Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#120851) ronin s8 válasza WiZARD (#120847) üzenetére


ronin s8
senior tag

Elmentek ti ám a ... :O :DDD

Akkor nézzétek ezt!

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#120852) whited válasza Szabikaa20 (#120848) üzenetére


whited
addikt

megpróbáltam itthon megkeresni és amit találtam ilyet újban az 140k :Y

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#120853) Wg5113


Wg5113
aktív tag

A megbontás nem árt neki egyáltalán.Valóban szépen diszített és egyáltalán nem hivalkodóan.Szerkezetileg pedig az ETA tökéletesen teszi dolgát bármilyen pozicióban,de nem kell feltétlenül bármelyik másikkal összehasonlítani.Aki itt van és szorgalmasan olvas az tudja mitől -mit várhat .

(#120854) Wg5113 válasza ronin s8 (#120851) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Nézem ,de ez késik. ;] :)

(#120855) g0n21 válasza vadászcsiga (#120822) üzenetére


g0n21
senior tag

Hodinkee-n nyilvánosságra hoztak: 2824 van benne.

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#120856) phranxinatra válasza Wg5113 (#120853) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Nem árt neki, nem árt neki. A 17 éves barátnőjét sem az első randin deflorálja az ember...

(#120857) WiZARD válasza ronin s8 (#120851) üzenetére


WiZARD
addikt

Azért ennél egyenletesebb finiselést várnék el egy rollernél.

Persze kerestem több képet, azok jobbak sokkal, akkor viszont a minőségellenőrzés gyenge.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#120858) Marv1988


Marv1988
tag

Sziasztok szép öltönyórát tudtok ajánlani 200k-ig?

(#120859) phranxinatra válasza WiZARD (#120857) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Ennyire szétszedve úgyis csak az órás látja. Akkor meg nem tökmindegy?

(#120860) Wg5113 válasza phranxinatra (#120856) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Nem új órát vettem és biztos akartam lenni benne hogy mit vettem.

(#120861) Wg5113 válasza WiZARD (#120857) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Ennél a TAG -om is mérföldekkel szebben diszített,de a 3135 az azért kárpótolna az esztétikai (belső) hiányosságokért.

(#120862) WiZARD válasza phranxinatra (#120859) üzenetére


WiZARD
addikt

ezzel az erővel maradhatna ilyen is:

de ha már csinálnak vmit, az érjen el egy szintet...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#120863) phranxinatra válasza Wg5113 (#120860) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Ja, azt hittem zsír újan vetted. Elég jól vigyáztak rá.

(#120864) phranxinatra válasza WiZARD (#120862) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Ja, ez igaz. Főleg ennyi zsetonért.

(#120865) @mriya@ válasza WiZARD (#120857) üzenetére


@mriya@
őstag

Ez még így is jobban néz ki. :-)

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#120866) Mr. Deluxe válasza terra052 (#120843) üzenetére


Mr. Deluxe
tag

Batman.

(#120867) WiZARD válasza @mriya@ (#120865) üzenetére


WiZARD
addikt

Nekem ez nagyon nem tetszik. Mármint nincs baj vele, de ez se üveg hátlap alatti mutogatásra való szerintem...
Kb a 6R15-tel tenném 1 szintre, árban pedig máshova szánták.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#120868) Wg5113 válasza phranxinatra (#120863) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Tavalyi modell és hajszálkarc is alig volt rajta.
Ismerem az eladót,de azért belekukkantottam.

(#120869) Wg5113 válasza WiZARD (#120867) üzenetére


Wg5113
aktív tag

A kikészítés alapján egyformák egyiket sem adnám üveg hátlappal.Viszont a két szerkezet ég és föld.Nekem volt Tudorom és azért a Sumo sem csinál rossz tokot,de valahogy a Tudor minden szempontból jobb,de nem annyival amennyivel drágább.Szerintem.

(#120870) WiZARD válasza Wg5113 (#120869) üzenetére


WiZARD
addikt

Eszem ágában nincs összehasonlítani a kettőt, kizárólag a szerkezet kikészítésére, kinézetére gondoltam.

De akár egy standard/elaboré 2824-et is berakhattam volna.
(Top vagy Cosc ETA már sokkal jobban néz ki mint ezek. Persze nyilván szubjektiv ez is)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#120871) vadászcsiga válasza WiZARD (#120870) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Valójában van bármi jelentősége annak hogy néz ki egy werk a hátlap alatt?

(#120872) WiZARD válasza vadászcsiga (#120871) üzenetére


WiZARD
addikt

Ha a Rolex tökéletességéről van szó (ahogy páran állítják), akkor legyen a hátlap alatt is tökéletes minden.
A díszítés hibája laikusnak is feltűnő, de ha az igénytelen, akkor mi garantálja, hogy más részei igényesebbek, esetleg olyan részei, ami nem csak külsőség?

