Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#153501) @mriya@ válasza TemFug (#153486) üzenetére


@mriya@
őstag

Melyik az a "számos"?
Magyart mondj, de nehogy a Sass utcait!

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#153502) 7s26c


7s26c
senior tag

Sziasztok! Mely kvarc szerkezetek javíthatóak? Emlékszem a Rondára igent az Eta-ra nemet mondtatok anno. A többivel mi a helyzet? Köszönöm szépen!

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#153503) TeeJay válasza krx21 (#153499) üzenetére


TeeJay
félisten

igen sajnos azt nem látni hogy +- irányba téved-e a kvarz ha 28foktól hidegebb vagy melegebb helyen van az óra...
ahogy olvastam a cikket azt is ki kell fogni mennyire "pontos" kvarc kristályt fogsz ki az órádban
az én Seiko-m 2015 szeptemberi és úgy néz ki naponta pár órát hordva +3másodpercnél megáll 1hónap alatt
míg fagyallonak ugyanilyen Seiko Kinetic GMT van csak gondolom régebben vette és neki több másodperc az eltérés

kiderül majd télen mert akkor a szobában sincs 30fok csak 22 meg ha kimegyek hűvösebb lesz aztán kitesztelem mennyi lesz az eltérés

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#153504) @mriya@ válasza 7s26c (#153502) üzenetére


@mriya@
őstag

A eta g10 ami nem javítható, és az összes olyan szerkezet, ami roncsolás nélkül nem bontható meg.
Sok eta szerkezet csavarokkal van szerelve, viszont sok kínai, svájci és japán szegecselve-öntve van.
Vagyis nem márkafüggő egyik megoldás sem.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#153505) WiZARD


WiZARD
addikt

Andrássy úti Omega butikba van már 2 db az új PO-ból, egy 43.5-ös 3 mutatós, a narancssárga gumi lünettával, gumi szíjjal, 1.69m forintért. Az óra nagyon szép, a gumi elsőre nem feltűnően gumi, bár nem kapargattam. A fényes számlap/lünetta továbbra is nagyon bejön. Viszont nagyon kicsinek tűnik az óra, a POC után felvéve, azt hittem hogy a 39.5-ös, erre mondta az eladó, hogy 43.5-ös...
(A másik egy arany-acél POC, azt nem kértem el)

Jah és végre a dobozok is kész vannak ;)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#153506) Macyke82 válasza WiZARD (#153505) üzenetére


Macyke82
tag

Gratulálok, szép igényes a tálalás.
Ha a szíj is ilyen jó lesz ( márpedig miért ne lenne jó) akkor le a kalappal.

(#153507) 7s26c válasza @mriya@ (#153504) üzenetére


7s26c
senior tag

Köszi!

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#153508) excalibur36


excalibur36
senior tag

Sziasztok!

Elkapott a retro láz és venni szeretnék valami régi órát...

Szerintetek mennyit érdemes kiadni egy ilyenért? Doxa Conquistador By Synchron - Eta 2780[link]
A tokot políroztatni kell, illetve a mutatókat és az indexeket pedig "foszforoztatni".
Milyen ez a fajta szerkezet, megbízhatóság, pontosság terén?
Húzható és mp. stoppos?
A tok mérete: 37X40mm. ez nem kicsi?

A másik kinézettem egy Poljot Kirov...[link] ez szép nagy 43mm.-es tok mérettel rendelkezik.
Ebben az órában egy cal. 31670 Poljot, 17 köves 21 600 A/h, féllengés számú 42 óra járástartalékkal megáldott szerkezet teljesít szolgálatot. Milyen ez a werk, pontosság és megbízhatóság terén?

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#153509) g0n21 válasza vadászcsiga (#153498) üzenetére


g0n21
senior tag

A Rolex egy másik árkategória, ennyi.
Van "legendás" modellje subon kívül, pl az Explorer, de 3000€ alatt az sem nagyon van.

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#153510) @mriya@ válasza excalibur36 (#153508) üzenetére


@mriya@
őstag

A 31670 szerkezet a 3133-as kronótlanított, módosított változata.
Végülis ha tetszik, akkor nem lesz vele sok gondod.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#153511) ronin s8


ronin s8
senior tag

Íme a mai piaci felhozatal St. Tropez-ban. ;)

A kisfiún arany Daytona, apucin Sub.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#153512) ronin s8 válasza ronin s8 (#153511) üzenetére


ronin s8
senior tag

A nénin arany Reverso Classic:

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#153513) ronin s8 válasza ronin s8 (#153512) üzenetére


ronin s8
senior tag

Az eladókon és a vevőkön hemzsegnek a rollerek. A nap fénypontja ez a bácsi bikolor női DJ-tal. ;]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#153514) Tulku válasza ronin s8 (#153513) üzenetére


Tulku
veterán

Gondolom azért vesz rollert, mert a szomszédnak is az van...

