Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#150301) Tiger. válasza 5-ös kezelő (#150293) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Nem a kijelzo miatt vagyok oda hanem a bl-es g-shockert. Jelenleg egy Garmin vivosmart hr van inverz kijelzos az is.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#150302) JDMKid válasza von toth (#150299) üzenetére


JDMKid
tag

volt olyan, hogy egy gs pontosságát kilométerekre találták meg magától az órától, úgy elmászott. :DDD

Buy the Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself.

(#150303) Macyke82


Macyke82
tag

(#150304) von toth válasza fagyalllo (#150300) üzenetére


von toth
tag

Szóval akkor Seikóról akkor tudjuk, hogy frissen gyártott, ha még mászik, mint a kínai kajánál. :D

(#150305) ronin s8 válasza fagyalllo (#150300) üzenetére


ronin s8
senior tag

Ez tény, hogy a rolexesektől származik. Kár lenne tagadni... :DDD

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#150306) alphaville válasza JDMKid (#150302) üzenetére


alphaville
aktív tag

Valóban kèpes elmászni, ezt a szakirodalom ún. "tènfergő órának" nevezi. Svájci kutatók azt is tudni vèlik, az akut lődörgès Ázsia egyes területeire jellemző. Ezen szempont alapján a legnagyobb figyelmet a rèszeg Seiko èrdemli, majd őt követi szorosan az ittas Citizen. :D

(#150307) vadászcsiga válasza alphaville (#150306) üzenetére


vadászcsiga
félisten

:D

(#150308) fagyalllo


fagyalllo
őstag

Orient Marine
WR100, koronazár, Japánból kb. 80k+áfa, de most az ebay-en egy szingapúri bolt licitre kirakott pár darabot, az eddigi aukciók 26-40k között zártak.

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#150309) ronin s8 válasza Macyke82 (#150303) üzenetére


ronin s8
senior tag

Csak halkan merem megjegyezni itt a hangos Seiko imádat közepette, hogy a linkelt fórum egy Spring Drive GS-ről szól, ami egy kvarcóra... ;]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#150310) madarasz92 válasza fagyalllo (#150308) üzenetére


madarasz92
őstag

Ide vele :)
A piros nagyon dögös! ;)

[ Szerkesztve ]

(#150311) C0RVUS válasza ronin s8 (#150309) üzenetére


C0RVUS
tag

Hát kvarc az éppenséggel nem nagyon van benne:[link]

(#150312) fagyalllo válasza C0RVUS (#150311) üzenetére


fagyalllo
őstag

Pedig van, a videóban 1:30-tól ott rezeg a jobb oldalon.

madarasz92: hajrá, van bőven!

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#150313) C0RVUS válasza fagyalllo (#150312) üzenetére


C0RVUS
tag

Valóban. :B

(#150314) phranxinatra válasza C0RVUS (#150311) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Attól ez még kvarcóra. :) Japán elektromos csellentyűcske. Ráadásul annyit kérnek érte, mint egy rendes óráért.

(#150315) resool válasza C0RVUS (#150311) üzenetére


resool
aktív tag

Igen, kvarc azért van benne, még ha nem is kimondottan kvarc óra, de mondjuk automata sem.
"1. Szabályozza a főrugó mechanikus energiáját.
2. Ennek az energiának egy kis részét elektromossággá alakítja, amely a kvarc-kristályokat működteti.
3. Mágneses erőt hoz létre, amely kontrollálja a szabályozókerék sebességét."

Szóval összességében tényleg tök jó dolog, de azért ne a Spring Drive-ot vegyük alapul pontosság terén.
Amúgy fingom nincs a GS automaták pontosságáról. Ehhez a részhez nem is szólok.

[ Szerkesztve ]

(#150316) C0RVUS válasza resool (#150315) üzenetére


C0RVUS
tag

Mindenesetre besz@rás. Nem mondanám, hogy teljesen értem, hogy működik, de ha jól sejtem, tényleg összehozták a mechanikus és a kvarc előnyeit. Ebben gondolom cserélni nem kell semmit. Megy, amíg el nem kopik.