Üveg hátlap alatt meg legyen már valami szép, amit "érdemes" mutogatni, vagy ne tegyenek rá üveget. (Tudor Northflag)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#120873) fagyalllo válasza WiZARD (#120872) üzenetére


fagyalllo
őstag

Köszönöm hogy továbbvitted a szót, kényelmes volt írogatás helyett csak olvasni, ugyanúgy látjuk ezt a kérdést :)

És hogy a reggeli szajkózás se maradjon el, egy kisebb, de ízléses gyűjtemény, amivel szerintem sokan kiegyeznénk: [link]

[ Szerkesztve ]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#120874) Fejvadi válasza @mriya@ (#120865) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Nocsak, egy "Rolex" kistestvér. :)

(#120876) vadászcsiga válasza WiZARD (#120872) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Erre csak egy válasz van. Rolex megteheti.

(#120877) Csigusz 1


Csigusz 1
aktív tag

Vajon eredeti? ;]

My name is Biga... Csigabiga! :D

(#120878) g0n21 válasza WiZARD (#120857) üzenetére


g0n21
senior tag

Amúgy ezt kézzel vagy géppel csinálják rá?

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#120879) ronin s8 válasza WiZARD (#120872) üzenetére


ronin s8
senior tag

Én nem így látom ezt a kérdést. :N
A Rolexnél nem a tökéletes esztétika a cél, hanem a tökéletes funkcionalitás és működés. Az alaplemezt is csak azért díszítik, mert géppel meg tudják oldani. Ezeket automatizált gépsorok készítik, nagyon kevés élőmunkával. Amíg egy Patek elkészülte nagyrészt a gépi előkészítés után kezdődik, egy roller olyan gépsorokon megy át, ami után nem kell hozzányúlni. Teljesen más a filozófia. Ha van rajta egyenetlenség (ezt egyébként össze kellene vetni a többi hasonló alaplemezzel), annak örülni kell, mert az egyedi megkülönböztető jel. :DDD

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#120880) Dzsana válasza ronin s8 (#120879) üzenetére


Dzsana
senior tag

Hú, ez a magyarázat már nagyon izzadság szagú, nem fizetnek neked, hogy ennyire védd a Rolexet! :))

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#120881) WiZARD válasza ronin s8 (#120879) üzenetére


WiZARD
addikt

Gépsoron, automatizálva készített ennyire egyenetlen minta, az még érdekesebb...

Számomra viszont továbbra is igénytelen, ha az a magyarázat, hogy úgyse látszik, tökmind1 hogy néz ki.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#120882) ronin s8 válasza WiZARD (#120881) üzenetére


ronin s8
senior tag

Honnan tudod, hogy a minta elhelyezkedése nem egy titkos kód...? :DDD
Szerinted, ha ez fontos lenne, nem tudnák megoldani, hogy szabályosabban legyenek elhelyezve a marónyomok? ;)

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#120883) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

(#120884) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Google-ban minden ellen és mellett lehet találni képet és írást, attól függ ki keresi ;]

[ Szerkesztve ]

(#120885) fagyalllo válasza ronin s8 (#120882) üzenetére


fagyalllo
őstag

Egy luxuscikknél, ékszernél a teljesen funkciótlan dolgoknak is lehet nagy jelentősége, a slendrián díszítés pedig egy visszafelé elsülő fegyver. A szabadkőművesek és templomosok pedig üzengessenek másik csatornán :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#120886) vadászcsiga válasza fagyalllo (#120885) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Amilyen keményfejű vagy, eled raknanak egy 3135-öt meg egy 7s26-ot, az utóbbit választanád :DD

(#120887) fagyalllo válasza vadászcsiga (#120886) üzenetére


fagyalllo
őstag

Nem tűnt még fel, hogy az ilyen benyögéseiddel csak magad alatt vágod a fát?

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#120888) WiZARD válasza ronin s8 (#120882) üzenetére


WiZARD
addikt

Szerinted ha valamit meg tudnak oldani, mert semmiből nem áll, de mégis sz*rnak bele, az nem igénytelenség? :)
Egy elcsúszott indexes Parnis is tökéletesen mutatja az időt, szerinted ha fontos lenne nem tudnák megoldani, hogy pontosan álljon mind?

vadászcsiga: még szép, hogy a renderelt képen tökéletes minden ;)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#120889) vadászcsiga válasza fagyalllo (#120887) üzenetére


vadászcsiga
félisten

A te benyogeseid sokkal intelligensebbek ja
Én kiszállok, megint kezd süllyedni a topik színvonala ahogy az bizonyos időközönként szokott.