Ízlést meg nem adott a Jóisten....

(#153515) phranxinatra válasza Wg5113 (#153497) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Azt be kell vallanom, hogy ilyen kék számlapost nem láttam még élőben, és hát sokszor a fénykép meg a valóság meg sem közelíti egymást. Legtöbb esetben a fekete számlapos/lünettás órák tetszenek, de pl. a PO-ból a kék a kedvencem.

(#153505) WiZARD: Kurva jó a dizájn! :C

A PO-nak meg örülök, hogy nem nagy, tényleg be kell fognom már valamikor az ökröket és felszekerezni Bp-re. Vastagsága milyen? Az ára viszont akárhogy számolom, nőtt, és ez még nem is fémszíjas. 4k euró alatt nem nagyon lehet szerintem kalkulálni.

(#153516) ronin s8 válasza Tulku (#153514) üzenetére


ronin s8
senior tag

Vagy mamától örökölte, esetleg válás után neki jutott (anyunak meg az öreg Citroën)... :DDD

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#153517) phranxinatra válasza Tulku (#153514) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Vagy mert nem szereti a nagy órákat, vagy felcsatolta a bevásárláshoz az asszonyét, vagy mert a melltartóját felveszi és várja a buzibár. Nem kell egy kép alapján egyből kitalálni valakinek az életét.

(#153516) ronin s8: Amikor ezt elkezdtem írni, a tiéd még nem volt kint. Úgy látszik, egyformán gondolkodtunk. :)

[ Szerkesztve ]

(#153518) g0n21 válasza phranxinatra (#153517) üzenetére


g0n21
senior tag

Félreértetted.
Az összes Rolex ízléstelen sznob tucattárgy. Ne kötekedj ;)

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#153519) WiZARD válasza phranxinatra (#153515) üzenetére


WiZARD
addikt

Thx.

Vastagsagrol nem tudok nyilatkozni, POC-nal minden vekonyabb, foleg igy hogy alatta van meg a nato 2 retege :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#153520) fiktív1


fiktív1
tag

Lecsófesztiválon....😃

(#153521) condy válasza g0n21 (#153518) üzenetére


condy
senior tag

:D

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#153522) ronin s8 válasza g0n21 (#153518) üzenetére


ronin s8
senior tag

És ezek itt lúzerek, mert nem volt szerencséjük a magyar proteláriátus ízléskurzusait hallgatniuk... :(((

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#153523) Tulku válasza g0n21 (#153518) üzenetére


Tulku
veterán

Volt datejust-om, Sub-om (acél is és ar-ac is) szerintem a roller nagyon igényes, vérprofi, rendkívül jó (ha nem a legjobb) óraszerkezeteket készítő cég...

Csak hát ugye, ahol majd mindenkinek az van, felvetődik a kérdés; hogy hogy pont ezt a márkát preferálják.. és mondjuk ha nőit visel (az öregség nem azonos a szenilitással, igénytelenséggel...szerintem) akkor hangosan gondolkodom...persze elismerem, hogy felelőtlenség...sőt tévedhetek is...

Talán Ronin (anyué van-volt) áll a legközelebb hozzá...

Mikor öcsém disszidált (múlt évezred) és kimentem hozzá, az összes stricinek roller sub-ja volt...ott és akkor általánosítottam...a rollert illetően...később beláttam, hiba volt...persze ez azt, hogy egymásnak adják az emberek a tippet, mit is vegyen, ha társaságban valahogy szeretné érezni magát, nem zárja ki...és sajna erről hallottam annak idején kint gazdagéknál...

De igaz, ne merengjünk hangosan...más se tegye...

[ Szerkesztve ]

(#153524) vadászcsiga válasza g0n21 (#153509) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Melyik a legolcsóbb Rolex búváróra?

(#153525) vadászcsiga válasza ronin s8 (#153513) üzenetére


vadászcsiga
félisten

És ezek szegény emberek, hiszen mint tudjuk a Rolex a legolcsóbb luxusóra, és ez most komoly.

(#153526) ronin s8 válasza vadászcsiga (#153525) üzenetére


ronin s8
senior tag

Részben egyetértek... Azért egy 30+ ezres arany Cosmograph egy 16-18 éves pöcs kezén nem éppen egy olcsó gagyi, de a többséget illetően igazad van. A legtöbb, amit mostanában láttam, régebbi, erősen leharcolt külsejű óra volt. Ez azt mutatja, hogy ha nem is átlagos, de az átlagot alig túlhaladó viselet ez itt...

