Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#150601) g@bo


g@bo
nagyúr

uraim, őrlődés ide v oda, normális tissot órára nincs lém.

ezt néztem. eco, zafír üveg. a békás csat nem tetszik, de ez van

[link]

vélemény? vagy spóroljak még? :R

(#150602) vadászcsiga válasza g@bo (#150601) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Tissot Le Lockle amire ez a citizen akar hajazni, szokott lenni használtan fb-n ennek a duplájáért. Arra lehet hogy érdemes lenne még spórolnod.

[ Szerkesztve ]

(#150603) fagyalllo válasza g@bo (#150601) üzenetére


fagyalllo
őstag

Kvarc Tissot-ra nem spórolj.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#150604) g@bo válasza fagyalllo (#150603) üzenetére


g@bo
nagyúr

ne spóroljak?

ezzel szemeztem, de kétfélszeres ár. [link]

tissot kb 99e.

(#150605) Kimmuriel válasza g@bo (#150604) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Ühüm... Young78 fórumtársat kerested már? Lehet, hogy tud neked segíteni a beszerzésben, valamivel barátibb áron. :U

(#150606) fagyalllo válasza g@bo (#150604) üzenetére


fagyalllo
őstag

A Certina nagyon szép. Ha nem érdekel az óra belseje, akkor nem próbállak lebeszélni róla.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#150607) g@bo válasza Kimmuriel (#150605) üzenetére


g@bo
nagyúr

még nem, melyik márkában érintett?

mi van a certinában belül ennyiért? :D

(#150608) Kimmuriel válasza g@bo (#150607) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Tissot, Certina egészen biztosan. Szerintem érdeklődj nála privát üzenetben: [link]

(#150609) g@bo válasza Kimmuriel (#150608) üzenetére


g@bo
nagyúr

:R

(#150610) fagyalllo válasza g@bo (#150607) üzenetére


fagyalllo
őstag

ETA F06.111

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#150611) alphaville válasza vadászcsiga (#150600) üzenetére


alphaville
aktív tag

A Casioban nem a szenzorok pontosságával van baj, inkább az èletszerűtlen használatukkal. Le kell venned az órát a csuklódról 15-20 percre ahhoz, hogy valós mèrèsi eredmènyeket kapj. Ha ez megtörtènik pontos a mutatvány. A Seiko bizonyára nem követte e pèldát.

[ Szerkesztve ]

(#150612) g@bo válasza fagyalllo (#150610) üzenetére


g@bo
nagyúr

mi a baj vele?

nem túl szép. :D

(#150613) vadászcsiga válasza alphaville (#150611) üzenetére


vadászcsiga
félisten

De ahogy írjak a magasság meghatározásával is gondja van.

(#150614) fagyalllo válasza g@bo (#150612) üzenetére


fagyalllo
őstag

Semmi baj nincs vele, ez a legnagyobb pozitívuma.

Amúgy szerintem nem csúnya, az a Tissot Classic Dream bele: [link]

[ Szerkesztve ]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#150615) alphaville válasza vadászcsiga (#150613) üzenetére


alphaville
aktív tag

Azt sajnos nem tudom! Nem volt alkalmam kipróbálni. :)

(#150616) pilóta válasza vadászcsiga (#150613) üzenetére


pilóta
nagyúr

Az enyémnek nincs semmi gondja a magasság meghatározásával, szerintem a többiekének sincs. Természetesen légnyomást mér, és ez alapján számol magasságot, a légnyomás meg változik ugye. De amíg nem találják fel a radaros magasságmérőt karóra méretben és fogyasztásban, nem is nagyon lesz más... :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#150617) vadászcsiga válasza alphaville (#150615) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Kilencediken laksz vagy mi. Akkor? :D

Pilota
Tegnap nem olvastad a fórumot?

[ Szerkesztve ]

(#150618) Deskdiver válasza vadászcsiga (#150600) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Semmit nem tudok róla csak belebotlottam. Azt látom ,hogy van rajta bluetooth is.

(#150619) pilóta válasza vadászcsiga (#150617) üzenetére


pilóta
nagyúr

Olvastam és írtam is, de nem értem mire gondolsz. A hőmérsékletet írták többen, hogy nem pontos, csak levéve (ami valahol természetes, hiszen a testhő bezavar, ha rajtad van...), a magasságról csak annyit írtunk, hogy a légnyomás miatt változhat. Ahogy minden magasságmérőnél, még a többszázezres repülős műszereknél is így van, ez nem az óra vag a szenzor hibája, hanem természeti törvény...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#150620) vadászcsiga válasza pilóta (#150619) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ezekre gondolok:
"A hőmérő - ahogy előttem is mondták - csak levéve és sokat várva mutatja a környezeti hőt, iránytű teljesen okés, viszont a magasságmérő, mivel ugyanúgy mint a barométer, a levegőnyomás változásából kalkulál, időről időre elmászik. Arra jó, hogy egy túra alkalmával megtudd, mekkora szintkülönbséget küzdöttél le, de ha pontos értékeket akarsz, akkor utána kell állítani olyan helyen, aminek ismered a magasságát.