[ Szerkesztve ]

(#120890) fagyalllo válasza vadászcsiga (#120889) üzenetére


fagyalllo
őstag

Tudor és Rolex szerkezetek díszítéséről, annak kivitelezéséről beszélgettünk normális keretek között, amikor idehánytad ezt a személyeskedő-demagóg megjegyzést.
Örülök a pihenőnek, a színvonal fellélegezhet.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#120891) vadászcsiga válasza fagyalllo (#120890) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Akárhogy olvasom, mindket állításom igaz. Miért lenne demagóg?

(#120892) 5-ös kezelő


5-ös kezelő
senior tag

Témát váltok gyorsan :) . Vosztok Amphibia kézen fél napig 5 mp sietés, fél nap koronával felfelé letéve -1 s. Így már nem olyan rossz, érdemes volt belenyúlnom.

(#120893) g0n21 válasza fagyalllo (#120890) üzenetére


g0n21
senior tag

Nyilván a Rolexnél is tudnak hibázni, ahogy az Omegánál, és a Seikonál is.
Más tészta, hogy amíg a Rolexnél ez az arány egyrészt gyaníthatóan kisebb, a magas árért magasabb precizitást, és erőseb QC-t várnánk el.
Azt is érdemes megnézni, hogy a Rolex nem az agyondíszítésre játszik, mi sem mintázza ezt jobban, hogy a tokjai nem üveghátlaposak, tehát nem is híresztelik. A precíz gyártás, megbízható, és nagyon pontos működés megkérdőjelezhetetlen. Ehhez képest nem kérnek érte olyan egetverő árat, mint bizonyos más gyártók.
Olcsóbb, vagy a GS kivételével bármilyen más japán werkkel összehasonlítani értelmetlen szócséplés. Akár kidolgozást nézünk, akár pontosságot.
Nem vagyok Rolex marketinges, de almát a körtéhez nagy f.szság.
A BMW / AUDI / mercedes sem gyárt hibátlan autókat, mégis indokoltan drágább egy suzukinál, vagy Chevroletnél, vagy Kiánál.

Summa summarum kár a szavakért, nem minden qc tökéletes, egy "rejtett" werkes óránál pedig a csapágylemez díszítésén, ami csak darabokra szedve látszik, vitatkozni a QC-n pedig igazából csak unaloműzésre jó, és hogy indokoltan lehessen megverni utána a kutyát/asszonyt/gyereket.

Szerintem mindenki tudja magában pozicionálni a felsorolt gyártókat, ezt a problémát pedig ENGEDJÜK EL

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#120894) alphaville válasza 5-ös kezelő (#120892) üzenetére


alphaville
aktív tag

Alakul ez, ne add el! A napokban volt a kezemben az órád ikertestvère, egy külön világnak tűnt az árban hasonló tucattermèkek között. :)

(#120895) csabulaxi válasza fagyalllo (#120873) üzenetére


csabulaxi
senior tag

A Seiko SARB005 nagyon szép, egyedi, izgalmas darab.
Kéne! :R

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#120896) fagyalllo válasza g0n21 (#120893) üzenetére


fagyalllo
őstag

Nem hasonlítottam semmihez, nem mondtam hogy a szerkezet működéséhez bármi köze is lenne, a díszítés kidolgozását kritizáltam, ami olyan hatást kelt, mintha, és ez szerintem nem szép dolog ilyen árszínvonalon.

Nem kell továbbgondolni és belemagyarázni többet :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#120897) Misi1979 válasza g0n21 (#120893) üzenetére


Misi1979
őstag

Nem csak, hogy szándékosan rejti a szerkezeteket, a toknyitást is speciális szerszámokhoz köti, normál is esetben egy Roli-tulaj kb sosem látja a 3135-öt.

A tökéletlenség bosszantó kb minden márkánál, halmozottan igaz ez a luxus-szegmens óráira, ugyanakkor láttunk már látványosabb példát rá, ilyen volt a spiderweb-számlap, ami hatalmas blama volt - mégis ott tartunk, hogy még azt is hamisítják:)

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#120898) Tusuka válasza WiZARD (#120857) üzenetére


Tusuka
tag

Ez csak egy tucat Rolex, mit vártál? :)

(#120899) Tusuka válasza ronin s8 (#120882) üzenetére


Tusuka
tag

Viccnek szánja szerintem, nem szabad komolyan venni.

(#120900) ronin s8 válasza fagyalllo (#120896) üzenetére


ronin s8
senior tag

Élőben sosem kelt olyan hatást.😉

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.