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#153527) ronin s8 válasza ronin s8 (#153526) üzenetére


ronin s8
senior tag

A Rolex érzékelhető számbeli dominanciája elgondolkodtató... Szinte mindegyik (!) boltos kezén az van, vidéki piacos kofáén is
Azt gondoltam volna, hogy a francia kötődésű márkák (Cartier, JLC) viszik majd a prímet, de nem...

Azon mondjuk nem vagyok meglepődve, hogy a kabrió Rolls-okból és Ferrari-kból AP-k, Patekok villannak ki. VC is van néhol.

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#153528) phranxinatra válasza Tulku (#153523) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Ezt Gonziéra akartam írni, de pont te hoztad szóba. Néhány éve a pécsi éjszakában, már nem emlékszem, milyen szituációban, elkezdtem beszélgetni egy Ausztriában dolgozó magyar sráccal az órákról. Neki egy SMP volt a csuklóján, nekem a PO 2500. Féig viccesen kérdeztem tőle, hogy nem akarja-e megvenni, mire azt válaszolta, hogy nem, neki az új PO tetszik nagyon. Mondtam, hogy az nekem is, de a Submariner még jobban. Erre azt mondta, hogy neki Rolex ugyan nem kéne, mert azt kint Bécsben a stricik hordják. Nem akartam vele vitatkozni, meg akkor még nem is voltam ekkora Rolex-fanboy, csak ez így valahogy megmaradt. És azt se felejtem el soha, hogy kézzel leszedte az SMP lünettáját ott előttem, bizonygatva, hogy ehhez nem kell szerszám. És tényleg, simán vissza is pattintotta.

(#153529) ronin s8 válasza vadászcsiga (#153524) üzenetére


ronin s8
senior tag

Sub.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#153530) Tulku válasza ronin s8 (#153527) üzenetére


Tulku
veterán

"A Rolex érzékelhető számbeli dominanciája elgondolkodtató"

Erről (is) beszéltem...a 90-es években volt olyan divatőrület Olaszhonban, hogy nők hordtak Sub-ot...számosan...nem lehetett találni sehol eladó sub-ot mert rengeteget felvásároltak...aztán vége lett...de a "mű gazdagok"-nál máig fellelhető a Rolex feeling...mint írtam egymásnak adják a drótot...

Ettől függetlenül én speciel a legtöbbre értékelem a vonalvezetését, mechanikáját...de ez egyéni preferencia....

Vadászcsigának igaza van...a legolcsóbb luxusóra...talán azzal egészíteném ki, hogy olyan luxuskategória (is) aminek vannak megfizethető modelljei és nagyon elterjedt...

Sinatra: Azt sem tudta Thomas, hogy mi van a kezén...roller sub, mert mindenki azt viselte...státuszszimbólum volt...nem f.szméregetés volt részéről mert 220 volt és 150 kiló...de ott és akkor ez volt a menő...máshol is...mondjuk valami derengett neki, mert acél sub-ja volt de ar-acélt szeretett volna...de persze csak kék számlaposat...mert az az igazi....

[ Szerkesztve ]

(#153531) vadászcsiga válasza ronin s8 (#153529) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Hülyén kérdeztem. Melyik használt sub a legolcsóbb és miért? Vagy nincs olyan széria amit valamiert nem komálnak a rajongók?

(#153532) Tulku válasza vadászcsiga (#153531) üzenetére


Tulku
veterán

Szerintem nincs...talán a no date ...de most az is ott tart...hihetetlen, hogy 2009-ben 750-ért adtam el az acélomat, most meg 1,5 környékén tart...jó befektetés....

(#153533) ronin s8 válasza vadászcsiga (#153531) üzenetére


ronin s8
senior tag

Nem nagyon. Pont a Sub valamiért nagyon kedvelt, fene se érti ezt, veszik, mint a cukrot. :F

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#153534) vadászcsiga válasza Tulku (#153532) üzenetére


vadászcsiga
félisten

14060?

Inkább a 114060 lehetett az.

[ Szerkesztve ]

(#153535) Tulku válasza vadászcsiga (#153534) üzenetére


Tulku
veterán

Hát én eztet nem tudom...az enyém dátumos volt és 6-os is volt a típusban(még nem belső gravíros volt)...asszem 16610...de nem mindegy? :) ...úgy sincs most...de nagyon szerettem...

