Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#154051) hoffman_


hoffman_
nagyúr

ha már a fb csoport. van pár napja egy nagyon szép Edox 2824-el, ránézésre igen szép állapotban, megéri az árát, mi a vélemény róla?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#154052) g0n21 válasza phranxinatra (#154050) üzenetére


g0n21
senior tag

Linket, ha mèg nem törölték :)

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#154053) phranxinatra válasza g0n21 (#154052) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

A kommentek között van, tetovált kézen a sárga "POC".

(#154054) g0n21 válasza phranxinatra (#154053) üzenetére


g0n21
senior tag

Megtaláltam, hangos kacagásra késztetett, úgymond LOOOOOOOOOOOOOOL

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#154055) phranxinatra válasza g0n21 (#154054) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

De vágod, az övéi között lehet, hogy el tudja sütni ezt az undormányt a körítéssel együtt, csak azt nem értem, mit hisz, amikor beposztolja egy hozzáértőktől hemzsegő csoportba. És még csak nem is valami jó minőségű utánzat, hanem az az igazi 3 dolláros, rohadós szar, aminek már a látványától viszketni kezd az ember keze.

[ Szerkesztve ]

(#154056) alphaville válasza g0n21 (#154054) üzenetére


alphaville
aktív tag

"Èletem vègèig elkísèr"- írja. Nem óhajt sokáig èlni. :)

(#154057) Land


Land
veterán

Üdv!

Új vagyok ebben a topicban, eddig olcsóbb órákat vettem. Most sem lett bő a keretem, de beírok ide is, hátha a keretemből találnék japán órát is.
Új órát keresek főleg vagy karcmentes használtat, ha utóbbira van esély.
Ebay meg más külföldi oldalak is szóba jöhetnek és persze magyar bolt is.
Van 55 dollárig (15-16.000 Ft) acél tokozású, acél szíjas (vagy valódi bőr) analóg ajánlott óra minimum dátum kijelzéssel? Gondolom Orient, Seiko, Casio márkák jöhetnek szóba. Köszi!

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#154058) jookomak válasza Land (#154057) üzenetére


jookomak
őstag

Nekem ez ugrik be, mint legolcsóbb lehetőség. Vagy ha lemondasz a dátumról, akkor 15-ért ez.
Vagy külföldről Casio mdv-106, viszont se zafírüveg, se bőr, se acél szíj.
Seiko 5 alap modelljei sem kerülnek sokkal többe a skywatches-ról. Viszont kompromisszumot kell köss, ilyen óra szerintem nem nagyon létezik, amit szeretnél.

(#154059) Ereshkigal válasza Land (#154057) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Kvarc/mechanikus? Mekkora méret?
Ha az automata megfelel, és nem kell nagy óra, akkor pl. itt kereshetsz valami mutatósabbat, 55-65 $ környékén.

(#154060) 5-ös kezelő válasza BluEyes (#154034) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Akkor tökmindegy, h ebay, Meranom v Chistopolcity. :( Akkor is meg fogom venni a 100819-est. :))

(#154061) Drenadar


Drenadar
veterán

Helyzetjelentés o1 titanium 500.

Azota se bántam meg még mindig szép óra főleg a lunetta rajta.
Mai eltérés 3 nap után 15sec...

(#154062) fagyalllo válasza Land (#154057) üzenetére


fagyalllo
őstag

J.Spings
JSPRINGS kuponkóddal (ha még működik) 10% lejön az árból.
A keretbe belefér kvarc búvár(szerű) és automata is.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#154063) 7s26c válasza Roland93 (#154036) üzenetére


7s26c
senior tag

Miért szakadna ki? Kézzel kell kihúzni , nem nyerges vontatóval :D

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#154064) squir válasza 7s26c (#154063) üzenetére


squir
aktív tag

Mert a Tomihilfíger "órák" jellemzően ilyen "minőséget" képviselnek... Pár ismerősöm hord ilyeneket (nem tudtam lebeszélni őket), mert "jó márka". Persze, az ingek között... Majdnem mindegyikük járt már úgy, hogy a kezében maradt a korona.😁😈

(#154065) Land válasza jookomak (#154058) üzenetére


Land
veterán

Ezek?

ORIENT CLASSIC UNF2007W
CASIO STANDARD MTP-1290D-1A1
ORIENT SPORTY UNE1005D

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#154066) phranxinatra


phranxinatra
aktív tag

A barna cipő nem, de a fémszíjas Royal Oak az komilfó.

