Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#120151) madarasz92 válasza 5-ös kezelő (#120148) üzenetére


madarasz92
őstag

A Chcity is magánemberként küldi vettem arról a shopról már 3db Vostok-ot . Minőségre tényleg nem valami jók , szerintem a kinai Parnis fényévekkel jobb minőségű .

(#120152) Lavie válasza teratti (#120132) üzenetére


Lavie
tag

Gratulálok! Viseld egészséggel!
Végre egy nem hétköznapi darab. Egy unikum itt a topicon.. :-)

(#120153) Wg5113 válasza teratti (#120132) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Gratulálok hozzá! Élőben szebb,mint ahogy a fényképen mutat.Jó óra jó áron. :R

(#120154) teratti


teratti
senior tag

A teljesség igénye nélkül köszönöm a szép szavakat. Gyönyörű és egy nem mindennapi különleges óra, úgy érzem jól döntöttem mikor a többi jelölt közül ezt választottam.

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#120155) t_a_m_a_s válasza 5-ös kezelő (#120148) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Többször említetted már a leolvashatóságot. Nem kötekedésből, hanem kíváncsiságból kérdezem: ha ezt nem, akkor mit? Fekete számlapon bazi nagy világos mutatók...

Az enyém ilyen, és nem okoz gondot leolvasni:

Holnap majd jól beletépünk...

(#120156) Miamiquake válasza teratti (#120154) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Élőben tényleg gyönyörű az óra, rengeteg SMP után mondom ezt, ez egy ritkaság.

CORUM ADMIRALS CUP TROPHY

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#120157) alphaville válasza teratti (#120132) üzenetére


alphaville
aktív tag

Gratulálok, különleges darab!

(#120158) g0n21 válasza SósPál (#120131) üzenetére


g0n21
senior tag

Az árban megfizethető egy elég érdekes kifejezés.
Mi számodra a megfizethető? 200-250-ig? Vagy 500-ig? A rolex már 1millió.
Mert az első kategóriában a Certina, vagy steinhart , vagy Tissot, esetleg még Hamilton vonal javasolható, 500-ig ki tudsz fogni mondjuk egy használt omegát, ha nem gond, hogy használt.
Amiket írtál, azok a helyükön vannak, tehát acél, zafír, és min. 100m vízállóság.
És méretileg mire gondoltál? Mekkora csukód van?

Gratulálok mindenkinek az új szépségekhez.

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#120159) ans válasza teratti (#120132) üzenetére


ans
aktív tag

Grat!

(#120160) szatocs


szatocs
őstag

Most van valami akció a cheapestnatostraps-en, de a szállítás kemény, hogy 5 dollár. A 10% discount facebook10 jeligére jön elő. Stockholmból milyen 3 dolláros adó jön még az órára, onnan nem csak a sima szállítási költséget kellene számítaniuk?

=== Szatocs ===

(#120161) SósPál válasza g0n21 (#120158) üzenetére


SósPál
újonc

Félreértettél! Én most még nem konkrét órát akarok nézni(majd eljön az is), egyelőre tájékozódni szeretnék. Nem csak a vásárlás miatt hanem azért is, mert elkezdett érdekelni a téma. Jó lenne ha tudnék még olvasgatni a kaliberekről. Találtam már pár oldalt a neten, de bízom benne hogy ti tudtok még ajánlani. Egyébként 300k ft lesz a felső határ, így az alatta lévő árkategóriába eső szerkezeteket jó lenne minőségileg osztályozni.
t_a_m_a_s és alphaville az ETA 2824-et javasolta. Arról rémlik is hogy írtátok, hogy robosztusabb, mint az ETA 2892-es, így kevésbé érzékeny. Ilyesmi dolgokra lennék kíváncsi a szerkezetekkel kapcsolatban. Nincs valami jó összefoglalás erről valahol? Melyiknek mi a gyengéje, mi az erőssége...

