Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#150401) vadászcsiga válasza Deskdiver (#150390) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Az echte leder igaz. Arra a vékony bőrre vonatkozik amire nyomtatták.

(#150402) Sanki válasza bucsher (#150355) üzenetére


Sanki
addikt

Nyílván nem várom el azt, hogy mikronpontosan legyen minden a helyén, ezzel tisztában vagyok, hogy 30 ezres óra nem lesz ilyen. Viszont itt majdnem mm-ekről van szó.

(#150356) @mriya@: igen, csak akkor látszik, ha szemből nézem, de így már a tudat bennem van. Eddig közel 1 hónap alatt észre se vettem..

(#150358) von toth: ez most az én képemre mondtad? Én megszámoltam, de 60 kis vonalka van.

(#150361) Deskdiver: na, legalább tudom, hogyan kell megfogalmazni. :DDD Köszi.

Köszönöm mindenkinek a válaszát. Az biztos, hogy írni fogok a DFi-nek, aztán kiderül mi lesz a vége. Ha gondoljátok majd leírom.

(#150403) MDRobertB


MDRobertB
csendes újonc

A Sellita témához...

Én 2,5 hónapja vettem egy Sellita SW200 elabore szerkezettel készült Bulovát. Állítva nem volt, gyárból kijövet a következőket tudja 24h alatt:
- korona fölül: 16 sec késés
- korona alul: 2 sec késés
- számlap fölül: 3 sec késés
- számlap alul: 1 sec késés
- hordva: 2 sec késés (méréskor 12 órát hordtam és akkor késett 1 secet).
Jó lenne, ha valamelyik pozícióban kicsit sietne, mert akkor lehetne kompenzálni a késést, de én így ezzel is teljesen elégedett vagyok, hiszen 1 percen belül tartható egy hónap alatt. Csak arra kell figyelnem, hogy ne koronával felfelé tegyem le. :DD

(#150404) Penty válasza MDRobertB (#150403) üzenetére


Penty
tag

Én egy hónap után még a kísérletezésnél tartok, de eddig a kb. 3mp/24h sietés volt a maximum, amit sikerült kisajtolni belőle úgy, hogy a számlap felfelé állt (ezt pont az elmúlt egy-két napban próbáltam), és persze az órát hordom rendszeresen, nagyjából 9-10 órát naponta. A két oldalfekvős pozícióban kb. 0.1 és 1.5 mp között váltakozott. Szerintem még a hőmérséklet is beleszól némileg, hogy mennyire pontos az óra. Mindenesetre folytatom a kísérletezést, aztán remélhetőleg pár hónap alatt meglesz, hogy melyik a legjobb nyugalmi pozitúra... az óra számára. :)
Szerencsére nálam sietés van, nem késés, ezt könnyebb korrigálni. Meg talán jobb is, ha egy óra kicsit siet, nem pedig késik.

[ Szerkesztve ]

(#150405) Lami66 válasza Deskdiver (#150400) üzenetére


Lami66
őstag

Kellemetlen meglepetés lehetett, nem szeretnék hasonló élményben részesülni. A vásárlás előtt volt egy rövid levelezés az eladóval, melyben megerősítést kaptam, hogy nemcsak az általam kiválasztott, hanem az összes egzotikus bőr szíjuk valóban olyan állat bőréből van, amelynek írják. Nem mintázottak (nem patterned, nem grain).
Én inkább mástól tartok. Attól, hogy kényelmetlenül merev lesz a szíj. Az utóbbi időben elég sok bőrszíjat megtapogattam, és megmondom őszintén elég sok példány csalódást okozott (10-30 ezres kategória). Nekem a puha, hajlékony bőrszíj jön be. A keményebb, merev szíjakat kényelmetlennek érzem, bármilyen igényes kidolgozásúak. Lehet, hogy számomra ez lesz a netes vásárlás legfőbb ellenérve. Hiába szép, hiába egzotikus, ha nem tudom mennyire puha. Ezért lehet, hogy inkább olyanokat veszek amiket előtte meg tudok fogdozni.
A strucc szíj totál véletlen dolog volt, csak megtapogatni akartam pár szíjat, de ez annyira puha és hajlékony, hogy nem hagytam ott.

