Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102401) Mercutio_ válasza vadászcsiga (#102400) üzenetére


Mercutio_
félisten

Akkor úgy kérdezem, hogy az átlagnál puhább és hajlékonyabb.
Amit kici kínaiak küldtek, azon nagyon látszik, hogy műanyag az alapanyag, illetve érzem, hogy a bőröm, ha megizzadok nem annyira szereti :U

szerk.: Ja, hogy ez ilyen nylon mindegyik, akkor betudom ennek. Ugyanilyen "pamutból", ami bírja a mosást is létezik?

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#102402) vadászcsiga válasza Mercutio_ (#102401) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Pamutrol nem tudok, talán ez a perlon [link]

(#102403) fagyalllo válasza Mercutio_ (#102401) üzenetére


fagyalllo
őstag

Nem vettem még ilyet, de létezik vászonból: [link]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#102404) pető bá' válasza 5-ös kezelő (#102397) üzenetére


pető bá'
őstag

ennyi "gondozás" nálam belefér, csak arra voltam kíváncsi, hogy nem okoz-e gondot az effajta viselési szokás egy automata órának. :)
köszönöm a segítséget, tippeket, ha még lesz kérdésem, visszanézek :) :R

https://hardverapro.hu/apro/mazzer_major_83mm_151c_kessel/hsz_1-50.html "... and I hope you have a great day!"

(#102405) atyca válasza ad4m1337 (#102361) üzenetére


atyca
senior tag

Avass be,hogy hol találtál 100e magasságában ilyet.Használtan?

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#102406) gprspeter válasza atyca (#102405) üzenetére


gprspeter
senior tag

Sehol nem talált. Pontosan azt szeretne. Ez a kérdése...

(#102407) 4ron


4ron
senior tag

Lorus Magyarországnál van nyereményjáték.
Itt a kép, amin meg kell számolni, hány különbség van. Én csak kettő találtam :D És ti? (órán a 100m felirat + óra alatti árnyék)

[ Szerkesztve ]

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#102408) csƵ válasza 4ron (#102407) üzenetére


csƵ
őstag

- zászló a lelátón
- motorháztetőn a fekete bisz-basz
- fedett lelátó oszlopa

(#102409) Reverting


Reverting
őstag

Nem rossz ar... :) Amig meg van... :)) katt

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#102410) ad4m1337 válasza atyca (#102405) üzenetére


ad4m1337
aktív tag

Ehhez a búvár stílushoz közelítő órákat keresek 100k alatt. Félreértettél :)

(#102411) 4ron válasza csƵ (#102408) üzenetére


4ron
senior tag

Köszi. Azóta találtam még egyet, kocsi bal oldalán nincsen 5-ös.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#102412) fagyalllo válasza Reverting (#102409) üzenetére


fagyalllo
őstag

Aztamindenit, ennek durván levitték az árát, nemrég még 190-ért árulták. Erősen csábulok... :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#102413) von toth válasza 4ron (#102407) üzenetére


von toth
tag

Ez egyébként melyik modell?

(#102414) Mercutio_ válasza vadászcsiga (#102402) üzenetére


Mercutio_
félisten

+fagyalllo: Kösz srácok:R szép áruk van.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#102415) 4ron válasza von toth (#102413) üzenetére


4ron
senior tag

Őszinte leszek, fogalmam sincs. A borítókép alatt is sokan kérdezték, válasz nem érkezett.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#102416) madarasz92


madarasz92
őstag


Szerintetek jó lehet ? Azon gondolkodom dutyfree-ről rendelek egyett . Bár ez a fekete bőrszíj nem hiszem hogy 50dolláral többet ér .(BJ7019-62E-SET)

(#102417) Takuun válasza ad4m1337 (#102361) üzenetére


Takuun
aktív tag

Miért ekkora a különbség a Christopher-Ward-Trident-C60-GMT (360 eFt)

És a Steinhart Ocean One GMT között (140 eFt)

Ahogy elnézem mindkét márka elég fiatal. Egyik 2005-ös, másik 2008-as. A CW ennyivel minőségibb lenne? Mert amúgy a fenti két óra egy az egyben ugyanazt adja, csak az áruk tér el (nem kicsit).

