskdiver
senior tag

:D Ugyan. Minek fizessek érte? Anélkül is képes vagyok komplett baromságokat írni. :)

(#192982) biega Köszi. Szerintem is elég korrekt darab.

[ Szerkesztve ]

(#192985) Empsepo válasza Mamuska (#192964) üzenetére


Empsepo
senior tag

Ebben azért van valami, kár tagadni.

Ez a topik kb. 88 %- ban szól Seikokról.
( Lehet most is rosszul írtam, akkor elnézést. )

Tényleg megvan az embernek az az érzése, hogy hülye aki drágábban vesz órát.

[ Szerkesztve ]

(#192986) Lauda válasza Empsepo (#192985) üzenetére


Lauda
félisten

Érdekes, én például nem látom ezt a topikban.

(#192987) Deskdiver válasza Empsepo (#192985) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Lehet. Persze az is meglehet, hogy sajnálatosan az itt egybegyűlő emberek 88%-a nem teheti meg ,hogy százezrekben vagy milliókban gondolkodjon egy óravásárlás során. Akkor viszont mi marad ami jó ár/érték arányú vétel? Talán emiatt azt a kategóriát preferáló postok lesznek többségben. Szerintem nincs ezzel baj.

[ Szerkesztve ]

(#192988) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

"xy hónapja órázok"
nem igazán értem mi ez, de úgy gondolom, hogy ez a rákfenéje az egész itteni ámokfutásodnak.
én úgy fordítom le a magam nyelvére, hogy = menő lenni, elismerjenek felsőbb körök, de jól járni, eladható, akár nyerhető haszonnal befektetni.
én sosem jártam ezt az utat. tudom nincs elég pénzem rá.
de sosem néztem, hogy mi a másodlagos piaca egy órának.
mindig azt vettem ami nagyon tetszett és megengedhettem magamnak
kell, hogy legyen mindenkinek egy saját értékrendje, szépérzéke ami folyamatosan fejlődik, letisztul.

neked az a bajod, hogy ide sok az elkölthető pénzed, míg a másik topikban meg kevésnek érzed magad. szeretnéd hallani a nagy bölcsességeket, de ott síri csend van, vagy csak akkor ha a belső 15 embertől veszel valami használtat.
itteni emberkéknek földhözragadtabb az ár érték realitásuk, többre becsülnek egy 200 ezres új belpiacos seikot, mint egy lefingott smp-t

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#192989) Empsepo válasza Deskdiver (#192987) üzenetére


Empsepo
senior tag

Nincs ezzel baj, persze. Hozzám is ez áll közelebb.

Csak ami tény... De tenyleg ennyi.

Tisztelet minden óra barátnak.

(#192990) válasza Lami66 (#192932) üzenetére



őstag

Hogy miről maradtam le. 😂

"Ami nem jelenti azt, hogy egy svájci rossz. Csak vannak jobbak."

Ez elég értelmetlen mondat volt. Svájci óragyártókat nem lehet egy kalap alá venni, mert van szórás rendesen, de a legjobbak közelében sincs a világom más manufaktúra. Illetve van, de azok is a Svájci iskolából indultak.

Amire te gondolsz, az a kvarc korszak aranykorára vonatkozik, amikor valóban visszaszoritották az olcsó japán kínai órák a drága mechanikusokat de a trend ismét megfordul. Egyre többen választanak márkától függetlenül mechanikus órákat.

[ Szerkesztve ]

(#192991) válasza Deskdiver (#192987) üzenetére



őstag

Azért nem mondanám olcsónak a Damascot sem, igaz nem egy Nomos sem árban sem minőségben és ezért nem lehet egy kalap alá venni a Svájci gyártókat. Csak példának hoztam fel, viszont aki telefonról nézi az időt pont úgy nézi hülyének azokat akik 100k+ Ft-t képesek kiadni egy óráért mint akik kiadnak ugyan 100-200 ezret órára de nem tartják normális a több milliós vásárlást. Ezek nem nézet különbségek hanem társadalmi. Balkánon könnyű meggazdagodni csak kapcsolati tőke kell hozzá, és a könnyen jött pénz könnyen megy vagy is leértékelődik, amihez sem tudás sem esztétikai érzek nem társul csak mainstream. Akivel vitatkoztok pont nem az, csak egy jól kereső közép vezető aki megdolgozik a pénzéért és még ért is a témához.