#150314) phranxinatra: Hát... egy "kicsit" még többet is. :U

[ Szerkesztve ]

(#150317) resool válasza C0RVUS (#150316) üzenetére


resool
aktív tag

Én is csak tippelek, nem ástam bele magam, én valahogy úgy képzelem el, mint egy Eco-drive ot, csak nem nap tölti fel hanem mozgás. De majd fagyallo kijavít ha nem így van.

(#150318) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

állam nélkül maradt kedvenc seiko szponzoráltam a riói olimpiára

[link]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#150319) von toth válasza C0RVUS (#150316) üzenetére


von toth
tag

A billegő megmaradt, de a horgony és a gátkerék helyett elektromos szabályzás van, aminek a pontosságágáért egy kvarckristály felelős. Szóval ez egy mechanikus óra, csak a lefutást szabályozza egy áramkör, ami egyébként alig látható. Ezért érnek el vele nagy pontosságot. És itt nem azért olyan drága mert így szabályozzák, hanem mert az energiatárolást és leadást úgy kell szabályozni, hogy az szinkronban legyen egymással. Ezért fejlesztették vagy húsz évig.

Az, hogy egy mechanikus órában van kvarc szabályozás, az nem új dolog. Gondoljunk csak a elektromechanikus órák legfejlettebb korszakára.

(#150320) phranxinatra válasza resool (#150315) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Pár hónapja az óraportálon árult valaki egy GS SD Divert. Nagyon korrekt módon automatának hirdette, és még azt is volt pofája odaírni, hogy a COSC elbújhat mellette. Sajnos nem lehet az óraportálon kommentelni...

(#150321) Anti64


Anti64
csendes tag

Sector Mountain Master (ana-digi) karórához keresek kezelési utasítást. magyar vagy angol érdekelne. Ha valamelyik hasonló (Marathon,Dive stb) órához van, az is nagy segítség lenne, mert jelenleg kb az ébresztő és a stopper funkcit tudom kezelni, de jó lene az egész kezelési elvet megérteni. A buvesz18@freemail.hu-ra megköszönném a leírást. köszönöm

(#150322) fagyalllo válasza resool (#150317) üzenetére


fagyalllo
őstag

Én nem kategorizálnám, annyira egyedi megoldás. És egy logikus fejlesztés, mint benzinmotornál a duplatorkú Weber helyett elektronikusan szabályozott befecskendezés. Romantikus a karbi, meg minden, de az új egyszerűen jobb. :)

A mai SD szerkezetek rugóját (néhány Credor kivételével) automatika húzza fel...

[ Szerkesztve ]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#150323) C0RVUS válasza von toth (#150319) üzenetére


C0RVUS
tag

Na kábé ennyi, amit én is megértettem a seiko.hu jóvoltából. De akkor most ez tárolja is áramot? Vagyishogy ebben is kell ~tízévente kondit cerélni, mint az eco, kinetic satöbbiben?

(#150324) Deskdiver válasza phranxinatra (#150320) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Én úgy láttam a promo videóban ,hogy Seiko is automatának hívja. Végül is ott van minden benne ami miatt annak lehet nevezni. Szerintem is inkább külön kategória az SD mindentől. A COSC vs. SD dolgot nemtom ,de sokan elégedettek a pontosságával.

(#150325) C0RVUS válasza csabulaxi (#150318) üzenetére


C0RVUS
tag

Hát az államat én is keresem. :B
Minnyá alapítok neki egy országot.

(#150326) fagyalllo válasza C0RVUS (#150323) üzenetére


fagyalllo
őstag

Nem tárolja, csak termeli. Energiát csak a motorrugó tárol.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#150327) C0RVUS válasza fagyalllo (#150326) üzenetére


C0RVUS
tag

Na, hát akkor ez itt a lényeg. Akkor csak időnként egy kis olajcsere, mint egy mechanikusnál.

(#150328) fagyalllo válasza C0RVUS (#150327) üzenetére


fagyalllo
őstag

Pontosan. Csak mivel egyedi cucc, a szerviz nagyon nem olcsó, nem csinálja minden sarki szaki. És értelmes tulaj nem is bízná rá.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#150329) Macyke82 válasza ronin s8 (#150309) üzenetére


Macyke82
tag

Én hibridnek gondolnám.
A Hi Beat-et lett volna amivel lehet hasonlítani.