(#102418) condy válasza Takuun (#102417) üzenetére


condy
senior tag

CW-t még nem láttam közelről, de szerintem ekkora különbség nincs köztük.
Szerintem...

És még siet is. :DDD

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#102419) @mriya@ válasza Takuun (#102417) üzenetére


@mriya@
őstag

A szlovák másfeles "tejet" 140-ért megkapod a tecsóban, az ugyanolyan minőségű mizót 210-ért.
Vajon a magyar tehenek ennyivel jobb tejet adnak, mint a velünk határos szlovákok? :Y

Szerintem a piac miatt árazták be ennyi összegre.

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#102420) fagyalllo válasza @mriya@ (#102419) üzenetére


fagyalllo
őstag

Az áfacsalós tej rossz példa, az utolsó mondatod fedi inkább a valóságot.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#102421) Reverting válasza Takuun (#102417) üzenetére


Reverting
őstag

Presztizs... :) :C na jo gondolom sejted h csak vicc :DD

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#102422) Mercutio_ válasza fagyalllo (#102412) üzenetére


Mercutio_
félisten

Bár nem ekkora engedménnyel, de van még pár tétel Seikoban, ami érdekes lehet: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 szerk: 9, 10

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#102423) von toth válasza 4ron (#102415) üzenetére


von toth
tag

RT355DX9

[link]

(#102424) atyca válasza 4ron (#102407) üzenetére


atyca
senior tag

Jobb oldalon a rajtszám.
ui:Más is kiszúrta...-)

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#102425) Magnum_


Magnum_
nagyúr

felkeszultem holnapra.

Bocsma', ha unalmas!

I humbly and respectfully decline™

(#102426) Empsepo válasza Reverting (#102409) üzenetére


Empsepo
senior tag

Ez az óra gyönyörű.

:K

(#102427) condy válasza Reverting (#102421) üzenetére


condy
senior tag

Természetes :DDD

Saint_: Nyakkendő? Zsebkendő? :DDD

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#102428) alessandro9 válasza fiktív1 (#102225) üzenetére


alessandro9
csendes tag

Köszönöm a választ, Fiktív1! :)

Neked ilyen órád van esetleg, amit linkeltem a második képen?

Persze tudom, tisztában vagyok vele, hogy nyilván "nem tudja" az 1-2sec pontosságot ez az "egyszerű" kvarc óra, csak két-három éve olvastam itt a fórumon hasonlót ha jól emlékszem, és ezzel csak a pontosságra akartam utalni, most rendeltem meg egyet nagyon szép állapotban, 1 év garancia van még rá, és fele annyiba kerül, mint a bolti ár :K

Van még egy-két típus, szóval szeretném kérni akár hozzáértők, akár órajavítók, óramesterek, vagy használók véleményét a következő kérdésben: 2 óra van amit néztem, a kettő közül melyik lenne véleményetek szerint a jobb, időtállóbb választás? Az órát több évre, évtizedre venném :)) A Certina 209, a Longines 211 ezer Ft-ba kerül, tehát egy árban vannak :C

Szerkezetről sokat olvastam ill. utána érdeklődtem, de valóban mivel 2 éves ez az újabb fejlesztés, ezért a hosszútávú strapabíróság ezután derül ki :))
Használ valaki itt a fórumon ilyet, vagy ehhez hasonló powermatic 80-ast? Érdekelne a pontossága, mivel tudom, hogy a lengésszámot visszavették 3Hz-re 21.600, így kevésbé van igénybevéve a szerkezet, viszont pontatlanabb elvileg mint a 28.800-as.
Azt is olvastam egy helyen a neten, hogy ezt a szerkezetet nem lehet szabályozni, csak azt tudja amit a gyárban "kapott", ez mennyire igaz?!
Ha jól értem a két sziliciumos alkatrészt, fogaskereket mostanában még nem lehet pótolni, vagyis ha netalán idővel "elfáradna", akkor nem biztos, hogy javítható??