(#150406) 485 válasza resool (#150368) üzenetére


485
aktív tag

Ezzel még tartoztam.

(#150407) von toth válasza fagyalllo (#150392) üzenetére


von toth
tag

Saját?

(#150408) madarasz92 válasza Lami66 (#150405) üzenetére


madarasz92
őstag

Krokó szijra esetleg adsz linket? :) Vagy erre az eladóra?

(#150409) Macyke82


Macyke82
tag

Na, a Ronda AG is beszállt a 3 mutatós automata werkgyártó businessbe.
R150, 25 kavics, 40 óra járástartalék, 4 év fejlesztőmunka.
Kíváncsi vagyok mennyire lesz elterjedt és konkurenciája a többieknek.

[ Szerkesztve ]

(#150410) Lami66 válasza madarasz92 (#150408) üzenetére


Lami66
őstag

Ment pü.

(#150411) Deskdiver válasza madarasz92 (#150408) üzenetére


Deskdiver
senior tag

(#150412) von toth válasza Macyke82 (#150409) üzenetére


von toth
tag

Ismerős ez már valahonnan...

(#150413) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!

Ma szereztem egy ilyet. :)
Régóta tetszik és most végre sikerült megkaparintanom, Myota OS21 szerkezeten alapul, egy 2000 darabos limitált széria 956. tagja. :)
Mit gondoltok?

Üdv, Balázs

(#150414) Macyke82 válasza von toth (#150412) üzenetére


Macyke82
tag

Mármint a cikk?
Egy német magazinból fotóztam.

(#150415) von toth válasza Macyke82 (#150414) üzenetére


von toth
tag

Nekem a werk ismerős

(#150416) vadászcsiga válasza von toth (#150415) üzenetére


vadászcsiga
félisten

9015

(#150417) Deskdiver válasza von toth (#150415) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Sejtem mire gondolsz. Így egyszerűbb. Szerintem még nagyon keveset tudunk egy fotóból ,hogy ki lehessen jelenteni valamit. Már most látszik jó pár különbség.

(#150418) von toth válasza Deskdiver (#150417) üzenetére


von toth
tag

Masszivnak tunik,de sztem eta klon

(#150419) Deskdiver válasza von toth (#150418) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Ha 2824-re gondolsz akkor az meg Eterna 1541 klón. Az óraipar már csak ilyen. :)

(#150420) vadászcsiga válasza gooool (#150413) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Hogy jól jártál azzal a hátlapnyitóval :D

(#150421) bucsher válasza gooool (#150413) üzenetére


bucsher
őstag

Hogy reméljük nem fizettél sokat érte

In the pipe - five by five!

(#150422) WiZARD válasza von toth (#150418) üzenetére


WiZARD
addikt

Azert a kepen eleg masnak tunik...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#150423) alphaville válasza gooool (#150413) üzenetére


alphaville
aktív tag

Hogy 956-ban hunyt el Gilbert Burgundi herceg. :)

[ Szerkesztve ]

(#150424) TeeJay


TeeJay
félisten

adjatok tanácsot nekem
Seiko Sportura Kinetic GMT órát nyugodt szívvel megvehetem vagy inkább ne?
Steinhart Ocean GMT-t néztem eddig ami picit olcsóbb viszont ugye automata és sosem lesz ilyen pontos mint egy Kinetic GMT meg nincs is idehaza olyan üzlet ahol meg tudnám nézni stb...
ez a Seiko óra nagyon tetszik és imádom ha mozgani kell a karomon a működéshez viszont automata órát kihagynám mivel van hogy 2napig nincs rajtam és örökké húzhatnám fel ami nem túl jó ráadásul azok kevésbé pontosak is mint ez
van valami ellenvélemény a Kinetic GMT-re?

erről van szó amúgy 2 színben jön be
[link]


Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#150425) Deskdiver


Deskdiver
senior tag

Mai sötét zug kocsmázós. :)

(#150426) #42007296 válasza Deskdiver (#150425) üzenetére


#42007296
törölt tag

ez a koncepció most ugy néz ki mintha zöld lünetta és számalap lenne....nagyon el bírnám igy viselni a csukómon :)

Más:
Követem a fagyallo által linkelt eBay-s licitet.....sajnos lemaradok róla , úgy néz ki...rámlicitáltak bőven ...sajnos.....
De innen is köszönöm a figyelemfelhívást neki! :)

(#150427) fiktív1 válasza Deskdiver (#150425) üzenetére


fiktív1
tag

:K Lett ilyened? Én imádom.