(#150330) C0RVUS válasza fagyalllo (#150328) üzenetére


C0RVUS
tag

Itt az elv a lényeg. Kőccség nem számít. :DDD

(#150331) WiZARD válasza fagyalllo (#150328) üzenetére


WiZARD
addikt

Mondjuk a roller hivatalos 800€ koruli szervizenel nem dragabb ez se, csak rollert minden sarki oras elvallal, mert annyira tucat ;)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#150332) g0n21


g0n21
senior tag

Jön valaki ma a Breitling butikba?

Kronometer.hu // nick: Gonzi // Cartier Santos 100 XL 1,8m // Cartier Ronde Croisiere 1,55m // Cartier Santos Dumont small ar-ac 1,7m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Breitling Chronomat B01 42mm 2,2m

(#150333) Bazsi101 válasza phranxinatra (#150314) üzenetére


Bazsi101
tag

Azért ez így túlzás, évtizedek alatt biztosan sikerült volna egy olyan minőségű tisztán mechanikus szerkezetet készíteni mint a rolex, egyszerűen más az irány amiben elindultak, nyilván tudatosan.

(#150334) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Hello.

Wesselényi utcában van egy antik órás. Van egy omegája 100k-ért, a 60-as évekből. Mindjárt megyek vissza hozzá, kicsit faggatni róla. Mit figyeljek oda és miket kérdezzek meg tőle? Érdemes ilyet venni?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#150335) phranxinatra válasza Deskdiver (#150324) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Automata kvarc :) Pontossággal, meg nyilván elégedettek, a high-end kvarcórákra nem szokott ilyen téren panasz lenni. Akárhogy is, az SD-t a mechanikus COSC-kal összemérni unfair.

(#150336) g0n21 válasza Oppenheimer (#150334) üzenetére


g0n21
senior tag

Relatíve nagy a kinálat ebből ennyiért.
A szamlap ne legyen patinás, vagyis inkább ázott, foltos, a mutatok megfeleljenek annak hogy geneve, vagy seamaster, a plexi közepén a tengelyek folott van-e Mini omega jel gravirozva a plexibe. A korona jelzett-e stb...
Ez egy egesz jo darab: https://www.facebook.com/groups/hasznaltorak/permalink/1669236936659379/?sale_post_id=1669236936659379

Nem az enyém.
A szij milyen (egy korrekt szij 10k), es ha mar órás, akkor dobja gél horométerre es a lengésszám ne legyen 250 alatt. Ha alatta van, szervizelni is kell lassan, az megint 10-20k.

Kronometer.hu // nick: Gonzi // Cartier Santos 100 XL 1,8m // Cartier Ronde Croisiere 1,55m // Cartier Santos Dumont small ar-ac 1,7m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Breitling Chronomat B01 42mm 2,2m

(#150337) phranxinatra válasza Bazsi101 (#150333) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

A Rolexet eddig még senkinek sem sikerült utolérni. Pontos, precíz, strapabíró, ugyanakkor a sarki órás le tudja szervizelni.
Különben meg van tisztán mechanikus Grand Seiko, hi-beat biztosan, meg talán normal-beat is. :)

[ Szerkesztve ]

(#150338) fagyalllo válasza phranxinatra (#150335) üzenetére


fagyalllo
őstag

tudom hogy tudod, de ha valaki nem tudná hogy tudod: automata=/=mechanikus szerkezet :)

Az automata kvarc pedig a kinetic, az SD pedig SD.

[ Szerkesztve ]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#150339) phranxinatra válasza fagyalllo (#150338) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Nem véletlenül írtam, hogy automata kvarc. Közben továbbolvastam, legyen az a kinetic, de az SD-t semmiképpen sem fair a mechanikus COSC-hoz mérni.

(#150340) JDMKid: De, de, igazad van. Az utolsó mondatod meg az én konklúzióm is.