Az első automata órám lenne, és nagyon bejön, a limitált kiadás pedig hab a tortán :K
Ettől szerintetek értékállóbb vagy nem sok jelentőséggel bír?!

A másik óra kvarcszerkezetű:

Úgy látom, Dzsana, Bati77, Wizard, és még egy páran eléggé otthon vannak az órák világában, de természetesen mindenki véleménye érdekel, aki érdemben hozzá tud szólni :C

(#102429) atyca válasza ad4m1337 (#102410) üzenetére


atyca
senior tag

Félre-)
A bolt előtt kígyózó sorban mi ketten biztos ott állnánk.

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#102430) condy válasza alessandro9 (#102428) üzenetére


condy
senior tag

Szerintem a második, de auto szerkezettel, ha lehetséges ez az opció. :)
Kicsit haza (is) beszélek.

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#102431) Magnum_ válasza condy (#102427) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Holnap lesz egy fontos targyalasom, szoval a meleg ellenere is kotok nyakkendot :DDD

I humbly and respectfully decline™

(#102432) vadászcsiga válasza Takuun (#102417) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Talán mert ők is észrevették hogy baromi szépen sikerült újragondolni az eredetit.

(#102433) Takuun válasza vadászcsiga (#102432) üzenetére


Takuun
aktív tag

Hát ebben igazad van. Kékben kvarc szerkezettel még elérhető is lenne számomra. Nagyon elgondolkoztam rajta.

(#102434) Magnum_ válasza Takuun (#102433) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Linkelned? Thx

I humbly and respectfully decline™

(#102435) Takuun válasza Magnum_ (#102434) üzenetére


Takuun
aktív tag

Persze, bocs:

[link]

(#102436) Real_Necro válasza Mercutio_ (#102422) üzenetére


Real_Necro
veterán

A 2-es számú még egyszer talán majd szóba jöhet nálam (ha kicsit porosodott az automata), egyébként már egy ideje ennyi az ára. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#102437) Mercutio_ válasza Magnum_ (#102434) üzenetére


Mercutio_
félisten

Neked a 38mm-es méret jobban bejönne szerintem, fém szíjat meg jobbat veszel szerintem, mint amit 60Ł-ért adnak :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#102438) WiZARD válasza Mercutio_ (#102437) üzenetére


WiZARD
addikt

Normális, hozzá illő fémszíjat nem hogy jobbat, de egyáltalán nem fog kapni...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#102439) Magnum_ válasza Mercutio_ (#102437) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Persze, 38as kell. De amugy draga, pedig tetszik a Chr.Ward, csak kar, hogy nem #mercedeshand.

Amugy Wizardnak igaza van. Meg ugye Alapbol fem szij kell.

Bar inkabb a Stein dobna ki 40es OVM-et... minden kis tartalmi elem rajta van, es az ara is jobb.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#102440) antocskin


antocskin
tag

T. Fórumozók!

Nemrégiben tulajdonosa lettem egy Longines Calibre L688.2 szerkezetű órának evvel kapcsoltban kenne két kérdésem:

1 Az órát milyen pozícióban tegyem le éjszakára (számlap fel/le, korona fel/le 6 fel/le), hogy a napközbeni néhány másodperces sietést kompenzálva késsen egy kicsit? Vagy egyáltalán lehet korrigálni így evvel a szerkezetnél? Úgy tudom, az automata órák többségénél működik ez a dolog, nem tudom az ETA 7750-re épülő L688-nál ill. általában a mechanikus kronográfoknál is működhet-e?

2. Elméletileg az óra járástartaléka 54 óra. Namármost ez ugye arra az esetre vonatkozik – gondolom-, ha a stopper nincs működtetve. Teljesen felhúzott állapotban az 54 óra mennyire csökkenhet le ha levételkor a stoppert elindítom?