(#150621) pilóta válasza vadászcsiga (#150620) üzenetére


pilóta
nagyúr

Így van. Erről beszélek én is. Csak ez nem hiba, hanem minden légnyomás alapú magasságmérőnél értelemszerűen meglévő dolog. Mást meg még nem nagyon találtak fel, ami jobb lenne...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#150622) resool


resool
aktív tag

Valaki tud ajánlani jó loupe-ot?

(#150623) vadászcsiga válasza pilóta (#150621) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ja értem. Így már más. Akkor nekem tényleg vagy marad a telefon, vagy valami gps-es óra.

Akkor ebben a szörnyetegben is ugyan ilyen a szenzor?

[ Szerkesztve ]

(#150624) pilóta válasza vadászcsiga (#150623) üzenetére


pilóta
nagyúr

A GPS sokkal pontatlanabb. Simán ugrik 10 métereket pár másodpercen belül is, attól függően, hogy épp hány műholdat lát és a pontossága is 10 méteren kívül van. Próbáld ki valamilyen ismert magasságú pontnál.
Én futni szoktam mobilos Runkeeperrel Szegeden. a város legmagasabb és legalacsonyabb pontja 5 méteren belül van, amerre futok, ott még annyi eltérés sincs, de a Runkeeper mindig örül, hogy 10-20-30 méteres szintkülönbségeket győzök le :D A Casio szerint meg nincs semmi változás...

Elég pontos a légnyomás mérés ne aggódj emiatt. Amikor elindulok repülni, akkor induláskor beállítom a magasságmérőt, amikor leszállok pár óra múlva, akkor általában méterre pontosan ugyanannyi, néha pár métert elmászik, ha változik az időjárás. Ez mondjuk nem óra, hanem ilyesmi repülős műszer:[link], de ugyanúgy légnyomást mér, mint az órában lévő szenzor.

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#150625) vadászcsiga válasza pilóta (#150624) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Na pedig már majdnem temettem a protreket :)

Telefonon szoktam rögzíteni az útvonalat, különböző ausztriai hegyeken általában pontos. Egy egy hüttén mindig ott a magasság a táblán.

[ Szerkesztve ]

(#150626) Kimmuriel válasza pilóta (#150624) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Nekem az összes magasságmérős cucckerájjal az a bajom, hogy töltés nélkül hamar kipurcannak, lepedőnyi nagyságú napelemeket meg nem vagyok hajlandó magammal cipelni! :DDD Már csak a plusz súlya miatt sem, no meg nincs is hova tenni, ezeknek nagyon nagy felületet kell biztosítani. :(
Jó lenne, ha egyszer lenne már vmi klassz kis strapabíró óra erre emberi méretben!

Mondjuk a Barigo Penta 55 pont valami ilyesmi analóg szerkezet, csak a maga 45 mm-es tokméretével nem épp a női vonalat képviseli... :DDD

(#150627) pilóta válasza Kimmuriel (#150626) üzenetére


pilóta
nagyúr

Egy Protrek Casio nem nagy és nem purcan ki hamar, fél évig simán bírja sötétben is, ha meg éri fény, akkor soha nem merül le...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#150628) vadászcsiga válasza Kimmuriel (#150626) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Milyen cucckerájról beszelsz ami ilyen hamar lemerül?

(#150629) Kimmuriel válasza pilóta (#150627) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Nem nagy? :Y Csak néhányat néztem meg, mindegyik nagyobb volt 50 mm-nél...

vadászcsiga: pl. a Suunto-k (tudomásom szerint)

[ Szerkesztve ]

(#150630) phranxinatra válasza vadászcsiga (#150620) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

- Erzsike, egy malomban őrlünk.
- Én nem dolgozom.