(#120162) fagyalllo válasza SósPál (#120161) üzenetére


fagyalllo
őstag

Nem lehet egyértelmű sorrendet felállítani a különböző szerkezetek között, ehhez kb. senkinek nincs elegendő átfogó tapasztalata, mindegyik valamennyire szubjektív lesz. Még egy több évtizede dolgozó órásnak se, mert neki is meg van az ilyen-olyan okokból kialakult ügyfélköre, ami meghatározza a hozzá került órákat is, nem rendelkezhet a teljes paletta minden egyes részéből elegendő mintával ilyen statisztikához.
A japánoknál csak márkát említettél, pedig ott nagyon széles a kínálat, nem mindegy hogy 7S26-ról, vagy 8L36-ról beszélünk (vagy 7R11, de az már műtárgy, nem óra...). Másrészt náluk jóval rövidebb ideig használnak egy szerkezetet, míg a svájciak már 300 éve 2824-gyel hajtják a mutatókat.
Egy alap három mutatós Etussal nem lőhetsz mellé, a hosszútávú terveid miatt az órájukat gyakran cserélgetők lehetőségeit beszűkítő "mennyiért tudom majd eladni?" kérdéssel se kell foglalkoznod, szabadon válogathatsz az ismeretlenebb márkák között is és lehet legfontosabb szempont a neked melyik tetszik legjobban, elszakadhatsz a steinhart-certinatissot-Használt Omega sortól.
A növekvő árral a minőség egyre inkább háttérbe szorul olyan értelemben, hogy az adott óra nem lesz arányosan tartósabb, megbízhatóbb, hanem a márka presztízsét és működést nem befolyásoló jellemzőket kell busás luxusadóval megfizetni.
Japánokkal itt kevés tapasztalata van az egybegyűlteknek, szinte csak az alsóbb kategóriák vannak képviseltetve, 6R15-ön túl mintha nem is lenne élet, pedig csak ott kezdődnek az igazán izgalmas dolgok.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#120163) JDMKid válasza fagyalllo (#120162) üzenetére


JDMKid
tag

ez jó kis összefoglaló volt :C

Buy the Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself.

(#120164) Sungoo válasza madarasz92 (#120151) üzenetére


Sungoo
addikt

"Tréfát megúsztam, borítékon baráti ár szerepelt és magánember feladó, nem a Chcity. "

Ugyan ezt írta Ő is.

(#120165) vadászcsiga válasza SósPál (#120161) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Itt sok jó írást találsz különböző szerkezetekről magyarul: mvltrade.hu

(#120166) SósPál


SósPál
újonc

Sajnos a japán márkák szerkezetei nem maradtak meg annyira bennem egyszeri olvasás után. Róluk a fórumon kívül máshol nem is olvastam. Úgy látom hogy ebben a kategóriában az ETA 2824 mindenek felett áll. Ugyebár egyre több cég kénytelen lesz Sellita SW200-at tokozni ETA 2824 helyett. Írtátok már többször is hogy szinte ugyanaz a kettő. Kérdés: Az SW200 esetében is megvannak azok a minőségi osztályok, amik a 2824-nél? Volt valami standard, top, kronométer meg még valami.

vadászcsiga: Igen ezt az oldalt már olvastam. Itt a fórumban ajánlottátok korábban és tényleg nagyon jó! :K

[ Szerkesztve ]

(#120167) alphaville válasza fagyalllo (#120162) üzenetére


alphaville
aktív tag

A 7R11 lenne a Grand Seikoban?

(#120168) vadászcsiga válasza SósPál (#120166) üzenetére


vadászcsiga
félisten

A swatch group óraiba mindig kerülni fog ETA.

En ilyen werket ajánlok. Amirol Fagyallo beszél egyrészt irreálisan drága, masreszt lehetetlen beszererzni.
Az olcsóbb japán szerkezetek meg nem felelnek meg a feltételeidnek.