(#154067) WiZARD válasza phranxinatra (#154066) üzenetére


WiZARD
addikt

Szerintem ez nem RO.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#154068) g0n21 válasza fagyalllo (#154062) üzenetére


g0n21
senior tag

Semmi bajom nem lenne az ilyen low budget órákkal, hiszen van létjogosultságuk a piacon, de attól agyfaszt kapok, hogy a prestige, a luxury, és egyéb fellengzős szavak valahogy mindig bekerülnek típusba, leírásba, stb...

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#154069) phranxinatra válasza WiZARD (#154067) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Mobilról nézem, szíj alapján gondoltam.

(#154070) resool válasza phranxinatra (#154066) üzenetére


resool
aktív tag

Hát ez elég nagy kamu szagú cikk... nem így van a bank szektorban. Front officokban marha fontos az FA-k öltözködése, de a barna cipő teljesen oké, sőt van olyan öltöny amihez sokkal jobb is.
Az akcentus viszont sajnos igaz.

[ Szerkesztve ]

(#154071) fagyalllo válasza g0n21 (#154068) üzenetére


fagyalllo
őstag

Mentségükre szóljon, hogy ez a CW agymenése, a gyártó honlapján nem találtam ilyet. Amúgy egyetértek, nagyon gáz, alibabás duma.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#154072) WiZARD válasza phranxinatra (#154069) üzenetére


WiZARD
addikt

Hasonló, de a szíj se tűnik teljesen annak, a kiálló csat se oké, a recés lünetta meg végképp kizárja ;)

A képnek meg szerintem köze sincs a cikkhez, csak kerestek valami random barna cipős képet. (az eredeti cikkben nem szerepel a kép, és a kép eredetije vmi japán oldalon található meg...)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#154073) 7s26c válasza squir (#154064) üzenetére


7s26c
senior tag

Na, szép....

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#154074) jookomak válasza Land (#154065) üzenetére


jookomak
őstag

Ezek közül bármelyiket megveheted. Jó, megbízható márkák. Casio-val kapcsolatban dobj egy privit Timecenter fórumtársnak, Orienttel meg young78-nak. ;)

(#154075) TeeJay válasza Drenadar (#154061) üzenetére


TeeJay
félisten

napi 5 másodperc hmmm
egész nap hordod és este leteszed számlappal felfelé állva?
szeretnék 1x automata órát de hogy fogom megszokni a pontatlanságát a Seiko kvarchoz képest azt nem tudom. Rolexre meg nem fog telni ami 2másodpercen belül van naponta
szóval lehet csak divat miatt veszek majd egy automatát de napi szinten a Seiko marad

az én órám holnap lesz 1hónapja hogy beállítottam és továbbra is +3másodpercnél jár viszont ezt 1hónap alatt hozta össze :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#154076) Drenadar válasza TeeJay (#154075) üzenetére


Drenadar
veterán

össze vissza teszem le (számlappal lefele, felfele, és van mikor élére állítva....), és igen majdnem egész nap rajtam van. Nem tudom, hogy az számít e, de szerintem túl sokat bénáztam mikor az időt állítottam be rajta és tuti a rugóra ráhúztam... sokat.

én átgondoltam a dolgokat és napi 5másodperc nem tűnik soknak, illetve én nm nagyon vagyok olyan szituban, mikor számítana másodpercre pontosan, hogy mennyi is az idő.

Nagyon hangulatos kis óra :) nekem ennyi számít.

(#154077) vadászcsiga válasza Drenadar (#154076) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Egyáltalán nem sok, és nem lehet túl húzni.

[ Szerkesztve ]

(#154078) #45302528 válasza Drenadar (#154076) üzenetére


#45302528
törölt tag

Mi a helyzet a titánium tokkal és szíjjal? Mennyire kényes? WUS-on lehet erről olvasni nyavalygásokat.