(#150631) WiZARD válasza resool (#150622) üzenetére


WiZARD
addikt

Állítólag ez a legjobb ;)

Olcsóbbnak valami nem túl gagyi triplet-et néznék.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#150632) 485 válasza redzsi (#150582) üzenetére


485
aktív tag

ez ilyesmi? [link]

(#150633) pilóta válasza Kimmuriel (#150629) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hát mondjuk csukló kérdése, nekem pont jó :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#150634) Deskdiver válasza Kimmuriel (#150626) üzenetére


Deskdiver
senior tag

:)

(#150635) Kimmuriel válasza Deskdiver (#150634) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Igen, és most erre szépen pakold rá a jégcsákányt, a hágóvasat, a túrabotot, a sisakot, a polifoam-ot, a kötelet, meg esetlegesen a sílécet... Ja hogy nincs neki hely? :DD
Ez egy városi daypack, hardcore túrázáshoz nem sok köze van.

Pl. a Berninára (saját fotó) én tuti nem próbálkoznék ilyennel.

(#150636) Deskdiver válasza Kimmuriel (#150635) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Túrázásról beszéltünk nem hegymászásról és hardcore túrázásról. :D Ne hidd ,hogy azokra nem gondolnak akik komolyban nyomják. [Profipack]

Egyébként ha elolvastad volna amit tegnap írtam neked akkor nem ismételgetnéd ,hogy a Suunto hamar lemerül. Mint írtam a tegnapi Core elemes. 1 évig bírja. Annyi idő gondolom elegendő egy túrához, plusz helyszínen cserélhető benne az elem akár egy pénzérmével. A Suunto Vector/Core/T-6 vagy akár a Timex WS4 többször megjárta az Everest-et szóval annyira gáz nem lehet. :DD Az én Garmin-om pedig 5-6 hetet simán kibír egy feltöltéssel. Szóval igazából nincs is túl nagy szükség a napelemes hátizsákra...

[ Szerkesztve ]

(#150637) Kimmuriel válasza Deskdiver (#150636) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Én nem hegymászásról beszélek, hanem magashegyi túrázásról.
És a Suunto Core bekapcsolt magasságmérő mellett bírja 1 évig? :Y
Illetve a Garminod is kihúz 5-6 hetet ugyanígy folyamatosan működő altimeter mellett?

A nyolcezresek alaptáborában hatalmas napelemes töltők vannak, ott nem cipeled végig az egész hegyen a full cókmókodat, hanem időről időre visszamész a ledepózott cuccodért: [link]

(#150638) Sanki


Sanki
addikt

Nemrég írtam, hogy az orientem indexei el vannak csúszva, DFI-s vásárlás, írtam is nekik, ma kaptam választ:
Fel kell keresnem a helyi (vagy bármelyik) Orient szervizet. Ami az orient honlap szerint a swisstime.hu.
Plusz ki kell tölteni a garancialapot.

Dear Buyer,
Thanks for your mail.
You may take the watch to any Official Orient Service Centre - http://www.orient-watch.com/support/service/
The warranty is not filled in, in case of returns, it is however stamped with our company chop.
Please take the warranty and fill in details, you may refer to the
instructions in this site;
http://www.orient-watch.com/support/manuals/
All details can be found at the back of the watch.
Model No: Your watch's model
Case No : Starts with the calibre or movement
Date of Purchase: Date you received the watch
If you are confused, please inform us your order number and the
letters and numbers you can see at the back case.
Kind Regards,
DFI

(#150639) resool válasza WiZARD (#150631) üzenetére


resool
aktív tag

Köszi, otthonról csekkolom, munkahelyemen le van tiltva. :(((

[ Szerkesztve ]

(#150640) Deskdiver válasza Kimmuriel (#150637) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Bocs ,csak azokat a dolgokat a fotódon hegynek néztem. Ok. legyen magashegyi túra. :) Igen a Suunto Core bírja 1 évig. Mivel a légköri nyomásból számolja a magasságot és az pedig folyamatosan megy a Core-ban ,hogy tudja rögzíteni az időjárás trendet 4 napra visszamenőleg és a viharriasztás miatt. Igaz ,hogy egy Casio Protrek-nél még ennyi gond sincs mert napelemes de sok profi jobbnak tartja a Sunnto szenzorait és funkcióit. Garmin-nál is úgy értettem a 5-6 hetet ,hogy összes szenzor on ,viszont GPS és Bluetooth off. Ha minden be van kapcsolva 8-10 óra.