(#150428) Deskdiver válasza fiktív1 (#150427) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Kétszer akartam már rendelni. Mind kétszer "out of stock" volt. Most végre megvan és nem csalódtam. Hol adnak még zafír lünettát ebben az árkategóriában? (a Prometheus-on kívül ami japán werk-es és a lünettának olyan hangja van mint egy orosz csörlőnek.) Főnyeremény azoknak akik csórók a Rolex Deep Sea-hez. Én pont az vagyok. :)

(#150426) Rhcspsz01 Sajnos csak a kocsmai lidércfény okozta a szín anomáliát.

[ Szerkesztve ]

(#150429) fiktív1 válasza Deskdiver (#150428) üzenetére


fiktív1
tag

A hangja csodaszépen beáll ennek is a kezdetek után gyönyörű rüccögősre, ahogy bezsírosodik. Fények játéka az órán és a lünettán csodás, csak figyeld majd meg! Gratulálok hozzá! Nagyon pontos, remélem nálad is az lesz!

[ Szerkesztve ]

(#150430) fagyalllo válasza #42007296 (#150426) üzenetére


fagyalllo
őstag

Várhatóan a piros és zöld volt a legnépszerűbb, de azok is megálltak 40-nél, a fekete pedig 79$-nál végzett. Van több darab, lehet próbálkozni.

TeeJay: Nekem a fehér van, merem ajánlani. A 015 még rendelhető Szingapúrból, vagy mindkettő az ebay-ről UK eladóktól, az itthoni áraknál jóval olcsóbban.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#150431) gooool válasza vadászcsiga (#150420) üzenetére


gooool
őstag

Legalabb tudom mire valo. :D En azt hittem ermetszo ha ongyilkos hajlamaim lennenek. :DDD

bucsher:

Az ingyennel nem sok olcsobb megoldas van. :))

alphaville:

Akar az is lehet, ennyire sose voltam jo toribol. :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#150432) t_a_m_a_s válasza gooool (#150431) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Annak ellenére, hogy egy geek órabuzi számára nem képvisel különösebb értéket, hisz valószínűleg valami olcsó tucatszerkezet van benne, leld benne sok örömöd, viseld egészséggel! Ha régi vágyad volt, ez a legfontosabb, nem az hogy mi mit gondolunk ;)

Holnap majd jól beletépünk...

(#150433) g@bo


g@bo
nagyúr

(#150434) von toth válasza WiZARD (#150422) üzenetére


von toth
tag

Masszívabb rotorfelfüggesztés, de a lényeg hasonló, csak a csapágylemezben a járat elforgatva van elrendezve (hogy zsépen fejezzem ki magam) de hidd el az ős közös. .....

(#150435) @mriya@ válasza WiZARD (#150422) üzenetére


@mriya@
őstag

Elhiheted, az ősük közös, még ha teljesen másmilyenek is. ;)

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#150436) von toth válasza @mriya@ (#150435) üzenetére


von toth
tag

Igen, például van benne motorrugó :DD

(#150437) gipsztigris válasza t_a_m_a_s (#150432) üzenetére


gipsztigris
addikt

De egy "geek órabuzi" is adhat tisztességes választ, ahogy most te is tetted és nem úgy, ahogy az előző válaszadók.....szerintem. :)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#150438) gprspeter


gprspeter
senior tag

567€-ért már nem olyan rossz az új Glycine (Special deal)

De mitől lett 12,40mm, mikor az összes többi 10,6...