[ Szerkesztve ]

(#150340) JDMKid válasza phranxinatra (#150335) üzenetére


JDMKid
tag

automata kvarc az nem a seiko kinetic, és az eta-féle autoquartz? :F
az sd működését tekintve gyökeresen különbözik ezektől a megoldásoktól.

A cosc összehasonlítás nyilván sántít, a kvarc szabályzás miatt más ligában játszik mint egy egyszerű mechanikus.

Buy the Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself.

(#150341) fagyalllo válasza phranxinatra (#150339) üzenetére


fagyalllo
őstag

Engem nem érdekel a cosc, csak az automata kifejezés helytelen használata zavart.

Amúgy a korábban említett búvárt mennyiért hirdették?

[ Szerkesztve ]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#150342) Oppenheimer válasza g0n21 (#150336) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Köszönöm, ez nagyon kielégítő választ volt. Utánaolvastam a topikban és máshol is az úrnak aki a boltot viszi, megbízható órás. Mikor átveszi az órákat teljesen szétszereli, az alkatrészeket átmossa, aztán sokféle kenőanyaggal újra összerakja. Plexi közepén megmutatta az omega jelet, a számlap és a mutatók is rendben vannak. Róla van szó:
[link]

Lefoglalóztam aztán majd el is viszem.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#150343) vadászcsiga válasza phranxinatra (#150337) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Akár egy eta.

(#150344) Sanki


Sanki
addikt

Az alábbi képen látható "hibáért" lehet reklamálni? DFI-s vásárlás, most lettem rá figyelmes..
A számlapon lévő jelölések nem esnek egybe a mellette lévő kis csíkozással. (Nem tudom mi a szakszó rá. :DDD ) Pontosan a 3, 4, 5, 6 és 7 óránál...
Ezzel lehet valamit kezdeni?
[kép]

(#150345) ktg3 válasza Sanki (#150344) üzenetére


ktg3
őstag

Ahogy nézem, az egész számlap el van forogva egy kicsit. A többi index sem stimmel teljesen ha jól látom.

mod.: Bár érdekes, mert a dátumablak meg úgy tűnik, hogy jó helyen van. A lünetta lenne kicsit elcsúszva? :F

[ Szerkesztve ]

(#150346) Sanki válasza ktg3 (#150345) üzenetére


Sanki
addikt

A kép nem adja vissza sajnos a valóságot, teljesen szemből nézve csak ezekkel van a baj, a 12 óra pl. teljesen egybe esik a középvonallal. Kb. 8-12-ig jó, a többi nem..

(#150347) fagyalllo


fagyalllo
őstag

Új Seiko Presage modellek új szerkezettel. 4R57, 29 kő, központi járástartalék jelzés.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#150348) phranxinatra válasza fagyalllo (#150341) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

A titán változat volt, és 6 vagy 7k öró emlékeim szerint. USA vásárlás.

(#150349) ktg3 válasza Sanki (#150346) üzenetére


ktg3
őstag

Elég gáz.. Nem tudom, hogy mit lehetne vele csinálni. :(

@fagyalllo: :Y Kíváncsi vagyok mibe fognak kerülni. Ezek a jobb presage modellek már nem állnak meg 7-800$ alatt. :O

(#150350) WiZARD válasza phranxinatra (#150339) üzenetére


WiZARD
addikt

Hol a határvonal egy full automatizáltan, géppel készült szilícium rugó, egy szilícium chip, vagy egy "kézzel", manuális munkával, hagyományos anyagokból készült szerkezet közt? Egyre inkább összemosódik, és ilyen szempontból nem fair őket hasonlítgatni...

fagyallo: néztem börzén az SD búvárt (aztán lehet, hogy phranxinatra nem pont ezt látta), pontos árra nem emléxem, csak arra, hogy drága volt a watchrecon árakhoz képest. Persze lehet mondani, hogy de ez itt volt, és azonnal, de én a 200-300k különbségből inkább elmennék egy hosszúhétvégére NY-ba, és csuklón hazahoznám. ;)

(#150348) phranxinatra: 6-7k € még egy vadiúj, dobozosért is q sok, 6700$ a listaára...

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.