Tapasztalatokat várok!!!

Köszönöm!

(#102441) Dzsana válasza antocskin (#102440) üzenetére


Dzsana
senior tag

Szia!

1. Ezt Neked kell kitapasztalnod, még két ugyan olyan kaliber sem jár egyformán.
2. Ezt szintén Neked kell kitapasztalnod, ráadásul szerintem ember nem volt még, aki egész éjszaka stopperelt volna. :D Minek fárasztod szerencsétlent?

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#102442) vadászcsiga válasza Takuun (#102435) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Neten azt írjak a Wardról OVM-el szemben hogy rosszabb a tok kidolgozottsága, fényes a szij ezáltal jobban meglátszanak a karcok, és a lume egyenesen gyatra.
Előnye a kényelmesebb csuklóra fekvő fülek, a szép szamlap/mutatók, es a jobb minőségű csat.

(#102443) BAti77 válasza Takuun (#102417) üzenetére


BAti77
aktív tag

Meg kéne nézni milyen a finiselése egy ilyen CW-nak...de nem hiszem, hogy annyival jobb lenne, mint egy Stein...a szerkezet sem hiszem hogy jobb egy elabore minőségűnél...a tok 600m-es szemben a 300m-el, de ez sem indokolna ekkora felárat... :F

(#102428) alessandro9
Az automata Certina hosszútávra szerintem jobb választás lenne. Viszont a Powermatic szerkezetről vegyes vélemények/tapasztalatok vannak, ha biztosra akarsz menni, inkább válasz egy alapszerkezetes változatot. A "limited edition" annyival nem fog többet érni, hogy megérje csak azért azt venni... :))

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#102444) Mercutio_ válasza WiZARD (#102438) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ja, hogy ehhez spéci szíj kell, vagy ennyire drágák a fém szíjak?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#102445) Takuun válasza BAti77 (#102443) üzenetére


Takuun
aktív tag

Hát az én szíven nagyon jól tudod merre húz :DD (Steinhart O1 GMT)

(#102446) Magnum_ válasza Mercutio_ (#102444) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nem az a lényeg..
ugye gyári fémszíj kell, ami az adott típushoz készül. a stift csatlakozója után van még egy kis fém bszás, ami ráfekszik úgymond a tokra. annak a mérete egyedi, a tokra készült.
remélem,érted :D

I humbly and respectfully decline™

(#102447) BAti77 válasza Takuun (#102435) üzenetére


BAti77
aktív tag

360 font... :Y ...annyit biztos nem ér ez az alap Ronda szerkezetes quartz óra... :N
Csak ha nagy a szerelem... :))

(#102445) Takuun
Tudom...és jobban is jársz vele, mint a CW-al... ;)

[ Szerkesztve ]

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#102448) vadászcsiga válasza Mercutio_ (#102444) üzenetére


vadászcsiga
félisten

(#102449) antocskin válasza Dzsana (#102441) üzenetére


antocskin
tag

Köszönöm!

Azért írtam, hogy „tapasztalatokat várok”, hogy használható információt kapjak. Nyilván fogok én is kísérletezgetni és gondolom, hogy akár egyes darabonként is lehet különbség. Általánosságban gondoltam, hogy mi tapasztalat, a standard, az átlag. Már ha van ilyen. Mert ha nincs azt is elfogadom. Gondoltam megelőznék egy hosszabb kísérletezgetést, ha tudnám, hogy merre induljak el.

Mindenkinek jogában áll hülyének lenni, így nekem is!

[ Szerkesztve ]

(#102450) pető bá' válasza pető bá' (#102404) üzenetére


pető bá'
őstag

délután ezt találtam: EcoDrive Citizen
ezzel, vagy hasonló Citizen-nel nem tudok melléfogni, ugye? :)

szerk.: még nem döntöttem, hogy automata/napelemes :)

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/mazzer_major_83mm_151c_kessel/hsz_1-50.html "... and I hope you have a great day!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.