[ Szerkesztve ]

(#120169) fagyalllo válasza alphaville (#120167) üzenetére


fagyalllo
őstag

Nem, a 80 millió+áfa Credor Minute Repeater-ben, az már nem fér bele a keretbe :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#120170) fagyalllo válasza vadászcsiga (#120168) üzenetére


fagyalllo
őstag

Miről beszéltem? Egyetlen japánt se ajánlottam :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#120171) alphaville válasza fagyalllo (#120169) üzenetére


alphaville
aktív tag

JESSZUS MÁRIA! :Y :R

(#120172) vadászcsiga válasza fagyalllo (#120170) üzenetére


vadászcsiga
félisten

6R15 felettiekről

(#120173) fagyalllo válasza vadászcsiga (#120172) üzenetére


fagyalllo
őstag

Beszerezni egyszerű, a megadott kereten valóban bőven túllóg, az ára pedig csak swiss made szemüvegen át irreális.
Amúgy a 6R15 is abszolút ajánlható, még ronin S8 se találta rangon alulinak, pedig a Rolexes hozzászólások 97%-a tőle származik :)
Vagy a Miyota 9000-es sorozat, arról aztán tényleg egy rossz szót se hallottam, Wg5113 saját tapasztalatai alapján nagyon dicsérte és igen korrekt órákat készít vele a Citizen (pl. USA Signature sorozat, vagy a legújabb NB1040, 1044) és sok más gyártó.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#120174) vadászcsiga válasza fagyalllo (#120173) üzenetére


vadászcsiga
félisten

ronin S8 se találta rangon alulinak, pedig a Rolexes hozzászólások 97%-a tőle származik
Ugy nez ki csak szavak voltak vagy pedig nagyon kiváncsi alkat.

[ Szerkesztve ]

(#120175) von toth válasza szbalogh (#120117) üzenetére


von toth
tag

Hetvenes évek billegőmotoros órái. Volt oroszban Luch volt Junghans is.Mármint német. Nekem is mozgatja a fantáziámat. Ha esetleg van másfél mikid Spring Drive-ra az a legjobb :D

[ Szerkesztve ]

(#120176) Szulita28 válasza fagyalllo (#120173) üzenetére


Szulita28
senior tag

Lökjel már pár linket légyszi 6R15 fölötti órákról. Azt se tudom, mik vannak fölötte :B

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#120177) Ra3 válasza fagyalllo (#120173) üzenetére


Ra3
őstag

Mennyi ezeknek az nb1040-eseknek a reális ára? Rakuten-en 140-ért megy, de tegnap láttam 40k környékén is ebayen. :F Vagy várjuk meg míg kapható lesz HK-ból, Szingapúrból?

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#120178) fagyalllo válasza Szulita28 (#120176) üzenetére


fagyalllo
őstag

Van az alapjaira épülő, de alaposan átalakított 6R2x különböző változatai járástartalék kijelzéssel, többféle naptárral, 28800 féllegésszámmal Ananta, Brightz, Presage, Preimer órákban, és a 8R48, 28 kronográf szintén erre építve.
Következő lépcső a "visszabutított" GS 8L35 az MM300 és Emperor tuna búvárokban, ill. ennek hi-beat 8L55 változata a csúcson: [link]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#120179) fagyalllo válasza Ra3 (#120177) üzenetére


fagyalllo
őstag

Tegnap fedeztem fel és még csak japán eladóknál láttam, a 40k elég irreálisan hangzik.

Yahoo hirdetésben találtam, az utolsó termékfotó :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#120180) szatocs válasza fagyalllo (#120178) üzenetére


szatocs
őstag

Ez nagyon el van találva.

=== Szatocs ===

(#120181) Skimaster válasza teratti (#120154) üzenetére


Skimaster
senior tag

Gratula a ritka darabhoz,nem az én stílusom,de minőségi óra.Kár hogy még nem láttam élőben....Használd egészséggel!

(#120182) Szulita28 válasza fagyalllo (#120178) üzenetére


Szulita28
senior tag

:R
Az a Presage :C . Innen rendelve gondolom megtréfálják.

[ Szerkesztve ]

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#120183) csabulaxi válasza fagyalllo (#120178) üzenetére


csabulaxi
senior tag

mi az eltérés ez a két óra között?

Seiko Prospex SBDX017
[link]

Seiko Prospex SBDX001
[link]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#120184) szbalogh


szbalogh
őstag

Megjött a kínai mikroszkóp.