(#150439) properttl


properttl
csendes tag

Sziasztok!
Nem nagyon értek az órákhoz, általános utcai hétköznapi használatra szeretnék nézni magamnak.
Azt olvastam, hogy a Quartz szerkezet az inkább az olcsóbb órákra jellemző. Ami elsőre megtetszett az 47000 Ft...és ezt is az hajtja.
Azt szeretném kérdezni, hogy attól még lehet-e jobb mint az 1-10 ezer forintos társai, vagy csak a nevet fizetem ?
(http://www.orashop.hu/markak_5/paul_hewitt_162/paul_hewitt_ferfi_ora_-_ph-sa-s-st-b-n-20s_-_sailor_line_24248) erről lenne szó.
Előre is köszi :)

(#150440) 485


485
aktív tag

Szép esős szombatot!

Ehhez mit szóltok? '65-ös. Mit lehet tudni a modellről?

(#150441) V-I-D-A


V-I-D-A
aktív tag

Uraim!
Mi a belépőszintű ajánlott automata NŐI karóra manapság? :F
Feleségem ácsingózik manapság automata után, hiába mondom neki, hogy asszonynak mechanikus nem való! :DD
Konkrét elképzelés nincs, harmincas korosztály. :)
Mik az alternatívák? Külföldi rendelés is játszik. :K

(#150442) Lami66 válasza V-I-D-A (#150441) üzenetére


Lami66
őstag

Addig örülj amíg automata órára ácsingózik :)

(#150443) V-I-D-A válasza Lami66 (#150442) üzenetére


V-I-D-A
aktív tag

Megkívánta tőlem. 😃
Eddig csak a divatórák érdekelték!

(#150444) squir válasza V-I-D-A (#150441) üzenetére


squir
aktív tag

Összeget nem írtál, így azt mondanám Orient. Vagy ha tud rá vigyázni, akkor érdemes szétnézni a Vintage órák között. A női olcsóbb, mert kevesen keresik, gyönyörű állapotú darabok vannak. Mindenképpen acéltokosat keress.

(#150445) Mykeee0923 válasza V-I-D-A (#150441) üzenetére


Mykeee0923
csendes tag

Szerintem a sky-on nézz neki egy Seiko-t.. olcsón megúszod.. bátran ajánlom

(#150446) V-I-D-A válasza squir (#150444) üzenetére


V-I-D-A
aktív tag

Amíg nem tudom, hogy nem-e egy fellángolás részéről, addig nem feccölnék komolyabb øsszeget bele, ezért én is a japán vonalon gondolkodtam, csak mondom hátha van egy kimondott bevált modell, azt megmutatnám neki. :)

(#150447) V-I-D-A válasza Mykeee0923 (#150445) üzenetére


V-I-D-A
aktív tag

Sky-ról, duttyfree-ről is rendeltem már magamnak, szóval az nem gond, csak egy ajánlat kellene! Vagy kettő... ;)

(#150448) 5-ös kezelő válasza gooool (#150413) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Ha jól mutat a kezeden, a többivel ne foglalkozz. Hordd egészséggel.

TeeJay : Ha jó a mérete és tetszik, valamint az ára sem gond, vágj bele bátran.

485 : Szép.

V-I-D-A : Orient, v Seiko 5, ha még találsz. Feljebb Certina és Tissot. [link]

(#150449) andrisms válasza gprspeter (#150376) üzenetére


andrisms
aktív tag

Pont ezt nézegetem/kerülgetem egy ideje. Nagyon bejön ez a Tudor BB stílus, más alternatívája van 40e környékén?
Mondjuk ha tényleg Miyota, zafír és 20ATM, akkor nem lehet olyan vészes, kérdés minőségben milyen.. :F

(#150450) LXyber


LXyber
újonc

Sziasztok!!

Szeretnék egy automata órát venni és rátaláltam az ORIENT márkára.
Tudna nekem valaki felvilágosítást adni a márkáról mert elég kedvező áron vannak.
Megbízható, jó vétel lehet vagy inkább mást ajánlanátok?
Köszönöm a választ:

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.