[ Szerkesztve ]

(#150641) C0RVUS


C0RVUS
tag

Iránytűt értem. Barométert is meg tudom magyarázni talán, ha nagyon akarom. De hiába gondolkodom már egy ideje, nem tudok rájönni, hogy minek kell túrázáshoz magasságmérő. :F

(#150642) vadászcsiga válasza C0RVUS (#150641) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Semmi nem kell egy túrázáshoz csak egy jo bakancs. Többi csak érdekesség gyermeklelkű felnőtteknek :)

(#150643) Deskdiver válasza C0RVUS (#150641) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Magashegyi túrázáshoz? Képzeld el ,hogy mászol egy hegyet és azt is tudod ,hogy milyen magas. A magasságmérővel meg tudod határozni az emelkedésedet egységnyi idő alatt. Szóval nézed a magasságmérődet és látod ,hogy rohadt lassan mászol és elkezdesz azon gondolkodni hogy napnyugta előtt nem biztos ,hogy felérsz és utána le. Mivel nem szeretnél sötétben ,félig megfagyva botorkálni lefele vagy belehúzol vagy visszafordulsz. Ne legyél olyan aki az éjszakát egy nagy hideg ,hegyen tölti... :)
(a példa csak fikció nem vagyok hegymászó :) )

[ Szerkesztve ]

(#150644) C0RVUS válasza vadászcsiga (#150642) üzenetére


C0RVUS
tag

...és (#150643) Deskdiver

Most már értem. Visszatért a lelkibékém. :R :)

(#150645) Kimmuriel válasza Deskdiver (#150643) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Igen, ez egy nagyon jó példa, amit mondasz! :K

Vagy mondjuk tudod azt, hogy 4400 méteren kell lennie egy menedékháznak vagy egy bivakhelynek, a magasságmérőd pedig már 4550 métert mutat, akkor jó eséllyel eljöttél mellette úgy, hogy nem vetted észre, ezért célszerű lehet visszafordulni és jobban szétnézni a lentebbi szakaszokon.

Még egy előny eszembe jutott, hogy miért is jobb a barometrikus magasságmérés a GPS alapúval szemben: fordítva is tudod alkalmazni, vagyis nem magasságmérőként, hanem időjárás előrejelzőként! :D Például egy kicsit elszámítottad magad, és nem bírod krafttal, mert eléheztél, ezért megállsz kajálni. Mondjuk egy bögrés levest akarsz rittyenteni, és peches vagy mert épp fogyóban a vized, akkor bizony kénytelen leszel hóból olvasztani, ami azért nem két perces hadművelet. Telik az idő, és azt látod, hogy a magasságmérőd megbolondult, össze-vissza mér, pedig egy centit nem mozdultál. Mire következtetsz ebből? Gyorsan változó légnyomás, ideje menedéket keresni, mert jön a vihar! :D

Deskdiver, attól még hogy fölmész egy hegy tetejére, az nem lesz hegymászás. Az Alpokban számos olyan két- ill. háromezres (sőt négyezres!) csúcs van, amit egy jobb erőben lévő, sima mezei koca túrázó is teljesíteni tud, simán föl lehet túrázni a csúcsig minden különösebb mászóhadművelet nélkül. Ez a klasszikus trekking kategória.

[ Szerkesztve ]

(#150646) Deskdiver válasza Kimmuriel (#150645) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Nem kell fordítva alkalmazni a Suunto ezt alapból tudja. Jelez ha hirtelen rossz idő közeledtére jellemző légnyomásváltozás van. Csak ne felejtsd el kikapcsolni ha nincs rá szükség, mert lehet hogy hajnal negyed négykor ébreszt fel. (Tapasztalat. :) ) Én csak bringázásra használom ezeket az órákat meg néha "koca túrázni". Mostanában nagyon néha... :)

[ Szerkesztve ]

(#150647) vadászcsiga válasza Kimmuriel (#150645) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Kicsit túltoltad :)

Es ezeken 2-3 ezres csúcsok tetején mindig ott van egy hütte ahol jókedvű osztrák, nemet nyugdíjasok eszik az apfelstrudelt, es leesett állal kérdezem magamtól hogy ezek hogy jutottak ide fel amikor én már az utolsókat rugom?

[ Szerkesztve ]

(#150648) Kimmuriel válasza Deskdiver (#150646) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Na most már kezdek komolyan kíváncsi lenni rá! :)

vadászcsiga: De miért is? :U

(#150649) 485


485
aktív tag

Ha már ennyire túrázik mindenki, van egy atech navigatorom. Fogalmam sincs, mennyit érhet, nem is tudom hogy működik, de nem is érdekel. Meghirdetném, mondanátok rá egy árat? Azt látom, h magasságot, hőmérsékletet mér, meg iránytű, ja és a legnagyobb király a vízszintmérő. Köszi

(#150650) g0n21


g0n21
senior tag

Túltoltátok... :DD

Kronometer.hu // nick: Gonzi // Cartier Santos 100 XL 1,8m // Cartier Ronde Croisiere 1,55m // Cartier Santos Dumont small ar-ac 1,7m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Breitling Chronomat B01 42mm 2,2m

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.