Olyan 1,5-2 cm-re lehetett a mutatótól a lencse. Lehet majd még közelebb is tenni, a zoom-ban van még tartalék, de szerintem ez is bőven elég lesz a tengelyfaragáshoz.

Nick: HE_Storm

(#120185) fagyalllo válasza csabulaxi (#120183) üzenetére


fagyalllo
őstag

Új, 60%-kal valamilyenebb LumiBrite festéket kevertek ki és ezzel frissítették pár órájukat, pl. az SBDB005-ből is SBDB015 lett, más különbség ott sincs.

szatocs: hát még videón!

Szulita28: meg ám, kb. 460-ra jön ki

szbalogh: gyengébbre emlékeztem, vagy ez jobb minőségű, de teljesen használhatónak tűnik.

[ Szerkesztve ]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#120186) Robi1985


Robi1985
csendes tag

Valaki nagyon vadászott erre itt, már nem emlékszem, hogy ki volt.
Visszatért duty-ra.

"képalink"

"You can go to school, but you can't buy class."

(#120187) csabulaxi válasza fagyalllo (#120185) üzenetére


csabulaxi
senior tag

kösz

ezt ízlelgetem

G- shock - mudman és napkelte lila alias barbi rózsaszín

[link]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#120188) opti06


opti06
aktív tag

Kedvenc bringás óra

(#120189) squir válasza csabulaxi (#120187) üzenetére


squir
aktív tag

Néha nem értek dolgokat... épp ma láttam egy új fényezésű, erősen pink színű csőrös Scania-t!😵😁

[ Szerkesztve ]

(#120190) szbalogh válasza fagyalllo (#120185) üzenetére


szbalogh
őstag

Csináltam videót is de valami béna tömörítés volt alapból kiválasztva. Majd lesz újabb is ha kitapasztaltam. Free2X programot használtam, le van írva minden a videó alatt. Az élő kép olyan, mint az a közeli, azt tudja is 25 fps-el. Ha a led fényerőt visszaveszem, akkor a framerate is leesik persze.

Nick: HE_Storm

(#120191) alphaville válasza csabulaxi (#120187) üzenetére


alphaville
aktív tag

Letisztult, kifinomult ízlèsre vall. Elsősorban nemi-átalakító műtèt előtt javasolják az orvosok. :D :D :D

(#120192) Marv1988 válasza alphaville (#120191) üzenetére


Marv1988
tag

:):)

(#120193) nbukta77


nbukta77
addikt

Sziasztok. Ajandekba vennek egy orat. Ket ora kozul kene valasztanom. Tissot visodate, vagy a masik a le locle. Melyiket javasoljatok? Mind a ketto borszijjal lenne. Mennyire megbizhatok ezek az orak? Elore is koszi

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#120194) condy válasza szbalogh (#120184) üzenetére


condy
senior tag

Engem meggyőzött. :D

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#120195) Misi1979 válasza nbukta77 (#120193) üzenetére


Misi1979
őstag

Bármelyiket, tökkomolyan.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#120196) Mr. Deluxe válasza nbukta77 (#120193) üzenetére


Mr. Deluxe
tag

Mindketto jo valasztas. Azt vedd amelyik jobban tetszik.

(#120197) szatocs


szatocs
őstag

Ez a szerszám ennyiért jó valamire vagy mást ajánlanátok? Esetleg itthonról valami könnyen beszerezhetőt?

=== Szatocs ===

(#120198) bucsher válasza szatocs (#120197) üzenetére


bucsher
őstag

Ennyiért a kínai aliexpressről küld két nato szíjat, egy marék stiftet meg egy ugyanilyen szerszámot. Szerintem egyébként jól használható.

In the pipe - five by five!

(#120199) szbalogh válasza szbalogh (#120190) üzenetére


szbalogh
őstag

Egy másik videó már elfogadható beállításokkal (Az élő kép még mindig szebb).
Mondjuk ez meg akadozik, mert nem bírta a gépem a tömörítést.
Van egy harmadik videó is, ott a link a videó leírásában.

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#120200) #76385920 válasza nbukta77 (#120193) üzenetére


#76385920
törölt tag

Nagyon kedves vagy, a Visodate-t szeretném! :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.