(#154079) squir


squir
aktív tag

Vettem végre a fárdtságot és felraktam a fémszíjat a Teknőcre. Lőttem róla pár képet és rövid összefoglaló:

Amilyen baromi jó a Teknős és komolyabb minőséget képvisel, mint egy mezei SKX, az acél karkötőért Szajkóék megérdemelnének egy kiadós valagbarúgást! :(((
Kezdem a pozitívummal, mert az a kevesebb: szépen polírozott, gyönyörű felület, a biztonsági zár miatt pedig pirospont jár nekik. Könnyen nyitható-zárható, mégis stabil. :K
Negatívum: ha már egyszer csinálnak egy frankó órát, olyan minőségű szíj is kellene rá! :W Az acél csörög-zörög, ugyan olyan szőrtépős, mint a Jubelee. A kivehető szemek stiftel vannak rögzítve, csavar nincs (majd állíttathatom méretre). Maga a csat lemezből hajtogatva (mondjuk elég precízen) és ez érződik is rajta. A végszem tömör, mart acéldarab, ami pontosan illeszkedik a tokhoz, viszont a szíj felső része merev tőle, mint állat. Amilyen szépen ki van dolgozva a tok, annyira elállítja kéztől és tönkreteszi az összképet is.

Röviden: ok, megvan, megy vissza a fiókba, amint szereztem hozzá valami frankó NATO szíjat (vagy végső esetben visszarakom rá a kaucsukot)

Félreértés ne essék, nem a Tudor szíjához hasonlítottam! Nagyon nem egy ligában játszik a kettő. Viszont ennél azért jóval többre számítottam az óra minőségét tekintve...

(#154080) #45302528 válasza squir (#154079) üzenetére


#45302528
törölt tag

Sumo dettó. :(((

(#154081) Drenadar válasza #45302528 (#154078) üzenetére


Drenadar
veterán

Mármint hogy mennyire karcolódik? Én ezalatt a kemény pár nap alatt nem vettem észre semmit.
Nekem kényelmes, de még fura hogy a kezemen van valami... de összességében nem zavar, jó.

Nekem már több 10 éve nem volt kezemen semmi, max egy mi band gumi izé. Úgyhogy az én tapasztalatom lehet nem annyira mérvadó, mert semmilyen más óra nem volt kezemen még.

Nem látok rajta semmit, titanium ide vagy oda. Egyedül a csatton látok nyomokat, de gondolom azért mert az súrlódhat pl az asztallal, vagy bármivel, de még azt sem találom csúnyának. Eddig nekem kifejezetten bejön a titanium színe, valahogy jobban bejön mint az acél. Én arra vagyok kíváncsi, hogy majd fél év múlva hogy néz majd ki.

(Irodai munkakörnyezetben dolgozom, nincs igénybe véve, és igyekszem figyelni hogy ne csapjam oda semminek se).

(#154077) vadászcsiga: köszi jó ezt olvasni hogy nem tudtam túlhúzni és megsérteni tudatlanságommal.

[ Szerkesztve ]

(#154082) squir válasza #45302528 (#154080) üzenetére


squir
aktív tag

Akkor főleg játszadozzon egy lóval. :((
Egy Ray/Mako, vagy egy SKX-nél még belefér, áráért rendben.
De egy Teknősnél, vagy Sumo-nál, vagy komolyabb búvárnál lehetnének már ennél igényesebbek!

(#154083) fagyalllo válasza squir (#154082) üzenetére


fagyalllo
őstag

Márpedig ez Mako/SKX kategória, csak annak az aktuális generációja, ugyanúgy a belépő Seiko búvár.
Csavarokat ritkán alkalmaz a Seiko, úgy emlékszem, búvároknál egyáltalán nem, talán mert biztosabb megoldás? A csavaros GS szíjaknál is egy stift tartja össze a szemeket, két oldalon a csavarok nem teherviselő elemek, csak a stiftet rögzítik a helyén.

Más:
Seikóéknál is kezd a GPS leszivárogni alacsonyabb kategóriába, már Sportura néven is lehet kapni, árban az Astronok alatt.
SSF003J1

[link]

[ Szerkesztve ]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#154084) Bazsi101 válasza TeeJay (#154075) üzenetére


Bazsi101
tag

Őszintén, mi olyan szitut tudsz elképzelni a mindennapi életben ami napi 5 másodpercen múlna? Az kevesebb mint heti egy perc, ráadásul pontosra is beszabályozható, ha a használati szokásaidnak megfelelően állíttatsz rajt.

(#154085) vadászcsiga válasza Bazsi101 (#154084) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Gyanítom a kineticjét szeretné ezzel jobb szinben feltüntetni maga előtt.