[ Szerkesztve ]

(#192992) 5-ös kezelő


5-ös kezelő
senior tag

Én is vezető beosztásban dolgozom, de kimaradnék az ostoba vitákból. ;]

(#192993) @mriya@ válasza Deskdiver (#192987) üzenetére


@mriya@
őstag

Lehet, hogy több itteni tag is megtehetné, hogy méregdrága karórákat vásároljon magának, de valamilyen oknál fogva nem teszi meg.
De attól még szeretheti az ilyenolyan időmérőket. :C

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#192994) Mercutio_ válasza (#192991) üzenetére


Mercutio_
félisten

Írod:
"Balkánon könnyű meggazdagodni csak kapcsolati tőke kell hozzá, "
...
"Akivel vitatkoztok pont nem az, csak egy jól kereső közép vezető"

Miközben hősünk saját bevallása szerint: "Még huszonéves vagyok"

Nem tudom eldönteni, hogy párhuzamot vonjak, vagy csak az ellentmondást vegyem észre;]

Az "ért is hozzá" pedig az ámokfutást elnézve....

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#192995) válasza Mercutio_ (#192994) üzenetére



őstag

Lehet külföldön keresi meg azt a pénzt. Jó diplomával nem nehéz. De szerintem ne legyünk ellenségesek azokkal szembe akik sok százezret kiadnak egy óráért, csak azért mert elfogultsággal vádolta a seiko fanokat. Nekem is volt Fortisom, Omegám, stb és tetszenek a seikok közül is néhány darab csak a szerkezetükkel nem vagyok kibékülve. Amelyikek tényleg jók is, azok meg árban is ott vannak ahol a Svájci órák. GrandSeiko előtt meg fejét hajtok.

[ Szerkesztve ]

(#192996)



őstag

Elnézést Seiko nagybetűvel, csak már lejárt a szerkesztés.

(#192997) Lev Abalkin válasza @mriya@ (#192993) üzenetére


Lev Abalkin
tag

+1

Öreg hiba az órák abszolút értékét venni, aztán excel-táblában összehasonlítani őket.
Szerintem az "órázás" pont nem erről szól.
A legdrágább órám egy Hamilton, szeretem is, de ha felcsatolom a Vosztok búvárt a narancssárga szíjával, hát fülig ér a szám. (Pedig néha agyf@szt tudok kapni attól hogy fel akarom húzni, de a mutatókat tekerem és viszont...Mégis!)

A kisebb (erre szánt) tőke miatt itt a legtöbben keresik a legjobb ár-érték arányú órákat, titkos favoritokat, kis gyártók tisztességes portékáját. Pont ettől ennyire élő ez a fórum.
Néha átnézek a másikra is, hát nem is tudom...gazdát cserélt egy Omega, ami előtte kb. már mindenkié volt...

Az anyagiak fitogtatása meg...ezt be lehet tudni a zsenge életkornak is. Szerintem itt is jó páran megengedhetnének maguknak "svájci órát" is, de hát kinek mi a fontos az életben.

...ugyanitt SRPE99K1 Seiko Turtle új gyári fémszíj + 2 db stift eladó.

(#192998) fagyalllo válasza (#192995) üzenetére


fagyalllo
őstag

Neked se sikerült értelmezni a tegnapiakat. Nem többes szám, hanem konkrétan Mamuska megjegyzéseit nevettük ki "támadtuk", amihez semmi köze nem volt az órájának, csak a sértett önérzetének, Lami66 posztjának (remélhetőleg) szándékos félremagyarázásának és pl. hogy rólam is baromságokat beszélt.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#192999) Deskdiver válasza @mriya@ (#192993) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Ezt nem is vitattam, és csak remélem hogy valamennyire átment mit akartam mondani. Minden órakedvelőnek van helye itt. Tudom jól ,hogy ami ma egy csillogó Rolex a csuklón az lehet ,hogy holnap egy csillogó Rolex lesz a zálogházban.

(#193000) Sanyi.mTs válasza Spancho (#192983) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

ha számít az ár, akkor szerintem orientet (nekem az tetszik jobban)
ha nem számít, akkor azt amelyik tetszik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.