Nekem most már csak akkor lesz, ha rám szakad a mindenség...

(#153536) Shingen válasza ronin s8 (#153511) üzenetére


Shingen
addikt

Komoly. :D

風林火山

(#153537) Lami66 válasza Lami66 (#153500) üzenetére


Lami66
őstag

(#153538) Bicskás válasza Lami66 (#153537) üzenetére


Bicskás
tag

Végre egy szép óra.

(#153539) C0RVUS válasza Lami66 (#153537) üzenetére


C0RVUS
tag

Szép ez krákágyil. Gondolom, nem a vietnamiensis verzió, vagy igen?

(#153540) Lami66 válasza C0RVUS (#153539) üzenetére


Lami66
őstag

Ez európai. Ilyet nem mernék csak úgy a távolból megrendelni. Nem attól tartok, hogy átvernének. Bizonyos árszint felett mindenképpen meg akarom tapogatni a szíjat mielőtt megveszem. Ha nem elég puha és hajlékony, akkor felejtős. Ezeket a tulajdonságokat a legjobb, legnagyobb felbontású fényképről sem lehet megállapítani.
Inkább maradok az elérhető távolságban levő kézzelfogható kínálatnál.
Az utóbbi egy hónapban végigtapogattam a Hirsch és Rios csaknem teljes palettáját, és nem volt könnyű a választás. Ugyanis nem voltam elájulva még az 50 ezres szíjaktól sem (pl. Hirsch London, Earl), de mindenképp akartam egy eredeti krokodil szíjat. Így kompromisszumos megoldásnak maradt ez: Hirsch Regent. Kinézetre nagyon tetszik, de komfortban elbújhat a strucc szíjam mögött.

Oreyus
Köszi!
Sejtem miért mondtad, hogy végre :)

:)

[ Szerkesztve ]

(#153541) Bicskás válasza Lami66 (#153540) üzenetére


Bicskás
tag

Tetszik, istenbizony, zöldben elfogadnám.

(#153542) Lami66 válasza Bicskás (#153541) üzenetére


Lami66
őstag

Tudom, hogy órában a zöld a kedvenced. Sajnos a zöld szín óráknál nem annyira elterjedt.
Erroyl is csak fekete, fehér és kék számlapos van. De ki tudja,... még csak két éve léteznek :)

(#153543) C0RVUS válasza Lami66 (#153540) üzenetére


C0RVUS
tag

Hmm... Azt tudtad, hogy egy ilyen szíj árából két Amfíbiát is lehet venni?! :U :DDD

(#153544) Misi1979 válasza Wg5113 (#153450) üzenetére


Misi1979
őstag

Electric blue?:) Gratula!

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#153545) Lami66 válasza C0RVUS (#153543) üzenetére


Lami66
őstag

A Seiko 5-ösöm is jóval olcsóbb volt, még vietkong krokó szíjjal együtt is.
Egyébként nekem valami hasonló érzésem van ezekkel a több tízezres szíjakkal kapcsolatban:
[link]

(#153546) vadászcsiga válasza Tulku (#153535) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Félreértettem, azt hittem a tied is dátum nélküli volt. A mindenség egy bank ha jól értem :)

(#153547) Bicskás válasza Lami66 (#153542) üzenetére


Bicskás
tag

Most egy Airavata nevű óra tetszett meg, de nem tudom, hogy hol lehet megvenni, a WatchUSeek oldalára meg nem vagyok beregelve, ami azért releváns, mert az elemző cikk egyik linkje állítólag oda mutat, de nekem asszongya a króm, hogy az oldal nem elérhető.

(#153548) g0n21 válasza vadászcsiga (#153524) üzenetére


g0n21
senior tag

14060, 1,1millio HUF. Chronon most ez a legolcsóbb.
De lineárisan emelkedik, tehát nem kiemelkedően olcsó. 16610 1,4m, 16610lv (zold) 1,8m, 116610 szinten 1,8-2m-től.

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#153549) Lami66 válasza Bicskás (#153547) üzenetére


Lami66
őstag

Csinálj egy regisztrációt. Pár perc, és csak egy email cím kell hozzá. Én is kénytelen voltam oda regisztrálni, mert a mywatchmart-os hírdetés linkje vitt volna a watchuseekre. Onnan halásztam az Erroyl-t. Azóta sem léptem be egyik oldalra se.

(#153550) C0RVUS


C0RVUS
tag

Ha már megint rákezdtem:
Múltkor a nyócszögű tok kapcsán kihagytam ezt a gyártástechnológiai elmebajt. Állítólag, habár nagyobbak, az újakat is ezzel gyárcsák.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.