(#154086) WiZARD válasza #45302528 (#154080) üzenetére


WiZARD
addikt

Nem emléxem, hogy annyira gagyi lenne a Sumo szíjja. Nem egy csúcs, és a lemezből nyomott csat nyilván nem a létező legjobb megoldás.
De 10 évvel ezelőtt még rolleren is lemezből nyomott csat volt, és a 700k körüli listaáron árult Fortison a mai napig az van, vagy egy Steinharton is. Ráadásul mindet a csat szorossága tartja csak össze, ami szerintem tök gagyi. Ehhez képest a Seikon a rugós stift, és a nyomógomb az űrtechnika, és kifejezetten igényes.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#154087) hoffman_ válasza Bazsi101 (#154084) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ez nem arról szól szerintem, hogy szükség van-e rá, vagy sem, egyszerűen ez is egy kattanás. nekem is kellett egy rádiós óra, mert csak. most ahhoz lövöm a többit, ha olyanom van, és így kerek. (a RC pontosságáról szóló vita már másik univerzum). :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#154088) Bazsi101 válasza hoffman_ (#154087) üzenetére


Bazsi101
tag

Azt hiszem rosszul fogalmaztam. :)
Nekem is van nagyon pontos kvarcom, illetve rádióvezérelt is, igaz hogy ébresztőóra :D . Inkább arra szerettem volna rávilágítani, hogy a mindennapi élethez nem feltétlenül szükséges a másodperc pontosság, hisz más sem hord ennyire pontos időmérőt, illetve nem elvárt senki részéről a hétköznapokban hogy pl. ennyire pontossan érkezzen valahova, a TV és rádióműsorok sem kezdődnek másodperc pontosan, nem járnak ennyire kiszámíthatóan a buszok vagy a vonatok .

[ Szerkesztve ]

(#154089) hoffman_ válasza Bazsi101 (#154088) üzenetére


hoffman_
nagyúr

továbbra is áll, amit írtam, nem a szükség miatt akarja tudni/hordani valaki a pontos időt, hanem mert ez a heppje. vagy egy diver. vagy vintage óra. teljesen mindegy :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#154090) vadászcsiga válasza squir (#154079) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Örülj hogy nem jubileet adtak ehhez is :)

(#154091) von toth válasza Bazsi101 (#154088) üzenetére


von toth
tag

Az RC Japánból terjedt el, mert ott tényleg másodperc pontossággal jött a vonat és ami még kimértebb volt; az átszállás is 20-30 másodperc alatt megtörtént, tehát a Tokio-Osaka vonat ha késett a mozdonyvezető diszkrét sepukut hajtott végre. Ehhez képest a mávhoz elég egy NDKzsebóra is, pontosságnak az is megteszi.

hungariban szvsz semmi értelme egy RC órának (hacsak nem fali mert sokan arra pontsítanak) mégis sok embernek ez a heppje. A másik vonalat viszont inkább nem értem, akiknek mindegy hogy 20 másodpercet késik az órája. AKkor miért nem hord karkötőt?

[ Szerkesztve ]

(#154092) spanyoll


spanyoll
addikt

Urak!

Dilemmában vagyok, a tanácsotokat kérném.
Van jelenleg három órám, mégpedig a következők:

Orient Palmer bőrszíjjal.

Imádom, de a bőrszíj belső része egyrészt bebarnult elég erősen - és kicsit bebüdösödött - (mivel sokat hordtam és gondolom beleizzadtam), plusz a bőrszíj miatt nem igazán tudom kihasználni a vízállóságát, pedig gyakran jól jönne.
Kicsit elegánsabb vonal, nem is mindig ezt hordanám.

Cornavin 2013-2016

Barátnőmtől kaptam születésnapomra, imádom a kinézetét, az egész órát, mindent. El se akartam hinni, hogy ebből 999 darab van összesen, az én 014-es sorszámúm pedig külön a szívemhez nőtt. Ez sem az a mindennap hordandó darab és benne balatonozós, főleg, hogy ez is bőrszíjas.

Lanco Naval

Dédapámtól örököltem, szintén bőrszíjjal. Ezt sem veszem fel minden nap, meg amúgy sem az a mindennapos óra, amit lelaknék.

A probléma:

Kéne valami, ami ilyen minden nap hordós, fürdős, fekete műanyagszíjas, hogy nyüstölhessem, és bírja a strapát.

Két opció jutott eszembe:

A) Beszerzek egy t_a_m_a_s fórumtárs által ajánlott budget g-shockot, ami méretéből adódóan a törpe csuklómon sem néz ki furán, vízálló is, van rajta időzítő, miegymás, ami nekem a mindennapokban jól jönne.

B) Keresek valami hagyományos órát műanyag szíjjal (vagy gumival? nem is tudom milyen opciók vannak a bőrön és a szöveten, fémen kívül), ami szintén vízálló. Arra mondjuk jól jönne egy lünetta is, mert gyakran jól jön nekem egy ilyen időzítő szerűség, arra meg egy hagyományos lünetta tökéletes lenne azt hiszem. Plusz a naptár funkció kötelező, mert sose tudom milyen nap van...
Méretben max 40-41mm ami belefér a csuklóm méretéből adódóan, árban pedig max 30K.

Szerintetek melyik döntés lenne a legjobb, plusz tudtok esetleg ajánlani órát a probléma megoldására?

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#154093) Drenadar válasza von toth (#154091) üzenetére


Drenadar
veterán

Ha az utolsó bekezdésed mondjuk rám vonatkozott, akkor nem értelek. Akárhogyan toporzékolok akkor sem lesz pontos az óra, ettől függetlenül nem vágnám a kukába és azt sem tartom járható útnak hogy 5-6 óránként állítsak rajta másodpercet, hogy nagyjából 1 másodperces határban legyen az óra.

szóval: :F

[ Szerkesztve ]

(#154094) g0n21


g0n21
senior tag

Ma jött egy futár, észrevettem mi van a csuklóján, apjától örökölte, 2014 őszén volt felújítva, miután meghalt az apja.
Mit ad isten, akkor jártam en is a seikoban, ugyanilyennel, csak fekete számlappal, hogy nyomogomb tömítést szerezzek. Akkor ott mutattak egy pandát, ami 72-es, büszkén, milyen szépen megcsinálták, es h 5 évente jár náluk ilyen, ha nem ritkábban.
Hat, ez az óra volt az, amit ott lattam, ami a futár kezén volt.
Sajnos az üveg körüli rama hiányzik, Seiko mar nem tudott szerezni. Elkértem a futár számát, hogy találok neki ilyet, legyen teljes az apja órája.
15 perc múlva hívtam, hogy megvan a hiányzó alkatrész, 70$, döntse el, kell-e neki, es jovo heten megbeszéljük.
Olyan öröm volt a hangjában, amin nagyon meglepődtem, mint egy gyerek, ugy örült :)
Raadas, hogy a 19-es natot, amivel en használtam anno, odaadtam neki, hiszen en úgysem tudom majd használni semmihez, neki meg azért csak jobb a motorra, mint a femszij.

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#154095) von toth válasza Drenadar (#154093) üzenetére


von toth
tag

Nem vonatkoztattam senkire, ha zavar a pontatlanság vegyél más órát.

(#154096) Drenadar válasza von toth (#154095) üzenetére


Drenadar
veterán

Pedig úgy tűnt.
Napi 5sec egyáltalán nem zavar, így is happy vagyok vele.

(#154097) vadászcsiga válasza phranxinatra (#154055) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ebből is látszik hogy a boldogsághoz nem kell sok pénz.

(#154098) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Sracok! Mi most az altalanos velemeny az Orient Rayrol?
Pontos vagy annyira pontatlan, hogy kimenne a maradek hajam tole?

Koszonom :R

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#154099) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Bocsanat, meg egy kerdesem van. Skywatches-on megy meg a regisztracio nelkuli, paypal-os fizetes, PP cimre torteno postazas?
Vam + trefa mennyire jatszik manapsag?

:R

I humbly and respectfully decline™

(#154100) Lami66 válasza von toth (#154091) üzenetére


Lami66
őstag

Kicsit vitatkoznék ezzel, hogy akinek mindegy 20 másodperc késés, az hordjon karkötőt. Elég sok olyan óra van amin pl. nincs másodperc mutató....azoknál fél percnél kevesebb eltérést elég macerás lehet tetten érni. Hogy a többszázezrekbe kerülő Meistersinger egymutatós órákat már ne is említsem, ahol bizony se másodperc mutató se percmutató nincs. Azoknál még ahhoz is kell negyed óra, hogy megállapítsd jár-e egyáltalán.
Szerintem az óra eltérésének megítélése erősen személyiségfüggő. Van aki belehal két másodpercbe. És van aki Meistersingert vesz, mert egyrészt nagyon stílusos, másrészt nem foglalkozik +- 5 perccel. Az én tűréshatárom pl. +- másfél perc körül van. Sose késtem el sehonnan az óra pontatlansága miatt. Ahonnan elkéstem, az sose az órán múlott.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.